forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Čarobna knjiga najavljuje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 362

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 25/12/2019 : 13:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Čekaj, šta bi neki ovde? Da nešto što ne ide po svaku cenu da se gura? Pogotovo kad pričamo o serijalima koji ni u originalu nisu završeni. Izdavači ćute kad nešto neće dalje, jer krene pljuvačina ako nešto prekinu javno, kao svi bi transparentnost, a ustvari više se ceni podgrevanje lažnih nada kolekcionarima.

Ja da sam izdavač bi svaki put kad nešto gasim odmah izašao sa "Ovo staje jer niste kupovali". Ono što je tragikomično je da bi takav potez zapravo bio kontraproduktivan, jer bi mi većina tad okrenula leđa.

Mislim da je očigledno da svaki NOVIJI serijal odmah upada u rizičnu kategoriju, jer većina kupaca ovde je izuzetno konzervativna i ne ide daleko iz svoje zone komfora (poznavanja).
I ČK i svi ostali treba da se drže kraćih novijih serijala (do 4-5 knjiga).
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 25/12/2019 : 14:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Čekaj, šta bi neki ovde? Da nešto što ne ide po svaku cenu da se gura? Pogotovo kad pričamo o serijalima koji ni u originalu nisu završeni. Izdavači ćute kad nešto neće dalje, jer krene pljuvačina ako nešto prekinu javno, kao svi bi transparentnost, a ustvari više se ceni podgrevanje lažnih nada kolekcionarima.

Ja da sam izdavač bi svaki put kad nešto gasim odmah izašao sa "Ovo staje jer niste kupovali". Ono što je tragikomično je da bi takav potez zapravo bio kontraproduktivan, jer bi mi većina tad okrenula leđa.

Mislim da je očigledno da svaki NOVIJI serijal odmah upada u rizičnu kategoriju, jer većina kupaca ovde je izuzetno konzervativna i ne ide daleko iz svoje zone komfora (poznavanja).
I ČK i svi ostali treba da se drže kraćih novijih serijala (do 4-5 knjiga).



apsolutno se slažem.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1587 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 25/12/2019 : 15:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Čekaj, šta bi neki ovde? Da nešto što ne ide po svaku cenu da se gura? Pogotovo kad pričamo o serijalima koji ni u originalu nisu završeni. Izdavači ćute kad nešto neće dalje, jer krene pljuvačina ako nešto prekinu javno, kao svi bi transparentnost, a ustvari više se ceni podgrevanje lažnih nada kolekcionarima.

Ja da sam izdavač bi svaki put kad nešto gasim odmah izašao sa "Ovo staje jer niste kupovali". Ono što je tragikomično je da bi takav potez zapravo bio kontraproduktivan, jer bi mi većina tad okrenula leđa.

Mislim da je očigledno da svaki NOVIJI serijal odmah upada u rizičnu kategoriju, jer većina kupaca ovde je izuzetno konzervativna i ne ide daleko iz svoje zone komfora (poznavanja).
I ČK i svi ostali treba da se drže kraćih novijih serijala (do 4-5 knjiga).


Valjda bi prije odluke da krenu sa nekim serijalom trebali da naprave neko istraživanje ima li smisla objavljivati ili ne, a ako se već odluče na objavljivanje onda gurati do kraja bez obzira kako se prodaje. To bi bilo profesionalno. Svaki čitalac vrijedi. Tako ne bi gubili povjerenje čitalaca za buduće serijale koje budu pokretali. Moraš i u izdavaštvu ukalkulirati sve rizike koje podrazumijeva objavljivanje novog serijala.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 25/12/2019 : 17:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
čk se malo zaigrala s ogromnom količinom naslova i štancanjem ko na traci pa je i bilo za očekivati da će neki od njih ići odlično, neki, osrednje, a neki loše. to se valjda ukalkuliralo u izdavačko - financijski plan. imaš zicere imaš i rizike pa žongliraj. uči od najboljih (Fibra). šta su mislili da će se dogoditi kad su išli sa Pesmom zaborava? novi serijal o kojem 95% čitatelja nema nikakvog pojma, osim da scenarij potpisuje autor TWD, nula bodova reklama, nula bodova bilo kakvo informiranje ili buđenje znatiželje kod potencijalnih kupaca, idemo sa svjetskom premijerom na nogama od stakla...fingers crossed i šta nam bog da? i sad odustajanje od svega nakon samo dvije(!) knjige, jer zamisli čuda, druga se loše prodaje.
mislim da je šteta što se nije dala dovoljna šansa novom serijalu da zaživi. pa valjda imaju dovoljno naslova koji dobro idu i koji bi mogli pokrivati "minus pesme" da u konačnici zbroj bude pozitivan. kod ovakvih situacija isplivava razlika između pouzdanog i nepouzdanog izdavača (fibre, libellusa i čk, dw, bg...) nonšalantan pristup možda može proći kod starih poznatih serijala ili novih manje poznatih kojima drugi (mediji, poput filmskih franšiza) odrađuju PR, ali ne i novi ongoing nerazvikani od nikoga predstavljeni (američki) serijali. pogotovo ne na tržištu koje ugl, pulsira u bd-bonelli beatu.
znam,znam, lako je tuđim qurcem gloginje mlatit.... a još je lakše bezveznom izdavačkom politikom kupce gubit, o kredibilitetu da i ne govorim.

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

Manny
Average Member



569 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 25/12/2019 : 17:41:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Imaš dva izdavača.
Jedan koji iza sebe ima moćnu izdavačku kuću i razrađene metode promocije i distribucije (pa čak i svoju striparnicu u centru najvećeg grada u regionu), i drugog u kojem ima jedan zaposlen (ili dvojica, ako se računa magacioner).
Prvi izdavač dve godine taktički ćuti bez reči, i kad vidi da Saga ne donosi džak para nego je verovatno tek u nekom malom plusu, onda krene rasprodaja (ali i dalje ćuti), i onda na kraju kad i pticama na grani sve jasno kaže “pa šta ako smo stali, nastavite sa drugim izdavačem”. A drugi izdavač nastavi sam to da radi i izdaje.
To je kao korektan odnos koji treba da pozdravimo? I na sve to dugi period ćutnje (dok na sav glas govore kako im ide super, kako su strip izdavači godine, itd).
Ne, to je odnos – videli smo da u stripu ima para, pa da nešto i mi uzmemo od svega toga. Od ljubavi prema stripu ovde nema ništa.
I ja nisam bacao kamenje na Darkvud kada je jasno i očigledno i sami priznaju da im nije išlo dobro, tada je korektno da ćutimo i nadamo se da će se oporaviti. Ali ovde očigledno imamo posla sa take the money and run filozofijom, i nije to ništa tako strašno, ali ne očekujte od mene da ih poštujem ni trunke.

Edited by - Manny on 25/12/2019 17:54:39
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 25/12/2019 : 23:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Darkvud je isto ćutao i izdanja su se tiho gasila, i to desetine i desetine izdanja, i kad su posle sto godina to i priznali, da im ne ide dobro, e, onda je korektno ćutati. Sve to isto kad uradi Čarobna, onda treba pljuvati. Ponovo dvostruki standardi koji već odavno provejavaju sa onog drugog foruma pa ih ljudi uzimaju za normalna.

I mislim da nije ni DW ni ČK fer porediti sa Fibrom, mi ovde nemamo ni mrvicu otkupa kakav postoji u Hrvatskoj. Tako da je već u startu opcija sa nepoznatim izdanjima rizična.
@cerichus
Kako zamišljaš to istraživanje? Izdavač jedino da prati kad će neka ekranizacija nekog stripa, to ti je jedini način da nešto novo zaintrigira veći broj ljudi. Evo da recimo imaš prava za Y the Last Man i da si ga krenuo izdavati u Srbiji 2018-te, prošao bi gore od Sage. Ljudi ili već imaju Fibrin Y, ili su čitali skenove i ne interesuje ih. Ali ako bi izašao sledeće godine, kad krene i serija...pa ako serija valja, eto hita. Takvo je tržište. Izdavao i Dekara The Walking Dead pre pojave serije, pa nije baš bio ludilo odziv. Krenula serija, i druga pesma. Inače bi i sa zombijima se pevala pesma zaborava...
Go to Top of Page

Manny
Average Member



569 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 26/12/2019 : 00:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis
... i kad su posle sto godina to i priznali, da im ne ide dobro, e, onda je korektno ćutati. Sve to isto kad uradi Čarobna, onda treba pljuvati. Ponovo dvostruki standardi



A kad je to ČK priznala da je njihova firma u problemu?
Njihova vest od pre 3 dana počinje sa:
"Dragi naši čitaoci, bliži se kraj još jedne godine, s našeg stanovišta vrlo uspešne. "

Gde su sada tu dupli standardi? Jedni su imali ozbiljnu kriznu godinu (ili dve) pa su zaustavili neka izdanja, a drugi imaju "još jednu vrlo uspešnu" godinu, ali će bez stida zaustaviti štampanje nastavaka izdanja koje nije super isplativo.

I da napomenem opet: to je sve sa stanovišta biznisa dozvoljeno, ali da im treba odati neko poštovanje - ne, baš naprotiv.

Edited by - Manny on 26/12/2019 00:09:59
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/12/2019 : 01:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A šta ste se uvatili poštovanja?
Kupi ili ne kupi a spike o ljubavi prema stripu zaboravite.
Strip je biznis ko i svaki drugi samo ga neko radi bolje a neko malo lošije.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 26/12/2019 : 02:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A šta ste se uvatili poštovanja?
Kupi ili ne kupi a spike o ljubavi prema stripu zaboravite.
Strip je biznis ko i svaki drugi samo ga neko radi bolje a neko malo lošije.


Apsolutno.
Nego se svi ponašaju kao da izdanja moraju da se kupuju, pod obavezom, pa onda izdaja, nepoštovanje, nemanje stida.

@Manny
Ne da je Čk u problemu, već da su im neka izdanja u problemu. Nije ni DW rekao "Mi smo u kanalu", već su krenule rasprodaje i prekidanja izdanja i odlasci ljudi iz istog.

Ti si zapeo oko Sage, jer ti stalo do tog izdanja. I meni je žao Gospodina Žana od Fibre, što Liga od Makonda nije još gotova, jer je isto slabo išla, što se ljudi ne otimaju za Rockya od Komika, pa da nam Vuk isporuči još 10 knjiga barem, i petog Granvila i Rokamboleski od DW i što poslednji ČK Valijanti nisu išli toliko dobro da bi se odlučili i za izdavanje onih od John Cullen Murphya, i tako dalje...ali to je kapitalizam, nema tu mesta emocijama.

Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1587 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 26/12/2019 : 08:04:43  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Činjenica je slijedeća: prekidanjem serijala gube povjerenje čitalaca. Vjerovatno je dugoročno gledajući ekonmski isplativije izgurati serijal koji ne donosi dobit nego izgubiti čitaoce za buduća izdanja.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
698 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 26/12/2019 : 08:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

Činjenica je slijedeća: prekidanjem serijala gube povjerenje čitalaca. Vjerovatno je dugoročno gledajući ekonmski isplativije izgurati serijal koji ne donosi dobit nego izgubiti čitaoce za buduća izdanja.




Ha-ha-ha!!!
Evo, probaj ti da izdajes stripove koji se ne prodaju i to do kraja serijala.
Nemoj slucajno da prestanes da ih izdajes, jer ce se tih 200-300 likova koji su kupovali ta izdanja, kod kojih ti je tiraz bio 1000 primeraka, ozbiljno naljutiti, pa nece kupiti tvoja druga izdanja. A mozda ce cak nagovoriti jos nekoga da ne kupuje ono sto ti objavljujes.
Probaj, pa nam javi kako si prosao.
Da li si propao, jer si u nedogled izdavao nesto sto donosi ozbiljne gubitke, ili ti je biznis procvetao jer si zadrzao tih 200-300 kupaca, koji ce mozda da kupe jos nesto od tebe. Ali mozda.

Ja kupujem ono sto me interesuje. I bas me briga sto je izdavac mozda prekinuo da izdaje tamo neki serijal.
Ako je u pitanju strip koji sam kupovao i koji me interesuje, probam da nadjem neku alternativu. Ako je nema (a uvek je ima - original/Cro izdanje), to ne prihvatam licno, ne ljutim se na izdavaca, ne bojkotujem njegova druga izdanja, ne pljujem po forumima i sl.
Sta je - tu je.

Edited by - vladar on 26/12/2019 08:50:36
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1587 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 26/12/2019 : 08:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vladar

quote:
Originally posted by cerichus

Činjenica je slijedeća: prekidanjem serijala gube povjerenje čitalaca. Vjerovatno je dugoročno gledajući ekonmski isplativije izgurati serijal koji ne donosi dobit nego izgubiti čitaoce za buduća izdanja.




Ha-ha-ha!!!
Evo, probaj ti da izdajes stripove koji se ne prodaju i to do kraja serijala.
Nemoj slucajno da prestanes da ih izdajes, jer ce se tih 200-300 likova koji su kupovali ta izdanja, kod kojih ti je tiraz bio 1000 primeraka, ozbiljno naljutiti, pa nece kupiti tvoja druga izdanja. A mozda ce cak nagovoriti jos nekoga da ne kupuje ono sto ti objavljujes.
Probaj, pa nam javi kako si prosao.
Da li si propao, jer si u nedogled izdavao nesto sto donosi ozbiljne gubitke, ili ti je biznis procvetao jer si zadrzao tih 200-300 kupaca, koji ce mozda da kupe jos nesto od tebe. Ali mozda.


Ja govorim o profesionalnom odnosu prema kupcima a ne balkanskom "take money and run" pristupu biznisu. A 200 kupaca tamo, 300 ovamo, ipak utiče na punjenje bisaga.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
698 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 26/12/2019 : 09:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message  Reply with Quote
Cini ti se.
Kada ti ostane nekoliko stotina neprodatih primeraka po svakom broju, tih 200 kupaca tamo i 300 ovamo, ti ne znace puno. I kada imas 2-3 izdanja, a kamo li kada ih imas na desetine.
Troskovi su ogromni i malo koje hoce da preuzme takav rizik.
Ko garantuje izdavacu da i tih 200-300 potencijalnih kupaca, jednog dana nece prestati da kupuje (njegove) stripove?

Libellus je smanjio tiraze, Fibra je odustala od nekih serijala, Phoenix press je takodje na ledu sa mnogim svojim izdanjima, Veseli je takodje prestao da izdaje neke serijale, Darkwood ..... i da ne nabrajam dalje.
Zar mislis da oni ne bi nastavili po starom, da je bilo (finansijski) moguce?

Carobna knjiga je, od svih nabrojanih, u najboljem polozaju jer im izdavanje stripova nije jedina delatnost, pa gubitak na nekom stripu mogu da nadoknade prihodima od izdavanja knjiga.
Ali i to ne moze da traje vecno.

Edited by - vladar on 26/12/2019 09:12:31
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/12/2019 : 09:53:13  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A šta ste se uvatili poštovanja?
Kupi ili ne kupi a spike o ljubavi prema stripu zaboravite.
Strip je biznis ko i svaki drugi samo ga neko radi bolje a neko malo lošije.



Amen.
I opet kažem, poštujem kada izdavač jasno i glasno kaže da nešto ne ide dalje, mogu se ljutiti, prosvjedovati, biti tužan ili može biti smiješno.
Ali barem znam na čemu sam
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/12/2019 : 10:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vladar

Cini ti se.
Kada ti ostane nekoliko stotina neprodatih primeraka po svakom broju, tih 200 kupaca tamo i 300 ovamo, ti ne znace puno. I kada imas 2-3 izdanja, a kamo li kada ih imas na desetine.
Troskovi su ogromni i malo koje hoce da preuzme takav rizik.
Ko garantuje izdavacu da i tih 200-300 potencijalnih kupaca, jednog dana nece prestati da kupuje (njegove) stripove?

Libellus je smanjio tiraze, Fibra je odustala od nekih serijala, Phoenix press je takodje na ledu sa mnogim svojim izdanjima, Veseli je takodje prestao da izdaje neke serijale, Darkwood ..... i da ne nabrajam dalje.
Zar mislis da oni ne bi nastavili po starom, da je bilo (finansijski) moguce?

Carobna knjiga je, od svih nabrojanih, u najboljem polozaju jer im izdavanje stripova nije jedina delatnost, pa gubitak na nekom stripu mogu da nadoknade prihodima od izdavanja knjiga.
Ali i to ne moze da traje vecno.



+1
Neko nešto prestane izdavat, jbg, sranje, nije kraj svjeta, ajmo dalje.
Ali opet su tu onda izdavači poput BG koji ne završe gotovo ništa.
OK, od njih ću kupit samo nešto što završe.
Nema tu ljutnje, pa nemaju ljudi love da izguravaju neke serijale za par ljudi. I što vam Jaki kaže, nema tu ljubavi, biznis je biznis.
Uostalom ovakve stvari se dešavaju svugdje i sa svime.
Ide film, planirana trilogija, prvi dio nije prošao nikako...bok doviđenja, nema nastavaka. Sa serijama, videoigrama isto, sa stripovima isto, pa ngdje originalni izdavač odustane od nekih stripova koji se loše prodaju pa se nikad nigdje ne izdaju nastavci...jbg, to je život.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1587 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 26/12/2019 : 10:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by vladar

Cini ti se.
Kada ti ostane nekoliko stotina neprodatih primeraka po svakom broju, tih 200 kupaca tamo i 300 ovamo, ti ne znace puno. I kada imas 2-3 izdanja, a kamo li kada ih imas na desetine.
Troskovi su ogromni i malo koje hoce da preuzme takav rizik.
Ko garantuje izdavacu da i tih 200-300 potencijalnih kupaca, jednog dana nece prestati da kupuje (njegove) stripove?

Libellus je smanjio tiraze, Fibra je odustala od nekih serijala, Phoenix press je takodje na ledu sa mnogim svojim izdanjima, Veseli je takodje prestao da izdaje neke serijale, Darkwood ..... i da ne nabrajam dalje.
Zar mislis da oni ne bi nastavili po starom, da je bilo (finansijski) moguce?

Carobna knjiga je, od svih nabrojanih, u najboljem polozaju jer im izdavanje stripova nije jedina delatnost, pa gubitak na nekom stripu mogu da nadoknade prihodima od izdavanja knjiga.
Ali i to ne moze da traje vecno.



+1
Neko nešto prestane izdavat, jbg, sranje, nije kraj svjeta, ajmo dalje.
Ali opet su tu onda izdavači poput BG koji ne završe gotovo ništa.
OK, od njih ću kupit samo nešto što završe.
Nema tu ljutnje, pa nemaju ljudi love da izguravaju neke serijale za par ljudi. I što vam Jaki kaže, nema tu ljubavi, biznis je biznis.
Uostalom ovakve stvari se dešavaju svugdje i sa svime.
Ide film, planirana trilogija, prvi dio nije prošao nikako...bok doviđenja, nema nastavaka. Sa serijama, videoigrama isto, sa stripovima isto, pa ngdje originalni izdavač odustane od nekih stripova koji se loše prodaju pa se nikad nigdje ne izdaju nastavci...jbg, to je život.


I sam kažeš da ćeš od takvih izdavača kupiti samo ono što završe. I tu ti je taj začarani krug: ljudi izgube povjerenje, čekaju kraj serijala da kupe, a izdavači moraju prekinuti novi serijal jer se slabo prodaje.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 26/12/2019 : 11:00:58  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vladar

quote:
Originally posted by cerichus

Činjenica je slijedeća: prekidanjem serijala gube povjerenje čitalaca. Vjerovatno je dugoročno gledajući ekonmski isplativije izgurati serijal koji ne donosi dobit nego izgubiti čitaoce za buduća izdanja.




Ha-ha-ha!!!
Evo, probaj ti da izdajes stripove koji se ne prodaju i to do kraja serijala.
Nemoj slucajno da prestanes da ih izdajes, jer ce se tih 200-300 likova koji su kupovali ta izdanja, kod kojih ti je tiraz bio 1000 primeraka, ozbiljno naljutiti, pa nece kupiti tvoja druga izdanja. A mozda ce cak nagovoriti jos nekoga da ne kupuje ono sto ti objavljujes.
Probaj, pa nam javi kako si prosao.
Da li si propao, jer si u nedogled izdavao nesto sto donosi ozbiljne gubitke, ili ti je biznis procvetao jer si zadrzao tih 200-300 kupaca, koji ce mozda da kupe jos nesto od tebe. Ali mozda.

Ja kupujem ono sto me interesuje. I bas me briga sto je izdavac mozda prekinuo da izdaje tamo neki serijal.
Ako je u pitanju strip koji sam kupovao i koji me interesuje, probam da nadjem neku alternativu. Ako je nema (a uvek je ima - original/Cro izdanje), to ne prihvatam licno, ne ljutim se na izdavaca, ne bojkotujem njegova druga izdanja, ne pljujem po forumima i sl.
Sta je - tu je.


potpis od reci do reci

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Manny
Average Member



569 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 26/12/2019 : 11:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis
i tako dalje...ali to je kapitalizam, nema tu mesta emocijama.



To je sve OK, ja ne mogu jednoj korporaciji da zamerim što se ponaša po pravilima tržišta i gleda da maksimizuje profit. Ali to ne zaslužuje nikakvo poštovanje, ja sam samo na tu reč reagovao. Kod drugih strip izdavača vidim ljubav prema stripu i posvećenost, neke od njih i finansijski košta ta ljubav, i to mogu da poštujem. Ovo ne.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2354 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 26/12/2019 : 12:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by Red Marquis
i tako dalje...ali to je kapitalizam, nema tu mesta emocijama.



To je sve OK, ja ne mogu jednoj korporaciji da zamerim što se ponaša po pravilima tržišta i gleda da maksimizuje profit. Ali to ne zaslužuje nikakvo poštovanje, ja sam samo na tu reč reagovao. Kod drugih strip izdavača vidim ljubav prema stripu i posvećenost, neke od njih i finansijski košta ta ljubav, i to mogu da poštujem. Ovo ne.



Apsolutno.
Pravi primer su Fibra i Libellus.
Jedni koji izdaju zaista odlične odabrane naslove, i drugi koji izdaju uglavnom "Bonelijanu", ali pametno u ograničenom tiražu.
Kod ČK je drugi problem.
Oni izgleda hoće samo brzu zaradu, a kao model su uzeli "nisku cenu + veliki tiraž".
A to dovodi ne samo do prestanka izdavanja određenih naslova koji se ne prodaju kako oni očekuju, već i do lošeg kvaliteta ne malog broja izdanja...

Carpe diem
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2478 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 26/12/2019 : 13:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by Red Marquis
i tako dalje...ali to je kapitalizam, nema tu mesta emocijama.



To je sve OK, ja ne mogu jednoj korporaciji da zamerim što se ponaša po pravilima tržišta i gleda da maksimizuje profit. Ali to ne zaslužuje nikakvo poštovanje, ja sam samo na tu reč reagovao. Kod drugih strip izdavača vidim ljubav prema stripu i posvećenost, neke od njih i finansijski košta ta ljubav, i to mogu da poštujem. Ovo ne.



Apsolutno.
Pravi primer su Fibra i Libellus.
Jedni koji izdaju zaista odlične odabrane naslove, i drugi koji izdaju uglavnom "Bonelijanu", ali pametno u ograničenom tiražu.
Kod ČK je drugi problem.
Oni izgleda hoće samo brzu zaradu, a kao model su uzeli "nisku cenu + veliki tiraž".
A to dovodi ne samo do prestanka izdavanja određenih naslova koji se ne prodaju kako oni očekuju, već i do lošeg kvaliteta ne malog broja izdanja...



Što implicira da podržavaš to što, na primjer, neka ektra stupidna epizoda Mister Noa košta po nekoliko desetina evra (isto kao, na primjer, integral klasik francusko-belgijske škole) jerbo to je "bolje" jer je mali tiraž pa će se sigurno prodati i izdavač neće naglo ugasiti serijal. Izvini, ali ja kao kupac gledam i cijenu. I kvalitet, naravno.

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.

Edited by - Tornadomaster on 26/12/2019 13:44:37
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4607 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 26/12/2019 : 14:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
ahahah

pa i ja prestanem da kupujem sve od neozbiljnog prodavca i izdavaca i nikom nista

tj njemu nista

više

a kome to ne smeta i njemu super

sangue navajo
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 26/12/2019 : 14:08:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

Činjenica je slijedeća: prekidanjem serijala gube povjerenje čitalaca. Vjerovatno je dugoročno gledajući ekonmski isplativije izgurati serijal koji ne donosi dobit nego izgubiti čitaoce za buduća izdanja.


Ovo je samo pokazatelj da sam u pravu kad kažem da nijedan izdavač sem nekih mega hitova a la Asterix, Corto, ne treba ni da pokušava sa nečim dužim od 4-5 knjiga.
Ne interesuje prosečnog čitaoca ni iskrenost izdavača, ni kakvo im je finansijsko stanje, interesuje ga samo da ga oni ne zaj*** da nešto što on skuplja ne završe.

Ako kupca zabole što neki izdavač gubi pare na nečemu, po čemu je on bolji od izdavača kome je interes samo da zaradi pare?
Nije mi cilj da branim izdavače, već mi smeta to ponašanje kupaca koji se postavljaju kao moralne vertikale (ne mislim na tebe lično, pišem ovo uopšteno). A i jedni i drugi istom snagom duvaju u frulu pošasti zvane liberalni kapitalizam.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/12/2019 : 14:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Možda će čudno zvučati, ali ČK je jedan od rijetkih izdavača na kojeg trenutno nemam nikakvih zamjerki. Ono što uzimam od njih gura dobrim tempom, ili su u pitanju one shotovi ili kratki serijali koji su uglavnom već završeni. Izdanja su povoljna za naš standard, a nisam primjetio da imaju problema s kvalitetom same izrade.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 26/12/2019 : 21:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Meni je iskreno krivo sto su prestali, ali sta da se radi. Bolje i da prestanu nego da propadnu. Sta je pa Darkwood dobio sto je rizikovao sa gomilom izdanja, a i zavrsavao tudje serijale. Svi su to brzo zaboravili i vecinom jedva docekali da ih popljuju.
S druge strane, malo je i ziheraski da kupujes nesto tek kad bude kompletirano. Pa kupujes li ti da citas ili da kompletiras? A opet velika je navala izdanja, ko to sve procita, taj nista drugo i ne radi 😀
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1917 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 26/12/2019 : 22:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Možda će čudno zvučati, ali ČK je jedan od rijetkih izdavača na kojeg trenutno nemam nikakvih zamjerki. Ono što uzimam od njih gura dobrim tempom, ili su u pitanju one shotovi ili kratki serijali koji su uglavnom već završeni. Izdanja su povoljna za naš standard, a nisam primjetio da imaju problema s kvalitetom same izrade.



+1
Go to Top of Page
Page: of 362 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.7 seconds. Snitz Forums 2000