forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Umbrella academy
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 13/05/2013 : 16:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Ljudi moji, kako je ovo prokleto dobro!!! Tko ne pročita ne voli stripove. Ako pročita i ne sviđa mu se, na to imam reći samo ovo............................................................................................................................................

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 13/05/2013 : 16:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalno nešto.

Ne znam koji Q Way čeka s nastavcima, sada kad je napokon gotov s onim svojim emo bendom može nastavit ono što mu bolje ide. Bilo nedavno u Bushidovim crticama neke najave za njegov novi strip ali nije se baš raspričao o UA.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 13/05/2013 : 17:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Meni se cini da je malo previse out there(kao npr the invisibles) pa me bas ne privlaci.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 13/05/2013 : 19:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Smomo8

Meni se cini da je malo previse out there(kao npr the invisibles) pa me bas ne privlaci.


Ne znam gdje je to 'out there', ali je fenomenalno UA je jedan od najzabavnijih stripova koje sam ikada pročitao, nešto zaista posebno. Way i Ba su izuzetan tandem, i ne možeš zamisliti da neko drugi crta ovaj strip... Što bi rekao Anto - masthevuša!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/05/2013 : 20:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
ima kakav link sa previewom?
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 13/05/2013 : 20:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Smomo8

Meni se cini da je malo previse out there(kao npr the invisibles) pa me bas ne privlaci.


Ne znam gdje je to 'out there', ali je fenomenalno UA je jedan od najzabavnijih stripova koje sam ikada pročitao, nešto zaista posebno. Way i Ba su izuzetan tandem, i ne možeš zamisliti da neko drugi crta ovaj strip... Što bi rekao Anto - masthevuša!



krivo sam se izrazio. Nisam citao strip nego sam vidio nekoliko skenova

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 13/05/2013 : 20:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Meni je super i to što su prva i druga priča potpuno različite, naglasak je na potpuno neočekivanim likovima (ok, Broj 5 je očekivan) a priča iznenađujuća u odnosu na očekivanja prema prvom broju. A opet se odlično nadovezuju.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7653 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/05/2013 : 21:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ja bi isto malo zavirio u ovo... ima li kakav link ?



edit: snašao se... nevermind.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 13/05/2013 22:04:35
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/05/2013 : 22:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ja bi isto malo zavirio u ovo... ima li kakav link ?



edit: snašao se... nevermind.



fala što si ga postavio nama ostalima
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7653 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/05/2013 : 22:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Tonto

Ja bi isto malo zavirio u ovo... ima li kakav link ?



edit: snašao se... nevermind.



fala što si ga postavio nama ostalima

zaljev gusarski...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/12/2013 : 11:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Napokon dobre vijesti u današnjim crticama :

http://robot6.comicbookresources.com/2013/12/gerard-way-posts-update-concept-art-for-new-umbrella-academy/


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 02/11/2019 : 17:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote


Umbrella Academy 3: Hotel Oblivion

Koliko mora biti disfunkcionalna obitelj čiji članovi više od svega želje pripadati nečemu čemu su uvijek težili pa opet kad kod su sa svojom obitelji ne mogu da se pokolju i (nakon kratkog trenutka kad su zajedno jer su orijentirani na nešto drugo) raspadu? Eto toliko su disfunckionalni ovi iz Kišobran Akademije!

Nakon nemalih 10 godina Gerard Way i Gabrel Bá se vraćaju svojoj kreaciji. Timu (obitelji?) super (da li?) heroja koji ne mogu, a da ne spašavaju i sebe i svijet ali nekako nađu načina da to ne bude ravno linijski, već da to rade preko lansiranog Eifelovog tornja, ubojstva predsjenika ili, kao ovdje, otpuštanja na ulicu ludnice Arkam na n-tu potenciju.

Nastavak (iako niti jedna knjiga nije običan nastavak) kreće od gdje smo stali. Opet su svi sjebani. I opet svi žele sve popravit. I opet ne ide. I zato ih (opet) volimo. U početku malo škripi, crtež i priča, na manjoj razini od prethodnika ali kasnije se lijepo zalaufa i kraj (koji baš i nije) je zadovoljavajuć. Fascinantno mi je da je već pred deset godina u setu pinova bio i Sparow pin, a Sparow se javlja tek u ovom stripu. Jedva čekam nastavke, za deset-dvadeset godina.


Strašno mi je nedostajao taj strip. Vidim da se Dark Horse orijentirao u zadnje vrijeme na Lemireov univerzum superheroja. Ako je netko pratio/čitao, da li mi može reć neko svoje mišljenje i usporedbu sa UA?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/11/2019 : 18:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Originalni strip sam pročitao nakon što sam pogledao seriju koja mi je odlična.
Imam skenove i ovoga, ali još nisam stigao pročitati.
Kad pročitam, javim utiske. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 04/11/2019 : 10:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Nisam još stigao pročitati strip, ali serija je izuzetno dobra, preporučujem za pogledati.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/11/2019 : 22:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu vjerovati da do sada niste pročitali strip. Strip je bomba! ja seriju još nisam pogledao, ali ako kažete da valja...

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 06/11/2019 : 09:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ga čitao pred 10tak godina i nisam zapamtio NIŠTA :-o Bio mi je skroz bezveze! Možda mu dam ponovnu šansu nakon ovih hvalospjeva..
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 12/12/2019 : 23:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Serija je fenomenalna.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/03/2020 : 20:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Kad sam vidio da će Fibra objaviti ovaj serijal, rekoh da ga i ja napokon pročitam. I ugodno me iznenadio! Barem na početku...

Apocalypse Suite je super zabavan trejd sa zanimljivom pričom i maštovitim crtežom u kojem sam baš guštao. Dallas je već stepenicu ispod iako i dalje fora, dok mi je Hotel Oblivion nakon prva dva bio razočaravajuć. Way se pogubio u nepotrebnom kompliciranju, a promjena kolorista je doprinijela i lošijem vizualnom doživljaju. Da se razumijemo, čitat ću i slijedeći trejd (navodno su novi nastavci planirani za ovu godinu), ali s obzirom na putanju sumnjam da će dostići razinu prvoga.

Čitao sam i onu spin-off epizodu s Hazel i Cha Cha - za preskočiti.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/03/2020 : 20:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Hejteru! Ali da, slično sam i ja razmišljao. Doduše, kasnije smatram da je Way uspio dovesti priču u razuman kolosijek ali i dalje nije kao prije. Možda jer je ipak prošlo 10 godina. Dallas mi je u početku išao na živce. Ne možeš definirati likove a onda u drugoj epizodi izvrnuti naglavačke. Ali na kraju je ne smatram lošijom od prve.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/03/2020 : 22:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Meni je Dallas nešto slabiji zbog cijele te fore s putovanjem kroz vrijeme, ali ne puno. A sa Hotelom je potpuno promašio. Nije mi jasna ta potreba da se sve poveže i objasni, a čini mi se da se priča razvija u tom smjeru. Meni bi bilo sasvim u redu da nikad ne saznamo kako i zašto su djeca rođena, odakle je došao The Monocle i još hrpu drugih stvari, već da jednostavno uživamo u monster-of-the-day epizodama i međusobnoj interakciji "Kišobrana", bez dodatnog kompliciranja.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/03/2020 : 09:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Shvaćam te. Zaplet je toliko lud da je teško da ga rasplet može popratiti.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 24/03/2020 : 11:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Zaplet je toliko lud da je teško da ga rasplet može popratiti.


Točno to! Još kad bih se ja znao tako jasno izraziti...


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/07/2020 : 10:14:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ako nekog zanima, u tijeku je Kickstartet kampanja za društvenu igru sa motivima stripa:


https://www.kickstarter.com/projects/umbrellaacademy/the-umbrella-academy-game


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 19/03/2021 : 12:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
I šta ćemo sad za treću sezonu?

https://rs.n1info.com/showbiz/kanadski-glumac-pejdz-prvi-transrodni-muskarac-na-naslovnici-tajma/

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1734 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 19/03/2021 : 16:07:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Devojčak

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
511 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 09/04/2021 : 15:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Fibrino izdanje prvog dijela, u početku mi se jako svidjelo i čak sam mislio seriju početi gledati, ali sam odusto kada sam završio strip. Glavni zlikovac ima odlične moći i odlično izgleda, odlično ulazi u priču jer sam se cijelo vrijeme pitao što je to na naslovnici, ali su njegovi razlozi jako glupi, nedovoljni i stotine puta viđeni u serijama i filmovima. Sam kraj stripa je isto malo razočaravajuć. Lagano riješe glavnog zlikovca, a prije toga pokazuju kako je moćan i nepobjediv. Od 6 glavnih junaka, njih 5 su odlično predstavili i okarakterizirali, ovog jednog nisu ni probali, ne kužim. Stil crtanja je jako fora. Svijet i ostali likovi su isto jako dobri.
Za kraj, strip je dosta prosječan i ne vuče me nimalo da kupim ostale dijelove.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.

Edited by - GitaristRoko on 09/04/2021 15:17:44
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000