forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Jesam li ukrao ako sam »skinuo« strip sa neta?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 28/02/2013 : 08:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
hrvatski zakon trenutno ne razlikuje skidas li za sebe ili skidas kako bi zaradjivao, iako nacelno nitko nije zavrsio nit u zatvoru niti dobio ikakvu kaznu za ovo prvo

neke zemlje su odlucile dopustiti skidanje bilo cega, ukoliko je za vlastite upotrebe i nece se opet objavljivat od strane tog koji je skinuo

There can be only one, me!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 28/02/2013 : 09:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Evo moj slučaj. Imam jako puno skeniranih, ali sve su uglavnom stara izdanja. Imam komplet ZS i LMS, Stripoteka, Eks, Biser strip, Gigant i mnoga druga stara izdanja, čisto zbog nostalgije i da se podsjetim nekih epizoda. Novoga imam malo jer kupujem skoro sve što me zanima. Npr od Ludensa, Strip agenta ili Slobodne dalmcije nemam skoro ništa. Libellus kupujem. Jedino što pročitam skenirano su pokoji album koje slabo kupujem i neka meni nepoznata izdanja čisto da vidim da li mi se sviđaju ili ne, jer malo izdavača daju prewiew. Eto Geu sam kupio prvih nekoliko brojeva i odustao. Kasnije sam naišao na sken drugih epizoda, pročitao i njih, zavolio serijal i kupio sve brojeve. Isto tako bilo je sam Greystormom i Cassidyjem. Pročitao prvi broj skenirani i odlučio kupiti sve brojeve. Eto to su pozitivni primjeri. Ima i negativnih, a to je čitanje nekih albuma, koje ne sakupljam, a opet zanimalo me da pročitam. Krađa?! Nažalost je.

Što se tiče igrica i programa na kompu, na prste jedne ruke mogu prebrojati piratske stvari, ali serije i filmovi!

Volio bih da to nekako reguliraju, pa da se pošteno plati (po prihvatljivim cijenama) i gleda u miru...

Go to Top of Page

roland
New Member



Serbia
187 Posts

Member since 09/07/2007

Posted - 01/03/2013 : 00:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Send roland a Private Message  Reply with Quote
Kako je bilo nekada a kako je sada.

Nekadasnja smekerica iz tridesetih, tako sarmantno i vickasto napisano da je greota da takvu knjigu ne podrzis.




a sda ide uzasna, sterilna, hladna globalisticka varijanta...pa SE mi pitamo zasto piraterija, ...MA IZ INATA

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 01/03/2013 : 21:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Nalazim se u Bosni vec neko duze vrijeme.
Ono sto sam zapazio je da ovdje krade narod, krade policija, kradu oni iz vlade.
Kradu djeca, babe, cak i psi ce ti uzeti hamburger iz ruke ako dobro ne pazis.
U tren oka ti neko u tramvaju uvuce ruku u dzep, a to nije zbog toga da bi se ugrijao od hladnoce.
Pa se pitam da li je kradja kod nas prirodna osobina, genetski nasljedna ili ipak nuzna potreba.
Ukratko, ovdje se osjecam ko pingvin u Sahari.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 01/03/2013 : 21:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote


just smile and wave

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/03/2013 : 22:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Kinze, da li si "skinuo" strip sa neta ili sta?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2331 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 01/03/2013 : 23:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
Krade se, ne iz luksuza i ostalih pičaka materina, nego iz gole potrebe, da se preživi.

Nešto mi izmiče, gde su tu skenovi?

Piši propalo!
Go to Top of Page

angeliczg
New Member



Croatia
200 Posts

Member since 09/07/2002

Posted - 08/03/2013 : 07:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send angeliczg a Private Message  Reply with Quote
Evo odgovora na pitanje iz teme. Nadam se da se Markos sjeća naše kavice na Kajzerici prije par godina kad smo pričali o tome :)
http://news360.com/web/#article/174168313
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/03/2013 : 09:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Taj model može funkcionirati u razvijenim zapadnim zemljama s velikim tržištima. Kod nas, sumnjam. Kod nas se smatra da ako imaš tablet, to je to, ne moraš platiti za sadržaje:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

scanturion
Junior Member

Croatia
463 Posts

Member since 11/01/2002

Posted - 08/03/2013 : 10:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Send scanturion a Private Message  Reply with Quote
Tako je. Kod nas idealno funkcionira model izdavanja extrasuper luksuznih stripova sa dijamantom uokvirenih korica i finom zlatnom folijom između stranica po super cijeni od 7500 kuna (cijena varira ovisno o broju stranica stripa). Kaj zapadnjaci znaju o izdavanju stripova. Kod nas je uobičajeno da onaj koji počne nekakav biznis treba u roku dva-tri mjeseca osigurati život svojem potomstvu i imati parkiranu jahtu kod Dubrovnika. :)

Nada je bogatstvo onih koji ništa nemaju.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/03/2013 : 12:04:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Daj ne seri.
Koliko ljudi kod nas zanima strip?
Koliko od njih želi skenirani strip?
Koliko od njih koji hoće skenirani strip bi platili sken?

Osim toga, Marvel nije posrednik, ona prodaje skenove stripova koje je sam proizveo. Da ja hoću uzeti npr. licencu od Marvela i reći, ok, hoću i ja kao i vi, prevesti cijeli Marvel katalog na hrvatski i staviti na godišnju pretplatu od 60$, oni bi ti rekli, ok, ali plati 14567677 dolara za digitalne materijale i prava.

Trouble will find me
Go to Top of Page

scanturion
Junior Member

Croatia
463 Posts

Member since 11/01/2002

Posted - 08/03/2013 : 13:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send scanturion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos


Koliko ljudi kod nas zanima strip?
Koliko od njih želi skenirani strip?
Koliko od njih koji hoće skenirani strip bi platili sken?

Osim toga, Marvel nije posrednik, ona prodaje skenove stripova koje je sam proizveo. Da ja hoću uzeti npr. licencu od Marvela i reći, ok, hoću i ja kao i vi, prevesti cijeli Marvel katalog na hrvatski i staviti na godišnju pretplatu od 60$, oni bi ti rekli, ok, ali plati 14567677 dolara za digitalne materijale i prava.



Pa da izdaješ i papirna izdanja Marvela morao bi platiti prava. E sad, ako platiš prava za jedan strip npr. 1000 dolara, „logički“ je da napraviš 100 komada u super luksuznom izdanju pa da ih prodaješ za 30 dolara komad nego da napraviš 1000 kiosk izdanja i da ih prodaješ za 3 dolara komad. A mogao bi prodavati i jedno i drugo. Ne odnosi se ovo samo na tebe, već i na sve izdavače stripova. Ne znam da li se posebno plaćaju prava za štampani luksuzni strip, posebno za kiosk strip, a posebno za digitalni strip.

Ja samo tvrdim da je Marvel, za razliku od tebe, odustao od rata protiv skeniranog stripa tj, tableta već je prihvatio to kao novi oblik izdavanja stripa (vjerojatno su ušli u 21. stoljeće prije Hrvatske). A koliko sam skužio iz teksta do novih stripova preko tableta ne možeš doći 6 mjeseci tako da omogućavaju i prodaju papirnatih izdanja.
Na tvoju logiku da nitko ne bi platio skenirani mogu reći samo: Daj ne seri.

Na sva tri pitanja ti mogu odgovoriti da ne znam. A siguran sam da taj podatak ne znaš ni ti.
A ja imam samo dva pitanja
Koliko ljudi kod nas zanima strip po cijeni 100-200 kuna?
Koliko od njih bi kupili taj strip u kiosk izdanju (samim time i osjetno jeftiniji)?
Napominjem, odnosi se na sve izdavače luksuznih stripova.

Nada je bogatstvo onih koji ništa nemaju.
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 08/03/2013 : 13:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
hm, logika ti ima rupa prijatelju

nisu li skoro svi stripovi na kioscima propali ? a skoro sve kuce koje izdaju luksuzna izdanja rade ?

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/03/2013 : 14:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Još jednom, ne seri.

Imao si jeftini Marvel strip po 3 dolara kod nas na kioscima, pa nije opstao.
Ljudi kojima je skupo platiti kiosk strip koji košta 1 do 2 eura pa skidaju piratske skenove bi platili sken? Je, kako da ne bi, siguran sam da PayPalovi serveri ne bi izdržali tu navalu, cijela stripzona bi istog trena počela plaćati skenove.

Koliko bi ljudi kupilo strip od 100-200 kuna u kiosk, jeftinom izdanju? Pa zar se to ne može zaključiti po stanju stripa na kioscima, gdje jedan po jedan strip propada? Ludens, Strip-agent i VČ sigurno gase kiosk izdanja zbog porasta prodaje. Kad je u Hrvatskoj izašao zadnji mekokoričeni Lucky Luke ili Gaston ili neki treći album? Na kraju krajeva, evo Darkwood je krenuo tvojom logikom, suludo jeftina mekokoričena izdanja. Što bi rekao Bernard: "Vrijeme će pokazati".

Trouble will find me
Go to Top of Page

scanturion
Junior Member

Croatia
463 Posts

Member since 11/01/2002

Posted - 08/03/2013 : 14:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send scanturion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddox031

hm, logika ti ima rupa prijatelju

nisu li skoro svi stripovi na kioscima propali ? a skoro sve kuce koje izdaju luksuzna izdanja rade ?



Kupujem isključivo Bonelli + AF Klasik i mislim da ti stripovi idu. Na kraju krajeva cijela bivša država (a većinom samo ti ljudi kupuju stripove) je odrasla na Zagoru i sirotinji iz cvjećarnice, a ne na Supermanu i Batmanu kojeg da budem iskren niti ne primjećujem na kiosku, a niti bi ih ikad kupio. Luksuzni strip nikad, ponavljam nikad ne bih kupio. Da npr. Fibra izda Texa, MNo. kao Ludens Marka,Bleka po istoj ili sličnoj cijeni kupio bih ga istog trena.

Nada je bogatstvo onih koji ništa nemaju.
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1917 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 08/03/2013 : 14:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
King Warrior
Ti si izgledao bio u Sarajevu jedino tamo ima tramavaj
U drugim zemljama znaci nema kradje u tramcajima, busevima, vozu?

Sto se ove suplje price o tome da bi neko kod "nas" platio
skenove

A sto se DW tice mislim da ce vec 2014. situacija biti jasnija.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/03/2013 : 14:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
@ scanturion

Idu da, kako ne. Tex svaka tri mjeseca, Dylan svaka dva, Martin Mystere i Mister No niti više ne izlaze a cijene su bile ove tvoje. Idu koliko toliko samo Alan Ford i Zagor. Kupuješ samo određene stripove koje te zanimaju, i to je OK, ali te to ne sprječava da dijeliš savijete za stripove da su preskupi iako i sam kažeš da ih ne bi kupio niti da su jeftini....

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/03/2013 : 14:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
scenturio, ako netko nije htio kupiti papirnati strip, zasto bi kupio sken tog istog stripa za isti iznos????
Go to Top of Page

scanturion
Junior Member

Croatia
463 Posts

Member since 11/01/2002

Posted - 08/03/2013 : 14:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Send scanturion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

scenturio, ako netko nije htio kupiti papirnati strip, zasto bi kupio sken tog istog stripa za isti iznos????


Fali prostora za držanje npr.
I cijena digitalnog izdanja je u pravilu niža. Osim toga ništa izdavača ne sprečava (osim možda posebnih prava) da izda digitalni strip dok prođe određeno vrijeme izlaska papiranatog izdanja.

Deers
Nažalost neka Bonelli izdanja su se ugasila (btw. Tex ide dvomjesečno) neka još kolko-tolko guraju.
Ne djelim savjete niti mi to nije namjera. Ali optuživati sve od Applea, Samsunga, pa do nekog koji skenira za propast stripa je suludo. Probaj samo izračunati koliko novaca ti treba mjesečno da kupiš sve što izađe od stripova.
Npr. Ja sam nekad mogao potrošiti 300-400 kuna mjesečno za strip, danas je taj iznos puno,puno manji. I to ne zato što stripova nema, već nema nečeg drugog.

Nada je bogatstvo onih koji ništa nemaju.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 08/03/2013 : 14:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Koliko bi ljudi kupilo strip od 100-200 kuna u kiosk, jeftinom izdanju? Pa zar se to ne može zaključiti po stanju stripa na kioscima, gdje jedan po jedan strip propada? Ludens, Strip-agent i VČ sigurno gase kiosk izdanja zbog porasta prodaje. Kad je u Hrvatskoj izašao zadnji mekokoričeni Lucky Luke ili Gaston ili neki treći album? Na kraju krajeva, evo Darkwood je krenuo tvojom logikom, suludo jeftina mekokoričena izdanja. Što bi rekao Bernard: "Vrijeme će pokazati".



Očigledno je, onda, da su tržišta u Srbiji i Hrvatskoj drugačija.

Veseli četvrtak nije ugasio nijedno svoje kiosk izdanje. A koncept sa obimnim i pristupačnim izdanjima Bonelijevih stripova, kako vreme pokazuje, uspešno prolazi. Uslovno je kiosk, jer postoje specijalizovani objekti u kojima se ti stripovi mogu uzeti zajedno sa drugim novinama.

Koliko? Probajte, pa ćete videti. Uostalom, DW jeste krenuo tom logikom i čini se da im je logika dobra.

I ovde se više ne piše o ciframa od 5000. Ne, pišem o cifri od 1000 ljudi. Napravite stripove za te ljude, da budu za njih što povoljniji.


Edited by - Jasko on 08/03/2013 14:56:08
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/03/2013 : 15:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko
Očigledno je, onda, da su tržišta u Srbiji i Hrvatskoj drugačija.


Pa naravno da su drugačija. 4 milijuna naprema 8. Sitnica...

quote:
Originally posted by Jasko
Veseli četvrtak nije ugasio nijedno svoje kiosk izdanje. A koncept sa obimnim i pristupačnim izdanjima Bonelijevih stripova, kako vreme pokazuje, uspešno prolazi. Uslovno je kiosk, jer postoje specijalizovani objekti u kojima se ti stripovi mogu uzeti zajedno sa drugim novinama.


Nisu se ugasili nego su postali tromjesečnici ili kolekcionarsko izdanje. Ajde, nemojmo se zavaravati. Obimni i pristupačni Bonellijevi stripovi? Zar ne govorimo o jeftinim kiosk izdanjima? Kako se Tex ili MNo cigle mogu zvati pristupačnim? Mislim, oni realno jesu jeftini, ali u Srbiji, za kiosk publiku gdje strip košta 150 dinara nisu. To ne spada u tu kategoriju.

quote:
Originally posted by Jasko
Koliko? Probajte, pa ćete videti. Uostalom, DW jeste krenuo tom logikom i čini se da im je logika dobra.

I ovde se više ne piše o ciframa od 5000. Ne, pišem o cifri od 1000 ljudi. Napravite stripove za te ljude, da budu za njih što povoljniji.


Vrijeme će pokazati koliko je logika dobra. Ja sam probao i lijepo se opekao.

Trouble will find me
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7891 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 08/03/2013 : 15:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Jasko
Očigledno je, onda, da su tržišta u Srbiji i Hrvatskoj drugačija.


Pa naravno da su drugačija. 4 milijuna naprema 8. Sitnica...

quote:
Originally posted by Jasko
Veseli četvrtak nije ugasio nijedno svoje kiosk izdanje. A koncept sa obimnim i pristupačnim izdanjima Bonelijevih stripova, kako vreme pokazuje, uspešno prolazi. Uslovno je kiosk, jer postoje specijalizovani objekti u kojima se ti stripovi mogu uzeti zajedno sa drugim novinama.


Nisu se ugasili nego su postali tromjesečnici ili kolekcionarsko izdanje. Ajde, nemojmo se zavaravati. Obimni i pristupačni Bonellijevi stripovi? Zar ne govorimo o jeftinim kiosk izdanjima? Kako se Tex ili MNo cigle mogu zvati pristupačnim? Mislim, oni realno jesu jeftini, ali u Srbiji, za kiosk publiku gdje strip košta 150 dinara nisu. To ne spada u tu kategoriju.

quote:
Originally posted by Jasko
Koliko? Probajte, pa ćete videti. Uostalom, DW jeste krenuo tom logikom i čini se da im je logika dobra.

I ovde se više ne piše o ciframa od 5000. Ne, pišem o cifri od 1000 ljudi. Napravite stripove za te ljude, da budu za njih što povoljniji.


Vrijeme će pokazati koliko je logika dobra. Ja sam probao i lijepo se opekao.



a sto cigle?
mozda nisu kvalitet libellusa i fibre ali su za masu ljudi povoljniji,a gledano kako ih karakterises,ti ustvari pizdis,zar ne?
i molicu lepo,ako su darkwudova izdanja jeftinodostupna a nekom smeta,da isto misljenje iznese za godinu dana a ne unapred.fala.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 08/03/2013 : 15:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Pa naravno da su drugačija. 4 milijuna naprema 8. Sitnica...

Nisu se ugasili nego su postali tromjesečnici ili kolekcionarsko izdanje. Ajde, nemojmo se zavaravati. Obimni i pristupačni Bonellijevi stripovi? Zar ne govorimo o jeftinim kiosk izdanjima? Kako se Tex ili MNo cigle mogu zvati pristupačnim? Mislim, oni realno jesu jeftini, ali u Srbiji, za kiosk publiku gdje strip košta 150 dinara nisu. To ne spada u tu kategoriju.


Vrijeme će pokazati koliko je logika dobra. Ja sam probao i lijepo se opekao.



Dakle, treba da mislis i o tih 7 (ne 8) miliona u Srbiji :) Tamo ćeš (ovde) Mebijusa za 9500 i Aldebarana za 4000 teško prodati (ne mislim da je tvoj pristup pogrešan, nego će teže ići).

230 ;)
Možda, ali se prodaju. Neki su i rasprodani. To ti je ona njihova mogućnost kupovine preko kartice (sad će i ostali imati to u Trafikama). Doći će do toga da će svaki strip iz Hrvatske (sem Alana i Zagora) biti duplo skuplji nego albumi u Srbiji. Ti znaš brojke prodaje što se tiče Fibre, ali garantujem da je pad Libelusovog tiraža prouzrokavan odustajanjem kupaca iz Srbije za njihovim izdanjima. Otud rast kod Četvrtaka. Ako vam tržište Srbije nije bitno, u redu. Ako jeste, sve teže će iči sa ovim cenama.

Sa čim? Sa Retmenom? Nema ime, nema prođu. Pa gurni Alana Forda u Ameriku, pa vidi da li će ga iko kupuje... Nije sve za kiosk.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/03/2013 : 15:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko
Dakle, treba da mislis i o tih 7 (ne 8) miliona u Srbiji :) Tamo ćeš (ovde) Mebijusa za 9500 i Aldebarana za 4000 teško prodati (ne mislim da je tvoj pristup pogrešan, nego će teže ići).



Hm, mislis da bi neDarkvud Srpski izdavac imao vidno nize cene, a da je izdanje isto?

Takodje, malo je drugacija startna izmedju dve drzave. U Srbiji je VC povratio strip publiku pre par godina, sto je istovremeno probudilo mnoge pa su ti isti preko neta & izdanjima usmeravani, ja mislim u pravom smeru. Stoga ovde procvat. Dok kod Hrvata, Ludens kao masovni izdavac ne cini nista, nekako vidno tone iz godine u godinu. Cak je uvodjenjem Bleka, Marka & slicno, mozda i dodatno degradiro situaciju.

Edited by - kasper on 08/03/2013 15:39:24
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/03/2013 : 15:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six
a sto cigle?
mozda nisu kvalitet libellusa i fibre ali su za masu ljudi povoljniji,a gledano kako ih karakterises,ti ustvari pizdis,zar ne?
i molicu lepo,ako su darkwudova izdanja jeftinodostupna a nekom smeta,da isto misljenje iznese za godinu dana a ne unapred.fala.


Nimalo ne pizdim, niti ih negativno karakteriziram niti mi smetaju jeftino dostupna izdanje niti ja unaprijed donosim mišljenje, nego drugi. Jasko kaže da je logika dobra, ja kažem pričekajmo da vidimo.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000