forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Jesam li ukrao ako sam »skinuo« strip sa neta?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 07/02/2013 : 12:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>da, ali ti si plaćen za stvaranje intelektualnog i umjetničkog dobra.

U dvije trećine slučajeva nisam. Ali plaćam tri trećine računa. Međutim, nije to poanta, poanta je da se ne može tražiti da smao nečiji rad bude besplatan. Ili komunizam ili kapitalizam, a ne birat što kome paše u danoj situaciji.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

djule
Senior Member



1019 Posts

Member since 09/06/2011

Posted - 07/02/2013 : 12:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send djule a Private Message  Reply with Quote
onda biram komunizam



quote:
Originally posted by split85

Sad si sam odgovorija na onu našu raspravu od prije dva dana.





jebiga, slažem se, al besplatno obrazovanje je realno(zna se točna cifra) dok besplatna voda, struja... jebiga, još uvijek moramo čekat star trek vrijeme

Edited by - djule on 07/02/2013 12:27:39
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 07/02/2013 : 12:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djule

onda biram komunizam



Možemo se složiti. Naravno, izvedbeni problem s komunizmom je u ljudskoj prirodi gdje većina, kad bi im potrebe bile zadovoljene, ne bi radila na zadovoljenju tuđih potreba. Ter je problem što revolucija svijesti treba doći prije oružane i ekonomske, a ne dolazi jer je neizvediva ... ono, prvo bi trebalo imati ikakvu svijest da bi je se moglo revolucionarizirati.

No, zabrazdio sam. Natrag na temu: okej je biti pirat, ali nije okej reći da je to okej.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/02/2013 : 12:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
I da je tablet samo za čitanje stripova, onome ko može tako čitat, isplati se.
ja san samo na zadnjen Interliberu potrošija na papir više nego bi me doša tablet.
Potrošin 500-600-1000 Kn misečno na papir, a da san tabletoman, platin (kolko uopće to košta?) 2000 Kn i čitan neograničeno.


Ma samo hoću reći da ako imaš 2000-3000 tisuće kuna za tablet, onda imaš i 300-400 kuna mjesečno za stripove.

Složit ću se da su albumi luksuz, ali pola kiosk izdanja je poumrlo, da ostatak se opasno klima. A kiosk izdanje teško da je luksuz. Ali što bi netko kupovao kiosk izdanje kad ima tablet na kojem može čitati skenove neograničeno?

Trouble will find me
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 07/02/2013 : 12:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn



No, zabrazdio sam. Natrag na temu: okej je biti pirat, ali nije okej reći da je to okej.



sve ostalo je zaista puka filozofija


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8199 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 07/02/2013 : 12:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djule

onda biram komunizam



quote:
Originally posted by split85

Sad si sam odgovorija na onu našu raspravu od prije dva dana.





jebiga, slažem se, al besplatno obrazovanje je realno(zna se točna cifra) dok besplatna voda, struja... jebiga, još uvijek moramo čekat star trek vrijeme


Slažem se, da nam je to prioritet. Valjda će to i zaživit uskoro.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 07/02/2013 : 12:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
I da je tablet samo za čitanje stripova, onome ko može tako čitat, isplati se.
ja san samo na zadnjen Interliberu potrošija na papir više nego bi me doša tablet.
Potrošin 500-600-1000 Kn misečno na papir, a da san tabletoman, platin (kolko uopće to košta?) 2000 Kn i čitan neograničeno.


Ma samo hoću reći da ako imaš 2000-3000 tisuće kuna za tablet, onda imaš i 300-400 kuna mjesečno za stripove.

Složit ću se da su albumi luksuz, ali pola kiosk izdanja je poumrlo, da ostatak se opasno klima. A kiosk izdanje teško da je luksuz. Ali što bi netko kupovao kiosk izdanje kad ima tablet na kojem može čitati skenove neograničeno?


Bajdvej, na albume sam i mislio kad sam spominjao luksuz. A zašto se trafika izdanja gase druga je priča i teško da ona ima (velike) veze sa skenovima.


Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/02/2013 : 12:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
I da je tablet samo za čitanje stripova, onome ko može tako čitat, isplati se.
ja san samo na zadnjen Interliberu potrošija na papir više nego bi me doša tablet.
Potrošin 500-600-1000 Kn misečno na papir, a da san tabletoman, platin (kolko uopće to košta?) 2000 Kn i čitan neograničeno.


Ma samo hoću reći da ako imaš 2000-3000 tisuće kuna za tablet, onda imaš i 300-400 kuna mjesečno za stripove.

Složit ću se da su albumi luksuz, ali pola kiosk izdanja je poumrlo, da ostatak se opasno klima. A kiosk izdanje teško da je luksuz. Ali što bi netko kupovao kiosk izdanje kad ima tablet na kojem može čitati skenove neograničeno?



možda kupuju tablete samo da napakoste izdavačima

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 07/02/2013 : 12:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
Ne stoji teorija da ljudi imaju para za tablet, a nemaju za stripove. Za cijenu tableta može se kupiti nekoliko albuma u boji i pratit dva-tri kiosk izdanja. Plus toga svrha tableta nije čitanje stripova već samo jedna od mogućnosti i ljudi tablete kupuju umjesto laptopa,PC-a smartphonea ili jednostavno zato što to žele imati.
Preko tableta se surfa internetom, igraju igrice, sluša glazba, gledaju filmovi i još na desetke drugih stvari.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

djule
Senior Member



1019 Posts

Member since 09/06/2011

Posted - 07/02/2013 : 13:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send djule a Private Message  Reply with Quote
sad mi niš ni jasno, jel isplativije za čitat strip:


a) tablet

b) tabletić

???
Go to Top of Page

magnus
Junior Member



Slovenia
340 Posts

Member since 22/08/2004

Posted - 07/02/2013 : 13:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send magnus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djule

sad mi niš ni jasno, jel isplativije za čitat strip:


a) tablet

b) tabletić

???


kod nas u SLO...tablica
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 07/02/2013 : 13:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče da li je piratstvo krađa ili ne moj odgovor je da nije krađa, ali nije ni nešto s čime bi se trebali hvaliti.

Kako to u stvari funkcionira. Netko kupi film/igru/strip i obradi je na svom PC-u i preko torrenta taj strip dijeli s drugima. E sad vratimo se unatrag 30 godina. Netko je kupio ploču/kazetu/strip i posudio je svim svojim prijateljima koje poznaje da pogledaju/poslušaju/pročitaju. Da li je to krađa?
Ili još jedan primjer, netko na zidu svoje kuće izloži galeriju svojih slika i onda zahtjeva da svaki prolaznik koji zastane na ulici da pogleda sliku mora platiti 10,00 kn za njegov trud. E sad nitko u biti nije u prekršaju ako to ne uradi, ali bi bilo lijepo da mu plati 10,oo kn za njegov trud.
Zato je posao velikih diskografa, filmskih studija i izdavača ili da :
1. bolje zaštite svoje vlasništvo (Playstation 3)
2. da se prilagode tržištu (kina s 5 zvjezdica, itunes, više cijene ulaznica za koncerte)



www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/02/2013 : 13:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood
možda kupuju tablete samo da napakoste izdavačima


(Iwood,ovo nije oko tvog posta nego komentar opci na temu oko tableta!)
Citajuci ove sve postove bas mi dodje muka kako se razvila spika oko tableta kao da su svjetski informaticari to stvorili radi citanja stripova.
Ja sam svoj tablet kupio prvenstveno radi toga da se strucno usavrsavam i da ucim njemacki i druge jezike da ih poboljsam zahvaljujuci aplikacijama preko playstore kojih ima besplatnih ( pazi: besplatnih koji se dijele "love and share") a mozes i platiti koji euro i pol da napravis upgrade te iste aplikacije i pojacas npr. u mom slucaju rijecnik koji ti je potreban za ucenje.
Imam desetak pdf formata strucnih koji su dostupni na internetu (medicina) i lijepse mi ih je citati na tabletu od 13.3 incha jer je preglednije nego na smartphoneu ( Evo jos jednog gadgeta koji nam je podarila napredna ljudska civilizacija da nam olaksa zivote!) Da, imam i smartphone, Wow ,ali ne mogu citati kako treba na 6cm ekrana...

Kad sam stavio u jedan topik oko tableta neku sliku kako se moze citati na tabletu strip (imam ih samo par ) ali to su isti stripovi koje cu slijedecom prilikom kupiti,jer sam vidio kakva je prica.
Forum je vise manje oko stripova pa sam i smatrao da stavim prikaz funkcije tableta u ovoj "nasoj domeni"...sad mi je zao...Iako je meni radi ucenja i gledanje serija i filmova(hmmm..ali kojiih vecinom i izbrisem nakon gledanja)

Koliko ja kupim stripova godisnje?
Mogli bi sad izvesti listu stripova i svakog izdavaca pojedinacno navesti koliko od njih najvise kupujem,a da se ne osjete zakinutim za nesto.
Imamo topik "koji ste strip kupili.." pa se moze vidjeti da je to postalo neka vrsta shopping dnevnika i svatko moze vidjeti koliko trosi..ali ne stavljaju svi slike kupljenog/nabavljenog i cijenu (bilo na prodaji/aukciji novi ili polovni strip ).
Mnogi sa strane gledaju i citaju i ostaju anonimusi dok se ne jave za informaciju da upitaju kakav je strip, znaci ravnaju se i racunaju na stripasku solidarnost da dobije informaciju iz prve ruke bez nekog previewa ili koju fotku da vidi crtez..to su oni skromni, ne trebaju skenove.

Ja osobno sam trazio da me izbrisu sa foruma i sajta samo zbog ljudskih gluposti, jer nisam moao trpiti da svatko moze iznosti svoja ksenofobna i ina smeca.
Inace ovaj forum posjecujem zbog svoje ljubavi prema devetoj umjetnosti i jucer me bilo sramota kad sam procitao, ali bilo mi zao kad onaj clan foruma pise o financijskoj situaciji da nema previse novaca da daje za neke luxus stripove i ja ga razumijem i dodje mi da vise uopce ne stavim sta sam kupio u zadnje vrijeme jer ispada da mi neki ako imamo malo vise love razmecemo se kupovnom moci kao da pokusavamo biti po financijama "veci" od drugih forumasa.
Ja sam u zadnjih godinu dana eto potrosio u zgb od Snk do Skab-a i do Lastana izmedju 2700-3000kn i nijedan izdavac nije (bar u Hr) bio zakinut u mojoj "skromnoj" kolekciji...

A koliko cu jos kupovati tako na veliko..hmm!
Buducnost je neizvjesna ali sigurno da cu imati uvijek papirnatih izdanja jer iskreno i kad citam ono sto moram ( struka,jezik) na tabletu zabole oci nakon jednog vremena, a vremena za "papir" nemam puno, a jos da citam na ekranu stripove taman posla..radije bacim loptu na kos iza zgrade...









"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 07/02/2013 13:47:23
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/02/2013 : 13:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by lwood
možda kupuju tablete samo da napakoste izdavačima


(Iwood,ovo nije oko tvog posta nego komentar opci na temu oko tableta!)
Citajuci ove sve postove bas mi dodje muka kako se razvila spika oko tableta kao da su svjetski informaticari to stvorili radi citanja stripova.
Ja sam svoj tablet kupio prvenstveno radi toga da se strucno usavrsavam i da ucim njemacki i druge jezike da ih poboljsam zahvaljujuci aplikacijama preko playstore kojih ima besplatnih ( pazi: besplatnih koji se dijele "love and share") a mozes i platiti koji euro i pol da napravis upgrade te iste aplikacije i pojacas npr. u mom slucaju rijecnik koji ti je potreban za ucenje.
Imam desetak pdf formata strucnih koji su dostupni na internetu (medicina) i lijepse mi ih je citati na tabletu od 13.3 incha jer je preglednije nego na smartphoneu ( Evo jos jednog gadgeta koji nam je podarila napredna ljudska civilizacija da nam olaksa zivote!) Da, imam i smartphone, Wow ,ali ne mogu citati kako treba na 6cm ekrana...

Kad sam stavio u jedan topik oko tableta neku sliku kako se moze citati na tabletu strip (imam ih samo par ) ali to su isti stripovi koje cu slijedecom prilikom kupiti,jer sam vidio kakva je prica.
Forum je vise manje oko stripova pa sam i smatrao da stavim prikaz funkcije tableta u ovoj "nasoj domeni"...sad mi je zao...Iako je meni radi ucenja i gledanje serija i filmova(hmmm..ali kojiih vecinom i izbrisem nakon gledanja)

Koliko ja kupim stripova godisnje?
Mogli bi sad izvesti listu stripova i svakog izdavaca pojedinacno navesti koliko od njih najvise kupujem,a da se ne osjete zakinutim za nesto.
Imamo topik "koji ste strip kupili.." pa se moze vidjeti da je to postalo neka vrsta shopping dnevnika i svatko moze vidjeti koliko trosi..ali ne stavljaju svi slike kupljenog/nabavljenog i cijenu (bilo na prodaji/aukciji novi ili polovni strip ).
Mnogi sa strane gledaju i citaju i ostaju anonimusi dok se ne jave za informaciju da upitaju kakav je strip, znaci ravnaju se i racunaju na stripasku solidarnost da dobije informaciju iz prve ruke bez nekog previewa ili koju fotku da vidi crtez..to su oni skromni, ne trebaju skenove.

Ja osobno sam trazio da me izbrisu sa foruma i sajta samo zbog ljudskih gluposti, jer nisam moao trpiti da svatko moze iznosti svoja ksenofobna i ina smeca.
Inace ovaj forum posjecujem zbog svoje ljubavi prema devetoj umjetnosti i jucer me bilo sramota kad sam procitao, ali bilo mi zao kad onaj clan foruma pise o financijskoj situaciji da nema previse novaca da daje za neke luxus stripove i ja ga razumijem i dodje mi da vise uopce ne stavim sta sam kupio u zadnje vrijeme jer ispada da mi neki ako imamo malo vise love razmecemo se kupovnom moci kao da pokusavamo biti po financijama "veci" od drugih forumasa.
Ja sam u zadnjih godinu dana eto potrosio u zgb od Snk do Skab-a i do Lastana izmedju 2700-3000kn i nijedan izdavac nije (bar u Hr) bio zakinut u mojoj "skromnoj" kolekciji...

A koliko cu jos kupovati tako na veliko..hmm!
Buducnost je neizvjesna ali sigurno da cu imati uvijek papirnatih izdanja jer iskreno i kad citam ono sto moram ( struka,jezik) na tabletu zabole oci nakon jednog vremena, a vremena za "papir" nemam puno, a jos da citam na ekranu stripove taman posla..radije bacim loptu na kos iza zgrade...












to je bila zajebancija,ne znan šta si se osjetia prozvanim??

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/02/2013 : 13:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood
to je bila zajebancija,ne znan šta si se osjetia prozvanim??



Ma nemam taj osjecaj prijatelju, nego od pocetka topika kontra tehnologije kao da je usmjerena protiv napretka..
Heh, zamisli da onaj tko pise perom bude kontra Gutenbergove masine,a onaj sta kucka po glinenim plocicama kontra "pernatog"..

Treba onda uvesti "McIntoshev zakon" kontra papira kao u NN serijalu
Bar cemo sacuvati sume i O²....

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

ziki
New Member



279 Posts

Member since 22/08/2010

Posted - 07/02/2013 : 14:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ziki a Private Message  Reply with Quote
Nije tehnologija usmjerena protiv napretka, ali jako pridonosi asocijalizaciji. Čak se ne bih ni složio da smartphone olakšava život (kako pobogu?). Uostalom zadnja ti je rečenica odlična i vrlo znakovita. Radije 1h na igralištu nego svi gadgeti svijeta...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/02/2013 : 14:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by lwood
to je bila zajebancija,ne znan šta si se osjetia prozvanim??



Ma nemam taj osjecaj prijatelju, nego od pocetka topika kontra tehnologije kao da je usmjerena protiv napretka..
Heh, zamisli da onaj tko pise perom bude kontra Gutenbergove masine,a onaj sta kucka po glinenim plocicama kontra "pernatog"..

Treba onda uvesti "McIntoshev zakon" kontra papira kao u NN serijalu
Bar cemo sacuvati sume i O²....




ja neman ni tablet ni smartphone . iskreno niti mi tribaju niti me zanimaju. šta bi baca lovu uzalud.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/02/2013 : 14:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ziki

Radije 1h na igralištu nego svi gadgeti svijeta...


Covjece, dok sam ovo pisao i smislio izgubio sam vise od sata sjedeci za laptopom (jos jedan gadget) nego da sam utrosio na igru sa djetetom ili ucenje...
Sad sebi mogu reci/napisati da mi je pun kufer i laptopa i tableta i papira i strip-nula i jedinica na virtualnom podlosku...
Kao Snake Plissken koji nema iskaznice,racuna,e-maila i forum accounta...


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/02/2013 : 14:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ziki

Nije tehnologija usmjerena protiv napretka, ali jako pridonosi asocijalizaciji. Čak se ne bih ni složio da smartphone olakšava život (kako pobogu?). Uostalom zadnja ti je rečenica odlična i vrlo znakovita. Radije 1h na igralištu nego svi gadgeti svijeta...


Tija san odgovorit emiremu al ovde piše sve.
S ovin boldanin se naročito slažen.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/02/2013 : 14:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood
šta bi baca lovu uzalud.



Meni je bila potreba..
Meni knjige da kupim koje su preskupe i preopsirne dodje u Njemackoj od 50-100 eura jedna!
Pazi, imam tih nekih medicinskih knjiga koje mi toliko ne trebaju a da dam za njih 90 i nesto eura nisam lud za nekoliko poglavlja, a knjiznica nema tih knjiga nit za posuditi niti za kopirati...
Zato sam nasao neke preporucene stranice za pomoc studentima gdje je besplatno skidanje PDF strucnih tematika raznih strucnjaka pa mi je to usparalo do 400 eura, a jos neki prirucnici koji su na internetu oko 50 eura a ima ih tri komada, eto racunaj...
Meni ovo dobro doslo...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/02/2013 : 14:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by lwood
šta bi baca lovu uzalud.



Meni je bila potreba..
Meni knjige da kupim koje su preskupe i preopsirne dodje u Njemackoj od 50-100 eura jedna!
Pazi, imam tih nekih medicinskih knjiga koje mi toliko ne trebaju a da dam za njih 90 i nesto eura nisam lud za nekoliko poglavlja, a knjiznica nema tih knjiga nit za posuditi niti za kopirati...
Zato sam nasao neke preporucene stranice za pomoc studentima gdje je besplatno skidanje PDF strucnih tematika raznih strucnjaka pa mi je to usparalo do 400 eura, a jos neki prirucnici koji su na internetu oko 50 eura a ima ih tri komada, eto racunaj...
Meni ovo dobro doslo...



ne moraš se ti meni pravdat
normalno da češ kupit nešto šta ti triba

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/02/2013 : 14:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Kupujem stripove, knjige, muziku, tablete, idem u kino i na koncerte; skidam i stripove i knjige i ostalo s neta. Preveliki sam konzument i prezauzet skidanjem i čitanjem i kupovanjem da razmišljam jel skidanje krađa ili ne. U načelu radim i jedno i drugo. I također cijenim autorov rad i smatram da ga treba platiti; ali i u određenom dijelu potisnem neke stvari i jednostavno skinem jer mogu i jer je raspoloživo. A Bog mi je svjedok koliko sam love dosad potrošio na svoje hobije (i trošim), tako da mislim da mi nitko ne može prigovoriti...

I čitalo se da kupiti za 600kn... Nije to sad neki luksuz više.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 07/02/2013 14:40:12
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/02/2013 : 14:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Kupujem stripove, knjige, muziku, tablete, idem u kino i na koncerte; skidam i stripove i knjige i ostalo s neta. Preveliki sam konzument i prezauzet skidanjem i čitanjem i kupovanjem da razmišljam jel skidanje krađa ili ne. U načelu radim i jedno i drugo. I također cijenim autorov rad i smatram da ga treba platiti; ali i u određenom dijelu potisnem neke stvari i jednostavno skinem jer mogu i jer je raspoloživo. A Bog mi je svjedok koliko sam love dosad potrošio na svoje hobije (i trošim), tako da mislim da mi nitko ne može prigovoriti...



znači kupuješ da bi ima čistu savjest a?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/02/2013 : 14:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
I da i ne; budući da imam sindrom hrčka, moram imati i papirnatu verziju, kao i originalne dvd-je...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

maram
Starting Member



40 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 07/02/2013 : 15:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send maram a Private Message  Reply with Quote
Ova tema podsjeća na vrijeme kad se poradi istog pitanja "bacalo drvlje i kamenje" u domeni glazbe. Dosta godina kasnije glazba je još živa, velike korporacije također... Danas su na tapeti očito filmovi, a i knjige, stripovi...

Iz svega ovoga industrije mogu samo gubiti na onim "prolaznim" potrošačima, ali ujedno i znati koliki je stvarni broj "stalnih" potrošača! Tu onda dolazi prilagođavanje tržištu, ali i poboljšavanje postojeće ponude i njezine kvalitete.

Prema tome, one koje nešto zanima to će i nabaviti u "fizičkom obliku," dok će oni drugi to preuzimati negdje na internetu. Naravno, treba imati i na umu da ne može baš svaki proizvod biti najbolji na svijetu i da ne može odgovarati baš svakom čovjeku.

U glazbenoj industriji mali izdavači su to brzo shvatili i iskoristili u svoju korist te se nisu niti bunili na to "proklestvo" današnje tehnologije. Pa tako imaš stream cijelog albuma, možeš skinuti besplatno dvije-tri pjesme s neke kompilacije, a ako se odlučiš za kupovinu, primjerice, vinila uz isti dobiješ mogućnost preuzimanja tog proizvoda u mp3/flac zapisu ili jednostavno dobiješ out-of-market CD.

Sličan princip, na ovim prostorima, radi i Fibra. Dobiješ preview i ako ti se nešto sviđa, odeš i kupiš. Ako ti se ne sviđa, ideš dalje.

Osobno, nemam vremena za trošenje vremena na preuzimanja glazbe, filmova, serija, stripova, knjiga, i sl. sa interneta. Jednostavno, kad na nešto naiđem, poslušam/pogledam preview i ako me nešto zainteresira, to i kupim.

Sad je (kao) sve dostupno i svi bi sve htjeli imati i onda kad sve imaju gube i zanimanje i za ono što ih zapravo stvarno zanima jer se uguše u svemu tome tako da na kraju postaju samo još jedni od skupljača datoteka...

A sad, klasifikacija je li nešto krađa, je li nešto ovako ili onako... Uzalud trošenje vremena. Prioriteti, ali i stav ljudi prema životu se navelike promjenio u posljednjih deset-petnaest godina. Eto, danas ljudi nemaju za režije, stanarinu, komad kruha, ali zato ističu posjedovanje posljednjih krikova tehnologije, fensi šmensi predmeta, itd. Kako to? Evo vam odgovora... I za kutiju cigareta, danas, koristi se neka vrste kreditne/debitne/tekuće kartice...

Edited by - maram on 07/02/2013 15:33:24
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000