forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 19 - Ljepota tame
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 25/03/2013 : 10:26:37  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by bosancicigor




koja je fora sa štopericom i pištaljkom?




fora je u tome što je naš mali wannabe filozof-stinky profesor tjelesnog...
vidiš kakve smiješne konzekvence taj sklop poteže, zateže...kako kilavo klapa na koncu s kojeg visi i mahnita dok mutavo vrišti svoje mantre po pazi sad, strip forumima.... lol!


Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 29/03/2013 : 13:42:35  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bosancicigor

quote:
Originally posted by noemis

quote:
Originally posted by bosancicigor




koja je fora sa štopericom i pištaljkom?




fora je u tome što je naš mali wannabe filozof-stinky profesor tjelesnog...




iskreno, uprkos sumnji, prilično si me iznenadio, i to pozitivno (ne volim kada pogrešno procenim, tačnije potcenim ljude)...

jer vidiš, ja sam, do stavljanja ruke u vatru, bio ubeđen da stinki nema ama baš nikakvo akademsko obrazovanje...

a činjenica da za sticanje tog koje ima glava praktično nije neophodna (osim kao kontrateg tokom prelaženja preko grede) ne umanjuje razmere mog potcenjivanja...

nadam se samo da će mi stinki oprostiti...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."

Edited by - noemis on 29/03/2013 13:43:32
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 29/03/2013 : 14:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
badava se nadaš... klošaru
čak i takva neznalica poput tebe bi trebala znati da je otac pravedan i strog
otprve sam ti rekao da si budala (naime, ja nikada ne omanem). onda si bio ono cvilio i izmotavao se na ženu ovo ono... gospodar ti je pružio ruku, dao sam ti milost. ti si lizao rane neko vrijeme, a onda si ponovo obukao kožu najobičnijeg zahodskog klošara koji stoji sa strane i dobacuje. ne cijenim lažove, kao što si ovdje u ulozi "patosiranog" očajnika lagao o dvostrukim nikovima i uobičajene tvoje "doskočice" i budalaštine... sada se baš dražesno trudiš, ulažeš duha nema što. ali, mali, pao si, nemaš ti snage ni pameti da razumiješ "kako veliki ljudi tretiraju sitne duše". poradi na sebi, uči (i obrazuj se u svim smislima)... jednog dana ću te onda, možebiti, i pogledati...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/03/2013 : 00:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
pročitah privju.ništa posebno.čak bi reka dosadno

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8389 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 30/03/2013 : 01:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Predobar strip.
Jedan od boljih kojih sam pročitao u zadnje vrijeme.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/03/2013 : 02:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Stinky, molim te pripazi na riječnik.Riječi poput "klošaru", "budalo", "Bosančić-pičić", "zahodski klošaru", "jado", "sroljec" "tulav", "ova dva idiota" i slično stvarno nisu primjerene, zar ne?
Hvala na razumjevanju

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/03/2013 : 10:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
malo tko tebe razumije
samo ti budi nepristran i ne sekiraj se tamo gdje ne trebaš
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 30/03/2013 : 21:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
vratih se na post sa nadom da ću neko smisleno mišljenje o stripu pročitati
pa čak ni @stinky nisi ništa nam smisleno o stripu rekao pa da bi oko toga mogli pokreniti neku kontruktivnu raspravu :o(

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 30/03/2013 : 23:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky


samo ti budi nepristran i ne sekiraj se tamo gdje ne trebaš



tačno! slažem se!
ako meni ne smeta (a meni je sve upućeno) šta se ti sekiraš!!


"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 31/03/2013 : 00:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

badava se nadaš... klošaru
čak i takva neznalica poput tebe bi trebala znati da je otac pravedan i strog
otprve sam ti rekao da si budala (naime, ja nikada ne omanem). onda si bio ono cvilio i izmotavao se na ženu ovo ono... gospodar ti je pružio ruku, dao sam ti milost. ti si lizao rane neko vrijeme, a onda si ponovo obukao kožu najobičnijeg zahodskog klošara koji stoji sa strane i dobacuje. ne cijenim lažove, kao što si ovdje u ulozi "patosiranog" očajnika lagao o dvostrukim nikovima i uobičajene tvoje "doskočice" i budalaštine... sada se baš dražesno trudiš, ulažeš duha nema što. ali, mali, pao si, nemaš ti snage ni pameti da razumiješ "kako veliki ljudi tretiraju sitne duše". poradi na sebi, uči (i obrazuj se u svim smislima)... jednog dana ću te onda, možebiti, i pogledati...



opusti se bre stinki, zar ne shvataš da "akademskom akreditacijom" tvoje mišljenje samo dobija na značaju...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 31/03/2013 : 00:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

poradi na sebi, uči (i obrazuj se u svim smislima)... jednog dana ću te onda, možebiti, i pogledati...



ih bre stinki, pa ti koji boraviš u Umu, gde piješ sa izvora (sa)znanja bi trebalo da znaš da smisao nema množinu, i da kad je neophodna (i dozvoljena?!) nakaradizacija dotične izvedenice množina ne glasi smisli...


"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 31/03/2013 : 08:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
a zar ti ne shvaćaš fakt: kada je netko doveden u situaciju da lupa uzastopne postove i kakti "analizira", to zapravo znači da mu je cijelo biće ustreptalo u tjeskobi = taj je "pogođen" iliti patosiran
reflektiraj o tome, upristoji se i prihvati svoje mjesto, ovoga puta ne samo deklarativno

buda,
pa bio sam ontopic. svi vi škrtarite (a volite strip), a ja ni nemam nekog razloga pričati jer ga ne volim. ali, da, za konstruktivne rasprave spreman! i u tom smislu možeš krenuti u ime vaše organizacije, a ja ću zastupati narod. uostalom, ja ću uvijek govoriti u ime naroda, a već ima dva slučaja na dnevnom redu: Narod protiv Malog_Mate u slučaju Blast i Narod protiv Udruženog Zločinačkog Pothvata u slučaju Ljepota tame
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 31/03/2013 : 17:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Stinky puno zujiš a malo meda daješ :D Tebi se strip ne sviđa ,meni i još nekima sa ovog topika se sviđa. Ja nemam nikakvu potrebu razlagati zašto mi se strip sviđa ali ti očito imaš potrebu napadati nas zbog toga a da sam nisi iznio šta ti se u stripu ne sviđa. Citat: ( svi vi škrtarite (a volite strip), a ja ni nemam nekog razloga pričati jer ga ne volim )
Zašto bi ja trebao obrazlagati zbog čega mi je strip dobar a ti ne jer ti je loš?

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?

Edited by - Ignus on 31/03/2013 17:10:41
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 31/03/2013 : 19:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ignus, ako nemaš potrebu onda ćemo ti je umjetno stvoriti!
osim toga, posljednjim upisom si se upisao u Udruženi Zločinački Pothvat i narod će vam suditi.

ajde onda ću ja povesti slučaj
točka 1: strip Ljepota tame mi se ne sviđa jer nema početka. to je moj razlog i moja izjava, mislim, u ime naroda.

što mu pak sad to znači?
krenimo redom.
jedna mlada dama ima svog princa, ima čak i svog paža. živi u jednom svijetu, poznatom, uređenom, nazovimo ga Pleasentville. jednog lijepog dana priredivši čajanku, taj svijet se ruši (a da ni nisu imali razvijenu eshatologiju). takorekuć, iz potpune nevinosti (i nespremnosti), naši mali entiteti skupa sa mladom damom dožive apokalipsu. dolaze Teške Boje.
oni izviru izmigolje iz... mrtve djevojčice. živa djevojčica bila je njihov Pleasentville.
kreće postapokaliptična pustolovina...

ovako prepričano - zvuči solidno. ako je to početak, šteta što autor nije bio dorečeniji. on je konfuzan i sam njegov "početak" je zbunjola. bio je potreban narod da ga objasni.
ako to NIJE početak, tim gore po autora...


Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 31/03/2013 : 20:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
u iščekivanju UZP-a...
samo budite ljudi ažurni ili ću zatvoriti slučaj i presuditi: Narod vs UZP = 1:0
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 31/03/2013 : 21:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Stinky, mislim a početak baš nije tako "socijalan" kao što si naveo, jer aludiraš na mladu damu kao iz neke više socijalne, srednje slojne sredine koji si nazvao Pleasantville.
Prema meni tu se radi o BILO KOJOJ mladoj dami, djevojčici - a likovi koji izlaze su djeliči njenih unutrašnjeg svijeta, njene podjele na svakog lika a koji svaki predstavlja određenu ljudsku karakteristiku: umišljenost, oholost, spretnost, samostalnost, sigurnost, glupost, strah, nepromišljenost, zloćestost, sviperpost itd itd. Svaki taj dio lika je jedan njen JA (djevojčicin)
Smrću djevojčice ti likovi izlaze iz nje i počinju voditi svoj neki vanjski život da se vidi što će odnijeti prevagu, tu počinju njihovi međusobni sukobi i borbe za prevlast, tu sam naveo na početku aluzije na Goldingova "Gospodara muha" iako je i ova priča razvijenija i suptilnija ...
A radi se i nadalje o odrastanju jednog njenog unutrašnjeg lika, razmažene djevojčice kroz koju teće fabula i koja nam kroz razvoj radnje samo predočava alfu i omegu o neizbježnosti zla, opet dajući nam samima na izbo da sami ustanovimo uzroke tih zala ...
eto za sada toliko od mene, ukoliko je @Ignus ovdje postavljen kao sudac to je onda rezultat: Narod vs. UZP = 1:1


Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 31/03/2013 : 22:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
idem sada gledati western. sutra ću te oboriti u ime naroda. nisi (pre)loš, ali narod se ne slaže sa tvojim paušalnim tvrdnjama i poluistinama.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 31/03/2013 : 22:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
;o))
Prespavaj, porazmisli, iznesi nam nova saznanja o djelu, uvijek sam za konstruktivnu raspravu i diskusiju i iznošenje novih mišljenja.
Za laku noć ti evo udjeljujem jedan citat iz Nietzscheovog djelca "S onu stranu dobra i zla":

"Gotovo sve što zovemo "višom kulturom" počiva na produhovljenju i produbljenju okrutnosti. Ona "divlja životinja" uopće nije umrtvljena. Ona živi, cvate, samo se - obogotvorila. Ono što čini bolnu nasladu tragedije je okrutnost. Postoji obilan, preobilan užitak i u vlastitoj patnji, u vlastitom činjenju sebe patećim"

LN

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 31/03/2013 : 23:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
stinki i probuđeni, pre nego nastavite sa vašim dekonstruktivističko-konstruktivnim dijalogom evo par komentara, od strane samih autora... elem, nema plezentvila, nema gospodara muva, u pitanju je nešto slično lost-u samo samo što je umesto olupine aviona leš devojčice u pitanju... sudbina samog leša apsolutno je nebitna za dalju radnju... i na kraju, autori toliko uživaju u samom prirovedanju da zapostavljaju fabularni tok...

drugo i bitnije, strip nije pripovetka, te se ne treba čitati istovetno tom izuzetno drugačijem mediju... ako se to dogodi, onda kodirani sadržaj jezika stripa lako može da izmakne posmatraču... ukratko, ako se u analizi/sintezi/dekonstrukciji/kritici (stinki izaberi) lepote tame zanemari oblik pripovedanja desiće se isto (tačnije slično) kao kad bi usmerili svu čitalačku pažnju isključivo na fabulu u recimo brohovom vergiliju, manovom bregu, džojsovom uliksu, pirandelovim licima, kišovom peščaniku...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/04/2013 : 09:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
noemis, jesi li se upristojio? moliš li sada skrušeno da se i na tebe osvrnem? hoćeš sada pojesti govno i ispričati se što si lagao?

ajde, pretpostavljam da si pojeo govno...
ovo što kažeš je toliko sitno da se smijem otamo gdje boravim; "komentari samih autora"... koješta.
znam da vama svima (osim Bimbu i meni i ne znam jel postoji još tko) ta primjedba zvuči razumno. ali to je najtipičnija početnička pogreška. autor može znati o čemu priča i ne mora, to je, na ovoj razini otkuda ja promatram svijet (i dodijeljujem mu značenje!) - potpuno irelevantno. uostalom, imate izvrstan rad G.Simmela na temu: Pojam i tragedija kulture i srodni eseji; barem kao uvod u ono što ćete sada čuti.

dakle,
vrlo je naivno ovo što simeon pretpostavlja: kako autori znaju i mogu objasniti vlastito djelo. naprotiv! oni tek iz "drugobitka" dobivaju referentni okvir o tome što su i kako rekli. jesmo li se razumjeli? ne sasvim ne sasvim. ovo je vrlo težak problem, uostalom naj-problem perjanice svih znanosti - teologije: čemu svijet? zašto Bog treba svijet? najviše spekulacije na temu poduzete su i klasificirane kao njemački klasični idealizam preformulirane kao - pad Ideje u drugobitak. doslovno stotine tisuća stranica...

ukratko, za ovu našu raspravu bitno je samo uočiti da je problem prepoznat, obrađen i fiksiran (u kulturi).
sada ću to reći jednostavnije, tako da ste svi u stanju razumjeti: autori Ljepote tame nemaju mandat na tumačenje Ljepote tame, nemaju čak ni prvenstvo! oni su subjekt samo u donošenju tog djela na svijet i time je završena njihova (otužna) uloga. naprotiv, kada ulaze u tumačenje vlastitog djela oni su samo još jedan glas (vapijućeg) u pustinji: imaju pravo tumačiti (garantirana im je ta apstraktna jednakost), a još više imaju pravo saznati što su zapravo rekli.

e na tom mjestu uskače narod i donosi:

UTLJTPKSNMNVBR - Ultimativno Tumačenje Ljepote Tame Poslije KOjeg Se Ne Može Ništa Više Bitnog Reći

sada se vraćamo budi i obaramo njegove poluistine. ne propustite sljedeći post


Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/04/2013 : 10:52:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
podvucimo još jednom prije presude
nitko od vas nije niti je mogao (prije ove rasprave u kojoj sam odlučio upoznati vas sa dotičnim stripom) znati o čemu Ljepota tame govori. ona nije bila dekodirana, ona je samo kružila oko kocke značenja.
mamlaz, ignus, noemis.. sami autori... markos... nitko od ovih nije ponudio NIKAKVO ZNAČENJE, drugim riječima, nitko do sada nije razumio Ljepotu tame. nešto potmulo je nagovijestio jedan buda, ali samo narod je u potpunosti razumio Ljepotu tame. kako je narod jedna apstrakcija sve dok ne dobije svog reprezenta, tako nitko nije bio u stanju izreći ono što je narod razumio. a onda se pojavio avatar naroda...

ovako mi je govorio narod:

nijedno djelo ne može biti dešifrirano ako polazimo od uobičajenih (zdravo)razumskih pretpostavki; "objektivnost" se izvan naroda shvaća kao dezainteresiranost, puka ravnodušnost prema djelu. s druge se pak strane misli da onaj koji je najzainteresiraniji (sam autor) najbolje razumije djelo. bah.

djelo je jedan plijen i treba se OSVAJATI. osvajati je u stanju onaj koji svoj plijen razumije bolje nego ovaj sebe samoga (prema Bruni Baueru). tko je taj koji bolje razumije? pa onaj koji je na višem stupnju, tko više toga zna.
u ime naroda ja više toga znam od mamlaza, ignusa, noemisa, markosa i samih autora te sukladno osvajam Ljepotu tame.

...

"Stinky, mislim a početak baš nije tako "socijalan" kao što si naveo, jer aludiraš na mladu damu kao iz neke više socijalne, srednje slojne sredine koji si nazvao Pleasantville.
Prema meni tu se radi o BILO KOJOJ mladoj dami, djevojčici"

---------- ovako mi je govorio buda nakon što sam počeo osvajati plijen i dao vam Ultimativnu Referencu za razumijevanje Ljepote tame: rušenje jednog svijeta koji je definiran kao Pleasentville.

buda nije do kraja shvatio (a ni vi ostali, da se ne lažemo) što je to "jedan svijet Pleasentville" i što je to "mlada dama"
buda jest dobro shvatio da postoji veza između djevojčice i entiteta. noemis nije dobro shvatio tu vezu, to jest, noemis nije shvatio strip, ali kako rekoh - nije to ništa strašno, jer nisu ni ostali. noemis je shvatio vezu između djevojčice i leša, ali pretpostavljam da su toliko u stanju i drugi povezati stvari.

dakle,
imamo djevojčicu - leš - entitete
ali imamo i "mladu damu"
"sudbina samog leša apsolutno je nebitna za dalju radnju" dobro je shvatio noemis koji nije dalje puno toga shvatio
leš jest nebitan i on je otpao direktno u prirodu. ciklično kruženje od jajeta k jajetu. leš se raspao istrulio i on nas ne zanima u tolikoj mjeri.
međutim!
djevojčica JEST bitna za daljnju radnju i to djevojčica predstavljena kao MLADA DAMA iz moje reference.
buda nije do kraja razumio misao.
djevojčica jest bilo koja djevojčica, ali "mlada dama" jest više od bilo čega. mlada dama je upravo simbol i to ne bilo koji nego unutar kocke značenja i prošiva vezu djevojčica-Pleasentville-mlada dama.
ne razumijete?
ovako. mlada dama sa početka stripa jest upravo avatar djevojčice = povlašteni entitet među ostalim entitetima. mlada dama igra glavnu ulogu u Pleasentvilleu, KOJI JE JEDAN UREĐENI SVIJET KOJEGA JE STVORILA DJEVOJČICA (uostalom, bilo koja iz zapadnog kulturološkog miljea)

što je to Pleasentville za forumaške potrebe?
Pleasentville je svijet u kojem djevojčice imaju svoga princa i svoga paža, one su princeze kojima trubaduri pjevaju i voljene su mažene pažene. centar svijeta.
Pleasentville je ružičast svijet nevinih dražesnih misli i u idealnom slučaju - taj svijet je vječan.

kažu da život piše romane, tj. Pleasentville obično dobije korekciju zbilje... ovdje se dogodilo nešto treće. Pleasentville je naprasno srušen...

kako se to odrazilo na djevojčicu? pa tako da je kao leš otpala u prirodu, a kao mlada dama u društvo. e što se sada dalje tu zbiva, pokazano vam je (doduše, na jedan konfuzan nemisaon način) u stripu. ali, sada vam je dana kocka značenja i više nije toliko teško razumjeti Ljepotu tame. čak mislim da će jednom budi dosadašnja lekcija pomoći i da će unaprijediti vlastito shvaćanje. a ako budem dobre volje, možda ću vam u ime naroda otkriti do krajnjeg kraja značenje Ljepote tame.
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 01/04/2013 : 11:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
stinky, po većini sa tvoje strane napisanome se sad pitam jel se tebi rasprava svodi na pisanje p*zdarija bez smisla i podj*bavanje drugih nazivajući ih svakakvim izrazima i karakterizacijama...
jel ti ovdje vježbaš nekakvu demagogiju nada drugima kako se kandidiraš za neku političku funkciju u svojoj lokalnoj zajednici, možda glavnog politkomesara?
pa bogati si dosad mogao u wikipediju konzultirat ili neki rječnik okrenit da vidiš razlike između Buddhe i Bodhhisatvi...
i nema tu nikakvih poluistina nego samo iznošenja mišljenja, bez nametanja svoga mišljenja drugima, bez prostačkih okararkterizacija bilo koga tko ima drugačije mišljenje, bez spuštanja - samo iznošenje mišljenja o djelu, a to je ona domena koju ti ne možeš ni prihvatiti ni uvažiti ni biti neki sudionik rasprave jer imaš svoju Univerzalnu Istinu koju namećeš drugima a to ti se u Narodu na koji se pozivaš (iz ne znam tko te od naroda izabrao da ga predstavljaš) zove: proseravanje

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 01/04/2013 : 11:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
a propos onoga: "možda ću vam u ime naroda otkriti do krajnjeg kraja značenje Ljepote tame" uostalom zakaj i ne...
vidim ja da ti znaš cijeli smisao, znaćenje i poruku, Jedinu Istinu Ljepote tame čak i bolje od samih autora djela
prosvijetli nas sve jadne, glupe, nedostojne i nesposobne da shvatimo vrhunske domete tvojih Jedinih Istina o Ljepoti Tame

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/04/2013 : 11:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ajde nemoj se srditi
pa malo se zezam. što sad, oćeš me ubiti zbog toga?

ne možeš poreći da je napisano o Ljepoti tame okvir za razumijevanje, ako već poričeš stil... ali je li uopće moj stil odvojiv od ovakvih istina?! kako bi to bilo da sada počnem suho pisati salonskim diskursom Malog_Mate? zar to ne bi bilo urnebesno? osim toga, ne bi bila istina.

evo dobro, boddhisatva. sad moram pisati ovako dugačko jer si se uvrijedio. a čak ni ne mislim ništa loše o tebi (drugo su neki). ali dobro buda, ovaj boddhisatva. ako se ljutiš, ja stajem jer nemam ništa od toga da tebi bude nažao. dapače, draže mi je kada si vesel.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12729 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/04/2013 : 11:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
boddhisatva, evo ruka?
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000