forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 ISPOD I OKO OBRUČA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 146

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 11/09/2022 : 16:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Meni Hrvatska od početka prvenstva izgledala mlako, nisam iznenađen ovim ispadanjem.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29296 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 11/09/2022 : 17:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Pa nitko nije ni očekivao neki rezultat

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 11/09/2022 : 17:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Pa nitko nije ni očekivao neki rezultat


Pratim hr portale, nije baš da nije niko. E sad, koliko je to imalo pokrića...
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 11/09/2022 : 17:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Stručni tim se odlučio za taktiku bez centra kako bi parirali finskom vanjskom šutu i bili pokretljivjji na Markkanenu. Odmah u prvoj četvrtini se pokazalo da to šteka, plan je bio da sve preuzimamo, međutim nemamo mi igrače za to, a nemamo ni uigranost, ta petorka je vjerojatno prvi put u životu igrala skupa, često bi se gubili u preuzimanju i ostavljali Fince otvorenima. Ideja da Markkanena čuva niži Babo također se pokazala promašenom, zabijao je over the top kao na treningu, isto je bilo kad bi ga preuzeo Ramljak.

Najbolje smo izgledali u drugoj četvrtini kad je u igru ušao Matković koji je dominirao u reketu i tu smo napravili preokret. U drugom poluvremenu opet smo krenuli sa petorkom s kojom smo otvorili i opet ta petorka obrambeno nije mogla zaustaviti Fince. Matković je malo slabije reagirao kad je uveden pa je brzo vraćen na klupu i uveden opet tek pred kraj kad je već bilo prekasno. Zubac praktički nije ni igrao ovu utakmicu, u drugom poluvremenu ni minute.

Vidim logiku u odabiru taktike, Repeša je sa takvim obrambenim prilagodbama protivniku daleko dogurao na EP 2013., no mislim da ova ekipa nema tu širinu za takve prilagodbe i eksperimente, te da je taktika bila promašaj. Umjesto da se mi prilagođavamo Fincima trebali smo igrati našu igru i iskorištavati naše prednosti i pustiti Fince da brinu kako će se oni prilagoditi nama. Ovako smo u iz ionako deficitarnog rostera eliminirali jednog od samo 2 igrača koja imamo koji mogu biti dominantni na terenu. Zamislite da Litvanci odluče igrati bez Valanciunasa. Niti smo zaustavili Markkanena koji je utrpao 43 koša, niti smo zaustavili finski vanjski šut, a bez Zubca (ili barem Matkovića u većoj minutaži) smo teško kontrolirali skok.

U trećoj četvrtini smo se držalu u egalu na račun toga što su Finci brzo ušli u bonus pa smo imali puno slobodnih (logično je da su radili puno faulova jer su u obrani fizički deficitarni, što smo vjerojatno trebali više iskoristitu sa našim ofenzivnim oružjima na visokim pozicijama, više o tome u nastavku). Finci su na kraju zabili skoro 100 koševa i imali 11 ofenzivnih skokova (mi 5). Siguran sam da bi sa Zubcem bila drugačija stvar, zabili bi sigurno koju tricu preko njega, ali ništa bolje nije bilo ni ovako, no zato bi iskontrolirao skok, preko njega u reketu Markkanen ne bi radio što hoće, a Zubac ne bi bio igrač manje u napadu kao Ramljak, već bi možda vjerojatno bio među vodećim strijelcima i donio ofenzivne skokove. No, očito je bilo da je ova taktika dogovorena i planirana i da je Mula odlučio s njom do kraja, kao pukovnik ili pokojnik. Na kraju je ispalo pokojnik.

Bilo je opet sudačkih nebuloza, najgora situacija je bila pred kraj kad je neki Finac pregazio Šarića da napravi Markkanenu tunel za zakucavanje - ne znam može li biti očitiji pokretni blok. No s obzirom kako su Finci igrali - Markkanen je trpao kao Nowitzki, iz svih pozicija, preko ruke, teške šuteve, skroz raspoložen je bio i Salin, još nekoliko Finaca je pogodilo teške šuteve, svaki je stavio tricu - izgledali su bolje, raspoloženiji i bliže pobjedi, koju su na kraju zasluženo i dobili.

Edited by - vukozec on 11/09/2022 18:04:51
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 11/09/2022 : 18:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2


a koš u desetinku do kraja treba znat primit



Osim ako ne postoje neka ograničenja u pravilima, to što tada nismo uveli Matkovića ili Zubca da stanu u reket je za zatvor.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/09/2022 : 19:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Da su nama ovako nešto dosudili, već bismo objavili rat Italiji.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 11/09/2022 : 19:51:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Pozzecco napravio najbolji potez u trenerskoj karijeri.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 11/09/2022 : 19:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by ken2


a koš u desetinku do kraja treba znat primit



Osim ako ne postoje neka ograničenja u pravilima, to što tada nismo uveli Matkovića ili Zubca da stanu u reket je za zatvor.



manje to, ali to da nitko nije ometao ovoga što izvodi aut
pa kako neće dodat savršenu loptu? kako?

mislim, ako su im treneri zaboravili, pa valjda su sami igrači dovoljno inteligentni da stanu ispred njega

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/09/2022 : 19:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Kao što rekoh, nismo imali pravog rivala do sada, Jokić i Micić su zaustavljeni i mi smo onda prosek. Da ne pričam da nam Italijani ne leže nikako.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 11/09/2022 : 20:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter
[br]Kao što rekoh, nismo imali pravog rivala do sada, Jokić i Micić su zaustavljeni i mi smo onda prosek. Da ne pričam da nam Italijani ne leže nikako.


Ovo najviše.
3/4 Talijana, fenomenalna.

Polonara isti Tony Hawk

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 11/09/2022 : 20:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
nikad ovo ne bih prognozirao
svaka čast italiji, odigrali su odličnu utakmicu
što se srbije tiče, mislio sam da bez bogdana to nije to, ali su onda igrali dominantno, pa sam mislio se njegov izostanak neće osjetiti, ali evo...
stvarno prvo veliko iznenađenje

edit: da, i otpisivanje teodosića me je čudilo, ali kažem, toliko ste dominantni bili i tečno igrali da sam mislio da ćete se do polufinala prošetat

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 11/09/2022 20:04:12
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4608 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 11/09/2022 : 20:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Cestitke Italiji.


sangue navajo
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/09/2022 : 20:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

nikad ovo ne bih prognozirao
svaka čast italiji, odigrali su odličnu utakmicu
što se srbije tiče, mislio sam da bez bogdana to nije to, ali su onda igrali dominantno, pa sam mislio se njegov izostanak neće osjetiti, ali evo...
stvarno prvo veliko iznenađenje

edit: da, i otpisivanje teodosića me je čudilo, ali kažem, toliko ste dominantni bili i tečno igrali da sam mislio da ćete se do polufinala prošetat



Teodosić bi samo smetao ovde. Koliko go to čudno zvučalo, tako je. Ne bi bilo bolje sa njim. Naš problem je onaj o čemu sam već pisao: oslanjanje na Jokića. Danas su ga Italijani odsekli, igra nije mogla da se vrti oko njega (iako je imao veliki broj poena, to je manje važno), a mi bez njega imamo tačno dve uigrane akcije. Onda nas je izdao i šut, tako da je ovo bilo neminovno. Ne bi mnogo bolje bilo ni protiv Francuske.

Neko je spomenuo da HR igra košarku od pre 20 godina, a ja bih rekao da je i Srbija takva. par uigranih akcija, koje se vrte u nedogled i to je bilo to. Svaka čast Pešiću, ali mislim da čovek od 70 godina ne može da vodi ozbiljnu ekipu ukoliko ne pokušava da se modernizuje. Kokoškova smo olako oterali (ili je on pobegao kad je video gde je došao?), a on je mogao da nam bude budućnost.

Ništa, idemo dalje. Možda se desi čudo i plasiramo se na Mundobasket.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 11/09/2022 20:16:33
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 11/09/2022 : 20:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
u pravu si
jedina ex reprezentacija koja je igrala modernu košarku u zadnjih nekoliko godina je slovenija 2017
već ovo što oni sada igraju nije ni blizu onome kada je goran diktirao tempo

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 11/09/2022 : 20:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
logo11

sto si izbrisao komentar? Sve si lepo napisao.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 11/09/2022 : 20:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Cestitke ITA odigrali muski, SRB neverovatno losa odbrana, koliko samo su samo slobodnih suteva za 3 poena italijani imali, uzas...najgora odbrana na sampionatu...Italija pokazala igru, karakter, po meni favoriti protiv bledih francuza, koji su mi uzas takodje...

Grcka-Slovenija finale...ako spanci ne zamesaju karte malo...
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4608 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 11/09/2022 : 20:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
94:86 day za sada.

sangue navajo
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 11/09/2022 : 20:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Teška sramota za Srbiju, na nivou 2005. u BG. Ne samo ovo, nego poslednja 2 prvenstva, pretoplimpijski turnir i kvalif. za SP. Bojim se da je ovo prekretnica da se ode u prosek.

Još jednom se ničim izazvana euforija iz slabašne grupe pokazala pogubnom.

Edited by - Jasko on 11/09/2022 21:15:31
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 11/09/2022 : 21:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Katastrofa. A nije tako izgledalo. Loši protivnici u grupi zavarali su sve.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 11/09/2022 : 21:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Predvidjam finale Ger - Fra.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 11/09/2022 : 21:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Uvek se moze desiti los dan, svakome se moze desiti da ispadne...plus Ita sasvim solidna ekipa, i krenule trojke, ali odbranu nismo sastavili svih 40min, ono nije licilo ni na sta...
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 11/09/2022 : 21:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Teška sramota za Srbiju, na nivou 2005. u BG. Ne samo ovo, nego poslednja 2 prvenstva, pretoplimpijski turnir i kvalif. za SP. Bojim se da je ovo prekretnica da se ode u prosek.

Još jednom se ničim izazvana euforija iz slabašne grupe pokazala pogubnom.



Nije to ničim izazvana euforija. Srbija na rosteru ima dvostrukog NBA MVP-a, odnosno ovogodišnjeg NBA MVP-a, dakle u teoriji najboljeg igrača na Svijetu. Nešto što su u povijesti od Evropskih ekipa imali samo Grčka sada i Njemačka sa Nowitzkim. A tu je i dvostruki MVP Eurolige da skupa rade centar-play tandem. Ostatak rostera je također popunjen sa prekaljenim euroligašima. Srbija je na kladionicima i perije prvenstva i kako je vrijem odmicalo bila prvi favorit prvenstva.

Ali kako sam već pisao, ovo je moderni basket, svi znaju igrati, imaju svoje adute, playoff, ispadanje na jednu utakmicu, svatko može dobiti svakoga, pogotovo šuterska ekipa poput Italije.

Navijam za Fince do kraja, najsimpatičniji od preostalih, prava je šteta da košarkaš talentiran poput Markkanena trune u NBA uglavnom kao nekakav spot-up tricaš, to je po meni jedan primjer loših trendova u modernoj vrhunskoj košarci, gdje gole fizikalije imaju preveliku ulogu...
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 11/09/2022 : 21:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Ničim izazvana euforija ložiti se na pobede nad ekipama u grupi. Protiv Ita se izgubila utakmica u 2. poluvremenu i katastrifaloj odbrani 3 poena i def skoka.
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2740 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 11/09/2022 : 21:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

logo11

sto si izbrisao komentar? Sve si lepo napisao.




Ma editirao zbog rezultata pa greškom obrisao

Uglavnom

"Talijani iako do sada neuvjerljivi odigrali stvarno hrabro poslali Srbiju kući.

Pozzecco "cirkusirao", ali očito postigao svrhu i dodatno motivirao ekipu za ovaj fantastičan rezultat.

Kad netko ovako "papirnato" slabiji pobijedi zaslužuje svaku čestitku.

Jedan kuriozitet je da su sve utakmice danas završile istim rezultatom 94:86.

Ostali rezultati očekivani, kao što očekujem i prolaz Grčke."
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
843 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 11/09/2022 : 21:54:30  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

u pravu si
jedina ex reprezentacija koja je igrala modernu košarku u zadnjih nekoliko godina je slovenija 2017
već ovo što oni sada igraju nije ni blizu onome kada je goran diktirao tempo



I meni bila bolja/draža ona iz 2017. Sada se previše evidentno sve vrti oko Luke. BiH je pokazala, kako se igra u takvim utakmicama. Nastudirali su podaje Luke do Tobey-a, i prestrezali ih. A Luki ni šut tad nije išao, istina. Luka jeste sjajan igrač, ali kad mu ne ide, najviše onda gubimo utakmice. Imamo ogroman potencijal i kvalitet, ali sad branimo titulu iz 2017, a one godine je, mislim da, s mog ugla gledališta bilo sve nekako opuštenije, bez nekih komplikacija i prigovaranja sucima.
Sad se skoro svaki drugi-treći napad raspravlja o sudačkim odlukama i gleda preko "var-a" ili kako se već zove je li bila odluka ok ili ne. I koliko je bilo na taj način dosuđeno nesportskih faula...Za mene tu sport malo gubi onaj stari šmek. Previše je tehnika ušla u samu igru.

Go to Top of Page
Page: of 146 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000