forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Libellus ga preterao sa cenom ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/02/2014 : 14:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

Kakvih sad mračnih 160 kuna......pre-pre-prestrašno.....jel ima unutra mali televizor ili nešto??????




Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25960 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/02/2014 : 14:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Nemojte se puno pouzdati u oštećene jer sa tiražom od 300 komada ih neće puno biti.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/02/2014 : 15:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
htio bih i ja imati B onelli junake u HC obliku, ali to je (financijski) nemoguce
pa za jednog junaka bi trebalo 10.000kn, a tko ih hoce skupiti vise kao ja...
tako da sam odustao od tih dugih serijala i od libellusa uzimam samo albume i kraće serijale (Volto, Demian, Riđobradi)

tiraž je taj koji diktira cijenu, a sa 300 komada cijena i ne može biti (puno) niža
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 13/02/2014 : 15:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Okacite macku za rep, sa "navodnim" nakladama 200-300 komada.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11732 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 13/02/2014 : 15:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Oćeš reć da su naklade veće, a Tutta?

Have mercy
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 13/02/2014 : 15:36:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Timber Bil

quote:
Originally posted by Colt

Zasto bas Zagor? Sta ga je to izvuklo iz mora naslova? Pricajte nam o svom detinjstvu.

Zagor zato što uspevaju da nam ga uvaljuju i za ogromne pare, da si ga i ti izdavao umesto gluposti kao što su Grejmstorm, Keri,Karavan i slično, još uvek bi bio izdavac.



Pitam se jesi li ti bilo kakav strip umjesto Zagora ikad cito? Je'r da si cito Greystorm, Kerija ili Karavan, sigurno ne bi imo onakva jedno-dimenzioalna misljenja o njima.

http://www.acestroke.blogspot.com

Edited by - acestroke on 13/02/2014 15:37:11
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7893 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 13/02/2014 : 15:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
jel ovaj topic protest protiv izdavaca koji pokusava da opstane u ovom surovom vremenu?verovatno su dade sve bogatiji kako pada tiraz...
jebote,ljudi se trude da izguraju(ako bog da zdravlja)izdanja koja su zapoceli,ali izgleda da smo mi ko ljudi ti koji bi da sahranimo sve oko sebe sto malo zapadne u krizu...grozan mentalitet,definitivno..ljubomora na sve strane je izasla na videlo.sad kad se nema love krivi su oni koji je imaju i kupuju stripove...ti isti su opiceni,halapljivi,i po leskovacki"azdisali",a do skora smo bili isti,zar ne(dok smo mogli,normalno).gomila zla u ljudima oko stripova,sta bi bilo da je u pitanju hrana..jb.li ga

i samo da se nadovezem.....za neku god.bice nam skup darkwood,ludens,v.c,carobna knjiga jer ce nam dzepovi biti prazni..ocemo li i tad otvarati ovakve teme?

Juznjak!
Tex Willer.

Edited by - cronos six on 13/02/2014 16:04:43
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1894 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 13/02/2014 : 15:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Divim se ljudima koji sve to prate, zivjeli oni u Ex-Jugi ili vani. Ni vani ne pada s neba. Imam komplet Kena, a inace pratim Mr Noa i Zagora. Zagor mi nije prioritet i zato mi zao sto nisam imao mogucnosti zamijeniti s Timberom, iako mi ni MV nije prioritet. Kao prvo, LL izdanja su perfektna i vjecna, kao drugo, preeeeskupa su, bez daljnjeg. Kad uporedis s kiosk izdanjima gdje se epizode u glanc stanju ne mogu prodati po 15 kuna, a u HC-u, kao sto netko napisa kostaju i po 60 kuna... S druge strane ovi LL HC-i isto podupiru police kad ih se pokusa prodati(izuzev, kao i kod svih izdanja prvi rasprodani brojevi). Ne bih bio razocaran ni da stanu s nekim izdanjima, ovo malo stripova sto imam dovoljno mi je do kraja zivota.
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8204 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 13/02/2014 : 15:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Nemam namjeru razbijat glavu o cijeni strip, jer na to nitko od nas ne može utjecat.
Dokle god mogu nekako prelit iz šupljeg u prazno kupovat ću, a onda postupno smanjivat svoje apetite i interesa vezane uz neko izdanje.
Cijene već od davno nisu realne i nisu mi jasni oni koji govore da jesu.
Još pamtim jednoga redikula s jedne rasprave na facebooku koji me bolesno uvjerava da su cijene libellusovih stripova realne, a nakon dva miseca je govorija kako ne zna kako će kupit sve šta ga zanima.
Ali šta je tu je, odluka je na nama kako dalje.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 13/02/2014 : 15:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cronos six

jel ovaj topic protest protiv izdavaca koji pokusava da opstane u ovom surovom vremenu?



Ne verujem da je u pitanju protest, nego ljudi iznose svoje mišljenje i svoju muku kako da u ovim teškim vremenima pokušaju da isprate neka izdanja Libellusa!
Vidimo da su mnogi odustali od nekih izdanja(prvi ja, a u početku sam kupovao sve od njih) i pričamo kako kupujemo u promo periodu, jer tad je znatno jeftinije!
Ja želim svu sreću Libellusu i neka samo teraju, pa ko ima para neka kupuje.
Verovatno je varijanta sa 300 primeraka jedina moguća da bi opstali i zato je i cena tih izdanja veća, da je 500 bilo bi jeftinije.
Rekao sam, uzimam dalje samo Mister Noa i neka izdanja koja izlaze jednom ili dva puta godišnje sa po par komada.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 13/02/2014 16:03:40
Go to Top of Page

Timber Bil
Senior Member

1068 Posts

Member since 02/10/2013

Posted - 13/02/2014 : 16:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Timber Bil a Private Message  Reply with Quote
Nije u pitanju protest, ja navijam za Libellus, podržavam ih kupovinom, problem je u drugome...PUKLI SMO.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25960 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/02/2014 : 16:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85

Cijene već od davno nisu realne i nisu mi jasni oni koji govore da jesu.
Još pamtim jednoga redikula s jedne rasprave na facebooku koji me bolesno uvjerava da su cijene libellusovih stripova realne, a nakon dva miseca je govorija kako ne zna kako će kupit sve šta ga zanima.
Ali šta je tu je, odluka je na nama kako dalje.


Tko određuje "realnu" cijenu?
Nema realne cijene.Ima samo cijene koju traži prodqavač i cijene koju je spreman platiti kupac.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8204 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 13/02/2014 : 16:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Upravu si.
Pod realnu cijen mislim cijenu za naša prosječna primanja.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/02/2014 : 16:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
realna cijena bi bila 20-30% marže na nabavnu cijenu
sve ostalo je previše
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 13/02/2014 : 16:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki


Tko određuje "realnu" cijenu?
Nema realne cijene.Ima samo cijene koju traži prodqavač i cijene koju je spreman platiti kupac.



Tako je.
Dok ima ljudi koji će za npr. Paldina Rolanda dati 165 kuna, u čemu je problem?
Ja bih ih odmah dao da mogu.

Stripovi i kolecionarstvo su gušt, a svaki gušt se plaća.
Šteta zbog elitizacije, ali ako prodaja i potražnja diktiraju takve trendove, što se može?

I žao mi je što ovaj Martin u boji br. 100 nije išao u 500 primjeraka. Postoji li uopće mogućnost da se dotiska još 200-300 komada, jer prodaja ukazuje da potražnja postoji?

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25960 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/02/2014 : 16:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Iluzorno je očekivat neke velike naklade na našem malom tržištu,gdje strip zanima mali broj ljudi,gdje je ekonomska moč nikakva,gdje su propali ti isti stripovi na kioscima,gdje je nikad jača konkurencija od izdavača za naše novce,gdje je već par godina jedna velika kriza i još će potrajati najmanje toliko i sad treba očekivati da će u luksuznoj opremi i manjem tiražu ti stripovi biti dostupni cijenom svima nama??
Shvaćate li koliko je to nerealno očekivati?
Drugi par postola je što bi smo mi željeli da to bude puno jeftinije i da možemo kupiti sve željene stripove.Ali nije LL kriv što je situacija u državi u banani,što ja nemam posao,što nisam sposobniji zaraditi novac da mogu kupovati njihove stripove.
Meni se ovdje čini da neki krive LL zato što izdaju stripove a oni ih ne mogu kupiti zbog nedostatka noovaca pa tu frustraciju i želju za tim nedostupnim stripovima prebacuju na izdavača i njegove cijene.
Živimo(nažalost)u kapitalizmu gdje tržište određuje cijenu.Manji tiraž veća cijena pojedinačnog primjerka i LL će izdavati sve dok ljudi kupuju tj. sve dok im se isplati.
Čudi me želja kod nekih da zbog nemogućnosti da oni kupe LL stripove žele da izdavač propadne u stilu neka i njima crkne krava.
Svatko će od nas kupovat ili neće zavisno od neke njegove subjektivne procjene koja ne mora biti bazirana samo na imanju ili nemanju novca.Npr.ja mogu imati novac ali za neku cijenu nekog stripa mogu misliti da to ne vrijedi(meni)toliko novaca pa neču kupiti.
I na kraju nemojte zaboraviti na ogromnu koiinu stripova objavljenih od strane LL u ovih 7 godina a sve to ne bi bilo moguće bez ovakve izdavačke politike tj. elitizacije za hard core fanove.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20739 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/02/2014 : 16:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Timber Bil

Koleega Anto se oglasio na DW forumu. Da li je u pravu? Evo šta on kaze....


Ja mislim da vise niko i ne sme da izgovori pune cene Libelusa
ljudi ovo je čist horor; za ovo je i uzumaki romantična komedija.

recimo, mister no 62, 259 stranica koštaju 2400 dinara u promo periodu; a nakon dva meseca će biti puna cena 3000 dinara.

Stvarno me interesuje ko ima hrabrosti da prati više serijala od ovog izdavača, a da pritom nema neku extra platu (1000 evra u unutrašnjosti, 1200-1300 u beogradu)

srećom pa uskoro kompletiram Riđobradog, i onda ostajem samo na post Frankenovom Spirouu od Libelusovih stripova , a to nekako i mogu sebi priuštiti jer cenim da neće izlaziti više od 2-3 albuma godišnje - i to strogo u promo periodu.

A ko je započeo sa nekoliko Boneli serijala, mogu da zamislim kroz koje muke prolazi.

(a cene Teksa ne smem ni da spominjem)



pošto vidim da je moja izjava uzeta kao polazna tačka za diskusiju, da se uključim malo i ja u raspravu.

za početak, moj komentar kreće nakon boldovane rečenice, koja potiče od drugog forumaša.Nebitno, ali eto da kažem.

dalje, moj komentar nije upućen protiv libelusa; jednostavno me groza uhvati kad vidim ove cene i pomislim koliko je teško to ispratiti nekome čija je plata u granicama proseka ovih naših država.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/02/2014 16:40:37
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20739 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/02/2014 : 16:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by zlatan bihac

stvarno je šteta što libelusova izdanja nisu slična izdanjima kakva imaju darkwood,padora,PP,agarthi,van gogh,malagma,arkona...znači meki uvez na malo jačem papiru,ali i sa cijenama sličnim ovim gore izdanjima(oko 3-4 eura po stripu)...jer je fascinantno šta su sve oni izdali u ovih par godina,ali opet,kad bi htio imati sva izdanja( ili barem bonelli),i kad bi kupovali po punim cijenama,potrošili bi desetine hiljada eura...


Da imaju takve cijene ne bi toliko toga izdali.
Ovaj tempo objavljivanja ide ruku pod ruku s ovakvim cijenama.
A inije nešto da su oni digli cijene jer im se eto može nego se prodaja smanjila zbog krize.Luksuz + mali titaž=velika cijena.


jaki, a kakav imaš komentar na stripove iz biblioteke Riđobradog i Spiroua, čija se prodaja nije smanjila, čak se naprotiv i povećala, a cene su se povećale za 33%.
Da ne spominjem da su baš za ove stripove dobili nekakvu potporu.

Ajde za Teksa,Mister Noa, NN,MM i sve ostale čija se prodaja smanjila, pa su cene otišle u vis, ali šta je sa Riđim i Spirom?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/02/2014 16:46:19
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10829 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/02/2014 : 16:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
jednostavno me groza uhvati kad vidim ove cene i pomislim koliko je teško to ispratiti nekome čija je plata u granicama proseka ovih naših država.



sto? ko ima da plati, taj verovatno uziva
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25960 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/02/2014 : 17:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A kakav bi komentar htio?
Ja bi volio da su manje cijene ali nisu.
Ovako se mislim da li nastaviti s Riđobradim ili ne?
Isto tako ako Servitude bude imao cijenu kao i Riđi onda ga sigurno neću kupovati.
Spirua ionako ne kupujem ni otprije.
Od Bonellija sam odustao odavno.
Za integrale ću vidjeti kakvu će cijenu imati podjeljenju sa brojem albuma pa ću odlučiti.
Ja volim BD stripove ali ne znači da ću platiti svakavu cijenu za njih.
Ako misliš je li poskupljenje opravdano ili ne ja kao kupac uvijek mislim da je neopravdano a oni kao izdavač uvijek misle da je opravdano.Potpora je svakako plus ali nažalost to nije utjecalo da cijena ostane ista.Otkud mi znamo kakvo je stanje LL?Jesu li u dugu ili nisu,koliko zarađuju ili ne zarađuju i uostalom mi to ne trebamo znati i to se kupca uopće ne tiče.Svatko od nas kupaca će osobno odlučiti po svojim kriterijima hoće li neki strip kupiti ili neće i tu se stvar završava a ovo je samo mlaćenje prazne slame.


Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 13/02/2014 : 17:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Hebi ga, tko ima love kupovat će i kolekcionirati, tko nema - neće, simply as that.
Polako reduciramo stvari koje kupujemo i prilagođavamo se svim okolnostima.

@ anto

Možda višim cijenama Riđobradog i potporama za njegovo izdavanje LL pokriva dio gubitaka koje vjerojatno ima s Nickom Raiderom, Magičnim, Skrivenim licem, Demianom, Zavjerom srijedom, Škorpionom, bibliotekom Libellus i još koječim, a možda uskoro i s Orlovima Rima i Servitudeom.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4068 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 13/02/2014 : 17:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
Od libellusa samo kupujem Texa i Nicka,i dok god budu izlazili,kupovacu,bez obzira na cenu!!!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 13/02/2014 : 17:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kojot

Od libellusa samo kupujem Texa i Nicka,i dok god budu izlazili,kupovacu,bez obzira na cenu!!!




Za Nicka ti je lako, prođe nekoliko godina između dvije ture (), ali za Texa baš i nije.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 13/02/2014 : 17:41:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message  Reply with Quote
Pa Difule ti si upravo napisao najveću optužbu-da tudjim sredstvima,namenskim,pokrivaju svoje dugove.
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4068 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 13/02/2014 : 17:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by Kojot

Od libellusa samo kupujem Texa i Nicka,i dok god budu izlazili,kupovacu,bez obzira na cenu!!!




Za Nicka ti je lako, prođe nekoliko godina između dvije ture (), ali za Texa baš i nije.





Bas steta sto Nick slabije izlazi.
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000