forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Daredevil- The Man Without Fear
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 20/01/2013 : 20:08:45  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Meni je Millerov run odlican ali Waid je svijet za sebe..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 20/01/2013 20:09:05
Go to Top of Page

TomViolence
Starting Member



Croatia
34 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 29/01/2013 : 18:40:58  Show Profile Show Extended Profile  Send TomViolence a Private Message  Reply with Quote
Pročitao Millerov kompletni run.
Brojevi skriptirani od strane McKenzieja i crtani od strane Millera su iznimno dosadni, zastarjeli i blesavi.
Rani Millerovi skriptirani brojevi pokazuju potencijal ali očito hvataju Millera kako još pokušava pronaći vlastiti glas i direkciju. Blesavost McKenzija još prisutna u manjoj mjeri. Crteži samog grada fantastični(očit velik utjecaj Eisnera, makar to i nije neznam kako duboka obzervacija), crteži živih bića solidni ali tada još veoma ne-Millerovski, i samim time, pomalo nezanimljivi. Svjestan sam masovnog utjecaja tih brojeva na način na koji su se superherojski stripovi pisali i crtali, ali za mene još uvijek pomalo pretipično.
Tamo negdje oko 173-eg do 185-og broja strip postaje, ukratko, najbolji "nesofisticirani" superherojski strip koji sam ikad pročitao(ruku na srce, nisam ih pročitao previše), i praktički možeš osjetiti entuzijazam svih koji na stripu rade u svakom panelu. Millerov crtež postaje sve stiliziraniji, upečatljiviji i oku ugodniji, a priče, makar ne pretjerano kompleksne i duboke, veoma zabavne i energične.
Doduše, nakon ona dva odlična broja s Punisherom likovi i teme se počinju, za moj ukus, malo previše reciklirati i ponavljati. Prolazno, ali izuzev par odličnih(onaj s Bullseyom u bolnici te veoma netipična 219ica) priča ništa spektakularno.
Love And War je dobar(7/10) te kako izgledom, tako i zapletom ispada kao "Vertigo Daredevil". Sienkiewiczeve ilustracije su spektakularne.
Born Again je, ako ne Daredevilov ekvivalent(po kvaliteti) DKR-a, onda definitivno Daredevilov ekvivalent Batman: Year One. Izvrsno izvrsno izvrsno.
Unatoč tome koliko je danas lud, Frank Miller mi je još uvijek možda i najdraža figura američkog mainstream stripa, a dijelovi njegovog rada na Daredevilu su mi preko noći postali neki od najdražih superherojski stripova koje sam ikad pročitao.
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 29/01/2013 : 18:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da nisam čitao millerov run,osim born again. Jedan mi je gospodin rekao da su priče dosta old-school po današnjim standardima,onako retro i zastarjele,pa onda nisam uzeo to. recite,jel to istina ?

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

TomViolence
Starting Member



Croatia
34 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 29/01/2013 : 19:25:04  Show Profile Show Extended Profile  Send TomViolence a Private Message  Reply with Quote
Jeste, od ovih što sam ja pročitao jedino Born Again i Love And War nemaju previše primjesa te retro naivnosti.
3. Fibrin svezak(http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=30&TitleID=176) sadrži, po meni, daleko najbolje i najkonzistentnije Millerove priče iz formativnog perioda pa ono, ako nisi siguran koliko bi ti se dopale posudi iz knjižnice ili nešto.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6487 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 29/01/2013 : 21:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Pitam se šta se to dešava u savremenim stripovima o Daredevilu, što Milerove epizode čini zastarelim?

Što se naivnosti tiče - ako prihvatimo najnaivnije stvari (nejnerealnije i najgluplje, u suštini), a moramo ih prihvatiti da bi uopšte mogli da uživamo u stripovima superherojskog žanra - a to su u slučaju DD-a: potpuna nerealnost fizičkih sposobnosti glavnog junaka - koji iako samo običan čovek, po fizičkim sposobnostima, može da izvodi skokove od više metara i da njegovi zglobovi i mišići trpe takva opterećenja i udare, kakve ni iz bliza, ljudsko telo ne može da izdrži - postavlja se pitanje, kako to noviji stripovi nisu "naivni" s obzirom da se u tom slučaju, koji je "suština naivnosti" ovakvog stripa, ništa nije promenilo od početaka do danas, a i neće?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10013 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/01/2013 : 09:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Alexts, napisao si što i sam mislim ...

Miller je unio svježinu svojim načinom pisanja, kadriranja itd. i privukao mase. Neke stvari je pojednostavio i ogolio do maksimuma karikiranosti. Što ako prihvatiš i isključiš mozak, uz vještog naratora i atraktivno nacrtane scene može biti (i bilo je) jako zabavno za čitati.

Šteta što je pukao. Nakon govna zvanog Hell and Back (Sin City) više se i ne zanimam što dotični kreira.

Amerikanci pokušavaju sve šablonizirati, a pogotovo uspjeh (ako donosi novac, kao zanima ih i umjetnost ...).

Millera svako malo pokušavaju klonirati kroz neke nove (sad i već stare) nasljednike. Ima ih koji misle da to rade uspješno ...

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/01/2013 : 19:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by TomViolence

Pročitao Millerov kompletni run.
Brojevi skriptirani od strane McKenzieja i crtani od strane Millera su iznimno dosadni, zastarjeli i blesavi.
Rani Millerovi skriptirani brojevi pokazuju potencijal ali očito hvataju Millera kako još pokušava pronaći vlastiti glas i direkciju. Blesavost McKenzija još prisutna u manjoj mjeri. Crteži samog grada fantastični(očit velik utjecaj Eisnera, makar to i nije neznam kako duboka obzervacija), crteži živih bića solidni ali tada još veoma ne-Millerovski, i samim time, pomalo nezanimljivi. Svjestan sam masovnog utjecaja tih brojeva na način na koji su se superherojski stripovi pisali i crtali, ali za mene još uvijek pomalo pretipično.
Tamo negdje oko 173-eg do 185-og broja strip postaje, ukratko, najbolji "nesofisticirani" superherojski strip koji sam ikad pročitao(ruku na srce, nisam ih pročitao previše), i praktički možeš osjetiti entuzijazam svih koji na stripu rade u svakom panelu. Millerov crtež postaje sve stiliziraniji, upečatljiviji i oku ugodniji, a priče, makar ne pretjerano kompleksne i duboke, veoma zabavne i energične.
Doduše, nakon ona dva odlična broja s Punisherom likovi i teme se počinju, za moj ukus, malo previše reciklirati i ponavljati. Prolazno, ali izuzev par odličnih(onaj s Bullseyom u bolnici te veoma netipična 219ica) priča ništa spektakularno.
Love And War je dobar(7/10) te kako izgledom, tako i zapletom ispada kao "Vertigo Daredevil". Sienkiewiczeve ilustracije su spektakularne.
Born Again je, ako ne Daredevilov ekvivalent(po kvaliteti) DKR-a, onda definitivno Daredevilov ekvivalent Batman: Year One. Izvrsno izvrsno izvrsno.
Unatoč tome koliko je danas lud, Frank Miller mi je još uvijek možda i najdraža figura američkog mainstream stripa, a dijelovi njegovog rada na Daredevilu su mi preko noći postali neki od najdražih superherojski stripova koje sam ikad pročitao.

Kao da si citao mojim ocima.
Definitivno sle slazem sa apsolutno svime napisanim u tvom postu..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/01/2013 : 19:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Pitam se šta se to dešava u savremenim stripovima o Daredevilu, što Milerove epizode čini zastarelim?

Što se naivnosti tiče - ako prihvatimo najnaivnije stvari (nejnerealnije i najgluplje, u suštini), a moramo ih prihvatiti da bi uopšte mogli da uživamo u stripovima superherojskog žanra - a to su u slučaju DD-a: potpuna nerealnost fizičkih sposobnosti glavnog junaka - koji iako samo običan čovek, po fizičkim sposobnostima, može da izvodi skokove od više metara i da njegovi zglobovi i mišići trpe takva opterećenja i udare, kakve ni iz bliza, ljudsko telo ne može da izdrži - postavlja se pitanje, kako to noviji stripovi nisu "naivni" s obzirom da se u tom slučaju, koji je "suština naivnosti" ovakvog stripa, ništa nije promenilo od početaka do danas, a i neće?

Naivnost je crvena nit koja se provlaci kroz citav superhero univerzum i svi su joj podlozni, pa tako i Veliki DD.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6487 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/01/2013 : 01:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by alexts

Pitam se šta se to dešava u savremenim stripovima o Daredevilu, što Milerove epizode čini zastarelim?

Što se naivnosti tiče - ako prihvatimo najnaivnije stvari (nejnerealnije i najgluplje, u suštini), a moramo ih prihvatiti da bi uopšte mogli da uživamo u stripovima superherojskog žanra - a to su u slučaju DD-a: potpuna nerealnost fizičkih sposobnosti glavnog junaka - koji iako samo običan čovek, po fizičkim sposobnostima, može da izvodi skokove od više metara i da njegovi zglobovi i mišići trpe takva opterećenja i udare, kakve ni iz bliza, ljudsko telo ne može da izdrži - postavlja se pitanje, kako to noviji stripovi nisu "naivni" s obzirom da se u tom slučaju, koji je "suština naivnosti" ovakvog stripa, ništa nije promenilo od početaka do danas, a i neće?

Naivnost je crvena nit koja se provlaci kroz citav superhero univerzum i svi su joj podlozni, pa tako i Veliki DD.



Pa da, ali je mlađi čitaoci nikada ne vide u savremenim stripovima, sa kojima su oni počeli aktivno praćenje stripa.

Ako je reč o starijim stripovima, uvek ide priča o naivnosti, čak i kada stripovi nisu zaista stari, nego su samo od pre neku godinu, zapravo - od pre nego što su oni počeli aktivno da prate (pa se njima čine starim, baš kao što se nekom od 13 godina čini jako starim neko od 24, a ovome neko od 37).

Ta priča nikada nije dovoljno potkovana u vidu obrazlaganja - u čemu je ta krupna "razlika", koja je nastala za nekoliko godina i koja savremene stripove najednom čini "ne-naivnim" i "ne-prevaziđenim".

Pa se čini da je više toga "u oku posmatrača", nego realno, a stvarno se ništa suštinski nije promenilo.
Go to Top of Page

TomViolence
Starting Member



Croatia
34 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 31/01/2013 : 16:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send TomViolence a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Pitam se šta se to dešava u savremenim stripovima o Daredevilu, što Milerove epizode čini zastarelim?


Na najosnovnijoj razini ništa, još uvijek se sve vrti oko superheroizma i Murdockovih privatnih problema i načini na koje se te dvije strane njegovog života nerijetko isprepliću, ali apsolutno je neporecivo da postoji velika razlika između onoga što je Miller radio prije 30 godina i onoga što je, recimo, Bendis(za Waida ne mogu reći jer nisam najbolje upoznat s ovim što on sad radi), radio prije 10ak godina.
Ima tu razlike, i to poprilične.
Millerov Daredevil nije zastarjeo, ali je primjetno od svog vremena(kao i Bendisov, u biti). Što uopće nije loša stvar.

quote:
Originally posted by alexts
Što se naivnosti tiče - ako prihvatimo najnaivnije stvari (nejnerealnije i najgluplje, u suštini), a moramo ih prihvatiti da bi uopšte mogli da uživamo u stripovima superherojskog žanra - a to su u slučaju DD-a: potpuna nerealnost fizičkih sposobnosti glavnog junaka - koji iako samo običan čovek, po fizičkim sposobnostima, može da izvodi skokove od više metara i da njegovi zglobovi i mišići trpe takva opterećenja i udare, kakve ni iz bliza, ljudsko telo ne može da izdrži - postavlja se pitanje, kako to noviji stripovi nisu "naivni" s obzirom da se u tom slučaju, koji je "suština naivnosti" ovakvog stripa, ništa nije promenilo od početaka do danas, a i neće?



Što se naivnosti tiče, prihvaćanje tih abnormalnih elemenata u vezi nadljudskih sposobnosti likova(čak i onih koji bi trebali biti obični) ide ruku pod ruku sa uživanjem u stripovima žanra i tu se slažem, ali sama evolucija standarda prema kojima se ti stripovi pišu i crtaju rezultira donekle kompleksnijim i "dubljim" pričama, barem kompeksnijim u načinu na koji maskiraju svoju jednostavnost.
Generalno, kad se u obzir uzme cjelokupna slika superherojskih stripova obzirom na to kakvi su bili 80ih i kakvi su danas, još se uvijek većinom radi o simplističnim, pomalo djetinjastim i naivnim stripovima, ali manje simplističnim, pomalo djetinjastim i naivnim stripovima od onih koji su izlazili prije 30 godina(iznimke postoje).
Nisu to drastične promjene, ali ima ih.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6487 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/01/2013 : 20:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by TomViolence

quote:
Originally posted by alexts

Pitam se šta se to dešava u savremenim stripovima o Daredevilu, što Milerove epizode čini zastarelim?


Na najosnovnijoj razini ništa, još uvijek se sve vrti oko superheroizma i Murdockovih privatnih problema i načini na koje se te dvije strane njegovog života nerijetko isprepliću, ali apsolutno je neporecivo da postoji velika razlika između onoga što je Miller radio prije 30 godina i onoga što je, recimo, Bendis(za Waida ne mogu reći jer nisam najbolje upoznat s ovim što on sad radi), radio prije 10ak godina.
Ima tu razlike, i to poprilične.
Millerov Daredevil nije zastarjeo, ali je primjetno od svog vremena(kao i Bendisov, u biti). Što uopće nije loša stvar.

quote:
Originally posted by alexts
Što se naivnosti tiče - ako prihvatimo najnaivnije stvari (nejnerealnije i najgluplje, u suštini), a moramo ih prihvatiti da bi uopšte mogli da uživamo u stripovima superherojskog žanra - a to su u slučaju DD-a: potpuna nerealnost fizičkih sposobnosti glavnog junaka - koji iako samo običan čovek, po fizičkim sposobnostima, može da izvodi skokove od više metara i da njegovi zglobovi i mišići trpe takva opterećenja i udare, kakve ni iz bliza, ljudsko telo ne može da izdrži - postavlja se pitanje, kako to noviji stripovi nisu "naivni" s obzirom da se u tom slučaju, koji je "suština naivnosti" ovakvog stripa, ništa nije promenilo od početaka do danas, a i neće?



Što se naivnosti tiče, prihvaćanje tih abnormalnih elemenata u vezi nadljudskih sposobnosti likova(čak i onih koji bi trebali biti obični) ide ruku pod ruku sa uživanjem u stripovima žanra i tu se slažem, ali sama evolucija standarda prema kojima se ti stripovi pišu i crtaju rezultira donekle kompleksnijim i "dubljim" pričama, barem kompeksnijim u načinu na koji maskiraju svoju jednostavnost.
Generalno, kad se u obzir uzme cjelokupna slika superherojskih stripova obzirom na to kakvi su bili 80ih i kakvi su danas, još se uvijek većinom radi o simplističnim, pomalo djetinjastim i naivnim stripovima, ali manje simplističnim, pomalo djetinjastim i naivnim stripovima od onih koji su izlazili prije 30 godina(iznimke postoje).
Nisu to drastične promjene, ali ima ih.



Dobro, različiti ljudi, različita zapažanja. Da se ova diskusija ne bi vrtela u krug, ja ću još samo jedan post na temu.

Pomaci uvek postoje, scenaristi uvek smišljaju nove načine da zainteresuju (pa i iznenade - šokiraju) čitaoce, da ne bi sve bilo puko ponavljanje, ima nadograđivanja i ubacivanja novih sastojaka.

Međutim i ranije nije sve bilo podjednako "detinjasto i naivno" - kao i danas, puno je zavisilo od ciljne grupe čitalaca nekog serijala, da li se išlo na mlađu, malo stariju ili još stariju grupaciju.

Stripovi koji su ciljali na starije, nisu imali cilj da budu detinjasti - konkretno Milerov Derdevil nije išao na površnost likova i detinje naivne zaplete, nego, baš kao što je opštepoznato - suprotno.

Ja lično, još uvek nisam dovoljno upoznat sa DC/Marvel produkcijom superherojskog stripa poslednjih godina, ali na jednom tipičnom primeru, sa kojim jesam upoznat, po principu uzorka, a to je najtipičniji predstavnik superherojskog žanra The Amazing Spider-Man serijal, mogu da zaključim sledeće:
pošto sam čitao dovoljno epizoda ASM-a s kraja 70-ih i početka 80-ih i s druge strane epizoda iz 2000-ih godina, mogu odgovorno da tvrdim - NEMA BITNE RAZLIKE!

Možda je situacija, različita od slučaja do slučaja (od serijala do serijala).

Marvelova strip industrija je slična MODNOJ INDUSTRIJI - uvek ubedi čitaoca da je baš ono što se sada "NOSI" fenomenalno, a ono što je bilo do juče, prevaziđeno i pregaženo (iako su sami kreirali to nekadašnje), da bi se uvek kupovalo "novo i drugačije".

Smisli se priča i kreira atmosfera, da ako "nosiš" nešto demode, da si zaostao i mimo sveta i tako se usmerava interesovanje za najnovijim proizvodima.

Edited by - alexts on 31/01/2013 20:54:39
Go to Top of Page

TomViolence
Starting Member



Croatia
34 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 02/02/2013 : 18:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send TomViolence a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Dobro, različiti ljudi, različita zapažanja. Da se ova diskusija ne bi vrtela u krug, ja ću još samo jedan post na temu.

Pomaci uvek postoje, scenaristi uvek smišljaju nove načine da zainteresuju (pa i iznenade - šokiraju) čitaoce, da ne bi sve bilo puko ponavljanje, ima nadograđivanja i ubacivanja novih sastojaka.

Međutim i ranije nije sve bilo podjednako "detinjasto i naivno" - kao i danas, puno je zavisilo od ciljne grupe čitalaca nekog serijala, da li se išlo na mlađu, malo stariju ili još stariju grupaciju.

Stripovi koji su ciljali na starije, nisu imali cilj da budu detinjasti - konkretno Milerov Derdevil nije išao na površnost likova i detinje naivne zaplete, nego, baš kao što je opštepoznato - suprotno.

Ja lično, još uvek nisam dovoljno upoznat sa DC/Marvel produkcijom superherojskog stripa poslednjih godina, ali na jednom tipičnom primeru, sa kojim jesam upoznat, po principu uzorka, a to je najtipičniji predstavnik superherojskog žanra The Amazing Spider-Man serijal, mogu da zaključim sledeće:
pošto sam čitao dovoljno epizoda ASM-a s kraja 70-ih i početka 80-ih i s druge strane epizoda iz 2000-ih godina, mogu odgovorno da tvrdim - NEMA BITNE RAZLIKE!

Možda je situacija, različita od slučaja do slučaja (od serijala do serijala).

Marvelova strip industrija je slična MODNOJ INDUSTRIJI - uvek ubedi čitaoca da je baš ono što se sada "NOSI" fenomenalno, a ono što je bilo do juče, prevaziđeno i pregaženo (iako su sami kreirali to nekadašnje), da bi se uvek kupovalo "novo i drugačije".

Smisli se priča i kreira atmosfera, da ako "nosiš" nešto demode, da si zaostao i mimo sveta i tako se usmerava interesovanje za najnovijim proizvodima.



Reklo bi se da tu ima i do toga što su neki likovi sami po sebi puno elastičniji što se tiče tipova priča koji se s njima mogu ispričati.
Po tom pitanju je Daredevil puno otvoreniji eksperimentiranju od, ne znam, Punishera, Spider-Mana ili Kapetana Amerike.
Ali da, već smo dovoljno zalutali u offtopic.

Nego, kakve su impresije na Daredevil: End of Days?
Ja sam pročitao prvih par brojeva većinom radi Sienkiewicza(šteta što tip više ne radi skoro ništa osim rijetkih tuširanja, ne sjećam se kad je zadnji put zapravo ilustrirao čitav broj nečeg) i bili su mi 7/10 u najboljem slučaju, Bendis na autopilotu.
Jel' se poboljšao u međuvremenu?
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 09/02/2013 : 09:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Daredevil: End of Days?...

Uzasno brutalan , gotovo bez stanke, cijeli DD univerzum je surova borba za opstanak u kojoj se ne biraju sredstva , niti bilo tko od likova ostaje posteden.
Ako vas ovo nije odvratilo od citanja...onda je to strip koji cete smatrati odlicnim..bas kao i ja .





“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 09/02/2013 : 10:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
mislim da su ove naslovnice loše jer praktički spoilaju mnogo toga.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 09/02/2013 : 10:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
Neka i spojlaju, ali su navlakuša žešća. :)

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 09/02/2013 : 14:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
i ja bi se slozio ..




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9172 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 11/02/2013 : 20:26:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za znalce: kad da čitam Algoritmovu Elektru atentatoricu u odnosu na Fibrine Daredevile?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 11/02/2013 : 20:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Elektra nije u kontinuitetu tako da ti je svejedno.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9172 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 11/02/2013 : 20:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
hvala!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 09/03/2013 : 11:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
‘Daredevil’ Reboot Casting & Plot Rumors



quote:






Daredevil reboot movie

The Man Without Fear is prepped to return to theaters in Fox’s Daredevil reboot, which David Slade is set to direct. Rumors are already circulating about the film’s plot – which could be based on the work of comic book legend Frank Miller – and what up-and-coming actor may portray the new version of the blind vigilante onscreen.

Miller’s “Born Again” storyline redefined Daredevil during the 1980s – and now Slade may be drawing from that source material as inspiration for the reboot, which is reportedly only in the development stage at this point.

Heat Vision says that Fox is planning for the Daredevil reboot to continue the story begun in director Mark Steven Johnson’s 2003 movie adaptation with Ben Affleck, who is not expected to reprise his role as the titular hero. “Born Again” is a seven-issue arc that chronicles the efforts of the Kingpin (Michael Clarke Duncan in Johnson’s film) to systematically destroy Matt Murdock’s life after learning he and Daredevil are one and the same.

The conclusion of Johnson’s Daredevil very much paves the way for a variation of Miller’s story to be told, without violating the mythology established in the first film. It also fits with Moviehole‘s report that Slade’s pitch for the reboot is “a bit ‘Batman Begins’. The bad guy will learn who Daredevil really is and tries to destroy him – but not via the usual methods.”
Garrett Hedlund Robert Pattinson Daredevil movie reboot

Garrett Hedlund or Robert Pattinson as the new Daredevil?

Twilight star Robert Pattinson and TRON: Legacy‘s Garett Hedlund (who are not locked in a “silliest hairdo” competition, despite what the above image would indicate) are already being rumored as potentials to play the new Matt Murdock in Slade’s reboot. Seeing as the project is only in the development stage – and original reboot screenwriter David Scarpa is apparently no longer involved with the new Daredevil movie – both these gentlemen’s potential involvement should be considered purely rumor at this stage.

On the other hand, their rumored involvement would indicate that Fox is aiming to feature a younger Daredevil in the reboot – so someone like The Punisher‘s Thomas Jane or Hitman‘s Timothy Olyphant (or any older actors who’ve already played a deadly, morally-ambiguous protagonist onscreen before) is less likely to follow in Affleck’s footsteps. That would also indicate that Slade’s Daredevil really is being planned as more of a reboot and not a sequel, despite the continuity in storyline.




quote:
Despite the previously-mentioned similarities to Batman Begins, Slade’s planned Daredevil flick is also being described as a “close cousin” to recent comic book movies, possibly meaning the likes of this summer’s Thor and Captain America. Both of those films look to feature lots of stylish action and CGI, but will also be more grounded in real-world mechanics – just not to the same degree as Christopher Nolan’s gritty take on Batman.

Does that mean Slade’s Daredevil project isn’t going the “grittier” route that just about every upcoming reboot claims to be taking? The film may be brutal (or even graphic) in tone (a la Slade’s 30 Days of Night adaptation) but perhaps it won’t deserve the name Daredevil Begins after all. And while Daredevil and Batman are similarly dark, psychologically-tortured heroes, being able to distinguish between their respective franchises would be nice, frankly.

How does the Daredevil reboot sound so far? Good/bad?

Do you think that Darren Aronofsky leaving The Wolverine will have any effect on whether Slade directs Daredevil? (Slade was once up for The Wolverine‘s director’s chair as well.)

Source: THR, Moviehole (via Comic Book Resources)

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 09/03/2013 11:16:26
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 09/03/2013 : 12:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da će biti "gritty",jer to jednostavno odgovara liku kao što je Daredevil.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 13/03/2013 : 18:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Smomo8

Nadam se da će biti "gritty",jer to jednostavno odgovara liku kao što je Daredevil.

Da, i ja sam toga misljenja..no vidjet cemo

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12757 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/03/2013 : 19:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Murdoc, ovo su sve stare vijesti. Ništa od ovoga se neće ostvariti.

Studio 20th Century Fox je zakasnio sa produkcijom novog filma o Daredevilu, tako da su se prava vratila Marvelu.

Trenutno se radi na novim planovima za film o Daredevilu, najvjerojatnije kao dijelu Marvelovog filmskog univerzuma.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 13/03/2013 : 22:19:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Cini mi se da sam negdje bio procitao da kad su bila istekla prava Foxu za Daredevila da su se bili dogovorili sa Marvelom da ce im oni ostavit Daredevila, a da ce njima Fox u zamjenu dati Silver Surfera i Galactusa. Ili je to bilo za fantasticnu cetvorku, nisam sad siguran.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12757 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/03/2013 : 22:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Felagund

Cini mi se da sam negdje bio procitao da kad su bila istekla prava Foxu za Daredevila da su se bili dogovorili sa Marvelom da ce im oni ostavit Daredevila, a da ce njima Fox u zamjenu dati Silver Surfera i Galactusa. Ili je to bilo za fantasticnu cetvorku, nisam sad siguran.


To su bile nepotvrđene glasine. Marvel je dobio natrag prava na Daredevila, a 20th Century Fox je nastavio sa produkcijom novog filma o Fantastičnoj Četvorki.

http://nerdreactor.com/2012/10/12/welcome-back-daredevil-to-the-marvel-studios-family/

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000