forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 najbolji hrvatski stripovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/08/2013 : 12:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
jednostavno,
koji su hrvatski stripovi vrijedni pažnje?

čitao sam ponešto, ali još nisam našao svoj definitivni hrvatski strip... ima li ga?! naprotiv, u književnosti i filmu ima konačnih djela. je li strip toliko slabiji ili se samo meni manje sviđa taj medij ili još ne poznajem dovoljno...

Maurović je svakako vrijedan pažnje i još ću ga malo pogledati... ali, ovo malo što pogledah, skoro pa je nečitljivo. malo tko voli western više od mene, ali Andrija je došao prije vremena da bi dao definitivan hrvatski strip i to još western. ovi njegovi su c kategorija, gotovo ispod razine prvih zagora. na žalost, nisam siguran da ću naći nešto na tom putu...

Vama sam nekada jako volio. nedavno ili prošle godije ponovih - spao je na osrednje.
onda sam uzeo Zvijezde. osrednje ili ispod.
dobro crta Kordej, ali ni to nije definitivni hrvatski strip. tek doskočice, a one ipak ne vrijede puno.

pročitam Ponos vragova. vidim da ljudi ovo jako vole. ma, i to je osrednje ili nešto malo iznad. ideja nije loša i čak ima potencijal da bude definitivni hrvatski strip - samo da ga je Macan uradio iz hrvatske pozicije. Macan, povjesničar, utkao je hrvatsku povijest u ovu priču, a onda nije izgurao do kraja, nego porušio čitavu stvar jednim "kozmopolitskim" stajalištem. šteta.

čitao sam Papka. već sam zaboravio. osrednje.

uglavnom, to su neki koje se može uzeti u obzir, može se njima malo pozabaviti. postoji li još što...



Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/08/2013 : 12:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Dobro, tebe je očigledno teže zadovoljiti nego sultanov harem.

Machu Picchu ?

Žeželj ?

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/08/2013 : 12:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Papak za mene no1
slijedi Ponos Vragova

ostali daleko iza, iako ima dosta solidnih
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37335 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/08/2013 : 13:03:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sta se sve svrstava u hrvatski strip, zar i Parlov (SBE work) te Pavlovic (El Nino)... etc?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 23/08/2013 : 13:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Dobro, tebe je očigledno teže zadovoljiti nego sultanov harem.



Isti ko' moja žena...jedino joj Dick Long uspio skrenuti pažnju od svega što imam;)
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37335 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/08/2013 : 13:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Tonto

Dobro, tebe je očigledno teže zadovoljiti nego sultanov harem.



Isti ko' moja žena...jedino joj Dick Long uspio skrenuti pažnju od svega što imam;)



hm

da joj nesto ne fali










(ma salim se!!!! )



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 23/08/2013 : 14:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Imaš dosta kvalitetnih hrvatskih stripova.

MAUROVIĆ: Vjerenica mača, Grob u prašumi, svi kolorni stripovi iz Plavog vjesnika. Sve su to remek djela. A ima ih još more, ali prvo njih pročitaj.
BEKER: Zaviša (posebno 3. i 4. epizoda), Mak Makić (karikaturalni) oba su remek-djela
NEUGEBAUEROVI: Kompletan opus
JULES:Kroz minula stoljeća
GOTOVAC: Anđeo sjevera, Zemlja slijepih, Lovci na čaplje

Ovo su sve sjajni stripovi i onako na prvu ti je moj izbor.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/08/2013 : 14:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
machu picchu, a?
nije me se dojmilo, onomad davno, kada sam to gledao u stripoteci. no, prošle su godine i moguće da ovaj zavrijeđuje pažnju.

što se tiče žeželja... ha, ne znam. i to sam čitao davno i to dvaput uzimao Osmijeh Majakovskog. nisam to baš mogao pratiti, ništa mi nije govorilo. opet, prošle su godine. dati i ovdje još jednu šansu?
čita li tko žeželja? ajd napišite koju o tom žeželju, kojim problemima se bavi, što je teza, koje su mu teme... mene ne smeta da je nešto arti-farti, no ako je samo TO, koji će mi onda žeželj...

parlova, koji odrađuje za talijansku industriju, ne svrstavam u hrvatski strip - to je talijanski strip.

pavlović, el nino? nemam pojma tko je pavlović.

supermark,
ajd napiši te solidne (kojih ima dosta)

...

da se razumijemo
zanimaju me svi ti "solidni". i ovo što sam gore naveo, ne znači da stripovi ne valjaju. solidni su, samo još nisam našao pravi pravcati. ako ga ima. a možda, kad prođem sve te "solidne", dogodit će se obrat, pa će jedan od njih postati moj definitivni hrvatski strip.
za sada mi izgleda da je to najslabije polje između ona 3: film, književnost, strip. recimo ovakva usporedba: ovi najzanimljiviji (do sada viđeni) hrvatski stripovi su u rangu druge kategorije romana, tipa Bolja polovica hrabrosti ili na filmu, Donator Veljka Bulajića.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/08/2013 : 15:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

BEKER: Zaviša (posebno 3. i 4. epizoda)
NEUGEBAUEROVI: Kompletan opus
JULES:Kroz minula stoljeća
GOTOVAC: Anđeo sjevera, Zemlja slijepih, Lovci na čaplje




pogledat ću to, nešto od toga
ali mene ne zanima SAMO crtež. ako je priča i ideja slaba, onda to ne mogu čitati. slično kao Maurović, al njega ću se natjerati pogledati.
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 23/08/2013 : 15:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Dubravko Mataković:Govno...
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 23/08/2013 : 15:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message  Reply with Quote
Ako tražiš bolje, prestani tražiti.
Nećeš naći bolje od dosad nabrojanog.
Ali ako tražiš vrijedne pažnje, možda nađeš još pokoji naslov na sličnoj razini.

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!

Edited by - Škrky on 23/08/2013 15:47:00
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 23/08/2013 : 15:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
...vidim da ti se ne sviđaju Kordejeve Zvijezde...ipak su te priče stare oko 30 godina i tada su bile daleko ispred svoga vremena,a danas su naravno dosta zastarjele jel su se takve ideje u posljednjih 30 godina,bezbroj puta iskoristile i iscrpile u stripu.
Nadalje,stripovi poput Ponosa vragova ili Macanovog i Žeželjovog Kapetana Amerike mi se također ne sviđaju jer su izvorno rađeni za američko tržište i nemaju taj domaći hrvatski štih.
Ni samom mi trenutno ne pada puno domaćih stripova na pamet,ali evo, znam da sam u zadnjih par godina bio oduševljen nakon pročitanog fibrinog albuma Svebor i Plamena...netko će možda reći da je to strip za djecu,ali eto,ja vjerujem da ću ga pročitati još mnogo puta jer mi je jednostavno dobar.
Najveća preporuka ide za Mirakul 1 i Mirakul 2(Štrumpfovi)...ipak je to strip novijeg datuma i novijeg autora...
...a što se humora tiče...nije loš Macanov Dick Long-ipak na svoj način prati većinu događaja koji su u zadnjih 30-tak godina obilježili Hrvatsku i okolne zemlje...
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 23/08/2013 : 16:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Doma mi red za čitanje čeka hrpa stripova hrvatskih autora:
Stranac/Metro, Wanderer, Vam, Gluhe Laste....i ne znam ni sam što sam sve do sada propustio pročitati,a oduvjek preferiram i skupljam domaće stripove,a nikako da dođu u ruke...
Od kuda početi?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/08/2013 : 17:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki
stripovi poput Ponosa vragova ili Macanovog i Žeželjovog Kapetana Amerike mi se također ne sviđaju jer su izvorno rađeni za američko tržište i nemaju taj domaći hrvatski štih.




naprotiv
doduše, ne znam za Kapetana Ameriku, ali Ponos vragova ima "hrvatski štih" i baš zato je meni u vrhu domaćih stripova. ta jedino to mi valja u tom stripu, to što je Macan uspio u podtekstu progurati jednu "hrvatsku činjenicu", Hrvatska kao Granica i non-stop rat. baš zato me i čudi takav strip za "američko tržište", jer nikome živome tamo ova priča ne govori ništa više od puke fabule, nitko živ tamo nema pojma ni gdje je hrvatska niti zna išta o hrvatskoj povijesti.

dakle, Macan je Ponos vragova podigao na jednoj hrvatskoj temi, i zato kao ideja taj strip vrijedi. sve ono ostalo od čega je on sklepao priču, meni se to ne sviđa. naši se svjetovi razlikuju i njegovi izvori, američki strip, ratovi zvijezda i jediji, mene to malo zanima. ipak ostane ona "hrvatska tema" kad sve to što smeta maknem. i kako rekoh, šteta je što on tu najjaču sastavnicu stripa nije doveo do kraja i napravio pravi prohrvatski strip, na hrvatskim nacionalnim mitskim temeljima. propustio je izvrsnu priliku za jednim rasnim mitskim hrvatskim državotvornim stripom i ujedno je propustio zaokružiti onu hrvatsku ideju, što bi bilo bolje rješenje, na svim razinama: i idejno i fabularno. ovako je ostavio otvoren kraj, i premda piše sa neke tragičke pozicije, nema tu ni grčke tragedije, jer nema kraja ni katarze. umjesto tragedije ima patetike.
... no, i ovako manjkav, taj rad spada među najbolje hrvatske stripove.
... i toga sam se pribojavao, što reče škrky, nema(mo) boljih.

Zvijezde su daleko slabije, dakako. tu nema ideje, to je tek - dosjetka. a opet, i taj slabašan rad spada među bolje hrvatske stripove. zato ću pogledati i tog Stranca/Metro koji spominješ.

Mirakul me jednom prilikom uputio prijatelj D.J. pa sam pročitao online, iako ne podnosim čitati skenove. dakle, već ta činjenica mi umanjuje Mirakul, a drugo - ni to ideološki ne valja.

Svebor i Plamena... vidiš, to bih mogao pogledati.
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 23/08/2013 : 17:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by all_ba

BEKER: Zaviša (posebno 3. i 4. epizoda)
NEUGEBAUEROVI: Kompletan opus
JULES:Kroz minula stoljeća
GOTOVAC: Anđeo sjevera, Zemlja slijepih, Lovci na čaplje




pogledat ću to, nešto od toga
ali mene ne zanima SAMO crtež. ako je priča i ideja slaba, onda to ne mogu čitati. slično kao Maurović, al njega ću se natjerati pogledati.



Pa ne bih tebi ponudio samo crtež. Priče su super.:)

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/08/2013 : 18:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Probaj Matakovića, nećeš pogriješiti.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/08/2013 : 18:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Žeželj je svijet za sebe. U njegovim stripovima možeš tražiti paralele sa realnošću ako baš hoćeš, ali iskreno sumnjam da je to potrebno. Najjači aduti su mu originalnost i atmosfera, u nešto manjoj mjeri poetičnost priča. Žeželj bi mu došao nešto kao Tom Waits hrvatskog stripa. Meni je najdraži Sun City, vjerovatno jer sam ga prvog čitao, Sophia i Rex su isto super, oni kasnije mi nisu legli u tolikoj mjeri...jel do mene il do njega, ne znam...nije me briga.

Kordej mi je još najdraži u suradnji s Djangom.

Od Parlova imaš 2084...koja bi bila dobra da nije toliko kopija Fonta.

Mudraci od Bartolića su jako dobri.

Imaš Strip genove projekte od kojih je Ukleti vitez (bez ozira što sam radio na njemu) najkvalitetniji.

Svebor i plamena je zaista izvrstan strip.

Senor...meni nako...ništa posebno.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/08/2013 : 19:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pogledat ću žeželja ponovo, makar to što govoriš (plus moje prijašnje iskustvo) ne sluti na dobro. "najjači aduti originalnost i atmosfera" u prijevodu znači da tamo nema ničega.

mataković ne dolazi u obzir, zajebancije, parodije, to me ne zanima uopće. makar, sve izgleda, ljudi vole tog matakovića.

mudraci su, na žalost, skroz slabi. nemamo čak ni sjajan strip o ratu. papak to nije.

ukleti vitez, možda pogledam to.

ah da, ovog kordeja i djanga sam baš posudio;) pa da vidimo.

mislim da ću pogledati i hrvatski antifašistički strip, iako ne očekujem puno. zapravo, već znam da je to slabo, blago rečeno.
e sad, nek netko bude faca pa da izda hrvatski fašistički strip. (kad bi ga barem imali:)

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19354 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 23/08/2013 : 20:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Senor - meni odličan - isplati se pročitati

Herlock Sholmes - duhovit, odličan

Citati - Najbolje od Biukovića i Macana - bolje čak i od ponosa vragova

Kapetan Amerika od Macana i Žeželja - odlično - ovo smatram hrvatskim stripom isto ko i ponos vragova - nema veze s običnim kapetanom amerikom

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1182 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 23/08/2013 : 22:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Hrvatski velikani stripu. Naći ćeš u njima ono što nisi u Grendelima, ali nećeš ono što si našao u Grendelima...
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
979 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 23/08/2013 : 23:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky
... propustio je izvrsnu priliku za jednim rasnim mitskim hrvatskim državotvornim stripom i ujedno je propustio zaokružiti onu hrvatsku ideju, što bi bilo bolje rješenje, na svim razinama: i idejno i fabularno. ovako je ostavio otvoren kraj, i premda piše sa neke tragičke pozicije, nema tu ni grčke tragedije, jer nema kraja ni katarze. umjesto tragedije ima patetike.



Pa šta nije tu upravo pogodio?
Koliko smo god ratova imali na ovim prostorima ni jedan nema
ni kraja ni katarze. U svakom smo proživjeli tragedije koje
obilježavamo teškom patetikom. Ako se povijest ponavlja ne
vidim zašto bi neki budući rat bio drugačiji.
Osim toga, globalizacija je amerikanizirala dobar dio svijeta
pa nije nevjerojatno da jedan od budućih ratova bude u ovakvoj
amerikaniziranoj verziji. S obzirom na današnji trenutak iz
hrvatske perspektive Ponos vragova se može gledati kao
kritika globalizacije iako taj aspekt autorima nije bio ni na
kraj pameti.

Meni su od hrvatskih stripova draži oni nakon devedesete nego
oni prije. Kad se devedesetprve tržište slomilo strip se
oslobodio uzda komercialnosti i počeo bauljati tražeći svoj
identitet. Postao je zanimljiviji. Naravno da je sad pitanje koliko
talenata je hrvatski strip "izgubio" jer su otišli trbuhom za kruhom.
Odgovor je, mnogo. Ako voliš dobru priču, dobra vijest je što su to
uglavnom crtači, a loša što su bez crtača potencijalni scenaristi
počeli pisati nešto drugo, a ne strip. U hrvatskom stripu su
praktički ostali samo kompletni autori (sam pišeš i crtaš) ako
izuzmemo Stripgen inicijativu. Jasno ti je da je manje vjerojatno
imati talentiranog autora nego samo talentiranog crtača ili
scenarista. Zato noviji stripovi uglavnom nisu genijalni več
samo dobri. Ali to je OK za hrvatski strip i njegov identitet jer
više ne kopiramo strance. Zato što i ne moramo. To rade oni koji su
otišli trbuhom za kruhom.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 24/08/2013 : 10:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dupli

Pa šta nije tu upravo pogodio?
Koliko smo god ratova imali na ovim prostorima ni jedan nema
ni kraja ni katarze. U svakom smo proživjeli tragedije koje
obilježavamo teškom patetikom.



ne mislim tako
malo više volje snage i duha, ljudi. sav taj defetizam proizvodite sami, bez potrebe.
90-tih smo imali pobjedonosni državotvorni rat = eto ti kraja i katarze

ti i sam to kažeš

quote:
jer više ne kopiramo strance. Zato što i ne moramo.


a onda puštaš da ode i vraćaš se defetizmu

jasno, pobjedonosni rat nije istovremeno osobna katarza, u smislu da će sad svatko privatno doseći najveću sreću. ne, nego je to pretpostavka - to je početak individualnog, a ne kraj. kraj je obzirom na opće. a to nije mala stvar, štoviše, bitna je.

više od bitnog: ne može se čak ni pobjeći od tog "velikog narativa", svatko od nas je u agoniji (da posudim Unamuna), što će reći u borbi između individualnog i općeg. macan također. jer, što je onda uzeo "hrvatsku temu" ako to nije bitno, ako nema veze nacija, država??! dakle, i on je 'podveden' pod opće, u ovom slučaju hrvatsko.

i sada on uzima to opće, hrvatsku temu (uostalom, on to piše 90-tih!), i naravno je u agoniji, ali -po meni- nije "dobar boj bio".
što on govori? ma zaboli me za sve te ratove, samo meni neka bude dobro, nek vlada 'pax romana' da se mogu posvetiti pisanju, jedijima, američkom stripu i svom talentu. to je točka u kojoj je "uzdrhtao, ustreptao u sebi u tjeskobi". otuda je "logično" njegovo razrješenje = njegov "pad". takoreći je natjeran na jedno "kozmopolitsko" stajalište: svi smo mi ovdje (na ovim prostorima) divljaci koji se kolju bez kraja i konca. i smisla. zato nam treba netko 'izvana', da nas pacifizira, tj. da nama "talentima", "ljudima širih pogleda" omogući civilizirano društvo tako što će neutralizirati i eliminirati divljake.

zato u njegovoj priči svi ti ratovi jesu besmisleni i uopće uzevši, sve to skupa jest besmisleno. zato je "otvoren kraj", ali ne "otvoren" u smislu da čitatelj reflektira i pita se oko nekih plodonosnih mogućnosti; ne, nego otvoren kao beskonačnost, i to "loša beskonačnost" u Hegelovom smislu: perpetuiranje ratova koji tobože traže rješenje toj hrvatskoj temi. a ne prepoznaje se da je tema već riješena, tj. da pobjedonosni državotvorni rat jest razrješenje. država je kulminacija i svrha i opravdanje svih tih "Koliko smo god ratova imali na ovim prostorima". tu je kraj i katarza; a onda idemo dalje, na druge manje (ili veće) osobne katarze i sreće.

zato je u pravu bisley, makar ga je potrebno malo korigirati: hrvatski velikani u grendelima, eto to bi bio moj definitivni hrvatski strip. treba sinteza, bisley, sinteza hrvatskih velikana i grendela.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46515 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/08/2013 : 12:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Probaj Matakovića, nećeš pogriješiti.




Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1182 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 24/08/2013 : 12:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
"...sinteza hrvatskih velikana i grendela".
...koja bi to tek fikcija bila...posuditi malo nečije budućnosti kako bi se korigirala prošlost, da bi se definirala sadašnjost...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 24/08/2013 : 13:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ne kako bi se "korigirala", nego opravdala prošlost. "opravdaš" sve te ratove, daš smisao i svrhu... i to ti je "istina" bisley, koju si sam stvorio, jer si ju "prepoznao". (prepo)zna slobodan, onaj koji zna je slobodan. a koji ne zna i ne prepozna, njemu je sve to besmisleno i proizvoljno i fikcija.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 24/08/2013 : 13:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
inače,
našao sam jedan top hrvatski strip, i to na pravom putu: Maurović.
Trojica u mraku, stara verzija. naime, prije sam bio čitao novu verziju, iz 50-tih, i tu je scenarij zbrzan, pa sve skupa izgleda jedva podnošljivo. međutim, stara verzija je prilično dobra, gotovo da sam uživao od početka do kraja. što se ne može reći za onaj izbor Maurović na Divljem zapadu, kroz koji sam se mukotrpno probijao.
Trojica u mraku idu instantno na moju listu naj-hrvatskih stripova. napravljeno 30 i neke, a 2013. n e m a m o boljih priča. da, priča, ne samo crteža.
definitivno ću proučiti Maurovićeve westerne; veselim se Sedmoj žrtvi najprije.

(nakon toga ću ih "opravdati", znači reći vam zašto su najbolji hrvatski stripovi.)
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000