forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Batman v Superman: Dawn of Justice
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 15/05/2014 : 01:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Slazem se sa Bushidom, bila bi bas fora da bude crno beli kao noir film!

Ovaj kostim sa kratkim usima i nekako misicaviji, me asocira na onaj kostim iz The Dark Knight Returns




http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 15/05/2014 : 08:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:

Znači, ako ne smatra da je zasrao, nema mozga?



A i nije nikaj zasral, Man of Steel je daleko najbolji film o Supermanu dosad!
Snyder zasad nema loše film u svojoj biografiji tak da nema razloga da i ovo ne bude zanimljiv film.
Jebeš filmaša koji osluškuje kritiku i podilazi publici. Filmovi se snimaju za svoj gušt i po osobnim nahođenjima (ili jesi ili nisi talnet), i Snyder je fala bogu dosad to tak delal pa mu filmovi i vrede.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 15/05/2014 08:31:35
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 15/05/2014 : 09:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Felagund

Uostalom, WB je ocekivao da ce ovaj film biti veliki hit i da ce im kao i DK trilogija donijeti puno para sto na kraju film nije uspio (zaradio je dovoljno da se pokrije i bude u plusu, ali ne i previse iznad toga).


Hm?

Film je zaradio 668 milijuna dolara, na budžet od 225 milijuna.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 15/05/2014 : 10:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Felagund

Uostalom, WB je ocekivao da ce ovaj film biti veliki hit i da ce im kao i DK trilogija donijeti puno para sto na kraju film nije uspio (zaradio je dovoljno da se pokrije i bude u plusu, ali ne i previse iznad toga).


Hm?

Film je zaradio 668 milijuna dolara, na budžet od 225 milijuna.



U taj budzet nisu uracunati troskovi promocije, za koju su vjerojatno dali i vise novca nego je sam film kostao. Negdje sam procitao, nisam sad siguran koliko je to istina, da bi film trebao zaraditi oko 2.5 puta budzeta da se to moze smatrati zaradom.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 15/05/2014 : 10:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:

Znači, ako ne smatra da je zasrao, nema mozga?



A i nije nikaj zasral, Man of Steel je daleko najbolji film o Supermanu dosad!
Snyder zasad nema loše film u svojoj biografiji tak da nema razloga da i ovo ne bude zanimljiv film.
Jebeš filmaša koji osluškuje kritiku i podilazi publici. Filmovi se snimaju za svoj gušt i po osobnim nahođenjima (ili jesi ili nisi talnet), i Snyder je fala bogu dosad to tak delal pa mu filmovi i vrede.



O tome koliko je kome film dobar necemo. To je stvar ukusa i sto god ja kazem nece promijeniti tvoje misljenje niti obrnuto. Moja poanta je bila da se ocito vecini ljudi na ovom forumu koji su ga gledali film nije svidio ili im nije bio dovoljno dobar (meni).
Ja ne smatram da bi moje misljenje trebalo biti neka okosnica, ali ako vidim da ima jos dosta ljudi koji nisu zadovoljni sa filmom ili su na njega reagirali jos gore nego ja, a citali su supermana i znaju nesto o njemu, onda je ocito da je film imao svojih problema.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 15/05/2014 : 10:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:

O tome koliko je kome film dobar necemo. To je stvar ukusa i sto god ja kazem nece promijeniti tvoje misljenje niti obrnuto. Moja poanta je bila da se ocito vecini ljudi na ovom forumu koji su ga gledali film nije svidio ili im nije bio dovoljno dobar (meni).
Ja ne smatram da bi moje misljenje trebalo biti neka okosnica, ali ako vidim da ima jos dosta ljudi koji nisu zadovoljni sa filmom ili su na njega reagirali jos gore nego ja, a citali su supermana i znaju nesto o njemu, onda je ocito da je film imao svojih problema.



I nije ali to ne znači da je film imal problema
Očekivali su jedno a dobili drugo, ali filmski gledano film ima sve kaj jedan film treba imati. Na kraju krajeva određenom broju publike (i forumaša) se film i sviđa, a da nije dobar ne bi Snyder dobil priliku da snima još jedan film o Supermanu!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 15/05/2014 : 10:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Felagund

U taj budzet nisu uracunati troskovi promocije, za koju su vjerojatno dali i vise novca nego je sam film kostao. Negdje sam procitao, nisam sad siguran koliko je to istina, da bi film trebao zaraditi oko 2.5 puta budzeta da se to moze smatrati zaradom.



225 x 2.5 = 562.5
Neka su zaradili samo 100 miliona, opet je dobra zarada. Kao da bi pravili ovaj novi, koji će sigurno imati i veća sredstva, da ne vide masnu zaradu.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 15/05/2014 : 11:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:

Znači, ako ne smatra da je zasrao, nema mozga?



A i nije nikaj zasral, Man of Steel je daleko najbolji film o Supermanu dosad!
Snyder zasad nema loše film u svojoj biografiji tak da nema razloga da i ovo ne bude zanimljiv film.
Jebeš filmaša koji osluškuje kritiku i podilazi publici. Filmovi se snimaju za svoj gušt i po osobnim nahođenjima (ili jesi ili nisi talnet), i Snyder je fala bogu dosad to tak delal pa mu filmovi i vrede.


MoS je govno na kvadrat. A Snajder je uradio jedan blijed film, a to je ona dosada The Owls of Ga'Hoole. Što se tiče ostalih njegovih filmova, slažem se da su dobri, meni je bio jako dobar i Sucker Punch, koji su toliki popljuvali...
Uglavnom, nadam se da će BetsVSSups biti dobar, ali MoS i Aflek mi ne ulijevaju povjerenje. Držim palčeve
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 15/05/2014 : 11:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing


MoS je govno na kvadrat.



Uzasno govno..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 15/05/2014 : 12:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Ja sam do MoS-a imao sa Snyderom toplo-hladno odnos, tj. svaki njegov drugi film mi se svidio. Dawn of the dead mi se svidio i to mi je jedan od boljih horror remakeova, 300 sam pogledao...kuzim sto hoce reci i od kud dolazi, ali jednostavno sam ravnodusan prema tom filmu. Watchmen su mi super, Sucker Punch mi je negledljivo govno. Pa sam po toj logici ocekivao da ce mi Men of Steel biti dobar...Sad mi ovo sjebalo cijeli sustav

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 15/05/2014 : 12:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sinister

quote:
Originally posted by Felagund

U taj budzet nisu uracunati troskovi promocije, za koju su vjerojatno dali i vise novca nego je sam film kostao. Negdje sam procitao, nisam sad siguran koliko je to istina, da bi film trebao zaraditi oko 2.5 puta budzeta da se to moze smatrati zaradom.



225 x 2.5 = 562.5
Neka su zaradili samo 100 miliona, opet je dobra zarada. Kao da bi pravili ovaj novi, koji će sigurno imati i veća sredstva, da ne vide masnu zaradu.



Naravno da vide. Sada je golden age superherojskih filmova i zele se i oni ogrebsti za sto vise para dokle god superheroji dobro prolaze. Sta mislis zasto su odmah ubacili Batmana u drugi film (ocito je da je on najpopularniji DC-jev superheroj koji je nedavno imao uspjesnu filmsku trilogiju i kao lika ga vole i oni koji i ne citaju stripove), a onda su htjeli film podici na jos vecinu razinu pa ga pretvorili u zagrijavanje za JL film. Sve to ne mora biti lose, film moze jako dobro ispasti, ali sam nakon prvog skeptican.

Sve je relativno (E = mc^2)

Edited by - Felagund on 15/05/2014 12:36:26
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 21/05/2014 : 20:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Naslov koji su izabrali cak i nije los.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/06/2014 : 21:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Jason Momoa je Aquaman!

http://www.hitfix.com/motion-captured/jason-momoa-will-play-aquaman-in-dawn-of-justice-and-we-know-how-it-will-happen

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2629 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 14/06/2014 : 22:20:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sinister

quote:
Originally posted by Felagund

U taj budzet nisu uracunati troskovi promocije, za koju su vjerojatno dali i vise novca nego je sam film kostao. Negdje sam procitao, nisam sad siguran koliko je to istina, da bi film trebao zaraditi oko 2.5 puta budzeta da se to moze smatrati zaradom.



225 x 2.5 = 562.5
Neka su zaradili samo 100 miliona, opet je dobra zarada. Kao da bi pravili ovaj novi, koji će sigurno imati i veća sredstva, da ne vide masnu zaradu.



Obično se računa da je trošak promocije jednak 1/3 budžeta, što bi u ovom slučaju iznosilo 75MUSD. Tako da je ukupan trošak 300 MUSD. Studiji djele zaradu s prikazivačima (55% u USA, 25% u Kini i 50% u ostatku svijeta) i u ovom slučaju im je prihod oko 330 MUSD. Zarada od 30 MUSD na ulaganje od 300 sigurno nije razveselila dioničare.

Samo za usporedbu, drugi Thor je donio BV-u oko 80MUSD zarade na ulaganje od oko 230 MUSD, a daleko je od toga da se smatra nekim velikim uspjehom.
Go to Top of Page

sinister
Average Member



Bosnia and Herzegovina
699 Posts

Member since 10/04/2004

Posted - 15/06/2014 : 09:35:24  Show Profile Show Extended Profile  Send sinister a Private Message  Reply with Quote
Vjerovatno bolje poznaješ prilike od mene, samo sam išao logikom da imaju dobru zaradu, inaće ne bi snimali još skuplji drugi dio. Dodaj tu i zaradu od popratnih proizvoda koja vjerovatno nije mala.

Don't regret the rules I broke, when I die bury me in smoke.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2629 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 15/06/2014 : 15:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Zarada od popratnih proizvoda je vjerojatno velika, ali nije u tome stvar.
WB i DC žele franšizu koja drži studio (vidi Avengers, Harry Potter, Hunger Games, Batman, Ice Age, ...) i čija se zarada mjeri u stotinama milijuna. Takve franšize plačaju gomile filmova na kojima studiji gube novce, plaće režijskog osoblja i dividende vlasnicima. Do sada su bili neuspješni, a sada kao pravi kockari dižu ulog.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/07/2014 : 14:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 03/07/2014 14:39:23
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/07/2014 : 14:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
sad si misli: "Jbte, što sam cool"
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/07/2014 : 11:22:31  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Prvo će nam vaditi mast stavljajući nam slike Supermana kakvog već znamo, nimalo modifikovanog u odnosu na prvi deo
pa će, malo po malo, otkrivati deo po deo Batmanovog kostima
sledi niz od dvadesetak trailera
i kroz njih uopšte ceo film
bah!

Je li to Superman ćelavi ili se meni čini?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 04/07/2014 : 21:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Katastrofa..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/07/2014 : 08:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/07/2014 : 19:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi se čini pogodan topic.

Prvog kolovoza izlazi doks "The Death of "Superman Lives": What Happened?" Jona Schneppa o nikad realiziranom "The Death of Superman Lives" pripremanom 1998. u režiji Tima Burtona, prema scenariju Kevina Smitha i s Nicolasom Cageom kao Supijem.
Taj bih film itekako volio vidjeti.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/07/2014 : 20:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Prvog kolovoza izlazi doks "The Death of "Superman Lives": What Happened?" Jona Schneppa o nikad realiziranom "The Death of Superman Lives"

Film se trebao zvati Superman Lives.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 25/07/2014 : 20:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Tako je već logično. Makar, što se Burtona i Smitha tiče, moglo bi i onako.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/07/2014 : 21:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000