forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Man of Steel
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/06/2021 : 22:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

je l' ovo sto koristi hidrant? ako je i od supermana, mnogo je





deluje tako!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 15/06/2021 : 15:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote


Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 15/06/2021 : 15:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote


shaner bi trebalo da crta svaki broj supermana
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 15/06/2021 : 16:00:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote


danas supergirl #1, nacrtala bilquis evely ❤ a napisao tom king. cekamo recenziju, kuntakinte!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/06/2021 : 16:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha


danas supergirl #1, nacrtala bilquis evely ❤ a napisao tom king. cekamo recenziju, kuntakinte!


Skinija i pročitat ću(valjda:))

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/06/2021 : 16:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha


shaner bi trebalo da crta svaki broj supermana


Možda bolje ne, slab sam ja crtač.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 15/06/2021 : 17:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Vlaadisha


shaner bi trebalo da crta svaki broj supermana


Možda bolje ne, slab sam ja crtač.





Tko je veliki plavi? Onaj Morrisonov Captain Atom/ Doc Manhattan?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 15/06/2021 17:07:06
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6930 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/06/2021 : 17:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Vlaadisha


shaner bi trebalo da crta svaki broj supermana


Možda bolje ne, slab sam ja crtač.





Tko je veliki plavi? Onaj Morrisonov Captain Atom/ Doc Manhattan?


Pretpostavljam da je ovo pitanje trebalo ići Vlaadishi pošto je nemam pojma o Supermanu. Ne daj da te moj nick zavara.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 15/06/2021 : 17:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
valjda
a najbolji mi je bizarro koji leti nadole
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 15/06/2021 : 22:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

valjda
a najbolji mi je bizarro koji leti nadole





&
@Shaner
Je, ali mi se nije na mobitelu dalo ponovno quotat

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/07/2021 : 17:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Supermanova smrt

Dan Jurgens i ostali.

Kultna epizoda kada Superman umire ali ne biva poražen. Da li priča i dalje drži teret vremena? Da li ima istu težinu za ne inicirane? I da i ne.

Da, jer, usprkos tome što se dobar dio odnosi na makljažu, i dalje sadrži sve elemente koje takva priča treba imati. U suštini je to priča dostojna jednog takvog lika. Ne, jer priča koja se proteže kroz paralelna izdanja koje često piše viša autora jednostavno izgubi fokus. Što na kraju smatram štetom za ovakvu priču.

Zanimljivo, glavni negativac je novi (?), nepoznati lik bez jasne motivacije i povijesti. Kažu da je inkarnacija mržnje i bijesa. Da li je to dovoljno? Pa ne bi trebalo biti ali za mene funkcionira. Ključan moment je intervju sa Supermanom gdje ga pitaju o strahu pa kaže da se i on boji. Boji se da će iznevjeriti ljude, da će nedužni nastradati i boji se za sebe jer je već susreo jače od sebe. Znači, nema umišljenosti već je svjestan da pobijede koje je izvojevao nisu zbog toga jer je najjači.

Konačni sukob završava porazom. Porazom tijela ali i porazom ideje, Superman mora ubiti. Doduše, kao se radi o Doomsdayu možda taj poraz Supermanovog moralnog kodeksa i nije najizraženija.

Što se crteža tiče on je dosta dobar. Ima par scena i kadrova koju su baš loše ispali. Pogotovo scena borbi. Zadnji boj s splashovima je zanimljiv koncept, nisam siguran koliko najbolje funkcionira u pričanju onoga što bi trebao. Ipak, što se tiče crteža, na kraju mi se najviše svidio Bogdanove, ima mi baš zanimljivu stilizaciju.


Pogreb za prijatelja

Ordway, Stern, Jurgens i ostali

Priča koja bi trebala biti barem tako zanimljiva kao i sam smrt. Što će se dogoditi sa svijetom ako Supermana više nema? Pa ništa posebno, izgleda. Svijet će i dalje se okretati. Mali likovi će i dalje imati svoje male planove a izgleda samo najbliži će biti pod dojmom. Mlako izvedeno. Znam da je to problem kad se priča proteže kroz više paralelnih serijala sa više autora ali baš izgleda da je loš fokus. Sam pogreb dosta hladan bez nekog efekta. Priče, očekivano pune patetike.

Od dobrih stvari napomeno bih par detalja. Pojava mitomanije i problematika tko treba preuzeti truplo. I da li je moralno ispravno secirati… boga? Nažalost, te zanimljive priče utopljene u meni bezvezene radnje koje se vuču po serijalima u tom trenutku. Lex sa svojim fiks idejama, Cadmus i Guardian… Nedovoljno dobro.

Zanimljiva je epizoda sa prekogrobnim životom s Jonathanom i postavlja zanimljive poglede na sukob vjere i razuma. Doduše, radi se o jednostranim zaključcima pa i ne mora biti konačno rješenje… povratka??

Crtež sličan kao i u Smrti. Ali dosta gori. Srećom u jednoj simpatičnoj minijaturi ima i Simonsona.

Vladavina Superljudi

Više-manje isti ljudi

E ovo mi je bilo dosta zabavno. Dinamično, zanimljivo i sa određenom dozom humora i, ono što bi danas rekli, nekorektnošću. I puno, puno devedesetih!

Nakon Supermanove smrti iz vedra neba evo četiri nova lika koji nose Supermanov znak. Ako na to dodamo još dva stara lika ima ih barem šest! Previše? Ne bi se reklo.

Priča se i dalje plete kroz nekoliko serijala ali kako se svaki tim koncentrira većinom na jednog lika, drukčiji pristup priči i pripovijedanju ne smeta. Na kraju je to dosta koherentno. Uz to, svakog od Supermenova, od kojih očito niti jedan nije onaj pravi, možemo promatrati kao određeni dio Supermanove osobnosti. Osobno, najdraži mi je bio Man of Steel, znam da je možda na silu ubačen ali mi je njegov stav najbolje legao.

Usprkos očitim nedostacima kod svakog, određenu misterioznost oko toga tko, koga, zašto i kako se postiže. Pri kraju, kad se napokon vrati Superman, malo počne škripati pa bih mogao reći da je rasplet gori od zapleta. Plus kako se ne nasmijati na ovakve scene Supermana s oružjem


Da li je to Punisher, da li je to Rambo? Ne, to je Superman.

Što se crteža tiče, i dalje su tu isti ljudi ali, da li sam se naviknuo ili što, ovdje mi to izgleda bolje nego u prethodnom poglavlju. Možda Bogdanove stvarno pretjeruje a Guice i Rodier crtaju Superboya prestarog ali mi nije smetalo. Uživao sam.

Još od onog videa Maxa Landisa sam htio pročitati ovu sagu i moram priznati da se isplatilo. Možda nisam doživio utisak kao kad su ovo priču čitali suvremenici ali možda sam bio u boljem položaju. Ja sam znao da i Smrt umrijeti može.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/07/2021 : 13:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Hjao, Death and Return of Superman je meni prezabavna saga skroz je over-the-top, ali sjećam se da mi nije bila niti malo dosadna za čitati. Ne radi se tu o nekom ekstra kvalitetnom štivu, no za jednu akcijsku sapunicu je više nego okej.
Ovako po sjećanju mi je Funeral For a Friend bio najslabiji dio, dok su prvi i treći sasvim solidni. Također, iz nekog razloga mi crtež svih prisutnih autora sasvim lijepo leži za jednu ovakvu priču. Imao sam sva tri trejda i prodao sam ih, ali volio bi ih prije ili kasnije opet nabaviti.

Nego, je li čitao itko Fractionovog Jimmy Olsena? Ja ga jedva gulim već dobrih misec dana i sve mi se čini da će mi ispast jedno od većih razočaranja u zadnje vrime.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 28/07/2021 : 17:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Superman Son of Kal-El jako dobar prvi broj, moga bi Taylor napisati vrhunski run, jedva cekam dalje..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 28/07/2021 17:22:27
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 28/07/2021 : 21:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
i meni je return najzabavniji. death je dobro zamisljen ali lose izveden. a svi scenaristi ce reci da im je world without najbolji
quote:
Originally posted by brni

Superman Son of Kal-El jako dobar prvi broj, moga bi Taylor napisati vrhunski run, jedva cekam dalje..

meni nekako mlako, ko i morrisonov novi naslov
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 23/08/2021 : 17:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
igram fortnite s klincem pa smo otključali supermana ovog meseca
čudno je videti čoveka od čelika sa kalašem
a još čudnije kad ga ubiješ

Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 26/08/2021 : 11:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

igram fortnite s klincem pa smo otključali supermana ovog meseca
čudno je videti čoveka od čelika sa kalašem
a još čudnije kad ga ubiješ





Čim ste ga roknuli, grafenom?

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 26/08/2021 : 18:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
mozes da ga roknes i tetejcem

od danas je dostupan i black suit, izgleda ko ovaj sto ga je deers postavio gore

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/08/2021 : 10:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

klinjo, koji isto igra Fortnite, pita moze li vas dvojicu dodati :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 27/08/2021 : 16:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


klinjo, koji isto igra Fortnite, pita moze li vas dvojicu dodati :D

mislim da nismo isti server i vremenska zona, a ni mama mu ne da da prica sa strancima onlajn

nego, sad izlazi batman/fortnite HC, u kom je objasnjeno kako su bats i supes dospeli na ostrvo... mozda bude prvi strip posle dog mana koji ce ovaj moj sam procitati

Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 03/10/2021 : 02:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
ko je najbolje tusirao swana?

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/10/2021 : 09:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Williamson,Janke,Moldoff.
Williamsov komotno može i Zagor biti.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6849 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 03/10/2021 : 14:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Dave Hunt, Frank Chiaramonte, Oksner, Frank Springer (nije na listi)

Nisam video Williamsonov tuš, deluje dobro, video sam Garsiju Lopeza koji je sjajan.

Edited by - alexts on 03/10/2021 14:29:31
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6849 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 03/10/2021 : 14:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Slučajno naleteh na ovo o Huntu.

https://ohdannyboy.blogspot.com/2010/12/original-art-stories-dave-hunt-inker.html
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1403 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 03/10/2021 : 19:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Colletta?

Williamson standardno dobar, a i kod Chiaramontea ima mladalačke vitalnosti koja mi se sviđa. Kao i Oksnerova verzija.

Byrne nije bio posebno dobar tušer ni u svojim najboljim trenucima; njegovo najjače fizičko oruđe je olovka.

Ali nisam mnogo čitao Swanove stripove, pa pričam samo na osnovu ovih slika, bez pravog konteksta.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 04/10/2021 : 16:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

Colletta?

i meni, božemeoprosti

lepi varijant kaveri za nove epizode



Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000