forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Pitanje za roditelje i ostale – Potomci i stripovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 27/03/2013 : 03:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Potaknut genijalnim fotografijama Deecaya i Bagija (nadam se da mi neće zamjeriti što sam ih posudio za ovaj topic), otvaram ovu temu, temu, koju sam htio postaviti već duže vrijeme.

Dakle, roditelji, jeste li uspjeli pridobiti potomke, odnosno, jeste li ih uspjeli »navući« na stripove i kako to uopće napraviti? Ajmo pokušat izbjeći onaj uobičajeni pesimizam kako je to danas teško uz playstation, facebook i holo-deck i usredotočiti se na pozitivu. Ima stripova, koji su kao naručeni za male »tabule rase«, tj. klince, i koji ih mogu dosta toga naučiti o povijesti, kulturi, idealima… Zanima me, koje ćete stripove, kad nauče čitati, prve staviti u ruke vašim klincima, odnosno hoćete li malo kalkulirati šarenim Disneyem, Tom&Jerry-em ili odmah u sridu i Zagora? : )

Imate li kakav plan, odnosno hoćete li ih pomalo forsirati ili će te ih pustiti da se sami priključe i odaberu pravi put, tj. strip? : )

To je pitanje i za nas ne-roditelje, jer znate i sami da svi razmišljamo o tome... Pokušat im omogućit onaj osjećaj, koji je svima nama ovdje dobro znan... ono kad imaš 8-9 godina i kad te je strip odveo u svijet bolji nego svi holo-deckovi i playstationi zajedno...




Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/03/2013 : 09:03:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Spiminješ Playstation kao da je sam vrag u pitanju.
Ja sam i onda uz stripove imao Commodore 64, Amigu 500 pa Playstation, Dreamcast, PS2, PS3. Dakle tu se ništa nije promjenilo za neke nove klince.
Nitko mi nikada nije poturao strip pod nos kao malom, izabrao sam ih sam. Mislim da je dovoljno da u kući ima stripova i djeca će ih uzeti u ruke i vidjeti da li ih to zanima ili ne.
Dani masovne kulture stripa su odavno završili (prije 30 godina su ih svi čitali), no vjerujem da će se uvijek naći nekih 2-3000 ljubitelja koji će kupovanjem današnjih striparnica izdanja održavati strip na životu. Da li će to biti vaše dijete, tko zna, ne bih to forsirao (a ni išta drugo uostalom).

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/03/2013 : 09:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
kao prvo:jako zgodna curica čija več bila...
kao drugo: niko se ne zavarava da če popiti eliksir mladosti i živjeti 1000 godina, svima nama peščani sat curi..i curi sve brže kako si stariji....što se mene tiče mislim da sam uspio....baš nekidan za zajeb...anciju mome Luki kažem, da sam odlučio prodati sve stripove, naravno osim Zagora da bi bio uvjerljiviji....več dugo nisam vidio tako zaćuđene očice koje me gledaju i brzo se orose....ko zna šta je mislio...tata je pijan,tata je prolupao,to nije moj tata[?]....uglavno orosenih oči pita me žalostno: "kaj res?????...ja kažem:res sine, dosadili mi.....on nato ljuto skoći do mene i kaže: "da nebi kaj takega naredil, boš imel z mano opravka....nije da se ga bojim,klinac je snažan ali ima tek 12 godina ali iz sigurnosti i sažaljenja jer sam vidio da mu ta zajeb...ancija teško pala rekao sam: Šalim se Luka,znaš da nebi to napravio....Nato on: I bolje ti je, jer stripove ću ćuvat ja kad tebe neće bit više...kao uspomenu na tebe, možda ču jih dat čitat jedino sestri Ani, ali če morat svaki put oprati ruke....
tako da, ako se nešto drastično ne promeni-ja sam miran za svoju kolekciju...
a iako i nebi imao nasljednika....zašto se zamarat tim pitanjima....dok ti uljepšavaju život uživaj, netko če se obradovat kad tebe nema više....to je kao da zidaš kuću, zidaš je za sebe,,,sa malo sreče osigurao si život u njoj i potomcima ali prije ili kasnije netko če porušit jedan zid, porušiti cijelu i sagraditi novu,ljepšu,moderniju,,,nijedna stvar nije zauvijek, sve je prolazno,i stripovi požute,se saviju,navlaže,moljci jih pojedu,pocepaju se......sve to čeka naše kolekcije, neke prije-neke kasnije, zato uživajmo u njima svaki minut dok su tu sa nama.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 27/03/2013 09:08:22
Go to Top of Page

Boris
New Member

Slovakia
189 Posts

Member since 04/12/2001

Posted - 27/03/2013 : 09:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Boris a Private Message  Reply with Quote
Ja imam dve ćerke, imaju 7 i 2,5 godine. Moja kolekcija stripova je za sada zabranjena za sve članove porodice, svi stoje lepo u specijalnom ormaru napravljenom samo za njih. Starija ćerka sa zanimala za Zagora, videla je tamo indijance, valjda joj to privuklo privuklo pozornost. Pre godinu dana sam joj malo čitao nekoliko stranica iz jednog Maxija, posle je htela još nekoliko puta da joj čitam te iste stranice, bilo joj zanimljivo kako je putonuo neki brod a Zagor spašavao putnike.
Stavio sam joj medju njene knjige nekoliko mojih duplikata od različitih junaka, ponekad vidim da lista pa me posle pita šta se tamo dešava, ali za sada nije neko veliko interesovanje.
Trudimo se da ne sedi dugo pred monitorom ili televizorom i da više čita knjige. Za sada uspešno.
Počeli smo i sa sakupljanjem samolepljivih sličica, sve dečja tematika: Winx club, Barbie, Littlest Pet Shop, Princeze, Mia i ja. Uspešno smo popunili nekoliko albuma.
Moj 5-godišnji plan je ovakav:
1. samolepljive sličice. Ovo smo već uspešno implementirali To joj je zanimljivo zato što može da razmenjuje sličice sa drugarima iz škole. Negativna strana je što ovde baš i nema velike ponude albuma. Sve kupujemo iz Srbije ili Hrvatske.
2. stripovi sa dečjom tematikom: Disney, Štrumpfovi, Tom i Džeri itd. Za sada nema zanimacije. Kada udjemo u veliku knjižaru u deo sa dečjim knjigama, odma ide ka knjigama sa vilama (Zvončica i slično). Pokazao sam joj strip sa Štrumpfovima, malo je listala, pročitala nekoliko stranica i ostavila.
3. stripovi za odrasle. Videćemo šta će je zanimati. Imam od svega pomalo: Bonelli, Torgal, Leo (Aldebaran , Kenija), Star Wars, AXA, Tarzan, itd.

Svakako sve bez nasilnog prinudjivanja. Kao što sam pisao na početku, stavljaću joj neprimetno stripove izmedju njenih knjiga, pa nek nadje sama i lista

Edited by - Boris on 27/03/2013 09:31:56
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 27/03/2013 : 09:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
Moj sin Aleksa ima pet godina i već voli da čita (tačnije da prelistava) stripove a Zagor mu je omiljen, mada zna i za Texa i Dilana ali za ovog poslednjeg je još premali... On je zaista dete stripa, tata mu novinar koji između ostalog prati i strip, mama mu radi u jednoj od Trafika, u kući veliki broj stripova, pa bi i bilo čudo da nije zavoleo devetu umetnost. Trenutno, je ipak Spajdermen najomiljeniji junak!

Edited by - vronski 2 on 27/03/2013 09:32:04
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5125 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 27/03/2013 : 10:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Moja kćer sa svojih navršenih 14 mjeseci već na veliko prelistava slikovnice (je da neki puta i gricne koju),pa ćemo vidjet-možda jednog dana nauči čitati uz Zagora kao što je nekad davno i tata naučio čitanje....
Nadam se da neće biti na mamu koju stripovi uopće ne zanimaju pošto se ime Zagor u maminom životu pojavilo jedino u slučaju kada joj je ZAGORio ručak....
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/03/2013 : 10:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Nitko mi nikada nije poturao strip pod nos kao malom



zato si ispao takav
tebi fali dresura dečko

i stoga, naravno, ovo je KLJUČNO PITANJE koje mami sve velike ljude još tamo od Platona:
quote:
Imate li kakav plan, odnosno hoćete li ih pomalo forsirati ili će te ih pustiti da se sami priključe i odaberu pravi put, tj. strip?


obivanovi i slični, čitava ova postmoderna volšebna generacija dezainteresiranih (ime im je legija) "osuđeni" su da ostanu na razini posebnog. deviza - "anything goes". to su prazne ugljikove jedinke koje iz letargije na trenutak lecnu "bizarnosti". stoga je njihov guru Tarantino, Moore i Jodorowsky.

nasuprot tomu, opasni filozofi su opasno filozofirali, a najopasniji od opasnih je zasigurno striček Platon koji je u Politikosu (pa i Politei) razvio pastoralnu pedagogiju: upravljanje dvonožnim bićima bez krila i perja i bez rogova. Platon je bio dovoljno mudar da zna kako među tim bićima postoji presudna razlika u odnosu na znanje koje daje moć i nije bio nipošto bizaran poklonik tarantino-moore-jodorowsky generacije.

gotovo 2 tisuće godina kasnije, jedan derpe je skroz razumio stričeka Platona, samo što taj nije imao hrabrosti da preporuči antropotehnike odgoja, već naprotiv: on je to podrivao. dao je jednu kakti kritiku. ah, u doba djece cvijeća dresure su se činile demode. zato sada imamo obivanove i ostale "bizarne".

ja sam pak odlučio i radim na brošuri Pravila za ljudski vrt, gdje će u cjelosti biti dana metodika dresure, zadaci i cilj odgoja u smislu dosizanja humanitas, a sve na temeljiu iscrpne studije povijesti isusovačkog reda, aberacija u inkviziciji i kriptokatoličkih nabačaja hajdegerovske, i ne samo njegove, filozofije.

postavljeno pitanje je srž čitavog ljudskog nastojanja, od prvih zakonika do doktrine šoka, a razrješenje svakako počinje u obitelji, toj osnovnoj ćeliji društva. jasno je da ne može dojenče "samo izabrati pravi put", već tu uskaču dobri pastiri i vode.

he, a kako voditi - o tome upravo progovara brošura Pravila za ljudski vrt u mojoj izvedbi. svemu tome sam autor i sve što kažem u brošuri je verificirano i odobreno od strane mene.

sad, jes da povijesno gledajući, svi veliki sustavi odgoja ljudskog roda završiše neslavno i na jakobinskim giljotinama, ali to me uopće ne žaca. tvrdim da sam doskočio pitanju, ključnom pitanju i riješio ga na obostranu korist. vjerujte mi na riječ.

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 27/03/2013 : 11:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/03/2013 : 11:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Spiminješ Playstation kao da je sam vrag u pitanju.
Ja sam i onda uz stripove imao Commodore 64, Amigu 500 pa Playstation, Dreamcast, PS2, PS3. Dakle tu se ništa nije promjenilo za neke nove klince.
Nitko mi nikada nije poturao strip pod nos kao malom, izabrao sam ih sam. Mislim da je dovoljno da u kući ima stripova i djeca će ih uzeti u ruke i vidjeti da li ih to zanima ili ne.
Dani masovne kulture stripa su odavno završili (prije 30 godina su ih svi čitali), no vjerujem da će se uvijek naći nekih 2-3000 ljubitelja koji će kupovanjem današnjih striparnica izdanja održavati strip na životu. Da li će to biti vaše dijete, tko zna, ne bih to forsirao (a ni išta drugo uostalom).



kako se nije prominilo?
nije bilo interneta,moba itd.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/03/2013 : 12:15:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ja nemam plan, samo ga želim naučiti što prije da ne trga tati knjige i stripove koji su na svakom uglu kuće! Zasad mu je omiljena zabava bacanje svega knjigolikog s polica, i naravno listanje istih. ne trga, ali zna savijati stranice i rubove! Zasad smo samo na listanju, jer moj je još godinu dana i teško da može zadržati pažnju na lagano gledanje slika i slušanje kako mu netko čita.

Kao svaki dobar stripofil naravno da ću ga uputiti u tajne stripa, no ne bih ga htio zaraziti s mojom bolešću kolekcionarstva. Jel to nasljedno? Osim stripova rado bih mu prenio i ljubav prema knjigama, iako to više nije in i nekako gubi trku s interaktivnim svijetom računala i ostalih gadgeta...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/03/2013 : 12:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

kao prvo:jako zgodna curica čija več bila...


Onaj prvi je dečko, a druga je curica (pretpostavljam po narukvici); iako na prvi pogled zaista izgledaju slično.

Vidi se također da ti je klinac educiran i podosta integriran u stripofilski kult, indoktrinacija ti je uspjela! Al u pravu si, moraš ga testirati svako malo ovakvim provokacijama, pravi stripofil mora u pola noći biti spreman odbiti prodaju svoje kolekcije!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/03/2013 : 12:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Moji gledaju tatine 'knjigice', vole kad im tražim aute, konje i sl.
Pred koji mjesec zapljenili su mi glanc kolekciju Zekana, i stvarno obožavaju listati i gledati, a vole i kad im ja čitam iz Zekana. Stvarno odlčan strip za takvo nešto, jer lako je djeci iz tih slika složiti priču. Još ne znaju čitati, još nemaju niti 3g.

A najmlađi je još na Zagoru...




A ona glanc kolekcija Zekana, sad je to jedna lijepa četvorka, solidna :)
Inače mi nisu od ostalog ništa oštetili, osim baš jučer kad je najmanji prolio ženi kavu i par kapi je otišlo na jednog MNO-a što je zanemarivo.
Siliti na čitanje ih neću sigurno,ako žele, sve im je na raspolaganju!
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 27/03/2013 : 12:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message  Reply with Quote
Dobio sam sina pre nesto vise od mesec dana i pitanje iz naslova topica mi se vec neko vreme vrzma po glavi.
Kako se postaviti,usmeravati ili ne,prepustiti stihiji ili ne,kada zapoceti...?
Svet stripa mi se cini toliko lepim i bajnim da ne mogu da zamislim da mu je savremeno drustvo oduzelo nesto od one zanimljivosti,misterije,nadahnuca koje je imalo u mome detinjstvu.Nema deteta koje nece uzivati,neko vise neko manje.Tu nemam previse dilema.
Vise me muci kako ce sredina u kojoj raste,druga deca najpre,reagovati na njegovo potencijalno interesovanje za strip,hoce li se razocarati ako ne bude imao sagovornike na tu temu.Ja sam odrastao na raspravama o stripovima,strip junacima,njihovim dozivljajima,trcanju na kioske,razmeni.Ako bude tu ljubav delio samo sa ocem ili par ljudi hoce li to umanjiti strast?
Zao bi mi bilo jer je strip zapravo najkorisniji u obrazovanju i opstoj kulturi a mogu mu pruziti sto se stripa tice skoro sve sto pozeli.Bice mu na policima na dohvat ruke.
Mozda na kraju ta dilema i ne bude tako velika.Mozda sve ono u cemu sam ja uzivao na moje iznenadjenje za njega ne bude imalo nikakvu vrednost,jednostavno mu se ne svidi.Boze moj,ne bi bio kraj sveta.Stripove cu za sebe kupovati i dalje kao i do sada,iako priznajem da je lep osecaj kada kupujes sa mislju da istovremeno to cinis i za dete sutra i racunas da ce mozda biti zahvalno zbog toga jednog dana :-)
Za neku godinu mozda i napisem svoja iskustva iz prakse na tu temu.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/03/2013 : 12:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hrvoje23

Moji gledaju tatine 'knjigice', vole kad im tražim aute, konje i sl.
Pred koji mjesec zapljenili su mi glanc kolekciju Zekana, i stvarno obožavaju listati i gledati, A najmlađi je još na Zagoru...


A jesi ih poredao sa stripovima...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/03/2013 : 13:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Vidi se također da ti je klinac educiran i podosta integriran u stripofilski kult, indoktrinacija ti je uspjela! Al u pravu si, moraš ga testirati svako malo ovakvim provokacijama, pravi stripofil mora u pola noći biti spreman odbiti prodaju svoje kolekcije!






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/03/2013 : 13:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by hrvoje23

Moji gledaju tatine 'knjigice', vole kad im tražim aute, konje i sl.
Pred koji mjesec zapljenili su mi glanc kolekciju Zekana, i stvarno obožavaju listati i gledati, A najmlađi je još na Zagoru...


A jesi ih poredao sa stripovima...



Odmah nakon buđenja pomoć kod stavljanja na aukcije - stručno razvrstavanje


Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 27/03/2013 : 13:41:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
Ja se nažalost krećem u krugu prijatelja gde 90 odsto njih stripove vidi kao zabavu za decu i kada im kažem da i dalje čitam Zagora ili Dilana,i ne samo da ih čitam već i da ih skupljam, gledaju me kao ludaka...
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 27/03/2013 : 13:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message  Reply with Quote
A ovo je moja preporuka i poruka deci i omladini širom regiona šta da čitaju u slobodno vreme! ;))

Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 27/03/2013 : 14:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
Bilo objavljeno na darkomacan.com-u u okviru ponedjeljQ-a:





Uglavnom, Luka je navršio šest godina. Čita od treće.
Do sad je pročitao sve što ima u knjižnici od dječjeg stripa što uključuje:
Male Spiroue, Iznogude, Leonarde Genije, Borovnice …
Bio je izložen Zagoru, tata mu stalno crtkara stripove, ekipa iz vrtića je luda za superherojima.
Konačni efekt svega toga je da on najviše voli Tom i Jerry-a i to onog starog vjesnikovog s kraja sedamdesetih.
Nekako se sačuvalo dvadesetak komada koje smo brat i ja čitali kao mali. Ti Tomiđerci su mu stalno po rukama
i neznam da li će dočekati Doru koja sad ima dvije godine.

Edited by - dupli on 27/03/2013 14:17:11
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/03/2013 : 14:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 2

A ovo je moja preporuka i poruka deci i omladini širom regiona šta da čitaju u slobodno vreme! ;))


Da, baš početi s Dylanom od prve godine, da imaju noćne more za cijeli život!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/03/2013 : 14:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Da, moja cerkica cita takodje stripove, iskljucivo mange.
Vecinom su to tinejdzerski stripovi, ali ima tu nekoliko naslova koje zajedno citamo, kao npr. One piece ili Defense devil.
Rekla je da ce pokusati i sa nekim BD naslovima, imam ih hvala bogu pun podrum, ali eto, izgleda da je jos rano za sljedeci korak i za te vrste stripova.
Uglavnom nisam ja taj koji je naveo na stripove, to se vise desilo kroz druzenje sa drugom djecom koja takodje citaju mange.
Sada cita mange, za jedno vrijeme ce BD, a onda i mozda neke odabrane americke stripove i graficke novele.
Nadam se da ce doci trenutak kada ce i ona da shvati da je Zagor najbolji strip na svijetu.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 27/03/2013 : 14:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by vronski 2

A ovo je moja preporuka i poruka deci i omladini širom regiona šta da čitaju u slobodno vreme! ;))


Da, baš početi s Dylanom od prve godine, da imaju noćne more za cijeli život!


Vidiš, moja mali (sad već šestogodišnjak) neki dan mi reče, kad sam ga pitao kojeg bi junaka najviše volio čitati od ovih koje imam, da bi Dylana. Zašto njega? Jer su tamo čudovišta, zombiji, vještice... A što ne bi sine Zagora, on ti tuče Indijance? Je tata, ali on ima samo neku sjekiru koja nije nimalo oštra.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/03/2013 : 15:07:48  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Stripovi leže svuda po kući ali moj mali trenutno ne pokazuje nikakav interes.
Ima tu zagora, bleka...džaba sve. Ima 7 godina, zna čitati kao i ja ali... Igrice su glavne.

Have mercy
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 27/03/2013 : 15:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dubac

Dobio sam sina pre nesto vise od mesec dana i pitanje iz naslova topica mi se vec neko vreme vrzma po glavi.
Kako se postaviti,usmeravati ili ne,prepustiti stihiji ili ne,kada zapoceti...?
Svet stripa mi se cini toliko lepim i bajnim da ne mogu da zamislim da mu je savremeno drustvo oduzelo nesto od one zanimljivosti,misterije,nadahnuca koje je imalo u mome detinjstvu.Nema deteta koje nece uzivati,neko vise neko manje.Tu nemam previse dilema.
Vise me muci kako ce sredina u kojoj raste,druga deca najpre,reagovati na njegovo potencijalno interesovanje za strip,hoce li se razocarati ako ne bude imao sagovornike na tu temu.Ja sam odrastao na raspravama o stripovima,strip junacima,njihovim dozivljajima,trcanju na kioske,razmeni.Ako bude tu ljubav delio samo sa ocem ili par ljudi hoce li to umanjiti strast?
Zao bi mi bilo jer je strip zapravo najkorisniji u obrazovanju i opstoj kulturi a mogu mu pruziti sto se stripa tice skoro sve sto pozeli.Bice mu na policima na dohvat ruke.
Mozda na kraju ta dilema i ne bude tako velika.Mozda sve ono u cemu sam ja uzivao na moje iznenadjenje za njega ne bude imalo nikakvu vrednost,jednostavno mu se ne svidi.Boze moj,ne bi bio kraj sveta.Stripove cu za sebe kupovati i dalje kao i do sada,iako priznajem da je lep osecaj kada kupujes sa mislju da istovremeno to cinis i za dete sutra i racunas da ce mozda biti zahvalno zbog toga jednog dana :-)
Za neku godinu mozda i napisem svoja iskustva iz prakse na tu temu.



Točno to. Nekako sam i ja došao do zaključka da kupujem ovog libellusovog Zagora više zbog potencijalnih potomaka nego zbog sebe. Možda nisam objektivan, ali sam stvarno mišljenja da jo to nekako idealan strip za početi… pogotovo Nollitine priče… tip u pomalo superherojskom kostimu dijeli pravdu širom Amerike (i šire) i pritom upoznaje mlade čitatelje sa nekim općim činjenicama na dosta područja… iako ima neku sjekiru koja nije nimalo oštra… : )
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/03/2013 : 16:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Da, moja cerkica cita takodje stripove, iskljucivo mange.

King, nisam znaš da već imaš tinejžerku kćer...
Ovo s mangama je normalno tamo kod vas u Švici? Nije valjda da je to popularnije i od BD-a?
quote:
Nadam se da ce doci trenutak kada ce i ona da shvati da je Zagor najbolji strip na svijetu.

Ako je vako krenulo, mož mislit!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/03/2013 : 16:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause
Vidiš, moja mali (sad već šestogodišnjak) neki dan mi reče, kad sam ga pitao kojeg bi junaka najviše volio čitati od ovih koje imam, da bi Dylana. Zašto njega? Jer su tamo čudovišta, zombiji, vještice... A što ne bi sine Zagora, on ti tuče Indijance? Je tata, ali on ima samo neku sjekiru koja nije nimalo oštra.


Na stranu sad simpatičnu anegdottu (u kojoj insinuiraš na okorjele Zagorovce), Dylan zaista nije strip za šestogodišnjake, ima dosta eksplicitnih scena i nasilnih scena. Znam da je mene zaista mučilo par epizoda koje sam pročitao kao mali (KLub strave i užasa, Morgana, Motel Bejts). Daj ti njemu Nathana, nije horor, on je više ovako umjereno nasilan, a i može ga čitati sa starim...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000