forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Willer-serijal koji ne posustaje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/02/2014 : 15:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
S obzirom koliko talentiranih autora radi na epizodama Texa, očekivao bih znantno kvalitetnije epizode, a ne konstantno šabloniziranje. Doduše, to je više kritika uredničke politike u Bonelliju, jer urednici očito ne žele mijenjati formulu koja još donosi relativno stabilne prihode. A to se odnosi i na njihove ostale dugovječne serijale.


quote:
Price idu na isti kalup? Uvijek gotovo ista radnja? Ma koga interesuje, sve dok se prodaje 200.000 komada mjesecno u Italiji.
Bilo je nekih glasina da ce Boselli eksperimentisati, da ce ubacivati vise avanturistickih i natprirodnih prica, drugim rijecima stvorice od Texa Zagorovu kopiju...Nadam se da se to nece desiti. Neka Tex ostane Tex, ako je nesto uspjesno, bolje ne dirati recept.


Nema šanse da će biti nekih posebnih eksperimenata.
Evo vam par primjera kakva je Teksova urednička politika. Manfredi je u jednom intervjuu rekao da mu je Teksa najteže pisati jer od svih serijala u Bonelliju ima najmanje prostora za improvizaciju, postoji dosta "pravila" koje treba poštivati, poput onog o broju kadrova u kojima se Teks mora pojaviti.
Uglavnom to je jedan od razloga zbog kojih Manfredi ne piše puno scenarija.

Drugi primjer je dao Mauro Marcheselli. Prije nešto manje od godine dana kada su radili promjene u uredništvu Dylana, Marcheselli je poslao mail scenaristima u kojem govori da trebaju u Dylanove priče unijeti sebe, da Dylan ne smije čitateljima pružiti sigurnost nego ih treba "potresti", natjerati da se zapitaju itd... Pa je još rekao da Dylan nije poput Teksa koji čitateljima treba pružiti odgovore, sigurnost da će dobro pobijediti zlo, kod Teksa nema unutarnjeg preispitivanja itd.
Znači temelj uspjeha Teksa je dijametralno suprotan Dylanovom.

Sjećam se jedne Bosellijeve izjave gdje je pomalo u šali rekao da je Teks u suštini bezgriješan. Tako je lik postavljen.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10828 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/02/2014 : 15:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
bolje da ga Manfredi ne reformise

treba nova krv, to definitivno, al tesko cemo to dobiti u skorije vreme. mozda jedino ako drasticno padne tiraz

Edited by - kasper on 24/02/2014 15:25:20
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/02/2014 : 15:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Tex puca, o da, Tex hebe kevu svakome ko mu se nadje na putu. On nema smisla za humor, nema emocija niti ga interesuju zene, nije filozof, Tex je jednostavno jedan od najvecih motherfuckera u svijetu stripa!

Upravo tako, u današnje vrijeme svi junaci su emotivno ranjeni, imaju neke psihološke poteškoće i ne znam ti ni ja što. Nekad mi je jednostavno gušt uzeti Teksa u ruke i vidjeti kako rade šake i pištolji.
To je vestern klasika.

Edited by - solar on 24/02/2014 15:28:31
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4129 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 24/02/2014 : 16:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto
Jebiga sad, ja sam ti nešto ko bushido... sve i svašta.
Evo kopiran moj post sa nedavnog TOP 10 topica:

Onako napamet bez redosljeda:
Comanche....


Tonto a jel čitaš uopće što od Bonellija? Ili uopće nešto od mozak na pašu stripova?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11357 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/02/2014 : 16:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar



Nema šanse da će biti nekih posebnih eksperimenata.
Evo vam par primjera kakva je Teksova urednička politika. Manfredi je u jednom intervjuu rekao da mu je Teksa najteže pisati jer od svih serijala u Bonelliju ima najmanje prostora za improvizaciju, postoji dosta "pravila" koje treba poštivati, poput onog o broju kadrova u kojima se Teks mora pojaviti.
Uglavnom to je jedan od razloga zbog kojih Manfredi ne piše puno scenarija.




Sto Manfredi ne napise neku pricu za Zagora, kada mu je Teks vec tezak za pisanje a voli vesterne.
U Zagoru moze da ima slobodu kakvu je imao na Magicnom Vetru, da eksperimentise sa mesanjem vesterna i horora i indijanske mitologije. Mislim da bi mu to dobro islo i lepo bi doslo jos nove krvi u Zagorov scenaristicki staff.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/02/2014 : 16:35:10  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Jednostavno čovjek ne voli Zagora.

Edited by - solar on 24/02/2014 16:35:28
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9219 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/02/2014 : 16:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Po tebi ispada da se o Texu i Zagoru nema potrebe raspravljati. Ono, hrpa ljudi ih voli, pa samim time gotova priča. Hm?

Uostalom, ne bih rekao da eksperimenti u Bonelliju imaju neke pretjerane veze s dobrom prodajom. Upravo suprotno, rekao bih da to prvenstveno ima veze sa slabom prodajom i promjenom vodstva.



Da, ali da nema dobre prodaje Texa koji nosi zaradu Bonelli ne bi toliko riskirali s npr novim serijalom u boji. Ili možda i bi ali tek kad bi mu došla voda do grla a onda ako projekt propadne pada kompletna firma. Ovako recimo da Orfani jako podbace, nikom ništa, godinu(e) zatvore s gubitkom u odnosu na prethodnu i idemo dalje. Razlog zašto će Bonelli uvijek biti uspješniji od bilo kojeg izdavača bonellida je u tome što ima bolje zaleđe i u ljudstvu i u novcu, drugim riječima ima Texa pa može probati ubosti novu zlatnu koku. Drugi izdavači teško da mogu preživjeti više od jednog ili maksimalno dva fijaska.

Što se tiče Zagora i Texa, možeš raspravljati ali nemaš baš s kime. Ja i ti ćemo se vjerojatno brzo složiti o tome što ne valja, fanove baš i ne zanima objektivna i argumentirana rasparava pa čak ni subjektivna kad se ne slaže s njihovim mišljenjem (a ionako se sve svede na Zagor je smeće - Zagor je religija), izdavač bi se načelno i složio s tvojim primjedbama ali on mora mislit i na zaradu.

Možda griješim ali teško je razviti pametnu raspravu o njima.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7800 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/02/2014 : 17:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by Tonto
Jebiga sad, ja sam ti nešto ko bushido... sve i svašta.
Evo kopiran moj post sa nedavnog TOP 10 topica:

Onako napamet bez redosljeda:
Comanche....


Tonto a jel čitaš uopće što od Bonellija? Ili uopće nešto od mozak na pašu stripova?

Više ne, ali odrastao sam na njima. Zagor mi je bio bog djetinjstva, Mister noa sam gutao s ogromnim guštom, Dylan Dog I Marti Misterija su me obarali s nogu. Svi oni imaju posebno mjesto u mom srcu i dan danas se rado prisjetim nekih epizoda. Ali Tex, jok... ni kao dijete, ni kao tinejđer, a ni danas... dosada,dosada,dosada...a volim western.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12792 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/02/2014 : 20:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Po tebi ispada da se o Texu i Zagoru nema potrebe raspravljati. Ono, hrpa ljudi ih voli, pa samim time gotova priča. Hm?

Uostalom, ne bih rekao da eksperimenti u Bonelliju imaju neke pretjerane veze s dobrom prodajom. Upravo suprotno, rekao bih da to prvenstveno ima veze sa slabom prodajom i promjenom vodstva.



Da, ali da nema dobre prodaje Texa koji nosi zaradu Bonelli ne bi toliko riskirali s npr novim serijalom u boji. Ili možda i bi ali tek kad bi mu došla voda do grla a onda ako projekt propadne pada kompletna firma. Ovako recimo da Orfani jako podbace, nikom ništa, godinu(e) zatvore s gubitkom u odnosu na prethodnu i idemo dalje. Razlog zašto će Bonelli uvijek biti uspješniji od bilo kojeg izdavača bonellida je u tome što ima bolje zaleđe i u ljudstvu i u novcu, drugim riječima ima Texa pa može probati ubosti novu zlatnu koku. Drugi izdavači teško da mogu preživjeti više od jednog ili maksimalno dva fijaska.


Sve to stoji, ali ne možeš zanemariti činjenicu da već godinama pada prodaja Bonellijevih izdanja. Tako da nisu nimalo neobični eksperimenti s novim izdanjima.

quote:
Originally posted by Deers

Što se tiče Zagora i Texa, možeš raspravljati ali nemaš baš s kime. Ja i ti ćemo se vjerojatno brzo složiti o tome što ne valja, fanove baš i ne zanima objektivna i argumentirana rasparava pa čak ni subjektivna kad se ne slaže s njihovim mišljenjem (a ionako se sve svede na Zagor je smeće - Zagor je religija), izdavač bi se načelno i složio s tvojim primjedbama ali on mora mislit i na zaradu.

Možda griješim ali teško je razviti pametnu raspravu o njima.


Osjetljivih fanova ima svugdje. Nikad mi neće biti jasno zašto neki stripofili maltene svaku kritiku svojeg omiljenog stripa doživljavaju kao osobnu uvredu, kao da im je netko opsovao majku.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/02/2014 : 20:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Osjetljivih fanova ima svugdje. Nikad mi neće biti jasno zašto neki stripofili maltene svaku kritiku svojeg omiljenog stripa doživljavaju kao osobnu uvredu, kao da im je netko opsovao majku.


Cesto i ti tako reagujes ako neko dira u superjunake ili mange.
Samo sto se greske lakse kod drugih primjete, nego na svom primjeru.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12792 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/02/2014 : 20:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Osjetljivih fanova ima svugdje. Nikad mi neće biti jasno zašto neki stripofili maltene svaku kritiku svojeg omiljenog stripa doživljavaju kao osobnu uvredu, kao da im je netko opsovao majku.


Cesto i ti tako reagujes ako neko dira u superjunake ili mange.
Samo sto se greske lakse kod drugih primjete, nego na svom primjeru.


Reagiram na komentare ljudi koji imaju potrebu generalizirati i stereotipizirati, raspravljati o stvarima o kojima znaju malo ili ništa. Njihova mišljenja o pojedinim temama formirana su na temelju nikakvih informacija. Ljudi često imaju potrebu neargumentirano pljunuti na mange i superjunake, pa na takve komentare i sam često reagiram.

Uostalom, kada sam ja to nekoga išao vrijeđati ili ušutkavati zato što se ne slažem s njegovim mišljenjem?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 24/02/2014 20:36:03
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/02/2014 : 20:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Osjetljivih fanova ima svugdje. Nikad mi neće biti jasno zašto neki stripofili maltene svaku kritiku svojeg omiljenog stripa doživljavaju kao osobnu uvredu, kao da im je netko opsovao majku.


Cesto i ti tako reagujes ako neko dira u superjunake ili mange.
Samo sto se greske lakse kod drugih primjete, nego na svom primjeru.


Reagiram na komentare ljudi koji imaju potrebu generalizirati i stereotipizirati, raspravljati o stvarima o kojima znaju malo ili ništa. Njihova mišljenja o pojedinim temama formirana su na temelju nikakvih informacija. Ljudi često imaju potrebu neargumentirano pljunuti na mange i superjunake, pa na takve komentare i sam često reagiram.


E vidis, i kod mene je tako.
I ja sam osjetljiv na tamo neke glupe komentare kada je Zagor u pitanju.
S druge strane, ako Zagora kritikuje Solar, Patak, Velka ili neki drugi vrsni poznavalac stiva, onda me to ne nervira.
Znam da to ne govore iz nekog hejta, vec se najvjerovatnije radi o konstruktivnoj kritici.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12792 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/02/2014 : 20:41:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

E vidis, i kod mene je tako.
I ja sam osjetljiv na tamo neke glupe komentare kada je Zagor u pitanju.
S druge strane, ako Zagora kritikuje Solar, Patak, Velka ili neki drugi vrsni poznavalac stiva, onda me to ne nervira.
Znam da to ne govore iz nekog hejta, vec se najvjerovatnije radi o konstruktivnoj kritici.


Znači, ja sam hejter?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/02/2014 : 20:43:31  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Nisi hejter, ali branis svoje, kao sto to i drugi rade. Zato mi je pomalo glupo da takve ljude kritikujes.
Ne pitaj me za primjere, dugo si ovdje na forumu, poznajemo se.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12792 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 24/02/2014 : 20:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Nisi hejter, ali branis svoje, kao sto to i drugi rade. Zato mi je pomalo glupo da takve ljude kritikujes.


Jedna stvar je kada argumentirano nastojiš nekome objasniti svoje stajalište, ali je sasvim druga stvar kada te netko napada jer si se usudio kritizirati strip koji on obožava.

Po meni, u svemu treba imati mjeru.

Mislim, meni je jasno da su mnogi ljudi ovdje odrastali uz ove stripove, te da je faktor nostalgije velik jer su im strašno prirasli srcu. I meni su mnogi stripovi dragi, ali neću sada ići napadati druge kojima se ne sviđaju.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4066 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 24/02/2014 : 20:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Osjetljivih fanova ima svugdje. Nikad mi neće biti jasno zašto neki stripofili maltene svaku kritiku svojeg omiljenog stripa doživljavaju kao osobnu uvredu, kao da im je netko opsovao majku.


Cesto i ti tako reagujes ako neko dira u superjunake ili mange.
Samo sto se greske lakse kod drugih primjete, nego na svom primjeru.


Reagiram na komentare ljudi koji imaju potrebu generalizirati i stereotipizirati, raspravljati o stvarima o kojima znaju malo ili ništa. Njihova mišljenja o pojedinim temama formirana su na temelju nikakvih informacija. Ljudi često imaju potrebu neargumentirano pljunuti na mange i superjunake, pa na takve komentare i sam često reagiram.


E vidis, i kod mene je tako.
I ja sam osjetljiv na tamo neke glupe komentare kada je Zagor u pitanju.
S druge strane, ako Zagora kritikuje Solar, Patak, Velka ili neki drugi vrsni poznavalac stiva, onda me to ne nervira.
Znam da to ne govore iz nekog hejta, vec se najvjerovatnije radi o konstruktivnoj kritici.



Zagorovac nesme kritikovati zagora!
Kao ni ja Texa!
Tex je meni najbolji,naravno citam i ja zagora i sakupljam.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/02/2014 : 21:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kojot



Zagorovac nesme kritikovati zagora!
Kao ni ja Texa!
Tex je meni najbolji,naravno citam i ja zagora i sakupljam.



E vidis druze, tu se ne slazemo.
Prava kritika dolazi od najvecih fanova, to je tek ono pravo sto ima i glavu i rep, a ne tamo neko baljezganje.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9219 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/02/2014 : 21:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Sve to stoji, ali ne možeš zanemariti činjenicu da već godinama pada prodaja Bonellijevih izdanja. Tako da nisu nimalo neobični eksperimenti s novim izdanjima.



Pada prodaja svima ali da, izgleda da su shvatili da treba nešto poduzeti a ne se samo vaditi na krizu. Disney je tome doskočio na drugi način da bi na kraju ipak dao licencu Paniniju.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4066 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 24/02/2014 : 21:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
http://oi57.tinypic.com/mczuco.jpg
King,imas li ti ovo.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/02/2014 : 21:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Već desetljećima najgledaniji filmovi na HTV-u u prosjeku su vesterni, čak dotle da ponekad njihova gledanost nadmaši i turske sapunice na Novoj Tv i RTL-u.

Čak ni termin nije bitan, jer je gledanost odlična i subotom u 8, i petkom u 20, i utorkom u 21 i nedjeljom u 17 h.

Zbog toga ih i prikazuju u tolikom broju, makar neke naslove repriziraju valjda i 4-5 puta unutar godine dana, pri čemu se isti filmovi s HTV-a 3 sele najprije na HTV 1 pa na HTV 2.

Ima dakle dovoljno publike koja želi gledati vesterne, po mogućnosti klasične i one koje su već gledali barem jednom a često i više puta, ali nije naodmet opet baciti oko, osobito na Forda, Hawksa, Manna, Boettichera i slične majstore.

U tome se otprilike krije i tajna popularnosti, pa i dugovječnosti "ovog i ovakvog" Texa, unatoč svim njegovim ograničenjima i nedostacima.

Još uvijek dovoljno čitatelja želi čitati klasične texovske priče sa svim klišejima i predvidljivostima, svim pucnjavama i tučnjavama i svime ostalim što čini ograničeni Texov svijet.

Makar vjerujem da bi bilo jako dobro, i da bi Tex to odlično podnio, kad bi se u njegove priče unijelo malo "mraka" i revizionizma, malo prostitutki zlatna srca i kompleksnijih likova, malo njegova samopreispitivanja i tome slično.

Ne puno, samo malo za osvježenje i možda, tko zna, privlačenje novih čitatelja.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/02/2014 : 22:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Makar vjerujem da bi bilo jako dobro, i da bi Tex to odlično podnio, kad bi se u njegove priče unijelo malo "mraka" i revizionizma, malo prostitutki zlatna srca i kompleksnijih likova, malo njegova samopreispitivanja i tome slično.

Ne puno, samo malo za osvježenje i možda, tko zna, privlačenje novih čitatelja.

Nisam stručnjak za Teksa ali po onoj ograničenoj količini priča koju sam pročitao čini mi se da Boselli uvodi malo moderniji pristup, tu i tamo se nađu neki likovi kojima karakteri nisu ograničeni na čisto dobro/zlo, a tu je i njegov kompleksan način pripovijedanja. Kao primjer mi pada na pamet gigant "Ubojice".

Evo zanimljive analize na tu temu od sveprisutnog stinkya:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=42141&REPLY_ID=1684197

Edited by - solar on 24/02/2014 22:05:13
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/02/2014 : 22:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kojot

http://oi57.tinypic.com/mczuco.jpg
King,imas li ti ovo.


http://i61.tinypic.com/eurqxl.jpg
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/02/2014 : 23:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kojotova sjekira je nezgrapna i s premalim kamenom u odnosu na držak, a Kingova je taman kako treba.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/02/2014 : 23:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ja sam još u vrijeme dok sam bio u osnovnoj školi napravio sjekiru, pa sam je toliko bacao da je pukao i sam kamen a ne samo drška.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 24/02/2014 : 23:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nemoj mi ništa govoriti, koliko sam ih napravio što sam a što maltretirajući starog pa i dida, i nijedna nije potrajala.
Em ne možeš probaći odgovarajuće drvo za držak, a kad mi ga djed izdjelja onda nigdje kamena kakav treba biti, pa kad napokon pronađem i jedno i drugo - nikako ih spojiti da pošteno drži.
Petljaj sa svim mogućim čvorovima, sve mornarske isprobaj i ništa, pa se tu i tamo i nađe neki kao solidni, ali se sve raspadne već pri prvom bacanju.
Nikad Zagora od mene... ma što Zagora, nikad ni Chica, makar na njega dosta asociram...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000