forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 ISPOD I OKO OBRUČA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 145

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 12/05/2020 : 18:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Realno Nakić je bio puno slabiji igrač od Kukoča, to zna i Novosel.
Što je ga stavio ispred Kukoča to samo on zna. Ako je namjerno, onda je kurvanjski.
Možda zbog njegovog ogromnog doprinosa u tadašnjoj Ciboni koju je Novosel vodio. Zaslužan je bio za mnoge pobjede i titule, faktički drugi igrač Cibone.
Svejedno, ne opravdava postupak Novosela.

Have mercy
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29191 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 12/05/2020 : 18:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Slažem se s ken2. Ista stvar je i u drugim sportovima, recimo nogomet stalno čitamo jel bolji Messi ili Ronaldo, a zaboravlja se Pelea, Maradonu, Cruyffa, Matthausa, Beckenbauera, Besta...

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game

Edited by - tex2 on 12/05/2020 18:31:26
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 12/05/2020 : 18:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by tex2

Gledao ga uživo Cibona - Partizan finale ABA lige, on i Thomas po 30+, ostatak ekipe ni 10 koševa. Tada mlad, pogađao super! Kasnije odabrao dobar razvojni put i s razlogom je tu gdje je! Kažu za njega nema odmora, stalno trenira!



Nije bogomdani talent, bilo je u zadnjih 20-30 godina preko nekoliko talentiranijih od njega. Ali znao je prepoznati ono što ima na raspolaganju i usavršavati to. Legenda o Petrovićevim individualnim šuterskim treninzima je odavno dio pučke i predajne kulture, Babo je isti: "Uzmite samo da sam ja prije svakog treninga, najmanje pola sata, ali češće je to bilo duže, šutirao. I u tom vremenskom periodu mi govorimo o jako puno šuteva, jer sam šutirao s dvije lopte i tri trenera koji su mi vraćali loptu. Svakog dana, uoči svakog treninga. I nakupi se tu šuteva. Naravno, s obzirom na to kako u to vrijeme šutiram na utakmicama, onda se ti treninzi povećavaju, ako sam lošije šutirao večer prije. Nikada nisam zbrajao, ali sumnjam da sam iti jednom šutnuo manje od 400, 500 lopti. Mislim da je to bio minimum." (https://sportske.jutarnji.hr/kosarka/kosarka-reprezentacija/bojan-bogdanovic-za-sn-opisuje-nezamislivu-situaciju-u-kojoj-se-nasao-grozno-mi-je-igram-kosarku-karijere-a-nisam-mogao-igrati-za-hrvatsku/10201444/)

Pritom nije neki zakopčani robot čistunac, zna bit predvodnik i u bekrijašenju, no svejedno je vrhunskih radnih navika. Kad se radi se radi, kad se lupuje se lumpuje. U glavi iznimno staložen i tvrdoglav kao mazga na pozitivan način. Govorili su mu u NBA da nema obranu, pa je u seriji koju su Cavsi jedva dobili u sedmoj čuvao većinu serije Lebrona 1 na 1. Prvi i kad treba uletit sa nekom humanitarnom akcijom. Ničiji poltron, ulizica ni politički maneken. Ne glumata sa forsiranim domoljubljem, ali zato je više puta izjavio da će igrati za reprezentaciju pod svaku cijenu sve dok god bude mogao hodati (ili ne bude boljih). On i još 3-4 igrača praktički drže reprezentaciju na okupu zadnjih nekoliko godina.

Da, lijepo je sjetiti se kakve smo legende nekad imali, ali imamo i sad bar jednog aktivnog košarkaša koji zaslužuje da se o njemu više priča.
Malo je reći da mi je Babo već godinama daleko najomiljeni cro sportaš :)



Kako Bogdanović i ekipa lumpuje, pričao mi je rođak, njegov dobar jaran iz vremena dok su bili u Mostaru.
Što se pilo i u kojim količinama, o krstarenju po Jadranu, u Americi, koje žene...Bože sačuvaj, omladine.

Have mercy
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 12/05/2020 : 20:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by tex2

Gledao ga uživo Cibona - Partizan finale ABA lige, on i Thomas po 30+, ostatak ekipe ni 10 koševa. Tada mlad, pogađao super! Kasnije odabrao dobar razvojni put i s razlogom je tu gdje je! Kažu za njega nema odmora, stalno trenira!



Nije bogomdani talent, bilo je u zadnjih 20-30 godina preko nekoliko talentiranijih od njega. Ali znao je prepoznati ono što ima na raspolaganju i usavršavati to. Legenda o Petrovićevim individualnim šuterskim treninzima je odavno dio pučke i predajne kulture, Babo je isti: "Uzmite samo da sam ja prije svakog treninga, najmanje pola sata, ali češće je to bilo duže, šutirao. I u tom vremenskom periodu mi govorimo o jako puno šuteva, jer sam šutirao s dvije lopte i tri trenera koji su mi vraćali loptu. Svakog dana, uoči svakog treninga. I nakupi se tu šuteva. Naravno, s obzirom na to kako u to vrijeme šutiram na utakmicama, onda se ti treninzi povećavaju, ako sam lošije šutirao večer prije. Nikada nisam zbrajao, ali sumnjam da sam iti jednom šutnuo manje od 400, 500 lopti. Mislim da je to bio minimum." (https://sportske.jutarnji.hr/kosarka/kosarka-reprezentacija/bojan-bogdanovic-za-sn-opisuje-nezamislivu-situaciju-u-kojoj-se-nasao-grozno-mi-je-igram-kosarku-karijere-a-nisam-mogao-igrati-za-hrvatsku/10201444/)

Pritom nije neki zakopčani robot čistunac, zna bit predvodnik i u bekrijašenju, no svejedno je vrhunskih radnih navika. Kad se radi se radi, kad se lupuje se lumpuje. U glavi iznimno staložen i tvrdoglav kao mazga na pozitivan način. Govorili su mu u NBA da nema obranu, pa je u seriji koju su Cavsi jedva dobili u sedmoj čuvao većinu serije Lebrona 1 na 1. Prvi i kad treba uletit sa nekom humanitarnom akcijom. Ničiji poltron, ulizica ni politički maneken. Ne glumata sa forsiranim domoljubljem, ali zato je više puta izjavio da će igrati za reprezentaciju pod svaku cijenu sve dok god bude mogao hodati (ili ne bude boljih). On i još 3-4 igrača praktički drže reprezentaciju na okupu zadnjih nekoliko godina.

Da, lijepo je sjetiti se kakve smo legende nekad imali, ali imamo i sad bar jednog aktivnog košarkaša koji zaslužuje da se o njemu više priča.
Malo je reći da mi je Babo već godinama daleko najomiljeni cro sportaš :)



Bogdanović je bez ikakve konkurencije najbolji hrvatski košarkaš od novisnosti i slažen se da se o njemu premalo priča, ali nažalost igra u vrime kad je košarka u nas na katastrofalnon nivou. Ljude generalno ne interesira kako on igra u Americi, a nažalost ne svojon krivicon sa reprezentacijon nije napravija ništa.
Inače, i meni vjerovatno najomiljeniji cro sporataš.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 12/05/2020 : 20:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by izivko

Petrović prvi - Tu nema spora, očekivano na vrhu vrhova. Kapetan, idol, gdje bi mu bio kraj da je još poživio.

Kukoč drugi - Zasluženo. U Jugoplastiki razbijao, nezaustavljiv, genijalan. U Bullsima bio vodonoša a ne kosac. U Repki nije davao maksimum.
Krešo treći - Već je bio na zalasku karijere kad sam ga gledao. Vođa, mogao je igrati svaku poziciju, izvrsna tehnika, vrhunski centar, najbolji.

Rađa četvrti - Zasluženo tu gdje jest, u Top 5. Meni drag igrač, pouzdan, oslonac, stup.
Bogdanović peti - Ne znam otkud on u Top 5. Ali ne pratim košarku njegove generacija pa neka bude.




Babo nije rang ove četvorice ispred sebe, ali je zasluženo odmah iza njih:
- najbolji je strijelac reprezentacije svih vremena,
- najbolji strijelac OI (nisam siguran je li i EP),
- top 5 strijelac Eurolige par sezona,
- po NBA points i efficiency rating je također odmah iza ove trojice - ove sezone je bio na +20 u prosjeku, što je prije njega samo Petrović uspio (Kukoč i Rađa su bili blizu u jednoj sezoni).

Po trofejima se naravno ne može mjeriti sa ovim starijima, ali nadmašio je već sve druge koji su došli nakon Petrović-Rađa-Kukoč generacije (tipa Vujičić i Giriček). Starije tipa Giergia, Plećaš je teško uspoređivat, moderna košarka počinje negdje u 80ima.



to kada počinje ili ne počinje moderna košarka, i što je to uopće moderna košarka, i zašto ne bismo uspoređivali i ove ranije, po čemu su to oni nemoderni, u odnosu na što su nemoderni i tako dalje i tako bliže
zar ćemo ljude koji su dominirali u svoje vrijeme tek tako isključiti iz konkurencije, samo zato što nam se iz današnje perspektive njihove snimke čine zastarjele, čine nam se spori, da ne igraju s obje ruke i slično
od koga su ti ljudi mogli učiti, koga su gledali i tko su im uzori bili, kakve su tada bile metode treninga, kada su uopće počeli s treninzima
nepravedno je to - jedan đerđa ili plečaš su talenti kakvi se rađaju u 100 godina i da su rođeni prije 30 godina, bili bi jednako veliki danas, kao što su bili u svoje vrijeme, vjerojatno i više
sport napreduje, svaka generacija nešto novo nadoda u zajedničku bazu iz koje se uči, mijenjaju se pravila, drugačije se igra, ne zaboravimo ni sportsku opremu i što su ovi stari iz 60tih imali na nogama, pa sportsku medicinu...
jednom su plečaša pitali koliko bi njemu značilo da je bilo trice u njegovo vrijeme, koliki bi onda imao prosjek
a on je odgovorio da ne bi trebala njemu trica, samo da mu je bilo pravilo bonusa i koliko bi se nadavao slobodnih, a pucao ih je 90%
i pazi, taj plečaš i taj đerđa, imali su za svoje vrijeme neviđene driblinge i kontrolu lopte, izmišljali su neke svoje stvari i možeš misliti što bi danas radili i kako bi izgledali da su odrastali u kako kažeš 'modernim' vremenima
pa meni klinci na basketu idu prodavat fore stephovih driblinga i step bekova, a ne znaju pravilno ni šutirat, onda možeš zamislit što bi jedan mladi đerđa ili plečaš danas predstavljali
ja igrače vrednujem po utjecaju koji su imali na košarku i njen razvoj, i to mi se čini jedino pošteno, bez obzira što bi vremeplovom prebačena prosječna današnja euroligaška ekipa u 60-im godinama pobijedila yu reprezentaciju 30 razlike

u svakom slučaju, dražen, toni i krešo su neprikosnovena trojka najvećih košarkaša ne samo u hrvatskoj, nego i šire
i svi oni stručnjaci kojima se netko drugi ugurao između njih je debelo pogriješio ili je iz nekih animoziteta nekoga namjerno unizio (mislim na tonija ispred kojeg je novosel stavio nakića, a repeša bojana, a krešu ni u 5)
meni je đerđa četvrti, rađa peti, bojan šesti, pa plečaš, arijan i ostali


Apsolutno se slažen da je praktički besmisleno uspoređivat igrače iz različitih vrimena i da triba gledat koliko su aktualnon trenutku bili dobri i avangardni. Ne mora značit da je moderni i igrač bolji od staromodnoga, ali po meni ipak postoji moment kad možemo reć da košarka prelazi na neki drugi nivo. 1984. godina i uvođenje trice iz temelja minja cilu košarku. Prominilo je igru napadački, a još više obrambeno jer su se tribale igrat puno agresivnije i razvučenije obrane. Posljedično, osin košarkaškog umijeća sve bitniji je postaja i atleticizam.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7874 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 12/05/2020 : 21:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by ken2



to kada počinje ili ne počinje moderna košarka, i što je to uopće moderna košarka, i zašto ne bismo uspoređivali i ove ranije, po čemu su to oni nemoderni, u odnosu na što su nemoderni i tako dalje i tako bliže
zar ćemo ljude koji su dominirali u svoje vrijeme tek tako isključiti iz konkurencije, samo zato što nam se iz današnje perspektive njihove snimke čine zastarjele, čine nam se spori, da ne igraju s obje ruke i slično
od koga su ti ljudi mogli učiti, koga su gledali i tko su im uzori bili, kakve su tada bile metode treninga, kada su uopće počeli s treninzima
nepravedno je to - jedan đerđa ili plečaš su talenti kakvi se rađaju u 100 godina i da su rođeni prije 30 godina, bili bi jednako veliki danas, kao što su bili u svoje vrijeme, vjerojatno i više
sport napreduje, svaka generacija nešto novo nadoda u zajedničku bazu iz koje se uči, mijenjaju se pravila, drugačije se igra, ne zaboravimo ni sportsku opremu i što su ovi stari iz 60tih imali na nogama, pa sportsku medicinu...
jednom su plečaša pitali koliko bi njemu značilo da je bilo trice u njegovo vrijeme, koliki bi onda imao prosjek
a on je odgovorio da ne bi trebala njemu trica, samo da mu je bilo pravilo bonusa i koliko bi se nadavao slobodnih, a pucao ih je 90%
i pazi, taj plečaš i taj đerđa, imali su za svoje vrijeme neviđene driblinge i kontrolu lopte, izmišljali su neke svoje stvari i možeš misliti što bi danas radili i kako bi izgledali da su odrastali u kako kažeš 'modernim' vremenima
pa meni klinci na basketu idu prodavat fore stephovih driblinga i step bekova, a ne znaju pravilno ni šutirat, onda možeš zamislit što bi jedan mladi đerđa ili plečaš danas predstavljali
ja igrače vrednujem po utjecaju koji su imali na košarku i njen razvoj, i to mi se čini jedino pošteno, bez obzira što bi vremeplovom prebačena prosječna današnja euroligaška ekipa u 60-im godinama pobijedila yu reprezentaciju 30 razlike

u svakom slučaju, dražen, toni i krešo su neprikosnovena trojka najvećih košarkaša ne samo u hrvatskoj, nego i šire
i svi oni stručnjaci kojima se netko drugi ugurao između njih je debelo pogriješio ili je iz nekih animoziteta nekoga namjerno unizio (mislim na tonija ispred kojeg je novosel stavio nakića, a repeša bojana, a krešu ni u 5)
meni je đerđa četvrti, rađa peti, bojan šesti, pa plečaš, arijan i ostali



Pa i sam si sebi odgovorio. Promijenio se sport, pravila, treninzi, formati natjecanja, manje je bilo košarkaša, manje nacija koje su se bavile košarkom, manje klubova iz najačih liga, a do generacije iz 80ih nitko nije ni išao u NBA da se dokazuje na najviše mogućem rangu...



sve je to istina, ali to nije odgovor, ili barem ne na pitanje koje se otvorilo
za mene je netko tko je utjecao na razvoj košarke u 60-tima jednako važan kao i današnje zvijezde
i važniji, jer neusporedivo veći značaj za napredak košarke (u hr, ali i u europi) ima đerđa, nego bojan ili arijan ili teodosić...
korać, daneu, đerđa i ostali bili su uzori slijedećoj generaciji prvo kreše koji je mrvicu stariji, pa kiće, praje, mirze i moke, a oni su zaslužni za slijedeću veliku generaciju, draženovu, tonijevu, divčevu...bez jednih nema drugih, a svaka slijedeća generacija raste, što je razumljivo i normalno
vrednovanje ima smisla samo u kontekstu vremena u kojem su igrali
i danas u odnosu na 90-te je košarka napredovala, ubrzala se, pravila se promijenila, igrači su bolji s loptom, razvile su se tehnike kontrole lopte od najranije dobi kakve su igrači iz prošlih vremena mogli samo sanjati, danas djeca na treninzima uče eurostep pod normalno, i krosovere kakvi nisu postojali dok su stari igrali
iverson, npr. njegov utjecaj na košarku kao igru je jako velik, ja bih rekao veći nego mnogih zvijezda koje bolje kotiraju u izborima najboljih
lebron je jedan od najboljih igrača u povijesti, ali je malo novoga donio, za razliku od currya koji je predvodnik small ball revolucije i šutiranja iz svih mogućih pozicija i driblinga...

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 12/05/2020 : 21:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Govorimo zapravo jedno te isto, da ih se ne može uspoređivati. To sam i ja rekao, a ne da su noviji bolji od starijih. A košarka je svoj današnji oblik dobila u 8oima kako je Nesvrstani napisao. Nakon toga se nastavila mijenjati, ali više u nijansama nego drastično.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2631 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 12/05/2020 : 22:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Sad će Nesvrstani poluditi, ali mislim da je jedan Jerkov usporediv s Rađom (i to ne samo zbog svih trofeja koje je osvojio).
Iako nikad nisam volio Cibonu, Nakić mi je uvijek bio drag, ali teško da je i za top 10 u ovakvom izboru.
Iza velike trojke tu su Rađa, Đerđa, Jerkov, Šolman, Plečaš, Čutura, Perasović i Bogdanović (bez rangiranja).
Da je bilo sreće i pameti, na listi su mogli biti i Sesar i Tomić.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7874 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 12/05/2020 : 22:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
dobro, možda se ne uspijevamo razumjeti :)
slažemo se da se vremena mijenjaju i da košarka napreduje
ali ja mislim da ih se može uspoređivati - ali po značaju, u kontekstu svog doba, a ne po onoj tko bi pobijedio da ih staviš na teren - tu je jasno da su nove generacije u velikoj prednosti

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 12/05/2020 : 22:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Potpuno se slažem :)
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 12/05/2020 : 22:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Sad će Nesvrstani poluditi, ali mislim da je jedan Jerkov usporediv s Rađom (i to ne samo zbog svih trofeja koje je osvojio).



Ma neću
Ne mogu ništa reć na usporedbu jer Jerkova nisan ima priliku gledat.
Ali Rađa je ekstra klasa.
Naravno da novac nije najvažniji, ali činjenica je da Rađa 1990. godine postaje najskuplji evropski sportaš. Znan da to iz današnje perspektive zvuči pomalo bizarno ali Rađa u tom trenutku zarađuje duplo više od Maradone u Napoliju.
Iznosi tih ugovora koji su Rađa i Kukoč potpisali u Italiji su zvučali toliko suludo u to vrime da dosta ljudi nije virovalo u te cifre.
Puno godina kasnije su i Rađa i Kukoč te cifre potvrdili.
U trenutku kad Rađa potpisuje četverogodišnji ugovor sa Messaggeron za 12M maraka, znači 3 godišnje, Maradona igra za 1.5M.
Dogodine za Benetton potpisuje Kukoč na 4 godine za 15M maraka i postaje najskuplji evropski sportaš..

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 12/05/2020 23:19:04
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2631 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 12/05/2020 : 22:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je Kukoč dogurao do 5M po godini.
Sjećam se tih nevjerojatnih suma (za to doba) i usporedbi s nogometašima.
Jedan od stare garde je tada komentirao kako je u njegovo doba veliki Radivoje Korać zarađivao manje od svog brata koji je bio treći golman OFK Beograda.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7874 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 12/05/2020 : 22:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
rađa je pričao da je od jerkova najviše naučio
pogotovo da kad skoči, još u zraku treba gledat prema naprijed, u kontru
a jerkov je bio baš takav igrač
u svoje doba moderan centar
ali rađa je bolji i stvarno i u kontekstu vremena :)
i inače, ta stara škola / old school je igrala na inteligenciju, znali su sve finte, prljavosti, bili premazani svim mastima...
oni su pazili kad opale bananu, da lopta ode njihovom igraču, a ne da ju divljački napucaju u aut

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 12/05/2020 : 23:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Mislim da je Kukoč dogurao do 5M po godini.
Sjećam se tih nevjerojatnih suma (za to doba) i usporedbi s nogometašima.
Jedan od stare garde je tada komentirao kako je u njegovo doba veliki Radivoje Korać zarađivao manje od svog brata koji je bio treći golman OFK Beograda.


Taj Kukočev ugovor je interesantan i iz perspektive ovog aktualnog Jordanovog dokumentarca.
Pippen se ljuti jer Jerry Krause ako oće Kukoča mora istrest pare na stol pa nema para za njega. Moš mislit šta bi Kukoč otiša u Chicago da mu nisu ponudili najmanje istu cifru ka šta je ima u Benettonu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7874 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 19/05/2020 : 21:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
odgledaste li svih 10 epizoda?
i?
je li jordan i goat i seronja, sve u jednom?

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29191 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 19/05/2020 : 22:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Ne bi to gledal ni da mi plate

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 20/05/2020 : 05:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

odgledaste li svih 10 epizoda?
i?
je li jordan i goat i seronja, sve u jednom?


GOAT je bez daljnjeg, a seronja... koga uopšte briga sem tebe
Uglavnom, dokumentarac o Džordanu pod krinkom dokumentarca o Bulsima, ima par stvarno dobrih i emotivnih momenata koji su me iznenadili, Pipen je predstavljen očajno, ali je donekle i sam kriv za to, ne samo zbog tih postupaka iz prošlosti, već što je u dokumentarcu mogao to malo "sanirati", a nije, ispao je kao tvrdoglavo, nezainteresovano derište.
Hrana za novinare i "ANALitičare", imaju mesa za baciti u raspravu Džordan/LeBron, pokupiti klikove.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 20/05/2020 : 05:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Ne bi to gledal ni da mi plate


Zašto?
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29191 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 20/05/2020 : 06:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Nikad mi se nije sviđao takav slang, po ovome što čitam po našim portalima to je kao da djeca pričaju. A i nisam fan priča 25 godina poslije, kao isplivavaju legende nakon ohoho godina...

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/05/2020 : 09:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Pogledao cijeli dokumentarac. Amerikanci su to malo patetično u nekim trenucima upakirali, ali ne može se reći da nije odličan dokumentarac. Vrhunska produkcija, od početka do kraja svaka epizoda zanimljiva.

Pogotovo me zanimao onaj rani period Jordanov o kojem nisam baš puno znao. Ovaj dio oko osvajanja naslova više me nostalgično podsjećao na neprospavane noći i iščekivanje finalnih utakmica.

Sjećam se da sam u finalu 1993. svim srcem navijao za Barkleya i onaj Paxonov šut na kraju još mi odzvanja u glavi. Poslije, kad je Kukoč došao normalno da sam navijao za Bullse.

Što se tiče Jordana, čovjek je GOAT bez dileme, ovakav košarkaš s radnom navikom i ubilačkim instinktom za pobjeđivanje se više ne rađa.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 20/05/2020 : 10:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Nikad mi se nije sviđao takav slang, po ovome što čitam po našim portalima to je kao da djeca pričaju. A i nisam fan priča 25 godina poslije, kao isplivavaju legende nakon ohoho godina...


Zapravo se ne sjećam da je isplivala ijedna legenda, dokumentarac je poprilično strejtforvard i bavi se stvarima koje su već poznate (mislim, ljudima koji su pratili u to vrijeme), obrađene u medijima, tu su momenti bilo sa utakmica, bilo van utakmica, o kojima su likovi davali svoje komentare.
Za sleng te ne razumijem uopšte.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7874 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 20/05/2020 : 13:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by tex2

Nikad mi se nije sviđao takav slang, po ovome što čitam po našim portalima to je kao da djeca pričaju. A i nisam fan priča 25 godina poslije, kao isplivavaju legende nakon ohoho godina...


Zapravo se ne sjećam da je isplivala ijedna legenda, dokumentarac je poprilično strejtforvard i bavi se stvarima koje su već poznate (mislim, ljudima koji su pratili u to vrijeme), obrađene u medijima, tu su momenti bilo sa utakmica, bilo van utakmica, o kojima su likovi davali svoje komentare.
Za sleng te ne razumijem uopšte.



to je možda točno u americi, ali pratitelji ovdje (a takav sam, sve sam ovo gledao u izravnim prijenosima) za mnoge stvari nisu mogli znati, jer jednostavno do nas nisu ni došle
npr, ne sjećam se, odnosno nisam čuo za njegovo odbijanje da podrži crnog političara protiv dokazanog rasiste, s porukom 'i republikanci kupuju patike', za udaranje kerra sam čuo prije 5-10 godina, ali u to vrijeme ne, za ovaj odnos s bivšim policajcem / tjelohraniteljem prvi put čujem i još puno toga...

u svakom slučaju, dokumentarac je atraktivan, ali ne mogu se oteti dojmu da nije skroz profesionalno napravljen
očito je jordan određivao što može/smije biti unutra, a što ne
npr, kakav je to profesionalizam, ako jordanu daju izjave snimljene od drugih igrača, pa ih on komentira i posprdno se smije paytonu
meni je to izgledalo, ne znam, totalno glupo i nepotrebno, a iz njegove perspektive i kontraproduktivno, jer u onoj sceni kad mu suza krene dok govori kako je druge maltretirao da ih ojača, a ne jer je uživao u tome, se vidi da mu je ipak stalo do toga da ga ljudi gledaju i kao dobrog čovjeka
u dokumentarcu je i ne htijući dokazao da je daleko od toga

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 20/05/2020 13:28:31
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 20/05/2020 : 15:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Ono sta me najvise zasmetalo je da su Kukoca makli sa orginalne fotografije koja je posluzila ka poster i ubacili Kerra, smijurija..



Dokumentarac je jako dobar, manje vise mi je sve bilo poznato posto sam procita sve sta se moglo naci u vezi Jordanovih Bullsa iz tog vremena..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 20/05/2020 15:07:16
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 20/05/2020 : 19:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by tex2

Nikad mi se nije sviđao takav slang, po ovome što čitam po našim portalima to je kao da djeca pričaju. A i nisam fan priča 25 godina poslije, kao isplivavaju legende nakon ohoho godina...


Zapravo se ne sjećam da je isplivala ijedna legenda, dokumentarac je poprilično strejtforvard i bavi se stvarima koje su već poznate (mislim, ljudima koji su pratili u to vrijeme), obrađene u medijima, tu su momenti bilo sa utakmica, bilo van utakmica, o kojima su likovi davali svoje komentare.
Za sleng te ne razumijem uopšte.



to je možda točno u americi, ali pratitelji ovdje (a takav sam, sve sam ovo gledao u izravnim prijenosima) za mnoge stvari nisu mogli znati, jer jednostavno do nas nisu ni došle
npr, ne sjećam se, odnosno nisam čuo za njegovo odbijanje da podrži crnog političara protiv dokazanog rasiste, s porukom 'i republikanci kupuju patike', za udaranje kerra sam čuo prije 5-10 godina, ali u to vrijeme ne, za ovaj odnos s bivšim policajcem / tjelohraniteljem prvi put čujem i još puno toga...

u svakom slučaju, dokumentarac je atraktivan, ali ne mogu se oteti dojmu da nije skroz profesionalno napravljen
očito je jordan određivao što može/smije biti unutra, a što ne
npr, kakav je to profesionalizam, ako jordanu daju izjave snimljene od drugih igrača, pa ih on komentira i posprdno se smije paytonu
meni je to izgledalo, ne znam, totalno glupo i nepotrebno, a iz njegove perspektive i kontraproduktivno, jer u onoj sceni kad mu suza krene dok govori kako je druge maltretirao da ih ojača, a ne jer je uživao u tome, se vidi da mu je ipak stalo do toga da ga ljudi gledaju i kao dobrog čovjeka
u dokumentarcu je i ne htijući dokazao da je daleko od toga



Kad sam napisao "stvari koje su poznate", baš sam i mislio na Amere, u smislu da je sve već bilo pokrivano medijima tamo, dakle slabo šta se u dokumentarcu pojavilo da je novo, neka "legenda" da je isplivala.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 20/05/2020 : 19:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Ono sta me najvise zasmetalo je da su Kukoca makli sa orginalne fotografije koja je posluzila ka poster i ubacili Kerra, smijurija..



Dokumentarac je jako dobar, manje vise mi je sve bilo poznato posto sam procita sve sta se moglo naci u vezi Jordanovih Bullsa iz tog vremena..


Mislim da ni Harperu nije baš drago
Go to Top of Page
Page: of 145  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000