forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor LUD 206 - Gusarska Pecina
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Bat Baterton
Average Member



Serbia
782 Posts

Member since 10/08/2010

Posted - 09/01/2013 : 13:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Bat Baterton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Jel sljedeća epizoda, Crna Krila Noći počinje u ovom broju ili baš u sljedećem?
Nisam kupija Zagora 100 godina, a želim pročitat tu epizodu, pa zato pitam.



U sledećem, od početka
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 09/01/2013 : 17:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Vrlo dobra epizoda!
Nakon jednog od najgorih i najdosadnijih početaka u povijesti, priča se malo pomalo otvara i postaje sve zanimljivija pa se tako i Verni iz početne statičnosti preobražava u dinamičnog crtača. Atmosfera na Haitiju fenomenalna, kraj odličan i neočekivan!
Prepričavanja ima, ali može Burattini i puno gore.
Ovdje me ipak nije ubio u pojam, a mislim da su dodatna pojašnjenja ubačena zato jer se priča proteže na četiri sveske, tako da i čitatelj koji se uključio tek sad na kraju može barem donekle povezati konce.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.

Edited by - Charlito de la Vega on 09/01/2013 17:57:29
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 09/01/2013 : 17:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Meni je ova prica sasvim ok. Po meni nema tu pretjerivanja u objasnjavanju i pojasnjavanju vec mi je mala zamjerka sto je epizoda na momente dosadna premalo akcije.

Verni jako dobro crta od samoga pocetka covjek drzi u rukama onog pravog Zagora kakav treba da bude, male zamjerke na okolinu i slabo crtanje morskih pasa.

Edited by - globinjo on 12/01/2013 00:46:18
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 09/01/2013 : 18:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Tonka spoiler alert!!

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/01/2013 : 18:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
stvarno se covjek zapita gdje je...
nema pretjerana objasnjavanja??? nema?????????????
pa covjek se osvrce cak i na epizode prije 100 godina i "popunjava" rupe u "nejasnocama".
uskoro ce izdati sve nolittine epizode iznova ali tako da je i najmanja sitnica pojašnjena!
ondje gdje je nolita napisao: "nakon nekog vremena..." on ce prosiriti sa: "i tako, nakon prošle pustolovine (a prije iduće, jer se, naravno, iduća ne može zbiti prije sadašnje), jednoga sunčanog dana (znači, ima pokoji oblačić na nebu, ali je uglavnom vedro uz manji povjetarac)..."
svaka i najmanja debilana kilometarski je objasnjena.
valjda je to uistinu strip za djecu od 7-12 godina. onda je u redu.
da bi napisao ovakvu bolestinu treba biti ultranenadaren.
a svi mi koji citamo smo ultraudareni.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25945 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/01/2013 : 18:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
konačno si shvatio

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7057 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/01/2013 : 18:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Shvatio je to on odavno. Pa stalno kuka!
Ali stvarno nije mi jasno da Bure nema neke bliske prijatelje kojima vjeruje i ciji ce savjet uzeti k srcu i koji ce mu reci: "Khm, khm prijatelju... stvarno bilo bi bolje da malo manje davis sa svim time objasnjenjima, Zagor fanovi su vecinom preko 30 godina i (nadam se) nisu retardi." Ili su mu bliski prijatelji svi pre pametni, ne kao mi, pa ne citaju njegovog Zagora.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4130 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 09/01/2013 : 18:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Za razliku od prethodna dva i pol vrlo solidna broja ''Gusarska pećina'' uspijeva totalno pokvariti dojam. Glupav rasplet i OPET ta jebena objašnjavanja skidaju ovoj priči barem pola ocjene.
Verni na trenutke odličan a na trenutke (pogotovo pred kraj) prazan, dosadan i bez ideje da barem malo popuni šupljikavu priču.
I da. Bure hvala za ljigavu klišej ''in your face'' najavu povratka; daj malo mašte

Bok, kako si.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11370 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/01/2013 : 19:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell


I da. Bure hvala za ljigavu klišej ''in your face'' najavu povratka; daj malo mašte


SPOILER ALERT
Mislim da je glupo izrezirao tih poslednjih 3, 4 strana trebalo je prvo ono kod Hamada Egipcanina kuci pa onda na poslednjoj strani to in your face najavu povratka
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 09/01/2013 : 19:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Meni je ova prica sasvim ok. Po meni nema tu pretjerivanja u objasnjavanju i pojasnjavanju vec mi je mala zamjerka sto je epizoda na momente dosadna premalo akcije.

Verni jako dobro crta od samoga pocetka covjek drzi u rukama onog pravog Zagora kakav treba da bude, male zamjerke na okolinu i slabo crtanje morskih pasa.



Hvala!
Nemam sada zašto čitati jer si mi sve otkrio!

Edited by - globinjo on 12/01/2013 00:46:42
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4130 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 09/01/2013 : 19:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Cromwell


I da. Bure hvala za ljigavu klišej ''in your face'' najavu povratka; daj malo mašte


SPOILER ALERT
Mislim da je glupo izrezirao tih poslednjih 3, 4 strana trebalo je prvo ono kod Hamada Egipcanina kuci pa onda na poslednjoj strani to in your face najavu povratka



Da, imalo bi drugačiji efekt ali bi opet bio loš kraj.
Umjesto šablonske scene mogao je odrediti da se u vodi vide Mortimerove oči i zloban smiješak. Tak da ne znamo da li se utopio ili je to samo glava koju čak ni morski psi nisu htjeli pojest ili je možda kojim nevjerojatnim slučajem živ a ta je scena iz ''neodređenog'' trenutka u samoj priči.
Ili druga mogućnost koja mi je pala na pamet: da u Hammadovoj kući tajanstveno nestane štap s vučjom glavom. Eto TO bi bilo recimo dosta efektno.
Ali ne, mora bit isti drek ko i sto puta do sad jer su Zagorovi fanovi tradicionalisti. Fuck that!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/01/2013 : 21:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Shvatio je to on odavno. Pa stalno kuka!
Ali stvarno nije mi jasno da Bure nema neke bliske prijatelje kojima vjeruje i ciji ce savjet uzeti k srcu i koji ce mu reci: "Khm, khm prijatelju... stvarno bilo bi bolje da malo manje davis sa svim time objasnjenjima, Zagor fanovi su vecinom preko 30 godina i (nadam se) nisu retardi." Ili su mu bliski prijatelji svi pre pametni, ne kao mi, pa ne citaju njegovog Zagora.



+100000000000

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16878 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/01/2013 : 00:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Kako kod okreneš, ne valja, opet je scenarij najslabija karika, Bure i dalje previše radi, a nema kapacitet da izbacuje dobre priče u kontinuitetu... Priča "Divlja zemlja", koju Ludens objavljuje za koji mjesec je puno bolja... Samo što je crtaju Cassarovi.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 10/01/2013 : 00:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Kako kod okreneš, ne valja, opet je scenarij najslabija karika, Bure i dalje previše radi, a nema kapacitet da izbacuje dobre priče u kontinuitetu... Priča "Divlja zemlja", koju Ludens objavljuje za koji mjesec je puno bolja... Samo što je crtaju Cassarovi.


Vidiš baš sam mislio da će ta priča (Divlja zemlja) biti loša, ono, u stilu onih trash epizoda u periodu od 400-500... Cassarovi mi ne smetaju, dapače.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 10/01/2013 : 17:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Prvi dio Mortimera je bio vrlo dobar. Druo njegovo pojavljivanje je bilo odlično, treće osrednje, a ovo katastrofa. Od silnog objašnjavanja nisam shvatio apsolutno ništa osim da je (SPOILER!) Sybil mrtva i da će se Mortimer osvetiti.Sve što trebate znati što se tiče ove epizode je ta činjenica a ostalo je za zaborav. Nevjerojatno kako Burattini u nekim epizodama zna pokazati da je odličan scenarist, dok u nekima piše kao čisti amater. Evo, baš sam neki dan čitao prvi gigant (Dvorac na nebu) i kad Zagor ubije Koontzove orkove (ili šta su već, izgledaju kao orci) Koontz to osjeti i onda objašnjava sam sebi zašto to može osjetiti . Pa zar ne bi bilo bolje da je u kasnijoj borbi Koontz rekao nešto tipa: "Kretenu jedan glupi, pobio si moje orke" pa Zagor sav začuđen upita "Kako znaš?" i onda mu ovaj objasni... Toliko o tome.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 10/01/2013 : 18:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Hm, meni je osobno najdraži element Buretovih priča pojava nekolicine tipičnih drumskih razbojnika koji jedva imaju nekog utjecaja na radnju (npr. Tajanstveno selo, Krvave piramide). Kad se takvi likovi pojave, onda je sigurno da je priču pisao Bure.

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 10/01/2013 : 18:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Hm, meni je osobno najdraži element Buretovih priča pojava nekolicine tipičnih drumskih razbojnika koji jedva imaju nekog utjecaja na radnju (npr. Tajanstveno selo, Krvave piramide). Kad se takvi likovi pojave, onda je sigurno da je priču pisao Bure.


E i to. U svakoj Božjoj epizodi ih se pojavi barem pet i svi do jednoga su potpuno isti likovi; beskrupulozni, sadistički nastrojeni, glupi. Ono, kao da imaš nekoliko istih likova koji kroz cijeli serijal mijenjaju tijelo i uskrsnu kad ih Zagor mazne sjekirom . Pa ajde neka više napravi barem jednog pametnog henchmana koji na kraju neće biti zaklan od strane svog šefa ili Zagora već će izvući svoju korist iz svega...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16878 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/01/2013 : 20:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by velka031

Kako kod okreneš, ne valja, opet je scenarij najslabija karika, Bure i dalje previše radi, a nema kapacitet da izbacuje dobre priče u kontinuitetu... Priča "Divlja zemlja", koju Ludens objavljuje za koji mjesec je puno bolja... Samo što je crtaju Cassarovi.


Vidiš baš sam mislio da će ta priča (Divlja zemlja) biti loša, ono, u stilu onih trash epizoda u periodu od 400-500... Cassarovi mi ne smetaju, dapače.



A vidjet ćemo kako će se tebi svidjeti, ja volim takve "realne" priče, za promjenu malo bez fantastike ili "stoljetnih" neprijatelja
Go to Top of Page

aved
Average Member



Bosnia and Herzegovina
633 Posts

Member since 25/12/2012

Posted - 10/01/2013 : 21:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send aved a Private Message  Reply with Quote
Tonka, hvala na spojleru. Puno to znaci nama koji nismo procitali pricu do kraja.

Mornie utúlië, mornie alantië
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5134 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 11/01/2013 : 10:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Baš mi jučer žena pokazala sliku sa nekog internet portala...Ivica Kostelić čita ovaj broj Zagora za opuštanje prije utrke.
:)
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19392 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 11/01/2013 : 10:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by aved

Tonka, hvala na spojleru. Puno to znaci nama koji nismo procitali pricu do kraja.


briga njega

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 11/01/2013 : 10:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by aved

Tonka, hvala na spojleru. Puno to znaci nama koji nismo procitali pricu do kraja.



u je vas zahebo...moš mislit...samo prelistajte taj proljev i pospremite u policu...

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18426 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/01/2013 : 11:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Baš mi jučer žena pokazala sliku sa nekog internet portala...Ivica Kostelić čita ovaj broj Zagora za opuštanje prije utrke.
:)


KOSTELIČ zna što je dobro...
a taj Zagor nije loš, toliko ste natumbali da je loš da je meni bio odličan...Ivica je car što ne prati taj forum.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37386 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/01/2013 : 11:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Baš mi jučer žena pokazala sliku sa nekog internet portala...Ivica Kostelić čita ovaj broj Zagora za opuštanje prije utrke.
:)



Vazno je kako je zavrsilo - da li je pobijedio ili je odstupio.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11370 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/01/2013 : 13:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Zagor12

quote:
Originally posted by velka031

Kako kod okreneš, ne valja, opet je scenarij najslabija karika, Bure i dalje previše radi, a nema kapacitet da izbacuje dobre priče u kontinuitetu... Priča "Divlja zemlja", koju Ludens objavljuje za koji mjesec je puno bolja... Samo što je crtaju Cassarovi.


Vidiš baš sam mislio da će ta priča (Divlja zemlja) biti loša, ono, u stilu onih trash epizoda u periodu od 400-500... Cassarovi mi ne smetaju, dapače.



A vidjet ćemo kako će se tebi svidjeti, ja volim takve "realne" priče, za promjenu malo bez fantastike ili "stoljetnih" neprijatelja



I meni se svidela Divlja Zemlja, podsetila me malo na one Nollitine epizode sa Indijancima kao naprimer Sandy River... Dobra prica i crtez je podnosljiv
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000