forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Jesam li ukrao ako sam »skinuo« strip sa neta?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/02/2013 : 16:25:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

Cijeli svijet je ustanovio,da to steti muzickoj,filmskoj i ostaloj industriji. zakoni su uvedeni i pocinitelji se kazneno proganjaju. u veci slucajeva su novcane kazne,a ako je ga netko prisrao-corka i do pet godina. al hrvatska i vjerovatno i srbija, su ekstra slucajevi.tu "pocinitelji",da nekazem ono drugo,uvjeravaju gazde,da im upravo pomazu a ne odmazu. kad procitam,moram prvo sken procitati da vidim valja li.joj.



glede muzičke industrije to smo več spominjali.
aj ti danas objasni nekome da je krađa šta skida glazbene albume s neta umisto da za svaki original isprsi 15-20 €.(za CD ,za vinil i više)
smijače ti se u facu.
a pošto sumnjan da bilo ko nema bar neki "piratski" CD ili fajl na kompu dolazimo do toga da smo praktički svi zreli za robiju. (slijedeči logiku da je skidanje krađa).

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/02/2013 : 16:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
To što je neko prije kupova stripove a sad ne kupuje i čita skenove ne znači da je odusta od kupovine zbog skena nego možda iz nekog drugog razloga.Možda zbog neimaštine?Pa onda i da ne čita skenove ne bi kupovao stripove.Možda ga toliko ne iteresiraju da ih plati ali kad su besplatni onda ih skine?u tim slučajevima izdavači ne gube.Ima i onih koji sad čitaju skenove i zbog toga više ne kupuju stripove.Tu su izdavači oštećeni.Ali koliko takvih ima?Ja mislim(mišljenje bazirano na svom i slučaju ljudi koje znam)da daleko više ljudi zbog čitanja skenova kupuju više stripova u papiru nego li bi kupovali da ih ne čitaju.Ovako kad je mukte pročitaš i razne stripove koje inače ne bi kupio a one koji ti se svide onda kupiš u papiru.Davno je prošlo vrijeme kad si moga kupit sve stripove i kupovalo se sve jer nije bilo velikog izbora.Danas su stripovi skupi(s krizom i bez nje)i namjenjeni su kolekcionarima koje nikakav sken neće zadovoljiti,već samo dobri stari papir.Marko je izdavač i normalno je da se nervira kad mu pod nos turaju njegove skenirane stripove ali nije bio tako osjetljiv kad su bili linkovi drugih izdavača na forumu(cijeli jedan topic je bio posvećen skeniranim stripovima i linkovima na njih).I zašto onda izdavači prodaju stripove knjižniciama?tamo ih isto mogu pročitati besplatno kao da sam skinuo sken?kako ih onda nije briga šta čitamo a ne plaćamo?Neka se odreknu novaca za tih par desetaka stripova što ih prodaju knjižnicama i onda bi imali pravo na moralni stav.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/02/2013 : 16:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

To što je neko prije kupova stripove a sad ne kupuje i čita skenove ne znači da je odusta od kupovine zbog skena nego možda iz nekog drugog razloga.Možda zbog neimaštine?Pa onda i da ne čita skenove ne bi kupovao stripove.Možda ga toliko ne iteresiraju da ih plati ali kad su besplatni onda ih skine?u tim slučajevima izdavači ne gube.Ima i onih koji sad čitaju skenove i zbog toga više ne kupuju stripove.Tu su izdavači oštećeni.Ali koliko takvih ima?Ja mislim(mišljenje bazirano na svom i slučaju ljudi koje znam)da daleko više ljudi zbog čitanja skenova kupuju više stripova u papiru nego li bi kupovali da ih ne čitaju.Ovako kad je mukte pročitaš i razne stripove koje inače ne bi kupio a one koji ti se svide onda kupiš u papiru.Davno je prošlo vrijeme kad si moga kupit sve stripove i kupovalo se sve jer nije bilo velikog izbora.Danas su stripovi skupi(s krizom i bez nje)i namjenjeni su kolekcionarima koje nikakav sken neće zadovoljiti,već samo dobri stari papir.Marko je izdavač i normalno je da se nervira kad mu pod nos turaju njegove skenirane stripove ali nije bio tako osjetljiv kad su bili linkovi drugih izdavača na forumu(cijeli jedan topic je bio posvećen skeniranim stripovima i linkovima na njih).I zašto onda izdavači prodaju stripove knjižniciama?tamo ih isto mogu pročitati besplatno kao da sam skinuo sken?kako ih onda nije briga šta čitamo a ne plaćamo?Neka se odreknu novaca za tih par desetaka stripova što ih prodaju knjižnicama i onda bi imali pravo na moralni stav.



Ovo s knjižnicama ti ne pije vodu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 08/02/2013 : 17:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
download nije krađa, internet je mjesto slobodnih informacija koje nije regulirano, u onom trenutku kada neki strip, fil il slično dospe na internet bespaltno za skinuti on postaje dio slobodne besplatne informacije

postoji odlcina tema u jednom bug-u na ovu dilemu, ako ste voljn isaslušati razloge za i protiv krađe bez da pljujete po tuđim misljenjima mogu pronać, skenirati i staviti to ovdje....osim ako i to nebi smatrali krađom :)

Edited by - Krscho on 08/02/2013 17:14:33
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 08/02/2013 : 17:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by nagor
Pitanje je bi li ti kupovao stripove da nema skenova…

Sam si rekao da ti to nije prioritet… ako je odgovor potvrdan, onda si efektno i iskreno dokazao da je u tvom slučaju sken doista naškodio domaćem izdavaču…

Ako ne bi bilo skenova, a ti i dalje ne bi kupovao stripove onda se nemaš šta ispričavati ovdje… nisi ništa "kriv"...

Treća opcija je ova koju je dobro predstavio Barney i mislim da ima puno takvih koji koriste sken samo kao probnu vožnju… nećeš kupit auto na osnovi specifikacija u brošuri (preview), probat ćeš ga vozit koliko god možeš (sken)… Nažalost za prodavače/izdavače, dogodi se i to da se na kraju ne odlučiš za kupnju…



Usprkos mojim opetovanim molbama, vi i dalje tupite po svome? Hoćete dokazati po svaku cijenu da skenovi nisu nimalo štetni da je to već tragikomično.

Evo, da, kupovao je stripove prije:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=43033&REPLY_ID=1563485

STFU.



Kužim da jo to osjetljiva tema za tebe izdavača i svaka čast što uopće imaš volje razgovarati na tu temu, ali eskaliralo je sve skupa jer si opalio prežestoko po Zagor-te-nayu... priznam da se je i on mogao tamo taktičnije izraziti ali nije isto ukrasti tablet i downloadati strip... Također, ne čini mi se fer izjednačavati ovo što Barney kaže sa ovim "šupkom" što je skenirao Kena Parkera... Barney i slični će kupiti Kena Parkera zbog tog skena...
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 08/02/2013 : 17:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos


Usprkos mojim opetovanim molbama, vi i dalje tupite po svome? Hoćete dokazati po svaku cijenu da skenovi nisu nimalo štetni da je to već tragikomično.

Evo, da, kupovao je stripove prije:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=43033&REPLY_ID=1563485



Da nema skena ovaj izivko bi sigurno nasa neki drugi nacin i demagogiju da pokrije to zasto vise ne kupuje stripove..sam je reka da su stripovi luksuz i da ne moze vise trosit lovu, a to sta sad cita samo sken je zato jer je sken pristupacan tako da vjerovatno da nema skena ne bi ni cita stripove uopce..ko hoce imat strip u papiru taj ce ga i nabavit..to je jedina istina..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 08/02/2013 : 17:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krscho


postoji odlcina tema u jednom bug-u na ovu dilemu, ako ste voljn isaslušati razloge za i protiv krađe bez da pljujete po tuđim misljenjima mogu pronać, skenirati i staviti to ovdje....osim ako i to nebi smatrali krađom :)



Ja bih htio vidjeti to što piše u Bug-u... da vidimo što kaže "struka"...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/02/2013 : 18:20:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tutta

Cijeli svijet je ustanovio,da to steti muzickoj,filmskoj i ostaloj industriji. zakoni su uvedeni i pocinitelji se kazneno proganjaju. u veci slucajeva su novcane kazne,a ako je ga netko prisrao-corka i do pet godina. al hrvatska i vjerovatno i srbija, su ekstra slucajevi.tu "pocinitelji",da nekazem ono drugo,uvjeravaju gazde,da im upravo pomazu a ne odmazu. kad procitam,moram prvo sken procitati da vidim valja li.joj.



glede muzičke industrije to smo več spominjali.
aj ti danas objasni nekome da je krađa šta skida glazbene albume s neta umisto da za svaki original isprsi 15-20 €.(za CD ,za vinil i više)
smijače ti se u facu.
a pošto sumnjan da bilo ko nema bar neki "piratski" CD ili fajl na kompu dolazimo do toga da smo praktički svi zreli za robiju. (slijedeči logiku da je skidanje krađa).


ne mogu ja, a ne mores ni ti,bilo kom to objasniti. a ja znam ko more,to je ovdje u njemackoj postala dnevna praksa, kad u postanskom sanducicu pronadjes racun od par stotina eura. vi dole jos niste to okusili i necete jos tako brzo,al ovdje druze,dobro se razmisli gdje,kad i sto. google je pun sa tim sto se ovdje u njemackoj desava.



a ti mislš da če to nešto prominit?
kako da ne.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/02/2013 : 18:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by Krscho


postoji odlcina tema u jednom bug-u na ovu dilemu, ako ste voljn isaslušati razloge za i protiv krađe bez da pljujete po tuđim misljenjima mogu pronać, skenirati i staviti to ovdje....osim ako i to nebi smatrali krađom :)



Ja bih htio vidjeti to što piše u Bug-u... da vidimo što kaže "struka"...



i mene zanima ,nabaci dakle taj člančič

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/02/2013 : 18:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tutta

Cijeli svijet je ustanovio,da to steti muzickoj,filmskoj i ostaloj industriji. zakoni su uvedeni i pocinitelji se kazneno proganjaju. u veci slucajeva su novcane kazne,a ako je ga netko prisrao-corka i do pet godina. al hrvatska i vjerovatno i srbija, su ekstra slucajevi.tu "pocinitelji",da nekazem ono drugo,uvjeravaju gazde,da im upravo pomazu a ne odmazu. kad procitam,moram prvo sken procitati da vidim valja li.joj.



glede muzičke industrije to smo več spominjali.
aj ti danas objasni nekome da je krađa šta skida glazbene albume s neta umisto da za svaki original isprsi 15-20 €.(za CD ,za vinil i više)
smijače ti se u facu.
a pošto sumnjan da bilo ko nema bar neki "piratski" CD ili fajl na kompu dolazimo do toga da smo praktički svi zreli za robiju. (slijedeči logiku da je skidanje krađa).


ne mogu ja, a ne mores ni ti,bilo kom to objasniti. a ja znam ko more,to je ovdje u njemackoj postala dnevna praksa, kad u postanskom sanducicu pronadjes racun od par stotina eura. vi dole jos niste to okusili i necete jos tako brzo,al ovdje druze,dobro se razmisli gdje,kad i sto. google je pun sa tim sto se ovdje u njemackoj desava.



a ti mislš da če to nešto prominit?
kako da ne.


Koga zmija ugrize,boji se i gusterice.



ha,oni možda i neče više. s velikin M.ali milijuni drugih oče.
izija vuk magarca.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/02/2013 : 19:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tutta

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tutta

Cijeli svijet je ustanovio,da to steti muzickoj,filmskoj i ostaloj industriji. zakoni su uvedeni i pocinitelji se kazneno proganjaju. u veci slucajeva su novcane kazne,a ako je ga netko prisrao-corka i do pet godina. al hrvatska i vjerovatno i srbija, su ekstra slucajevi.tu "pocinitelji",da nekazem ono drugo,uvjeravaju gazde,da im upravo pomazu a ne odmazu. kad procitam,moram prvo sken procitati da vidim valja li.joj.



glede muzičke industrije to smo več spominjali.
aj ti danas objasni nekome da je krađa šta skida glazbene albume s neta umisto da za svaki original isprsi 15-20 €.(za CD ,za vinil i više)
smijače ti se u facu.
a pošto sumnjan da bilo ko nema bar neki "piratski" CD ili fajl na kompu dolazimo do toga da smo praktički svi zreli za robiju. (slijedeči logiku da je skidanje krađa).


ne mogu ja, a ne mores ni ti,bilo kom to objasniti. a ja znam ko more,to je ovdje u njemackoj postala dnevna praksa, kad u postanskom sanducicu pronadjes racun od par stotina eura. vi dole jos niste to okusili i necete jos tako brzo,al ovdje druze,dobro se razmisli gdje,kad i sto. google je pun sa tim sto se ovdje u njemackoj desava.



a ti mislš da če to nešto prominit?
kako da ne.


Koga zmija ugrize,boji se i gusterice.



ha,oni možda i neče više. s velikin M.ali milijuni drugih oče.
izija vuk magarca.

Pa to ti je to! Tako cijeli svijet funkcionira.



ja znan odavno da tako svit funkcionira. meni se čini da si ti tvrdia suprotno

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 08/02/2013 : 19:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Krađa je. Ista kao i svaka druga.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/02/2013 : 19:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor
Kužim da jo to osjetljiva tema za tebe izdavača i svaka čast što uopće imaš volje razgovarati na tu temu, ali eskaliralo je sve skupa jer si opalio prežestoko po Zagor-te-nayu... priznam da se je i on mogao tamo taktičnije izraziti ali nije isto ukrasti tablet i downloadati strip...


"Osjetljiva tema" Ma meni je ustvari svejedno. Ako Fibra propadne, ja o njoj ne ovisim, imam posao od kojeg živim. Ali pitaj ljude koji od toga žive, one kojima plaća ovisi o tome hoće li se prodati x ili x+y primjeraka mjesečno. Znaš li ti koliko meni cv-ova stigne mjesečno od lektora, prevoditelja, prelamača, dizajnera, tiskara... Svi traže posao. I tko zna kad će ga naći. Ja popizdim na ovakve stvari jer se osjećam ko zadnja budala. Ulažeš cijelog sebe u nešto što će na kraju krajeva ostati općekorisno kulturno dobro, ulažeš svoje vrijeme, znanje, trud, novac, srce ... i onda ti netko to obezvrijeđuje, omalovažava, krade i još ti se pritom smije i ruga. I da, isto je ukrasti tablet i downloadati strip. Taj strip je Fibrin proizvod kao što je Galaxy tab Samsungov. To što je ovo fizički predmet, a sken virtualna kombinacija nula i jedinica nema nikakve veze.

quote:
Originally posted by nagor
Također, ne čini mi se fer izjednačavati ovo što Barney kaže sa ovim "šupkom" što je skenirao Kena Parkera... Barney i slični će kupiti Kena Parkera zbog tog skena...


Ne izjednačavam. Netko tko je kupio strip ima pravo skenirati ga za svoju upotrebu. Ali jedno je za svoju upotrebu, a drugo za prodaju ili stavljanje na net. I Barney nije kupio Kena zbog tog skena, nego zato što ga je htio imati.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 08/02/2013 : 20:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Dzaba svadja, kad jeste kradja. To sto svi to radimo i dalje ne znaci da to nije kradja. Sjecam se da su u ratu sve izbjeglice jedne nacionalnosti provaljivale u stanove izbjeglica druge nacionalnosti, i prisvajale ih kao svoje. To su svi radili, i svima nam je to bilo normalno. Kad se rat zavrsio, kao i uvijek, doslo je vrijeme da se sve vrati pravim vlasnicima. Trenutno je i u svijetu vanredno stanje oko ovoga, ali ne sumnjam da ce se naci nacin i da se ovaj problem rijesi.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/02/2013 : 20:52:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Čemu poll?
To kako se ti ili ja osjećamo, odnosno što mislimo o skidanju stripove nije bitno.
Činjenica je da je to krađa.



tek sad sam procitao topic, ali za ovo ogroman plus
pogodio si bit
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11662 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/02/2013 : 20:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by izivko

Čovjek, Markos, je u pravu. Skenirani stripovi škode izdavačima. Ozbiljno, ne zajebavam se.
Evo ja, ne kupujem uopće stripove zadnju godinu-dvije. Jednostavno skinem ono što me zanima i to je to.
Mislim, kupovao bi ja to sve ali stripovi su postali luksuz i nisu mi više prioritet.



Pitanje je bi li ti kupovao stripove da nema skenova…

Sam si rekao da ti to nije prioritet… ako je odgovor potvrdan, onda si efektno i iskreno dokazao da je u tvom slučaju sken doista naškodio domaćem izdavaču…

Ako ne bi bilo skenova, a ti i dalje ne bi kupovao stripove onda se nemaš šta ispričavati ovdje… nisi ništa "kriv"...

Treća opcija je ova koju je dobro predstavio Barney i mislim da ima puno takvih koji koriste sken samo kao probnu vožnju… nećeš kupit auto na osnovi specifikacija u brošuri (preview), probat ćeš ga vozit koliko god možeš (sken)… Nažalost za prodavače/izdavače, dogodi se i to da se na kraju ne odlučiš za kupnju…



Da nema skenova, sigurno bi tu i tamo i kupio neki strip, jednostavno previše ih volim.
Ali zašto dati 280 kn za recimo From Hell kad ga mogu jednostavno skinuti i pročitati. Sve džabe. Jednostavna računica, barem meni.

Have mercy
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/02/2013 : 20:56:54  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko


Ali zašto dati 280 kn za recimo From Hell kad ga mogu jednostavno skinuti i pročitati. Sve džabe. Jednostavna računica, barem meni.


Gospe moja

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 08/02/2013 : 20:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by izivko

Čovjek, Markos, je u pravu. Skenirani stripovi škode izdavačima. Ozbiljno, ne zajebavam se.
Evo ja, ne kupujem uopće stripove zadnju godinu-dvije. Jednostavno skinem ono što me zanima i to je to.
Mislim, kupovao bi ja to sve ali stripovi su postali luksuz i nisu mi više prioritet.



Pitanje je bi li ti kupovao stripove da nema skenova…

Sam si rekao da ti to nije prioritet… ako je odgovor potvrdan, onda si efektno i iskreno dokazao da je u tvom slučaju sken doista naškodio domaćem izdavaču…

Ako ne bi bilo skenova, a ti i dalje ne bi kupovao stripove onda se nemaš šta ispričavati ovdje… nisi ništa "kriv"...

Treća opcija je ova koju je dobro predstavio Barney i mislim da ima puno takvih koji koriste sken samo kao probnu vožnju… nećeš kupit auto na osnovi specifikacija u brošuri (preview), probat ćeš ga vozit koliko god možeš (sken)… Nažalost za prodavače/izdavače, dogodi se i to da se na kraju ne odlučiš za kupnju…



Da nema skenova, sigurno bi tu i tamo i kupio neki strip, jednostavno previše ih volim.
Ali zašto dati 280 kn za recimo From Hell kad ga mogu jednostavno skinuti i pročitati. Sve džabe. Jednostavna računica, barem meni.


zašto da ja kupim From Hell kad jednostavno mogu doći u striparnicu i ukrasti ga? zar ne

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 08/02/2013 : 21:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
Svi vi koji tvrdite da je krađa molim vas da odgovorite na ovih par pitanja:
1. Da li je krađa ako od prijatelja posudimo neku njegovu knjigu, dvd ili cd?
2. Da li je krađa ako sa TV-a snimimo na video rekorder ili neku sličnu napravu neku emisiju, seriju ili film?
3.Da li je krađa ako na ulici zastanemo da poslušamo neke ulične svirače, a ne ostavimo im koju kunu?
4.Da li je krađa ako na karaokama pjevamo neku poznatu pjesmu?
5.Da li je krađa ako gledamo sadržaje s youtubea?
6.Da li je krađa ako s balkona zgrade gledamo neku utakmicu s obližnjeg stadiona, a nismo platili ulaznicu?

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr

Edited by - hello on 08/02/2013 21:05:00
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 08/02/2013 : 21:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Odgovor na prvo, drugo, četvrto i peto pitanje - NE!

Što se trećeg pitanja tiče, isto nije krađa - ali jesi Scrooge

EDIT: šesto isto nije. Pogotovo ako je HNL u pitanju

Trljam ruke.

Edited by - Zlotvor on 08/02/2013 21:06:04
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 08/02/2013 : 21:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

Odgovor na prvo, drugo, četvrto i peto pitanje - NE!

Što se trećeg pitanjag tiče, isto nije krađa - ali jesi Scrooge

slažem se

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/02/2013 : 21:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>intelektualno i umjetnicko dobro bi moralo biti besplatno za sve

Dogovoreno, ali da i ja mogu otići u dućan i uzeti što mi treba, sve bespla.

mcn





točno u sridu
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/02/2013 : 21:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hello

Svi vi koji tvrdite da je krađa molim vas da odgovorite na ovih par pitanja:
1. Da li je krađa ako od prijatelja posudimo neku njegovu knjigu, dvd ili cd?
2. Da li je krađa ako sa TV-a snimimo na video rekorder ili neku sličnu napravu neku emisiju, seriju ili film?
3.Da li je krađa ako na ulici zastanemo da poslušamo neke ulične svirače, a ne ostavimo im koju kunu?
4.Da li je krađa ako na karaokama pjevamo neku poznatu pjesmu?
5.Da li je krađa ako gledamo sadržaje s youtubea?


1.Nije, al je možda on ukra, ili ti je da isfotokopiranu?.
2.Nije ako ne distribuiramo. Mi smo taj sadržaj kroz pretplatu i recimo B netu platili.
3.Nisi baš naša primjer.
4. Ne. Kafić u kojen se piva plaća onu naknadu ZAMPU ili kome već.
5.Neznan. Ja mislin da nije.

Doda si i 6.
Ko normalan uopće to oće gledat. To bi i tribalo bit mukte u HNL-u

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 08/02/2013 21:14:56
Go to Top of Page

djule
Senior Member



1019 Posts

Member since 09/06/2011

Posted - 08/02/2013 : 21:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send djule a Private Message  Reply with Quote
nebi dolazilo do ove rasprave da je sustav uređen i funkcionalan. tu ne mislim sustav vezano za strip izdavaštvo već ekonomiju.

stripovi ne bi bili skupi, izdavač bi imao profit jer bi tržište bilo razvijeno, vuk sit - ovce na broju.


ovak, usred ekonomske pizdarije od kapitalizma dolazi do ovakvih rasprava.

s jedne strane izdavači koji žele barem pokriti troškove pa moraju imati cijene i nadaju se boljim danima, a s druge strane konzumenti koji žele za nižu cijenu nekaj kaj vole.

sken je siva zona, piratstvo na koje niko od nas ne bi pomišljal da je ekonomska situacija zdrava(a i ne samo situacija već i društvena(ne postoji kultura čitanja, nit knjiga a kamoli stripova pa ne postoji nit potencijal na tržištu)).

ova rasprava može ić u krug, a jednostavno bu se prekinula kad počnu letjeti psovke i prijetnje, tak da apeliram na zdrav razum da jednostavno završimo ovu raspravu.
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 08/02/2013 : 21:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by hello

Svi vi koji tvrdite da je krađa molim vas da odgovorite na ovih par pitanja:
1. Da li je krađa ako od prijatelja posudimo neku njegovu knjigu, dvd ili cd?
2. Da li je krađa ako sa TV-a snimimo na video rekorder ili neku sličnu napravu neku emisiju, seriju ili film?
3.Da li je krađa ako na ulici zastanemo da poslušamo neke ulične svirače, a ne ostavimo im koju kunu?
4.Da li je krađa ako na karaokama pjevamo neku poznatu pjesmu?
5.Da li je krađa ako gledamo sadržaje s youtubea?


1.Nije, al je možda on ukra, ili ti je da isfotokopiranu?.
2.Nije ako ne distribuiramo. Mi smo taj sadržaj kroz pretplatu i recimo B netu platili.
3.Nisi baš naša primjer.
4. Ne. Kafić u kojen se piva plaća onu naknadu ZAMPU ili kome već.
5.Neznan. Ja mislin da nije.

Ako si ti mišljenja da je skidanje sadržaja s torrenta krađa, onda si upravo sam sebi dao odgovor da to nije krađa budući da t-comu, b-netu/iskonu kroz pretplatu plaćamo flat internet

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000