forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Jesam li ukrao ako sam »skinuo« strip sa neta?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/02/2013 : 20:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maram

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Je, ako neman 200 Kn za ploču i 10-15 iljada kuna za uređaj slušan glazbu onako kako ona ne zaslužuje

Koliko god se slaga sa boldanin izjava ti je bezveze.


Ima ploča i za 100 kn i uređaja za 5000 kuna. I činjenica je da slušanjem glazbe na taj način dobivaš najviše od iste.
No, nisi shvatio bit moje replike, a ona je da i glazbu treba slušati jednako kao i čitati strip u tiskanom izdanju.



Shvatija san bit tvoje replike, i dalje se ne slažen.
Strip i muzika nisu isti i nemogu se ovako uspoređvat.
Ajmo onda sve relativizirat pa piratizirat i Mona Lizu i gledat je na tabletu. Louvre će ispalit.
Tablet/Ekran i papirnati strip su drugačiji mediji, isto ka knjiga i televizija, a tvoja usporedba bi stajala kad bi uspoređiva piratsko papirnato izdanje sa originalnin u kojem piratsko recimo ima loš prijevod i otisak.
Ja kužin šta ti oćeš reć, i meni je recimo nakon šta san na ko zna iz koje ruke presnimljenoj kazeti u osnovnoj školi čuo Iron Maiden bilo nejasno šta ljudi vide u tom bendu. Kad san misec-dva posli stavija ploču Seventh son of a seventh son, ljubav na prvo slušanje.
Slušanje muzike na istome, poprilično dobrome uređaju sa vinila ili sprženog CD-a je neznatna.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/02/2013 : 20:10:49  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Potpisujem ovo od NESVRSTANOG..tako i ja razmisljam, mozda sam se malo nespretno izrazia u par stvari..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/02/2013 : 20:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by brni

Naravno mi ovdje pricamo sta je uvrjezeno i sta vecina voli..to sta tebi triba uredaj od 5000kn i cd od 200-300 da bi dozivia neku pismu na pravi nacin je drugi par postola..



to šta tebi triba 200-300 kuna za hc integral kako bi sdaržaj doživija na pravi način je isti par postola

sve se može mistificirat



Ko kaže, meni je i Stripoteka ili Comic strip sasvin dobar.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 07/02/2013 20:25:46
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/02/2013 : 20:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Tablet/ekran je skroz drugi medij..to je poanta svega..

I iz tog razloga smatram da ce se strip u papiru odrzat za razliku od cd-a..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 07/02/2013 20:19:36
Go to Top of Page

maram
Starting Member



40 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 07/02/2013 : 20:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send maram a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Slušanje muzike na istome, poprilično dobrome uređaju sa vinila ili sprženog CD-a je neznatna.



Ovo nikako nije točno! Vinil se posebno producira i na njega zapisuje sa zasebnog mastera. I nikako ne mogu zvučati jednako. (Osim ako se ne koristi master od CD-a)

No, u redu je. Ne slažemo se i to je ok.

Edited by - maram on 07/02/2013 20:27:08
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 07/02/2013 : 20:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Ko kaže, meni je i Stripoteka ili Comic strip sasvin dobar.



ima ljudi kojima nije

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

maram
Starting Member



40 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 07/02/2013 : 20:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send maram a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

mene zanima šta će se desit kad stasa pure-digital generacija, bit ćemo valjda još naokolo da i to odkomentiramo



Čitat ćemo stripove preko posebno dizajniranih naočala dok u supermarketu kupujemo namirnice i letimično odmjeravamo blagajnice!

Edited by - maram on 07/02/2013 20:31:43
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/02/2013 : 20:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/02/2013 : 20:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maram

quote:
Originally posted by Mali_Mate

mene zanima šta će se desit kad stasa pure-digital generacija, bit ćemo valjda još naokolo da i to odkomentiramo



Čitat ćemo stripove preko posebno dizajniranih naočala dok u supermarketu kupujemo namirnice i letimično odmjeravamo blagajnice!



Kad ce to u prodaju..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/02/2013 : 20:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Ko kaže, meni je i Stripoteka ili Comic strip sasvin dobar.



ima ljudi kojima nije



Ne kažen da mi nije veći gušt čitat Riđobradog u Libellus izdanju nego u Superu, ali za doživit sadržaj je i Super OK.
A i ti integrali u konačnici i nisu toliko skupi.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/02/2013 : 20:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maram

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Slušanje muzike na istome, poprilično dobrome uređaju sa vinila ili sprženog CD-a je neznatna.



Ovo nikako nije točno! Vinil se posebno producira i na njega zapisuje sa zasebnog mastera. I nikako ne mogu zvučati jednako. (Osim ako se ne koristi master od CD-a)

No, u redu je. Ne slažemo se i to je ok.


Ma oko svega šta pišeš za muziku se slažen.
Ja volin vinil i iman nekih 50-ak meni dragih albuma u takvome obliku.
Samo, kad si napisa "Svaki drugi način slušanja glazbe isključivo je zabavnog karaktera, odnosno, razonoda.", meni je prva asocijacija Rozga


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/02/2013 : 20:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay
Seronjo? Neću se spuštat na tvoj nivo trgovče. Uvik na kraju pokažeš pravo lice, drago mi je da sam te raskrinka.
A što se tiće inteligencije, tiraš me da se kurčim, to nevolim, al eto da znaš...dobro 2 fakulteta šta imam (virova ili ne ), i to poprilično teška, nisu dokaz da sam inteligentan, znamo da svak može završit kad oće, al mensin papir kaže da sam inteligentan, ono tako stoje stvari. Nego valjda nisam pametan za trgovce, jebeš ga.
Trgovče.
Pozdrav.


Sjajno si me raskrinkao, nema šta. Ako itko od domaćih izdavača nije trgovac, onda to nisam ja. Osim toga, ovo što sam ti ja rekao misli svaki strip izdavač u Hrvatskoj i Srbiji. Ali ja sam "licemjer", je li, zato što ću ti to reći direktno u lice, a oni su profesionalci i uljudni zato što šute i ne miješaju se? Da, naravno da si seronja. Samo seronja može ići uspoređivati "isplativost" kupovine normalnog izdanja i "kupovine" skena. Ja sam ti rekao "skidaj ako moraš, ali barem šuti", ali ne, ti ideš i dalje tupiti. Kako drugačije nazvati takvog lika?

Trouble will find me
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/02/2013 : 21:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Problem je u tome di podvuc crtu..da nije skenova kako bi ja drugacije pratia Amere..Green Lantern, Superman, Batman, Daredevil, Indestructible Hulk itd itd..istina sad je lakse, udem u algoritam i kupin takoreci Batmana kojeg hocu ali prije 4-5 godina situacija je bila kudikamo drugacija..skenovi su bili tu jer se stripovi nisu mogli tako lako nabavit (naravno neki su i bili na nasem trzistu ali samo oni najrazvikaniji) te se moralo dugo cekat da dodu prilikom narudžbe..jbg nista nije crno ili bilo pa tako ni ovo..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/02/2013 : 21:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
A legalna prodaja digitalnih stripova se siri..i mislim da je to puno veci problem za papir..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 07/02/2013 21:08:43
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/02/2013 : 22:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Tragikomičan si. Znaš šta radim, znaš šta gledam, znaš šta mislim, znaš kako se osjećam... Trebao si uzeti nick Fakir Ramath.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 07/02/2013 : 22:34:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Pokojna teta Liljana mi je uvik govorila pametniji popušta.
Eto...sajt je tvoj, piši šta oš. Ja zatvaram poglavlje. Šta mi ovo triba? Eto na.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/02/2013 : 22:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
http://youtu.be/FxjIpN41p8U

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/02/2013 : 23:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Problem je u tome di podvuc crtu..da nije skenova kako bi ja drugacije pratia Amere..Green Lantern, Superman, Batman, Daredevil, Indestructible Hulk itd itd..istina sad je lakse, udem u algoritam i kupin takoreci Batmana kojeg hocu ali prije 4-5 godina situacija je bila kudikamo drugacija..skenovi su bili tu jer se stripovi nisu mogli tako lako nabavit (naravno neki su i bili na nasem trzistu ali samo oni najrazvikaniji) te se moralo dugo cekat da dodu prilikom narudžbe..jbg nista nije crno ili bilo pa tako ni ovo..


Ma ne kazem da je crno bijelo. Niti kažem da su skenovi svo zlo svijeta i da sve koji su ikad nešto skinuli treba globiti ili nešto slično. Želim pokušati ljudima ukazati na drugu stranu medalje, da imaju razumijevanja i obzira bar prema domaćim izdavačima. Ljudi se žale kako su stripovi skupi, kuka se da zašto se ne objavi ovaj ili onaj naslov, pa kad će ovaj ili onaj nastavak nekog serijala, zašto svi objavljuju samo bonelli, zašto netko ne objavi to i to itd itd... I kad se nađe neka budala koja krene raditi nešto od toga, onda se nakon mjesec-dva pojavi sken. U ovakvim vremenima biti strip izdavač i izdavati stripove, stvarati novu vrijednost, obogaćivati kulturu vlastite zemlje, pa to zaslužuje bar malo poštovanja. A to sve košta. Užasno košta. Ja znam da danas svatko gleda sebe, takvo je vrijeme da se ljudi puno ne osvrću na druge, ali dajte se pokušajte staviti u našu kožu i zamislite koji su to troškovi koje nekako treba podmiriti. Čovječe, pa ja samo DC-ju moram platiti 100.000 dolara za prava. Sto jebenih tisuća dolara samo za prava!!!!!!! Odakle da ih stvorim ako ne od prodaje svojih izdanja? I onda ti kad strip izađe netko dođe, posudi strip u knjižnici, skenira ga, stavi na net, ekipa ga skine i onda dođe ovdje pitati kad će nastavak. Kako da objavim nastavak ako nitko ne kupi prve brojeve? Čime ću ga platiti? Da, znam, nije vaša briga, nitko nas nije tjerao bla bla. I u pravu ste nije vaša briga i niste nas vi tjerali, svatko ima svoje probleme i svoje razloge zašto ne može nešto kupiti i zašto je sken ok. I što je najgore, ti su razlozi uglavnom ljudski i opravdani, teško se živi, ljudi nemaju para itd itd. OK. Ali dajte nemojte nas bar onda jebati u zdrav mozak pričom kako nama izdavačima skenovi ne štete i kako nam time zapravo pomažete.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25902 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/02/2013 : 23:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
koja si ti legenda

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/02/2013 : 23:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
@Markos

Ma razumin ja sta pricas, samo da sam ja na tvom mistu ne bi uopce obraca paznju sta se ode pise jer ti nemos nista prominit..toga moras biti svjestan..a tebi ce ekipa kupit strip bez obzira citali sken ili ne..ako su pravi stripofili..onaj ko oce imat strip u papiru taj ce ga kupit onaj ko nece nece i to je jedina cinjenica..ja te uvjeravam da ce skenovi cak i pomoci da se superherojstina kod nas progura u nasim izdanjima i da postane popularnija..pa ja sam skenove ovog Leob-Sale runa cita prije ko zna koliko godina i jedina mi je stvar bila na pameti jbt da mi je ovo imat u papiru..i smatram da je masa ljudi koja je citala te stripove imala iste zelje i san im je danas ostvaren..nije svak nabavlja americka izdanja netko se je i preko skenova informira..ti govoris ko da su ova tvoja izdanja neka novost i ko da ljudi se prvi put upoznaju sa Batmanom i ostalima..a ja trubim o Batmanu vec dugo (ne samo o njemu ali on je najrazvikaniji) i puno sam ljudi savjetova i viruj mi da ce ti prodaja jednim dijelom biti dobra i zbog mog truda kako i sta citat od spomenutog junaka..velikim dijelom su tu zasluzni i skenovi..tako da ponavljam nije sve crno i bilo..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 08/02/2013 00:13:06
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/02/2013 : 23:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Po tvojoj prici sken unistava izdavaca..procita sam ko zna koliko skenova superherojstine..nemoj da sad stavim sliku kolekcije sta sve iman od superheroja..a 80% toga sam nabavia jer sam se zarazia tim preko skena..Blackest Night od 7 HC izaslo me 1600kn..mislis da bi da toliku lovu da me je sken zadovoljia..on me je navuka i u tome je poanta..

Neke stripove sam misecima ceka da dođu..a sad je ljudima sve dostupno..i znam jedno 20 ljudi koji na isti nacin percipiraju ovo..krivo razmisljas jbg..

I ja ode pricam samo o superherojstini..sta se tice ostalih izdanja (fibrinih recimo) tu isto citam prevju onaj sluzbeni..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 08/02/2013 00:04:39
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 08/02/2013 : 00:43:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
@Markos

Fibra na svojim stranicama daje mogućnost pregleda skeniranih stripova u PDF-u čisto iz razloga da ljudi vide i unutrašnjost stripa, da se malo više informiraju o njemu prije nego ga plate i da bi se na temelju toga lakše prodao strip, odnosno da kupac zna što kupuje i plača jer nije mala stvar "pljunuti" 100, 200 ili više kuna za jedan strip a onda kada ga dobiješ vidiš da si kupio nešto što ti ne odgovara i žao ti je potrošenih novaca. Da ne govorim o kupovini nekoliko strip albuma odjednom gdje potrošiš tisuću ili par tisuća kuna u jednoj kupovini.

Čitati skenove i skupljati stripove su 2 potpuno različite stvari.

Ja imam nekakav svoj popis šta želim imati u svojoj kolekciji i za to mi je potrebno hrpetina love, ali ja ću polako jedan po jedan strip nabavljati i upotpunjavati svoju kolekciju.
Za neke stripove još nisam siguran da li h želim imati u kolekciji ili ne želim jer čuo jesam sam za njih i sudim im po pričama drugih ali ih nikad nisam vidio niti čitao pa sam malo neodlučan jer ukusi su različiti i o njima se ne raspravlja.
Stripovi su mi najbitnija sporedna stvar (ispred sporta, politike i ostaloga) i ljubav prema njima je velika. Kupujem ih godinama i još ću ih godinama kupovati ali nemam novaca na bacanje nego ograničenu količinu pa pazim šta kupujem.

To što ja stripove imam i na skenu, što neke stripove mogu čitati već sada a od tebe ili nekog drugog ću ga kupiti za tjedan dana, mjesec dana ili godinu dana kada ću imati novac to su dvije različite stvari. Meni sken materijalno ne znači ništa i sigurno on neće biti razlog da od tebe ili nekog drugog ne kupim strip pod filozofijom da zašto da ga plačam kada mi je sken besplatan.

Imati prave stripove u osobnoj kolekciji mi je nešto neopisivo i neprocjenjivo i nema tog kompjutora i skena koji će zamjeniti taj gušt, onaj osjećaj kad dođem u svoju sobu i bacim pogled na osobnu kolekciju koja raste iz dana u dan.

Sken mi može biti koristan iz 2 stvari:

1. Ne znam puno o nekim stripovima i prije nego ih kupim i spizdim lovu, želim toćno znati što ću za svoj novac dobiti, biti što bolje informiran a tu mi je sken i više nego koristan

2. Imam npr. 2 nastavka i fali mi treći da mogu pročitati kompletnu priču ili imam jaku želju pročitati neku priču a nemam ju uopšte, pročitat ću ju za prvu silu na skenu a kada ću imati prilike, kupit ću taj strip/ove i pospremiti ih u osobnu kolekciju.

Zbog toga što sam taj strip pročitao na skenu, to sigurno neće utjecati na iznos koji sam spreman izdvojiti za strip koji mi je potreban u kolekciji i ulovit ću ga prvom prilikom ali će me sken uputiti koliko taj strip objektivno vrijedi, otvoriti mi oči koliko sam za taj strip bio spreman platiti i da li trebam povisiti svoju ponudu za određeni strip ili ju trebam smanjiti jer ću ga inaće preplatiti.

Možemo raspravljati o tome da li je skidanje stripova krađa ili nije a više nego sigurno je da to nije legalno, ali malo je prebrutalno to nazvati krađom.
Ako i je krađa, s moje strane ona nije materijalna i zlonamjerna i puno je veći grijeh negdje ukrasti strip nego skidati sken, a razlika je i u tome što ova "krađa" skidanja skena barem u mojem slućaju može biti samo korisna za mene kao kupca a vjerujem i za izdavača jer ako je kvalitetan, sigurno zbog skena neće biti zakinut nego čak što više još će lakše prodati strip/ove a ako nije kvalitetan onda si je sam kriv. Ne može mi na silu "uvaliti" smeće od stripa, niti to želim.

Ako dugo imam nekompletnu priču i nikako da ju kompletiram, jedno određeno vrijeme će mi nabava te priče biti gušt, ali nabava tog stripa na duži period postane mukotrpna i polako me živcira i često mi dođe da sve steram k vragu i da se pomirim sa činjenicom da nikad neću nabaviti pa da odustanem.
U takvim slućajevima sken mi je koristan jer lakše mi je dočekati svoju priliku, odnosno ne odustati od nečega, jer dok ga ne nabavim, čitat ću ga na skenu a kad mi se ukaže prilika, pokušat ću ju ne propustiti (u skladu sa financijskim mogućnostima)

Idem ljeti npr. na kupanje na more ili na bazene i imam sa sobom mobitel.
Na mobitelu imam čitav komplet Ken Parkera, Mister No-a, Magičnog Vjetra i Marti Misterije i fino dok se sunčam ili negdje uz kavicu, malo prolistam izbor skenova koje imam, odaberem si priču po osobnom guštu i čitam, pa kad mi se više ne čita, pospremim mobitel u džep i riješena stvar. Ipak je to praktičnije nego da sam sa sobom teglio čitave komplete ili čak par komada u torbi ili vrečici i osim što zauzimaju puno prostora još riskiram da oštetim glancera.

Naravno imam i u osobnoj kolekciji sva 4 kompleta na koje sam potrošio cca. 21 000 kn a skenove sam imao prije nego prave stripove.
Ako je skidanje skenova krađa i štetna je za izdavaće, čemu sam onda kupovao te komplete u osobnu kolekciju i dao toliko novaca za njih?

Još da me izdavač maltretira zbog toga što imam sken KP i MV, reko bi mu "kurac bi ti dobio od mene 21 000 kn za te komplete da nisam na skenu vidio da je to nešto što definitivno želim imati u osobnoj kolekciji i potrudio se da što prije skupim lovu i kupim. (ispričavam se na izražaju)

Ukratko: skenove ne koristim za razmjenu ili prodaju nego samo za osobnu informaciju a stripove kupujem i kupovat ću ih još godinama, i pošteno plačati (u skladu sa osobnim mogućnostima) makar imao pola milijuna skeniranih stripova


Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Edited by - Barney on 08/02/2013 01:21:55
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 08/02/2013 : 05:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barney

Idem ljeti npr. na kupanje na more ili na bazene i imam sa sobom mobitel.
Na mobitelu imam čitav komplet Ken Parkera, Mister No-a, Magičnog Vjetra i Marti Misterije i fino dok se sunčam ili negdje uz kavicu, malo prolistam izbor skenova koje imam, odaberem si priču po osobnom guštu i čitam, pa kad mi se više ne čita, pospremim mobitel u džep i riješena stvar.




Citas stripove na mobitelu? Ozbiljno ?
Koliki ti je ekran na mobitelu?
Mislim da ti je ovo express nacin da sto prije ocoravis.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 08/02/2013 : 06:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by Barney

Idem ljeti npr. na kupanje na more ili na bazene i imam sa sobom mobitel.
Na mobitelu imam čitav komplet Ken Parkera, Mister No-a, Magičnog Vjetra i Marti Misterije i fino dok se sunčam ili negdje uz kavicu, malo prolistam izbor skenova koje imam, odaberem si priču po osobnom guštu i čitam, pa kad mi se više ne čita, pospremim mobitel u džep i riješena stvar.




Citas stripove na mobitelu? Ozbiljno ?
Koliki ti je ekran na mobitelu?
Mislim da ti je ovo express nacin da sto prije ocoravis.



Nije. Ekran je 4,3" a mobitel držim u polegnutom položaju da slikica pokrije čitav ekran pa je za čitanje sasvim ok. Sken je odlične kvalitete a ekran 1920x1024.
Ovo je praktično jer možeš čitati strip bilo kada na bilo kojem mjestu. Kada sam kod kuće, onda se guštam sa pravim stripovima a skenove koristim samo ako trenutno nemam drugog izbora.

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/02/2013 : 07:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
"Ali dajte nemojte nas bar onda jebati u zdrav mozak pričom kako nama izdavačima skenovi ne štete i kako nam time zapravo pomažete."
Što vam to točno u ovoj rečenici nije jasno?

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000