forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 27 - Mostarske želje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/10/2013 : 13:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


-Šta je sad ovo, Petruša, molim te!? – zapitaše se dragi ljudi.

Kao i uvijek imam par odgovora.
„Mostarske želje“ su zahvala obitelji Kordić što su me hranili tih godina.
„Mostarske želje“ su dubok naklon najvećem košarkašu svih vremena. Nakon Dražena, naravno.
„Mostarske želje“ su zahvala mome ocu koji je bio sa mnom i kada nije bio sa mnom.
„Mostarske želje“ su apsolutno istinita priča bez obzira što Gerrod Abram nikada Mostara nije vidio.
„Mostarske želje“ su ispovijest jednog neuspjelog ateista. „Mostarske želje“ su moj oproštaj od djetinjstva.
Počivalo u miru.

Kolorka 27 • Mostarske želje • 96 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Frano Petruša • Crtež Frano Petruša • • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 25.10.2013. • Cijena 90 Kn

Trouble will find me

split85
Advanced Member



Croatia
8198 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 17/10/2013 : 13:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Kroz misec dana ovo će bit u mojoj kolekciji.
Pročita san onih 15 stranica, samo san zagriza još više za ovaj strip.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 17/10/2013 : 14:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Sjajan crtež, raskošan kolor i zanimljiva priča!
Čestitke Petruši za Mostarske želje!

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

renda
Junior Member

Croatia
323 Posts

Member since 20/09/2002

Posted - 17/10/2013 : 18:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send renda a Private Message  Reply with Quote
Predivno. Frano je jedinstven. Osim fantastične priče i crteža kojim se vratio u djetinjstvo mene je vratio u mladost i podsjetio na haklove.
Kad se samo sjetim toga. MIOC, Kušlanova. Vječno rivalstvo stari-mladi.
Frano da bacimo još koji?

Edited by - renda on 17/10/2013 18:09:08
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/10/2013 : 18:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Mostarske želje su i moje želje.
I to kakve!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19352 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 17/10/2013 : 22:33:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Super! Samo nema li francusko izdanje drugačiju naslovnicu, meni se osobno ta više svidila.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2629 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 17/10/2013 : 22:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Jedva čekam pročitati.
Hoće li Frano predstaviti album na CRŠ-u?
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2629 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 26/10/2013 : 00:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam album na CRŠu, dobio crtež od autora (hvala Frano), poslušao kratko predstavljanje albuma te odjurio doma čitati.
Papak mi je među najdražim albumima koje imam u kolekciji i imao sam velika očekivanja kad sam čuo za Mostarske želje. Ta očekivanja su u velikoj mjeri i ispunjena. Priča je dobra, ali ne toliko jaka kao Papak dok je crtež bolji u ovom albumu. Nakon prvog čitanja ukupna ocjena je malo ispod ocjene za Papka, što je s obzirom na etalon jako, jako dobro.

Edited by - Ernie Pike on 26/10/2013 00:20:26
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 27/10/2013 : 11:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Petruša je ponovno pogodio emociju!

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 27/10/2013 : 13:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Meni je slicno kao kod Ernie-a. Papak mi je izvrstan strip tako da sam od Mostarskih zelja ocekivao puno, i ne mogu rec da sam razocaran, ali Papak mi je ipak bolji.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 27/10/2013 : 15:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Kupio jučer, dobio mali crtež s posvetom (nisam htio zajebavat 5Rushu jer je već bio isrpljen od crtkaranja).
Danas pročitao i mogu reć da mi nije žao novaca. Opet je pogodio u sridu. Kratko, jasno i pančlajn na mjestu.
Preporuke..

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/11/2013 : 18:26:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Odličan album, dosta drukčiji od Papka ali ništa manje dobar. Crtež predivan.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1249 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 03/11/2013 : 21:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i ja. Super je.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 08/11/2013 : 08:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Odličan album, priča vrlo dirljiva, kako je uvijek s Petrušom. I na momente ful duhovito, pogotovo predzadnja stranica, i ona kad vidi svoju staru školu. :) Boje krasne, ali nekako mi je crtež u Papku bolji. I u najboljoj Fibrinoj tradiciji, sjajni dodaci na kraju, pogotovo Franine fotke s komentarima. Apssolutno preporučam za kupnju.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 21/11/2013 : 13:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Jako dobar strip.
Neću ga uspoređivat s Papkom jer svaki je dobar na svoj način.

Volio bih da je Frano malo detaljnije ili s više slika prikazao taj život u Mostaru prije početka rata.

Trenutak kada dođe potražiti Amru mi je vrh.
Odmah baci fleš na mladenačke ljubavi i neke cure s kojima sam nekad dijelio sentimente..

Dobra priča za više čitanja, sjajan crtež, izdanje i oprema izvrsni, povoljna cijena.
Po meni win-win situacija pa stoga preporuke.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19352 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/11/2013 : 16:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Žao mi je, a pretpostavljam i ostalima, što nije malo duže potrajala predivna priča o njegovom životu u Mostaru, ali strip je stvarno odličan, s lijepim crtežom. Jedino mi nije jasno zašto su stavili nešto priča iz onog prosječnog stripa "Pravi hakleri", pokvarilo mi je doživljaj, ali u redu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 09/12/2013 : 21:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Pročitao. Vrlo dobar. Papak mi je bolji na tušu, ovde avtor kao da nije imao vremena da svrši ili je izabrao "nedokončan" stil, koji mi nije nekako legao. Koloriranje mi je bolje u Papak nego ovde. U M željama neke mi slike sliče na foto podlagu sa komp obradom. Scenarij je vrlo dobar a priča je vrhunska. Baš volim ove priče i izlete u mladost, što je valjda dokaz da sam star. Duh priče Mostarskih želja je definitivno svetliji nego u Papak, barem sudeči po bojama. Dodatak je fantastičan. Ima samo jedna mana - progutao sam ga za sat vremena. Kad se sve malo smiri, idem nanovo. Hvala Frano Petruša.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5523 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 10/12/2013 : 07:47:33  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Zahvaljujem svima na pozitivnim komentarima.

Stilski jeste zbrzan, no precrtavanja ili prosvjetljavanja nikavog nije bilo. Ni milimetar.
U mom svemiru je to svetogrđe.

Svako dobro svima.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37326 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/12/2013 : 08:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

Baš volim ove priče i izlete u mladost, što je valjda dokaz da sam star.

Ajde, procitaj sad vec tu Svagdanju borbu. Vratit ce te u mladost.

A mozes i Potocice (mada tu vrijeme tece "u suprotnom smjeru" ).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 10/12/2013 : 11:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Sad će možda nekima izgledati kao bogohuljenje, ali nakon pročitanih 'Mostarskih želja' 'Svagdanja borba' (također prvi put pročitana) nije imala ni blizu takav efekt na mene...

Kod Petruše me priča potpuno uvukla, zanimalo me što će biti s akterima, ostao mi je onaj osjećaj da hoću još... Crtež, boje, vođenje priče, sve mi je savršeno sjelo...

Vratit ću se ponovno i jednom i drugom stripu, ovaj put ne u tako malom razmaku, pa ću vjerojatno Svagdanju borbu objektivnije procijeniti, zasad mi izgleda da sam ipak nakon tih silnih pohvala očekivao previše...

Mostarske želje su, s druge strane, ispunile očekivanja i to mi je jedan od dražih stripova koje posjedujem... Hvala Petruši na izazvanoj emociji, podsjeti me zašto volim stripove...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/12/2013 : 11:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by trolodtroje

Baš volim ove priče i izlete u mladost, što je valjda dokaz da sam star.

Ajde, procitaj sad vec tu Svagdanju borbu. Vratit ce te u mladost.

A mozes i Potocice (mada tu vrijeme tece "u suprotnom smjeru" ).






Potočiće obavezno pročitat.
Nekako mi se čini da su potcijenjeni a radi se o genijalnom stripu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/12/2013 : 11:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Sad će možda nekima izgledati kao bogohuljenje, ali nakon pročitanih 'Mostarskih želja' 'Svagdanja borba' (također prvi put pročitana) nije imala ni blizu takav efekt na mene...

Kod Petruše me priča potpuno uvukla, zanimalo me što će biti s akterima, ostao mi je onaj osjećaj da hoću još... Crtež, boje, vođenje priče, sve mi je savršeno sjelo...

Vratit ću se ponovno i jednom i drugom stripu, ovaj put ne u tako malom razmaku, pa ću vjerojatno Svagdanju borbu objektivnije procijeniti, zasad mi izgleda da sam ipak nakon tih silnih pohvala očekivao previše...

Mostarske želje su, s druge strane, ispunile očekivanja i to mi je jedan od dražih stripova koje posjedujem... Hvala Petruši na izazvanoj emociji, podsjeti me zašto volim stripove...



Bogohuliš
Mostarske želje su odlične al mi se ipak ne mogu mirit sa Svagdanjom borbom.
Kod tebe je vjerovatno proradio lokalpatriotizam, vjerovatno se možeš negdi pripoznat ili se možeš vezet uz neka mjesta ali ovo je ka da ja kažen da je Hajduk veći i bolji od Bayerna

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/12/2013 : 12:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zar nije?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/12/2013 : 12:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Potočiće obavezno pročitat.
Nekako mi se čini da su potcijenjeni a radi se o genijalnom stripu.



Potocici su objavljeni ispred svog vremena, svakako jedan od najboljih da sam procitao.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/12/2013 : 12:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Zar nije?


Je

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 10/12/2013 : 13:41:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Potočiće obavezno pročitat.
Nekako mi se čini da su potcijenjeni a radi se o genijalnom stripu.




Potpis.
Vrhunski strip.

Što se tiče Svagdanje, ni mene nije nešto pretjerano dirnula.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.52 seconds. Snitz Forums 2000