forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Zene na Stripovi.com
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 52

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 18/09/2014 : 12:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Bas si jutros mislim, kako je onaj ulazak u Erste banku kao da ulazis u svemirsku kapsulu. Udjes, zatvore se vrata, stojis, otvore se druga vrata. Par sekundi nemas kamo iz te kapsule. Cool. Kako banke sve vise prosiruju svoju paletu proizvoda i usluga, zar ne bi bilo fora da u tu kapsulu jednom ugrade sonicne tuseve. Aman-taman.
Ne pitajte...jutros nisam sigurna s koje sam planete pala.
Pokvarila mi se navigacija u potrazi za inspiracijom glede onih modnih tekstova.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46483 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/09/2014 : 13:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Bas si jutros mislim, kako je onaj ulazak u Erste banku kao da ulazis u svemirsku kapsulu. Udjes, zatvore se vrata, stojis, otvore se druga vrata. Par sekundi nemas kamo iz te kapsule. Cool. Kako banke sve vise prosiruju svoju paletu proizvoda i usluga, zar ne bi bilo fora da u tu kapsulu jednom ugrade sonicne tuseve. Aman-taman.
Ne pitajte...jutros nisam sigurna s koje sam planete pala.
Pokvarila mi se navigacija u potrazi za inspiracijom glede onih modnih tekstova.




kako smo krenili prije če ugradit ciklon b

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 18/09/2014 : 13:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Jako me nasmijao taj zamisljen prizor, opako!
Pa onda treba nesto da razgradi tkivo , umjesto tepiha saht za odvodnju.
Koji si ti mr Hyde

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46483 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/09/2014 : 13:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ne daju ti da izađeš iz banke nego te rastope kiselinom

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 18/09/2014 : 14:47:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
ako te prije ne dotuku na salteru. To je za okorjele optimiste, po izlasku iz banke

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 19/09/2014 : 09:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Hej, ko je bacio bocu ruma s palube u more?!
Mislite da se on pravi destilacijom mora i da je pod palubom destilerija sunce vam vase! Jos jedna bacva je ostala a kopno se ne nazire. Danima plutamo u ovoj kanti i nigdje vjetra,jedra nam vise ko presahle dudocke Polly McGee u onoj luci gdje smo se zbog nje nasukali.
Hej! Ti! Operi tu palubu od bljuvotine tako mi drvene noge postat ces do podna hrana ribicama umjesto planktona!
Kormilo- kurs! Sjever- sjeverozapad! Do ponoci zelim zavrsiti medju bedrima Mary O'Connor.
Mali, na jarbol! Zelim cuti rog kad ugledas kopno!
Kapetan napusta palubu.
Poo-z-draav!
Hee..he...he...odoh prebrojiti plijen..Ovo je bila dobra godina...hehehe...




Sretan vam Dan izrazavanja piratskim jezikom.

(Sam bila dobra?)


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 20/09/2014 : 01:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote


Ovo je bio jako dobar Piratski Dan.

Posado! Na pocinak.
Kapetan Charlie Zaspan zeli vam laku noc. Upalite automatsko naviganje da se ne razbijemo do jutra o stijene. Ruma vam vaseg!
Over and out.


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 21/10/2014 : 23:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Vratilo se Cigance,
ovaj kolekcionar uspomena, legionar ljubavi koji nigdje mira nema..
Mozda tek u nekoj pjesmi konak nađe, pa pobjeze da ga zora tu ne snađe.



pa natoci jos jednu i samnom poslusaj.


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 22/10/2014 : 00:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Inace, citiram Balasa upravo,, pa naspi jos jednu, za vjecite krivce, za balansere.., za umorne livce,
za proletere..
Pa naspi još jednu...dok slazem ovaj putopis..s neopisivim uzitkom, nakon sto..



..Pelin je sladak, nakon sto progutas gorcinu.



“Maybe some women aren't meant to be tamed. Maybe they just need to run free until they find someone just as wild to run with them."

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 22/10/2014 00:18:42
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 22/10/2014 : 10:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Mjak!
U noci sa subote na nedjelju pomice se sat unazad.
Pomislih kako bi u 02:00 mogla upustiti se u neku nepodopstinu i slicno da traje do 02:59
Onda opet dodje 02:00 i ja kazem - nisam nista. Bila sam dobra. Zaspala sam oko 2.
Sad jos da smislim sto i s kim da se u vremenu izgubim.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 22/10/2014 : 14:15:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Ove godine ne bum delala zimnicu.
Moje mahune ce ostat neobrane.
Nek ju dela ko je lud. Pa da mi dodje USKOK na vrata.


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 24/10/2014 : 02:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
U mene se tiho, gotovo neprimjetno, ovih dana usuljala jesenja tuga.
Znam da je ona uvijek tu, ne ocekujem ju, ne razmisljam o njoj, ne prizivam je, ona zna svoj put do mene sama, kroz mokre krosnje stabala, otpalo lisce na putu, miris dima iz dimnjaka jer nekom studen trazi da mu topla vatra zapucketa i da ga ugrije..
Jesenja tuga,nista to strasno nije, to je moje prirodno stanje dok cekam da me proljetno sunce iznova ugrije. Ponekad o tome pisem, pisala sam stihove prepune jeseni i sarenih boja, vracala se u djetinjstva nasa mirisom dunje s bakinog ormara, to je doba u kom je najljepse otkrivati sto u sebi krije neka skrinja stara..
Ponekad pisem, puno ljepse je, nego se prepustiti da te bez rijeci jesenja tuga ubije.. Ovako ostajem ziva, igramo se tuga i ja, pa me pusti do iduce jesni zivom jer ju zanima sto sam to nova opet smislila.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 28/10/2014 : 23:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Odem na e-Građani pa posjetim
e-Dnevnik za roditelje pa zavrsim u
e-Jebiga.
Sva ministarstva su mi pozeljela dobrodoslicu, sa svim uredima se mogu e-Svađat i e-oci su mi bile O.O kad sam vidjela poruku e-Ministarstva poljoprivrede da po Naredbi...nesto..nesto..u roku 30 dana svoju T. cipiranu pod brojem tim i tim
moram cijepiti. Imam u mailu i svog veterinara, adresu, tel, mob, radno vrijeme..svi smo cipirani. :)
Nije to problem ali je problem sto je, ne samo taj veterinar, vec i drugi su to poceli primjenjivati, da se psi ne moraju cijepiti svake godine, vec svake druge, zbog zdravlja psa, jer cjepivo traje 2 godine, nije potrebno tako cesto.. i nisam sama da sada imam psa koji je ove godine, po preporuci veterinara, preskocio cijepljenje..
I sutra cu ga nazvati da pitam,,nemam sto da pitam, imam rok da cijepim, ali koga da slusam, i zasto je do toga doslo? Veterinari jedno, drzava drugo. I, e-tako to.

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 28/10/2014 23:50:01
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 08/11/2014 : 00:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Vjerovali ili ne

Bas se sinoc sjetim kako se ovih dana navrsilo 5 godina od kada sam
doselila u ovaj stan. Kako vrijeme prolazi ..
No, nije ovo prica o tome, vec o T-comu (ne znam ni kako se vise zove ili pise, valjda tako, ali nemam zelje provjeravati) s kojim sam imala
mucne probleme i iskustvo koje ne zelim nikome, ali nas ipak ima..
Sto me na to sjetilo sada, nakon toliko godina, bilo bi mi smijesno da nije tragicno.
Jedan telefonski poziv, no krenimo redom.
Prije tih 5 godina trazila sam preseljenje fiksne linije, interneta i max tevea, i sklopila o tome ugovor, da mi se sve preseli na novu adresu. Istovremeno sam ugovorila gasenje svih usluga na staroj adresi sa datumom i satom cak, prestanka s radom tih usluga, na staroj adresi. Zahtjevi, odn. ugovori su odrađeni na vrijeme, mjesec dana ranije, da bih na novoj adresi sto prije nastavila koristiti te usluge, za koje je rok preseljenja 30 dana, a ukoliko dođe do poteskoca, biti cu obavjestena.
Prolazili su mjeseci, nitko nista ne zna, kada sam nazivala sluzbu za korisnike, do koje se tada jos nekako i moglo u razumnom vremenu od poziva do kontakta s agentom s druge strane linije.
Vrijeme je prolazilo i meni su stizale opomene za neplacene racune svih usluga koje sam odjavila na staroj adresi, s tim da sam otkrila da uopce nisu ugasene. Imala sam sve napisano i ovjereno ali nije mi bilo pomoci. Stotine poziva sluzbi za korisnike i isto toliko pokusaja da pojasnim sto mi se desava, da mi nitko nije znao pomoci jer nitko nema ovlasti. Osobno u T-com centru predocim sve papirnate prokletije s datumima i zahtjevima, koje mi je djelatnica iz ruke odbacila kao zarazene, uz obrazlozenje da mi oni tu ne mogu pomoci. Postala sam gruba, odnesla je papire voditeljici tog Centra jer ce ih ona faksirati u glavni T-com centar, nekome tko zna sto ce s tim..
Vrijeme prolazi, opomene za nepostojece usluge, na adresi na kojoj vise ne postojim niti kod njih, jer su dobili kopiju osobne s novim boravistem na koji zelim te usluge ali mi ih ne daju i nitko nitko nista ne zna i ne moze, ali doslovno tako, dok mi na staroj adresi , nakon godine dana, stotine poziva, fakseva, osobnih dolazaka da me se dozivi - ovrhom hoce naplatiti dugovanje za usluge koje ne koristim jer me nema tamo, odjavljena, zahtjevala preseljenje istih, molila, rezala.. U međuvremenu me netko, kao s Marsa pao, nazvao da mi ponudi fiksni GSM po cijeni obicne linije jer mi ne mogu omoguciti zemaljsku liniju zbog popunjenog kapaciteta stanice, centrale..tako nesto. Tracak nade sto se ukazala prilika da konacno nekome, tko je nesto shvatio pojasnim problem, kad vec zna za zahtjeve, brzo se ugasio jer osoba 98. po redu nema pojma o ostalim stvarima, samo je nadlezna za to zbog cega me zove.
No, spasilo me rjesenje o ovrsi na koje sam imala rok za zalbu od 8 dana i odahnula sam jer sam dobila priliku predociti sve kopije ovjerenih ugovora i kronoloski ispisati bas svaku pojedinost o iskustvu koje me snaslo u godinu i nesto dana.
Kada sam odnesla sve to na tu tuznu, ovrsnu adresu, maleni ured u potkrovlju na Korzu, dvije zenske glave provirivale su između hrpetina spisa, odn. prigovora na ovrhe, pa su mi ljubazno reklle da sam ja mozda pedeseta tamo po tom istom pitanju.
I pobijedila sam vrazji T-com tek u tom postupku i dobih od suda rjesenje o odbacivanju ovrsnog prijedloga. Morala sam ipak, kao pobjednica, platiti sto kuna sudu nekih troskova, a od T-coma niti slova isprike i zar ne placa sve troskove onaj koji izgubi?
No, nek ih voda nosi, i da za tog operatera vise nikada ne cujem i on vise nikada s moje adrese nece biti nositelj mojih podataka, poziva ili poruka.
I tako to..
5 godina, tocno 10 dana, i u dlaku isto sati kao u ugovoru za iskapcanje linija koje sam zeljela preseliti, danas mi zvoni mobitel.
Ugodan muski glas pozdravlja, predstavlja se; sluzba T-necega..i kaze mi: "Vi ste predali zahtjev za preseljenjem linije, jeste li jos zainteresirani?"
Sto bi mu covjek na to rekao?
Bila sam strpljiva i ljubazna i u par recenica mu ispricala svoje muke koje sam rijesila kad je doslo do suda. Uz napomenu da im zahvaljujem, ali ja ipak vise ne zelim za tog operatera cuti.
On mi se isprica na neugodnosti koju sam imala (Neugodnost je po meni nesto sto traje koji trenutak, moja agonija je trajala skoro 2 godine, dok nisam dobila rjesenje) i ode s linije, uz isprike, kao malo posramljen.
5 godina, 10 dana. Opomene, tuzba, ovrha, sud, izgubili..i jos nisu shvatili.

Toliko.


~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 08/11/2014 00:42:50
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 15/11/2014 : 01:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Izvadila sam mozak iz padele u frižideru i vratila ga nazad na kratko da dobije terapiju razonode pa ću ga onda vratit nazad, kad pođem spavati, neka se `ladi do jutra.
Bio petak, prođe petak, dan za..ne, ne.. za gatanje. No, s onzirom da je još uvijek petak negdje na Zemlji, koga briga par stupnjeva više-manje. Proglasit ću da je subota kad pođem na spavanje. Našla sam si kartice pričoprićalice, da vidim kakvu će zaebanciju izvest samnom noćas.
Kako ja to ne znam jer sam markirala sa vještičjeg tarot-kursa, uvijek nekako izvučem nekih 7 karata pa ih redom posložim, kao sada i popišem nazive:
Žena, svećenik, bolest, veselje, sreća, novac, ljubav.. -Oh..magija me voli noćas jer mi kaže da ću uspjeti ostvariti ono što sam poželjela, zatraživši duhovno vodstvo, nešto poput Mojsija, da me uputi, jer želim, toliko baš želim nečemu novome se otvoriti, da mi ni karte nemaju ništa baš noćas za prigovoriti.
A mislila sam njima zezanciju izvoditi.

Ne biste vjerovali.


Ovo na mene naletjelo danas, pa eto.. laku noć, usput, reko.


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 17/11/2014 : 02:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Budna sam.
Možda slučajno, a možda je samo igra.
Noć je Hekate, vladarice Čarobnica.
Na nebu je božica Mjeseca, na Zemlji božica porođaja i omladine, a u podzemnom svijetu vladarica podzemnih sila.
Zaštitnica je magije i tajnih učenja.



Ja sam dobra Čarobnica. Za mene postoji samo jedna magija kruga.
Bez obzira na sve nedaće, sve pokušaje da me povrijede, oslabe ili slome, odgovor nikada nije mržnja. Samo se dobro dobrim vraća, iako ponekad putuje sporije.
Samo ljubav razumije, shvaća i prihvaća, samo ljubav srce ugrije.
Samo ljubav ljubavlju uzvraća.
To je sva mudrost. Nema tu neke filozofije niti magije.
Sve potrebno u nama samima se krije.
I čarobni štapić, i zrnca magične prašine.
Ali, svejedno. Hekato, i na tome ti, noćas, hvala.

Charlie..



~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 17/11/2014 03:02:28
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 17/11/2014 : 11:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote

Jutric. Sinoc mi draga frendica poslala ovu poruku i doista me nasmijala.
Najjace mi ono o specijalnim efektima. :)

P.s.mi to smijemo medju sobom tako.
Vi se nemojte usuditi nesto od ovoga na glas izgovoriti. Hahaha.. ;)

"Ja sam samo žena! Nikad ne čitam uputstva. Pritiskam svu dugmad, dok ne uspijem. Ne treba mi alkohol da bih se srozala: uspijevam to i bez njega. Da sam ptica, znala bih u letu na koga prvog da se poserem. Ja ne mijenjam raspoloženja, samo sam emocionalno fleksibilna. Nemam ja mana, to su moji specijalni efekti. Opraštati i zaboravljati? Nece moci! Nisam ti ja Isus, nit‘ sam blizu Alchajmera. Mi žene smo anđeli: ako nam slome krila, letimo dalje i to na metli. Na mom nadgrobnom spomeniku pisat će:“Šta blejiš?! Naravno da bih radije lezala na plazi, a ne ovdje..“. Mi žene smo jedinstvene. Pošalji ovu poruku svim veselim i slobodoumnim ženama poput sebe i ispunit će ti se, kao i uvijek -šipak. Ali će se bar tvoja frendićka nasmijati! "

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 17/11/2014 : 12:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
U subotu sam si kupila neke krpice i jednu vestu sivo-crne boje.
Ona mi je upotpunila danasnji totalno Holy look. Ne mislim - svetice, da netko ne misli da sam pogresno napisala, vec Mirele Holy.
Osjecam se ugodno u svojoj kozi trenutno.
No, nije moda tema, niti Mirela, kao ikona jednog stila.
Nesto drugo je na stvari, a to se u meni gomila.
Sto mislite, vi koji mislite - ja mislim da nama zenama ne treba neka kukavna stranka da nas zastupa, i ubroji kao kvotu, u svoje clanove. Nama treba stranka, koja ravnopravno s drugima na svim poljima boj bije, na celu koje je jedna zena, jedina politicarka, koja vec svojom pojavom neku novu poruku o buducnosti salje.
Dakle, sto mislite, isplati li se vjerovati..za nesto izgarati? Slijediti osjecaj..
Kakva bih politicarka, uz Mirelu bila?
Iwoode, uozbilji se, ovo je ozbiljno pitanje.
;)

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46483 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/11/2014 : 12:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

U subotu sam si kupila neke krpice i jednu vestu sivo-crne boje.
Ona mi je upotpunila danasnji totalno Holy look. Ne mislim - svetice, da netko ne misli da sam pogresno napisala, vec Mirele Holy.
Osjecam se ugodno u svojoj kozi trenutno.
No, nije moda tema, niti Mirela, kao ikona jednog stila.
Nesto drugo je na stvari, a to se u meni gomila.
Sto mislite, vi koji mislite - ja mislim da nama zenama ne treba neka kukavna stranka da nas zastupa, i ubroji kao kvotu, u svoje clanove. Nama treba stranka, koja ravnopravno s drugima na svim poljima boj bije, na celu koje je jedna zena, jedina politicarka, koja vec svojom pojavom neku novu poruku o buducnosti salje.
Dakle, sto mislite, isplati li se vjerovati..za nesto izgarati? Slijediti osjecaj..
Kakva bih politicarka, uz Mirelu bila?
Iwoode, uozbilji se, ovo je ozbiljno pitanje.
;)



a ko to može znat.
angažiraj se paš vidit kako češ proč

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 17/11/2014 : 13:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Mda..u Hrvatskoj se mnogo toga sa sigurnoscu vec moze znat.
Koliki su tako razmisljali i zbog nekih svojih uvjerenja pokusali.
To je ko vrazje kolo, sto bi se u narodu reklo.
Ali se bas bas nista ne moze mijenjati niti na nesto utjecati van politike, na zalost. Imamo kakti pravo glasa na izborima. To vise bas nista ne predstavlja. To ionako nije volja demokratski zrelog naroda vec pobjedi tko bolje izmanipulira narod.
Ne..nisam zadovoljna ni tom opcijom.
Umrijet cu nezadovoljna jer rjesenja nema.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 20/11/2014 : 01:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Zakasnila sam tražeći nešto. Tako ja uvijek, ili uranim ili kasnim, nikad na vrijeme. Zato se ne zamaram vremenom.

19. 11. je Međunarodni dan muškaraca.

Nisu svi muškarci na planeti zaslužili da im se čestita, ali ona šačica gospode, tih divnih i časnih koji su opstali, zaslužuje svo poštovanje i trenutak posvećen njima.
Na neku foru, život mi je pružio to zadovoljstvo da ih upoznam, budem dio njihovog života, te oni dotaknu sve moje skrivene dubine iz kojih sam izranjala, rađala se poput Afrodite iz morske pjene.
Oni su zaslužni za ono najbolje u meni, iz čijeg vrela crpim snagu, radost i pogled na ljepotu života. Samo oni su umjeli vidjeti me, prepoznati u meni sve slabosti koje se me u njihovim očima činile dovoljno jakom, sve moje mane u njihovim očima, činile me šarmantnom, i sve što jesam i želim doživjeli su kao svoj put, mene suputnikom, potpuno ravnopravnom.
Učili smo i rasli zajedno, mijenjali se i starjeli. Na kraju našeg zajedničkog puta iza sebe sam ostavila zemljovid ljubavi, poput svjetionika u noći, da se ne izgube u ostatku puta, kojim više zajedno nismo mogli poći.
I moji su koferi prepuni sitnica koje su mi u nasljeđe, za put pospremili. Sve što jesam, svu ljubav, ljepotu i snagu, oni su, samnom, u meni izgradili.
Kad pišem iz duše ili govorim o ljubavi, snovima i radosti, to
čitam tragove u sebi, na mjestima, koja su oni dodirivali.

Sretan Dan muškaraca, vama, koji ste divni, bezvremeni i čiji trag ne dotiče zaborav niti sjećanja, jer vaše nasljeđe se živi.


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 21/11/2014 : 02:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Svi su romani ljubavni, ako ih odlučimo tako čitati.
Volim iskopati nekog domaćeg, možda ne toliko poznatog pisca
i posebno volim ako mu je duša satkana od vjetra, soli i mora, koju
umije u riječi pretočiti. Volim kada se vrijeme i mjesto pogode, s kojeg ću se na čitalačku pustolovinu uputiti. I volim kada se desi slučajno. Najljepše stvari rijetko se i dogode planirano.
Zar ne?




~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 22/11/2014 : 18:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote

Moja pješčana uvala

Uz šnitu crne pogače, malo sira i maslinova ulja - upravo toga, poželjeh si natočiti do pola
kristalnog kaleža, kojeg sam sama bojama oplemenila, crvenog vina.
Čudno je to, na to me baš nikada nije navela "Filozofija vina", a nije da se nisam trudila; i nedavno sam to djelo, po treći put započela čitati i odustala. Ne prođem niti pola i tako se žestoko s Belom Hamvašem zavadim i raziđem se s njime jer je toliki književni seronja, kojeg u milosti nemam niti zbog čarobne knjige "Jasmin i maslina".
Ne piše se tako o vinu, pametujući s visoka, niti me time može navesti da mi se duša ispuni do vrha, niti da si oplemenim trenutke čitanja, prisiljavajući me da to učinim bez pogovora.
Ne mogu se pošteno s njim ni zavaditi po tom pitanju, jer ga jednostavno ne uspijevam pročitati.
I sad sam se bez veze s njim zavadila, jer on uopće nije tema, ali si ne mogu pomoći kad sam se toga sjetila zbog želje na koju me knjiga o buri navela.
Knjiga s okusom soli, mora, maslina, sira, i vina, na usamljenom otoku, na svjetioniku, u staroj kuhinji u kojoj se frigaju srdele i kuha krumpirova salata, zbog čega se odlazi pod stepenice u odabir boce s koje će se skinuti prašina koja je dugo stajala, čekajući svoju magiju trenutka.. Dok vani orkanska bura brije, u kuhinji se kuha večera, pored tople peći odvija se čarobna kolizija dva svemira..
Tu je potpuni okus slane srdele i crnih maslina čuvanih u kanti s morem, dvije vrste sira, palačinke s tri vrste domaćeg pekmeza - u tom amalgamu gastronomije, književnosti i folozofije, svoju sam pješčanu uvalu prepoznala.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 23/11/2014 : 21:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote


To je doba godine. Još malo pa će u gradovima zasjati lampice, izgradit se malene drvene kućice na Korzu iz kojih će se širiti miris
netom pečenih fritula što malo kojem šetaču prođe neopaženo mimo nosnica ili provuče mimo sjećanja na naše none koje su te fritule brižno pekle, dok je sva kuhinja pri samom spravljanju tog tijesta, već opojno mirisala.

Volim jelovnike starih vremena, to utočište topline i nekih iskrenih osjećaja, jednostavnosti života i topline doma. Pohranjeni su u mapi sjećanja na tradiciju, to bogatstvo koje su mi u nasljeđe ostavile moje - baka i nona.
Danas sam pravila fritule. Ne treba puno, da vam kuća zamiriše, da ju dobri duh topline i ljubavi obuzme. Prepustite se mirisu, neka vas nosi u topli zagrljaj sjećanja, uz lončić kuhanog čaja..


400 grama glatkog brašna -prosijati
4 žlice šećera
2 jaja
2 jogurta
1 prašak za pecivo (mala žličica sode bikarbone)
1 vanilin šećer
prstohvat soli
1 naribana jabuka ( malo sam ju ocijedila i umiješala)
malo ruma ili rakije
limunova korica

Izmiješati sve sastojke i smjesu žlicom sa žlice, s ljubavlju, bućnuti u vruće ulje.




~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 23/11/2014 21:30:00
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 26/11/2014 : 03:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Kasno je. Znam, trebala bih spavati, ali..ne da mi se jos.
Uzivam u tihoj glazbi s radija i razmisljam kako se bas nesto u mene uvuklo, nije to ni do pomalo okicenog grada, ni do zvoncica koji se vec cuju s radija..nesto je u meni. U zelji da se bavim kolacicima, da pisem stilom kao da su pisma ljubavna zivotu, kome sam ih posvetila..
Bas sam cudakinja. Cudakinja koja je odlucila da vise ne zeli biti tuzna.
Za sada, dobro ide mi.
Kao i tuga, tako je i sve potrebno za borbu protiv nje, u meni.
Nemam blagog pojma, kakva je to magija, koja je ucinila, da se s takvom lakocom pronadjem, pa bas tamo, na mjestu, gdje sam se davno izgubila.
I samo sam krenula..istom stazom, kojom sam se nekad do mora spustala..ponovo sam ju pronasla. Ne osvrcem se previse.
Vjetru pustam da moje tragove u pijesku brise, jer predjeli su prekrasni i zivot nove price pise..
Samo tugu, nikad vise.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page
Page: of 52 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000