forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Obavezno cijepljenje
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 148

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 05/02/2015 : 14:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Znam da nema koristi i da pišem u vjetar, ali ipak:


http://www.index.hr/vijesti/clanak/epidemija-ospica-vise-od-60-zarazenih-kod-cetiri-osobe-nastupile-komplikacije/799452.aspx


Ovo se cijepljenjem moglo i moralo izbjeći, sve ostalo su zvizdarije.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 05/02/2015 : 14:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Vidi se da nisi ništa pročitao osim pisanja na portalima. Bez veze je raspravljati u tom slučaju.

Samo ću citirati tvoju rečenicu:

Svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali ne i na to da vlastitim uvjerenjima ugrožava tuđe zdravlje i dobrobit, pa još i zdravlje, dobrobit i budućnost djece.


Kompletno promašena rečenica, napisana na temelju znanja prikupljenih po novinama. Toliko te zanima znanost, a čitaš samo portale. Izvini ali ja to ne razumijem. U svojim postovima sam stavljao izjave doktora i drugih iz struke, knjige, studije sve temeljeno na znanosti.

Pa i to ti nije dosta. A izjave onih u koje se kuneš, a to su CDC i druge organizacije koje podupiru cijepljenje, sami tvrde kako cijepljena djeca šire zaraze?!


Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 05/02/2015 : 14:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Bah, to mi je valjda mana da sam toliko uporan, postavim sva najnovija dostignuća i otkrića i onda se jave dvojica trojica sa tekstovima iz Indexa i sličnih. Isti ti novinari pišu i kakvu rit ima Kim Kardashian i to svakodnevno.

Da ne duljim, tko ne pročita većinu onoga što sam postavio ili recimo što je postavio GGG koji je suprotnog mišljenja, neka ne ulazi ovdje u rasprave jer ne može biti kompetentan i samo se blamira.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/02/2015 : 14:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 05/02/2015 : 14:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Prije 3-4 godine san procita 370-ak stranica imunologije tako da manje-vise san dobija sve sto me interesira.

Glede ostavljanja vakcinacije na izbor - u razvijenim zemljama isto ljudi vode dicu na cijepljenje. Razlika je u svijesti o zdravlju posto kod njih narod ode bar 1x godisnje na sistematski i 2x do stomatologa.
Kod nas dobar dio zivlja se ne bi ni prao (da nije zbog, recimo posla), a kamoli osa u doktora.
Tek kad pocnu umirat, onda da.
I tu ti je teza o higijeni promasena.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/02/2015 : 14:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
a "dičja bolest" ospica imala je smrtnost otprilike 25 % među američkim domorocima kad je grunila 1531.-1534.
2. po redu po % smrtnosti iza velikih boginja.
jel to isto isplanira Rotschild ,Rokfeler,iluminati ili farmaceutske kompanije?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Edited by - lwood on 05/02/2015 14:36:35
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 05/02/2015 : 14:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Evo jedna vijest sa portala koja se i meni sviđa, ako je istinita, jer još nisam nigdje drugdje to pročitao.

http://direktno.hr/en/2014/direkt/7672/Ekskluzivno-Ukinuto-cijepljenje-beba-protiv-hepatitisa-B-odmah-u-rodilištu!.htm


Pametna odluka! Hepatitis se može dobiti samo spolnim odnosom i preko krvi, pa koja je logika bila cijepiti novorođenčad i riskirati nuspojave. Nadam se da će ovakvih pametnih poteza biti i više.


Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/02/2015 : 17:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
http://www.index.hr/vijesti/clanak/epidemija-ospica-tko-ne-cijepi-djecu-neka-placa-dopunsko-ili-snosi-troskove-lijecenja/799452.aspx

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 06/02/2015 : 23:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Ovaj graf sam našao na stranicama sa vicevima, ali djeluje mi legitimno. Preserevanja sa prehranom mogu biti uzrok porasta oboljelih od autizma... prije nego cjepiva.

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/02/2015 : 11:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
ova mi je dobra
moglo je i u vicevi

http://www.index.hr/lajk/poster/48212/na-svakoj-strani-poneka-budala
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 07/02/2015 : 18:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Još par informacija.

Ospice su normalna dječja bolest, bezazlenija i od vodenih kozica.
Da, cjepivo postoji, ali:

Autor teksta Sayer Ji je osnivač GreenMedInfo.com, predavač, član Global Gmo Free Coalition i član savetodavnog komiteta Nacionalne Zdravstvene Federacije.
http://www.srbijapress.org/vakcinisani-sire-zarazu-malih-boginja/


Pročitajte taj tekst, a mogu postaviti izjave i drugih ljudi od struke, ali dovoljno je i ovo, shvatiti ćete poantu. Ne treba za sve kriviti necijepljene.


U biti, da vidimo zašto su krivi:
Da, ospice su vrlo zarazne, nešto kao gripa, i vjerojatno bi došlo do epidemije. Hipotetski gledano u slučaju prestanka cijepljenja obolila bi gotovo cijela populacija u našim državama, bilo bi mnogih problema oko funkcioniranja države i ekonomije tjedan, dva, ali to bo trajalo kratko. Nitko ne bi umro, bila bi naravno komplikacija kod nekih rizičnih skupina, ali medicina je dovoljno napredna da to sve riješi bez problema!

Zanimljivo je što bi se dogodilo kasnije, npr iduće godine, tko bi dobio ospice. Nitko! Odnosno tu i tamo koje novorođeno dijete. I to je to, tresla se brda, rodio se miš. Jedno nepotrebno cjepivo manje u našim životima. Svako dijete koje preboli neku dječju bolest biti će zdravije i imati jači imunitet, tako kažu doktori. A nedostatak žive, formaldehida, aluminija i drugih gadosti u krvi i mozgu neće im nedostajati. Vjerujte mi da dijete koje preboli ospice i ne dobije cjepivo, sigurno će manje obilaziti doktore tokom života.



I da, ovo sam nedavno stavljao, ali neće biti previše još koji puta:

Isješci iz dvije serije i crtića sa Fredi Kremenkom, da vidite kako su mediji nekada prikazivali tu bolest. Prije vladavine cjepiva.
https://www.youtube.com/watch?v=oR1qWYhnceo&feature=youtu.be

Zabavnih osam minuta!

Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 07/02/2015 : 19:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Evo službenog grafa koji pokazuje smrtnost od ospica na 100 000 stanovnika u Engleskoj i Walesu. Slikano iz knjige dr Mateje Černič koja je sakupila hrpu grafova za svoj doktorat i pisanje knjige. postavit ću i druge podatke s vremenom.

Na grafu se vidi i kada je uvedeno rutinsko cijepljenje protiv ospica, godine 1968.

Izvor podataka koji navodi:
Federal Security Agency, 1947; U.S. Department of Health, izdanje 1964-2002. Za detaljnije podatke pogledati Graf 10 i Prilog 2: Tabela 32.




Vrlo slična tabela je i za SAD. Proizvođači cjepiva i njihovi ljudi tvrde već godinama da su cjepiva glavni i gotovo jedini uzrok pada smrtnosti za radi ospica, što je očigledno neistina.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 07/02/2015 : 19:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Ispričavam se ako sam dosadan, ali jedna nova vijest koja se tiče ospica, a upravo je aktualno. Naime, Kina ima jako jako visoku procijepljenost, oko 99%. Više od toga ima valjda samo američka vojska, ali i oni su nedavno imali veliku epidemiju gripe iako su se cijepili svi, 100% vojnika. Uglavnom, u Kini je između 2009 i 2012 bilo oko 700 epidemija ospica usprkos savršenoj procijepljenosti. Što samo potvrđuje dokaze koji kažu da je cijepljena osoba prvih nekoliko tjedana uvjerljivo najveći prenosnik zaraze.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 07/02/2015 : 19:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
I ovo je zanimljivo, Sudska odluka u Milanu: MMR vakcina izaziva autizam, citiram:

"Zahvaljujuci clanovima iz ITALIJE stigli smo i do grupe ADVOKATA I LEKARA koji se lavovski bore za decu.
Italijanski advokat-Luca Ventaloro poslao nam je za sada 14 slucajeva (od.neverovatnih 580)koje je on dobio na sudu u korist roditelja dece ostecene vakcinama!
Za sada smo preveli prvu presudu a uskoro cemo da prevedemo i ostatak!
Advokat je dao dozovlu da se sve obajvi JAVNO sa PECATIMA I POTPISIMA!
Na linku koji su vam podeliti- je prevod prve presude a pri dnu stranice imate i original presudu na Italijanskom!"




https://sites.google.com/site/debunkersvoice/home/autizam

Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 07/02/2015 : 20:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Evo emisija sa HRT1 o cijepljenju, u biti o obaveznom cijepljenju u HR, u emisiji sudjeluje jedan mladi par koji su laici što se tiče cijepljenja, nisu cijepili svoje dijete i tokom emisije razgovaraju sa dr Alanom Medićem, postavljaju mu pitanja, doktor odgovara na njih i objašnjava im dobrobiti cijepljenja. Neću komentirati izjave, poslušajte, ako nemate vremena, možete slušati dok pripremate ručak ili radite nešto drugo.

Da sam potpuno fanatički orijentiran protiv cijepljenja ne bih vam pokazivao ovaj link, ali kako nisam i kako me zanima samo istina, ma kakva ona bila eto linka:

https://www.youtube.com/watch?v=3wFzaKL_E0Q
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 07/02/2015 : 22:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Rotschildi opet haraju

http://www.theguardian.com/society/2015/feb/07/measles-vaccination-rates-africa-surpass-north-america?CMP=fb_gu

Trljam ruke.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 07/02/2015 : 22:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Bez veze da spominješ nekakve Rotschilde. Nemam puno zamjerki na ovo što piše. Mogu prihvatiti da su cjepiva smanjila smrtnost u nekim afričkim državama što se tiče ospica. Pa baš i u knjigama piše kako je kod komplikacija i moguće smrti kod epidemije ospica jako bitno fizičko stanje pacijenta i način liječenja. Za pretpostaviti je da nemaju jednake uvjete kao i stanovnici zapadnog svijeta, niti što se tiče fizičkog stanja niti što se tiče pravilne zdravstvene skrbi. Bitno je ne biti podhranjen, što mnogi oboljeli u africi vjerojatno jesu i bitna je konzumacija vitamina A. Što se tiče liječenja, kod ospica je jako bitno ne pokušavati spustiti temperaturu na neprirodan način, odnosno nekakvim lijekovima, jer su tada moguće komplikacije.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 07/02/2015 : 22:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Ti si ih prvi pocea spominjat. Sad trpi

Tvoj je problem sto si se prvo isa educirat na opskurnim stranicama di ljudi upitnog metalnog zdravlja postavljaju "informacija" misto da si prvo cita strucnu literaturu. Jerbo da jesi, ne bi provalija glupost da je bolje prebolit bolest umisto cjepit se. Jer cijepljenje jest aktivno stjecanje imuniteta samo s debelo vecim sansama u korist pacijenta od pustanja u ruke Manituu.

P.S. Jel se slazes i s onim kanadskim dijelom clanka?

Trljam ruke.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 07/02/2015 : 23:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Nikad ih nisam spomenuo!

Ovo sa mojom edukacijom i mentalnim zdravljem si promašio i uvrijedio me. Dužan si kavu kad se vidimo! Pa čitam samo stručnu literaturu i gledam predavanja ljudi od struke. Maksimalno izbjegavam bilokakve novinske informacije, odnosno ne izbjegavam ih, ali ih i ne uzimam kao vjerodostojne prije nego ih provjerim. Tako se istražuje. Pišući takvu rečenicu očigledno nisi pročitao gotovo niti jedan moj post niti pogledao neko predavanje što sam postavio.

Pa bolje je preboliti bolest nego ubrizgati u krv aluminij ili živu, što je dokazano. Pogledaj moje prijašnje postove. Evo ti primjer vodenih kozica, za koje postoji cjepivo u americi i tamo ga koriste. Koliko znam puno je skuplje od cjepiva za npr ospice, pa se zato valjda kod nas i ne koristi. Zato kod nas svi prebole vodene kozice bez ikakvih problema i bez ikakvih posljedica po zdravlje. Eto, ovim sam srušio tvoju izjavu da sam ja provalio glupost izjavljujući da je bolje preboliti neko cijepiti. A ospice su banalnije od vodenih kozica, odnosno brže je ozdravljenje koliko znam. Je li tko umire od vodenih kozica?! Nitko. Jesu li nam potrebna skupa cjepiva puna otrova za vodene kozice?! (i ovo sa otrovom je dokazano, pogledaj prijašnje postove) Nisu potrebna!

Ista stvar ti je i sa ospicama. Naravno da bi bio problem u slučaju ukidanja cjepiva, zbog moguće epidemije, ali kada ona prođe, a što onda?! Tko će tada dobivati ospice?!

A opet da li bi došlo do epidemije?! Koliki je postotak ljudi trenutno cijepljen protiv ospica ako uzmeš u obzir da se cijepe samo mala djeca, a na kutijama svakog cjepiva piše rok trajanja, odnosno rok nekakve zaštite, kakvih pet ili deset godina. Koliko je po tvome trenutno populacije u HR zaštićeno cjepivom protiv ospica?! A epidemije nema i nema...


Pitao si me za kanadski dio članka. Odgovorit ću ti ako ti meni odgovoriš jesi li pogledao zabavni isječak od osam minuta u postu gore i ovaj razgovor dva doktora Jeffa Hockingsa i doktora Tedda Korena.

https://www.youtube.com/watch?v=5KcFgp0ymMs
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 07/02/2015 : 23:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Platit cu ti ja i dvi kave, ali nisan reka da si ti upitnog mentalnog zdravlja, vec "eminentni" autori sa zna se vec koji portala.

Ovo s provalom pak stoji. A stoji iz razloga zato sto sto ne more svak prebolit kozice/ospice/bilostovec.
Jesu li Maori prezivili bjelacke epidemije? Jok mici, krepavali su i od kozica i ospica i svih "banalnih" kuraca.
Sad, ako je tebi bolje podvrgnit se (puno dajem) 50% sansi da ides prebolit zarazom naspram 99,9888% pri cijepljenju - sritno ti.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 07/02/2015 : 23:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Dalje, nisan pogleda ni jedan video jerbo pisen priko moba (prevedeno: mobitel mi je tehnoloski u rangu kamena i prilikom pisanja teksta ogranicen sam brojem znakova).

Ovo sa zivom i autizom nema veze s vezom, to ti spominjat ne moran. Dobro ti je reka GGG da ces vise smeca udahnit secuci frekventnom ulicom u gradu nego cijepljenjem.

Ali pogledat cu kad se uvatin nekog normalnog spoja na web pa ti odgovorit.


Trljam ruke.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 08/02/2015 : 07:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Ma znam da nisi mislio na moje mentalno zdravlje!
Ali ja se jedini ovdje trudim postaviti prave stvari. Knjige koje su napisali doktori sa imenom i prezimenom i predavanja gdje govore doktori sa imenom i prezimenom. I to očigledno vama svima nije dovoljno. Teško je sa cjepivom, ono u društvu ima status veći nego bilo što drugo, veći nego Bog u Vatikanu, 100 puta veći. U Boga ili vjeru npr se može sumnjati, nije problem, ali dirati cjepiva, a to ne, to nikako ne može! Zanimljivo je da upravo struka najviše govori protiv cijepljenja.

Ok, kada ćeš imati mogućnost, pogledaj što sam postavio. Sve govori meni u prilog, ali ako si potpuno siguran u svoje tvrdnje, lako ćeš pobiti doktore koji govore u predavanju!

Što se tiče GGG-a i njegovih tvrdnji ne stoje. Gledao sam predavanja doktora koji objašnjavaju što se dešava sa ubrizgavanjem žive, aluminija i formaldehida u krv i kako se sve taloži u tijelu i mozgu i ništa se ne izlučuje, za razliku od istih tih tvari koje se u većoj mjeri izlučuju prilikom udisanja ili jela. Isto piše i u knjigama. I sad ti meni reci kome da ja vjerujem?! Mogu vjerovati GGG-u nije problem, pogotovo ako mu je struka, nego nekom doktoru. Ali kada na više predavanja i knjiga piše jedno, a GGG govori drugo ipak ću iskljičiti njegove tvrdnje kao vjerodostojne. Jbga, tako je to. Ja se bavim istraživanjem i važem svaku informaciju više puta, dok svi ostali na ovom topicu to ne rade, već napadaju svaku informaciju koja se kosi sa njihovim uvjerenjima.

Vjerujem da će se i GGG javiti ovih dana, svi su me već popljuvali, još je samo on ostao!


Ovo što kažeš za Maore stvarno ne znam. Svi zagovaratelji cjepiva stalno se hvataju za neke prastare podatke, izgleda da vam je to as u rukavu!
Opet ponavljam gore napisano:

Pa baš i u knjigama piše kako je kod komplikacija i moguće smrti kod epidemije ospica jako bitno fizičko stanje pacijenta i način liječenja. Za pretpostaviti je da nemaju jednake uvjete kao i stanovnici zapadnog svijeta, niti što se tiče fizičkog stanja niti što se tiče pravilne zdravstvene skrbi. Bitno je ne biti podhranjen, što mnogi oboljeli u africi vjerojatno jesu i bitna je konzumacija vitamina A. Što se tiče liječenja, kod ospica je jako bitno ne pokušavati spustiti temperaturu na neprirodan način, odnosno nekakvim lijekovima, jer su tada moguće komplikacije.


Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/02/2015 : 12:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Zlotvor

Rotschildi opet haraju

http://www.theguardian.com/society/2015/feb/07/measles-vaccination-rates-africa-surpass-north-america?CMP=fb_gu



odlična vijest

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46541 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/02/2015 : 16:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/273450/Default.aspx

toliko o higijeni

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 09/02/2015 : 16:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Zar to reklamiraš šampone protiv uši?!
Go to Top of Page
Page: of 148 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000