forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Kino Danas
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 25

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 28/02/2014 : 23:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Sinoc pogleda Inside Llewyn Davis.
Odlican film.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/03/2014 : 21:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Odličan film, neusporedivo bolji od prvog dijela.
Meni najbolja adaptacija superherojštine još od prvog Raimijevog Spider-Mana, bolje i od Iron-Mana kojeg nadvisuje izvrsnim ritmom bez trenutka praznog hoda, kao i nepostojanjem ijednog suvišnog lika pa čak i dijaloga, potom maestralno režiranom akcijom koja ni u jednom trenutku nije sama sebi svrha (i razaranje dijelova grada je posve opravdano, sjajno izvedeno i nimalo zamorno i besmisleno kao u Man of Steel pa dijelom i u Avengersima), izvrsnim parom negativaca od kojih se jednog može prokužiti čim se pojavi na ekranu dok drugi ima veze sa Steveovom prošlošću.
Ženski likovi su ravnopravni muškima najviše što mogu biti, osobito Black Widow koja se bori rame uz rame sa Steveom, ali i Maria Hill uskače u posljednjoj trećini. Svi superjunaci su ujedno i ljudi, čak i prvenstveno efektno profilirani ljudi sa slabostima, uvjerljivim emocijama i dvojbama, lik The Falcona se jako dobro prirodno i postupno uvodi i gradi dominantno kroz akciju, a čitavu priču pokreće ozbiljna ugroženost Nicka Furyja i čitavog S.H.I.E.L.D.-a.
Narativni ritam i fokusiranost na priču i likove ne padaju ni u jednom momentu, Anthony i Joe Russo (Dobrodošli u Collinwood, serija Arrested Development) impresivno režiraju i akcijske i mirnije pasaže, akcija je iznimno efektna i kad se odigrava na auto-putu, i nad Potomacom i u liftu punom ljudi.
Kao višnja na izuzetno ukusnoj torti dolazi jasan antitotalitarni angažman s otvorenom kritikom američke vanjske politike zasnovane na prijetnjama silom i zveckanjem oružjem, što se i realno može izroditi u nešto nalik nacizmu s kojim su usporedbe intenzivno naglašene.
Pametan, inteligentan, odlično napisan i režiran film koji ne dopušta da se pogled makar i na trenutak makne s ekrana, i koji ću već za tjedan dana kad se otvori pogledati još jednom, svakako u 3D u kojem je izuzetno dojmljiv.
Edit: ovo je prvi film u kojem je Chris Evans ostvario jako dobru ulogu i nakon kojeg ga počinjem smatrati glumcem.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 28/03/2014 23:40:40
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/04/2014 : 22:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Zapravo prekjučer u kinu, ali what so ever!





Kad bih ga ocjenjivao, bila bi to trojka, najviše +3.
Prilično dobra zabava za tinejdžere, ali ne i za odrasle.
Sadržava dosta potencijalno itekako zanimljivih dramskih elemenata, i Peterovo otkrivanje istine o roditeljima, i Gwenina najava odlaska u London, i postupno usložnjavajući odnos s Harryjem Osbornom, pa i socijalna situacija tete May koja mora honorarno raditi u bolnici da bi Peteru osigurala novac za školovanje.
No sve je nažalost površno prikazano ili tek naznačeno, svaki ozbiljniji dramski pasaž razvodnjava se redom humora koji je dobrano infantilan, a povremeno je i nelogičan u smislu da Peter u jednom trenutku ima suzne oči a već u slijedećem pratimo ga u akciji dok sipa fore.
Akcija je dosta dobro režirana, no povremeno je prezagušena specijalnim efektima, osobito u sekvencama s Elektrom u kojima sve neprestano pršti od pražnjenja elektriciteta.
Elektro kao negativac je plitak i klišeiziran, naročito u uvodnom dijelu u kojem je Max Dillon prikazan kao totalni kreten, plašljivi i asocijalni nespretnjaković koji se sapliće o vlastite noge i koji obožava Spideya, u tolikoj mjeri da mu je stan izljepljen njegovim fotkama i posterima.
U vezi s tim je i njegova kasnija transformacija u negativca koji iz dubine duše mrzi Spideya nategnuta, prenagla i neuvjerljiva.
Problem su i akcijske scene sa Spideyem, izvedene sasvim računalno ali na način da je on postao nekakvo biće od gume koje povremeno, dok leti nad gradom ili preko glave prebacuje autobuse i kamione, niti ne izgleda kao čovjek.
Garfield i Stone su sasvim solidni, ali Harry Osborn je previše neurotičan i frustriran, čak i kad se uzme u obzir progresivna smrtonosna bolest od koje boluje.
U odnosu na ovo Kapetan Amerika: Ratnik zime je remek-djelo.
Prvi film je bolji.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/04/2014 : 16:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Pogledao Noah neki dan. Zgodan filmić. Više fantasy i drama nego neka biblijska priča. Jasno mi je zašto vjernici nisu zadovoljni. Vidi se da je film rađen po stripu (evo baš listam strip i strip izleda odlično). Efekti efektni, Crowe također. Zadovoljan. Preporuka za kino.


http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s--UrL80ZIP--/c_fit,fl_progressive,w_636/yb3a54mc5j9xqxhhzjsw.jpg


Edited by - nagor on 21/04/2014 16:50:11
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/04/2014 : 17:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Prekjuče pogledao Kapetana Ameriku. Simpatična zabavna superherojština!

Naravno, ispunjena hrpom coolerskih rečenica i poteza, ali tu je draž toga.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/05/2014 : 21:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Prenosim i ovdje s drugog topica:





X-Men: Dani buduće prošlosti (X-Men: Days of Future Past), r. Bryan Singer, SAD / Velika Britanija, 2014.


Prilično dobro, kakvoćom otprilike na razini prvog dijela ali slabije od Ratnika zime.
Dramaturški vrlo dobro i pregledno izbalansirane dvije narativne razine, ona iz postapokaliptične budućnosti oko 2023. i ona iz za sudbinu mutanata i čitavog čovječanstva ključne 1973. godine.
U uvodu uz prizore razorenog New Yorka, koji scenama s nekakvim robotolikim kreacijama koje gaze preko ljudi i s ljudskim leševima koji se transportiraju u gomilama, asocira na podjednako nelagodne prizore iz "Terminatora" 1 i 2, a potom i Moskve i nekih drugih svjetskih metropola, doznajemo da je sukob ljudi i mutanata doveo do tragedije za čitavo čovječanstvo.
Žrtve su podjednako mutanti kao i ljudi koji su stali na njihovu stranu, a u zastrašujućoj budućnosti rat još uvijek traje s izglednim porazom mutanata.
Sve je počelo spomenute 1973., godine u kojoj je najprije na mirovnoj konferenciji u Parizu a potom i u Washingtonu potpisan sporazum o završetku vijetnamskog rata. Tom je sporazumu prisustvovao i dr. Bolivar Trask (Peter Dinklage), najveći svjetski proizvođač i trgovac oružjem koji je visoki skup iskoristio da političke vođe upozori kako im ogromna nova opasnost prijeti od mutanata.
Ako mu pomognu financijski i infrastrukturom, Trask jamči da će uz pomoć sofisticiranog oružja iz programa Sentinel čije konstruiranje upravo privodi kraju ljudi odnijeti sigurnu pobjedu nad mutantima.
Poprilici pet desetljeća u budućnosti, dr. Charles Xavier, Wolverine, Kitty Pride, Iceman i drugi pozitivni mutanti shvaćaju da je za preživljavanje svih mutanata nužna suradnja s njihovom "tamnom" stranom koju predvodi Magneto.
Osim što su u borbi sposobni skakati kroz svojevrsne prostorno-vremenske rupe da bi nadmudrili i nadvladali neprijatelje, Xavierovi su mutanti s Kitty kao ključnom osobom razvili i ne sasvim pouzdanu metodu putovanja kroz vrijeme.
Putovanja se obavljaju na kratkim relacijama, skok u dalju prošlost vrlo je rizičan i možda je jedino Wolverine, zahvaljujući sposobnosti brze regeneracije i zacjeljivanja rana, u mogućnosti otputovati dalje u prošlost.
No to je putovanje samo uma, dok tijelo ostaje u sadašnjosti u Kittynim rukama, makar i taj um u prošlost poprima izgled sadašnjeg Wolverinea.
Xavierov i Magnetov plan sastoji se u tome da Wolverine otputuje u 1973. godinu, da u tom vremenu pronađe mlade Xaviera i Magneta, te da oni zajedničkim snagama zaustave onodobnu Mystique koja je ključni mutant za budućnost Traskovih planova, no koja istovremeno priprema atentat na Traska.
Mystique je za razvoj projekta Sentinel Trasku važna zbog njene sposobnosti preuzimanja izgleda drugih ljudi, a ako je se ne može domoći žive, mogao bi mu biti dovoljan i uzorak njezine krvi.
Kad stigne u New York 1973., Wolverine će se naći u velikim problemima. S jedne strane Xavier je vrlo razočaran i očajan zbog Ravenina odlaska s Magnetom, a da bi pobjegao od svoje mutantske strane i misli drugih ljudi koje čuje, uz asistenciju Hanka / Beasta uzima serum koji mu omogućava hodanje ali posve poništava nadnaravne moći.
S druge strane, Erik Lehnsherr je nakon navodnog sudjelovanja u jednom događaju koji je potresao čitav svijet strogo zatvoren u prostoriju duboko ispod Pentagona, odakle će ga biti teško izvući, čak i uz pomoć Petera / Quicksilvera.
Unatoč velikom broju likova i njihovih isprepletenih i složenih međuodnosa, Bryan Singer uz suradnju scenarista Simona Kinberga ("X-Men: Posljednja fronta", "Sherlock Holmes") vješto njima barata i nikad ne zapada u površnosti i šablone.
Štoviše, i umjereno psihološko uslojavanje likova, konkretno Raven / Mystique, Xaviera i donekle Erika / Magneta, izvedeno je dosta dobro s naglaskom na njihovim egzistencijalnim i intimnim dvojbama.
Akcijske su sekvence režirane energično, sugestivno i s baroknim odmakom, specijalni efekti umetnuti su nenametljivo, elegantno i vrlo svrhovito, vrijeme se ne gubi na sporedne i efemerne stvari, a ima i nešto humora koji je očekivano ponajviše vezan uz Wolverinea.
Likovi su "klasificirani" prema trenutnoj popularnosti i zvjezdanim statusima glumaca koji ih tumače, pa je tako glavni Wolverine Hugha Jackmana, a slijede ga Mystique Jennifer Lawrence, Magneto Michaela Fassbendera te Xasvier Jamesa McAvoya, dok su oni potamnjelog sjaja poput Storm Halle Barry u drugom pa i trećem planu.
Sve u svemu, vrlo dobar Singerov redateljski povratak franšizi "X-Men", čiji nas slijedeći nastavak "Apocalypse" opet u Singerovoj režiji očekuje već za dvije godine.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

andi
Junior Member

Croatia
306 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 29/06/2014 : 09:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send andi a Private Message  Reply with Quote
Danas u 19 h u Cinestaru Branimir Centar je prikazivanje filma Dune iz 1984 od Davida Lyncha u sklopu Zagreb film fantastic festivala. Film se prikazuje jer slavi 30 rodjendan.

Meni osobno jedan od najboljih SF filmova i tematike uopce, prava poslastica za sve SF fanove, i to jos na velikom ekranu, to se ne propusta.

Jedva cekam!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/07/2014 : 16:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Johnny jesi pogledao ,,The Edge of Tomorrow" ? Ili jel pogledao bilo ko drugi? Ne vidim nigde komentare o ovom odlicnom filmu?



Mene je film potpuno odusevio otisao sam u bioskop nisam ni trejler pogledao ni poster za film, samo sam znao da glumi Tom Cruise i odusevio sam se!


Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/07/2014 : 17:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ja sam pogledao
ostavio sam komentar u filmovi topicu
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 07/07/2014 : 19:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
@ going going


Gledao sam ga prije nekih mjesec i pol, i dojmove ostavio ovdje:


http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=31772&whichpage=219


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 07/07/2014 19:44:41
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/01/2015 : 21:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote


Radi se o stvarno dobrom filmu. Vrhunski glumci (Cumberbatch i Knightley) odglumili vrhunske uloge. Priča je užasno zanimljiva i odudara od brojnih propagandnih filmova o Drugom svijetskom ratu i sl. Scenarij odličan, pogotovo pozadinska priča iz Adamovog djetinjstva. I sporedni likovi su odlični. Ne manjka humora, ali dijelo svakako uspijeva zadržati ozbiljnost koja i priliči toj temi. Zasmetale su mi dvije stvari. To što 1953. izgleda kao 2000. (za razliku od 1939. koja je potpuno u duhu vremena) je manja zamjerka. Druga zamjerka se odnosi na nešto veće. Homoseksualnost mi ne smeta na filmu kao ni inače, ne bih imao nikakav problem da sam i gledao film o homoseksualnosti. No nisam, gledao sam film o razrješavanju Enigme, jednog od najvećih strojeva za šifriranje u povijesti. Dio jačine Alanova lika svakako snosi i njegova prikrivena homoseksualnost, no to nije najbitniji dio priče. A film je završio kao da jest. Film je završio rečenicom o homoseksualnosti, i to ne Alanovoj, nego homoseksualnosti općenito. To što je rečeno jest tragično i svakako je trebalo biti rečeno. Ali ne kao točka na i filma. Uglavnom, i s tim ej film bio odličan tako da dobiva 8/10.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 20/01/2015 : 00:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
U četvrtak nam u Cinstar stiže kompjuterski animirani film, "Asterix: Grad bogova". O glumačkoj postavi, iskreno, ne znam što da mislim, al da ne spojlam, možete pogledat info na linku ispod:

http://www.blitz-cinestar.hr/cinestar/asterix-grad-bogova/3155

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/01/2015 : 21:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pogledao "U šumi".

Moglo bi se dosta toga reći, ali jednostavno nije dovoljno dobar. Ideja je dobra, početak vrlo dobar. Široka plejada likova pa se ima šta za reći. Crvenkapica je iritantna za poluditi, Pine također, Pepeljuga niej nešto. Nije mi jasno zašto Depp s vremena na vrijeme ne odigra neku normalnu ulogu. Uloga Meryl Streep je nedovoljno originalna. Blunt i Corden sasvim dobri. Jack (ne znam koji je glumac) i baka mu isto solidni. Pjevanje je bilo ok, dijelovi s kvazi humorom su podbacili. Sviđa mi se što su koristili prave bajke kao podložak, a ne ulijepšane Disneyeve verzije (dakle bilo je rezanja prstiju zločestih polusestri na primjer), ali opet neki trenutci mi se ne čine da su prilagođeni tome. Film pri kraju ispao predosadan, kraj zanimljiv.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 23/01/2015 : 09:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

U četvrtak nam u Cinstar stiže kompjuterski animirani film, "Asterix: Grad bogova". O glumačkoj postavi, iskreno, ne znam što da mislim, al da ne spojlam, možete pogledat info na linku ispod:

http://www.blitz-cinestar.hr/cinestar/asterix-grad-bogova/3155




Samo za tebe!

Makar, ovo čak i ne izgleda loše, čini se da se uspjelo prenijeti duh stripa, a moguće i šarm i u dobroj mjeri humor.

Ali mi se ipak nekako ne žuri.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 23/01/2015 : 16:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Probat ću pogledat kad stigne.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 23/01/2015 : 22:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Usput, pri sinkronizaciji su se zajebali, pa se likovi zovu Vrhovnix i Čudomix, a ne Samostalnix i Faktorix!

Kasne u fazi i prilagodbi...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/01/2015 : 22:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Usput, pri sinkronizaciji su se zajebali, pa se likovi zovu Vrhovnix i Čudomix, a ne Samostalnix i Faktorix!

Kasne u fazi i prilagodbi...




Eh, sve to ovisi o prevoditeljima i onima koji prijevode naručuju.

Dovoljno je pogledati razlike između Algoritmovog prijevoda knjiga iz serijala Pjesma leda i vatre i HRT-ovog prijevoda TV-serijala Igre prijestolja.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 23/01/2015 : 23:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Nadajmo se da je bolji od igranih filmova, koji su žešće smeće.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/01/2015 : 23:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Usput, pri sinkronizaciji su se zajebali, pa se likovi zovu Vrhovnix i Čudomix, a ne Samostalnix i Faktorix!

Kasne u fazi i prilagodbi...




Da, po meni su trebali preuzeti nova imena jer će gledatelji (u ovom slučaju djeca) ostati poprilično zbunjeni.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 23/01/2015 : 23:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Usput, pri sinkronizaciji su se zajebali, pa se likovi zovu Vrhovnix i Čudomix, a ne Samostalnix i Faktorix!



Kaj, pa tak se zovu i u stripovima. Barem u onim prijevodima iz 90 - ih. Kaj postoje neke novije verzije?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 23/01/2015 : 23:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ma ja se zajebajem, sumnjam da će klinci biti zbunjeni.

@ Darth Ivan

Da, u četiri albuma koja je BG objavio tijekom ljeta i jeseni su drugačiji prijevodi imena mnogih likova, između ostalih Vrhovnix je Samostalnix a Čudomix postade Faktorix.

Bilo je i rasprave o tomu na topicu u vrijeme objavljivanja prvih dvaju albuma u lipnju.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/01/2015 : 23:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Usput, pri sinkronizaciji su se zajebali, pa se likovi zovu Vrhovnix i Čudomix, a ne Samostalnix i Faktorix!



Kaj, pa tak se zovu i u stripovima. Barem u onim prijevodima iz 90 - ih. Kaj postoje neke novije verzije?


Vidi se da čitaš samo jednu temu na stripovskom dijelu foruma.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45617

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45200


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/01/2015 : 23:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ma ja se zajebajem, sumnjam da će klinci biti zbunjeni.

@ Darth Ivan

Da, u četiri albuma koja je BG objavio tijekom ljeta i jeseni su drugačiji prijevodi imena mnogih likova, između ostalih Vrhovnix je Samostalnix a Čudomix postade Faktorix.

Bilo je i rasprave o tomu na topicu u vrijeme objavljivanja prvih dvaju albuma u lipnju.




Btw, samo da ti skrenem pozornost na upit na onoj temi o kupljenim DVD-ima/blu-rayevima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 24/01/2015 : 02:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Vidi se da čitaš samo jednu temu na stripovskom dijelu foruma.



Nema tu "čitaš" ili "ne čitaš". Radi se jednostavno o odrastanju uz određene stvari. U onim strip izdanjima od '92. do 2000. su se zvali drugačije. I u sinkronizacijama onih starih crtića su imali ta ista imena.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 24/01/2015 : 02:40:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

MDa, u četiri albuma koja je BG objavio tijekom ljeta i jeseni su drugačiji prijevodi imena mnogih likova, između ostalih Vrhovnix je Samostalnix a Čudomix postade Faktorix.


Mogli su onda imena glavnih likova promijenit u Patuljko i Debeljko jebote

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 24/01/2015 03:04:28
Go to Top of Page
Page: of 25 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.59 seconds. Snitz Forums 2000