forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Jesam li ukrao ako sam »skinuo« strip sa neta?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 07/02/2013 : 16:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Osim američkih izdanja ne skidan ništa.
Što ne posjedujen - pročitan u knjižnici.

Čak i kad san kući, bibliobus iz zadarske knjižnice mi doveze sve što naručin na selo. Jednostavno, nema potribe za downloadom kad iman legalan način kako pročitat strip

Trljam ruke.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/02/2013 : 16:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Ja najvise kupujem superherojstine i obicno skinem i procitam prije kupovanja..recenzije mi nista ne znace..volim donjet svoj sud..koliko sam recenzija procita sa IGN-a ili neke druge stranice pa bi ima suprotno misljenje..masu puta bi se i poklopilo s mojim ali sta je sigurno sigurno je..na kraju krajeva skenovi su tu da ih skidamo, cemu nepotrebno moraliziranje..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 07/02/2013 16:06:09
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/02/2013 : 16:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Mislim da glazba i stripovi (ili knjige) nisu u istoj kategoriji..kad slusas glazbu dovoljno je imati dobru stranicu odakle skidas i onda dobar uredaj gdje ces to reproducirat..strip ipak moras uvatit u ruke i listat, dozivit to sve..meni se tablet ne moze mjerit sa stripom nikako tako da stripovi ipak nece dozivit sudbinu cd-ova..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 07/02/2013 16:13:32
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 07/02/2013 : 16:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maram

Ova tema podsjeća na vrijeme kad se poradi istog pitanja "bacalo drvlje i kamenje" u domeni glazbe. Dosta godina kasnije glazba je još živa, velike korporacije također... Danas su na tapeti očito filmovi, a i knjige, stripovi...

Iz svega ovoga industrije mogu samo gubiti na onim "prolaznim" potrošačima, ali ujedno i znati koliki je stvarni broj "stalnih" potrošača! Tu onda dolazi prilagođavanje tržištu, ali i poboljšavanje postojeće ponude i njezine kvalitete.

Prema tome, one koje nešto zanima to će i nabaviti u "fizičkom obliku," dok će oni drugi to preuzimati negdje na internetu. Naravno, treba imati i na umu da ne može baš svaki proizvod biti najbolji na svijetu i da ne može odgovarati baš svakom čovjeku.

U glazbenoj industriji mali izdavači su to brzo shvatili i iskoristili u svoju korist te se nisu niti bunili na to "proklestvo" današnje tehnologije. Pa tako imaš stream cijelog albuma, možeš skinuti besplatno dvije-tri pjesme s neke kompilacije, a ako se odlučiš za kupovinu, primjerice, vinila uz isti dobiješ mogućnost preuzimanja tog proizvoda u mp3/flac zapisu ili jednostavno dobiješ out-of-market CD.

Sličan princip, na ovim prostorima, radi i Fibra. Dobiješ preview i ako ti se nešto sviđa, odeš i kupiš. Ako ti se ne sviđa, ideš dalje.

Osobno, nemam vremena za trošenje vremena na preuzimanja glazbe, filmova, serija, stripova, knjiga, i sl. sa interneta. Jednostavno, kad na nešto naiđem, poslušam/pogledam preview i ako me nešto zainteresira, to i kupim.

Sad je (kao) sve dostupno i svi bi sve htjeli imati i onda kad sve imaju gube i zanimanje i za ono što ih zapravo stvarno zanima jer se uguše u svemu tome tako da na kraju postaju samo još jedni od skupljača datoteka...

A sad, klasifikacija je li nešto krađa, je li nešto ovako ili onako... Uzalud trošenje vremena. Prioriteti, ali i stav ljudi prema životu se navelike promjenio u posljednjih deset-petnaest godina. Eto, danas ljudi nemaju za režije, stanarinu, komad kruha, ali zato ističu posjedovanje posljednjih krikova tehnologije, fensi šmensi predmeta, itd. Kako to? Evo vam odgovora... I za kutiju cigareta, danas, koristi se neka vrste kreditne/debitne/tekuće kartice...


Apsolutno se slažem.

Sjećam se intervjua prije koju godinu u kome je frontmen jednog domaćeg benda kukao u vezi skidanja glazbe s neta i svojoj oštećenosti u cijeloj toj situaciji, u jednom momentu voditelj ga pita:
- koliko vi očekujete da ćete kao izvođač zaraditi ukoliko vam se kompletna tiraža novog albuma proda?
- pa recimo xy kuna
- i tada bi bili zadovoljni?
- pa tko nebi :)
- a što da ja vama sad predložim: kad snimite materijal za slijedeći album na kojem trenutno radite, ja ću vam dati na ruke cijeli iznos koji ste sad spomenuli, ali ga nikada nitko neće čuti jer ću ga spaliti. Da li bi pristali?
- paaa.... ne bih...nisam lud


svaka sličnost sa stripovima je slučajna :)


Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/02/2013 : 16:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Btw glasa sam za drugu opciju..sve sta skinem je raspolozivo na internetu (placam flat svaki misec) i to koristim za svoje potrebe a ne za distribuciju dalje..jeli moralno ili nije u to ne ulazim..prekratak je ovaj zivot da bi trosia vrime na to..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 07/02/2013 16:22:43
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/02/2013 : 16:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
stripovi/knjige ,glazba ,filmovi su drukčije kategorije da bi ih se moglo potpuno uspoređivat.
vjerovatno se glazba najviše skida ,ako se kome sviđa neki album ili čak i pisma poslušače je sigurno više puta nego šta če pročitat strip ili gledat film(koji mu se isto sviđa).

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 07/02/2013 : 16:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by lwood
to je bila zajebancija,ne znan šta si se osjetia prozvanim??



Ma nemam taj osjecaj prijatelju, nego od pocetka topika kontra tehnologije kao da je usmjerena protiv napretka..
Heh, zamisli da onaj tko pise perom bude kontra Gutenbergove masine,a onaj sta kucka po glinenim plocicama kontra "pernatog"..

Treba onda uvesti "McIntoshev zakon" kontra papira kao u NN serijalu
Bar cemo sacuvati sume i O²....





Da, kako je bilo tek industriji na parni pogon kad su otkrili naftu…

I ovaj argument po kojoj moj download oduzima hranu iz ustiju nekog lektora, grafičkog dizajnera ili izdavača se može efektno okrenuti. Vjerojatno je moj download nahranio dijete nekog informatičara, programera, radnika koji je iskopao jamu za optiku itd. Ova je problematika jako široka. Ne radi se tu o tabletima i luksuzu nego o internetskoj revoluciji.

Internet je u desetak godina doslovno promijeno način na koji svijet funkcionira, ali fora je u tome da je internet virtualna domena i smiješni su mi pokušaji da se tu nametnu pravila fizičkog svijeta. Ne možeš regulirati interenet Hamurabijevim zakonikom. Zato i zvuče smiješno pokušaji poput pravnog gonjenja forumskih nickova… ono u stilu anonimni član Mister No uvrijedi anonimnog člana Hellingena i sad Mister No mora u zatvor. Meni to ne drži vodu, jer forumska komunikacija nije istovjetna fizičkoj u kojoj vjerojatno ne bi ni došlo do povišenih tonova (ja se posvađam sa nekim možda jednom godišnje, na internetskim portalima mi živac digne svaki treći komentar). Zato i stojim kod svog da download nije krađa jer se odvija u domeni, koja je skroz drukčija od one u kojoj živimo i usporedbe sa krađom tableta ili jabuka iz tuđeg vrta mi se ne čine prikladnim.

Da se vratimo na stripove i skenove… da li utječe na tržište? Normalno da utječe, ali ovdje bi se dalo jako lijepo zagovarati da su internet i skenovi napravili više dobra za domaće strip izdavače nego zla. I ovdje bi se dalo o fizičkom i virtualnom – ja strip mogu 100 postotno doživjet samo u fizičkom obliku… imati terabajte stripova na diskovima ne znači u konačnici ništa u usporedbi sa fizičkim primjerkom i mislim da će baš zbog toga papirnati/fizički strip nadživjeti mnogo ostalih papirnatih industrija poput dnevnih medijskih tiskovina... neovisno o downloadu…
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/02/2013 : 16:57:04  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Osim toga, masa ljudi ode (ko ja) ne čita samo stripove nego ih želi fizički posjedovati. Papir je papir.



Apsolutno to je i moja poanta..a ako ce mi skenovi pomoc u tome sta da kupin (ili bolje receno da kupin ono sta mi se svida od onog sta cu samo proc kroz sken) zasto ne..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 07/02/2013 : 17:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Nutella je lipa Markose, al nije to to, čim nema biloga.

Pa izdrkaj u nutellu k'o normalan svijet, ne drkaj po forumu.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/02/2013 : 17:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Dobro vidim da se ovdje potenciraju i neke druge stvari..meni sken nije alternativa stripu vec samo izvor informacije da li odreden strip zasluzuje kupovinu..ako je strip pravi onda mi je bitno samo da ga nabavim..u kojem formatu po kojoj cijeni na hrv. ili eng. mi je manje bitno..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28966 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/02/2013 : 17:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay
Nećeš da neko kaže da je miljun puta isplativije kupit tablet umisto par HC izdanja, iako znaš da je tako, nećeš da to kažeš.


Izuzetno si bezobrazan i, izgleda, ne baš naročito inteligentan.
Da, NARAVNO da je milijun puta isplativije kupit tablet umisto par HC izdanja, kad ćeš ta HC izdanja UKRASTI i nećeš platiti ni kune za njih. Koliko je isplativije ako PLATIŠ sken, seronjo?
Evo ti, pa računaj: http://www.izneo.com/

Trouble will find me
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 07/02/2013 : 18:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Mjesečno trošim oko 100 KM na stripove i povremeno čitam skenove... Kad ne bih čitao skenove, mjesečno bih i dalje odvajao oko 100 KM za stripove jer toliko otprilike mogu potrošiti...

Ne pijem, ne pušim, nemam tablet, stripovi su mi uglavnom najveći luksuz...

Ako mi se neki skenirani strip svidi, a dostupan je i uklapa se u moje troškove, kupit ću ga 100 %...

Obožavam Kena Parkera, primjerice, a čitao sam ga samo u skenu jer sam zakasnio, jebiga... Kad je počeo izlaziti HC Ken, bio sam između srednje škole i faksa... Sad komplet Kena košta 1380 KM i meni je to nedostupno... Mogao bih ga kupovati pomalo, ali samo kad bih zanemario sve što trenutno izlazi i uz gomilu strpljenja i malo sreće da mi se poklopi da je svaki broj dostupan... Ponavljam, zakasnio sam i što je tu je, možda se ukaže prilika nekad...

Po meni trenutno najveći problem kupcima je poplava novih izdanja zbog kojih se moraju odlučiti koja će kupovati... To je OK, nikome ne treba sve, ali će onda uvijek biti izdavača koji će prodavati manje...

Ukratko, ja ću svojih 100 KM mjesečno potrošiti na stripove kako god okreneš, ali ako mjesečno umjesto novih stripova ukupne vrijednosti 500 KM izađe novih stripova 1000 KM, izdavači će to itekako osjetiti... Što prije nije bio slučaj i mislim da je to glavna razlika u odnosu na 90-te...

Mislim da je uglavnom kod svakoga takva situacija... Pravi ljubitelj stripa će sigurno određeni dio primanja potrošiti na stripove... E sad, filmofil filmove može pogledati na TV, glazbu se može slušati na radiju ili također TVu, sa stripovima to nije slučaj... U Hrvatskoj postoje dobro opskrbljene knjižnice, kod nas ne...

Uglavnom, ukratko, još sam jedan koji će prije kupiti strip koji mu se svidi skeniran jer ga želim imati, nego jedan od onih koji će skupljati virtualnu kolekciju...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

maram
Starting Member



40 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 07/02/2013 : 18:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send maram a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

kad slusas glazbu dovoljno je imati dobru stranicu odakle skidas i onda dobar uredaj gdje ces to reproducirat..strip ipak moras uvatit u ruke i listat, dozivit to sve..


Prilično blasfemična izjava! : Da bi glazbu slušao kako ona to zaslužuje potrebno je nabaviti istu na što kvalitetnijem vinilu, ako je moguće, i onda barem medium cost uređaje za reprodukciju. A tu je još onaj osjećaj kad držiš u rukama pripadajući artwork i lyrics sheet... Svaki drugi način slušanja glazbe isključivo je zabavnog karaktera, odnosno, razonoda.

quote:
Originally posted by bosancicigor

Sjećam se intervjua prije koju godinu u kome je frontmen jednog domaćeg benda kukao u vezi skidanja glazbe s neta i svojoj oštećenosti u cijeloj toj situaciji...


O, to mi je nešto poznato, ali ne mogu se sad sjetiti o kome je riječ.
No, kod glazbe je ključno to da izvođači zapravo i ne zarađuju na prodanim primjercima vinila/CD-ova/mp3-ica već uglavnom na koncertima, kao što blockbuster filmovi najveći novac zarađuju s prvim projekcijama u kino dvoranama, a mali indie filmovi profitiraju uglavnom od prodaje DVD-ova. Knjiga je, naravno, drugačiji slučaj...

quote:
Originally posted by mcn

Pa izdrkaj u nutellu k'o normalan svijet, ne drkaj po forumu.


Izjava mjeseca!

***

Što se tiče tih famoznih skenova - ima ih i bit će ih i dalje, bez obzira na sve, kao što će biti i drugih "piratskih" sadržaja iz svijeta glazbe, filma... Tu se, u principu, ništa ne može jer "crno tržište" od pamtivijeka postojalo je i postoji u svim sferama našeg društva. Jednostavno, nema smisla sad tu nešto previše razbijati glavu tim pitanjem, a bogme je i suludo uopće razmišljati o ikakvom sprečavanju toga jer je naprosto nemoguće. Utjecaj postojanja skenova sigurno utječe na prodaju tiskanih izdanja, ali činjenica jest da onaj tko i inače kupuje taj će i dalje kupovati. Oni koji skupljaju datoteke to ionako rade kratkoročno. Prodaja, ipak, pati većim djelom poradi nekih drugih aspekata, ali tu i onaj koji prodaje mora pokušati privući tamo nekog novog kupca pa bilo to nekim PR aktivnostima, prodajnim akcijama, dodatnim materijalima, itd. Borba s vremenom i neprestanim promjenama...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/02/2013 : 18:31:22  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maram

quote:
Originally posted by brni

kad slusas glazbu dovoljno je imati dobru stranicu odakle skidas i onda dobar uredaj gdje ces to reproducirat..strip ipak moras uvatit u ruke i listat, dozivit to sve..


Prilično blasfemična izjava! : Da bi glazbu slušao kako ona to zaslužuje potrebno je nabaviti istu na što kvalitetnijem vinilu, ako je moguće, i onda barem medium cost uređaje za reprodukciju. A tu je još onaj osjećaj kad držiš u rukama pripadajući artwork i lyrics sheet... Svaki drugi način slušanja glazbe isključivo je zabavnog karaktera, odnosno, razonoda.




Je, ako neman 200 Kn za ploču i 10-15 iljada kuna za uređaj slušan glazbu onako kako ona ne zaslužuje

Koliko god se slaga sa boldanin izjava ti je bezveze.



Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

maram
Starting Member



40 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 07/02/2013 : 18:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send maram a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Je, ako neman 200 Kn za ploču i 10-15 iljada kuna za uređaj slušan glazbu onako kako ona ne zaslužuje

Koliko god se slaga sa boldanin izjava ti je bezveze.


Ima ploča i za 100 kn i uređaja za 5000 kuna. I činjenica je da slušanjem glazbe na taj način dobivaš najviše od iste.
No, nisi shvatio bit moje replike, a ona je da i glazbu treba slušati jednako kao i čitati strip u tiskanom izdanju.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 07/02/2013 : 18:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Ako izdavač iks izda 10 izdanja u tirazu od 500 primeraka i proda prosečno 200 komada, to znači da je on od 5000 stripova prodao 2000 stripova za godinu dana. Ako se uzme u obzir da stripove ne kupuje istih 200 ljudi, moze se reci da je izdavac iks prodao 2000 stripova vecem broju ljudi od 200. Najmanje 200, najvise 2000. Za to treba odraditi anketu na odredjenom broju ispitanika da bi se ustanovilo koliki je taj broj ljudi koji kupuje stripove izdavaca iks (tiraz nije merilo).

Onda treba videti broj skinutih izdanja izdavača iks za godinu dana (svih 10) i izvući konkluziju :P
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/02/2013 : 19:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by maram

quote:
Originally posted by brni

kad slusas glazbu dovoljno je imati dobru stranicu odakle skidas i onda dobar uredaj gdje ces to reproducirat..strip ipak moras uvatit u ruke i listat, dozivit to sve..


Prilično blasfemična izjava! : Da bi glazbu slušao kako ona to zaslužuje potrebno je nabaviti istu na što kvalitetnijem vinilu, ako je moguće, i onda barem medium cost uređaje za reprodukciju. A tu je još onaj osjećaj kad držiš u rukama pripadajući artwork i lyrics sheet... Svaki drugi način slušanja glazbe isključivo je zabavnog karaktera, odnosno, razonoda.




Je, ako neman 200 Kn za ploču i 10-15 iljada kuna za uređaj slušan glazbu onako kako ona ne zaslužuje

Koliko god se slaga sa boldanin izjava ti je bezveze.




Stvarno je bezveze..zato sam i reka da stripovi i glazba nisu u istoj kategoriji..vidim da nije shvatia..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/02/2013 : 19:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maram

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Je, ako neman 200 Kn za ploču i 10-15 iljada kuna za uređaj slušan glazbu onako kako ona ne zaslužuje

Koliko god se slaga sa boldanin izjava ti je bezveze.


Ima ploča i za 100 kn i uređaja za 5000 kuna. I činjenica je da slušanjem glazbe na taj način dobivaš najviše od iste.
No, nisi shvatio bit moje replike, a ona je da i glazbu treba slušati jednako kao i čitati strip u tiskanom izdanju.




Kako moze biti jednako..znas li koliko ljudi voli drzati strip u rukama i listati u papiru..pa jedno 90% daje prednost ovome naspram tabletu..znas li koliko ljudi preferira slusanje glazbe na solidnim uredajima (rekao bih svima dostupnim) i skidanju pisama..pa vjerovatno isto oko 90%..pomisa si neke stvari..

Naravno mi ovdje pricamo sta je uvrjezeno i sta vecina voli..to sta tebi triba uredaj od 5000kn i cd od 200-300 da bi dozivia neku pismu na pravi nacin je drugi par postola..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 07/02/2013 19:28:26
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 07/02/2013 : 19:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Naravno mi ovdje pricamo sta je uvrjezeno i sta vecina voli..to sta tebi triba uredaj od 5000kn i cd od 200-300 da bi dozivia neku pismu na pravi nacin je drugi par postola..



to šta tebi triba 200-300 kuna za hc integral kako bi sdaržaj doživija na pravi način je isti par postola

sve se može mistificirat

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

maram
Starting Member



40 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 07/02/2013 : 19:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send maram a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Kako moze biti jednako..znas li koliko ljudi voli drzati strip u rukama i listati u papiru..pa jedno 90% daje prednost ovome naspram tabletu..znas li koliko ljudi preferira slusanje glazbe na solidnim uredajima (rekao bih svima dostupnim) i skidanju pisama..pa vjerovatno isto oko 90%..pomisa si neke stvari..

Naravno mi ovdje pricamo sta je uvrjezeno i sta vecina voli..to sta tebi triba uredaj od 5000kn i cs od 200-300 da bi dozivia neku pismu na pravi nacin je drugi par postola..



Mnogo ljudi voli držati ploču ili CD u rukama dok sluša kvalitetan zvučni zapis...
Mnogo ljudi voli držati strip ili knjigu u rukama i listati u papiru...
Mnogo ljudi voli držati mp3 player u džepu dok sluša netom skinuti zvučni zapis...
Mnogo ljudi voli držati tablet ili laptop u rukama dok čita strip ili knjigu...
Moja je izjava je sasvim na mjestu i ništa ja tu nisam ni pogriješio ni pomiješao.
Ti imaš drugačije viđenje nekih stvari, ja drugačije, razumljivo i prihvatljivo, i to je sve.
Moj prvi post na ovoj temi bio je o posljedicama i reakcijama glazbenog tržišta na sličan slučaj kao što je ovaj sa skenovima.
No, da više ne offtopičarimo, tema su skenovi i strip...
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/02/2013 : 19:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate



to šta tebi triba 200-300 kuna za hc integral kako bi sdaržaj doživija na pravi način je isti par postola

sve se može mistificirat



Nije bas isto..evo sad cu uzet svoj stari mp3 sa 4gb skinute glazbe i otic trcat..isto dobivam glazbu samo piratsku..netko ce reci manje kvalitetnu ali vecina ljudi to niti ne primjecuje..citat sken ili strip u papiru je nesto sasvim skroz drugo..papir ili digitalni prikaz..glazba ili manje kvalitetna glazba..zelis reci da je to isto?

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 07/02/2013 19:45:59
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 07/02/2013 : 19:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by Mali_Mate



to šta tebi triba 200-300 kuna za hc integral kako bi sdaržaj doživija na pravi način je isti par postola

sve se može mistificirat



Nije bas isto..evo sad cu uzet svoj stari mp3 sa 4gb skinute glazbe i otic trcat..isto dobivam glazbu samo piratsku..netko ce reci manje kvalitetnu ali vecina ljudi to niti ne primjecuje..ciatat sken ili strip u papiru je nesto savim skroz drugo..papir ili digitalni prikaz..glazba ili manje kvalitetna glazba..zelis reci da je to isto?



ja samo oću reč da je bitna kvaliteta sadržaja (jel sken kvalitetan, jel monitor dobar, jel mp3 ili flac)... ostalo poput opreme - fizičko izdanje ili digitalno - je nebitno

Tj. nije nebitno, al isto ka šta ti voliš čitat stvari na papiru jer je to papir i gušt ti je držat knjigu u rukama, neko voli slušat muziku na kvalitetnom zapisu i kvalitetnoj opremi ili ko dosada doli u topicima o filmu gledat filmove na kvalitetnim televizijama na blue-rayu

nema tu razlike

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/02/2013 : 20:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate


ja samo oću reč da je bitna kvaliteta sadržaja (jel sken kvalitetan, jel monitor dobar, jel mp3 ili flac)... ostalo poput opreme - fizičko izdanje ili digitalno - je nebitno

Tj. nije nebitno, al isto ka šta ti voliš čitat stvari na papiru jer je to papir i gušt ti je držat knjigu u rukama, neko voli slušat muziku na kvalitetnom zapisu i kvalitetnoj opremi ili ko dosada doli u topicima o filmu gledat filmove na kvalitetnim televizijama na blue-rayu

nema tu razlike



Dobro ja sam samo reka da vecina ljudi jos uvik preferira uzimanje stripova u papiru isto ko sta vecina preferira slusanje glazbe preko nekih jeftinih mp3 uredaja sa hrpom skinute glazbe..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 07/02/2013 20:01:03
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 07/02/2013 : 20:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Dobro ja sam samo reka da vecina ljudi jos uvik preferira uzimanje stripova u papiru isto ko sta vecina preferira slusanje glazbe preko nekih jeftinih mp3 uredaja sa hrpom skinute glazbe..



pa, to je definitivno tako

mene zanima šta će se desit kad stasa pure-digital generacija, bit ćemo valjda još naokolo da i to odkomentiramo


http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/02/2013 : 20:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate



mene zanima šta će se desit kad stasa pure-digital generacija, bit ćemo valjda još naokolo da i to odkomentiramo



Ja sad skupljam u papiru sve sta stignem..kasnije cu se utopit u "siroke mase", kupovat digitalne stripove i postat dio digitalnog doba..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000