forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Gaming Center + PAN POSTERI
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 17/08/2013 : 22:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Zanima me, koliko stolnih igara (Board games) imate kod kuce?
I koje sve igre? Zašto me to zanima, objasnit cu kasnije!
Znaci stolne igre kao što su Monopoli, Šah, Risk (Stratego), Covjece ne ljuti se itd,..... nabrojite koje sve igre imate kod kuce.
Isto tako me zanima ako imate neke Game boy igrice, Nintendo, ili nešto slicno (ne kompjutere tipa Amiga 500,...) nego ove male rucne igrice na baterije.
I karte (kao što su tarot, poker, magic the gathering, pokemon,...)

Znaci nabrojite sve šta imate KOD KUCE od:
-stolnih igara (board games)
-igrica na baterije
-karata


UPDATE (23.8.2013)

eto, ocaran posterom kojeg je obojio naš forumaš Brdar:



Sjetio sam se na ove Pan Postere, stripovskih junaka (Veliki Blek, Mark, Zagor,...), pa me zanima da li bi mogli mi sa ovog foruma sakupiti sve te postere na jednom mestu i razstaviti ih negdje?
JAVITE SE LJUDI, AKO IMATE NEKI OVAKAV POSTER, pa da vidimo da li možemo sakupiti sve (od svih strip junaka) pa bi ih onda mogli negdje razstaviti (na nekom strip festivalu, ili u nekoj knjižnici, kaficu,....).
Naravno svaki ovaj poster bi lijepo stavili medu stakla (ono kao puzzle npr...), tako da se ne bi oštetio, ne bi ga stavili sa ekserima na zid nego ono lijepo izmedu stakla i na zid.....

Pored ovih PAN postera, mogli bi pokazati i strip albume sa samoljepljivim slicicama na temu stripovskih junaka i clanovi bi mogli da pokažu i crteže koje su im nacrtali strip crtaci. Npr dcopic, spiderman,...oni imaju jako puno toga,.....pa vjerovatno ne žele da bi ljudi "to pipali" da se ne ošteti, pa bi mogli npr da snimimo njihove crteže pa se onda putem LCD-a prikazuju njihovi crteži na toj razstavi.

Ova izložba bi bila BESPLATNA, ali bi svejedno stavili neku kutiju, za priloge ako netko želi, može dati koliko god hoce, i taj novac bi išao za troškove stakla itd....
Mogli bi registrirati i neko društvo, i djelovati kao društvo i prriredivati ovakve razstave, možda bi pozvali i nekog italijanskog strip crtaca na druženje (i crtanje) i tako promovirali strip scenu.

Edited by - 1Euro on 23/08/2013 11:28:15

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 17/08/2013 : 23:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

Zanima me, koliko stolnih igara (Board games) imate kod kuce?
I koje sve igre? Zašto me to zanima, objasnit cu kasnije!
Znaci stolne igre kao što su Monopoli, Šah, Risk (Stratego), Covjece ne ljuti se itd,..... nabrojite koje sve igre imate kod kuce.
Isto tako me zanima ako imate neke Game boy igrice, Nintendo, ili nešto slicno (ne kompjutere tipa Amiga 500,...) nego ove male rucne igrice na baterije.
I karte (kao što su tarot, poker, magic the gathering, pokemon,...)

Znaci nabrojite sve šta imate KOD KUCE od:
-stolnih igara (board games)
-igrica na baterije
-karata





Rizik
Game of Thrones + ekspanzija
Battlestar Galactica + ekspanzija
Smallworld
Dominion
Šah
Uskoci
Set za poker
Magic: The Gathering, par tisuca karata
Pokemon: puno manje
konzole sam imao stare, Super Nintendo, N64 i Game Boy al ko zna di je to više i jel radi
PS dvojka skuplja prašinu i nije upaljena godinama

http://matanovogumno.blogspot.com

Edited by - Mali_Mate on 17/08/2013 23:16:02
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 17/08/2013 : 23:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message
Jel postoje još YGO, MTG, Pokemon turniri? To je jako zamrlo prelaskom u novo desetljece što se tice promocije/marketinga.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 17/08/2013 : 23:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message
quote:
Originally posted by Zagor12

Jel postoje još YGO, MTG, Pokemon turniri? To je jako zamrlo prelaskom u novo desetljece što se tice promocije/marketinga.



MTG postoji sigurno, al nemam pojma za detalje. Povuko sam se iz "pro" MTG-a prije deset godina.

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 18/08/2013 : 04:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message
cugopol

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/08/2013 : 08:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by 1Euro

Zanima me, koliko stolnih igara (Board games) imate kod kuce?
I koje sve igre? Zašto me to zanima, objasnit cu kasnije!
Znaci stolne igre kao što su Monopoli, Šah, Risk (Stratego), Covjece ne ljuti se itd,..... nabrojite koje sve igre imate kod kuce.
Isto tako me zanima ako imate neke Game boy igrice, Nintendo, ili nešto slicno (ne kompjutere tipa Amiga 500,...) nego ove male rucne igrice na baterije.
I karte (kao što su tarot, poker, magic the gathering, pokemon,...)

Znaci nabrojite sve šta imate KOD KUCE od:
-stolnih igara (board games)
-igrica na baterije
-karata





Rizik
Game of Thrones + ekspanzija
Battlestar Galactica + ekspanzija
Smallworld
Dominion
Šah
Uskoci
Set za poker
Magic: The Gathering, par tisuca karata
Pokemon: puno manje
konzole sam imao stare, Super Nintendo, N64 i Game Boy al ko zna di je to više i jel radi
PS dvojka skuplja prašinu i nije upaljena godinama



Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/08/2013 : 10:21:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Imam Yamb i ne igram jer nemam vremena.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/08/2013 : 11:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
iman karte za trešetu i poker.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 18/08/2013 : 11:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
monopoli iz devedesetih godina prošlog stoljeca.
kada je valuta na igracim novcanicama bila hrvatski dinar.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 18/08/2013 : 12:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
karte (madarice i one za remi (znaci dupli špil))
monopoli (spužvabob skockani verzija)
šah
jamb
mlin i sl. zajebancije
citadels
pictionary


p.s. vlasnik sam i 1/5 rizika koji smo kao ekipa kupili prije 15 godina, ali nemam pojma kod koga je :)

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 18/08/2013 12:21:09
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/08/2013 : 12:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
vidim da imate svega i svacega, super!!! Nadam se da ce se i ostali javiti!!!!

Za par dana cu vam sve objasniti!!!!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 18/08/2013 : 13:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro
Za par dana cu vam sve objasniti!!!!



nema potrebe objašnjavati samo ostavi ovak kak je...

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/08/2013 : 13:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by 1Euro
Za par dana cu vam sve objasniti!!!!



nema potrebe objašnjavati samo ostavi ovak kak je...



nemoj pricati gluposti. Ovo ima neki veci smisao
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 18/08/2013 : 13:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
toga se i bojim kad si ti u pitanju!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

bluefield
Average Member



Czech Republic
914 Posts

Member since 22/01/2011

Posted - 18/08/2013 : 14:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send bluefield a Private Message
monopoli-ceška verzija
covjece ne ljuti se
activity
mlin+ neke slicne u paketu
šah
domino
karte madjarice i za remi 2 špila
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18409 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/08/2013 : 22:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
nemam ništa, ja se igram onim što mi je dala darežljiva priroda...i genske predispozicije,...
i zadovoljan sam...a i žena.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 20/08/2013 : 19:43:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message
quote:
Originally posted by teller

nemam ništa, ja se igram onim što mi je dala darežljiva priroda...i genske predispozicije,...
i zadovoljan sam...a i žena.


Bit ceš glavni adut Eurovog gaming centra

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18409 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 20/08/2013 : 22:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
quote:
Originally posted by Andrej

quote:
Originally posted by teller

nemam ništa, ja se igram onim što mi je dala darežljiva priroda...i genske predispozicije,...
i zadovoljan sam...a i žena.


Bit ceš glavni adut Eurovog gaming centra


aha, jedva cekam...još kad se obogatim....

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/08/2013 : 16:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Nije svaki moj projekat osmišljen da se ljudi obogate.

Eto ovdje se radi o tome, da bi mi sakupili ove igre i izložili ih u muzeju.

Znaci, registrirali (osnovali) bi društvo, cije prioritete bi bile:

-pronaci neku lokaciju, gdje bi mogli razstaviti ove igre, kao muzej, gdje bi ljudi mogli pokloniti igre koje im više ne trebaju. Mi bi onda ove igre sakupljali i razstavljali u našem muzeju. Ulaz u muzej bi bio besplatan!
-priredivali bi razlicne turnire, npr u Monopoliju, Risk,...

još puno toga ali muzej i turniri i lige bi bili prioritet.

Ali koliko vidim, ljudi i nemaju baš puno igara...Ja sam mislio da za pocetak, nam treba bar 300+ razlicitih igara da bi ovo (muzej) imalo neki smisao...

Inace ne znam jel netko sakuplja ove društvene igre (mislim da ih sakuplja Quentin Tarantino, poznati filmski redatelj) ali ako ne onda bi bilo super da otvorimo neki muzej (možda bi bili prvi takav muzej) i na taj nacin sacuvamo ove igre od toga da završe na "smetlištu istorije" odnosno kako kažemo mi u Sloveniji " da ne koncajo na smetišcu zgodovine".
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 21/08/2013 : 17:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Uzmeš komad asfalta i na njemu kredom (ili komadom cigle) napišeš brojeve za školicu.
Ili nacrtaš gameboard za trlju

Trljam ruke.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 21/08/2013 : 17:07:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
kao kak sam rekel, bolje da nisi niš objašnjaval. Ne znam odakle ti padaju ovakve glupsoti na pamet ali ne želim ni znati. Samo se nadam da jednog dana to ne zadesi i mene, valjda ne bu!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 21/08/2013 : 17:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Ovisi koliko si besposlen u životu

Trljam ruke.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 21/08/2013 : 17:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by Zlotvor

Ovisi koliko si besposlen u životu



a tu ne oskudijevam, stvarno radim jako malo...mislim da bi mi godišnji prosjek bil da radim max. 3 sata dnevno

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/08/2013 : 17:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

kao kak sam rekel, bolje da nisi niš objašnjaval. Ne znam odakle ti padaju ovakve glupsoti na pamet ali ne želim ni znati. Samo se nadam da jednog dana to ne zadesi i mene, valjda ne bu!



koji kurac je važno šta si ti "rekel" i šta je tebi važno. Ako te tema ne zanima, ako te ne zanima šta imam ja za reci, crta, kloni se mene odnosno mojih topika.
Skroz si prisutan na mojim topicima. Zar nisi rekao kako se povlaciš sa foruma a još si tu!??
Valjda mogu ja u svojim topicima otvarati teme koje MENE zanimaju a što tebe ne zanima , ma boli me za tebe, razumiješ ti to?

Inace svima kojima je ova tema smiješna, nemam pojma zašto bi Muzej igara bio smiješan.
Postoje jako stare igre, kojih se ljudi više ni ne sjecaju, neke od njih imaju cak dosta visoke cijene n aaukcijama, u svijetu postoje kolekcionari ovakvih društvbenih igara (npr Quentin Tarantino je jedan od njih) a neki cak sakupljaju Fliper automate, Juke Box, game boy igrice (Nintendo).....i mene osobno takve stvari više zanimaju od oružja npr, pa ako bi postojao negdje neki muzej Flipera, društvenih igara itd,....ja bi takvo mijesto sto puta radije posjetio nego neki muzej oružja, uniformi, granata,....a uvijek naletim samo na takve muzeje, koji su mi skroz bezvezni. Inace posjetio sam i neke razstave Kinder Figurica koje su bile u jednom Hotelu npr,...i jako mi je bilo zanimljivo.
A ljudi kao ovaj dosada misle kako treba svaki muzej biti jednak (uniforme, granate, oružje,....) ma bez veze.
Što nema muzej stripova?
Olovnih vojnika?
Lego kocaka? Štrumfova? Nakita? Albuma sa samoljepljivm slicicama? Porcelanastih figurica? Satova? Muzickih instrumenata? Razglednica?

A sve sami muzeji od drugog svijetskog rata!
A ako bi netko htio sakupiti i izložiti društvene igre, a cak organizirati neki turnir u Risk-u npr, SACUVAJ BOŽE!

Bolje da svi sto puta idemo u muzej gledati nekakve maceve i helebarde iz 15 stoljeca....
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 21/08/2013 : 17:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
rekel sam da dosada odlazi imajuci u planu pisati pod drugim nikom, ali markos se s tim ne slaže pa još pišem pod ovim!

a kaj se tice muzeja!?
... takvi muzeji u svijetu postoje tj. u muzejima se postavljaju tematske izložbe, a samim time ponekad je onda i tematska postava društvene igre. Evo kod nas ti ja lani bila postavlcjena izložba s temom "stare igracke". Tak da ovo kaj ti ovdje sad piskaraš nije nikaj novo, postoji odavno u svijetu. Isto tako se igraju i razni turniri raznih društvenih igara gotovo svakodnevno po raznim klubovima i igraonicama.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/08/2013 : 18:14:17  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

rekel sam da dosada odlazi imajuci u planu pisati pod drugim nikom, ali markos se s tim ne slaže pa još pišem pod ovim!

a kaj se tice muzeja!?
... takvi muzeji u svijetu postoje tj. u muzejima se postavljaju tematske izložbe, a samim time ponekad je onda i tematska postava društvene igre. Evo kod nas ti ja lani bila postavlcjena izložba s temom "stare igracke". Tak da ovo kaj ti ovdje sad piskaraš nije nikaj novo, postoji odavno u svijetu. Isto tako se igraju i razni turniri raznih društvenih igara gotovo svakodnevno po raznim klubovima i igraonicama.




a kod nas nije!
I ja ne pricam o izložbama nego o STALNOM MUZEJU, koji bi prikupljavao igre, cuvao igre itd,...a ne radio neke izložbe.
I znam da postoje turniri, zato sam i ja predložio da mi napravimo svoj!

Šta onda ako vec postoje turniri? Znaci da se to ljudima svida, ali opet šta meni znaci neki turnir u Osijeku npr. kada sam ja 500 km daleko (ili koliko vec ima do Osijeka haha).
U svijetu vec odavno postoji tvornica automobila Ford, Rover, Bmw,....a to nije sprijecilo KIU npr da napravi svoju tvornicu.
U svijetu vec postoji fudbalski klub ManUnited, Liverpool, Juventus,....a to svejedno nije sprijecilo Cibaliu da napravi svoj klub, ili Wigan ili bilo tko vec....

Nema veze ako postoje turniri, to može biti samo dobro, možda ce se jednom ovakvi turniri udružiti pa ce postojati i neke lige, ili Grand Slam turniri itd,....ali ako se to desi, to ce biti zbog ovakvih VIZIONARA kao što sam ja a ne zbog ovakvih kao što si ti, koji ismejavaš svakakvi trud i nikada ne daješ neku podršku nikome osim sebi davaš na važnosti.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.21 seconds. Snitz Forums 2000