forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Kolorka/Orka
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

jaki
Advanced Member



Croatia
25907 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/11/2023 : 11:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Evo...
Imat sve nije problem uopće ali baš volit sve je malo čudno.
Što se hrpta tiče..Kolorke nisu loše kolektivno gledajući ali ako neko uzima samo mali dio onda se gubi efekt zida u bojama.
Riješenje je kupit sve
A vidim da me je Marko lagano izignorira na pitanje o odabiru edicije za pojedini strip i uspješnost prodaje pojedinačno vs.kolorka/orka..
Za koje stripove bi vi voljeli da su van Kolorke/Orke i da li uopće?
Isto tako za koje bi voljeli da su u većem formatu?

Ja sam fetišist papira!

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2023 : 12:10:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kako? Bas ekipa napominje da je BAS problem imat sve.
To ti je stari moj ka teletina...;) (nismo je davno spominjali)
Volim ja i janjca, cevose, ticu i prasicu, kravu, hobu i komarcu, puha i morskog pasa, tuku i tunja, pljesku i koku... ali nesto mi je ipak draze u cijelokupnoj selekciji!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25907 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/11/2023 : 12:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
OK.
Meni npr ima lošijih Kolorki.
Ne puno ali nađu se.
Većina je solidna a neke su mi odlične.



Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2023 : 12:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

OK.
Meni npr ima lošijih Kolorki.
Ne puno ali nađu se.
Većina je solidna a neke su mi odlične.






Rekao bi da se skoro potpuno slazem s tvojim upisom. S tim da je meni vecina Kolorki vrlo dobra, ne samo solidna.
A vidis, recimo u Orki, imam bar dvije koje su meni, po mom sudu, totalni promasaj, bezveze i ne vrijede kurcapalca...
A davno sam kazao, covjek bi ocekivao puno vise c/b stripova u devetoj umjetnosti, no i nije tako u praksi... pituraj sve i idi dalje...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/11/2023 : 12:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by jaki

OK.
Meni npr ima lošijih Kolorki.
Ne puno ali nađu se.
Većina je solidna a neke su mi odlične.






Rekao bi da se skoro potpuno slazem s tvojim upisom. S tim da je meni vecina Kolorki vrlo dobra, ne samo solidna.
A vidis, recimo u Orki, imam bar dvije koje su meni, po mom sudu, totalni promasaj, bezveze i ne vrijede kurcapalca...
A davno sam kazao, covjek bi ocekivao puno vise c/b stripova u devetoj umjetnosti, no i nije tako u praksi... pituraj sve i idi dalje...


Koje 2?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/11/2023 : 12:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Kako? Bas ekipa napominje da je BAS problem imat sve.
To ti je stari moj ka teletina...;) (nismo je davno spominjali)
Volim ja i janjca, cevose, ticu i prasicu, kravu, hobu i komarcu, puha i morskog pasa, tuku i tunja, pljesku i koku... ali nesto mi je ipak draze u cijelokupnoj selekciji!


Nije problem imat sve.
Nek kupuju ljudi šta oće koliko oće.
Ja samo ne virujen da se ikome sviđa baš svih 270.
Ne virujen ni da se Marku svih 270 sviđa.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 27/11/2023 : 14:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Te edicije imaju brojeve i fora su kolekcija. Po meni, ako se nekom sviđe većina Orki ili Kolorki, pa istrpiće i onu neku lošiju, da nema rupu u kolekciji. Ja recimo imam samo neke ali da ih imam 200, onda bi razmišljao da ih želim imati sve. Lijepa kolekcija je neizmjerno zadovoljstvo
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 27/11/2023 : 14:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki
Isto tako za koje bi voljeli da su u većem formatu?


Garulfo, Čovjek koji je voleo vatreno oružje, i Lepagovi putopisi. Možda i Canoe Bay al to bi onda bila prevelika komadina.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/11/2023 : 14:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki
Isto tako za koje bi voljeli da su u većem formatu?



Vjetar u vrbama, Vjetar među dinama.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29291 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 27/11/2023 : 14:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, meni većina toga bude za zaborav

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/11/2023 : 15:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

A vidis, recimo u Orki, imam bar dvije koje su meni, po mom sudu, totalni promasaj, bezveze i ne vrijede kurcapalca...


Koje 2?


Ovo i mene zanima!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/11/2023 : 17:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Što ste se navalili na Ivana?

Kao vama je sve dobro? Ili je čudno da njemu čak 2 nisu dobre?

I ja mislim da ima barem nekoliko nepotrebnih/slabijih naslova, ali u ogromnoj većini su ovi drugi naslovi u rasponu od dobrih do genijalnih.

Ono što je posebno tužno je da se mnogi odlični naslovi prodaju na kapaljku.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25907 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/11/2023 : 17:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by jaki
Isto tako za koje bi voljeli da su u većem formatu?



Vjetar u vrbama, Vjetar među dinama.


Da,tu je isto nabijeno...
Ali ti mi nisu baš nešto što želim.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/11/2023 : 17:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Što ste se navalili na Ivana?

Kao vama je sve dobro? Ili je čudno da njemu čak 2 nisu dobre?

I ja mislim da ima barem nekoliko nepotrebnih/slabijih naslova, ali u ogromnoj većini su ovi drugi naslovi u rasponu od dobrih do genijalnih.

Ono što je posebno tužno je da se mnogi odlični naslovi prodaju na kapaljku.


Nadan se da se zajebavaš.
Upravo je obrnuto od onoga šta pišeš.
Ladić je taj koji tvrdi da je sve dobro.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 27/11/2023 17:58:46
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25907 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/11/2023 : 17:45:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo
Ono što je posebno tužno je da se mnogi odlični naslovi prodaju na kapaljku.


A eto za Jeroma sam vam smanjija cijenu napola....
Šta bi još moga napravit?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/11/2023 : 17:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Te edicije imaju brojeve i fora su kolekcija. Po meni, ako se nekom sviđe većina Orki ili Kolorki, pa istrpiće i onu neku lošiju, da nema rupu u kolekciji. Ja recimo imam samo neke ali da ih imam 200, onda bi razmišljao da ih želim imati sve. Lijepa kolekcija je neizmjerno zadovoljstvo


Kad neka edicija postane kolekcija, to je moment kad znaš da je stvar izmakla kontroli i da je sve išlo u kurac.
Da iman 200 kolorki, a neman nego 60-70 onih koje me interesiraju, to bi značilo da zbog "kolekcije" moran spržit cca 1500 Eura na meni loše stripove. To se radi samo kad se maslon mažu muda. Ko voli nek izvoli, al to veze sa ljubavi prema stripu nema.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 27/11/2023 17:59:18
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 27/11/2023 : 18:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ništa nije otišlo u kurac, jednostavno su to dvije različite vrste gušta. Ja npr imam prvih 100 Alan Fordova a nisu mi čak ni sve Magnusove epizode dobre, a nekmoli Pifarelijeve. Al opet mi je fora vidit ih svih 100 i znat da ih imam. Krivo mi je što nisam skupljao Libellus Mister Noove kako su izlazili iako i tu ima dosta filera. Netko voli čitat, netko voli i čitat i skupit i nije to ništa za čuđenje ni dijagnoze. Tu si sad naveo 1500€ al nije sad da dodješ i istreseš tu svotu odjednom. Nekad kupiš jedan album, nekad dva i to su sve cifre od po 20, 30, uvrh glave 40€.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/11/2023 : 18:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ništa nije otišlo u kurac, jednostavno su to dvije različite vrste gušta. Ja npr imam prvih 100 Alan Fordova a nisu mi čak ni sve Magnusove epizode dobre, a nekmoli Pifarelijeve. Al opet mi je fora vidit ih svih 100 i znat da ih imam. Krivo mi je što nisam skupljao Libellus Mister Noove kako su izlazili iako i tu ima dosta filera. Netko voli čitat, netko voli i čitat i skupit i nije to ništa za čuđenje ni dijagnoze. Tu si sad naveo 1500€ al nije sad da dodješ i istreseš tu svotu odjednom. Nekad kupiš jedan album, nekad dva i to su sve cifre od po 20, 30, uvrh glave 40€.


Je, otišlo je. Kad nešto postane kolekcija, to automatski znači da se ne cijeni ono šta je unutra nego je samo bitno da se ima. Odnosno, strip tada postaje najobičniji predmet, a crtež, scenarij i ostale tričarije postaju sporedne.

AF ti nije baš najbolja usporedba. Ja iman prvih 75, i istina je da nisu sve epizode vrhunske, ali i najlošije epizode u tih 75 su puno bolji stripovi od nekih Kolorki.

Mr No san kupija 50ak(uglavnon oštećenih) epizoda koje su mi drage, ne pada mi na pamet za velike pare kupovat filere.

Potribu za kompletiranjen iman samo u slučaju serijala koji mi se sviđaju, a koji se nastavljaju tipa XIII, Tornjevi Boa Morija, Skriveno lice, Preacher itd...

JAsno da nećeš 1500E ispalit odjedanput, ali opet je to puno love za nešto šta te baš i ne zanima.
Šta nije bolje za tih 1500E kupit nešto šta ti se zapravo sviđa?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 27/11/2023 18:25:04
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2023 : 18:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by pcoro

Ništa nije otišlo u kurac, jednostavno su to dvije različite vrste gušta. Ja npr imam prvih 100 Alan Fordova a nisu mi čak ni sve Magnusove epizode dobre, a nekmoli Pifarelijeve. Al opet mi je fora vidit ih svih 100 i znat da ih imam. Krivo mi je što nisam skupljao Libellus Mister Noove kako su izlazili iako i tu ima dosta filera. Netko voli čitat, netko voli i čitat i skupit i nije to ništa za čuđenje ni dijagnoze. Tu si sad naveo 1500€ al nije sad da dodješ i istreseš tu svotu odjednom. Nekad kupiš jedan album, nekad dva i to su sve cifre od po 20, 30, uvrh glave 40€.


Je, otišlo je. Kad nešto postane kolekcija, to automatski znači da se ne cijeni ono šta je unutra nego je samo bitno da se ima. Odnosno, strip tada postaje najobičniji predmet, a crtež, scenarij i ostale tričarije postaju sporedne.

AF ti nije baš najbolja usporedba. Ja iman prvih 75, i istina je da nisu sve epizode vrhunske, ali i najlošije epizode u tih 75 su puno bolji stripovi od nekih Kolorki.

Mr No san kupija 50ak(uglavnon oštećenih) epizoda koje su mi drage, ne pada mi na pamet za velike pare kupovat filere.

Potribu za kompletiranjen iman samo u slučaju serijala koji mi se sviđaju, a koji se nastavljaju tipa XIII, Tornjevi Boa Morija, Skriveno lice, Preacher itd...

JAsno da nećeš 1500E ispalit odjedanput, ali opet je to puno love za nešto šta te baš i ne zanima.
Šta nije bolje za tih 1500E kupit nešto šta ti se zapravo sviđa?



Nije.

Nisu.

Nes'ti velikih para.

Ako nije kompletno, to nije to. I ne da nije to, 'nega' triba imat svaki primjerak u savrsenom stanju. Aksiom prvi i najvazniji!

Zasto ne bi netko ispalija soma ipo odjednom? Zasto je to puno love? Za svoju lovu kupis sta oces i sta ti se svida. Evo recimo za soma ipo; po kila kokaina, 100 Kolorki, 5 karata za ZG Arene Aleksandre Prijovic, cca 15 tisuca cevapa u Skokica, ritualno ih zapalis, (ali da te ne vide/snime jer je to kao, kazneno djelo) I koga briga...





Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2023 : 18:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Peyo

Što ste se navalili na Ivana?

Kao vama je sve dobro? Ili je čudno da njemu čak 2 nisu dobre?

I ja mislim da ima barem nekoliko nepotrebnih/slabijih naslova, ali u ogromnoj većini su ovi drugi naslovi u rasponu od dobrih do genijalnih.

Ono što je posebno tužno je da se mnogi odlični naslovi prodaju na kapaljku.


Nadan se da se zajebavaš.
Upravo je obrnuto od onoga šta pišeš.
Ladić je taj koji tvrdi da je sve dobro.



Jel ti citas s razumijevanjem? Stari prodimija si! Ako's se naganjat po bespucima interneta, oko pizdarija, nema problema. Ja sam uvijek spreman!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2023 : 18:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

A vidis, recimo u Orki, imam bar dvije koje su meni, po mom sudu, totalni promasaj, bezveze i ne vrijede kurcapalca...


Koje 2?


Ovo i mene zanima!






Zanima i mene stosta. To je normalno. To je ljudski. Ljudi vole zavirivati u prolazu iza razmaknutih zavjesa u tude prostore/intimu doma/zonu komfora...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/11/2023 : 19:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ništa nije otišlo u kurac, jednostavno su to dvije različite vrste gušta. Ja npr imam prvih 100 Alan Fordova a nisu mi čak ni sve Magnusove epizode dobre, a nekmoli Pifarelijeve. Al opet mi je fora vidit ih svih 100 i znat da ih imam. Krivo mi je što nisam skupljao Libellus Mister Noove kako su izlazili iako i tu ima dosta filera. Netko voli čitat, netko voli i čitat i skupit i nije to ništa za čuđenje ni dijagnoze. Tu si sad naveo 1500€ al nije sad da dodješ i istreseš tu svotu odjednom. Nekad kupiš jedan album, nekad dva i to su sve cifre od po 20, 30, uvrh glave 40€.



Normalno.
A neki vole i citati i sakupljati i tako cijeli zivot, pa iscitavati ponovo i ponovo i ponovo staro, a s radoscu iscekivati novo.
Dijagnoza je isuvise, ne bih i njima. Mada sam siguran da nitko nije bez par.
Magnusov Alan Ford cisto je zlato, a Vijesnikove roto knjizice po kvaliteti ne daju se usporedivati sa nijednom edicijom, onda i sada.
Zao mi je pomalo i samom pilota, ali tu je sad kolor.
Ja na te pare ne trzam nimalo, meni je to sve normalno koliko je nenormalno. Nek kupuje tko god sto hoce. Rolls Roycea od srebra, kalasnjikov od platine, wc od zlata... ne impresionira me. Nemam poriv ljubomore nimalo. Ne zavidim. Nije me lako impresionirati. Imam sto trebam. Svoje ne dam, tude necu... Ne nalazim probleme, ne trazim ih. Trazim zadovoljstva. Sve je dopusteno nekome dok ni na koji nacin ne steti onom/onima oko njega. I to je, to!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 27/11/2023 : 19:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Upravo tako....čitanje+skupljanje = gušti

Kad nešto skupljam želim imati sve. Naravno da sam kao i ostali svjestan da nije sve iste kvalitete ali to uopće nije bitno kad si kolekcionar.

Nekad uživam čitajući a nekad samo "baciti pogled" na kolekciju.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/11/2023 : 19:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Zanima i mene stosta. To je normalno. To je ljudski. Ljudi vole zavirivati u prolazu iza razmaknutih zavjesa u tude prostore/intimu doma/zonu komfora...


Pa stvarno me zanima koji to stripovi u Orci "ne vrijede kurcapalca."



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/11/2023 : 19:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Peyo

Što ste se navalili na Ivana?

Kao vama je sve dobro? Ili je čudno da njemu čak 2 nisu dobre?

I ja mislim da ima barem nekoliko nepotrebnih/slabijih naslova, ali u ogromnoj većini su ovi drugi naslovi u rasponu od dobrih do genijalnih.

Ono što je posebno tužno je da se mnogi odlični naslovi prodaju na kapaljku.


Nadan se da se zajebavaš.
Upravo je obrnuto od onoga šta pišeš.
Ladić je taj koji tvrdi da je sve dobro.



Jel ti citas s razumijevanjem? Stari prodimija si! Ako's se naganjat po bespucima interneta, oko pizdarija, nema problema. Ja sam uvijek spreman!


A jel ti čitaš s razumijevanjen?

quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Nije problem imat sve.
Nek kupuju ljudi šta oće koliko oće.
Ja samo ne virujen da se ikome sviđa baš svih 270.
Ne virujen ni da se Marku svih 270 sviđa.



Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 27/11/2023 : 19:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
Neko mora pušit, neko mora pit. A netko mora skupiti sve.
Mislim da sam vidio tu na forumu da je netko poslagao kolorke po nijansama boje, izgledalo je vrlo efektno.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000