forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Kino Danas
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 25

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 28/12/2013 : 16:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Ronin 47 - link na tekst u Slobodnoj

Pogledao sam jučer dokumentarac o filmu i radi se o križancu Pirata i Hobita sa primjesom azijske kinematografije s holivudskom adresom (Tigar i Zmaj...).
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 28/12/2013 : 17:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Sinoć odgledao Vuka s Vol Strita. Festival razvrata uz još jednu odličnu ulogu DiKapria i fenomenalnu rolu Džone Hila. OBAVEZNO GLEDANJE.
Go to Top of Page

sretan
Average Member



593 Posts

Member since 16/11/2012

Posted - 28/12/2013 : 18:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sretan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

Ronin 47 - link na tekst u Slobodnoj

Pogledao sam jučer dokumentarac o filmu i radi se o križancu Pirata i Hobita sa primjesom azijske kinematografije s holivudskom adresom (Tigar i Zmaj...).



Nisi pogledao vrlo emotivnu Mizoguchijevu verziju!? Odlična je.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 28/12/2013 : 19:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sretan
Nisi pogledao vrlo emotivnu Mizoguchijevu verziju!? Odlična je.



Misliš na http://www.imdb.com/title/tt0033654/ ?
Nisam, ali dodao sam je u listu za gledanje.
Go to Top of Page

sretan
Average Member



593 Posts

Member since 16/11/2012

Posted - 28/12/2013 : 19:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sretan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by sretan
Nisi pogledao vrlo emotivnu Mizoguchijevu verziju!? Odlična je.



Misliš na http://www.imdb.com/title/tt0033654/ ?
Nisam, ali dodao sam je u listu za gledanje.



Nemam na što drugo misliti, jedna jedina Mizoguchijeva verzija

Edited by - sretan on 28/12/2013 19:22:23
Go to Top of Page

dnevni boravak
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 26/07/2008

Posted - 28/12/2013 : 20:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send dnevni boravak a Private Message  Reply with Quote
Vuk s Wall streeta me razvalio pa da pokušam nadodat još par misli:

-film je dug ali ne osjetite (znate što to znači)
-nema previše tehničkih-financijskih izraza da je film outsajderima teško pratit (bravo Scorsese)
-DiCaprio glumi odlično a uložio je energije ko da radi u rudniku, nevjerovatno
-koliko znam, lik kojeg glumi (belfort) je dobro (vjerodostojno) dokumentaristički obrađen
-na sve ostale glumce nemam se što potužit, Jonah Hill isto odličan, senior Belfort isto
-možda previše scena otvorene golotinje i pički, ne vodite malu djecu sa sobom he he
-ako ste idealist koji misli da novac ne može kupit gotovo sve, pripremite maramicu za plakanje
-ali pogledajte koju ocjenu ima na IMDB


I'm working on a dream Though sometimes it feels so far away
I'm working on a dream And I know it will be mine someday......
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 28/12/2013 : 20:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
kakva je igra naše chantalle - katarine čas?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/12/2013 : 00:07:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Silver Linings Playbook (2012) pogledao veceras i bas me trgnuo. Dobra zezancija i dobra mjera otkacenosti, komedije i "drame" (yeah, drame hi hi hi).

edit: ups, pogresan topic (bio je to domaci kino)


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 29/12/2013 11:57:56
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 30/12/2013 : 10:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam Hobitta 2.
Odličan film.
Vizualno je nenadmašan.
Mračniji je od prvog dijela; odličan Smaug; Bilbo mi je sve bolji i bolji; Gandalf u Dol Gulduru je za 5.
Zamjerke su predugačke scene nekih borbi, posebno izlazak u bačvama iz Thranduilovog kraljevstva i borba patuljaka sa Smaugom. Legolas je iritantan.

Iz aviona se vidi da je stvar na silu razvučena na 3 filma, ali kako sam već napisao za prvi dio, za nas obožavatelje svaka nova sličica iz Međuzemlja je pravo malo blago! :)

Svakako gledati! Po mogućnosti u kinu..

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 30/12/2013 : 15:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Tajni život Walter Mittya.
Moram priznati da je meni film super "sjeo", nakon odrađene smjene od 12h baš mi je trebalo jedno lako putopisno i šareno štivo.

Da je režija bila malo bolja mogao se napraviti vrhunski film, ovako je Walter Mitty jedno zabavno djelo u kojem su nažalost omjeri malo pomiješani. Da je malo više pažnje posvećeno putovanjima, a malo manje klasičnom životu i dijalozima film bi bio pun pogodak. Naravno film je iznimno predvidljiv, ali u ovom slučaju priča je kliše, a poruka je ono što je bitno.

Unatoč tome film se isplati pogledati, barem zbog lokacija, dobrog izbora glazbe i što je najbitnije pozitivne poruke.

Savjet onima koji nisu gledali film, nemojte pogledati trailer, te scene je bolje doživjeti kao iznenađenje gledajući film nego znati što će se dogoditi.

Ocjena: 7.2 / 10

Edited by - stripofil on 30/12/2013 15:12:04
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 13/01/2014 : 18:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Jack Ryan: Poziv iz sjene u režiji Kennetha Branagha, koji glumi i glavnog negativca.
Pokušaj reboota mogućeg serijala, ovisno o komercijalnim rezultatima, o CIA-inom analitičaru i operativcu Jacku Ryanu.
Film je samo temeljen na Clancyjevim likovima, priča je osuvremenjena i tematski i izvedbom, i nema puno veze s njegovom prozom.
Chris Pine je solidan kao pretjerano slatkasti (što mu u jednom trenutku prigovori i mentor William Harper kojeg uvjerljivo tumači Kevin Costner) Ryan koji se odlično snalazi i u akciji i u analitičkim i špijunskim poslovima.
On je herojski postuliran momak kojeg na izbor profesije tijekom studiranja 2001. potaknu napadi Al-kaide, koji potom dospije u Afganistan gdje pri padu raketom pogođenog helikoptera bude teško ranjen u kralježnicu, ali i takav dakako nadljudskim naporima uspije spasiti dvojicu kolega.
Zbog odlaska u Afganistan prekinuo je rad na doktoratu u kojem je sjajno analizirao neke aspekte ruskog gospodarstva i geopolitike, pa je logično da svim navedenim privuče pozornost CIA-ina agenta Harpera.
Dok se Ryan tijekom oporavka zbližava s liječnicom Cathy (Keira Knightley) koja mu pomaže da ponovo stane na noge, Harper ga počinje vrbovati, a onda se priča seli tri godine kasnije, u današnje vrijeme u kojem Ryan sluti da Rusi pripremaju i teroristički i financijski napad na Ameriku.
Iza svega stoji ruski oligarh Viktor Čerevin (Kenneth Branagh), čovjek s ožiljcima iz rata u Afganistanu iz 80-ih koji neformalno radi za vlasti, ali te vlasti formalno nemaju nikakve veze s njim.
Kad se zbivanja zahukraju, Ryan će u pratnji Cathy u Moskvi upoznati Čerevina i shvatiti da Americi prijeti gospodarski slom, pa će akcija krenuti furioznim tempom.
Čerevin je bondovski negativac a i sam Ryan je djelomično Bond, zaplet je dovoljno inteligentan i zahtjeva određeni stupanj gledateljske koncentracije pri praćenju financijskih i terorističkih spletki, akcija je dosta dobro i mjestimice vrlo energično režirana a glumci se solidno nose s ulogama, pri čemu je Pine najneuvjerljiviji.
No cjelini nedostaje sugestivnosti i energičnosti koju bi imala da je film režirao recimo Paul Greengrass koji je uspješno rebootao priču o Jasonu Bourneu. Nedostaje joj i humora koji bi dobro došao, jer se ovako sve doima preurednim i predvidljivim, a bez zrnca anarhoidnosti i ludizma kakve je Ryan imao u interpretaciji Johna McTiernana u Lovu na Crveni oktobar, i dalje najboljoj adaptaciji proze Toma Clancyja.
Film nudi sasvim pristojnu zabavu i svakako ga vrijedi pogledati, možda ne više od jednom ali ipak.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2631 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 14/01/2014 : 17:23:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Top 10 filmova u Hrvatskoj, Sloveni i Srbiji u 2013 prema američkim podacima.

Hrvatska

1 The Smurfs 2 Sony $1,266,600 8/1
2 The Hobbit: The Desolation of Smaug WB $999,018 12/12
3 Svecenikova Djeca (The Priest's Children) n/a $756,255 1/3
4 The Hangover Part III WB $499,130 5/30
5 Segrt Hlapic n/a $488,724 11/7
6 Now You See Me n/a $466,656 6/27
7 The Croods Fox $401,512 3/28
8 Gravity WB $382,885 10/3
9 Star Trek Into Darkness UIP $378,268 5/16
10 Iron Man 3 Disney $368,750 4/25

Slovenija

1 The Smurfs 2 Sony $778,203 8/1
2 Gremo mi po svoje 2 n/a $705,895 11/7
3 The Hobbit: The Desolation of Smaug WB $551,391 12/12
4 Fast & Furious 6 UIP $483,274 5/23
5 Despicable Me 2 UIP $437,596 10/3
6 The Hangover Part III WB $432,432 5/30
7 Cefurji raus! (Southern Scum Go Home!) n/a $362,515 10/3
8 The Croods Fox $338,570 3/28
9 Jackass Presents: Bad Grandpa UIP $268,726 10/24
10 Frozen (2013) Disney $266,352 12/5

Srbija

1 The Smurfs 2 n/a $552,934 8/1
2 Vojna Akademija 2 n/a $349,743 11/7
3 The Hangover Part III Warner Bros. $259,848 5/30
4 The Croods Disney $216,165 3/21
5 Django Unchained n/a $206,835 1/17
6 Despicable Me 2 UIP $191,060 10/3
7 The Great Gatsby (2013) Warner Bros. $173,807 5/16
8 The Hobbit: The Desolation of Smaug Warner Bros. $172,166 12/12
9 Anna Karenina UIP $167,693 1/24
10 Riddick n/a $162,676 9/5

Za Srbiju fale podaci za drugi dio 12. mjeseca tako da poredak treba uzeti s rezervom (Hobbit će se sigurno probiti među prva tri).

Zanimljivo je da su Štrumpfovi prvi u sve tri zemlje, a u svijetu nisu ni među prvih dvadeset. Iron Man 3, koji je postigao nevjerojatan uspjeh na svjetskim kino blagajnama, je samo u Hrvatskoj među 10 i to na zadnjem mjestu.
Drago mi je da je barem jedan domaći film pri vrhu svake liste.

Edited by - Ernie Pike on 14/01/2014 17:23:51
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 14/01/2014 : 17:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Štrumfovi me ne iznenađuju, i jedinica je svojedobno bila najgledaniji film u našim kinima.

al koliko sam vidio, film nije ispunio očekivanja, pa me baš zanima dal će nastavit dalje sa serijalom.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 14/01/2014 : 17:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
pogledao american hustle(doma, ne u kinu) i razočarao se. nisam siguran što je zapravo bila namjera ali sve mi izgleda neurotično i konfuzno, a u isto vrijeme i dosadno. nestrpljivo čekam da film dođe do kraja, ne zato jer je zanimljiv nego da što prije završi ili da se nešto jebeno desi. ali nije se desilo ništa što nije bilo predvidivo. forsiraju cijelo vrijeme 70's muziku i sve se svodi praktički na 3-4 lika koji stalno nešto međusobno baljezgaju, planiraju, varaju se, bla. radnja je jednostavna ali su razvukli u pm, razvodnili, isecirali. Bale je solidan ali na momente izgleda kao da mu je dosadno u filmu. ne znam, film je dosta hvaljen ali meni je, čini se, nešto promaklo.
p.s. ženski likovi služe samo da stoje u predubokim dekolteima i nešto gunđaju.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/02/2014 : 20:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Najkraće: Verhoeven je daleko bolji.
I 27 godina nakon nastanka film "ludog Nizozemca" je moderniji, svježiji, intrigantniji, pametniji i duhovitiji od njegove prerade u režiji Josea Padilhe.
Da ne postoji izvrstan original ovaj film bi izgledao znatno bolje, jer je odlično a mjestimice i dojmljivo dizajniran, režija je sigurna i energična, specijalni efekti su većim dijelom atraktivniji, akcija je dinamična i pregledna a tehnički detalji pretvorbe Alexa Murphyja najprije u robotiziranog čovjeka a kasnije u humaniziranog robota su znatno detaljnije prikazani.
Dramsku težinu cjelini očekivano daje Gary Oldman kao znanstvenik mučen pitanjima ljudskosti i morala, do kud se smije i može ići u ostvarenju nekih ciljeva, pored etičkih problema kritizira se dosta žestoko i beskrupuloznost multikorporacija u stjecanju profita pod ama baš svaku cijenu, a tu je i vrlo zanimljiva i jasna kritika tvrdolinijaštva i desničarenja u američkim medijima i društvu, oličena u žestokom Samuelu L. Jacksonu kao TV-zvijezdi Patu Novaku koji zagovara potpunu militarizaciju društva i totalitarne metode.
No ono što pored verhovenovske ironije i crnog humora kojih ovdje nema ni u tragovima, ključno nedostaje filmu su srce i duša, što je osobito porazno za djelo koje se bavi baš ljudskošću, srcem i dušom.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/02/2014 : 21:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool




Zapravo, začudilo me što je film zapravo prilično dobar. Ne znam koliko ga ima smisla uspoređivati s Verhoevenovim, ali moram priznati da kritička oštrica ovoga filma nije ništa tupija, a režija je jednostavno sjajna. Neke su scene virtuozno, čak i inovativno režirane. José Padilha je filmu doista dao vlastiti pečat. U svakom slučaju, iz kina sam izašao i više nego zadovoljan.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/02/2014 : 21:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Možda je moj problem baš usporedba koja mi se čini neizbježna, a koja je na štetu novog filma.
I završnica mi je zbrzana, od trenutka kad Oldman odluči konačno do kraja postupiti po savjesti do nedovoljno klimaktičnog obračuna na krovu nebodera.
Plus što mi nasušno fale (crni) humor i ironija kojih kod Verhoevena ima u izobilju.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/02/2014 : 21:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Možda je moj problem baš usporedba koja mi se čini neizbježna, a koja je na štetu novog filma.
I završnica mi je zbrzana, od trenutka kad Oldman odluči konačno do kraja postupiti po savjesti do nedovoljno klimaktičnog obračuna na krovu nebodera.
Plus što mi nasušno fale (crni) humor i ironija kojih kod Verhoevena ima u izobilju.




Meni se upravo sviđa to što je Padilha uspio koncept učiniti svojim, uz minimalne reference na izvornik. I ono što je posebno važno, sviđa mi se kako je društveno-politički kontekst filma izrazito aktualan, te posebno dolazi do izražaja uz Padilhin upečatljiv stil. Ne vidim poantu u tome da se kopira Verhoevena. To bi zbilja bilo jeftino i kontraproduktivno.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/02/2014 : 23:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ni ja nisam želio ni očekivao kopiranje, mislim da ni Padilha unatoč holivudskim ograničenjima ne bi ni pristao napraviti kopiju jer se u Elitnim postrojbama pokazao kao autentičan i ambiciozan autor, ali u usporedbi dva filma ovaj mi je znatno slabiji.
Ista priča tamo je i slojevitija i provokativnija, i s intimnog i s društvenog gledišta, ovdje se kritičnost odveć doslovno ističe u prezentaciji Novaka i onoga što zagovara, kao i u liku iritantnog mladca Toma Popea, a i sam Murphy mi je znatno nezanimljiviji lik, baš kao što je i njegov odnos sa ženom i djetetom nerazrađeniji.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 11/02/2014 : 20:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Zimska priča Akive Goldsmana, koji potpisuje i scenarij i suprodukciju filma.
Predizajnirano, čudno i anakrono djelo za koje je teško naći opravdanja i razloge nastanka i u umjetničkom i u komercijalnom smislu.
S jedne strane su vrlo elegantna i estetizirana režija potpomognuta impresivnom fotografijom velikog Caleba Deschanela, plus povremeno vrlo efektna bajkovitost i uvjerljiva emotivnost, a s druge bizarna priča o borbi dobra i zla na ulicama New Yorka koja se proteže kroz čitavo stoljeće, plus trivijalno elaborirana poruka kako ljubav pobjeđuje sve, i smrtonosne bolesti, i godine života pa i sluge sotone glavom i papcima.
Ima tu i melodrame, srećom ne previše, a i nešto više patetike s umiranjima u jednom slučaju ključnog a u drugom bitnog ženskog lika.
Protagonist je "plemeniti lopov" Peter Lake (Colin Farrell) koji, nakon što ga roditelji kao neuspjeli ruski imigranti u Ameriku 1895. godine ostave u njujorškoj luci, odrasta po sirotištima, sve dok ne počne raditi za dijaboličnog kriminalca Pearlyja Soamesa (Russell Crowe).
Peter je vješt provaljivač u tuđe kuće koji jednog dana odluči otkazati poslušnost Soamesu i početi raditi sam, što ovog dakako raspizdi te sa svojim ljudima odluči koknuti našeg junaka.
Nakon što uz pomoć čudesnog bijelog konja, koji se stvori niotkuda i koji će u kritičnom trenutku poletjeti, uspije pobjeći Soamesu, Peter vođen očito mudrim konjem dospije pred kuću dobrostojeće obitelji Penn u kojoj pored brižnog oca Isaaca (William Hurt) odrasta kobno od sušice bolesna 21-godišnja Beverly (Jessica Brown-Findlay).
Iako joj je ostalo u najboljem slučaju još nekoliko mjeseci života, Beverly je nevjerojatno pozitivna i uvijek nasmijana osoba koja se trudi oraspoložiti sveoko sebe, od oca do male nećakinje Wille.
Kad pri pokušaju provale u kuću Pennovih naleti na Beverly, Peter će se u nju smrtno zaljubiti na prvi pogled, i tu film naglo mijenja smjer te otklizava u spomenutu patetiku i melodramu.
Dok on ne mari što bi ona mogla svakog trena umrijeti, jer osjeća da je njihova ljubav jača od svih prepreka i izazova, ispostavlja se da je Soames demon neposredno podređen samom sotoni, kojeg tumači slavni glumac čije ime nije navedeno na špici pa ga ni ja neću otkriti.
Kad se taj i takav glumac, dominantno obilježen komičnim ulogama, pojavi u ulozi sotone, o bilo kakvoj daljnjoj ozbiljnosti nema smisla ni govoriti.
Elem, tu započinje borba između dobra i zla, pri čemu je Peter slučajno odabran "onaj pravi", hrabri i plemeniti pojedinac koji bi mogao poraziti zlo.
No kad on zbog tragičnog razvoja događaja izgubi samopouzdanje i odvažnost, Soames će ga eliminirati vjerujući da je to zauvijek, no ne znajući da se Peter ipak uspio spasiti.
Zbivanja se tada sele 98 godina unaprijed, u 2014. u kojoj Peter niti dana stariji pogođen amnezijom luta New Yorkom pitajući se što tu radi i koja je svrha njegovog života.
Ona će mu se početi ukazivati kad spletom okolnosti naleti na privlačnu Virginiju Gamely (Jennifer Connelly), brižnu majku opet smrtno bolesne djevojčice Abby.
Svega tu ima, i raskošne vizualnosti i trivijalne coelhovske simbolike, i preglumljivanja Farrella i Croewa i primjereno podigranog nastupa Jennifer Connely.
No ja sam se čitavih predugih 118 minuta pitao čemu sve to i kakav je smisao onog što gledamo. Poruka filma je doslovce ta da će svatko od nas, ako je dobar i plemenit, jednog dana nakon što ispuni svoju svrhu na zemlji postati zvijezda na nebu.
No za doći do toga dva sata se čine beskrajno dugima, pa sve i da je Valentinovo.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 13/02/2014 : 19:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam ima već nekih mjesec dana Vuk s Wall Streeta, ali nikako uloviti vremena napisati koju rečenicu.

Ukratko, film je vrlo dobar, gluma odlična, Leo mi je sve draži, ali sve u svemu film i ja nismo kliknuli. Možda zbog teme, koja mi nije baš najprivlačnija i teško je odrediti da li hvali takav stil života ili ga kritikuje. Inače film mi nije bio dosadan niti sekunde i ta tri i po sata prođu stvarno brzo. Dinamičan, zabavan, duhovit i istovremeno zastrašujuć.

Usporedbe radi Rush mi je dosta bolji dojam ostavio i danima mi se vrtio po glavi, Vuka sam "zaboravio" nakon par sati. Ipak mi treba malo više od par sisa i guzica da mi se film ureže u memoriju.

Edited by - stripofil on 13/02/2014 19:13:52
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 28/02/2014 : 17:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Alfonso Cuaron: Gravitacija nije SF film

MEKSIČKI redatelj Alfonso Cuaron tvrdi da njegov blockbuster "Gravitacija" nije znanstveno-fantastični film, kako ga se možda na prvi pogled doživljava.

"Da budem iskren, nikad mi nije palo na pamet da snimam film koji spada u žanr znanstvene fantastike", kazao je Cuaron u ekskluzivnom intervjuu za BBC. "Pristupio sam mu kao drami o ženi u svemiru", dodao je redatelj, koji je ovogodišnji favorit za Oscara za najbolju režiju.

U filmu Sandra Bullock glumi doktoricu Stone koja odlazi na svoju prvu misiju u svemir, a George Clooney iskusnog astronauta Matta Kowalskog koji se nalazi na svojem posljednjem letu. Prilikom rutinske svemirske šetnje dogodi se katastrofa, a Stone i Kowalski se odvajaju od svemirske letjelice te ostaju bespomoćno lebdjeti u beskrajnoj tami.

"Mislim da taj film ne spada u znanstvenu fantastiku jer se odvija u sadašnjosti i s postojećom tehnologijom. Očito postoji to pitanje plauzibilnosti, zbog čega se dovodi u pitanje realnost filma, no zapravo mi je svejedno kako ga se karakterizira", dodao je Cuaron.

U prošlosti, SF filmovi i oni čija se radnja odvija u svemiru nisu dobro prolazili na Oscarima. "Ratovi zvijezda" izgubili su od "Annie Hall" Woodyja Allena, a "Okrug 9" Neilla Blomkampa i 3D blockbuster "Avatar" Jamesa Camerona izgubili su od niskobudžetne drame "Narednik James" Kathryn Bigelow.

"Vjerojatno postoji određeno uvjerenje da SF filmovima nedostaje težine. Ali tu je 'Odiseja u svemiru'; mislim da se ozbiljnije od toga ne može ići", napomenuo je redatelj. Na pitanje kako se osjeća kao favorit za Oscara za najbolju režiju, Cuaron je kazao kako o tome ne razmišlja.

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.

Edited by - dr strangelove on 28/02/2014 17:03:56
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 28/02/2014 : 17:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Toliko o tome da je Gravity SF film samo zato jer su sateliti na istoj visini

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.

Edited by - dr strangelove on 28/02/2014 17:06:56
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/02/2014 : 19:50:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ma da, i Sandra koja lagano u sat-dva otpliva od jednog do drugog satelita, pa problematično kretanje krhotina i sve ono o čemu smo već temeljito raspredali...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/02/2014 : 23:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
samo zato sto je nesto nebuloza ili neistina ili nemoguce ne znaci da je film SF
po tome su apsolutno svi filmovi SF, jer svi imaju nesto od navedenog
Go to Top of Page
Page: of 25 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000