forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 izdavači
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/08/2013 : 21:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Hipotetska situacija:
uskoro izlaze dva izdanja:
jedan strip koji Vas vrlo zanima
i jedan koji Vas uopće ne zanima
hoće li izdavač koji izdaje te stripove utjecati na Vašu odluku da te stripove i kupite?

odnosno, koliko će izdavač navedenih stripova utjecati na kupovinu samih izdanja?

Choices:

puno, ponajviše zbog visoke kvalitete koje pojedini izdavaci "garantiraju"
puno, ponajviše zbog transparentnog i pozitivnog odnosa sa kupcima
puno, ponajviše zbog sigurnosti da ce izdavac izdati cijeli zapoceti serijal
puno, ponajviše zbog domaceg prijevoda (hrvatskog nauštrb srpskog i obrnuto)
puno, kombinacija prvog i treceg razloga
puno, kombinacija više gore navedenih razloga (osim prvog i treceg)
puno, iz nekog drugog razloga
djelomicno, dajem prednost domacim izdavacima
djelomicno, iz nekog drugog razloga
potpuno mi je svejedno tko je izdavac, dajem prednost jeftinijima
potpuno mi je svejedno tko je izdavac, imam druge kriterije po kojima kupujem

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 22/08/2013 : 21:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
E jesi ga puno ponajviše potpuno izkonbinirao....
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4065 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 22/08/2013 : 22:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

E jesi ga puno ponajviše potpuno izkonbinirao....



Djelomicno si u pravu!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29299 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 22/08/2013 : 22:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
zadnja opcija

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 22/08/2013 : 22:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Mene recimo svaki strip zanima. Volio bih svaki strip imati sa hrvatskim prijevodom,ali recimo Ludens kao najmasivniji izdavač stripova u Hrvatskoj me 100 puta raspizdio sa prijevodom da sam jednom čak i odustao na par godina od kupovine njihovih stripova zbog tog debilnog prijevoda. Suprotno Ludensu čitao sam Dylane,Dampyre,Brad Barone... od veselog četvrtka i nisam imao nikakvih prigovora na "prevod",ali kod njih recimo svaki peti broj ima neku manu kada je u pitanju štampanje samog stripa(prazne strane,ponavljane strane,nedostatak nekih listova i slično-zato ni dan danas nisam otvorio niti jednog VČ Texa,nego sam ga stavio na aukcije,pa neka se netko drugi pati kada propusti pucnjavu u kojoj Tex upuca desetak negativaca...
Dakle opširno gledano...presudna je općenita kvaliteta izdanja koja obuhvaća puno iskombiniranih faktora koji ponajviše t.j. u potpunosti utječu na kvalitetu izdanja;)
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 22/08/2013 : 22:32:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
....valjda zadnja opcija....
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/08/2013 : 22:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
meni popriličan utjecaj imaju izdavači,
od neprovjerenih izdavača ne volim kupovati započete dugotrajne serijale
isto tako, znam da će fibra i libellus i darkwood stvar "odraditi" kvalitetno

a ako mogu birati izmedju više istih izdanja (npr. Gibrat), radje cu izabrati domaće izdanje (Fibru ispred Belog puta)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/08/2013 : 22:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zašto bi mi izdavač bio važan kod stripa koji me ne zanima?I zašto bi mi izdavač bio važan kod stripa koji me zanima? Izdavač mi jedino igra kod stripa kojeg su izdali više izdavača pa onda mogu birati.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 22/08/2013 : 23:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
ako me strip ne zanima, ne zanima me ni izdavac,
ako me strip zanima, ne pitam tko je izdavac, ja hocu taj strip i gotovo. Ili knjiga, ili glazbeni cd.. jedino mi znati ime izdavaca moze znaciti kao pomoc da znam gdje traziti, da lakse do toga dođem.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/08/2013 : 23:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Zašto bi mi izdavač bio važan kod stripa koji me ne zanima?


pa ja kupim tu i tamo neki fibrin strip, iako me isprva ne zanima
"samo dobri stripovi", pa znam da ne mogu puno faliti, a uvijek pokušavam dati priliku nečemu novome i proširiti svoje (stripovske) vidike


quote:
Originally posted by jaki

I zašto bi mi izdavač bio važan kod stripa koji me zanima?



mene zanima Nathan, ali arkonino izdanje neću kupovati
pricekati cu da izdaju poprilican broj nastavaka prije nego sto uopce pocnem razmisljati o kupovini
iskustvo me naucilo da, nazalost, nece biti nista (dugotrajno) od toga
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2331 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 22/08/2013 : 23:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
Nit me interesuje ko izdaje, niti sam slepo uveren u bilo čiji kvalitet izdanja.

Nabaviću ono što me interesuje, ako baš želim; ako ne, pre ili kasnije, svakako će mi se naći na dohvat ruke: bar je tako bilo do sada, a nema razloga da ne bude i dalje.

Piši propalo!
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 23/08/2013 : 00:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
ja glasam za onu jednu opciju odozgo...

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 23/08/2013 : 00:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Ako ne kupuješ Arkonu ti, Pera i stotinu Žika, jer čekate više izdanja, onda nećete ni dočekati drugi broj, prosto je.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/08/2013 : 01:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
5. opcija - itekako mi je bitno ko je izdavač.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7630 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 23/08/2013 : 06:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Zadnje.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 23/08/2013 : 09:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Naravno da mi je bitno tko je izdavač. Npr. Y last man sam kupio a da ga je izdala neka druga kuća a ne fibra čekao bi da sve objave da budem siguran. Isto tako od fibre ću kupiti i stripove koje inače vjerojatno ne bi.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/08/2013 : 09:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

pravo da ti kazem, ne znam sta da ti kazem



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/08/2013 : 09:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


pravo da ti kazem, ne znam sta da ti kazem






zvučiš ko "Bratuševka!

http://www.youtube.com/watch?v=xwim7J5eEsM

"We do not need help, we just need more time"

hahaha!!!!

Edited by - 1Euro on 23/08/2013 09:44:34
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/08/2013 : 22:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
jedan strip koji Vas vrlo zanima
Važno mi je da je ozbiljan izdavač koji će pružiti kvalitet i garanciju da će strip izaći do kraja i u cjelosti.
i jedan koji Vas uopće ne zanima
Tu mi nije važno koji je izdavač jer svakako ne kupujem.

Poenta je da sam se opekao već puno puta.
Kod nekih izdavača ne kupujem više ni stripove koji me zanimaju dok ne izdaju većinu ili sve. Ostavili su me na cjedilu pa ih više ne želim podržavati.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 23/08/2013 22:03:04
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/08/2013 : 22:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Eh, kupujem ono što me interesira, bez obzira na izdavača, cijenu i kvalitetu

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16874 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/08/2013 : 22:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Zadnja opcija, naravno!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 23/08/2013 : 22:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
a koliko kosta izdanje kod tih izdavaca? nije ovo sport za siromasnu raju kao nekad.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

magnus
Junior Member



Slovenia
340 Posts

Member since 22/08/2004

Posted - 20/09/2013 : 11:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send magnus a Private Message  Reply with Quote
Zadnja opcija!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 20/09/2013 : 11:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Pridzadnja opcija.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/09/2013 : 12:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
jako malo i ništa - najbliže predzadnjoj opciji

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/09/2013 : 12:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Potpuno mi je svejedno tko je izdavac, imam druge kriterije po kojima kupujem, jezik, kvaliteta izdanja i cijena u okviru normale.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000