forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Dan mrtvih | Svi Sveti | Dušni dan | Halloween
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 26/10/2013 : 19:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Sada kada njuskamo po otiracu EU , a zapadnije od toga zelimo biti i sanjamo o povratku u buducnost..bilo bi vrijeme da odradimo uvod u navod

http://hr.wikipedia.org/wiki/Svi_sveti

http://hr.wikipedia.org/wiki/No%C4%87_vje%C5%A1tica

Meni osobno se vise svida Keltska opcija.

Znam da je vec bio topic..i znam da je bio mlak

Vrlo je zabavno pratiti ipak pomake glede dogmi



Za taj dan ja cu biti u svom gradu..a vi?

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 26/10/2013 : 19:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Halloween mi je općenito vrlo drag, ali mislim da su Svi Sveti i Noć Vještica nešto sasvim različito. Halloween je noć kad se zajebavaš s frendovima, a Svi Sveti kad se sjećaš pokojnih.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 26/10/2013 : 19:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv blagdan, čim vuče korijene iz keltskih aveti mora biti nešto dobro :D

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 26/10/2013 : 19:32:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Halloween mi je općenito vrlo drag, ali mislim da su Svi Sveti i Noć Vještica nešto sasvim različito. Halloween je noć kad se zajebavaš s frendovima, a Svi Sveti kad se sjećaš pokojnih.

Vidis , za mene je to amalgam tojih rijeci

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 26/10/2013 : 19:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
bezveze mi je. nisam kao dijete sa time odrastao pa mi to nista ne znaci.
ps. bolji je 29. 11. kada se peku kolaci:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8199 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 26/10/2013 : 19:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

bezveze mi je. nisam kao dijete sa time odrastao pa mi to nista ne znaci.


+1
glupost, izmišljena svetkovina kapitalizma i bespotrebnu potrošnju na glupostima

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 26/10/2013 : 20:10:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
Ali zato nikad ne čujem nikoga da se žali na sve ostale blagdane koji su također skroz komercijalizirani. I tijekom Svih Svetih stalno se da čuti na TV-u: "NOVO! SVIJEĆE ZA GROB, POPUST 50%!!", a i ne treba se ograničavati za blagdane, kao npr. kad su uz novine prodavali "maske za zaštitu od svinjske gripe" ili za vrijeme prvenstva "navijački jogurt" i "navijačke metle". Tko zna zašto svi samo pljuju po Noći vještica. Božić valjda slaviš?

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 26/10/2013 : 20:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Opti prica pricu moju

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 26/10/2013 : 20:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Ali zato nikad ne čujem nikoga da se žali na sve ostale blagdane koji su također skroz komercijalizirani. I tijekom Svih Svetih stalno se da čuti na TV-u: "NOVO! SVIJEĆE ZA GROB, POPUST 50%!!", a i ne treba se ograničavati za blagdane, kao npr. kad su uz novine prodavali "maske za zaštitu od svinjske gripe" ili za vrijeme prvenstva "navijački jogurt" i "navijačke metle". Tko zna zašto svi samo pljuju po Noći vještica. Božić valjda slaviš?


iskreno samo mi je prvi maj praznik koji slavim.
i 8 mart ali to je zato jer taj praznik zene vole :)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 26/10/2013 : 20:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
U svom gradu; na veče čemo iči na groblje, da zapalimo sviječe i to je to.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 26/10/2013 : 20:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Noć vještiva mi zapravo ništa ne predstavlja, ali mi je ipak simpatična.
Nekad sam redovito visio u Tolkien s Houseu, koji je bivao efektno ukrašen za Halloween.
Bit će da je i to dio razloga. Za komercijalizaciju me živo zabole dupe, jer uzmem onoliko koliko mi odgovara.



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 26/10/2013 : 21:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Tradicionalista sam tako da sam protiv Halloweena

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 26/10/2013 : 21:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

bezveze mi je. nisam kao dijete sa time odrastao pa mi to nista ne znaci.
ps. bolji je 29. 11. kada se peku kolaci:)


Normalno da je bolji.
Još bi bila dva neradna dana.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 26/10/2013 : 23:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Opti

Ali zato nikad ne čujem nikoga da se žali na sve ostale blagdane koji su također skroz komercijalizirani. I tijekom Svih Svetih stalno se da čuti na TV-u: "NOVO! SVIJEĆE ZA GROB, POPUST 50%!!", a i ne treba se ograničavati za blagdane, kao npr. kad su uz novine prodavali "maske za zaštitu od svinjske gripe" ili za vrijeme prvenstva "navijački jogurt" i "navijačke metle". Tko zna zašto svi samo pljuju po Noći vještica. Božić valjda slaviš?

Božić i Uskrs prije rata nisu bili komercijalizirani. Svatko normalan zna i zašto. A tek početkom 90-ih se sve počelo svoditi samo na zaradu,a sa time je došla i noć vještica,u komercijalnom smislu. Zanimljivo-kako sam ja i moji i prije slavili božić i uskrs bez toliko pompe??? A onda sam i napravio mjesta u crkvi za novovjernike... pa sada odem samo kad mi baš dođe da odem tamo gdje sam išao od malih nogu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/10/2013 : 00:08:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
a šta nije komercijalizirano?
nešto slaviš zbog sebe ne zbog okoline valjda

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 27/10/2013 : 00:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Halloween mi je prvi put kao klincu bilo predstavljeno u nekom filmu kojeg sam gledao, nisam poznavao taj obicaj-paznik sta je vec bio, mislio sam da je neka vrsta jesenskog festivala kada dube te tikve i kite liscem itd..
Inace kao dio religijskog festa mi je bilo interesantno u stripu Mister Noa gdje su ljudi u Mexicu isli na groblje i slavili zivote pokojnih i jeli neke usecerene lubanje..ne znam koji je to bio strip tocno.


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/10/2013 : 00:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Halloween mi je prvi put kao klincu bilo predstavljeno u nekom filmu kojeg sam gledao, nisam poznavao taj obicaj-paznik sta je vec bio, mislio sam da je neka vrsta jesenskog festivala kada dube te tikve i kite liscem itd..
Inace kao dio religijskog festa mi je bilo interesantno u stripu Mister Noa gdje su ljudi u Mexicu isli na groblje i slavili zivote pokojnih i jeli neke usecerene lubanje..ne znam koji je to bio strip tocno.





Dia de Los Muertos

http://youtu.be/g_wg3y5n11k

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/10/2013 : 01:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Moj omiljeni blagdan.
Noc Vjestica nije nista drugo nego Dan zena, samo po noci.



Svake godine se danima prije pripremam za Tu Noc. Pecem slastice,
neizostavna je bundeva na meniju, kao krem juha, savijaca od bundeve - jedan mi od najukusnijih kolaca koje sam probala. Mnogo posla,
upravo zavrsila planiranje kolacica.. i tako vam je to.
Ne donese svatko djetesce na svijet, nesto malo prije ponoci, u Noci Vjestica.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2406 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 27/10/2013 : 02:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Jadno dijete, za rođendan mora jesti bundeve umjesto torte
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 27/10/2013 : 02:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by mamlaz

bezveze mi je. nisam kao dijete sa time odrastao pa mi to nista ne znaci.


+1
glupost, izmišljena svetkovina kapitalizma i bespotrebnu potrošnju na glupostima



potpis...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 27/10/2013 : 02:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

Jadno dijete, za rođendan mora jesti bundeve umjesto torte




joj.

izostavila sam pricu o torti?
kako sam to mogla uciniti? ..ogromnoj, svake godine.


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/10/2013 : 12:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Meni osobno je Noc Vjestica totalna zabava i volim je
Sto se tice slatkisa, tu se i te kako moze biti kreativan.


















“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 27/10/2013 : 12:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Žešći mi je kretenizam kad se ljudi sjate na groblje u tih dan-dva, a cilu godinu prije nisu bili u stanju odnit sviću i eventualno počistit oko grobnice.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/10/2013 : 12:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlotvor

Žešći mi je kretenizam kad se ljudi sjate na groblje u tih dan-dva, a cilu godinu prije nisu bili u stanju odnit sviću i eventualno počistit oko grobnice.


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 27/10/2013 : 12:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Pa e, razumiš...
To nastane panika, koje ćemo cvitne aranžmane, lampione i ostale pičke materine uzet, gužve... Totalni sumrak umova

Glede Halloweena, neman ga običaj slavit jer san navika na maškare

Trljam ruke.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7630 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 27/10/2013 : 12:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Ne doživljavam Halloween nikako.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000