forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 ISPOD I OKO OBRUČA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 147

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10129 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/09/2017 : 15:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Vidim sve neki metuzalemi ovdje, ko Slavko Cvitković


Legendarni košarkaški sladokurac.


Inače, dobro prvenstvo.
Mi imamo šansu jer nakon dugo vrimena imamo dva prava igrača.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7894 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 04/09/2017 : 15:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ja naravno, pratim prvenstvo i nije me iznenadilo s početkom :)
za sada je dobro, markkanen je čudo, goran dragić vjerojatno najbolji igrač na prvenstvu, a španjolci igraju (valjda) zadnji turnir s legendarnim navarom i pau gasolom
osim za naše, navijam za slovence koji mi izgledaju najmoćnije od svih ex država, te već tradicionalno za gruziju, ali i srbiju kada dođe do borbe za medalje, ako ove godine dođu tako daleko - a čini se da bi mogli i bez svih tih zvijezda koje nedostaju

i ne vidim nikakvog problema da se danas spominje jedan galis - najčudesniji košarkaš kojeg sam ja ikad gledao

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7894 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 04/09/2017 : 15:44:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
apropo galisa, to je čovjek koji cijelu karijeru ima prosjek iznad 30 koševa po utakmici
točnije 32,8 - uključujući grčku ligu, kup, eurokupove i reprezentaciju
tek sa 35 godina je imao prvu sezonu gdje mu je prosjek pao na oko 24 koša
i ne zaboravimo da je trica uvedena tek 1985, tako da je taj prosjek u sezonama prije mogao biti i veći
na eurobasketima je postigao 1030 koševa u 33 utakmice (preko 31 u prosjeku) i tek na prošlom EP su ga po ukupnom broju koševa prestigli parker i dirk, kojima je za to trebalo 62 utakmmice (parker) i 48 (dirk)

s galisovim brojkama u klupskoj karijeri se može mjeriti samo dražen dalipagić, čija je karijera isto na +30 prosjeku

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10129 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/09/2017 : 16:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

apropo galisa, to je čovjek koji cijelu karijeru ima prosjek iznad 30 koševa po utakmici
točnije 32,8 - uključujući grčku ligu, kup, eurokupove i reprezentaciju
tek sa 35 godina je imao prvu sezonu gdje mu je prosjek pao na oko 24 koša
i ne zaboravimo da je trica uvedena tek 1985, tako da je taj prosjek u sezonama prije mogao biti i veći
na eurobasketima je postigao 1030 koševa u 33 utakmice (preko 31 u prosjeku) i tek na prošlom EP su ga po ukupnom broju koševa prestigli parker i dirk, kojima je za to trebalo 62 utakmmice (parker) i 48 (dirk)

s galisovim brojkama u klupskoj karijeri se može mjeriti samo dražen dalipagić, čija je karijera isto na +30 prosjeku




U sezoni 89/90 je igrala najjača ekipa Jugoplastike a Aris nas je te godine u Splitu dobija. Galis nas je razmontira. Jugoplastikin trade mark je bila obrana a ovome nismo mogli ništa. Na kraju utakmice skoro da nije ima ko igrat jer nan je sve igrače izbacija sa 5 faula.

Pričamo o čoviku koji je triba igrat sa Birdon, Parishen i McHaleon.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 04/09/2017 16:11:37
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4885 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/09/2017 : 16:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ma ja sam se malo zezao ;)

Malo se promijenila evropska košarka, malo koji igrač danas postiže preko 20 u prosjeku, ali zato ih ima više u momčadi koji se kreću između 10-20 ppg. A prije je i igrač poput Radulovića uredno imao po 30 ppg u sezoni.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4885 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/09/2017 : 16:14:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Caleb

Letonci sutiraju (trenutno) 16/28 za tri. Porzingis nadmocan u svim segmentima. Momak je klasican bek od 220cm.



To je bilo na jednoj utakmici :)

Sad su protiv Britanac šutirali 17/34. No Hrvatska je i dalje bolja od njih ukupno sa 44% za 3p ;)
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10129 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/09/2017 : 16:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ma ja sam se malo zezao ;)

Malo se promijenila evropska košarka, malo koji igrač danas postiže preko 20 u prosjeku, ali zato ih ima više u momčadi koji se kreću između 10-20 ppg. A prije je i igrač poput Radulovića uredno imao po 30 ppg u sezoni.



Zato šta je danas u vrhunskin momčadima puno veća rotacija.
Jugoplastika,Partizan,Barcelona su igrali sa 7-8 igrača, danas vrhunska ekipa igra sa 10-12 igrača.
Maccabi kad je bija najjači je ima 4 amerikanca, Jamchyja i Lippina.

Isto tako, obrane su puno ozbiljnije.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 04/09/2017 18:58:44
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16211 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 04/09/2017 : 16:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Caleb

Letonci sutiraju (trenutno) 16/28 za tri. Porzingis nadmocan u svim segmentima. Momak je klasican bek od 220cm.



To je bilo na jednoj utakmici :)

Sad su protiv Britanac šutirali 17/34. No Hrvatska je i dalje bolja od njih ukupno sa 44% za 3p ;)



Na danasnju sam i mislio. Pisao sam u toku 3/4, zato sam i stavio da, trenutno, sutiraju 16/28.
Uglavnom, odlicni su suteri.

Hrvatsku cu danas prvu put gledati na Euru.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 04/09/2017 16:41:51
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/09/2017 : 17:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
S obzirom na količinu bezidejnosti u napadu, ovih 12 razlike na poluvremenu je izvrstan rezultat.
Previše se forsira ta trica, dobro dok ide, ali kada stane (a to dođe kad-tad) trebat će tražiti drugačija rješenja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2676 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 04/09/2017 : 17:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Galisa je zaista bilo nemoguće braniti 1 na 1. Kako bi ga ipak zaustavili Ivković i ekipa su na jednom prvenstvu smislili fintu. Na Galisa bi pri ulazu izašao Kukoć; Galis bi ga lakoćom prebacio (valjda jedini igrač koji je preko krakatog Kukoča redovito pogađao), a onda bi iza Kukoča skočio Vranković i blokirao. Uspjelo je nekoliko puta.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2676 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 04/09/2017 : 17:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

S obzirom na količinu bezidejnosti u napadu, ovih 12 razlike na poluvremenu je izvrstan rezultat.
Previše se forsira ta trica, dobro dok ide, ali kada stane (a to dođe kad-tad) trebat će tražiti drugačija rješenja.



Današnja košarka je takva da se pucaju samo trice i "ziceri". Naš problem na ovoj utakmici je katastrofalan postotak za dvicu i nesigurnost pod vlastitim košem.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10129 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/09/2017 : 18:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

quote:
Originally posted by DODSFERD

S obzirom na količinu bezidejnosti u napadu, ovih 12 razlike na poluvremenu je izvrstan rezultat.
Previše se forsira ta trica, dobro dok ide, ali kada stane (a to dođe kad-tad) trebat će tražiti drugačija rješenja.



Današnja košarka je takva da se pucaju samo trice i "ziceri". Naš problem na ovoj utakmici je katastrofalan postotak za dvicu i nesigurnost pod vlastitim košem.




Istina, ali takozvani "small ball" je Acin trademark koji se meni nikad nije sviđa.
Šutevi su uglavnon izrađeni i otvoreni i to je OK, ali je i u napadu i u obrani rupa pod košen pregolema. Tomić bi ovoj reprezentaciji baš dobro lega. Sa Žižićen bi bili legitimni kandidati za medalju.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

usagi77
New Member

256 Posts

Member since 26/01/2015

Posted - 04/09/2017 : 18:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send usagi77 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Današnja košarka je takva da se pucaju samo trice i "ziceri". Naš problem na ovoj utakmici je katastrofalan postotak za dvicu i nesigurnost pod vlastitim košem.




Vec nekoliko godina unazad se igra takva košarka ali malo ljudi to prepoznaje.
Baš zbog takvog stila mislim da su nam šanse jako velike, medalja skoro sigurna. Pitanje je samo kojeg sjaja.

@nesve

Nemoj samo Tomića ;)
Kvalitetan igrač ali repka je imala malo koristi od njega. Puno smo se oslanjali na njegove kvalitete ali za repku jednostavno to nije bilo to.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10129 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/09/2017 : 18:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by usagi77

quote:
Originally posted by Ernie Pike

Današnja košarka je takva da se pucaju samo trice i "ziceri". Naš problem na ovoj utakmici je katastrofalan postotak za dvicu i nesigurnost pod vlastitim košem.




Vec nekoliko godina unazad se igra takva košarka ali malo ljudi to prepoznaje.
Baš zbog takvog stila mislim da su nam šanse jako velike, medalja skoro sigurna. Pitanje je samo kojeg sjaja.

@nesve

Nemoj samo Tomića ;)
Kvalitetan igrač ali repka je imala malo koristi od njega. Puno smo se oslanjali na njegove kvalitete ali za repku jednostavno to nije bilo to.



Onin prijašnjin reprezentacijama Tomić nije bija dobar jer je ima ulogu koja mu ne paše. Mi smo očekivali da on bude nositelj, a on to nije.
U ovoj današnjoj reprezentaciji u kojoj su nositelji Šarić i Bogdanović njega bi se dalo kvalitetno iskoristit.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4885 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/09/2017 : 19:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Tomic u reprezentaciji nikad nije odigrao kao u klubu, ali daleko od toga da od njega nije bilp koristi. Na EP u Sloveniji na kojem smo bili 4. Hrvatska je bila najbolja skakacka momcad prvenstva, a najbolji skakac prvenstva - pogađate - Ante Tomic.

A glavni problem ove reprezentacije je - skok.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7894 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 04/09/2017 : 21:07:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
na EP u sloveniji smo krenuli s porazom od 100 razlike protiv španjolaca, a onda se nekako spasili u produžetku protiv gruzije
i tu nas je tomić spasio
dakle, kada se govori o njegovim 'lošim igrama' za reprezentaciju, svjesno se zanemaruje njegov golemi doprinos najboljem rezultatu od 1995.
danas je on još uvijek naš najbolji centar i s njim bi bili legitimni kandidati za polufinale
čak i više nego sa žižićem
to da on igra lošije nego u klubu su samo izgovori trenera koji ga ne znaju iskoristiti

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 06/09/2017 02:23:13
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 04/09/2017 : 22:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
Meni je prosto nevjerovatno kako su nam otkazala 4 centra. Pa da nam je došao barem jedan od te četvorice bili bi sigurno veliki kandidat za medalju. ne kažem da sad nismo kandidati ali protivnici sad imaju veće manevarske mogućnosti jer osim što smo šuplji na poziciji playa, sad smo ranjivi i na centarskoj poziciji.
Budući vjerovatno završavamo drugi mogli bi igrati protiv Turske. Gdje bi se igrala ta utakmica?

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7894 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 04/09/2017 : 23:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
eliminacijske utakmice se igraju u istambulu
u grupi D će svi htjeti izbjeći nas i španjolce, iako će možda i htjeti jer prvi i treći iz te skupine izbjegava španjolce do finala
kao i mi kao drugi - ili prvi:)
dakle, logično bi bilo da nitko ne želi tamo biti treći i ide na nas, nego će radije na CG, mažare ili čehe
ali je moguće i da npr srbi odaberu da budu treći, pa preko nas oslobode put do finala
vidjet ćemo

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4885 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 05/09/2017 : 11:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2


danas je on još uvijek naš najbolji centar i s njim bi bili legitimni kandidati za polufinale
čak i više nego sa žižićem
to da on igra lošije nego u klubu su samo izgovori trenera koji ga ne znaju iskoristiti



Nije ni Tomić baš bez putra na glavi. Niti on spominje reprezentaciju, niti njega itko počevši od Ace, Rađe i Stojka, do, što je najvažnije, bivših suigrača više spominje. A kao što si rekao, još uvijek je logično da on bude broj 1 na centru, lani je opet bio najbolji skakač španjolskog prvenstva.

Očito da nije baš u najboljim odnosima sa ostalima. Ukića isto neznalice non-stop pljuju ali on nije uvrrijeđeno digao nos i odustao od reprezentacije (poštedite me odmah komentara u stilu "bolje da je").
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10129 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 05/09/2017 : 12:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by ken2


danas je on još uvijek naš najbolji centar i s njim bi bili legitimni kandidati za polufinale
čak i više nego sa žižićem
to da on igra lošije nego u klubu su samo izgovori trenera koji ga ne znaju iskoristiti



Nije ni Tomić baš bez putra na glavi. Niti on spominje reprezentaciju, niti njega itko počevši od Ace, Rađe i Stojka, do, što je najvažnije, bivših suigrača više spominje. A kao što si rekao, još uvijek je logično da on bude broj 1 na centru, lani je opet bio najbolji skakač španjolskog prvenstva.

Očito da nije baš u najboljim odnosima sa ostalima. Ukića isto neznalice non-stop pljuju ali on nije uvrrijeđeno digao nos i odustao od reprezentacije (poštedite me odmah komentara u stilu "bolje da je").


S godinama je definitivno bolji, ali meni se njegova košarka nikad nije sviđala. Ni kad je ka momomak od 16 godina uša u Repešinu ekipu mi se nije sviđa.
Bez obzira na to, zbog svoga odnosa prema reprezentaciji i ponašanja maksimalni respect.
I definitivno nije "bolje da je", jer uz sve minuse, boljih nemamo.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4885 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 05/09/2017 : 13:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ja bih dodao da većina reprezentacija na ovom prvenstvu nema bolji tandem na jedinici od kombinacije Ukić-Popović. Za jednog od njih dvojice bi bilo mjesta u svakoj reprezenatciji osim Španjolske i Grčke (eventualno Francuske).
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19393 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 05/09/2017 : 15:17:30  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote


RLU je kralj.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

zovko
New Member

201 Posts

Member since 21/08/2012

Posted - 05/09/2017 : 15:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zovko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ja bih dodao da većina reprezentacija na ovom prvenstvu nema bolji tandem na jedinici od kombinacije Ukić-Popović. Za jednog od njih dvojice bi bilo mjesta u svakoj reprezenatciji osim Španjolske i Grčke (eventualno Francuske).



Je li ovo neka zajebancija?
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4885 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 05/09/2017 : 15:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Pa nabroji koje to reprezentacije osim nabrojanih imaju dva bolja playmakera od njih dvojice?
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16211 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 05/09/2017 : 17:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Rodrigez/Rubio
Ertel/Vesterman (Diot, de Kolo - po potrebi)
Slukas/Mancaris/Kalates

Evo par..

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page
Page: of 147 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000