forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Tennis
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 187

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 14/09/2015 : 13:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

ubite me, ali još kao malome mi nije bilo jasno zašto u košarci publika smije ometati protivnika
a u tenisu je kvajat pliz
izvan svake logike, dođeš gledat sport i ne smiš 'sovat



Pa tenis je "gospodski" sport i publika je "gospodska"...

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11685 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/09/2015 : 14:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

Ovde kao da se neko pravi lud.Pa ko je napisao da Novaka moraju da vole navijači i da treba da navijaju za njega.Pisali smo o "kulturnoj" američkoj publici koja ga je ometala prilikom serviranja, naročito kad servira drugi servis, pritom aplaudirali i doživljavali ovacije kad bi napravio duplu servis grešku.

Samim tim je pobeda draža!

I još nešto mi nije jasno, naši ljudi, Srbi, navijaju protiv Đokovića, protiv dečka koji je proslavio srpski tenis, generalno srpski sport.Ali kao što je poznato, u Srbiji se uspeh ne prašta!



U Hrvatskoj ne vole nogometnu selekciju tako da niste iznimka

Have mercy
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 14/09/2015 : 18:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

U Hrvatskoj ne vole nogometnu selekciju tako da niste iznimka



Balkanski mentalitet...

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 14/09/2015 : 18:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dudley Smith

quote:
Originally posted by srdjandj

Ali ponašanje poblike za svaku osudu, sram ih bilo, zvižde Novaku i aplaudiraju kad pogreši prvi servis.

Zato je pobeda još draža!




Jebiga, kako se ponasas ti, tako ce se ponasati i publika prema tebi. Kad se ponasas kao primitivac: deres se u facu skupljacu loptica da ti se napusi kurca i onda jos poslije tvrdis da si se to derao svojima u boks, majmunski trgas majicu nakon pobjede uz urlik ili sarkasticno aplaudiras protivnicima kao da su djeca koja rade prve korake a ne vrhunski sportasi, opcenito se ljutis na publiku kad ne navija za tebe vec za nekog popularnijeg igraca (a ti popularniji igraci su popularniji upravo zato sto ne rade gore nabrojane stvari)... ne mozes ocekivati da ce navijati za tebe. Steta, izvan terena djeluje kao OK lik, ali na terenu se povampiri, pogotovo kada gubi ili je ulog visok.
Iako, strategija publike je losa, jer se on ovime ocito hrani. Efikasnije bi bilo ignorirati ga.

Steta opet, nadam se da ovo nije bila zadnja prilika, ovaj 18. je postao uklet.

A čuj, za malo kojeg uspješnijeg i poznatijeg tenisača se može reći da je skroz ok kao osoba. Federer sada jest skromni i pristojni gospodin, ali u vrijeme kada ga je Nadal napucavao na zemlji znao je varati (krivi tragovi loptice), dozivati organizatore turnira na teren kada se nije slagao sa sucem, psovati na engleskom na sav glas, arogantno se raspravljati sa sucem (finale us opena 2009), tuljenje nakon n-tog grand slama, njegova iritantna ženaitd. itd.
Ni Nadal naravno nije anđeličić, kod njega mi najviše smeta što je užasno loš gubitnik i što stenje ko da ga neko siluje (njegov utjecaj stenjanja za vrijeme igre u svrhu ometanja protivnika vidljiv je na Čoriću).
Kod Noleta mi jedino smetaju njegove reakcije nakon što pomisli da mu je ukraden poen, pogotovo u mečevima gdje ionako vodi
Ispada zapravo da je tupi i bezemocionalni čilić još i dobar...


Inače, žao mi je što je Fed izgubio. Cijeli turnir je odigrao savršeno i stvarno bi bilo najpoštenije da je još jednom uzeo gs naslov proje mirovine. Kriv je čilić

Go kneel and weep
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 14/09/2015 : 18:42:31  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom



I tvoje poimanje tenisa ne sumnjam da se svodi na obožavanje što jačeg servisa i šamaranja loptice i obožavanje Ivaniševića koji jelte ima neviđenu karizmu (šta tek pričati o ponašanju dotičnog,no to bi prećutao verovatno) i za tebe je najbolji igrač u istorji tenisa.



Vidim da visiš na nekim hrvatskim portalima
No nitko tko se razumije u tenis niti tko je imalo pametan vidi u Ivaniševiću odličnog tenisača, a kamoli čovjeka s karizmom.
On je u prvom redu glupan (praznovjerje, razbijanje reketa, raspravljanje sa sucem kada mu ovaj dvaput zaredom dosudi aut, pa odbijanje za nastavkom igre pri čemu ga organizatori moraju nagovarati ko malo dijete da se smiri i vrati u igru) i seljačina (konferencije za novinare, ljubavne afere, prekomjerno psovanje, vjerujem u sanadera i njegove aseve...). Gledati njegov prosječni volej je pravi izazov za živce.

A usput, ja volim igru servis/volej, prije svega jer sam i sam tenisač-rekreativac i nema ljepšeg osječaja nakon što protivnika stjeraš u kut i onda mirno na mreži zakucaš lopticu.
Npr. jako mi se sviđao servis/volej još uvijek neprežaljenog Marija Ančića...

Go kneel and weep
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 14/09/2015 : 19:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Kad si već pomenuo Ančića, šta se tačno desilo sa njim?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 14/09/2015 : 19:09:29  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

Kad si već pomenuo Ančića, šta se tačno desilo sa njim?

Mononukleoza. Ošo čovjek u ameriku magistrirat pravo i sad tamo gradi nekakvu karijeru na tom polju.
Zbilja šteta. Gotovo sam potpuno siguran da nije bilo bolesti, on bi danas bio naš najbolji tenisač umjesto čilića

Go kneel and weep
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 14/09/2015 : 19:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
ATP lista – Top 20:

1. (1) Novak Đoković (Srbija) – 16.145 bodova
2. (2) Rodžer Federer (Švajcarska) – 9.405
3. (3) Endi Mari (V. Britanija) – 8.660
4. (5) Stan Vavrinka (Švajcarska) – 6.000
5. (6) Tomaš Berdih (Češka) – 5.050
6. (4) Kei Nišikori (Japan) – 5.015
7. (8) Rafael Nadal (Španija) – 3.770
8. (7) David Ferer (Španija) – 3.695
9. (10) Miloš Raonić (Kanada) – 2.790
10. (11) Žil Simon (Francuska) – 2.560
11. (12) Rišar Gaske (Francuska) – 2.490
12. (14) Kevin Anderson (Južna Afrika) – 2.430
13. (13) Džon Izner (SAD) – 2.325
14. (9) Marin Čilić (Hrvatska) – 2.270
15. (15) David Gofan (Belgija) – 2.115
16. (19) Felisijano Lopes (Španija) – 1.935
17. (18) Žo-Vilfrid Conga (Francuska) – 1.785
18. (21) Ivo Karlović (Hrvatska) – 1.620
19. (17) Grigor Dimitrov (Bugarska) – 1.600
20. (20) Dominik Tim (Austrija) – 1.555

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7027 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/09/2015 : 20:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy


No nitko tko se razumije u tenis niti tko je imalo pametan vidi u Ivaniševiću odličnog tenisača, a kamoli čovjeka s karizmom.
On je u prvom redu glupan (praznovjerje, razbijanje reketa, raspravljanje sa sucem kada mu ovaj dvaput zaredom dosudi aut, pa odbijanje za nastavkom igre pri čemu ga organizatori moraju nagovarati ko malo dijete da se smiri i vrati u igru) i seljačina (konferencije za novinare, ljubavne afere, prekomjerno psovanje, vjerujem u sanadera i njegove aseve...). Gledati njegov prosječni volej je pravi izazov za živce.


Ma daj drogsy koje ti gluposti lupetaš. Ajde mi reci koliko si imao godina 90-ih kad je bio pri vrhu. 4-5??

Ivanišević nikad neće biti tenisač koji će se naći na listi najdarovitijih igrača, ali mu se karizma ne može osporiti. Čovjek je jedan od rijetkih Balkanaca kojeg su voljeli svi u svijetu, duhovit, lud na svoj način, otkačen, budalast, ali sve kao dio svoje karizme zbog kojeg su ga ljudi poštovali. Karizma se ne može silom izgraditi, ili je imaš ili nemaš.

I naravno da je bio odličan tenisač, ajde ti nađi koliko tenisača je bilo 10 godina zaredom u top 5. A te njegove ispade iz privatnog života pokazuje i tvoj intelekt u svemu tome. Još ću istaći da mi je onaj njegov osvojeni Wimbledon 2001. bio najemotivniji sportski trenutak u životu, jači i od one pobjede protiv Nijemaca '98.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 14/09/2015 : 21:00:35  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Najjače mi je kada neko iz Hrvatske frustriran uspesima Novaka Đokovića i radošću njegovih navijača počne da priča kako Srbi prate tenis tek od Novaka Đokovića.
Nemojte, molim vas.Srbi prate i vole tenis odavno, imali smo Bobu Živojinovića koji je bio bolji igrač nego što je njegov ranking pokazivao i koji je posebno dobro igrao u Dejvis kupu, a neverovatno je kako svi zaboravljaju na Moniku Seleš, a to je ona teniserka koja je osvojila 9 gren-slem titula i osvojila bi i više da je odvratni Švaba nije ubo nožem u leđa jer mu je bilo krivo da teniserka iz tamo neke Srbije redovno delje njegovu nemačku, arijevsku ljubimicu.I sada pored Noleta imamo dosta dobrih igrača, nisu svi naravno ni blizu toliko uspešni, ali to ne menja činjenicu da je Srbija teniska zemlja gde teniski tereni polako niču iza svakog čoška u svakom gradu (evo polako imamo i terene na travnatoj i tvrdoj podlozi,više nije samo šljaka u pitanju).

Neverovatno je isto kako Hrvati zaboravljaju sa koliko su radosti i entuzijazma Srbi navijali i za hrvatske tenisere u okviru bivše države, Ivanišević i Prpić su se uvek u Srbiji mogli osećati i bolje nego kod kuće.Pa zašto se uostalom Dejvis kup igrao najviše u Srbiji kada smo bili domaćini?I zašto su tribine uvek bile prepune?

Srbi su uvek voleli i pratili tenis i pratiće ga i kada Noleta ne bude, no na žalost mnogih uspesi srpskog tenisa sa Noletom neće nestati.Polako se naučite da pamtite imena Miomira Kecmanovića i pogotovo Olge Danilović, znaćete veoma brzo ko su i šta su oni.

I samo da mi Hrvati ne pričaju o nekoj pokondiranosti u sportu i iznenadnom praćenju pojedinih njegovih grana.Nisu li Hrvati oni koji su odjednom skijanje proglasili najpopularnijim sportom i koji su palili baklje u inače mirnoj skijaškoj publici na tako nešto nenaviknutoj kada su njihovi brat i sestra ulazili u ciljnu ravninu?Nisu li se spevale pesme o tome?
Pa dragi moji, gde vam je danas pompa o skijanju, gde su vam pesme, gde su vam baklje, zašto ovde recimo ne otvorite topik pod nazivom skijanje kada toliko volite taj sport?
Ako je neko poznat po tome da prati samo onaj sport gde ima koliko toliko uspeha, onda je to Hrvat.
Zašto ponekad recimo ne raspravljate o odbojci, to je u svetu dosta popularan sport, obožavaju ga Brazilci, cene Ameri, u Aziji ima čvrstu bazu?Naravno da ne raspravljate kada ste tu truba, a Srbiji recimo dobro ide.A odbojka je za rukomet koji se igra praktično samo u Evropi na ozbiljnijem nivou pojam kao sport.A da zaboravio sam, raspravljali sdte vi i o odbojci i to ženskoj onomad kada vas je kratko išlo u tom sportu, no po običaju brzo zaboravljate zar ne?



Zato kažem, kada Hrvat priča o Novaku Đokoviću i srpskom tenisu treba da stane u stav mirno.
I samo neka mi Hrvat ne priča o nekoj pokondirenosti u sportu kod Srba, nemojte molim vas, zaista je neukusno.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/09/2015 : 21:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
U ime svih Hrvata zahvaljujem na dijagnozi :)
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24660 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/09/2015 : 21:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ajde Vuče, mani se više ovih nacionalnih prepucavanja. Mnogo "čitaš između redova", a često pročitaš pogrešno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 14/09/2015 : 21:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Noleta nek voli ko ga voli, nek ga mrzi i ispoljava frustracije ko ga mrzi (mogu samo da mu pljunu pod prozor), ali on momak pobeđuje i delje redom i obara rekorde.I tek će mnogi rekordi da budu oboreni.

A šta god ko mislio, Novak ipak ima veliku bazu navijača širom sveta.Jeste da igra i bori se pod srpskom zastavom, ali njega vole i u mnogim drugim zemljama.I da zamislite i verovali ili ne, na mnogim mestima ga vole i više od Federera.Stvar je jedino u tome kako sam već pisao da tamo gde Noleta više vole se ne igraju gren-slem turniri i ima manje masters i ostalih bitnijih turnira.A videćete sada kada Nole bude otišao u Kinu kakva će ludnica i pomama za njim da nastane.Kinezi ga prosto obožavaju, Japanci isto i prosto se Tokio bori da ga privoli da jednom ode tamo da igra umesto u Pekingu.Mogu da zamislim samo šta bi bilo kada bi Nole otišao da igra u Rusiji ili nekoj zemlji Latinske Amerike, u Grčku recimo, Rumuniju, Bugarsku....

To što Noleta manje vole u nekim zemljama takozvanog zapadnog sveta ništa me ne čudi, jer svi znaju ko je, šta je i odakle potiče.Da je prihvatio da igra pod britanskom zastavom kada su mu nudili sada bi bio slavljen kao majka Tereza.A opet neću reći da ga ne vole baš u tim zemljama, mogu da ga ne vole samo ogorčeni i opterećeni ljudi kojima smeta to ko je i šta je, a on i tamo ima podršku dosta ljudi, normalnih ljudi koji vole tenis kao sport i cene sve što je Nole učinio u tu svrhu.Možda njehovi navijači u tim zemljama nemaju toliko novca da plate skupe karte u ložama i ostalim boljim mestima kada se igraju najveći turniri kao pojedini fenseri, ali Nole u okviru njegove Nole family oseća njihovu ljubav i podršku.Čitao sam po internetu komentare tih ljudi, brane Noleta žešće nego što bi ga branio neko iz Srbije i imam veliko poštovanje i divljenje prema njima, svaka im čast.

Samo napred Nole, u pohod na nove titule, vole te tvoji navijači širom sveta, voli te Nole family.

Edited by - maelstrom on 14/09/2015 21:21:07
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/09/2015 : 21:25:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Jebote, koliko ti godina imaš? Kakve su tvoje zasluge što je neki pojedinac ili tim iz Srbije osvojio ovo ili ono? Po čemu je to i _TVOJ_ uspjeh da se tako njime kitiš? I gdje je tu sportski duh na koji se toliko pozivaš kad dolaziš ovamo "pozivati Hrvate da stoje u stavu mirno"? Zašto su ti Hrvati uopće bitni? Kakve veze ima što neki Hrvat piše o uspjesima srpskih sportaša? I kakvog smisla ima nabijati to nekome na nos i trošiti gomile vremena na rasprave o tome? I čemu toliko potenciranje "mi" i "vi"? Naravno, isto vrijedi i u drugom smjeru. Svašta.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 14/09/2015 : 21:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Dobar meč sinoć. Danas sam cio dan bio u bunilu na poslu od neprospavane noći, ali je vrijedelo . Ko zna kad ćemo, i oćemo li više uopšte, gledati grend slem finale između ova dva majstora.

Svaka čast Novaku. Trebalo je dobiti Federera koji je došao bez izgubljenog seta u 11 mečeva, punog vjere da je došao momenat da prekine post kad su grend slem titule u pitanju, i plus uz prosječan servis koji mu nije davao mnogo prednosti u poenima.

Meč je glava dobila. Znao sam da je riješen da svima dokaže ko je najbolji kad je nakon onog pada ustao i okrvavljen i izgreban odigrao gem. Čim su mu fokus i želja na nivou baš teško gubi.

Sad neka odmori pa da gledamo reprizu na AO.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/09/2015 : 21:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=sport&id=841842
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 14/09/2015 : 21:37:56  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
I opet kao i posle Vimbldona umesto da se priča o Noletovim neverovatnim dostignućima pojedinci okreću priču na Noletovo takozvano ponašanje i pljuju ga, naravno bez ikakve makar čestitke i uz već i Bogu i narodu dosadne žalopojke nad tužnom sudbinom Rodžera Federera kome se eto već više od 3 godine ne da da osvoji gren-slem.Koga briga za to?

Nego, da se mi vratimo na Noletova dostignuća i rekorde.


1.Prvo mesto na listi uz 16145 poena što je apsolutni rekord, ni Federer ni Nadal ni Sampras nisu imali toliko poena, sve i kada se poeni iz onog starog sistema bodovanja preračunaju u ove nove.I samo neka se ne javi sada neko ko će da tvrdi kako sada bodovi vrede duplo više nego što su nekada vredeli, to nije tačno, važi samo za titule, dok za finala i svako kolo ispod je manje od toga.Tako da jue Nole sada postavio rekord koji će u godinama pred nama drugi pokušati da dostignu.

2.Na prvom mestu ATP liste Nole sada ima ukupno 164 nedelje, trenutno je tu na petom mestu večne liste, samo je 6 nedelja iza četvrtoplasiranog Džona Mekinroa koga ubrzo sustiže.Federer vodi sa 302 nedelje, ali i taj rezultat je sasvim dostižan jednog dana.

3.Nole je već sada obezbedio prvo mesto na listi na kraju godine, po četvrti put u njegovoj karijeri.Tu se izjednačio sa Ivanom Lendlom i Džonom Mekinroom, a Federer i Konors imaju jednu godinu više što su završili na prvom mestu, Sampras je tu najbolji sa 6.Pritom je Nole izjednačio federerov i Nadalov rekord da već posle finala US opena obezbedi to prvo mesto na kraju godine.

4.Nole je prvi teniser posle Lejvera i Federera u open eri koji je u jednoj godini igrao sva 4 finala gren-slem turnira.Lejver je naravno osvojio kalendarski Gren-slem, a Nole je takođe prvi posle Federera da je osvojio 3 gren-slem turnira i igrao još jedno finale.

5.Nole je trenutno u seriji od 26 uzastopnih gren-slem četvrtfinala i tu je na drugom mestu iza Federera koji ima 36, ali Noletova serija i dalje traje.Nole je takođe u seriji od 7 uzastopnih polufinala na gren-slem turnirima i tu je na četvrtom mestu iza Federera sa 23, njega samog sa 14 (serija trajala dok nije izgubio od Vavrinke u četvrtfinalu Melburna 2014) i Lendla sa 10.

Da dodamo još da je Nole recimo najbolji u open eri u kategoriji dobijenih mečeva nakon dobijenog prvog seta i u kategoriji dobijenog odlučujućeg seta (treći i peti set zajedno) , da je treći kada je u pitanju procenat uspešnosti u svim odigranim mečevima u karijeri (iza Borga i Nadala) i da je peti kada je u pitanju procenat uspešnosti u mečevima koji su se igrali u 5 setova (ispred Federera i Nadala, a iza iznenađujuće Tomija Robreda što se tiče aktivnih igrača).


Zaista neverovatni podaci.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 14/09/2015 : 21:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Jebote, koliko ti godina imaš? Kakve su tvoje zasluge što je neki pojedinac ili tim iz Srbije osvojio ovo ili ono? Po čemu je to i _TVOJ_ uspjeh da se tako njime kitiš? I gdje je tu sportski duh na koji se toliko pozivaš kad dolaziš ovamo "pozivati Hrvate da stoje u stavu mirno"? Zašto su ti Hrvati uopće bitni? Kakve veze ima što neki Hrvat piše o uspjesima srpskih sportaša? I kakvog smisla ima nabijati to nekome na nos i trošiti gomile vremena na rasprave o tome? I čemu toliko potenciranje "mi" i "vi"? Naravno, isto vrijedi i u drugom smjeru. Svašta.




Promašio si loptu u potpunosti što se kaže.

A sve odgovore na ova pitanja potraži na drugoj strani, a ja ti savetujem da kada si već skoknuo na ovaj topik što je poprilično čudno da pažljivo pročitaš šta sam napisao po završetku meča, o čemu sam isključivo pisao i ko se onda pojavio sa trolovanjem, rekao bih da je to forumaš sa nikom Dudley Smith, zanimljivo je kako niko nije osetio potrebu da njemu nešto odgovori.
I gde sam ja to molim te pisao nešto o sebi i mojim uspesima, prosvetli me, izgleda ti se pričinjavaju neke stvari?
Eno ja pišem o Noletovim rekordima i uspesima, nema to veze sa mnom.Pišem i o njegovim navijačima širom sveta, ne o srpskim navijačima.Dudley Smith sa druge strane piše kako Srbi prate tenis od Noleta Đokovića, njemu se obrati.
I niko ne spominje Hrvate da pišu o uspesima srpskih sportista već je obratno.A ti ako hoćeš već da igraš ulogu nekog sudije, bolje obrati malo pažnje na neke druge teme gde se spominju neke stvari kojima ovde nije mesto, niti im je mesto vezano za sport, međutim tamo te nikada nema.

Nego, Markose, pošto si već tu i pošto si takav "kosmopolita", očekujem te i ubuduće na ovom topiku i da izneseš tvoja zapažanja o teniskoj igri.

Što se tiče godina, hoćeš li da ti pošaljem sken moje lične karte?

Edited by - maelstrom on 14/09/2015 21:49:20
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 14/09/2015 : 21:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by drogsy


No nitko tko se razumije u tenis niti tko je imalo pametan vidi u Ivaniševiću odličnog tenisača, a kamoli čovjeka s karizmom.
On je u prvom redu glupan (praznovjerje, razbijanje reketa, raspravljanje sa sucem kada mu ovaj dvaput zaredom dosudi aut, pa odbijanje za nastavkom igre pri čemu ga organizatori moraju nagovarati ko malo dijete da se smiri i vrati u igru) i seljačina (konferencije za novinare, ljubavne afere, prekomjerno psovanje, vjerujem u sanadera i njegove aseve...). Gledati njegov prosječni volej je pravi izazov za živce.


Ma daj drogsy koje ti gluposti lupetaš. Ajde mi reci koliko si imao godina 90-ih kad je bio pri vrhu. 4-5??

Ivanišević nikad neće biti tenisač koji će se naći na listi najdarovitijih igrača, ali mu se karizma ne može osporiti. Čovjek je jedan od rijetkih Balkanaca kojeg su voljeli svi u svijetu, duhovit, lud na svoj način, otkačen, budalast, ali sve kao dio svoje karizme zbog kojeg su ga ljudi poštovali. Karizma se ne može silom izgraditi, ili je imaš ili nemaš.

I naravno da je bio odličan tenisač, ajde ti nađi koliko tenisača je bilo 10 godina zaredom u top 5. A te njegove ispade iz privatnog života pokazuje i tvoj intelekt u svemu tome. Još ću istaći da mi je onaj njegov osvojeni Wimbledon 2001. bio najemotivniji sportski trenutak u životu, jači i od one pobjede protiv Nijemaca '98.

Kakve veze ima kada sam njegove mečeve i ispade gledao? Ni ja ni ti se nismo rodili u vrijeme kad je vlatko marković igrao nogomet pa imamo nisko mišljenje o njemu (nebitno koliko ova usporedba bila smiješna)
Pogledao sam dosta njegovih snimaka, pogotovo wimbeldonska finala koja je izgubio u prvom redu zbog svoje usijane glave. U redu je biti prksoan, bahat i sve to, ali što je previše, previše je.
Donekle razumijem tvoje emocije u vezi finala 2001. (Koje je isto bilo cijepanje živaca, da ne govorimo o završnom gemu), no onda opet kažeš da ti je bronca iz '98. lijepa uspomena, a Davor Šuker ti baš i nije simpatičan. mala kontradiktornost, zar ne ?
I ivanišević nije 10 godina bio top 5 igrač, već je 5 godina bio standardan top 10 igrač, i to jedva. Za nekog ko ga je gledao za vrijeme dok je igrao slabo poznaješ njegov ranking history.
I btw, nabrojao sam samo jedan njegov ispad iz privatnog života (ovo da je varao ženu), ovo sve ostalo je javno i pred kamerama.
Ja Ivaniševića kao osobu ne volim, simpatično je jednom psovati na konferenciji za novinare, par puta razbiti reket, i zajebavati suca, ali nakon nekog vremena i konstantnog ponavljanja bez i najmanjeg znaka sazrijevanja nimalo ne uviđajući da mu to sve više škodi nego pomaže, ne može se ništa drugo konstatirati nego da je čovjek seljačina. Najbolji hrvatski tenisač po uspjesima, nesumnjivo, ali ipak seljačina.

I naj se tak ljutit, pa nije vrag da ti je idol tip koji na teren izađe s krpom obavijenom preko lica

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 14/09/2015 : 21:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message  Reply with Quote
Što sam ja počeo trolati? Ja sam odgovorio na srdjandjovo pitanje. On je pitao zašto publika navija žestoko protiv Đokovića, ja sam dao svoje objašnjenje - ne vole ga zato što misle da je antipatični i licemjerni prostak (tako se barem ponaša kada igra tenis, možda je privatno super osoba). Iz istog razloga zašto publika ne voli niti Fogninija recimo. Osobno mislim da je to bliže istini (istinu ne možemo znati osim ako pitamo osobe koje su navijale protiv njega) od tvoje teorije o svjetskoj uroti protiv Đokovića. Možda griješim.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28967 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/09/2015 : 22:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ja sam promašio loptu? Pa nacionalizam ti pršti iz svake rečenice, na bilo kom sportskom topiku. Ono, baš loše prikriveni poluagresivni nacionalizam, i to upada u oči, čak i meni, koji jako rijetko zalazim u sportski forum. Ja tenis jako volim, igram ga rekreativno (jako loše) i pratim od djetinjstva, što i nije čudno budući da sam odrastao nekoliko stotina metara udaljen od Firula. Federera volim jer ima neku prirodnu, urođenu eleganciju. Njegov jednoručni bekend mi je jednostavno prelijep. Gledaš i diviš se (pogotovo kad sam nisi sposoban odigrati ništa osim slajsa). S druge strane, Noleta sam gledao još kao klinca dok je dolazio u Umag i bio mi je izuzetno simpatičan i drag i takav mi je i ostao do dana današnjeg, iako me iznenadio kako je dobar postao. Svaka mu čast, fantastičan tenisač, sigurno u top 10 (5?) svih vremena, ali nema tu ljepotu kao Federer, nema neki izrazito "svoj" udarac po kojemu ga zapamtiš (npr. Rafin top spin forhend), iako možemo reći da je daleko najjači reterner u zadnjih xy godina. Ali u svakom slučaju, simpa tip, uglavnom dobrodušan i normalan, otvoren i gušt je navijati za njega. Osim kad dođe neki maelstrom pa sere bezveze.

Trouble will find me
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 14/09/2015 : 22:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Dudley Smith, ne da mi se raspravljati sa tobom, ali zaista.Samo ću ti napisati da nabaviš brdo maramica i naričeš i dalje nad tužnim porazom Rodžera Federera i da se navikneš jer će toga biti još.
Ovo o svetskoj zaveri je totalna smejurija.

Edited by - maelstrom on 14/09/2015 22:01:40
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7027 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/09/2015 : 22:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Kakve veze ima kada sam njegove mečeve i ispade gledao? Ni ja ni ti se nismo rodili u vrijeme kad je vlatko marković igrao nogomet pa imamo nisko mišljenje o njemu (nebitno koliko ova usporedba bila smiješna)
Pogledao sam dosta njegovih snimaka, pogotovo wimbeldonska finala koja je izgubio u prvom redu zbog svoje usijane glave. U redu je biti prksoan, bahat i sve to, ali što je previše, previše je.
Donekle razumijem tvoje emocije u vezi finala 2001. (Koje je isto bilo cijepanje živaca, da ne govorimo o završnom gemu), no onda opet kažeš da ti je bronca iz '98. lijepa uspomena, a Davor Šuker ti baš i nije simpatičan. mala kontradiktornost, zar ne ?
I ivanišević nije 10 godina bio top 5 igrač, već je 5 godina bio standardan top 10 igrač, i to jedva. Za nekog ko ga je gledao za vrijeme dok je igrao slabo poznaješ njegov ranking history.
I btw, nabrojao sam samo jedan njegov ispad iz privatnog života (ovo da je varao ženu), ovo sve ostalo je javno i pred kamerama.
Ja Ivaniševića kao osobu ne volim, simpatično je jednom psovati na konferenciji za novinare, par puta razbiti reket, i zajebavati suca, ali nakon nekog vremena i konstantnog ponavljanja bez i najmanjeg znaka sazrijevanja nimalo ne uviđajući da mu to sve više škodi nego pomaže, ne može se ništa drugo konstatirati nego da je čovjek seljačina. Najbolji hrvatski tenisač po uspjesima, nesumnjivo, ali ipak seljačina.

I naj se tak ljutit, pa nije vrag da ti je idol tip koji na teren izađe s krpom obavijenom preko lica



Ma slažem se, neće se sad dva Nathanovca valjda zakrviti. Teško da bi ti ja to mogao objasniti. Goran me je koštao više živaca u mladosti nego bilo tko u životu. I zato je ona pobjeda na kraju filmska i nevjerovatna. To će ti potvrditi većina iz moje generacije. Normalno da ti to kao mlađi gledaš iz druge perspektive.

Nego koja će ti NN jesenska tema biti najzanimljivija?
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 14/09/2015 : 22:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ja sam promašio loptu? Pa nacionalizam ti pršti iz svake rečenice, na bilo kom sportskom topiku. Ono, baš loše prikriveni poluagresivni nacionalizam, i to upada u oči, čak i meni, koji jako rijetko zalazim u sportski forum. Ja tenis jako volim, igram ga rekreativno (jako loše) i pratim od djetinjstva, što i nije čudno budući da sam odrastao nekoliko stotina metara udaljen od Firula. Federera volim jer ima neku prirodnu, urođenu eleganciju. Njegov jednoručni bekend mi je jednostavno prelijep. Gledaš i diviš se (pogotovo kad sam nisi sposoban odigrati ništa osim slajsa). S druge strane, Noleta sam gledao još kao klinca dok je dolazio u Umag i bio mi je izuzetno simpatičan i drag i takav mi je i ostao do dana današnjeg, iako me iznenadio kako je dobar postao. Svaka mu čast, fantastičan tenisač, sigurno u top 10 (5?) svih vremena, ali nema tu ljepotu kao Federer, nema neki izrazito "svoj" udarac po kojemu ga zapamtiš (npr. Rafin top spin forhend), iako možemo reći da je daleko najjači reterner u zadnjih xy godina. Ali u svakom slučaju, simpa tip, uglavnom dobrodušan i normalan, otvoren i gušt je navijati za njega. Osim kad dođe neki maelstrom pa sere bezveze.



Vidim da ti je kultura na "visokom" nivou bogomdani administratore i ti se nalaziš nekome nešto prebacivati?
Ja bih rekao da pre tebe nešto muči pa si se osetio prozvanim da pišeš gde inače ne pišeš nego što iz mene izvire nacionalizam, čak bih rekao da je obratno.
Da se ne ponašaš tako kako se ponašaš, ne bi ti gomila Srba otišla sa foruma, sam znaš koliko ih je bilo nekada, a koliko sada i to nema nikakve veze sa početkom rada Darkwood foruma, mnogi od njih čak ni ne pišu tamo.Ali tvoj problem, tvoja volja i tvoj izbor.
A tvoj upliv politike u sport je dobro poznat(da se ne vraćam unazad) na ovom podforumu, umesto da kao neko ko je neutralan smiriš strasti, ti samo dolivaš ulje na vatru, ali opet tvoj izbor, valjda ne možeš da odoliš onome što čuči duboko unutar tebe.

Ako je moj nacionalizam što pišem u uspesima srpskih sportista, onda daj da ga je što više pa makar šta god ko mislio o meni.Ja ne vređam druge, a to što njima smeta da se ne piše samo o hrvatskom sportu, nije moj problem.

A ovo što si na kraju spomenuo Federera i tvoje divljenje njemu samo govori o tome koliko si i ti relevantan za raspravu na ovoj temi.U tom grmu isto čuči zec.Sve si time rekao.

Nemam šta više da raspravljam ni sa tobom i neću ti više odgovarati šta god ti napisao, a ti slobodno udri koliko hoćeš.Ipak, mene pre svega zanima tenis, a ako i tebe pošto ga igraš kako tvrdiš, napiši onda ubuduće po koje slovo o tome.

Eto, poštedeću te mog "nacionalizma".

Edited by - maelstrom on 14/09/2015 22:13:50
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 14/09/2015 : 22:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by drogsy

Kakve veze ima kada sam njegove mečeve i ispade gledao? Ni ja ni ti se nismo rodili u vrijeme kad je vlatko marković igrao nogomet pa imamo nisko mišljenje o njemu (nebitno koliko ova usporedba bila smiješna)
Pogledao sam dosta njegovih snimaka, pogotovo wimbeldonska finala koja je izgubio u prvom redu zbog svoje usijane glave. U redu je biti prksoan, bahat i sve to, ali što je previše, previše je.
Donekle razumijem tvoje emocije u vezi finala 2001. (Koje je isto bilo cijepanje živaca, da ne govorimo o završnom gemu), no onda opet kažeš da ti je bronca iz '98. lijepa uspomena, a Davor Šuker ti baš i nije simpatičan. mala kontradiktornost, zar ne ?
I ivanišević nije 10 godina bio top 5 igrač, već je 5 godina bio standardan top 10 igrač, i to jedva. Za nekog ko ga je gledao za vrijeme dok je igrao slabo poznaješ njegov ranking history.
I btw, nabrojao sam samo jedan njegov ispad iz privatnog života (ovo da je varao ženu), ovo sve ostalo je javno i pred kamerama.
Ja Ivaniševića kao osobu ne volim, simpatično je jednom psovati na konferenciji za novinare, par puta razbiti reket, i zajebavati suca, ali nakon nekog vremena i konstantnog ponavljanja bez i najmanjeg znaka sazrijevanja nimalo ne uviđajući da mu to sve više škodi nego pomaže, ne može se ništa drugo konstatirati nego da je čovjek seljačina. Najbolji hrvatski tenisač po uspjesima, nesumnjivo, ali ipak seljačina.

I naj se tak ljutit, pa nije vrag da ti je idol tip koji na teren izađe s krpom obavijenom preko lica



Ma slažem se, neće se sad dva Nathanovca valjda zakrviti. Teško da bi ti ja to mogao objasniti. Goran me je koštao više živaca u mladosti nego bilo tko u životu. I zato je ona pobjeda na kraju filmska i nevjerovatna. To će ti potvrditi većina iz moje generacije. Normalno da ti to kao mlađi gledaš iz druge perspektive.

Nego koja će ti NN jesenska tema biti najzanimljivija?


Pa ova sa ženama, ne?
Ajd, drago mi je da se nismo poklali

Go kneel and weep
Go to Top of Page
Page: of 187 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.65 seconds. Snitz Forums 2000