forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 Comic Siege - moj blog o stripovima
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Hexen
New Member



Croatia
190 Posts

Member since 22/02/2011

Posted - 14/01/2014 : 19:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Hexen a Private Message  Reply with Quote
Od početka nove 2014 godine napravio sam svoj vlastiti blog o stripovima:

http://comicsiege.blogspot.com/

To je ideja o kojoj smo ja i moj bratić dugo raspravljali ali smo se eto, tek sada pokrenuli. Nažalost, kako je on prilično zauzet, zasada stavljam samo svoje uratke, što je šteta jer on crta 100 puta bolje od mene.
Ne koristim nikakav photoshop ili neke posebne tehnike već sve crtam na papiru crno na bijelo i onda to poslije iskeniram i stavim na net. Primitivno ali meni efikasno.
Kako ciljam na širu publiku, sve je na engleskom i ne planiram stavljati ništa na drugim jezicima.
S obzirom da je moje crtačko (ne)znanje prilično ograničeno, uglavnom se fokusiram na nekakve neozbiljne, dječje stripove. Katkad crtam i pišem dosta brzo pa se unaprijed ispričavam ako nešto ne možete pročitati ili ako su proporcije likova tragikomične.

Ako imate svoje stripove, zainteresirani ste za suradnju i želite ih objaviti na mom blogu, slobodno me kontaktirajte na mail: comsiege@gmail.com.

Naravno, nemojte očekivati nikakvu novčanu dobit. Sve stripove na blogu besplatno objavljujem radi svog osobnog gušta i ne očekujem nikakvu lovu. Naravno da bi bilo lijepo kad bi me netko za to plaćao, ali eto, ne možemo ovce i novce. :)

Bilokakvi prijedlozi, kritike i pohvale su više nego dobrodošli!

Hvala na čitanju i uživajte u stripovima. ;)

Edited by - Hexen on 14/01/2014 19:35:11

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 14/01/2014 : 20:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Jako cijenim to sto rucno crtas to je meni puno bolje nego kompjuterski:)
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2418 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 14/01/2014 : 21:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Hexen, simpa stripići
Ne znam koje si godište, ali malo brzaš, tj, da si sasvim malo crtački discipliniraniji bilo bi vizualno sasvim u redu... i uz ovaj text i radnju sasvim simpatično.

Problem je što dođeš do kraja stripa sa objašnjenjem koje je likovima u stripu sasvim jasno, jer, po svemu sudeći, znaju tko su ti Twarvesi i Chief Jenkins, a o kojima mi čitatelji i dalje nemamo pojma
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 14/01/2014 : 21:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Ručno crtanje stripova nije nikako primitivno! To je smisao, esencija, odnosno bit grafičkog izražavanja u stripu. Od toga počinjemo! Photoshop, tableti i slično, samo su nadogradnja izričaju, korisna pomagala 21. stoljeća, koja nikako ne mogu biti startno oruđe strip crtača. Trebaju ti godine razvoja s olovkom, perom, kistom, tušem i papirom, da bi se mogao kvalitetno uključiti, kao strip autor, na napredniju tehniku stvaranja.
Go to Top of Page

Hexen
New Member



Croatia
190 Posts

Member since 22/02/2011

Posted - 14/01/2014 : 22:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Hexen a Private Message  Reply with Quote
Hvala na komentarima! :)

quote:
Originally posted by IGMAN2

Hexen, simpa stripići
Ne znam koje si godište, ali malo brzaš, tj, da si sasvim malo crtački discipliniraniji bilo bi vizualno sasvim u redu... i uz ovaj text i radnju sasvim simpatično.

Problem je što dođeš do kraja stripa sa objašnjenjem koje je likovima u stripu sasvim jasno, jer, po svemu sudeći, znaju tko su ti Twarvesi i Chief Jenkins, a o kojima mi čitatelji i dalje nemamo pojma



Wow, netko je pročitao stripove do kraja? Haha, svaka ti čast.
Godište sam 84. Očekivao si nekog mlađeg? :D
Znam da brzam, moji stripovi idu po načelu kvantiteta > kvaliteta.
Stvar je u mom stilu. Meni nikad nije bila namjera da crtam nekakvog Dylan Doga, Conana ili Avengerse jer jednostavno ne znam crtati na takav način, pa onda crtam ovakve simpsonovske karikature.

Što se tiče Twarvesa, Jenkinsa i ostalog, sve će biti objašnjeno u budućim brojevima. Kad sam gledao Star Trek ni ja nisam odmah znao tko su Romulanci, Klingonci i sl. :)

I za kraj, nemam ni ja ništa protiv ručnog crtanja, dapače, samo što vidim da ljudi koji rade online stripove ili tzv. webcomics, ili ih crtaju direktno u nekom programu na kompjuteru (tipa Manga Studio) ili nacrtaju ručno olovkom pa poslije kompjuterski tuširaju. Ja tako ne radim, iako znam popraviti neke greškice u paintu. :P
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2418 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 16/01/2014 : 01:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, i očekivao sam nekog od 20-25 god.
Odaje te rukopis i konstrukcija rečenica da nisi mulac
I nije problem u karikaturalnom stilu, to je sasvim OK.
I Simpsoni(tj. u tvojem slučaju bi bolja usporedba bila 'Futurama' :) nisu puno bolje nacrtani, samo preciznije i urednije. Kada si si već dao toliko truda da nacrtaš te stripove, dodaj još samo malo preciznosti... npr. da ti je jedna ruka bude iste debljne kao i druga....i sl.

Čekam treći dio
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000