forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Slanje u inozemstvo
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 06/01/2013 : 18:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Jel ima tko iz Hrvatske iskustva sa slanjem u inozemstvo ?

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 06/01/2013 : 19:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Smomo8

Jel ima tko iz Hrvatske iskustva sa slanjem u inozemstvo ?



Pa verovatno svi, koji su nesto slali...Ista ti je fora, kao i slanje unutar drzave, samo sa razlikom, da je cijena postarine veča.

Jos uvijek ne razumijem, zasto neko nece slati u inozemstvo; znam, da u nekim slucajima zbog veličine i tezine paketa i slicno ali zar je tako tezko napisati strani naslov i ici na postu!?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/01/2013 : 19:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno zbog uplaćivanja novaca... Mislim da se ne može baš tek tako otići u bilo koju banku i uplatiti na račun u stranoj državi.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 06/01/2013 : 19:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Pa postoji i mogućnost da pošalje sami novac u kuverti ?

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 06/01/2013 : 19:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Pa dandanas imas toliko nacina, da se uplati novac, da ni sam ne znam za sve.

Dobra je opcija Moneybookers/Skrill, gdje trebas samo E-mail. Tu opciju koristim od samog pocetka, mislim, da je vec 10 godina; steta sto skoro niko ovdje to ne koristi. Novci su u sekundi na drugom racunu, pa makar si u Avstraliji ili Americi. Skoro sve aukcijske stranice imaju ovaj nacin placanje drugima a izpred 2-3 godine su uveli i Preparied Master Card Moneybookers a s njom mozes platiti svudgje, gdje primaju Mastercard. FEE za godinu je samo 10 €, mozes dignuti novac sa bankomata (fee 1.80 €) a koliko novca imas na Moneybookers accountu toliko mozes potrositi.
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 06/01/2013 : 19:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Smomo8

Pa postoji i mogućnost da pošalje sami novac u kuverti ?



Naravno. Kao preporuceno ili vrijednostno pismo, moze i obicno ali nije to zadnje osigurano.
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 06/01/2013 : 19:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markolar

quote:
Originally posted by Smomo8

Jel ima tko iz Hrvatske iskustva sa slanjem u inozemstvo ?



Pa verovatno svi, koji su nesto slali...Ista ti je fora, kao i slanje unutar drzave, samo sa razlikom, da je cijena postarine veča.

Jos uvijek ne razumijem, zasto neko nece slati u inozemstvo; znam, da u nekim slucajima zbog veličine i tezine paketa i slicno ali zar je tako tezko napisati strani naslov i ici na postu!?



Što se mene tiče, jedini razlog je enormna cijena poštarine HP. Cijena ptt za paket kojeg šaljem unutar Hrvatske je oko 18-20kn, a cijena za isti da ga pošaljem npr. u Sloveniju izađe skoro 100kn. Da li bi ti platio toliku poštarinu za strip album kojeg, recimo, osvojiš na aukciji za 50-60kn? I još jedna stvar, plaćanje iz inozemstva. Većini ili prekomplicirano ili preriskantno....ugl. prevelika i nesigurna avantura kako prodavaču tako i kupcu.


Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 06/01/2013 : 19:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Pa ako je kupac spreman platiti postarinu, ne vidim razloga, da se nebi slalo...
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 06/01/2013 : 19:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
Jasno, u tom slučaju nema problema, ali eto moja iskustva mi govore da je malo tko spreman toliko platiti.....


Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4062 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 06/01/2013 : 20:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markolar

Pa ako je kupac spreman platiti postarinu, ne vidim razloga, da se nebi slalo...



Bas tako!
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4062 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 06/01/2013 : 20:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
Koliko ja stripova nemogu tipovati(a trebaju mi), zato sto prodavac nesalje u inozemstvo!
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 06/01/2013 : 20:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kojot

Koliko ja stripova nemogu tipovati(a trebaju mi), zato sto prodavac nesalje u inozemstvo!



Evo saljem ti ja sigurno u inozemstvo, koji stripovi ti trebaju
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/01/2013 : 20:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markolar

Pa dandanas imas toliko nacina, da se uplati novac, da ni sam ne znam za sve.

Dobra je opcija Moneybookers/Skrill, gdje trebas samo E-mail. Tu opciju koristim od samog pocetka, mislim, da je vec 10 godina; steta sto skoro niko ovdje to ne koristi. Novci su u sekundi na drugom racunu, pa makar si u Avstraliji ili Americi. Skoro sve aukcijske stranice imaju ovaj nacin placanje drugima a izpred 2-3 godine su uveli i Preparied Master Card Moneybookers a s njom mozes platiti svudgje, gdje primaju Mastercard. FEE za godinu je samo 10 €, mozes dignuti novac sa bankomata (fee 1.80 €) a koliko novca imas na Moneybookers accountu toliko mozes potrositi.



A čuj, iman i ja Paypal, al mi se opet ne isplati primat novce priko njega jer postoji provizija kad ih skidam na karticu i jebiga, nema smisla na male cifre... Moneybookers sam koristio jednom prije par godina, a i tada su mi digli neku proviziju, ne sjećam se koliku al mi nije bilo previše bitno jer se radilo o poprilično velikom iznosu koji sam dobio.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 06/01/2013 : 20:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Ja imam jednog kupca iz Srbije koji je zainteresiran,pa mislim da je najbolje da on meni u kuverti pošalje eure pa onda ja njemu pošaljem stripove.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/01/2013 : 20:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ha čuj, rizik je njemu, nije tebi... Ionako nećeš slat stripove prije nego ti dođu novci, pa ti je svakako svejedno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 06/01/2013 : 20:22:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Istina,makar ne znam kolika je mogućnost da se izgubi to pismo s novcima.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/01/2013 : 20:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
velika.
nismo u srednjem vijeku.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37325 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/01/2013 : 20:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa bilo je vec toga (nije da te zelim uplasiti), desi se tu i tamo da "kuverta ne stigne", ali vecinom bi trebalo ici. Varianta je i da saljes neku bezveznu reviju pa stavis novcanice unutra, ali na nacin da nece ispasti. Ali rizik postoji.
Sawitch bi znao reci o rizicima poste, ali nije vise aktivan (?).


@Paka
Pa novac koji ti ostaje odnosno kojeg dobijes na Paypal, ostane ti za nove stripove preko luze. Pa je li kupujes Amerikance ili ne. ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/01/2013 : 20:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne idu svi novci na stripove

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/01/2013 : 21:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pa bilo je vec toga (nije da te zelim uplasiti), desi se tu i tamo da "kuverta ne stigne", ali vecinom bi trebalo ici. Varianta je i da saljes neku bezveznu reviju pa stavis novcanice unutra, ali na nacin da nece ispasti. Ali rizik postoji.
Sawitch bi znao reci o rizicima poste, ali nije vise aktivan (?).


@Paka
Pa novac koji ti ostaje odnosno kojeg dobijes na Paypal, ostane ti za nove stripove preko luze. Pa je li kupujes Amerikance ili ne. ;)


Kuverta obično stigne.
Jedino što je nekad prazna...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/01/2013 : 21:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markolar

quote:
Originally posted by Smomo8

Jel ima tko iz Hrvatske iskustva sa slanjem u inozemstvo ?



Pa verovatno svi, koji su nesto slali...Ista ti je fora, kao i slanje unutar drzave, samo sa razlikom, da je cijena postarine veča.

Jos uvijek ne razumijem, zasto neko nece slati u inozemstvo; znam, da u nekim slucajima zbog veličine i tezine paketa i slicno ali zar je tako tezko napisati strani naslov i ici na postu!?


Poštarina je prevelika.
Ne postoji jeftin i pouzdan način slanja novca (krađa, provizija, preskupo).
Kupac se ponekad izgubi u vidu magle kada čuje kolika je poštarina i koliko se plaća slanje novca.
Prelazak stripova preko granice može biti podložan zadržavanju, gubljenju, carinjenju.
Kada se sve to zbroji, ispada veća glavobolja od koristi.
Pa neki ljudi zaključe da im to u životu ne treba i odustanu od slanja u inozemstvo.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 06/01/2013 : 21:38:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Hvala obi wan

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4062 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 06/01/2013 : 21:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markolar

quote:
Originally posted by Kojot

Koliko ja stripova nemogu tipovati(a trebaju mi), zato sto prodavac nesalje u inozemstvo!



Evo saljem ti ja sigurno u inozemstvo, koji stripovi ti trebaju



Tex gigant 1,2 i 3.
Dampir knjige 1,2,3 i 4.
Sta imas od ovoga za prodati?
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 07/01/2013 : 08:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kojot

quote:
Originally posted by markolar

quote:
Originally posted by Kojot

Koliko ja stripova nemogu tipovati(a trebaju mi), zato sto prodavac nesalje u inozemstvo!



Evo saljem ti ja sigurno u inozemstvo, koji stripovi ti trebaju



Tex gigant 1,2 i 3.
Dampir knjige 1,2,3 i 4.
Sta imas od ovoga za prodati?



Imao sam sve ovo izpred 3-4 mjeseca na aukcijama i sve je bilo prodano - steta.
Go to Top of Page

bitola
Average Member



USA
821 Posts

Member since 22/02/2003

Posted - 13/03/2013 : 05:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Send bitola a Private Message  Reply with Quote
Ja bih zeleo placati za stripove preko pay pal ali ne vidim da to neko koristi.
Kako mogu da znam koji od clanova aukcije (i dali iko) koristi pay pal kao nacin placanja?
Jel moram da idem pojedinacno na po jednu aukciju svakog clana kako bih vidio koji nacin placanja odgovara njemu ili...
Go to Top of Page

drablj
New Member

Serbia
233 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 13/03/2013 : 08:00:54  Show Profile Show Extended Profile  Send drablj a Private Message  Reply with Quote
paypal jos nije ovde zaziveo, pa ga ljudi bas i ne stavljaju u opcije placanja na aukcijama. najbolje je pitati privatnom porukom prodavca. nema brzeg resenja trenutno.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000