forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Comics from Germany (German authors & illustratos)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 30

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/12/2019 : 21:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

A na francuskome su... pa valjda zato. Na njemačkome su samo tri izašla, ili? Ja sam svoja tri albuma platio po 15 Eura, a na e.bayu sam sva tri, za deset Eura, ponovo kupio.

p.s. izivko, odlična nabavka.


Ko je kriv Peyi pa što ne zna njemački.

Ja svoja 3 platio 7,50 €.

Have mercy
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 10/12/2019 : 22:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Ma BilligerWenzel, ima striparnicu u Sachsenhausenu, preko Majne, đubre jedno, ja našao jedan broj, listam, koliko, 15 Eura. Aj uzet ću. Sačekaj sekundu, nosi još dva broja, koliko ti, pa svaki po 15, to moraš imati, to je, to je, to. Aj dobro, sračunaj. Taj dan sam ostavio ako se ne varam, 180 Eura kod njega. A za sve to, na e.bayu, potrošio bi možda, sa poštarinom, 50,60 Eura.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/12/2019 : 23:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko
Ko je kriv Peyi pa što ne zna njemački.



Was hat sie gesagt ?
Ich konnte kein deutsch ?
Do fiđenja .
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 29/01/2020 : 23:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Asterix und Co: Comics von René Goscinny | Doku | ARTE


+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/02/2020 : 17:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Der Sommer ihres Lebens (Reprodukt 2019, 80 str.)

Priča se prvi put pojavila 2015 kao webcomic u 15 dijelova. Može se pogledati ovdje: https://www.hundertvierzehn.de/artikel/der-sommer-ihres-lebens_1108.html
Autori su je poslije preradili i proširili za album. U prijevodu Ljeto njenog života.

Thomas von Steinaecker (1977) jedan je od mlađih njemačkih pisaca koji se usput bavi i strip kritikom.

Čovjek je zbroj svojih sjećanja

Starica Gerda stoji na prozoru staračkog doma i gleda zvijezde. Dugo je odgađala pitanje, sada traži odgovor na njega: Je li imala sretan život?
I dok život u domu ide svojim uobičajenom tijekom, Gerda se vraća u svoju mladost.
Bila je pred teškim izborom onoga ljeta: morala je birati između ljubavi prema Petru i karijere u inozemstvu…

Starost i smrt su za većinu ljudi osjetljive i zastrašujuće teme, o njima nerado razmišljamo i razgovaramo.
Ova priča nudi upravo to - jedan neuljepšan pogled na dio života koji očekuje većinu nas. Na zrelije čitatelje će sigurno ostavit snažniji dojam nego na (nas) mlađe.

Crtež je skiciran, crte i plohe nisu jasno razgraničene, Yellin nikada ne briše sve tragove svog rada. Lijepo su uhvaćeni određeni trenuci života.
Stripom inače dominiraju slike, tekst je sveden na minimum. Odličan strip. Preporuka!



- Prije je život jurio, sjetim li se toga, boli…



...ipak želim ćešče misliti na ranije, tada osjećam da još živim.



- Kamo ono moram? Drugi hodnik? Ne, nije. Onda je prvi?



- Opet petica! Mala, hoćeš se ti udati za Einsteina? – Neeeću tata, pa on je prastar.



- Još samo malo gospođo Wendt. Kao da hoćete poletjeti…



- Dugo sam bila nevidljiva...



- Pa ovu epizodu smo gledali sto puta! - Zaveži Hrvoje, imaš Alchajmera!


Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/03/2020 : 16:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Die Reise mit Bill (Splitter 2010, 288 str.)

U prijevodu Putovanje s Billom.

Matthias Schultheiss spada u malobrojne njemačke umjetnike čija djela izvan granica Njemačke uživaju status klasika.
80-te su bile njegove godine kada su nastala njegova najbolja djela. Popularnost je stekao najprije u Francuskoj pa tek onda i u Njemačkoj.
90-tih odlazi u Ameriku gdje jei radio kao scenarista na filmu a ovom grafičkom novelom se vratio na strip scenu.

Luke i njegova kćerka Tweety putuju naizgled bez cilja po beskrajnim prostranstvima Amerike.
Jednoga dana uz highway sretnu ratnog veterana Billa koji je prilikom pada helikoptera izgubio obje noge.
Bill je ubijeđen da bi uz pomoć nepoznatog šamana mogao dobiti nazad svoje noge i prohodati. Luke i Tweety ga prime u automobil i čine sve kako bi mu pomogli da ispuni svoju želju.
Put ih vodi po prašnjavim cestama Arizone kroz močvare Juga do snježnih pustinja Sjevera, u najudaljenije i tajanstvene krajeve nastanjene otuđenim ljudima.
Putovanje između sna i stvarnosti.

Neobična priča koja govori o gubitku i pronalaženju samog sebe, o grijehu i kajanju, o ljubavi i prijateljstvu - o ljepoti života.
Jedan pravi roadmovie koji zasigurno ima i dosta autobiografskih crta i koji kao da je ispao iz nekog drugog vremena.

Crtež nemaran i opušten ali suveren i snažan, lagane akvarel strukture, majstorska igra svjetla i sjene, divni prikazi krajolika.
Ovo je dokaz da je strip umjetnost. Preporuka, vrhunski strip!




- Luke i njegova kćerka Tweety na putu…




- …u svijetu koji sam sebe uništava, za sobom ostavlja tužne i napuštene ljude, u kojemu rastu usamljenost i anonimnost, i koji tone u bolnu proizvoljnost…




- …u nadi da će se nešto dogoditi i pokazati mu pravi put. Luke izbjegava gradove, traži usamljene ceste na čijim rubovima u suhoj travi šapuće vjetar i koje rijetko dodiruju prebivališta ljudi.




- Čovjek bez nogu u invalidskim kolicima na rubu ceste u mjestu zaboravljenom od Boga ne čini se glavnim zgoditkom.




-… i nastaviše dalje, iza njih zastava od prašine...









- Čeka me. Moram ga pronaći. Magični putokazi vode do njega.





- Reci mi, Bille, ti vjeruješ u sva ta sranja, šamane i ostalo?




- Tata, stavi i ti malo Billovu kapu! Sad izgledaš skoro kao Bill.




- Čudni čamac od drvenih stupova i koža sa šatorom u sredini isplovio je polako između santi leda na pučinu.
Muškarac na visokoj stolici držao je na koljenima zdjelu u kojoj je izgaralo bilje koje bi trebalo udobrovoljiti Velikog gavrana.


Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/03/2020 : 16:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@izivko.

Po običaju si dao lijep prikaz ovog zanimljivog stripa i autora.

Šteta što nema Schultheissa u domaćem izdanju.

Imam neke radove ovog posebnog autora, a čudi me da i Fibra nije već nešto objavila.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/03/2020 : 17:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

@izivko.

Po običaju si dao lijep prikaz ovog zanimljivog stripa i autora.

Šteta što nema Schultheissa u domaćem izdanju.

Imam neke radove ovog posebnog autora, a čudi me da i Fibra nije već nešto objavila.


Svakako zanimljiv i dobar autor s velikim životnim iskustvom i koji je prošao mnogo toga. Dobro je da se nakon lutanja vratio stripu jer njegovo umijeće nikad nije bilo upitno.

Predstavio sam nekoliko njegovih djela a bit će ih još. Volio bih da Fibra objavi neko, recimo ovo za početak, ovdje ne mogu fulati.

Što imaš od njega?

Have mercy
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 19/03/2020 : 20:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Svaka riječ +++1


+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/08/2020 : 12:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Polica poznate njemačke marke WK-Möbel (Wohnkunst) iz 80-tih godina prošlog stoljeća.
Kupljena od prvog vlasnika za 40 Eura preko eBay Kleinanzeigen, skoro savršeno očuvana s obzirom na godine, transportirana iz Düsseldorfa bez ikakve štete i evo neki dana sastavljena.

Robusna je, lijepog dizajna, crne boje, dimenzija 2,00 m sa 2,40 m, a ovako izgleda prazna.











Ima 2 ormarića s lijeve i desne strane, sa staklenim vratima za specijalne potrebe





Visina se lako podešava uz pomoć ovih metalnih dijelova







Have mercy
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 01/08/2020 : 13:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Prazna nikoga ne zanima.
Šalji slike kad je napuniš.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/08/2020 : 13:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Langzam, sada slijedi taj dio posla.
Samo nemam dovoljno materijala da je napunim. Bojim se bit će poluprazna.

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/08/2020 : 14:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Par slika od zadnje pošiljke:



Nedostaje br. 7. Platio 50 Eura



The Night - Druillet 15 Eura



Das Narrenschif - mrcina od 400 stranica, 30 Eura






Lisac se malo pštetio u transportu, 10 Eura



Izdanje iz 1982, teško se nalazi i najskuplja je knjiga koju imam - 120 Eura



Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/11/2020 : 12:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Sinoć stiglo iz Njemačke:

300 i Xerxes (Cross Cult)




Kolekcija od Andreasa
Capricorn INT 1 i 2 od ukupno 7



Rork INT 1 i 2 - komplet



Raffington Event



I jedan od rijetkih stripova koji sam kupio a da ga nisam prije pročitao.
Limitirano izdanje iz 2019 (999 primjeraka), odmah razgrabljeno, na aukcijama rijetko ide ispod 75 €



Koje su dimenzije vidi se kad ga poredimo s Fibrinim Maršalom.



Have mercy

Edited by - izivko on 01/11/2020 12:18:03
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/11/2020 : 13:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Tako veliki format za Mickeya mi se ne čini potrebnim.

Nije Cavazzanov crtež posebno detaljan da bi ga se trebalo uvećavati.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 01/11/2020 : 21:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Sad sam ga izmjerio: 37,2 x 26,5

Vidjet ćemo kako izgleda unutra kad ga raspakiram. Postavit ću par slika.

Have mercy
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 12/03/2021 : 20:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
citam kako je crtani sport billy zapravo napravljen po stripu, ciji je ko-autor bio - neugebauer???

zna li se vise o tome? moze li neko da proveri na nemackim sajtovima?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 12/03/2021 : 21:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

citam kako je crtani sport billy zapravo napravljen po stripu, ciji je ko-autor bio - neugebauer???

zna li se vise o tome? moze li neko da proveri na nemackim sajtovima?


Istina je. Njegovih je prvih 6 epizoda, one kasnije nije radio. Pogledat će mogu li se naći na netu.
Više ovdje: http://www.kaukapedia.com/index.php/Walter_Neugebauer

Have mercy
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 12/03/2021 : 21:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
hvala, izivko! vau, pojma nisam imao.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 12/03/2021 : 22:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ima ih na netu, evo par tabli, mislim na nizozemskom.

Evo ovdje i dokaz - Tekeningen (Crtež) - Walter Neugebauer









Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 09/04/2022 : 13:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Da oživimo i ovu temu.

Schattenspringer (Panini 2014-2018, 160 str.)

Ovo je prva knjiga od ukupno 3 koliko je do sada objavljeno. U Njemačkoj su bestseller, prvi svezak je doživio već desetak izdanja.



Daniela Schreiter njemačka je autorica, crtačica stripova i iliustratorica rođena 1982. u Berlinu. Objavljuje od 2008, često pod pseudonimom Fuchskind, i ima iza sebe već zavidan broj objavljenih stripova.
Daniela ima poseban oblik autizma poznat kao Asperger sindrom.

https://www.danielaschreiter.com/

Ne radi se o bolesti nego poremećaju u razvoju. Ne zna se točan uzrok i nema nekog posebnog liječenja.
Osobe s ovim poremećajem imaju normalnu inteligenciju ali su fizički nespretne, ne pokazuju empatiju, ne vole socijalni kontakt te žive povučeno.
Vole red, logiku i istinu a ne vole laž i neobvezan razgovor. Katkad imaju osjećaj kao da dolaze s druge planete.
Na 10 tisuća djece rodi se 2-3 s ovim poremećajem i 8 puta se češće javlja kod dječaka nego kod djevojčica.

Rain Woman

U svom slikovnom dnevniku Daniela priča kako ona doživljava svijet. Svakodnevno mora preskočiti svoju sjenu kako bi sudjelovala u javnom životu.
Njezini nacrtani doživljaji su toliko zabavni, simpatični i smiješni da ih čitatelji prate sve do odrasle dobi.

Priča o jednoj ne sasvim običnoj djevojčici. Daniela potpuno otvoreno govori o djetinjstvu i odrastanju, kako sama za sebe kaže, čudnog djeteta koje se osjeća kao alien u našem svijetu.
Poučno, na trenutke dirljivo, ruši stereotipe i nadasve zabavno. Poslije ove knjige mogli bi imati nešto drukčiji pogled na svijet. Knjiga je za sve uzraste i dopušteno je smijati se.

Preporuka izdavačima! Ovdje ne bi trebali oklijevati. Strip je financijski isplativ a ne treba zanemariti ni dobitak na promociji, ugledu i imidžu.

U slobodnom prijevod Preskočiti sjenu ili Kako je biti drukčiji?



- 1982 došla sam na svijet.



- Vezati patike - nimalo lagan zadatak. A tek voziti bicikl ili rolati! Stalno sam padala.



- Boraviti s drugom djecom na duže vrijeme, uspostaviti kontakt, za mene je bilo grozno.



- Mogu se igrati s vama? - Ne.



- Najviše sam mrzila školske odmore. Držala sam se po strani i analizirala.



- Psi i mačke bili su moji stalni pratitelji i drugari u igri.



- Kaotični svijet oko mene kategorizirala sam u pregledne odjeljke.
Samo poznate puteve mogla sam savladati.



Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/06/2022 : 10:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Zarter Schmelz (Egmont 2021, 64 str.) - Ralph König

Ovo je 5. broj serijala Lucky Lucke Hommage koji u Francuskoj izlazi pod imenom Lucky Luke (vu par...) a ujedno drugi rad jednog njemačkog autora.
Da se podsjetimo prvi je radio Mawil: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=43900&REPLY_ID=2250262

Francuzi su ovo preveli s Choco-Boys što je izvrsno. Moj slobodni prijevod originala bio bi Topi se u ustima što je također dvosmisleno ali isuviše prosto.



Kako se došlo na ideju da se Königu povjeri rad na Lucky Lukeu i koji su bili uvjeti?

Ralf König od djetinjstva čita i voli Lucky Lukea a najdraža epizoda mu je Calamity Jane. Ti rani stripovi su bili “inicijalno paljenje” te je i sam želio crtati stripove.
Lucky Luke mu je oduvijek bio i sexi a posebno se palio na njegove dlake na vratu.
Belgijci su ga samo zamolili da od LL ne napravi gaya što njemu uopće nije bila ni namjera. Njegov pak uvjet je bio da se u stripu ipak pojavi par njih. Deal je postignut.
Više ovdje: https://www.europecomics.com/creator-spotlight-ralf-konig/

Kako je Divlji zapad otkrio čokoladu

Lucky Luke je trenutno bez posla pa se došao javiti na Ured za zapošljavanje da vidi ima li šta za njega. Ima sreće!
Upravo je stiglo 5 uvoznih krava iz Švicarske koje treba goniti u Dandelion Valley. Iako je prekvalificiran za taj posao, on pristaje.
U isto vrijeme u Straight Gulchu se vrzmaju razni lovci na autograme a tu su i dva napaljena kauboja Terence McQueen i Bud Willis. Šire se glasine ...

U središtu je naravno ljubavna priča a ovaj put su to dva gay kauboja. König se očito dobro zabavljao radeći ovo pa je svašta nabacao.
Na kraju se svelo na puko ponavljanje tipičnih gegova te silne aluzije na ovo ili ono. Manje je više, Herr König. Mawilov rad mi je bio bolji.

Crtež prepoznatljiv. Neće faliti krumpirastih noseva, nabreklih izbočina u hlačama, gusto odlakanih muškarčina.




- Stranče, gubi se s ledine da se ne bi našao ispod nje!



- Lucky Luke! Nisi valjda ONAJ Lucky Luke?



- Stranče, budeš li samo visio okolo, ispunit će ti se želja.



- Indira, Lidija, Nives, Maja i Nina



- Buffalo Bitch vidi lila krave u travi i dva gola blijedolika u rijeci.



- Nije nimalo zabavno imati krzno ko grizli.




Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 07/01/2024 : 19:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Nema tutte pa sve zamrlo. Možda se javi.

Trip mit Tropf (Kibitz Verlag 2022, 192 str.) - Josephine Mark

U slobodnom prijevodu: Trip s kapaljkom

Josephine Mark njemačka je autorica i ilustratorica.
Rođena 1981 u Naumburgu/Saale, studirala je kulturno i medijsko obrazovanje u Merseburgu i istovremeno dizajnirala omote albuma, plakate i letke za bendove i studentske projekte.
Od 2004 objavljuje karikature i stripove. Njen prvi strip je western parodija Murr (Zwerchfell Verlag, 2021).
Za svoj drugi rad, Tripp mit Tropf, dobila je nagradu Max and Moritz za najbolji dječji strip na Salonu stripa u Erlangenu 2022.

Ima i svoj blog https://puvoproductions.com/

Sreća nije dar bogova, već plod unutarnjeg stava

Priča počinje u kolima hitne pomoći za životinje usred šume. Oba glavna lika ovdje su stalni pacijenti; zec je na kemoterapiji, a vuk krpi probušeno krzno.
Kliniku iznenada napadaju lovci. U svoj strci zec slučajno spasi život vuku kada se metak odbije od njegovog stalka za infuziju.
Povezana stoljetnim vučjim bushido kodeksom spašena osoba sada je odgovorna za dobrobit spasitelja u ovom slučaju zeca. Slijedi bijeg i lov.. Dobra kob!

Strip je autobiografski a sama ideja nastala je za vrijeme liječenja.
Malo me podsjetio na Nulericu jer i ovdje su teškoće i patnja zbog bolesti prikazani s komične i vedre strane. Veseo i duhovit prikaz radosti života.

Josephinin stil je funny i ona crta u nekoliko poteza. Likovi i krajolici su jednostavni, paneli su tihi i šarenih boja.

Preporuka čitateljima, djeci iznad 12 godina ali i izdavačima. Zavoljet ćete sigurno ovaj road-trip dvaju različitih stvorenja.



- Vizita



- Lovci!!



- Ako ti neko spasi život, dužan si mu to vratiti.



- Born to be wild...



- Preuzmi volan, Miško!


Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 20/01/2024 : 16:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Evo jedan njemački kaubojac:

Die Frau mit dem Silberstern (Frei) (Blattgold 2023, 120 str.) - Martin Frei

U prijevodu Žena sa srebrnom zvijezdom.

Kao što se iz naslova da naslutiti, ovo je nastavak priče broj 6 Čovjek sa srebrnom zvijezdom (L'homme a l'étoile d'argent) iz serijala o Blueberryju.

S pravima nije bilo problema, uvjet je bio da se u stripu ne pojavljuju Blueberry i McClure.
Po Freiu njihov izostanak strip čini još boljim. (Hm)

Blueberry je napustio gradić Silver Creek, šerifsku zvijezdu ostavlja učiteljici Miss Kate Marsh... Godinu dana kasnije u gradu se opet puškara. A nigdje poručnika....

Sama ideja mi se jako svidila ali izvedba manje.



- Iz prethodne epizode...



- Lutko, evo ti ova zvijezda! Čuvaj je dobro dok se ja vratim!



- Učiteljica brine o redu i zakonu...



- Situacija je bila teška. Nestalo mi je duvana a po belaju napadoše nas indijanci.
Na sreću pojaviše se dva konjanika.


Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 30 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000