forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 361

jaki
Advanced Member



Croatia
25835 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/10/2020 : 10:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Valjda ti nije novost da je Blueberry francuski strip?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 21/10/2020 : 10:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Valjda :)

Kako čitam englesko izdanje bio sam uvjeren da su naši prevoditelji kiksali, ali nisu. S obzirom da je u originalu "Allemand" onda je greška u prijevodu kod "engleza", a ne naših prevoditelja.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25835 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/10/2020 : 10:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Evo objašnjenja svega:

https://en.wikipedia.org/wiki/Lost_Dutchman%27s_Gold_Mine

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 21/10/2020 : 10:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Evo objašnjenja svega:

https://en.wikipedia.org/wiki/Lost_Dutchman%27s_Gold_Mine




Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10106 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/10/2020 : 11:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Valjda :)

Kako čitam englesko izdanje bio sam uvjeren da su naši prevoditelji kiksali, ali nisu. S obzirom da je u originalu "Allemand" onda je greška u prijevodu kod "engleza", a ne naših prevoditelja.


Zato san te i pita jel čitaš na Engleskon.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1580 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 22/10/2020 : 07:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

meni su prve epizode zanimljivije pričom od tih koje spominjete. mnogi se vežu za te kasnije epizode jer su to prvo čitali i jer im je crtež (i kolor) bolji. moj prvi bluberi je bio "izgubljeni konjanik", kupio kad je tek izašao u izdanju "dečijih novina", i tako je otpočela ljubav.

prvih 5 epizoda + od 17 albuma do kraja je po mom ukusu top od bluberija!

"rudnik" i prvi dio "konfederacijske sage" (albumi 13-16) su mi smor.


Pa sad, tačno je da je meni rudnik bio prvi Bluberi (takozvana "Planina duhova") ali se kod više junaka potrefilo
da epizode koje sam prvi put čitao smatram i danas objektivno najboljim, ili makar u top 5.
Komanča - Čuvari zakona (Šerifi); Džeremaja - Zamorče za večnost; Bernard Prins - U plamenom obruču; Aster Blistok - U središtu Amniota
Kod nekih stripova sam pak svestan da moje prve pročitane epizode ne spadaju u vrh tog serijala (većina Boneli junaka)
i njih mogu da stavljam na neku moju ličnu top listu, ali se ne bih usudio da dam preporuku nekom
ko treba da krene sa tim serijalom, da započne svoje upoznavanje baš sa tim epizodama.

Da se vratim na Bluberija, nekih godinu dana nakon Planine duhova, pročitao sam i prvu epizodu u DN albumu
(i jednu i drugu u predškolskom uzrastu). S jedne strane sam u tim godinama bio oduševljen što imam strip album u boji
i s tvrdim koricama, ali sam bio i donekle razočaran, jer mi je i tad prva epizoda bila znatno slabija od Luknera,
što zbog crteža, što zbog same radnje i likova (nije se pojavljivao Džimi).

Čudno da neki ljubitelj Bluberija kaže da su epizode 11-16 smor, a epizode 1-5 super?!
Kad neki zakleti fan izjavi da su mu apsolutno sve epizode super, to razumem, ali ovakvo izdvajanje epizoda još nisam video...
Meni je prva epizoda okej, druga je baš loša i smor, treća i četvrta su bolje, ali daleko slabije od kasnijih epizoda,
a peta opet smor i sa nekim lošim scenarističkim detaljima.
Kod epizoda 16-17, koje su direktno povezane, blagu prednost dajem Odmetniku (nekako mi je uvek uzbudljiviji zaplet od raspleta,
mada je cela priča top) iako sam tu epizodu čitao nakon Anđeoskog lica.

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15005 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 22/10/2020 : 08:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Ove dva integrala Neznanca izdaju bez 5 albuma koji je izdala Fibra ????

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 22/10/2020 : 08:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Pa sad, tačno je da je meni rudnik bio prvi Bluberi (takozvana "Planina duhova")




Nikad nisam znao koji je prvi, a koji drugi tom,
Planina duhova ili Zlatna planina...

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/10/2020 : 08:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Xexe o tome smo imali raspravu dsormaz i ja:))

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=8636

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2502 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 22/10/2020 : 11:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ninel

quote:
Originally posted by Jozzinelli

Pa sad, tačno je da je meni rudnik bio prvi Bluberi (takozvana "Planina duhova")




Nikad nisam znao koji je prvi, a koji drugi tom,
Planina duhova ili Zlatna planina...



'Duh' se pojavljuje tek u drugom dijelu :)


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2442 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 22/10/2020 : 15:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 22/10/2020 : 16:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by BeaGea

Valjda :)

Kako čitam englesko izdanje bio sam uvjeren da su naši prevoditelji kiksali, ali nisu. S obzirom da je u originalu "Allemand" onda je greška u prijevodu kod "engleza", a ne naših prevoditelja.


Zato san te i pita jel čitaš na Engleskon.



Sve ti je poznato pa ću shodno tome i reagirati.
Naime, nije mi se svidio ni Rudnik, a ti savjetuješ da ako ni on ne sjedne kako treba nema smisla više čitati Blueberrya. Poslušat ću te.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10106 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/10/2020 : 17:04:43  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by BeaGea

Valjda :)

Kako čitam englesko izdanje bio sam uvjeren da su naši prevoditelji kiksali, ali nisu. S obzirom da je u originalu "Allemand" onda je greška u prijevodu kod "engleza", a ne naših prevoditelja.


Zato san te i pita jel čitaš na Engleskon.



Sve ti je poznato pa ću shodno tome i reagirati.
Naime, nije mi se svidio ni Rudnik, a ti savjetuješ da ako ni on ne sjedne kako treba nema smisla više čitati Blueberrya. Poslušat ću te.



Mogla bi mi ČK poslat pismo zahvale

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25835 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/10/2020 : 17:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
I tako je propala strip scena

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10041 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/10/2020 : 17:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea
Sve ti je poznato pa ću shodno tome i reagirati.
Naime, nije mi se svidio ni Rudnik, a ti savjetuješ da ako ni on ne sjedne kako treba nema smisla više čitati Blueberrya. Poslušat ću te.



Ako nije problem, koje ti stripove voliš, kakvi ti se stripovi sviđaju, koji naslovi ili serijali?
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 22/10/2020 : 17:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Zadržat ću se samo na vesternima uz koje samo uživao jer mi je ukus šarolik i čitam razne žanrove.
Na prvom mjesto Bouncer, onda mi je fino legao Stern i Ken Parker a malo manje Pogrebnik i Django / Zorro. Tex mi je simpatičan i jedini od ovih "junaka" iz SBE (K. Parker je isto SBE ali ...) koje povremeno pročitam, uz Mr. Noa (par brojeva svega pročitao i sviđa mi se). Od albumskih izdanja posebno bih naglasio "Western" (Van Hamme/Rosinski) i neponovljivog "Junaka i legendu" Paola Eleuterija Serpierija.

Poslikao dio kolekcije da dobiješ širu sliku onoga što čitam.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!

Edited by - BeaGea on 22/10/2020 18:32:09
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/10/2020 : 18:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ljudi, koja je ono shema bila sa Anihilacijom od Čarobne Knjige, šta su izbacili u odnosu na američko izdanje?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 22/10/2020 : 19:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Ne sećam se da su spominjali da je išta izbačeno. Beše prevod kritikovan, kao da je neko koristio Google translate.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2304 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 22/10/2020 : 19:32:55  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

Ove dva integrala Neznanca izdaju bez 5 albuma koji je izdala Fibra ????


Čudno je što na sajtu Čk još uvek nema privjua za ova dva integrala, dok za sve ostale naslove u pripremi ima... a za nedelju dana trebalo bi da se pojave u prodaji...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10041 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/10/2020 : 19:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Zadržat ću se samo na vesternima uz koje samo uživao jer mi je ukus šarolik i čitam razne žanrove.
Na prvom mjesto Bouncer, onda mi je fino legao Stern i Ken Parker a malo manje Pogrebnik i Django / Zorro. Tex mi je simpatičan i jedini od ovih "junaka" iz SBE (K. Parker je isto SBE ali ...) koje povremeno pročitam, uz Mr. Noa (par brojeva svega pročitao i sviđa mi se). Od albumskih izdanja posebno bih naglasio "Western" (Van Hamme/Rosinski) i neponovljivog "Junaka i legendu" Paola Eleuterija Serpierija.

Poslikao dio kolekcije da dobiješ širu sliku onoga što čitam.



Thnx, zanimalo me.

Ipak, probaj još Blueberryja, epizode iza Rudnika, možda ti se ipak svidi. Scenarij bi te mogao podsjetiti na slične priče, ali treba imati na umu vrijeme kada su kreirane ove epizode.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3498 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/10/2020 : 19:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ljudi, koja je ono shema bila sa Anihilacijom od Čarobne Knjige, šta su izbacili u odnosu na američko izdanje?



Ako me pamćenje dobro služi fali mini serijal Heralds of Galactus
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 22/10/2020 : 20:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ljudi, koja je ono shema bila sa Anihilacijom od Čarobne Knjige, šta su izbacili u odnosu na američko izdanje?



Ne znam, ali imam je odavno, i čitao sam je bez većih problema iako veze nemam o kosmičkom marvelu. Možda mi je to i najzabavnije njihovo best of marvel izdanje.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2304 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 24/10/2020 : 17:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Početkom sledeće godine Čk izdaje Pratova luksuzna kolor izdanja Fort Viling i Koinski... :)

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/10/2020 : 18:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
zanimljivo, prelaze na luksuzna izdanja
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10041 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 24/10/2020 : 18:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

Početkom sledeće godine Čk izdaje Pratova luksuzna kolor izdanja Fort Viling i Koinski... :)




To se traži! Kupuje se!
Go to Top of Page
Page: of 361 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.64 seconds. Snitz Forums 2000