forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 The Eagles of Rome / Orlovi Rima
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 30/11/2016 : 21:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
MAKING OF - Aigles de Rome V Double spread page wip



+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 10/03/2017 : 23:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
MAKONDO - Orlovi Rima V






MAKONDO -

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=47823&REPLY_ID=

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/04/2017 : 11:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/04/2017 : 16:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
http://i41.tinypic.com/fucbup.jpg" border="0">[IMG]http://i41.tinypic.com/24zayhs.jpg[IMG]http://i61.tinypic.com/33mms1v.jpg

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/05/2017 : 17:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo ja bas danas procitao skenove svih 5 komada, htio sam procitat samo prvi da vidim ako mi se svidja pa da kupim...vraga, nisam mogao stat dok ih nisam sve procitao!

Strip je odlican, tj 2-i tom mi je bio naporan, ali ostali su odlicni a pogotovo 5-i, e taj je napet ko puska ;)

Jel to to...ili bi eventualno mogli idat jos 1-2 toma?


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 06/05/2017 17:25:50
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/05/2017 : 08:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ima jos. To jest, bit ce. ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/05/2017 : 10:00:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
trebalo bi da se priča zaokruži sa šestim albumom.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/05/2017 : 10:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A da, poslje sam tek skuzio da na sajtu bedetheque pise da jos traje serijal, svejedno hvala :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/06/2017 : 09:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Prikaz Orlova Rima na Kaleidoskopu:


http://kaleidoskop-media.com/strip/Orlovi-Rima-V-Tire-oj-mrtve





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 07/06/2017 : 13:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

trebalo bi da se priča zaokruži sa šestim albumom.



Odlicno, jer sam na Mafestu kupio Libellusov integral sa prva 3 toma, sad jos da izadje 6-i tom, pa integral i imam komplet.
Gledao sam i Srpsko izdanje, ali su imali samo tomove 4 i 5 pa nisam htio. A i ovo ce zauzet manje mjesta

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/05/2020 : 10:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Marini:Orlovi Rima,knjige I-V (Makondo)

Evropa,prvih godina nove ere.Kao zalog savezništva,Flav,knez Heruska,germanskog plemena,šalje kao taoca u Rim sina Ermanamera.Pod novim imenom Arminije,varvarski plemić dospeva u porodicu Valerija Falkona,prekaljenog ratnika,čiji sin Marko je njegov vršnjak.Dečaci prolaze kroz spartansku obuku, a prvobitna mržnja prerasta u veliko prijateljstvo.Njihove ambicije da se proslave na bojnom polju,pokvariće lepa Patricija u koju se Marko zaljubljuje,ali kako je ona obećana drugom,Marko odustaje od vojne karijere i odlučuje da je otme.Sa druge strane, tu je i jedno staro proročanstvo koje se tiče Arminijeve budućnosti,a koje će odrediti njegov životni put.
Orlovi Rima su epopeja o prijateljstvu i izdaji,časti i ratu;o dekadenciji i veličanstvenosti jednog od najmoćnijih carstva naše civilizacije.
Prelepo nacrtana,odlično ispripovedana.
Možda u prva dva albuma priča deluje tek kao jako dobra zabava,ali sa svakom novom knjigom Orlovi Rima pokazuju da je ovo vanserijsko delo.

za kompletan opus od mene najviša ocena 5+/5 i najtoplija preporuka;a peti album mi je za sada najbolji strip iz tekuće godine.

*najveća mana OR je što se svih pet albuma brzo pročitaju;ili se barem meni čini da je to vreme proletelo.
*nije mi najjasnija smrt Albinije,Markove majke - pretpostavljam da je otrovana,ali ko je to učinio?Lucila?
*prve tri knjige štampa Colorgrafx,a druge tri AMD Sistem;zadovoljniji sam AMD-om i njihovim mat naslovnicama.A i kad vidim da se svaka knjiga po visini razlikuje po par milimetara,što je slučaj sa prve tri,ne znam šta da kažem.
*hrvatski Libelus takođe izdaje strip,samo u troalbumnim integralima - mada domaći naslov Orlovi Rima mi deluje mnogo bolje od Rimskih orlova.
*nadam se da će se u šestom albumu završiti priča.Da se ne krene u komercijalizaciju.
*za Marinija . Velika je stvar kad jedan autor radi i scenario i crtež (pa još ovako dobro)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/05/2020 : 11:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Mariniju naklon tek kada završi sa šestim albumom, a nadam se i ciklusom.

Dotad uaaa!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/05/2020 : 17:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ovo mi je upis od pre neku godinu;tako da se slažem sa tobom u vezi toga što si napisao - magarac najobičniji.Ne kapiram te francuske pedere koji misle da su bogom dani pa da zajebavaju publiku izdajući albume (koji su u nastavcima) kad im se digne qrac.

Hebote,čist bezobrazluk da nas drži na leru 4 godine za pišljivi album.

Zato im japanci i jesu došli glave sa punim pravom - nema kod njihovih mangi ovakvih proseravanja.

Da ne pominjem Loazela,sa radom na drugom ciklusu Ratnika bezmalo 3 decenije.

Pa onda Kristof Blan,koji se premišlja godinama kad će nas udostojiti novog albuma Isaka pirata,ili kako se završila priča sa Asterom i nikad objavljenim 32.albumom...

Druga je stvar kad se objavljuju zasebni albumi,to neka ide i na svaku desetu godinu,ali za serijale u nastavcima se treba imati obzir prema publici.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/05/2020 17:52:59
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/05/2020 : 18:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Bojim se da se je od nekih naslova možda i odustalo zauvijek.

Vjerujem da je osnovni razlog u tome gdje se više može zaraditi, odnosno što se više kupuje.

S jedne strane te guzi autor koji hoće-neće dovršiti serijal, a s druge strane domaći izdavač koji hoće-neće tiskati do kraja konačno dovršeni serijal.


Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/05/2020 : 00:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


sa Marinijevog fejsbuka - 'nači,ide uskoro.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/05/2020 : 08:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto



sa Marinijevog fejsbuka - 'nači,ide uskoro.



Ne znači baš.

Zato sam i napisao da je to moooožda hint.
Ugl ispod ima dosta komentara da kad će više 6-i broj.
I ja sam ga jednom prilikom pitao i stavio mi je samo smajlija....očito ni on ne zna. Ali fakat je izvrtio sve drugo i bilo bi u redu da izađe više ta 6ica i još bolje da to bude kraj serijala.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/05/2020 : 14:13:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
magarčina!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 21/07/2020 : 21:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Broj 6. ide nakon što završi neki noar-krimi koji crta... Po nekim procjenama 2022-e...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/07/2020 : 22:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Valjda će biti i završni jer ovoliko čekanje baš i nema smisla.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/07/2020 : 15:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
majmunčina!!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/07/2020 : 15:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A hebemu, baš šteta. Kao da mu Orlovi nisu dragi. :(
Nadam se i ja da je 6-i zadnji.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/07/2020 : 16:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Loazel i Marini su stvarno dva ... me ne znam kako da ih nazovem - ovaj Režis razvukao drugi ciklus Ratnika na 2 i po decenije,i još planira tri albuma;a 70 godina ima.

a Marini radi Orlove kad mu se digne ona stvar

Zato ih mange i japanci sve više bacaju u zapećak (BD strip),zbog ovakvog ponašanja - pa čekaj,jel treba da čekam 20,30 i više godina da vidim kraj nekom serijalu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 23/07/2020 17:02:20
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/07/2020 : 17:53:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
...pa čekaj,jel treba da čekam 20,30 i više godina da vidim kraj nekom serijalu.


Ako je u pitanju ... odgovor moze biti samo...





A da o Texu ne pricamo.


Ok ok, nisu Orlovi dugovjecan serijal, ali... kazem. Drukcije i ja bi da se ovo svrsi vec. Ali sa druge strane, bolje da napravi i kraj kako treba, pa cak i da cekam 5 godina na to, ili vise, a ne da nesto zbrza u 3pm.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/07/2020 : 20:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Da li to znaci da kad je pocinjao serijal pre 10ak godina scenarista uopste nema u glavi kako ce da zavrsi strip? Jer mi nije jasno kako nekome treba toliko godina da napise scenario, pogotovo ako je zapoceo serijal znajuci kuda ce da ga vodi i kako zeli da ga zavrsi.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/07/2020 : 20:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
baš to

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000