forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Jesam li ukrao ako sam »skinuo« strip sa neta?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/02/2013 : 09:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roland

Ako ti stvarno za strip, film, seriju, knjigu, igricu, program, aplikacju,muziku...koje skines sa neta nadjes autora i nesto mu platis pa da i razumem, u sta cisto sumnjam.

A posto ja sumljam da ti taj cin radis smatram da je tvoja izjava na forumu licemerna a veliko se pitanje onada u meni stvara kakav je tvoj "mentalitet" kada imas potrebu da pises i moralises na temu necega cega se ni sam ne pridrzavas.



koja logika, ajme majko
po tome mozes komotno ukrasti sto god hoces (strip) iz trgovine (interneta), jer nista od toga sto ti platis nece ici seljaku (autoru) koji je to i uzgojio (nacrtao/napisao)

Go to Top of Page

roland
New Member



Serbia
187 Posts

Member since 09/07/2007

Posted - 22/02/2013 : 10:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send roland a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by roland

Ako ti stvarno za strip, film, seriju, knjigu, igricu, program, aplikacju,muziku...koje skines sa neta nadjes autora i nesto mu platis pa da i razumem, u sta cisto sumnjam.

A posto ja sumljam da ti taj cin radis smatram da je tvoja izjava na forumu licemerna a veliko se pitanje onada u meni stvara kakav je tvoj "mentalitet" kada imas potrebu da pises i moralises na temu necega cega se ni sam ne pridrzavas.



koja logika, ajme majko
po tome mozes komotno ukrasti sto god hoces (strip) iz trgovine (interneta), jer nista od toga sto ti platis nece ici seljaku (autoru) koji je to i uzgojio (nacrtao/napisao)





U ala si ovo inteligentno srocio!

Poenta je u tome da svi apsolutno svi imaju pirateriju u svojim domovima u nekom obliku, ja ne kazem da je to pozitivno, vec bedno i licemerno pricati po forumu sta je pravicno i ispravno i busati se u grudi a opet istu drzati u svom domu, dragi moj logicaru.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/02/2013 : 11:23:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
eto ti jos malo logike:
uopce nije bitno da li je to bedno i licemerno ili nesto trece, nego da li je to kradja ili nije
a jeste
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 22/02/2013 : 13:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message  Reply with Quote
Probajte sada u sve to ukalkulirati priču o jednakim šansama među ljudima.
I razlikama osobnih dohodaka od jedne zemlje do druge.
I igranju prema tuđim pravilima gdje ti protivnici na utrci na sto metara imaju 30-40 metara prednosti i gdje obični pojedinac bez veza može uspjeti jedino ako igrači nemaju interesa na njegovom području.
I zašto je tome tako.
Prilično je jasno da u današnjem svijetu nitko ne može funkcionirati bez informacija i da onaj tko ih kontrolira, kontrolira i svijet koji funkcionira prema tim i takvim pravilima.
Ne doći do informacija u današnjem svijetu prije ili kasnije znači propast na jedan ili drugi način, i to vjerojatno na svim relevantnim razinama (dijete, čovjek, država, institucija...).

Treba ipak uzeti malo više parametara od y i x u jednadžbi o softverskoj pirateriji.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

roland
New Member



Serbia
187 Posts

Member since 09/07/2007

Posted - 22/02/2013 : 15:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send roland a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

eto ti jos malo logike:
uopce nije bitno da li je to bedno i licemerno ili nesto trece, nego da li je to kradja ili nije
a jeste



U mom sitemu vrednosti je bedno i licemerno ako nekoga za nesto kritikuje a sam to radis.

Skreces temu u drugom prevcu od onoga sta sam ja napisao, ali ok.

Dobro recimo da je neki oblik kradje, u stvari neka bude indentican oblik kradje kao npr kradja necijeg, automobila, sata, dijamanta...

Znaci ti sebe smatras lopovom istim kao onima sto leze u zatvoru. Da li i ti smatras bi bi i ti trebao da odlezis kaznu u zatvoru zbog posedovanja piraterije?

Ili jednostavno zelis da nam saopstis kao u drustvu anonimnih tipa "Ja cirkam ja sam alkoholicar", sto mu dodje u tvom slucaju "ja kradem ja sam LOPOV!".

Ajde molim te prosvetli me na koju stranu tebi vetar duva, ovo banalizovanje "taj cin je kradja" a ne izjasnjavas se sta si ti nekako je sto bi stari rekli "pljuvanje u prazno", kao sto rekoh da ponovim pitanje "Smatras li ti sebe lopovom i da li bi zbog svojih dela trebao da robijas?".
Go to Top of Page

roland
New Member



Serbia
187 Posts

Member since 09/07/2007

Posted - 22/02/2013 : 15:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send roland a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

pročitao cijeli topic i što mogu reći osim:
sram me
sram me zbog ljudi koji kradu i tvrde da ne kradu
i takvi se bune protiv situacije u zemlji, jer su nas političari pokrali, a političari su isti kao i oni
baš me sram
ali takvima skidam kapu, imaju obraz kao potplate
jer ja da kradem sakrio bih se u crnu rupu i riječ ne bih rekao, a ovi se bahate kao da su u crvenom križu radili
stvarno imate obraze ko potplate i sad shvaćam da za ovu zemlju nema nade
jer kad ovi kradljivi političari odu takvi kao VI će doći na vlast i opet će krasti, kao što ste i dosad krali

bas me ovo pogodilo i zgadilo mi se
pojedinci, vi koji kradete, ste mi se zgadili



U jebote sada iscitah ceo topik, nisam citao sve pa nisam ni primetio tvoje postove, pa ti si najveci licemer ovde i jedino cega treba da se stidis je tvojih izjava. KAKO TE NIJE SRAMOTA?

Ako je ovo sto si pisao bila zajebancija, mislim na sve tvoje odgovore ok uzburkao si masu, mogu se cak i nasmejati, ali ako si bio ozbiljan u svojim stavovima, nabrojacu ti bar 10 stavki zbog kojih mogu da te okarakterisem ne LOPOVOM nego LOPINOM kao i svakoga od nas, pa se onada pogledaj u ogledalo, sakrij ispod kreveta, stidi se, bicuj...a nemoj ovde da glumis laznu moralnost i da prosejavas kroz sito.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/02/2013 : 16:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
oni koji skidaju pirateriju nisu isti kradljivci kao oni iz zatvora, nego još gori, netko tko je ukrao sitniš za recimo dijete koje nema za jest može trulit u zatvoru, onaj koji je skinuo sken neće umrijeti ako to ne učini

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 22/02/2013 : 16:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

oni koji skidaju pirateriju nisu isti kradljivci kao oni iz zatvora, nego još gori, netko tko je ukrao sitniš za recimo dijete koje nema za jest može trulit u zatvoru, onaj koji je skinuo sken neće umrijeti ako to ne učini



Daj ne pretjeruj, molim te.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 22/02/2013 : 16:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
sve sam objasnio u ostatku posta, ne mislim da su gori ili da su u rangu masovnih pljačkaša banaka, ali ako neko nema za jesti ima veće opravdanje od pirata

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/02/2013 : 17:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ovdje je osnovni problem u jednom, udsudio bih se reći balkanskom načinu razmišljanja(kojeg ima posvuda ali kod nas je baš upečatljiv) a to je da sve što nije materijalno zapravo nema apsolutno nikakvu vrijednost ili je ta vrijednost drastično manja od one koja se traži. Znač kada npr. idete kupiti stolicu i stol za kuhinju vi odete u dućan i kupite to po što ste došli. Nema ni jednog trenutka pomisli da to možda i ne bi trebali platiti jer to je nešto materijalno i to "ima vrijednost". Ali kada se npr. treba platiti pravni, medicinski ili bilo kakav drugi savjet, ili izrada nekakvog elaborata koja podrazumjeva stručno znanje, e onda se dolazi do problema sa plaćanjem:"pa kako to toliko košta, pa
to je samo savjet, pa jel' može popust, pa jel' može na rate..." E takvim ljudima treba reći:"hajde sada odite u Konzum, natrpajte kolica do vrha, dodjite na blagajnu i tražite da vam se to da besplatno/uz popust/na rate/kakogod". Naravno, odgovor je uvijek isti - pa nije to isto, to nema veze jedno s drugim, isl. Ima veze, jer znanje, savjeti i ostale nematerijalne stvari su roba na tržištu isto kao i materijalne stvari. ovo je bitno za razumijevanje pojave da krađa stripa iz dućana nije isto što i downlodiranje stripa s interneta. To je u potpunosti isto, samo kod nas skidanje s neta ne daje ništa "materijalno" u naš posjed pa nam to automatski znači da nismo ništa ni ukrali. naravno da svi to radimo i naravno da svatko od nas ima hrpu toga skinutog sa neta ali govoriti kako to nije isto je u najmanju ruku licemjerno.A postovi poput Rolandovog su zapravo smiješni jer više liče na plač djeteta kojem sad netko hoće uskratiti ukradenu lizaljku koju inače ne bi mogao imati, nego želju za smislenim razgovorom.
problem se ne može riješiti suzbijanjem downloada i to je ključno. Nego kao onda? Možda oporezivanjem medija koji nam omogućava dowload? tu imamo jedan drugi veliki problem - kome dati te novce? recimo da prosječan kompjuter košta 3000 kuna i da 10% pojede porez na skidanje downloada. Kome ga dati? Glazbenicima? svakako ali kojima i koliko? Strip kućama? Svakako ali kojima i koliko? Tko će to odrediti? Tko će odrediti koliko od tih 300 kuna ide kome? Osnovati cehovsku udrugu pa onda proslijediti njima? To je samo prebacivanje problema na druge i ne nudi riješenje. Iskreno, sve je to dosta nedorečeno i pitanje je koliko je i to zapravo dobro rješenje.

Ima tu stvarno dosta stvari kojima se ne nazire način rješavanja. Nažalost.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 22/02/2013 : 17:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
quote:
To je u potpunosti isto, samo kod nas skidanje s neta ne daje ništa "materijalno" u naš posjed pa nam to automatski znači da nismo ništa ni ukrali


Mene recimo ovaj dio tvoje poante interesira, jer zakonski je određeno da to nije isto, pogledaj par stranica iza zakonski je rečeno da je download dopušten za vlastite potrebe ali je kažnjiv u potrebe rasprščivanja i zarade od toga. Time ako je krađa materijalnih stvari definirana tom i tom kaznom a download nikakavom kaznom dok got ga koristiš za svoje potrebe kako to može biti isto?

Djelomično se slažem s tobom, ali je poanta da zakon određuje šta je a šta nije krađa, a trenutni zakon ovako kaže

Edited by - Krscho on 22/02/2013 17:26:30
Go to Top of Page

marko15532
New Member



United Kingdom
139 Posts

Member since 18/12/2011

Posted - 22/02/2013 : 18:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send marko15532 a Private Message  Reply with Quote
To za licemerstvo je interesantno pitanje. Da, osetio sam se licemernim kad sam napisao šta mislim da valja ali, uključivši sebe onda u publiku, odlučio sam da me to ne ometa da razmišljam o tome šta je dobro.

Zašto shvatati diskusije o ispravnom ponašanju kao napad na drugog? Razmišljanje o tome šta je dobro - i poboljšavanje - je čovekov centralni zadatak.

Kao odgovor na ranije komentare, ja sam skidao pesme sa interneta, razmislio, izbrisao, istražio da li mogu da nadoknadim (nisam mogao) i počeo da kupujem preko interneta za jedan evro po pesmi. Što se tiče plaćanja autoru, još nemam primer da je trebalo nešto da platim a gde autor od toga ništa ne dobija. Pored toga, ceo lanac isporuke zaslužuje neku naknadu. Međutim, podsetili ste me da voće opet kupujem u boljim samoposlugama gde seljaka plaćaju fer, pa hvala za to. Brljam između dobrog i lošeg, kao i većina.

Preostaje objasniti zašto je ekstreman primer (gde zaslužni ne prima ono što platiš) koristan. Odgovor je da je meni koristan. Drugi će zaključiti da je taj scenario nemoguć i zato nepotreban. Neka svako misli šta hoće.

PS Otkrih danas da se reč "seljak" trenutno shvata pogrdno na našem bodneblju jer se svi guraju u građanstvo . Htedoh reći jednostavno "farmer". U Engleskoj, gde živim, samoposluge ih ucenjuju i izrabljuju.

Edited by - marko15532 on 10/03/2013 18:30:50
Go to Top of Page

roland
New Member



Serbia
187 Posts

Member since 09/07/2007

Posted - 22/02/2013 : 21:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send roland a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ovdje je osnovni problem u jednom, udsudio bih se reći balkanskom načinu razmišljanja(kojeg ima posvuda ali kod nas je baš upečatljiv) a to je da sve što nije materijalno zapravo nema apsolutno nikakvu vrijednost ili je ta vrijednost drastično manja od one koja se traži.

A postovi poput Rolandovog su zapravo smiješni jer više liče na plač djeteta kojem sad netko hoće uskratiti ukradenu lizaljku koju inače ne bi mogao imati, nego želju za smislenim razgovorom.




Jesi li ti jeo bunike, kakav bre balkanski mentalitet, i gde ga to ima posvuda a kod nas je izrazen? Pa nismo mi smislili pirateriju i skidanje sa neta pa se ti sada kao "svetski covek" siroke percepcije zgrazavas.

Ostali deo tvog trabunjanja i mlacenja prazne slame sam izbrisao i tu nema sta da se komentarise.

A ovo sto si napisao za moj post, sta ce mi to biti uskraceno pa ja placem? Ti vodis bas smislenu diskusiju.


Najvise cega se zgrazavam to su mali mizerni licemerni ljudi dvostrukih arsina, sa kompleksom "svetskog coveka" a u stvari sa "palanackim mentalitetom".

Ajde da onda postavimo ovako vec sam rekao supermarku da cu mu napisati bar 10 stavka.

Ajde kada diskutujemo o LOPOVLUKU izvedemo neki standard a da ne prosejavamo.

Znaci cinjenica je da je skidanje sa neta LOPOVLUK. A sada sledi lista stvari koje vas indenticno cine lopovima kao i skidanje sa neta a to pisem zbog dusebriznika koji se ovde zgrazavaju a sami su LOPINE samo u drugim sverama koje smatraju nevaznim.

STA TO CINI NAS LOPOVIMA?

LOPOV SAM AKO SAM IKADA U ZIVOTU...

1. Lopov sam ako skidam bilo koji sadrzaj sa neta a da za to nisam platio prava:
-muzika
-filmovi
-serije-
-igrice
-slike
-programi
-aplikacije
-knjige....

2.Lopov sam ako sam iznajmio piratski cd iz video kluba, kupio pirateriju u bilo kom obliku, snimio film na vhs sa tevea, snimio muziku sa radija....

3. Lopov sam ako nosim buvljak majcu sa marvel, dc, boneli junacima, sa slikom nekog muzicara ili grupe, zato sto za koriscenje slika nisu dobijena prava a mi jos i novcem podrzali prodavca.

4. Lopov sam ako imam kopiju garderobe brendirane marke.
Tipa Kina koji je najveci proizvodjac kopija:
-garderoba
-alat
-tehnika
-ma sve sto moze da se kopira
Kupovinom bilo kog proizvoda te vrste mi ostecujemo industriju koja je platila patent, dizajn,...

5. Lopov sam ako sam ikada u zivotu kopirao bilo koju knjigu u fotokopirnici, bilo za skolovanje, bilo za strucno usavrsavanje ili neku tog tipa skinuo sa neta.

6.Lopov sam ako posedujem solju, svesku, olovku, tasnu sa odredjenim strip junakom a da nije originalno izdanje.

7. Lopov sam ako sam kupio kopiju parfema

8. Lopov sam ako igram igre na piratskim sajtovima gde se mesecno ne placa ucesce.

9. Lopova sam ako ima Hi-men igracke sa buvljaka koje su mi moji kupili kao malo i time me svrstali u lopovsku druzinu....a tek nindz kornjace

10. Ma za lopovluk ovug tipa nje dovoljan ceo forum i topici da se sve pobroji....

Ali dzbe ja da pisem liste i liste lopovluka kada dusebriznici sebe tu ne nalaze "oni su svetski ljudi -made in original" i takve stvari oni ne poseduju u svojim domovima a kamoli da konzumiraju.

I meni je bar drago da smo im pomogli da se sete "seljaka" i izadju mu u susret tako sto ce podrzati "skuplji supermarket"...vec se osecam oplemenjeo sto sam ih podsetio na to.

Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/02/2013 : 21:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Zašto komplicirati kad su stvari jednostavne? Da li su skenovi krađa? Da. Da li ljudi to percepiraju kao krađu? Ne baš.

Skenovi domaćih izdanja neposredno nakon izlaska nisu ni manja ni veća krađa od skenova američkih izdanja koji izađu dan nakon što se pojave u prodaji ali je jako bezobrazno.

I ostavite se priče da će kolekcionar nevezano za postojanje skena kupiti strip jer ne postoje dovoljna količina kolekcionara tih novih stripova i albuma, kolekcionari se i dalje bave LMS/ZS-om. U poplavi izdanja i nikad većoj ponudi za čitatelje ne postoji "siguran" kupac i tako svaki koji zbog skena odustane od kupnje je direktna šteta izdavaču.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

roland
New Member



Serbia
187 Posts

Member since 09/07/2007

Posted - 22/02/2013 : 21:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send roland a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Zašto komplicirati kad su stvari jednostavne? Da li su skenovi krađa? Da. Da li ljudi to percepiraju kao krađu? Ne baš.

Skenovi domaćih izdanja neposredno nakon izlaska nisu ni manja ni veća krađa od skenova američkih izdanja koji izađu dan nakon što se pojave u prodaji ali je jako bezobrazno.

I ostavite se priče da će kolekcionar nevezano za postojanje skena kupiti strip jer ne postoje dovoljna količina kolekcionara tih novih stripova i albuma, kolekcionari se i dalje bave LMS/ZS-om. U poplavi izdanja i nikad većoj ponudi za čitatelje ne postoji "siguran" kupac i tako svaki koji zbog skena odustane od kupnje je direktna šteta izdavaču.



Moj stav je da ne mozes da osudjujes sken ako vrsis bilo koji drugi oblik kradje. Isto ti se odnosi za sve svere, ali nisam cuo za osobu koja se pridrzava samo principa "made in original". Nista vise.
Go to Top of Page

marko15532
New Member



United Kingdom
139 Posts

Member since 18/12/2011

Posted - 22/02/2013 : 23:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send marko15532 a Private Message  Reply with Quote
Eh, ovaj neki Roland vide dva moja posta, po sebi nikom ne udeća, i reši me asasinirati karakterno. Da li sam sposoban za palanački mentalitet? Naravno. Svi smo sve - sve je u izboru. Ali ovo ti je stvarno sramota - brukaš sebe a mene usput bez razloga. Ako ovako nastaviš postaćeš novi omraženi forumaš godine. Bolje lociraj tog licemera podsvesnog na koga se toliko ljutiš i oprosti mu. Osećam se kao da sam ušao u obdanište.

Edited by - marko15532 on 22/02/2013 23:16:51
Go to Top of Page

roland
New Member



Serbia
187 Posts

Member since 09/07/2007

Posted - 22/02/2013 : 23:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send roland a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by marko15532

Eh, ovaj neki Roland vide dva moja posta, po sebi nikom ne udeća, i reši me asasinirati karakterno. Da li sam sposoban za palanački mentalitet? Naravno. Svi smo sve - sve je u izboru. Ali ovo ti je stvarno sramota - brukaš sebe a mene usput bez razloga. Ako ovako nastaviš postaćeš novi omraženi forumaš godine. Bolje lociraj tog licemera podsvesnog na koga se toliko ljutiš i oprosti mu. Osećam se kao da sam ušao u obdanište.



Bitno je da si ti lepo naucio jos u zabavistu kljucnu stvar. Treba oprati ruke kao "mali" fizicki kao "veliki" metaforicki bitno je da prljavi prstici ne idu u usta. A gde si ti tebe pronasao u mome postu sam si se pronasao tvoja percepcija.

Tebe nisam brukao same tvoje izjave su brukale tebe. A sto se tice ljutnje sto bi se ja na nekoga ljutio samo volim cistu i otvorenu diskusiju bez uvijanja u rukavice i prosejavanja sta kome u kom trenutku odgovara.

p.s. Hvala sto si me upozorio da cu biti omrazeni forumas godine, znam da pece kada ti neko skrene paznju da si "kritikovao trn u oku drugoga a deblo u svom zanemario."
Go to Top of Page

oakpeha
Starting Member

92 Posts

Member since 02/01/2011

Posted - 22/02/2013 : 23:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send oakpeha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

oni koji skidaju pirateriju nisu isti kradljivci kao oni iz zatvora, nego još gori, netko tko je ukrao sitniš za recimo dijete koje nema za jest može trulit u zatvoru, onaj koji je skinuo sken neće umrijeti ako to ne učini


Skidanje skenova s neta krađa??!! A u q..
Tebi nisu sve koze na broju ali ono stvarno, bez ljutnje
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/02/2013 : 10:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
dobar dan gospodine padobranac

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 24/02/2013 : 19:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
uh uh uh... evo da se sirotinja javi, nemam para za stripove, al nikako, u svoju odbranu stripove domace nisam skidao ali jednostavno iz razloga sto su ugl bonelijevi sa puno teksta, dok su ameri i mange na 20 stranica puno lakse za oci kod citanja. Cesto pirati stave ono ako vam se svidja podrzite proizvod i kupite. To i cinim.

Istina je da se tako najbolje razdvaja kvalitet od sranja, zelim dobar strip na polici, platicu kartu za koncert dobrog muzicara... ako pravite shit neko treba to i platiti samo zato sto ste to spakovali u lijep cover. Pravi talenat ce isplivati na jedan nacin ili drugi

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 25/02/2013 : 20:41:00  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message  Reply with Quote
Imam potpuno drugaciji problem, preferiram skenirane stripove, papirni mi zauzimaju prostor i kako sam cesto na putu neprakticni su mi. Najcesce kupujem stripove koji mi se svide iako znam da imaju da se skinu sa neta ali smatram da treba podrzati izdavace. Uostalom, da svi skinu za dz. ne bi im se ni isplatila vise digitalna distribucija a to mi nije u interesu. Sa druge strane lenji izdavaci koji ni nemaju digitalnu distribuciju mi ni ne daju drugu mogucnost sem da ih piratski skidam. Ali za njih to i nije neka steta jer ionako kupujem u papirnoj veziji samo izdanja meni najdrazih autora i to se trudim da ih nabavljam u izvornom jeziku na kojem su originalno i nastala, ili stripove za koje sam emotivno vezan (tipa skoro izasli Gasa i sl. al to ionako dolazi u obzir samo u papiru).
Dakle, ne mogu da kazem da mi se preterano preplicu papirna i digitalna izdanja ali mogu da kazem da izdavaci gube makar mene kao musteriju ukoliko nemaju u ponudi digitalne verzije svojih izdanja.

Novak Djokovic - Prvi teniser na svetu !!!

Edited by - wildboar on 25/02/2013 20:44:13
Go to Top of Page

alenuk
Starting Member

18 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 26/02/2013 : 21:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send alenuk a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by wildboar

Imam potpuno drugaciji problem, preferiram skenirane stripove, papirni mi zauzimaju prostor i kako sam cesto na putu neprakticni su mi. Najcesce kupujem stripove koji mi se svide iako znam da imaju da se skinu sa neta ali smatram da treba podrzati izdavace. Uostalom, da svi skinu za dz. ne bi im se ni isplatila vise digitalna distribucija a to mi nije u interesu. Sa druge strane lenji izdavaci koji ni nemaju digitalnu distribuciju mi ni ne daju drugu mogucnost sem da ih piratski skidam. Ali za njih to i nije neka steta jer ionako kupujem u papirnoj veziji samo izdanja meni najdrazih autora i to se trudim da ih nabavljam u izvornom jeziku na kojem su originalno i nastala, ili stripove za koje sam emotivno vezan (tipa skoro izasli Gasa i sl. al to ionako dolazi u obzir samo u papiru).
Dakle, ne mogu da kazem da mi se preterano preplicu papirna i digitalna izdanja ali mogu da kazem da izdavaci gube makar mene kao musteriju ukoliko nemaju u ponudi digitalne verzije svojih izdanja.
[/q

Upravo tako.
Neka pocnu da izdaju digitalna izdanja i prodat ce ih vise nego papirnata izdanja.
Em jeftnije em brze em bolje za shume..:-)
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 27/02/2013 : 10:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message  Reply with Quote
Sume nisam ni pominjao jer na divljem balkanu to vecina dozivljava zdravo za gotovo i ne zanima ih previse. Dok sve ne raskrce a onda ce da krive strance a ne sebe za to.

Novak Djokovic - Prvi teniser na svetu !!!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/02/2013 : 10:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ovdje je osnovni problem u jednom, udsudio bih se reći balkanskom načinu razmišljanja(kojeg ima posvuda ali kod nas je baš upečatljiv) a to je da sve što nije materijalno zapravo nema apsolutno nikakvu vrijednost ili je ta vrijednost drastično manja od one koja se traži.



Slažem se mladjo...
ALi dobro, balkanski način razmišljanja, tako razmišlja sigurno većina zemalja gdje je masovno postao dostupan internet. To je generalni svjetski problem, ne balkanski. Neki općeniti mentalni sklop koji nam dopušta da ne osjećamo krivnju ako downloadamo piratsko. Teško se naviknuti da neke stvari moraš plaćati kad internet glasi kao besplatan mrežni servis s kojeg se oduvijek moglo sve skidati free.

Mislim da se sve to prebrzo i predivlje proširilo, mislim taj internet, mreže, pametni telefoni, da nismo ni stigli apsorbirati (a bome ni pravno to sve izregulirati) da smo prešli na tu nematerijalnu razmjenu koja bi se morala plaćati isto kao i materijalna.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 28/02/2013 : 04:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
ako je nesto skinuti krađa, onda je krađa i ako preprodajete nesto sto ste kupili, bilo to igre, filmovi, stripovi, ako to preprodajate bez da orginalni vlasnik/izdavač bude za to kompenziran. Ja ono sto pročitam, ako smatram da je dobro, i kupim
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000