forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Preporuke stripova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

The Great Duck
Starting Member

65 Posts

Member since 03/05/2013

Posted - 11/05/2013 : 18:23:32  Show Profile Show Extended Profile  Send The Great Duck a Private Message  Reply with Quote
Trenutno tražim neke stripove, pa rekoh, da otvorim temu, a možda i da je ostavimo kao općenitu temu za traženje preporuka, da se ne otvara nova tema za sve. ;)

Uglavnom, tražim neke piratske stripove. Al mislim baš da je tematika serijala o piratima, a ne nešto tipa neki broj Zagora gdje ovaj susreće pirate ili pak Priče Br. 1 gdje ovaj prepričava dogodovštine iz vremena kad se družio s piratima (ovo sam bezveze bubnuo; nemam pojma jel takvo nešto i postoji :D).
Hvala.

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/05/2013 : 18:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Piratske ili gusarske? Razlika moze biti od presudnog znacaja.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 11/05/2013 : 18:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Piratske ili gusarske? Razlika moze biti od presudnog znacaja.








http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=43391
Ovo izdaje Darkwood veoma povoljno.

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 11/05/2013 : 18:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Ridjobradi
http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/cb/ridobradi/
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 11/05/2013 : 19:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
Robert L. Stevenson - Otok s blagom - 1975 - Stvranost, Zagreb.

ponekad ga ima na aukcijama - možda se može naći i drugdje


Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

The Great Duck
Starting Member

65 Posts

Member since 03/05/2013

Posted - 11/05/2013 : 20:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send The Great Duck a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Piratske ili gusarske? Razlika moze biti od presudnog znacaja.





Piratske.

Bacit ću se kad-tad na ovog Long John Silvera i Riđobradog, hvala. :)
Zna li tko ima li šta toga kod Bonellija, ili među starijim američkim stripovima (tri metalna doba, jel ;) )?
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 11/05/2013 : 20:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Kod Bonellija su skoro svi strip junaci (Zagor,Blek,Kit Teller,Mark i ostali) imali susrete sa piratima,a ako me pamćenje ne vara,Blek je čak i bio kapetan piratskog broda (Priča o Velikom Bleku)...e sada koje su to određene epizode,ja ne znam napamet,ali ima toga dosta...
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 11/05/2013 : 20:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Kod Zagora je to skoro svaka epizoda u kojoj se pojavljuje Digging Bill...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 11/05/2013 : 20:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Kod Bonellija su skoro svi strip junaci (Zagor,Blek,Kit Teller,Mark i ostali) imali susrete sa piratima,a ako me pamćenje ne vara,Blek je čak i bio kapetan piratskog broda (Priča o Velikom Bleku)...e sada koje su to određene epizode,ja ne znam napamet,ali ima toga dosta...


da samo šta taj Blek nije strip nego ona ilustrirana priča koja zapravo nema nikakvu vrijednost jer je u prijašnjim brojevima prikazano kako su se sukobili s Englezima, kako se upoznao s Conolyjem, a tamo su izmislili neku glupu priču gdje je on francuz, pirat, indijanac i engleski vojnik

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 11/05/2013 : 20:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The Great Duck

među starijim američkim stripovima (tri metalna doba, jel ;) )?

bilo je izdanja kao sto su pirates comics i bloodthirsty pirate tales

a medju novijim stvarima imas manje konvencionalne naslove kao sto su isaac the pirate, pa cursed pirate girl i pirates vs ninjas
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 11/05/2013 : 20:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Oki

Kod Bonellija su skoro svi strip junaci (Zagor,Blek,Kit Teller,Mark i ostali) imali susrete sa piratima,a ako me pamćenje ne vara,Blek je čak i bio kapetan piratskog broda (Priča o Velikom Bleku)...e sada koje su to određene epizode,ja ne znam napamet,ali ima toga dosta...


da samo šta taj Blek nije strip nego ona ilustrirana priča koja zapravo nema nikakvu vrijednost jer je u prijašnjim brojevima prikazano kako su se sukobili s Englezima, kako se upoznao s Conolyjem, a tamo su izmislili neku glupu priču gdje je on francuz, pirat, indijanac i engleski vojnik

jedini blek koji nesto valja
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 11/05/2013 : 20:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
ne valja

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 11/05/2013 : 22:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Najbolji Blekovi su završili sa brojem 240-smotra straže (essegesse). A iza njega Yu Blek- pogotovo onaj u "strip zabavniku".
Go to Top of Page

The Great Duck
Starting Member

65 Posts

Member since 03/05/2013

Posted - 11/05/2013 : 23:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send The Great Duck a Private Message  Reply with Quote
A dobro, znam za te epizodalne susrete, al više me zanima ako ima kakav serijal koji se baš bavio piratima ;) (tek odnedavno pratim SBE, pa izvinite na nepoznavanju njihova opusa :D ).
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 12/05/2013 : 00:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Eks almanah-hit serija-izlazilo je sa Sandokanom, Superstrip-negdje oko 60-og broja znao se pojaviti riđobradi,ali ne epizodalno, nego ponekad. A idi na aukcije "strip albumi",pa možeš vidjeti šta je izašlo od Libelusa-riđobradi sa tvrdim koricama,jako lijep i kao serijal. Mislim da bi još trebao biti u ponudi.
Go to Top of Page

The Great Duck
Starting Member

65 Posts

Member since 03/05/2013

Posted - 12/05/2013 : 17:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send The Great Duck a Private Message  Reply with Quote
Hvala...A sad bih molio, ako tko ima za preporučiti kakve ratne stripove (opet, ne brojim stvari tipa broj X stripa gdje se X junak vremenskim strojem transportirao u Normandiju '44. i sl.)? Ponajviše me zanima nešto vezano uz WW2.
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 12/05/2013 : 21:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Pokušaj sa Fibrom Maus
http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=10&TitleID=99

Maus je dobitnik Pulitzerove nagrade i dobitnik oscara 2009, na stripovi.com ... http://www.stripovi.com/oscar/2009/)

i Matteo 1 i 2.
http://www.fibra.hr/index.asp?cat=3&SeriesID=32

Matteo je 1. svj. rat i Oktobarska revolucija u Rusiji ali strip je odličan (barem meni).

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Edited by - Barney on 12/05/2013 21:12:30
Go to Top of Page

Rada13
New Member



Croatia
259 Posts

Member since 28/03/2010

Posted - 12/05/2013 : 21:11:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Rada13 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The Great Duck

Hvala...A sad bih molio, ako tko ima za preporučiti kakve ratne stripove (opet, ne brojim stvari tipa broj X stripa gdje se X junak vremenskim strojem transportirao u Normandiju '44. i sl.)? Ponajviše me zanima nešto vezano uz WW2.



http://en.wikipedia.org/wiki/War_Stories_%28comics%29
http://en.wikipedia.org/wiki/Battlefields_%28comics%29
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 12/05/2013 : 23:25:43  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus

Pretpostavljam da je iduća tema SF.



http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=37611

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

The Great Duck
Starting Member

65 Posts

Member since 03/05/2013

Posted - 13/05/2013 : 00:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send The Great Duck a Private Message  Reply with Quote
Hvala, premda mene više zanimaju nešto stariji naslovi, recimo nešto u stilu Bonellija ili nešto iz tri američka metalna doba (premda znam da iz nekog razloga velik broj ljudi ovdje izbjegava i mrzi potonje :D)

quote:
Originally posted by fikus

Pretpostavljam da je iduća tema SF.



Western. :p

Nego, hoćeš reći da nešto krivo radim ili?

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/05/2013 : 08:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sto se Bonellija tice, dosta Mister Noovih epizoda se dotice WWII (mada nije bio u Normandiji '44, ali je zato bio kod Monte Cassina, u Ardenima..., na Pacifiku i prije rata u Kini...) te Jerryje prijatelj Esse-Esse je bio u WWII na strani Njemaca,
onda imas u vezi Monte Cassina i samostalnu pricu Krvna linija (kod nas izdao Phoenix Press),
nesto malo toga se sjeca i Brad Barron (on je bio u Normandiji ;)),....



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 22/08/2016 : 22:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Zna li netko mozda pokoji kvalitetni strip koji propituje odnos covjeka i tehnologije? U zadnje vrijeme sam probao sa Terminatorom, ali zasada nista posebno, uglavnom prosjecni scenariji i crtezi, ali sada je u planu The burning earth koji bi trebao biti odlican barem sto se tice crteza kojeg potpisuje A.Ross... (Ako netko zna moze li se negdje nabaviti strip buduci da je izdavac Now comics)

Edited by - doom on 22/08/2016 22:10:29
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/08/2016 : 22:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by doom

U zadnje vrijeme sam probao sa Terminatorom, ali zasada nista posebno, uglavnom prosjecni scenariji i crtezi, ali sada je u planu The burning earth koji bi trebao biti odlican barem sto se tice crteza kojeg potpisuje A.Ross... (Ako netko zna moze li se negdje nabaviti strip buduci da je izdavac Now comics)


https://www.amazon.com/Terminator-Burning-Earth-Ron-Fortier/dp/1616552778/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1471897133&sr=1-1&keywords=terminator+burning+earth

https://www.amazon.co.uk/Terminator-Burning-Earth-Ron-Fortier/dp/1616552778/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1471897225&sr=1-1&keywords=Terminator%3A+The+Burning+Earth

http://www.bookdepository.com/Terminator-The-Burning-Earth-Ron-Fortier-Alex-Ross-Brendan-Wright/9781616552770?ref=grid-view

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



Argentina
720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 22/08/2016 : 22:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Hvala.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 22/08/2016 : 22:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Sto se Bonellija tice, dosta Mister Noovih epizoda se dotice WWII (mada nije bio u Normandiji '44, ali je zato bio kod Monte Cassina, u Ardenima..., na Pacifiku i prije rata u Kini...) te Jerryje prijatelj Esse-Esse je bio u WWII na strani Njemaca,
onda imas u vezi Monte Cassina i samostalnu pricu Krvna linija (kod nas izdao Phoenix Press),
nesto malo toga se sjeca i Brad Barron (on je bio u Normandiji ;)),....





covek ne trazi pojedinacne epizode vec serijal na tu temu...

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 22/08/2016 : 23:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by doom

Zna li netko mozda pokoji kvalitetni strip koji propituje odnos covjeka i tehnologije? U zadnje vrijeme sam probao sa Terminatorom, ali zasada nista posebno, uglavnom prosjecni scenariji i crtezi, ali sada je u planu The burning earth koji bi trebao biti odlican barem sto se tice crteza kojeg potpisuje A.Ross... (Ako netko zna moze li se negdje nabaviti strip buduci da je izdavac Now comics)

A.I. Love You, Ghost in the Shell, The OMAC Project, Descender, Surrogates, Vision
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000