forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Jesam li ukrao ako sam »skinuo« strip sa neta?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 08/02/2013 : 08:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
skidam puno filmova i serija, nešto malo muzike ( CD nisam kupio verovatno več deset godina ). Stripova minimalno ( 90% amerikanci, ali i toga onda nisam pročitao ni 20%. Kupovat ih sigurno neču na engleskom, jedino možda na ex-yu jezicima ).

a zbog svega se ne osječam nimalo loše.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/02/2013 : 09:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

A legalna prodaja digitalnih stripova se siri..i mislim da je to puno veci problem za papir..


A jesi ti brni, kakav je to problem? Spasio si nekoliko drveta u lokalnoj šumi, omogućio dozu kisika više, i platio si strip. Sve super. To je normalna evolucija u razvoju tehnologije, isto je tako papirus zastario već odavno. Nije problem što papir prelazi u elektroniku nego što se ne plaća nečija svojina.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 08/02/2013 : 09:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barney

nije mala stvar "pljunuti" 100, 200 ili više kuna za jedan strip a onda kada ga dobiješ vidiš da si kupio nešto što ti ne odgovara i žao ti je potrošenih novaca.





Imati prave stripove u osobnoj kolekciji mi je nešto neopisivo i neprocjenjivo i nema tog kompjutora i skena koji će zamjeniti taj gušt, onaj osjećaj kad dođem u svoju sobu i bacim pogled na osobnu kolekciju koja raste iz dana u dan.

Sken mi može biti koristan iz 2 stvari:

1. Ne znam puno o nekim stripovima i prije nego ih kupim i spizdim lovu, želim toćno znati što ću za svoj novac dobiti, biti što bolje informiran a tu mi je sken i više nego koristan



Zbog toga što sam taj strip pročitao na skenu, to sigurno neće utjecati na iznos koji sam spreman izdvojiti za strip koji mi je potreban u kolekciji i ulovit ću ga prvom prilikom ali će me sken uputiti koliko taj strip objektivno vrijedi, otvoriti mi oči koliko sam za taj strip bio spreman platiti i da li trebam povisiti svoju ponudu za određeni strip ili ju trebam smanjiti jer ću ga inaće preplatiti.

malo je prebrutalno to nazvati krađom.

u osobnoj kolekciji sva 4 kompleta na koje sam potrošio cca. 21 000 kn a skenove sam imao prije nego prave stripove



Fino opisano, slazem se...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/02/2013 : 11:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pomiša. Oštećuješ imovinu Fibre ako postaviš sken čitavog Fibrinog izdanja na net. Staviš li stranicu,dvi ili kadar, nitko te neće ganjat zbog toga, pogotovo ako ti treba za nešto korisno.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 08/02/2013 : 11:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Pomiša. Oštećuješ imovinu Fibre ako postaviš sken čitavog Fibrinog izdanja na net. Staviš li stranicu,dvi ili kadar, nitko te neće ganjat zbog toga, pogotovo ako ti treba za nešto korisno.



Ok nisam zna za ovo..to je nesto drugo..tu ga mogu razumit..pobrisa sam gornje postove da ne stvaram nepotrebnu pomutnju..tnx. na informaciji..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 08/02/2013 12:02:38
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 08/02/2013 : 11:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Evo jedna pisma da se svi skupa lipo opustimo..


"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 08/02/2013 : 12:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by brni

A legalna prodaja digitalnih stripova se siri..i mislim da je to puno veci problem za papir..


A jesi ti brni, kakav je to problem?



Meni je problem..ocu i sa 70 godina kupovat strip u papiru a ne citat na tim pizdarijama..i hebes drvece..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 08/02/2013 : 13:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

"Ali dajte nemojte nas bar onda jebati u zdrav mozak pričom kako nama izdavačima skenovi ne štete i kako nam time zapravo pomažete."
Što vam to točno u ovoj rečenici nije jasno?



Oni koji skupljaju stripove, tima sken može biti samo od koristi jer znaju šta kupuju a često se nađe i nešto što inaće ne bi bilo u planu za kupovinu, a isto tako ponekad sken otvori oči pa vidiš da strip kojeg namjeravaš kupiti nije strip za tebe i da taj strip ne trebaš i mislim da kad se zbroji plus i minus da tu izdavač nije ništa posebno oštećen.

Onaj kome treba strip samo da ga pročita i više mu nakon toga strip nije potreban, prema takvima su izdavači definitivno oštećeni jer ako će pročitati sken, više nema potrebe kupovati strip.

Ali po tome je onda izdavač oštećen i ako se stripovi posuđuju. Mogu i ja posuditi nekome stotinjak stripova, ovaj će ih pročitati i više nema potrebe kupovati te stripove. Po takvom je i posuđivanje "krađa" odnosno oštećivanje izdavaća.

Tko će mi zabraniti da strip kojeg sam kupio i platio iz vlastitog džepa, posuđujem nekom drugom, uništavam, šaram po njemu ili bacim u kantu za smeće ako mi se tako bude htjelo?

Najbolje bi bilo da svatko za sebe kupuje stripove i čuva ih u osobnoj kolekciji, da se stripovi ne skeniraju i ne posuđuju nikome i tada bi izdavačima to bilo idealno jer svatko tko bi htio pročitati strip taj bi ga bio prisiljen i kupiti.

Ispravi me ako sam pogriješio ali čini mi se logično.

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Edited by - Barney on 08/02/2013 13:15:46
Go to Top of Page

djule
Senior Member



1019 Posts

Member since 09/06/2011

Posted - 08/02/2013 : 13:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send djule a Private Message  Reply with Quote
najbolje bi bilo da svako selo ima knjižnicu koja se konstantno obnavlja novim izdanjima pa tako i stripova, gdje možemo svi badava čitati, a izdavači budu namireni u potpunosti iz državnog proračuna.

ah, da, u kapitalizmu smo... ups, moja greška.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/02/2013 : 13:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barney

Oni koji skupljaju stripove, tima sken može biti samo od koristi jer znaju šta kupuju a često se nađe i nešto što inaće ne bi bilo u planu za kupovinu, a isto tako ponekad sken otvori oči pa vidiš da strip kojeg namjeravaš kupiti nije strip za tebe i da taj strip ne trebaš i mislim da kad se zbroji plus i minus da tu izdavač nije ništa posebno oštećen.


Za takve stvari postoji preview, foršpan, ili kako već to želiš nazvati. Danas su sve rijeđi izdavači koji ne daju nekakav uvid u svoja izdanja.
Imaš hrpu stranica na kojima možeš vidjeti kako stripovi izgledaju iznutra.

http://www.bdgest.com/prepub.php
http://www.comicbookresources.com/previews
http://www.fibra.hr/index.asp?cat=4
http://issuu.com/sto_mu_gromova/docs

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/02/2013 : 14:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barney
Oni koji skupljaju stripove, tima sken može biti samo od koristi jer znaju šta kupuju a često se nađe i nešto što inaće ne bi bilo u planu za kupovinu, a isto tako ponekad sken otvori oči pa vidiš da strip kojeg namjeravaš kupiti nije strip za tebe i da taj strip ne trebaš i mislim da kad se zbroji plus i minus da tu izdavač nije ništa posebno oštećen.

Onaj kome treba strip samo da ga pročita i više mu nakon toga strip nije potreban, prema takvima su izdavači definitivno oštećeni jer ako će pročitati sken, više nema potrebe kupovati strip.

Ali po tome je onda izdavač oštećen i ako se stripovi posuđuju. Mogu i ja posuditi nekome stotinjak stripova, ovaj će ih pročitati i više nema potrebe kupovati te stripove. Po takvom je i posuđivanje "krađa" odnosno oštećivanje izdavaća.

Tko će mi zabraniti da strip kojeg sam kupio i platio iz vlastitog džepa, posuđujem nekom drugom, uništavam, šaram po njemu ili bacim u kantu za smeće ako mi se tako bude htjelo?

Najbolje bi bilo da svatko za sebe kupuje stripove i čuva ih u osobnoj kolekciji, da se stripovi ne skeniraju i ne posuđuju nikome i tada bi izdavačima to bilo idealno jer svatko tko bi htio pročitati strip taj bi ga bio prisiljen i kupiti.

Ispravi me ako sam pogriješio ali čini mi se logično.


Opet nije dosta? Stvarno mi želiš dizati živce, je li? Možeš posuditi svoje vlasništvo - knjigu kao fizički objekt, ali ne možeš DISTRIBUIRATI autorsko djelo, ono nije tvoje vlasništvo. Čak i da možeš, stripove koji ti šupci skeniraju nisu njihovo vlasništvo, jer ih nisu kupili nego su ih posudili iz knjižnice:




Knjižnica čuva podatke o posuđivanju svake knjige i lako se može naći tko je sve posudio te stripove i onda ih stavio na net. Ja tog lika mogu uvaliti u takva govna da mu nikad više ne bi palo na pamet nešto slično napraviti, ali eto, pravim se da ne znam. Ali ako se ja pravim da ne znam i ne vidim, onda me nemojte vi praviti budalom.

A što se tebe osobno tiče, zanimljivo je kako znaš meni dolaziti kukati zbog par desetak kuna provizije za nerealizirane aukcije, a kad je riječ o tuđem vlasništvu, onda si puno opušteniji.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/02/2013 : 14:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ovaj je stvarno potpuni salabajzer. Ne zna ni obrisati tragove koda i knjiznice.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 08/02/2013 : 14:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ovaj je stvarno potpuni salabajzer. Ne zna ni obrisati tragove koda i knjiznice.



Totalna budala..ja skinem sken digitalnog stripa par sati nakon njegovog sluzbenog objavljivanja..to su pravi maheri..
Takvima se ne moze uci u trag..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 08/02/2013 14:52:42
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/02/2013 : 15:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Čovjek, Markos, je u pravu. Skenirani stripovi škode izdavačima. Ozbiljno, ne zajebavam se.
Evo ja, ne kupujem uopće stripove zadnju godinu-dvije. Jednostavno skinem ono što me zanima i to je to.
Mislim, kupovao bi ja to sve ali stripovi su postali luksuz i nisu mi više prioritet.

Have mercy
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 08/02/2013 : 15:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Čovjek, Markos, je u pravu. Skenirani stripovi škode izdavačima. Ozbiljno, ne zajebavam se.
Evo ja, ne kupujem uopće stripove zadnju godinu-dvije. Jednostavno skinem ono što me zanima i to je to.
Mislim, kupovao bi ja to sve ali stripovi su postali luksuz i nisu mi više prioritet.



Ali postavlja se jedno kljucno pitanje..bili ih kupova da nema skena uopce..dakle ili ne skupljas zbog toga sta imas precih stvari na koje moras potrositi ili je to iskljucivo zbog skena..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 08/02/2013 15:03:44
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 08/02/2013 : 15:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Čovjek, Markos, je u pravu. Skenirani stripovi škode izdavačima. Ozbiljno, ne zajebavam se.
Evo ja, ne kupujem uopće stripove zadnju godinu-dvije. Jednostavno skinem ono što me zanima i to je to.
Mislim, kupovao bi ja to sve ali stripovi su postali luksuz i nisu mi više prioritet.



Mislim da je citava poenta Markosovih postova da ako skidas skenove besplatno, da o tome ne govoris javno. To je ono sto mu najvise ide na zivce.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 08/02/2013 : 15:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Je, to je to. Skidam stripove ali se ne ponosim time.
Jednostavno ne vidim drugu opciju, barem što se tiče mene osobno.

Have mercy
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 08/02/2013 : 15:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Evo za ovog šupka koji je skenira Markosovog Kena..to ti se ovako radi..da znas za ubuduce..šupcino..




"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 08/02/2013 15:33:50
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 08/02/2013 : 15:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Evo za ovog šupka koji je skenira Markosovog Kena..to ti se ovako radi..da znas za ubuduce..šupcino..







Bravo brni, samo to, pokazi ljudima kako se pravilno piraterija stvara.


http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 08/02/2013 : 15:38:52  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke


Bravo brni, samo to, pokazi ljudima kako se pravilno piraterija stvara.





Hehe..ma meni nikad ne bi palo napamet da sam idem skenirat i postavljat na net..volim skinit, jbg tako pratim ono sta volim i sta mi nije bas dostupno..no ja to prije ili kasnije uzmen u papiru..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 08/02/2013 15:39:37
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 08/02/2013 : 15:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Čovjek, Markos, je u pravu. Skenirani stripovi škode izdavačima. Ozbiljno, ne zajebavam se.
Evo ja, ne kupujem uopće stripove zadnju godinu-dvije. Jednostavno skinem ono što me zanima i to je to.
Mislim, kupovao bi ja to sve ali stripovi su postali luksuz i nisu mi više prioritet.



Pitanje je bi li ti kupovao stripove da nema skenova…

Sam si rekao da ti to nije prioritet… ako je odgovor potvrdan, onda si efektno i iskreno dokazao da je u tvom slučaju sken doista naškodio domaćem izdavaču…

Ako ne bi bilo skenova, a ti i dalje ne bi kupovao stripove onda se nemaš šta ispričavati ovdje… nisi ništa "kriv"...

Treća opcija je ova koju je dobro predstavio Barney i mislim da ima puno takvih koji koriste sken samo kao probnu vožnju… nećeš kupit auto na osnovi specifikacija u brošuri (preview), probat ćeš ga vozit koliko god možeš (sken)… Nažalost za prodavače/izdavače, dogodi se i to da se na kraju ne odlučiš za kupnju…

Edited by - nagor on 08/02/2013 15:48:52
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 08/02/2013 : 15:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Nije svijet ništa ustanovio... gospodari sistema su skužili da ih je internet pretekao i sad žele na silu zatvoriti mene i tebe jer smo skinuli knjigu u pdf formatu...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 08/02/2013 : 16:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

U dvije trećine slučajeva nisam. Ali plaćam tri trećine računa. Međutim, nije to poanta, poanta je da se ne može tražiti da smao nečiji rad bude besplatan. Ili komunizam ili kapitalizam, a ne birat što kome paše u danoj situaciji.




ali upravo to o čemu je riječ je pravi (truli) kapitalizam!
"svatko slijedi svoje privatne interese" (a drugi dio formule glasi: i tako svi skupa pridonose općem napretku. unutra borba partikularnih interesa, a izvana je sve to jedna velika cjelina koja postiže harmoniju).

to što netko uzima besplatno npr. stripove sa neta, a plaća struju i meso, dakle to uopće nije komunizam nego upravo kapitalizam par exellence
ono što možeš dobiti besplatno, to zasigurno nećeš platiti = kapitalistička logika
realno, ni ti skenovi nisu baš besplatno, jer trebaš platiti računalo, struju, internet itd. ali je percepcija da ti se tako više isplati, tj. onome koga zanimaju skenovi. čista kapitalistička logika.

marksistička kritika kaže da "društveno biće određuje svijest". drugim riječima, marksizam se slaže sa "skidanjem skenova" iliti "društveno biće" (razvoj proizvodnih snaga, tj. tehnološke mogućnosti) određuje "svijest" (idejni ili moralni pristup ovom pitanju, tj. skidanju skenova). što će reći, "svijest" je tako određena da skidanje skenova uopće nije na dnevnom redu moralnog subjekta: skida se bez "grižnje savjesti". zašto je svijest tako određena? jer je razina tehnološkog momenta takva da omogućuje određene činove, npr. skidanje sadržaja s neta.
eto, to kaže marksizam.

kada bi se struja mogla skidati s neta ili uopće da postoji način da ju uzmeš povoljnije ili besplatno, svi bi je i uzeli besplatno.
jednako tako meso. da ga možeš skinuti s neta, sigurno bi ga skinuo i uštedio recimo 20kn na kg.
s druge strane, da postoji način da ti se ograniči zrak koji dišeš, ljudi bi plaćali račune i za to. plaćao bi zrak koji dišeš.

to su elementarne stvari iz političke ekonomije.

""poanta je da se ne može tražiti da smao nečiji rad bude besplatan.""

pa niti se ne traži u smislu da je netko prisiljen raditi badava. barem to vrijedi formalno, tj. u Ustavu. nitko ne može biti rob (da je prisiljen da radi za drugoga)
e sad, u konkretnome se apstraktno (forma, Ustav) rastvara. neki rade, a poslodavac ih ne plati. pa se preganjaju.

ili na ovom primjeru oko kojeg se vrti. autor uradi strip. želi da mu rad bude plaćen. i to je sve lijepo.
međutim, stvar je tu daleko složenija nego kod onog odnosa gdje radnik radi za nadnicu.
može i ovdje biti tako određeno (da imaš gazdu i crtaš mu po narudžbi i ovaj te plati) i tada je stvar relativno jednostavna.
u slučaju kada autor radi za svoj gušt ili iz umjetničkih pobuda, bez obzira što je on uložio rad, ne znači da za to mora biti plaćen. tj. nitko nikada nije plaćen za svoje želje ili hirove itd.
nego tek ako je uradio "društveno koristan rad", kaže Marx. a kako se to procijeni? pa eto, tržište procijeni. ljudi, njihov odgovor, reakcija društvenog tkiva. dakako, stvari su tu složene, jer postoji mogućnost da djelo bude vrijedno a ne nailazi na recepciju, a može biti i da bude bezvrijedno pa da prolazi iz ovih ili onih razloga.

u svakom slučaju,
nema drugog načina da se sazna vrjedi li taj rad ili ne. uspjeh određuje istinu o djelu.

autor međutim zna (ili bi trebao znati) ove odnose. svatko zna pod kojim uvjetima "radi". fizički radnik za nadnicu, "autor" na milost i nemilost društvene mreže.

i tu nema ništa "sporno". mislim, ima, u smislu da bismo svi mi trebali biti bolje plaćeni, više plaćeni, bolje se kulturno uzdizati, biti savršeniji ljudi itsl. znači, i "obični radnik" bi, u teoriji, trebao biti tako plaćen da ima slobodno vrijeme i time postaje ljudskiji, savršeniji, razvija sve svoje ljudske potencijale. kao i "autor". tako kaže komunizam.

na nižem stupnju, eto tu gdje smo mi, u kapitalizmu, u "otuđenom radu", nema ništa sporno u smislu da su svi odnosi poznati: svatko zna pod kojim uvjetima sklapa posao, kao što mu je poznat "društveni bitak", tj. stanje svijeta generalno, mogućnosti i finese isprepletenog uređenog (ili kaotičnog?) svijeta.

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/02/2013 : 16:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor
Pitanje je bi li ti kupovao stripove da nema skenova…

Sam si rekao da ti to nije prioritet… ako je odgovor potvrdan, onda si efektno i iskreno dokazao da je u tvom slučaju sken doista naškodio domaćem izdavaču…

Ako ne bi bilo skenova, a ti i dalje ne bi kupovao stripove onda se nemaš šta ispričavati ovdje… nisi ništa "kriv"...

Treća opcija je ova koju je dobro predstavio Barney i mislim da ima puno takvih koji koriste sken samo kao probnu vožnju… nećeš kupit auto na osnovi specifikacija u brošuri (preview), probat ćeš ga vozit koliko god možeš (sken)… Nažalost za prodavače/izdavače, dogodi se i to da se na kraju ne odlučiš za kupnju…



Usprkos mojim opetovanim molbama, vi i dalje tupite po svome? Hoćete dokazati po svaku cijenu da skenovi nisu nimalo štetni da je to već tragikomično.

Evo, da, kupovao je stripove prije:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=43033&REPLY_ID=1563485

STFU.

Trouble will find me
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 08/02/2013 : 16:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

vi i dalje tupite po svome? Hoćete dokazati po svaku cijenu da skenovi nisu nimalo štetni da je to već tragikomično.




pa ti isto tupiš
mislim, po čemu ovaj tupi, a ti ne "tupiš"?

ti tupiš da su skenovi štetni
što to uopće znači? skenovi su štetni. kako? "po sebi"?
evo, to dokaži i ja ću triput velikim slovima napisati fibra je genijalna.

prava tvoja tvrdnja zapravo glasi: "skenovi su štetni ZA MENE"
tako je, za tebe su možda štetni ili ti bar tako to vidiš.

za ovoga drugoga, kome ti želiš prodati strip i tako se okoristiti (na njegov račun), skenovi nisu štetni u slučaju da taj želi pročitati strip a ne želi platiti onoliko koliko si ga ti procijenio da vrijedi. on se želi okoristiti na tvoj račun i taj je odnos vrlo logičan i razumljiv, ako gledamo čisto ekonomski (kao što ti činiš).

eto,
ovo ti je sagledavanje iz neutralne pozicije
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000