forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 HO HO HO - Praznici nam stizu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 01/12/2013 : 13:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote




Stizu nam praznici. Planirate li vec kako cete ih provesti? Slavite li uopste Novu godinu?
Kod mene, nekako u ovo vreme krene ta NG euforija, voli da vidim ukrasen grad, bozicnu/ng jelku, imam obocaj da svake godine kitim stan i drvo.. volim ovaj period godine. Ali, ta euforija jednostavno splasne kada sat otkuca 12 sati i nekako mi od tog trena sve postane sivo i depresivno.

A vama?

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 01/12/2013 : 13:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Božić s najbližom obitelji, a Novu s prijateljima. Meni je doba blagdana najljepše u godini, ali prebrzo prođe.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/12/2013 : 13:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
*
*
•*
*♥♫♫♥*'
*♥•♦♫•
•♥•♥*
*♥♥♥♥*








~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 01/12/2013 14:01:16
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 01/12/2013 : 15:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Kratko i jasno.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2239 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 01/12/2013 : 17:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message  Reply with Quote
posto radim kod privatnika i neradan dan ce mi biti samo 01.01. praznici mi izazivaju samo ljutnju, jer se osecam kao rob....

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 01/12/2013 : 17:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
imam još 13 dana dopusta a oberšefovi ne daju prenos više od 3 dana u 2014. veseli decembar stiže. vreme za smirenu pripremu na praznike, puno kakava ujutro sa prijateljima, šetnje u obližnja brda, bicikl u podrumu, puno stripova i crtiča dopodne, dremuckanje popodne, pivo sa prijateljima kasno popodne, filmovi i forum uveče....natenane do praznika a 6. januara jovonanovo.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37337 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/12/2013 : 18:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

ZDR-1, 3. odstavek 162. člena:

Delodajalec je dolžan delavcu zagotoviti izrabo letnega dopusta v tekočem koledarskem letu, delavec pa je dolžan do konca tekočega koledarskega leta izrabiti najmanj dva tedna, preostanek letnega dopusta pa v dogovoru z delodajalcem do 30. junija naslednjega leta.


Ne vem kako vam lahko krati dopust, recimo kolektivne pogodbe ti lahko dajo kvečjemu več pravic, ne pa manj kod splošni zakon, v tem primeru Zakon o delovnih razmerjih.

Čeprav... mi v JS imamo itak že leta nižji regres kot je zakonsko določen minimum, t.j. minimal'c. Mogoče apropos pri vas velja za LD? Jeba! :(



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4206 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 01/12/2013 : 19:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
ja cu na livejasmin.com
da malo caskam sa sexualnim radnicama
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 01/12/2013 : 20:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

ja cu na livejasmin.com
da malo caskam sa sexualnim radnicama




Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/12/2013 : 20:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Izvin Caleb, a kakvu ti to imaš Božićnu jelku?
:)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/12/2013 : 20:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by masni

posto radim kod privatnika i neradan dan ce mi biti samo 01.01. praznici mi izazivaju samo ljutnju, jer se osecam kao rob....


Isto i kod mene.
Ja bih to najradije sve ukinuo pa da ni ostali ne uživaju...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 01/12/2013 : 20:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Izvin Caleb, a kakvu ti to imaš Božićnu jelku?
:)




Stavio sam /NG, neki je zovu Bozicna, neki NG jelka. Ako si na to mislio?

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 01/12/2013 : 20:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
.'.(░)
...*♥♫*.'.'.'.'.'*o.¸(░) ✲
,',',o´¯`❄.¸(░) `O.¸¸.✲.
.'.'o.¸(░)*¸¸.¸.✲´¯`o
'.'.'.'.'.'..'.'¸.¸.o´¯`❄.¸
'..¸(░)´*

.......❄.¸(░)
..........♫¸.✲´¯`(░) `O.¸¸.✲.
.........*♥*..''..'.'.'.'...'''..'.'.(░)
.........*♥♫*.'.'.'.'.'*o.¸(░) ✲
.......*•♥♫♥•*.'.',',',',o´¯`❄.¸(░) `O.¸¸.✲.
.......*♥♫•♫♥*.'.'.'.'.'.'.'o.¸(░)*¸¸.¸.✲´¯`o
......*♥♦♫•♥•♥*.'.'.'.'.'.'.'.'.'..'.'¸.¸.o´¯`❄.¸
...... ♥*♥♥•♥♥*.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'´¯`❄.¸(░)
.....*♥•♥♠♫•♥•♥*.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'..¸(░)´*
....*♥♫•♥♫♥♫♥•♫♥*................._██_
...*♥♥☺♥♫'♥•'♫♥☺'♥*.............(´• ̮•)
..*♥♫♥•♣♥♫♥♣♫♣♥♥*♥♥.'...'..'.( .. . •....)
.*♥♥♣♫♥•♥♫•♥♥♫ ♥♣♥♥*.......(...'.'..•.....)
.........II..╬╬╬╬╬ ...*•♫.•´

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/12/2013 : 21:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

quote:
Originally posted by anto

Izvin Caleb, a kakvu ti to imaš Božićnu jelku?
:)




Stavio sam /NG, neki je zovu Bozicna, neki NG jelka. Ako si na to mislio?



ha,ha,... malo se šalim.
kod nas, srba, po difoltu ne postoji ng/božićna jelka, već tu ulogu ima badnjak; li mislim da je praznična jelka sjajna stvar i da treba da nam ulepšava domove za vreme ovih zimskih praznika.

a kao što si već napomenuo, i ja se oduševljavam kad vidim kako se sve zgrade,ulice,... ukrašavaju sa dolaskom ng/božića/ng i kako sve deluje svečano i praznično.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 01/12/2013 : 21:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Ne znam kako je kod vas Srba, al...
Slazem se sa tobom, Badnjak mi je simbol Bozica. Vec po tradiciji svake godine sa drugom idem u sumu po Badnjak i mogu da ti kazem da mi je to jedan od dana koje iskreno volim.
Za jelku sam vise vezan, kao i vecina, pretpostavljam, jer se ona ipak prvo pojavi u domovima. Kad dodje dan sklapanja (i'am neku plasticnu, pitaj Boga od kada je) i kicenja Jelke, osetim se ponovo kao dete. Pa onda okiti sobu, naduvaj balone itd. Mnogo dobar osecaj, iako mozda i nemamo previse razloga za sve to, ali tih nekoliko dana se na probleme zaboravi kolko tolko.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/12/2013 : 21:18:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Ne znam kako je kod vas Srba, al...
Slazem se sa tobom, Badnjak mi je simbol Bozica. Vec po tradiciji svake godine sa drugom idem u sumu po Badnjak i mogu da ti kazem da mi je to jedan od dana koje iskreno volim.
Za jelku sam vise vezan, kao i vecina, pretpostavljam, jer se ona ipak prvo pojavi u domovima. Kad dodje dan sklapanja (i'am neku plasticnu, pitaj Boga od kada je) i kicenja Jelke, osetim se ponovo kao dete. Pa onda okiti sobu, naduvaj balone itd. Mnogo dobar osecaj, iako mozda i nemamo previse razloga za sve to, ali tih nekoliko dana se na probleme zaboravi kolko tolko.



isti slucaj!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 01/12/2013 : 21:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
ova je legendarna

http://www.youtube.com/watch?v=Veju4PxhuGc

ili ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=8cNd2I85Qbo

sorkać, nisam se mogao suzdržat

-------------------------------------------------------------------------------


šalu na stranu, veselim se svakom Božiću. malo opuštanja i slavlja u krugu najbližih uvijek dobro dođe.

provest ću sve kao i nekoliko proteklih godina: sve doma

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 01/12/2013 : 21:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Verovatno imamo slicnu ili istu. Ovu su moji uzeli tamo negde, '80-ih, verovatno. Dve sipke koje se nataknu jedna na drugu, a posle se nabadaju grane, kojih ima po cetiri i svim velicinama.
Al vrsi posao.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 01/12/2013 : 21:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Evo, nasao sam jednu sliku. Cini mi se da je od prosle NG... u malo skromnijem izdanju nego obicno.


Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/12/2013 : 23:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
mi danas okitili jelku
dobro je... kratak nam kabl pa smo improvizirali okačim nekad sliku :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 01/12/2013 : 23:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Vi bas poranili. Kod mene je negde oko 20. decembra pa do Srpske NG.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4206 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 02/12/2013 : 00:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
pocele pripreme
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 04/12/2013 : 23:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
★˚˛*˛°.˛ღ.˛°˛.*♥**.♥˛**♥*♥* *.♥˛* *♥*
˛. ._██_*. ღ * /♥ .˛* .˛ .˛.*. *
˛.(´• ̮•) *.♥* /♫.♫*˛. ღ _Π_____. ˛* ˛*
.°( . .•.. .) ˛°. /• '♫ •.˛*./______/~♥*. ˛*.♥˛* ˛. *♥
* (...'•'.. ) *˛╬╬╬╬╬˛°. ღ田ღ門ღ ╬╬╬╬╬* ღ ღ



~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 04/12/2013 : 23:44:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote



~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 05/12/2013 : 00:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 05/12/2013 : 00:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Stizu nam praznici. Planirate li vec kako cete ih provesti? Slavite li uopste Novu godinu?
Kod mene, nekako u ovo vreme krene ta NG euforija, voli da vidim ukrasen grad, bozicnu/ng jelku, imam obocaj da svake godine kitim stan i drvo.. volim ovaj period godine. Ali, ta euforija jednostavno splasne kada sat otkuca 12 sati i nekako mi od tog trena sve postane sivo i depresivno.
A vama? [/green]




A meni?
Meni je ova godina zapocela bolno, slomljenim prstom, i nista se bas bitno nije promijenilo sve do danas.. Ovo je bila moja godina bola,
godina gubitaka, mnogo tuge..
Kako se nikada nisam predavala nekoj velikoj euforiji tih dana, nista se znacajno niti sada nece promijeniti.
U tisini zivim svoje osjecaje, izradujem ukrasice, pecem kolacice i
volim popodneva provoditi ispod dekice s nekom knjigom i mirisljavim
cajem.. Ponekad nesto napisem a ponekad i ne, kad u sjecanju utihnu rijeci..
Radovat cu se sa djetetom prolascima okicenim gradom, uzivati u mirisu kroštula i pecenih kestena, popiti mozda medicu ili casu kuhanog vina
i sklanjati se od konzumeristicke groznice u toplinu doma.
Ne osjecam potrebu niti zelje imam za nekim posebnim slavljima; ta Nova je ionako samo novi list u kalendaru nasih zivota i treba staru ispratiti u skladu s onim kakva je bila, kako zasluzuje.. zelim joj sretan put u dostojanstvu i tisini, a u novu cu s oprezom zakoraciti
da ne slomim nesto.
Imam sve sto mi je potrebno, sve je tu oko mene i u meni.
Ne zelim surogate za osjecaje u obliku pijanki i slavlja, ne treba mi masa svijeta na te dane kada i ostale dane u godini mi koracamo u suprotnom smjeru..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000