forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Serije temeljene na stripovima!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 17/11/2016 : 18:10:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Nisam baš sretan zbog toga, ali kaj se može.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 04/12/2016 : 23:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
http://superheroji.com.hr/marvel-netflix-potvrdili-luke-cage-dobiva-drugu-sezonu/

Sweet sister!

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 05/12/2016 : 11:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
A bilo je kakti upitno.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/01/2017 : 01:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote



















Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/01/2017 : 17:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Stao na 5. epizodi Jessice pre par meseci i nikako da nastavim.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 26/01/2017 : 18:07:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
咲-Saki-
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 26/01/2017 : 18:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
X-Meni dobivaju seriju na Foxu, Singer režira pilot...

http://superheroji.com.hr/fox-narucio-pilot-epizodu-x-men-tv-serije-rezirat-ce-ju-bryan-singer/

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 02/02/2017 : 23:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
Marvel se okreće tinejdžerskoj publici serijama Cloak & Dagger i Runaways. Prva će ići na podružnici ABC-a Freeformu, dok će druga ići na "wannabe Netflixu", tj. Hulu-u.

http://superheroji.com.hr/uloge-dodijeljene-evo-tko-marvelovi-runawaysi/
http://superheroji.com.hr/cloak-and-dagger-podijeljene-glavne-uloge-novoj-marvelovoj-seriji/
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 07/02/2017 : 18:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

DragonSlayer
New Member



Croatia
263 Posts

Member since 22/01/2013

Posted - 09/02/2017 : 18:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DragonSlayer a Private Message  Reply with Quote
Danas pogledao prvu epizodu Legiona, jako tmurna serija bez imalo superherojskog štiha sa odličnim glavnim glumcem, definitivno preporučam...

When I die, I want to die like my grandfather who died peacefully in his sleep. Not screaming like all the passengers in his car.
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 09/02/2017 : 23:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
Legion izuzetni mindfuck, još veći trip. Vrlo zanimljivo, ali neću donositi prerane zaključke, svakako gledam dalje.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 10/02/2017 : 07:18:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Iron Fist ili Gvozdena Pesnica (😁) je strip na kojem sam se učio čitati...i dan danas se sjećam scene kako se majka da bi spasila svog sina baca u čopor izgladnjelih vukova.
Tko zna kakav bi mi danas taj strip bio za čitanje?
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 10/02/2017 : 17:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Legion je genijalan.
Najuvrnutija i najzabavnija pilot epizoda neke serije u zadnje vrijeme.
A onda sam vidio da je od tvoraca Farga, pa je sve jasno.
Minus mi je što je serija smještena u X-Men svijet i taj nekontinuitet. Bolje bi bilo da su je maknuli od toga.
A problem je što se čini preluda za prosječnog gledatelja, što uvjetuje manju gledanost i brže ukidanje.
U svakom slučaju, izrazitno kvalitetan pilot.
Preporuka velika!
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 09/03/2017 : 19:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Čini se da je Iron Fist žešći fail.

Nemojte niti otvarati Rotten Tomatoes ili Metacritic.

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 09/03/2017 : 22:04:15  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Čini se da je Iron Fist žešći fail.

Nemojte niti otvarati Rotten Tomatoes ili Metacritic.





Znaci, ostavili su "najbolje" za kraj

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 19/03/2017 : 12:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Jučer pogledao prve 3 epizode, i onako, nisam oduševljen. Nije sad baš totalna katastrofa, ali definitivno mi je najslabije dosad .. ipak, ostalo mi još 10, pa svakako gledam do kraja - možda se predomislim.

Usput, špica je skroz bezvezna (ne utječe na kvalitetu same serije, naravno, ali mi nije jasna).
Zanimljiva ideja, no realizacija užasna i predugo traje .. prva od Marvelovih koju premotavam :)

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 19/03/2017 : 12:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
Nije Iron Fist tako grozan kakvim ga predstavljaju, ali nije ni dobar. Prva epizoda je stvarno užas, nije mi bilo jasno kako se takvo što moglo uopće snimiti. Ali kasnije, malo-pomalo, sve je bolje i bolje, radnja se zahuktava i postaje sve zanimljivija. No, to ne spašava seriju od loše glume i režije. Šteta što će DD ostati jedina pravo dobra Marvel/Netflix serija. Nadam se da Defenderse i (posebno) Punisher aneće ujebati.
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 19/03/2017 : 14:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Pogledao šest epizoda, i nažalost, serija je vrlo mlaka i dosadnjikava.
Do zadnjeg trena sam se nadao da su recenzenti obični rasistički sjw idioti, ali nažalost, tek ih je nekolicina takvih, dok su ostali većinom u pravu.
Seriji nešto fali i fali, razvodnjuju tu ultra jednostavnu priču razno raznim dosadnim korporativnim scenama, a dijalog je često u nedogled razvučen nepotrebnim detaljima , kao Burattinijev Zagor.
A mistike, onog što sam očekivao od serije, gotovo niti nema.
Ok, šaka mu svijetli, i to je više specijalnih efekata nego što smo vidjeli u DD, JJ i LK zajedno.
No gdje je njegov život u K'un-Lunu, gdje je zabavna kung fu akcija?
O životu tamo tek par rečenica, a akcija na kapaljke i to prosječna. Pogotovo ako uzmem u obzir da sam prije tjedan dana gledao Into the Badlands, gdje je akcija over the top, ali koreografski predivna. Eh, kad bi Iron Fist imao samo dio toga.
Glumci su sasvim ok, koliko im scenarij dopušta.
No problem je scenarij, ubitačni scenarij. Imam dojam kao da su seriju željeli sabotirati.
Istina, i ostale Netflix Marvel serije imaju sporiji tempo i sitno superherojštine (osim DD), ali svaka ima svoj stil, zanimljivost, par genijalnih likova koji sve izvlače i podižu svaku od tih serija.
Iron Fist to nažalost nema. Sve nekako traljavo.
Ajmo napravit 13 epizoda samo da bi imali četiri Defendera.
Mislim da bi se plan Netflixa trebao malo promijeniti nakon Defendersa.
Jessica Jones može biti tmurna i noir, bez prave superherojštine, no Iron Fist nikako.
Pretjeruju sa željom da bacaju na umjerenije i realističnije, pa dobiješ 40 minuta korporativnih dijaloga, jedva 10 pravih Iron Fist stvari.
Previše je toga. Je, Danny je milijunaš, ali neka bude 5 minuta toga, a 40 minuta Iron Fista.
Neka bude i malo više over the top, ali da je zabavno i životnije.

Da ne bude sve crno, serija nije skroz užasna kako je predstavljaju.
Djeluje kvalitetnije od raznoraznih CW i SyFy gluposti, ali opet ispod Netflixovih standarda.
Likovi Dannyja i Coleen su mi simpatični i glumci mi se čine pogođeni. Samo se nadam da će dospjeti u ruke nekoga tko će znati što s njima.
Slijede Defendersi i očekujem bolju seriju, te me zanima kemija Dannyja i Lukea, koja bi mogla funkcionirati.
Ali nakon toga ne želim drugu sezonu Iron Fista, čak niti Lukea Cagea (iako je njegova serija većim dijelom odlična). Želim da uzmu najbolje likove iz Iron Fista i Luke Cagea, te napravo Heroes for Hire.
A showrunnera i scenariste Iron Fista da otpuste. Ali radit će i Inhumanse, lol (RIP Inhumans).

EDIT
Glazba je loša.
Počevši od nezanimljive uvodne špice i random elektro beatova kroz seriju, do dosadnog hip hopa.
Jednostavno ne paše.
A sve dosadašnje serije su mi imale solidno pogođenu glazbu i uvodnu špicu.

Edited by - Windwalker on 19/03/2017 14:49:30
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/03/2017 : 17:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Luke Cagea i Iron Fista nisam gledao, a Jessica mi je bila dobra ali ipak nedovoljno interesantna da bi me vukla na gledanje tako da sam stao posle 5. epizode i nisam nastavio.
Ali Daredevil je nesto najbolje sto sam pogledao, obe sezone su mi vrhunske i odusevljen sam kako su pristupili liku i svetu i kako su profesionalno izveli price. Jedva cekam da prodju Defendersi za koje se nadam da ce biti dobri i da konacno dobijemo trecu sezonu Daredevila!
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 19/03/2017 : 19:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
E vidiš, ja imam taj poremećaj da ako mi se nešto svidi, onda moram pogledati sve vezano uz to, pa makar bilo loše.
Daredevil mi je bio duže vremena poznat i zakon kao lik, dok sam za Luke Cagea čuo samo u prolazu, a za Jessicu Jones tek kad je serija najavljena.
I budući da su Marvel, koji je dosad imao vrlo dobar do odličan score svega što radi u kino i TV svijetu, odlučio sam sve pogledati, pogotovo zato jer se vežu s Daredevilom u Defenderima.
I u te tri serije sam uživao, dok je Iron Fist veći napor.
No pogledat ću ga do kraja. Moram.

Ali sedma i pogotovo osma epizoda su bile bolne. Možda i najlošija serija koju još pratim, ili ipak malo ispred Dark Mattera, koji je loš iz drugih razloga.

Nadao sam se da će serija biti obrnuta od ostalih koje su imale jak start i malo se izgubile pri zadnjim epizodama sezone.
Ali ne. Iron Fist je imao bezvezan start, ali postaje sve gori i gori.
Šteta.
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 21/03/2017 : 21:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
Iron Fist mi je bio interesantan, imao je moju pozornost, ali da je dobar - nije. Stavit ću sutra recenziju.

Inače, tvorac stripa Roy Thomas osvrnuo se na cijelu whitewashing kontroverzu oko serije. Ne znam kakva su vaša stajališta oko toga, no meni je cijela stvar izuzetno pretjerana. Čak i besmislena, rekao bih.

http://superheroji.com.hr/tvorac-iron-fist-stripa-osvrnuo-se-rasne-kontroverze-oko-tv-serije/
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 22/03/2017 : 02:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Čovjek je sve dobro rekao u vezi 'rase' i svog lika.

A serija je, nažalost, loša.
Zadnje tri epizode jedva malo poprave dojam, tj. daju malo više zanimljivosti i pokoji twist, ali pacing, storytelling i scenarij su baš dno dna.
Kao da su djeca pisala neke dijaloge.
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 22/03/2017 : 21:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote


Eto kakav je na kraju Iron Fist bio za mene...
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 24/03/2017 : 12:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Iron Fist je grozan....aj, nije grozan nego je samo loše napisan. Svejedno, na momente sam imao dojam da gledam Arrow, samo s boljom fotografijom i režijom.

Lista Netflixove superherojštine po redu dragosti/kvalitete mi ide

1. JJ
2. DD1
3. LC
4. DD2
5. IF

samo se nadam da neće zajebat Defenderse

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 24/03/2017 : 15:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Jel gleda ko Legion?
To je pregenijalno.
Ovotjedna epizoda mi je isprala gorak okus koji je Iron Fist ostavio.
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000