forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 DW: Tardi - PROKLETI RAT!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/05/2013 : 10:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Nazvan je Veliki rat. Iznedrio je velike bitke, velike vojskovođe, velike heroje – za novine, istorijske udžbenike pobednika i propagandni materijal političara, dok je običnim ljudima, majkama, deci i očevima, doneo samo jedno – veliku tragediju.

Dva velika umetnika, autori Tardi i Verne, na maestralan način narativno i vizuelno oslikavaju strahote Prvog svetskog rata kroz priču u ovom albumu. Ovo delo, koje je podjednako strip, ilustrovana knjiga i žurnal događaja tokom ratnog vihora 1914-1918, koji je desetkovao Evropu i svet, u vrlo originalnoj mešavini navedenih izraza autora nudi nam jedno teskobno ali sjajno štivo za čitanje i gledanje. Kao dodatak francuskom izdanju, a da pri tome nismo narušili koncept koji su autori zamislili, ovaj strip donosi poseban dodatak na 22 strane o učešću Srbije u Prvom svetskom ratu, njenim užasnim žrtvama i nadljudskim podvizima. Tekst je specijalno za ovu priliku napisao naš poznati i cenjeni istoričar Miloš Ković.

Sam strip predstavlja viđenje mladog francuskog vojnika koji je poslat na front. Njegove muke i užasi počinju ovako:

„Ovo smo mi, mali francuski vojnici pod užarenim suncem, s nogama u žitnim poljima, u mislima na poljima časti, zgrčenog stomaka, usrani od straha.”

Njegove „avanture”, kao i svi prateći tekstovi, vizuelno bogato propraćeni, sigurno vas neće ostaviti ravnodušnim.





Biblioteka Trag, 168 strana, A4, kolor, HC.

Privju:

http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/Prokletiratprivju.pdf

Cene:

Promotivna: 1599 dinara - važiće dva meseca
Finalna: 1950 dinara - ne zaboravite da imate mogućnost plaćanja u tri rate!

Kao i uvek, najaktuelnije informacije o našim izdanjima potražite na www.darkwood.co.rs.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/05/2013 : 11:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ceka se uvoz. :))



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 08/05/2013 : 16:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Da, opet nekih 5-6 mjeseci.
Bude li sreće, možda u ovome budemo uživali prije prvog snijega.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/05/2013 : 19:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A ja mislim da ce onda treba upotrijebiti neke rovovske veze, pa doci do ovih rovovskih stripova prije zime. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 08/05/2013 : 20:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Zar nije ovo Phoenix najavio?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2629 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 08/05/2013 : 22:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam preview i izgleda mi jako zanimljivo. Pohvala i za dodatni prilog.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/05/2013 : 22:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Nope. Tardi ima nekoliko ratnih stripova.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/05/2013 : 22:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Zar nije ovo Phoenix najavio?


Nope, onaj "Rovovski rat" (kod nas izaslo kao Vojna v jarkih), nesto kraci i sav c/b.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/07/2014 : 09:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Jergovićev tekst o "Prokletom ratu" i Tardiju:


Subotnja matineja

Tardi: Prokleti rat




Jacques Tardi nema potrebu da bude naš suvremenik. Početkom 2013. poželjeli su u Francuskoj da mu okače najvažniji državni orden. Jetko ih je odbio, ne uzdižući svoj slučaj, ne nudeći se drugima kao primjer. Samo je rekao da bi da bude slobodan čovjek. Šezdeset sedam mu je godina, što i nije dob u kojoj se lako odbija ponuda besmrtnosti. Ali Tardi i to može, jer on nije u ovome vijeku. Njegovo biološko i društveno trajanje strogo su razdvojeni: sve što o njemu znamo potvrđuje da Tardi živi, misli i umjetnički djeluje početkom dvadesetog stoljeća. U tom je vremenu zakovan njegov svijet: fabularni, estetski, moralno-politički, možda i privatni.

Početkom proljeća, u prigodno aranžiranim izlozima boljih europskih knjižara, među izdanjima o 1914, pojavila se njegova crtana novela na temu Velikog rata. Oko Vidovdana objavljen je i srpski prijevod, u skoro dvostruko debljoj i većoj knjizi, pod naslovom “Prokleti rat”. U originalnom izdanju, Tardijevu crtanu sagu, koncentriranu, uglavnom, na zapadnu frontu, na rat u Belgiji i Francuskoj, prati ratna kronologija povjesničara Velikog rata i kolekcionara ratnih memorabilija, bivšeg savjetnika u francuskome ministarstvu obrane Jean-Pierrea Verneyja, dok je srpskom izdanju (nakladnik je beogradski Darkvud) prirodan i tekst Miloša Kovića, docenta na Odeljenju za istoriju, Filozofskog fakulteta u Beogradu. Premda je Ković korektan u predstavljanju srpske strane rata – koja je sama po sebi i tragična, i veličanstvena, i umjetnički poticajna – njegov prilog teško da korespondira s Tardijevom pričom. Objavljenoj knjizi ne smeta, ali joj ni ne koristi.

Tardi je klasičan strip-pripovjedač, njegova likovna stilizacija vrlo je tradicionalna, u duhu francusko-belgijskoga stripa. U scenografiji teži realističnim prizorima, s mnogo općih planova, kao u filmskim spektaklima, dok lica i fizionomije crta u blago karikaturalnoj maniri, bez previše ekspresije i individualne izražajnosti. Na početku rata, kolorit mu je bogat, s obiljem jarkih tonova, crvenih, zelenih, plavih, pun entuzijazma, devetnaestostoljetne ceremonijalnosti, kostima i boja epohe. I prve su eksplozije intenzivne i slikovite, prva je krv šokantna, da bi zatim, tokom 1915. i 1916, gama posivjela i izblijedila, prelila se u zemljane tonove, prljavi snijeg i boju mrtvačke kože. Sve je, zapravo, isto, u tom ritmu stradanja i ubijanja, ali ono što nije isto, i na čemu Tardi insistira je – čovjekov pogled na stvari. Ono što je početkom rata djelovalo šokantno, u međuvremenu je postalo obično, svakodnevno. Izokrenula se, premetnula i šenula jedna civilizacija, i nastala je nova, u kojoj živimo i mi današnji. Jarkocrvene vojničke hlače zamijenila je maskirna sivomaslinasta, konje su zamijenili tenkovi, nestalo je razlike između živih i mrtvih. Smrt više ne ubija poimence, rođen je kult neznanog junaka. Tardi na temu premeta epohe, koji se događa tokom Velikog rata, esejizira bojama.

Jacques Tardi (1946) akademski je slikar, ali se od ranih doba bavi stripom. Počeo je objavljivati krajem šezdesetih, po novinama i specijaliziranim revijama, uglavnom priče u nastavcima, po tuđim scenarijima. Sa Jean-Claudeom Forestom krajem sedamdesetih stvorio je serijal o deklasiranom buržuju, razvlašćenom zemljoposjedniku, koji je 2012. objavljen u hrvatskom prijevodu i izdanju Fibre, pod naslovom “Ipak i ovdje”. Forest je majstor žanra, hitmejker u šezdesetima – tom posljednjem dobu kada se Europa u šali, šegi i spektaklu nastojala takmičiti s Hollywoodom – kada je načinio i opričao Barbarellu, valjda i posljednjega europskog superjunaka, koja se u kolektivnu kulturnu memoriju upisala preko filma Rogera Vadima, snimljenoga onog ljeta kada su se pobunili europski studenti. Barbarellin eskapizam dio je mita o 1968, ali je njome označen i kraj jednoga lakomislenog doba, punog svemirskih heroja, kiča i lakih nota, koje će Hollywood preuzeti i učiniti neprepoznatljivim, a i nezanimljivim, nizom izobličenja i transformacija.

Tardi i Barbarella nikako se ne mogu naći u paru. Kao Beckett i Winnetou, Sartre i Atom Mrav, Ionnesco i Sherlock Holmes. Ali svejedno, nema boljih scenarističko-crtačkih veza od njegove veze s Forestom. Ne, nije scenarist promijenio maniru, isti je to eskapizam na granici bajke, niti je promijenio raspoloženje, šašav je i zaigran kao i u Barbarelli, ali kada Tardi crta i režira neki strip, on mu daje ton, intenzitet i boju raspoloženja – uglavnom mračnog, intelektulanu uzvišenost, literarnu referencijalnost i smisao. Od scenarista uzima priču, njezinu konstrukciju i obrate, i pomoću toga stvara vlastiti svijet. Foresta pritom nije iznevjerio, nego ga je uzdigao na neku drugu razinu, u drukčijem fikcijskom i fantazijskom svijetu od onoga kojemu je, zahvaljujući i Rogeru Vadimu, pripadao. “Ipak i ovdje” snažna je knjiga, s iste police i iz iste čitateljske dvorane i klijetke kao proze Samuela Becketa, Georgesa Pennaca, Franza Kafke… To su, uz Louisa Ferdinanda Celinea, Tardijevi pisci, suvremenici i sumišljenici.

“Prokleti rat” je, u tematskom smislu, mnogo konvencionalniji od “Ipak i ovdje”, premda dijele epohu, kada se lomi stoljeće, a jedna se civilizacija izvrgava u svoju suprotnost.

Rat u kojem se gube ruke, noge i pamet, u kojemu se vojske međusobno zasipaju bojnim otrovima, i iza kojega se još godinama čuje krvavi kašalj preživjelih, započinje vedro, hrabro i spremno 1914, traje do primirja 11. studenog 1919, pa se nastavlja nizom revolucija, građanskih ratova, “vojno-redarstvenih” akcija, čiji su cilj bila “humana preseljenja” ili istrebljenja, i završava se povratkom posljednjih ratnih zarobljenika, nekoliko godina kasnije. Zaraćene i zakrvljene vojske poštuju božićna primirja, zajedno slave zajedničke kršćanske blagdane, imaju srca za ranjenike i zarobljenike. U velikoj klanici miješaju im se kosti i utrobe, padaju u zajedničke grobove i grobnice. To je posljednji rat u kojem će, nekako prirodno, bez fašističko-falangističkih projekata nacionalnog izmirenja, postojati zajedničke spomen-kosturnice. To je rat u kojemu se intenzivno razmišlja o tome kako je onome drugom, onome u protivničkom rovu i u neprijateljskoj uniformi. Prateći jednoga običnog francuskog vojnika, u civilstvu metalostrugara iz Ulice Panoyaux, njegov ratni put i povratak kući, Tardi nenametljivo, ali vrlo precizno i akribično, pripovijeda legendu o Velikom ratu, po svim njezinim političkim, kulturnim, ekonomskim, antropološkim i kulturalnim razinama. Strip može ono što ne mogu roman niti igrani film: ispričati cjelinu svijeta, svu silu digresija i narativnih slojeva, pričajući jednu jednostavnu, skoro naivnu fabulu. Tardi je majstor cjeline svijeta.

U koji god bi knjižarski europski izlog pogledali, tokom proljeća i ljeta 2014., vidjeli bi u njem Tardija. Putain de Guerre! Goddamn This War! Ili, u pitomijem talijanskom prijevodu: Era la guerra delle trincee. Nema ga samo u Hrvatskoj. Ali ne zato što Marko Šunjić, otac, sin i duh sveti ovdašnjega strip izdavaštva, ne može sve sam, niti zato što trula i pijana lađa iz Runjaninove 2 bojkotira Fibru – jer tko bi zarezovskoj neinteligenciji, tim klonovima i jatacima dubrovačkog Androida, objasnio što je to uopće strip – ali Tardijevog “Prokletog rata” u Hrvatskoj nema niti samo zato što u toj zemlji nema knjižara ni knjižarskih izloga. Razlog je običniji. Samo u Hrvatskoj, i nigdje više u Europi, nema ni Velikog rata, ni sjećanja na one koji su u tom ratu sudjelovali. Ovdje svako sjećanje i kulturna tradicija traju onoliko dugo koliko traje politički režim. A kako profesor Josipović, Zoran Milanović i veleuvaženi Bozanić ne misle o 1914, niti o tome što misle Karamarko i gospođa Grabar Kitarović, tako ni ta godina u Hrvatskoj nije imala ama baš nikakvog smisla. Zato ni Tardija ovdje ne može biti. A možda je i strip kao žanr previše složen za jednostavne i prostodušne umove ovdašnje gospode čitača.

26. 07. 2014.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/07/2014 : 12:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Mislim da Jergović griješi, Era la guerra delle trincee je neki drugi strip.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/07/2014 : 13:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Mislim da Jergović griješi, Era la guerra delle trincee je neki drugi strip.


Tako je, to je naslov talijanskog izdanja stripa C'était la guerre des tranchées.

http://www.bedetheque.com/serie-282-BD-C-etait-la-guerre-des-tranchees.html

http://www.lospaziobianco.it/52052-guerra-trincee-jacques-guerra

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 28/07/2014 13:31:39
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/07/2014 : 13:42:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Gledao sam da ih možda nisu zajedno objavili ali broj stranica ne odgovara. Izgleda da ni Talijani nemaju izdanje Prokletog rata!.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 28/07/2014 : 14:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Fino je to sve Jergovic napisao, na stranu sto se malo i zabunio, jedino je zaboravio spomenuti fenomenalnu prodaju Tardija u Hrvatskoj.

Jednom sam, posto obozavam Tardija, krenuo tlaciti Marka da objavi rat u rovovima (onda jos nitko nije spominjao srpsko izdanje), medjutim kad mi je rekao kolika je prodaja bluza sa zapadne obale pomislio sam da bi bilo malo precinicno traziti to a ne uloziti nekakvu paru u projekt. A na kraju vjerojatno nema ni smisla jer da se Tardi moze prodati u bijednih 300-400 primjeraka vjerujem da bi mu bar pola opusa bilo objavljeno do sad.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/07/2014 : 15:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Jergović ne zna da su Bio je to rovovski rat i Prokleti rat različiti stripovi.
Kod njega često impresije imaju prednost pred činjenicama, odnosno važnija mu je priča o nečemu i oko nečega nego činjenična utemeljenost.
Roman Buick Rivera je naslovio po automobilu, ali pogrešno jer nije znao da je auto Buick Riviera, a kako je uvjeren da je popio svu pamet svijeta tako je na sva upozorenja koja je dobivao na vrijeme samo lakonski odmahivao rukom.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/05/2022 : 11:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Malo politike by Senka u recenziji ovog stripa:

https://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-album-trag-2-prokleti-rat/2816/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2140 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 02/05/2022 : 08:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Recenzija me podsjetila na ovaj dosadni, dosadni strip koji sam kupio privučen temom i imenom autora. Za Stalag II kasnije više nisam imao ni volje ni snage.

Ima stripova koji su zabavni, ima stripova koji žele nešto drugo, takav je i Prokleti rat, u tom drugom se Senka našao ali zabave ovdje nema.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/05/2022 : 08:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Recenzija me podsjetila na ovaj dosadni, dosadni strip koji sam kupio privučen temom i imenom autora. Za Stalag II kasnije više nisam imao ni volje ni snage.

Ima stripova koji su zabavni, ima stripova koji žele nešto drugo, takav je i Prokleti rat, u tom drugom se Senka našao ali zabave ovdje nema.


Apsolutni potpis.
Dosada, dosada, i za kraj još malo dosade.
Svi Tardijevi WWI stripovi su takvi, pa san mislija da je to zato šta je WWI dosadan. Nakon Stalaga znan da nije do rata nego do Tardija.

Osin Maloga bluesa Tardi je smrtonosno ka rat dosadan.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 02/05/2022 15:54:23
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/05/2022 : 09:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Osin Maloga bluesa Tardi je smrtonosno ka rat dosadan.



Da li si čitao Nestora Burmu?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/05/2022 : 09:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Rovovski rat je izvrstan strip.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 02/05/2022 : 09:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Rovovski rat je izvrstan strip.



Slazem se. Meni je bas dobro legla ta mesavina istorijskih cinjenica i prica malih ljudi, obicnih vojnika.. iz didaskalija prsti kritika rata. Odlican strip. Za razliku od Nesvrstanog meni je u prvoj polovini Mali blues bio smrtno dosadan, ali se malo popravio u drugom delu. Svejedno, lepo je videti recenziju jos jednog Tardija.



Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 02/05/2022 : 10:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Rovovski rat je izvrstan strip.



+1
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/05/2022 : 10:05:10  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Osin Maloga bluesa Tardi je smrtonosno ka rat dosadan.



Da li si čitao Nestora Burmu?


Da.
Nije me bacija na dupe.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/05/2022 : 10:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Rovovski rat je izvrstan strip.


Virujen.
Zanatski je to odlično odrađeno, ali meni dosadno.
Kaže Jocko:
"Meni je bas dobro legla ta mesavina istorijskih cinjenica i prica malih ljudi, obicnih vojnika.. iz didaskalija prsti kritika rata. "

Budući me jako interesira povijest, pogotovo 20. stoljeće, meni je ovaj strip dosadan jer mi ne nudi ništa novo. Ovo šta Tardi priča priča 90% knjiga i dokumentaraca na istu temu.
Na WWI temu "Kabaret Folies Bergere" mi je neusporedivo interesantniji.
"Naša majka rat" je remek djelo na ovu temu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 02/05/2022 10:18:47
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2140 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 02/05/2022 : 10:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Tako je. I izvrsne stvari mogu biti dosadne, tj bar meni dosadne. Evo np, oni filmski klasici, Bergman, Ozu, Antonioni.. jebiga, meni je to dosadno i bolja mi je neka obična akcija. Ali može mi biti zanimljiv neki tekst o tome. Ovdje mije bolja senkina recenzina nego sam strip.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/05/2022 : 13:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
WWI objašnjen u malo više od 4 minute.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/05/2022 : 14:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

WWI objašnjen u malo više od 4 minute.



Također, jedno dobro objašnjenje:


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000