forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Obavezno cijepljenje
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 148

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/02/2015 : 12:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
je kako ne. pa da nekom biseru padne napamet da se u šamponu nalaze čestice koje ulaze u mozak i kontroliraju ga u sklopu najnovije masonsko-iluminatske zavjere

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Dermentor
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 14/06/2010

Posted - 10/02/2015 : 13:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dermentor a Private Message
http://www.index.hr/black/clanak/ako-zelite-maknuti-kocnice-iz-automobila-to-je-vasa-osobna-odluka/800298.aspx
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 10/02/2015 : 15:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message
quote:
Originally posted by Dermentor

http://www.index.hr/black/clanak/ako-zelite-maknuti-kocnice-iz-automobila-to-je-vasa-osobna-odluka/800298.aspx



zato je i titanic potonuo. umjesto da je kočio i pokušao obrnuti motor trebao je dati gas i skretati udesno i izbjegao bi ledenjak.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 10/02/2015 : 15:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
quote:
Originally posted by Dermentor

http://www.index.hr/black/clanak/ako-zelite-maknuti-kocnice-iz-automobila-to-je-vasa-osobna-odluka/800298.aspx

Ja san potega sličnu usporedbu san misto kočnica uzea pojas.
Ipak, point.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2483 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 10/02/2015 : 22:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
Par primjedbi u vezi sa navedenim "otrovima". Aluminij nije otrovan i normalno se izluči iz tjela kroz bubrege. Živn spoj timerosal se više ne upotrebljava (iako nije bilo dokaza za štetne učinke) i taj argument se vuče zbog reciklirane antivakserske propagande stare 15 godina. Večina nas ne najmlađih ima u svojim zubima više žive nego što je ima u 100.000 doza cjepiva sa timerosalom (2,5 grama : 25 mikrograma). Formaldehid je normalno prisutan u tjelu kao metabolit biokemijskih procesa i u tjelu ga u danom momentu imamo nekoliko miligrama. Formaldehid stalno nastaje i stalno se razgrađuje u CO2, raspolovno doba je nekoliko sati. U cjepivu se nalaze tragovi formaldehida reda veličine 10 mikrograma, što je 100× manje nego je normalna količina formaldehida, a i ta se razgradi u nekoliko sati.

Ospice u razvijenom svjetu nisu smrtonosne, ali to ne znači da nisu problem. Pravi graf bi morao biti broj oboljelih (1968 je početak cjepljenja)

http://www.ovg.ox.ac.uk/sites/default/files/Measles%20Graph.png




Smrtonosan problem su difterija, bjesnoča, žuta groznica, TBC...




Edited by - GGG on 10/02/2015 22:37:13
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
692 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 11/02/2015 : 13:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message
quote:
Originally posted by MarxH

Vjerujem da ste svi upoznati sa novim zakonom o obaveznom cijepljenju djece.
Slijedi moje mišljenje o tom problemu. Iako medicinska struka ne želi to priznati sve je više očito kako ti pripravci koji se nazivaju cjepivima , koja su bogata živom , olovom , ostalim teškim metalima , mrtvim stanicama i sličnim divotama uz svoje djelovanje kao nuspojavu izazivaju i autizam uz ostale poremećaje.
Zakon kojim je cijepljenje obavezno je diskriminantan , isključiv , protuuvstavan i potpuno nedemokratski. Po mom slobodnom poimanju demokracije država bi morala omogučiti svakome da se cijepi , ali onome tko to želi , a ne obavezno i isključivo svi.
Ja ne dam da u moje dijete uđu ti otrovi. Nažalost , već u rodilištu je dijete primilo bez našeg znanja i pristanka jedno od tih cjepiva. Na moje zgražanje kako su se usudili to napraviti bez znanja roditelja medicinska sestra mi je flegmatično odgovorila da se do sad nitko nije bunio (a znam više parova koji su odbili) i da je to normalno i za dobro mog dijeteta.
Dobro za dijete? Nije bilo ni dan da je došlo na svijet i več je dobilo porciju teških metala , kemije i ostalih gadosti.

Da rezimiram. Te tvari koje medicinska struka zove cjepivo ja neću dozvoliti da uđu u moje malo zlato. I pod cijenu kazni i javne osude.

Moja baba ne da nikad nije bila cijepljena , nego nikad nije bila ni u bolnici na vađenju krvi , a doživjela je skoro devedeset. I prevalila oba rata.

Eto.

Želim čuti vaša mišljenja otom problemu.


I u Americi roditelji nisu dali svoju djecu cjepiti jer su se bojali da će im to uzrokovati autizam, pa je na kraju završilo s epidemijom ospica kod djece . Cijepljenje ne uzrokuje autizam, ono je od rođenja, kraj priče.

My username was a mistake.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/02/2015 : 14:18:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Kraj priče, slažem se. A sada se vračamo u realnost!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/02/2015 : 14:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Što se tiče samog naslova topica koji nosi naslov obavezno cijepljenje, evo izjave odvjetnika Andreja Korljana, pa me zanima ima li tko primjedbu na ovakvo razmišljanje.

http://odvjetnici.info/odvjetnik/andrej-korljan/

Ukoliko vi ne izvršite zakonsku obvezu cijepljenja, vi potpadate pod prekršajnu odgovornost, možete biti kažnjeni novčanom kaznom. Gledajte, tamo gdje je to fakultativno, gdje postoji pravo izbora, onda se i roditelj i pedijatar kroz jedan zajednički pristup, gdje je pedijatar dužan roditelja upoznati sa svim mogućim posljedicama cijepljenja, pa i ovim negativnim posljedicama cijepljenja... Po meni je to kudikamo kvalitetnija i ona prava briga za zdravlje građana i pacijenata, nego što je ovakva jednostrana zakonska obaveza koja vas stavlja pred gotov čin. Međutim, ono za što se ja ovdje zalažem, to je pravo na izbor. Ja neću reći niti protiv niti za, međutim držim da je ovo zakonsko rješenje, kakvo postoji u Hrvatskoj, loše zakonsko rješenje. U većini zemalja Europske unije, razvijenih zemalja zapadne demokracije, u Njemačkoj, Velikoj Britaniji, Švicarskoj, Danskoj, Norveškoj, Švedskoj... u svim skandinavskim zemljama cijepljenje nije zakonski obvezno. Ono je zakonski obvezno u Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini, Srbiji, Makedoniji, Albaniji, Bugarskoj, Rumunjskoj... dakle u ovim ex-socijalističkim zemljama. Onog momenta kada to ne bude zakonska obveza, ako ikada do toga dođe, onda će i pedijatri morati biti znatnije angažirani, morat će svakom pacijentu objasniti moguću štetnost cjepiva, moguće štetne posljedice koje može izazvati s jedne strane, a s druge stane i ono što ide u prilog cijepljenju kao takvom. Dakle, u svakom slučaju sam protiv neselektivnog pristupa kao što je sadašnji uvjetovan ovim zakonskim rješenjem, kad pedijatar zapravo poziva pacijenta i kaže „To je tvoja zakonska obveza, ti si to dužan učiniti, u suprotnom ću te morati prijaviti.“
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/02/2015 : 14:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Ja nemam pojma, ne znam što se je događalo prilikom čuvene Španjolske gripe. Evo jedan mogući scenarij, ima li tko kakvu primjedbu?!


O ŠPANSKOM GRIPU 1918-1919
Taj masovni pomor nije izazvao nikakav virus gripa, već je to bila upala pluća izazvana snažnom bakterijskom infekcijom nastalom usled vakcina i upotrebe aspirina. 'Španski grip' je zapravo bio „citokinska oluja” - nesrazmerno snažan odgovor odbrambenog sistema organizma sa smrtnim ishodom.
Postoji dosta podataka da je upravo Španska groznica bila direktno povezana sa vakcinama koje su se naveliko davale vojnicima, posebno američkim! (O tome videti detaljnije na ovoj strani.) U američkoj armiji, vakcinacija je postala obavezna još 1911. godine (svaki vojnik je morao da primi 14 inekcija). Neki čak idu dotle da tvrde da je više američkih vojnika u Prvom svetskom ratu izginulo od posledica vakcinacije, nego od metaka! Nakon što su milioni doza vakcina bili proizvedeni a rat se završio i vojnici se počeli vraćati kući, u Americi je bila sprovedena jedna intezivna propagandna kampanja od strane farmakomafije kako bi se proizvedene vakcine potrošile na građanstvo. Tako se pronela priča da vojnici sa sobom donose i raznorazne bolesti, što doduše jeste bilo tačno (razlozi: vakcinisani desetinama vakcina, loše hranjeni, život u nehigijenskim uslovima…itd.), te se ljudi moraju vakcinisati “kako se ne bi zarazili od vojske”.
U državama kao što je npr. Grčka gde se niko nije vakcinisao, nije bio zabeležen NIJEDAN slučaj Španske groznice, što na kraju može da navodi na zaključak da je upravo sadržaj vakcina bio odgovoran za “citokinsku oluju” a ova globalna kampanja koju je patokratija organizovala protiv pušenja/nikotina (koji sprečava citokinsku oluju) širom planete u tobožnjoj brizi za naše zdravlje, prilično lepo je sinhronizovana sa svim ovim i uklapa se u opštu sliku.


Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 11/02/2015 : 15:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Ja nemam pojma, ne znam što se je događalo prilikom čuvene Španjolske gripe. Evo jedan mogući scenarij, ima li tko kakvu primjedbu?!


Za nekoga tko tvrdi da pokušava biti objektivan i sagledati obje strane začuđujuće iznosiš uglavnom 'dokaze' protiv cijepljenja.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/02/2015 : 15:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Pa ne baš uvijek, ali u pravu si.

Izgleda da sam neobjektivan, odnosno držim samo jednu stranu, ali to isto možeš reći za ostale u ovoj raspravi koji drže drugu stranu i ne uzmiču niti za mikrometar u svojim stavovima.

Možda meni u prilog ide to da sam do prije koju godinu imao slično razmišljanje što se tiče cijepljenja. Kao i većina vas. Nakon dužeg istraživanja mislim drugačije. I to obimnog istraživanja, da ne misliš da sam to površno odradio. Čitao sam stručnu literaturu, slušao predavanja doktora, odlazio čak i na sastanke oštečenih porodica, pratim forume gdje roditelji iznose svoja iskustva sa cjepivima...

Sve što sam čuo i pročitao, gotovo sve govori protiv cijepljenja. Nisam ja kriv za to niti sam to izmislio. Jbga.


Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/02/2015 : 13:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message

http://www.tportal.hr/vijesti/znanost/370107/Evo-zasto-cijepljenje-u-Hrvatskoj-mora-ostati-obavezno.html


I nešto starije:


http://www.tportal.hr/vijesti/znanost/334871/Sto-je-otkrila-golema-studija-cjepiva-i-autizma.html?utm_source=clanci&utm_medium=manual2&utm_campaign=clanci_manual

http://www.tportal.hr/vijesti/znanost/310748/Evo-kakvu-stetu-uzrokuje-histerija-protiv-cijepljenja.html?utm_source=clanci&utm_medium=manual2&utm_campaign=clanci_manual


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 17/02/2015 : 15:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Pa ne baš uvijek, ali u pravu si.

Izgleda da sam neobjektivan, odnosno držim samo jednu stranu, ali to isto možeš reći za ostale u ovoj raspravi koji drže drugu stranu i ne uzmiču niti za mikrometar u svojim stavovima.


Vjerujem ja, zapravo znam, da si puno proučavao temu, ali ipak nema šanse da budem protiv cijepljenja. Dogodi se da dijete ima reakciju na vakcinu, žena mog prijatelja imala je 1990. kao novorođenče reakciju na vakcinu i nakon toga nije primila nijedno cjepivo. Nema posljedica od reakcije, bilo je trenutno ali kasnije doktori nisu htjeli ništa riskirati. Po meni je to jako odgovorno ponašanje doktora. U svim tekstovima o vakcinama čitam da ima 3-5 % posto populacije koja se iz ovog ili onog razloga ne može cijepiti, ali nisu problem ako je ostatak cijepljen.

A to što si puno razgovarao s roditeljima autistične djece u tebi će roditi određeni revolt, ali tko ti može tvrditi da su vakcine uzrok tome? Ti roditelji to vjeruju jer je lakše usmjeriti ljutnju na konkretnog krivca i boriti se protiv toga nego se pomiriti sa sudbinom. Kažeš u Italiji suci donijeli presudu u korist takvih slučajeva. Ako nije tim eksperata u imunologiji donio presudu, riječ jednog suca koji se ne razumije u to više od mene ne znači mi ništa.

Da su stvarno cjepiva štetnija nego alternativa, tj. necijepljenje, vjerujem da bismo dosad znali. I duhanska industrija je ogromna i ima ogroman lobi kao i farmaceutska pa danas opet svi znamo da pušenje šteti. Mislim da bi se isto dogodilo i sa cjepivima da ima istine u tome.

Prihvaćam mogućnost da neke konkretne doze cjepiva mogu biti iz ovog ili onog razloga neispravne, potencijalno štetne, ali u tom slučaju treba tražiti konkretne krivce (proizvođače ili osobe koje su nepravilno rukovale cjepivom) a ne ustvrditi 'sva cjepiva su loša'. Dogodi se i da se u restoranu ljudi potruju hranom, pa neće zbog toga dići hajku na sve vlasnike restorana, nego će taj konkretan restoran snositi posljedice. U stvari, možda je baš takav slučaj s ovim presudama iz Italije, iako nema šanse da povjerujem da cjepiva izazivaju autizam. Ima i necijepljenih autista.

Mogu i ja sada ići na sastanke leukemičara ili osoba oboljelih od bilo kojeg raka i sjebati se totalno zbog sudbine koja je zadesila te ljude pa možda zbog toga biti spremniji povjerovati u puno toga, ali to neće značiti da je to nešto istina.

Za kraj, ne znam na koji način bi cjepiva bila štetna tim ljudima koji tvrde da su im izazvala kojekakve bolesti, a ostatku populacije ne. Sve i da uzmemo, a nema šanse da u to povjerujem, da su cjepiva tu bila okidač, opet te osobe na neki način imaju predispozicije za te bolesti. Da nije tako, sad bismo svi bili autisti.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 25/02/2015 : 22:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
Na žalost je samo na slovenačkom jeziku, za one koje ih zanima ovo cijepljenje. Ovu knjigu sam dobio po mailu
Neki čete razumeti, npr ti Dcopic



Brezplacno dostopna knjiga iluzije o cepivih!


Pozdravljeni starši, stari starši in prijatelji,
z veseljem vas obveščam, da je v slovenščini izšla knjiga dr. Tetyane Obukanych Iluzije o cepivih (Vaccine Illusion), ki je Slovencem (izjemoma) dostopna brezplačno. Avtorica in prevajalka sta se odpovedali kakršnemukoli honorarju (enako tudi urednici ter lektorica), da bi knjiga dosegla čim več ljudi.
Knjigo je spomladi letos napisala dr. Tetyana Obukhanych, ki je pridobila svoj doktorat iz imunologije na Rockefellerjevi univerzi v New Yorku in opravila podoktorske raziskave na Medicinski fakulteti Univerze Harvard v Bostonu. Po nekajletni prekinitvi kariere, ko se je posvetila materinstvu, je s podoktorskimi raziskavami nadaljevala na Medicinski fakulteti Univerze Stanford v Kaliforniji in jih sredi leta 2012 tudi uspešno zaključila. V svoji lokalni skupnosti deluje kot edukatorka o naravni imunosti in cepivih.
Knjiga je namenjena staršem in vsem ljudem, ki želijo pridobiti neodvisne informacije o cepljenju in cepivih.
Najdete jo lahko na povezavi: https://sites.google.com/site/iluzijeocepivih/home
Prilagam jo tudi v .pdf obliki.
Prosim, da knjigo (ali povezavo do nje) pošljete vsem, za katere menite, da bi jih lahko zanimala.
Želim vam prijetno branje in veliko koristnih spoznanj.

-

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2483 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 26/02/2015 : 23:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
Žao mi je svih ljudi koji trpe zbog autizma, ali blago rečeno problem je od strane antivaksera i drugih alternativaca stvarno prenapuhan. Autizam je na žalost laka meta - niti bolest, niti diagnoza a kamoli uzroci za to nisu niti približno jasni, pa je laka meta za svakojake "alternativce", ne samo antivaksere - krivo je zračenje mobitela, pa kineske igračke, pa nekakvi "paraziti" i pitaj boga šta još. Osim toga zbog nonstop medijskog ribanja stvar je postala snježna kugla koja se kotrlja, pa je sada več sve "autizam", od pišanja u krevet nadalje. Ako postoje bolesti koje je izmislila farmaceutska industrija (depresija, erektilna disfunkcija), da bi prodavala ljekove, napuhavanje autizma može biti povezano sa industrijom alternativneih terapija (homeopati, kiropraktičari, biorezonatori, razni travari i slični "terapeuti" vuku na taj način dobre novce).

Edited by - GGG on 27/02/2015 13:33:54
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 05/03/2015 : 13:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by dcopic

Pa ne baš uvijek, ali u pravu si.

Izgleda da sam neobjektivan, odnosno držim samo jednu stranu, ali to isto možeš reći za ostale u ovoj raspravi koji drže drugu stranu i ne uzmiču niti za mikrometar u svojim stavovima.


Vjerujem ja, zapravo znam, da si puno proučavao temu, ali ipak nema šanse da budem protiv cijepljenja. Dogodi se da dijete ima reakciju na vakcinu, žena mog prijatelja imala je 1990. kao novorođenče reakciju na vakcinu i nakon toga nije primila nijedno cjepivo. Nema posljedica od reakcije, bilo je trenutno ali kasnije doktori nisu htjeli ništa riskirati. Po meni je to jako odgovorno ponašanje doktora. U svim tekstovima o vakcinama čitam da ima 3-5 % posto populacije koja se iz ovog ili onog razloga ne može cijepiti, ali nisu problem ako je ostatak cijepljen.

A to što si puno razgovarao s roditeljima autistične djece u tebi će roditi određeni revolt, ali tko ti može tvrditi da su vakcine uzrok tome? Ti roditelji to vjeruju jer je lakše usmjeriti ljutnju na konkretnog krivca i boriti se protiv toga nego se pomiriti sa sudbinom. Kažeš u Italiji suci donijeli presudu u korist takvih slučajeva. Ako nije tim eksperata u imunologiji donio presudu, riječ jednog suca koji se ne razumije u to više od mene ne znači mi ništa.

Da su stvarno cjepiva štetnija nego alternativa, tj. necijepljenje, vjerujem da bismo dosad znali. I duhanska industrija je ogromna i ima ogroman lobi kao i farmaceutska pa danas opet svi znamo da pušenje šteti. Mislim da bi se isto dogodilo i sa cjepivima da ima istine u tome.

Prihvaćam mogućnost da neke konkretne doze cjepiva mogu biti iz ovog ili onog razloga neispravne, potencijalno štetne, ali u tom slučaju treba tražiti konkretne krivce (proizvođače ili osobe koje su nepravilno rukovale cjepivom) a ne ustvrditi 'sva cjepiva su loša'. Dogodi se i da se u restoranu ljudi potruju hranom, pa neće zbog toga dići hajku na sve vlasnike restorana, nego će taj konkretan restoran snositi posljedice. U stvari, možda je baš takav slučaj s ovim presudama iz Italije, iako nema šanse da povjerujem da cjepiva izazivaju autizam. Ima i necijepljenih autista.

Mogu i ja sada ići na sastanke leukemičara ili osoba oboljelih od bilo kojeg raka i sjebati se totalno zbog sudbine koja je zadesila te ljude pa možda zbog toga biti spremniji povjerovati u puno toga, ali to neće značiti da je to nešto istina.

Za kraj, ne znam na koji način bi cjepiva bila štetna tim ljudima koji tvrde da su im izazvala kojekakve bolesti, a ostatku populacije ne. Sve i da uzmemo, a nema šanse da u to povjerujem, da su cjepiva tu bila okidač, opet te osobe na neki način imaju predispozicije za te bolesti. Da nije tako, sad bismo svi bili autisti.





Evo nije me dugo bilo, jer više ne proučavam problematiku oko cijepljenja kao prije. Za mene je to gotova priča, za sada. Ali povremeno ću pratiti i dalje, jer stalno se otkrivaju nove stvari.

Odgovorit ću i GGG-u na neki od zadnjih postova, ali drugom prilikom. Danas si ti na redu!:-)

Ponašanje naših doktora je puno neodgovornije nego u zemljama gdje je dobrovoljno cijepljenje. Zašto?! Pa odgovor je jednostavan. Zakon je na njihovoj strani i oni znaju da moraju cijepiti i ne razmišljaju puno o tome. Roditeljima koji dolaze cijepiti dijete i počnu postavljati logična i normalna pitanja odgovaraju vrlo nestručno, autoritativno i ne potrude se objasniti roditeljima sve opcije. Uopće se ne raspitaju o djetetovom zdravlju, ima li kakvih alergija ili poteškoća, imaju li roditelji kakvu preosjetljivost na cjepivo. Pa ima slučajeva da majka čije prvo dijete ima oštečenja od cijepljenja dolazi sa drugim djetetom koje ne želi cijepiti, pa joj prijete kaznom, tužbom sudu, socijalnim radnicima… Pa zar je to normalno?! Kako se npr radi u zapadnoj evropi gdje je cijepljenje dobrovoljno. Kada dođu roditelji sa djetetom i hrpom pitanja pedijatar se potrudi odgovoriti na sva njihova pitanja kako bi ih uvjerio da je cijepljenje vrlo sigurno i neophodno. Takav nastup ima zato što je cijepljenje neobavezno i ako ne uvjeri roditelje dogodi se „hvala! Do viđenja!“ a i njegovoj instituciji je vrlo važan visoki postotak procjepljenosti jer se na tome temelji njihova cjelokupna dogma.

Ma nije u meni revolt. Ja sve svoje tvrdnje temeljim isključivo na stručnoj literaturi i predavanjima. Previše spominjemo autizam, to je samo mali dio problema, ima toga još jako puno, nažalost. U Italiji je do sada jedan odvjetnih dobio na sudu preko 500 parnica, imam originale nekoliko presuda na talijanskom i prevedene na naš jezik. Na sudu su bili eksperti za cijepljenje, mislim trojica, a sad koje su točno struke i specijalizacije ovaj čas ne znam, ali ako saznam, napisat ću. Bilo je i više sudaca, ne samo jedan. U americi postoji fond koji isplaćuje odštete ljudima i djeci oštećenim cjepivima. Do sada su isplaćene navodno milijarde dolara. Ima i poseban sud za takve slučajeve, gdje nema porote i nije moguće tražiti odgovorne, samo isplata u slučaju oštećenja. Prava demokracija. Naravno da te silne novce bolesnima ne isplaćuju multimilijarderske kompanije kao Merck ili Big Pharma, već porezni obveznici. Baš pošteno. Da cjepiva izazivaju autizam jasno je kao dan i noć, ali da je samo autizam. :-(

Molim sve da pogledaju ovaj video, predavanje Doktora Andrew Mouldena. Ima ih još hrpa na netu, ali ovaj je zanimljiv, jer je preveden. Doktor je diplomirao Biološku psihologiju sa prosjekom od 98% bio je najbolji u generaciji, magisterij je radio na temu „Razvoj djeteta, nervni razvoj“ Zatim je doktorirao i kliničku neuropsihologiju, pa je kasnije doktorirao i medicinu. Da ne duljim, s onime što zna i s čime se je sve bavio, vjerojatno je jedan od najkompetentnijih ljudi na planeti kada treba govoriti o cjepivima.


https://www.youtube.com/watch?v=1bkqY4vL_x4

Molim sve da pogledaju video, jer baca još jedan drugačiji pogled na ovu temu. Svakako bih i molio komentar nakon gledanja.

Da, za pušenje se zna da je štetno, a i cijepiva su štetna, to se zna, to znaju oni koji se bave time, a zna i struka. Populacija ne zna, jer gleda televiziju i čita novine, a tamo uglavnom ne pišu uvijek točne informacije. Ljude zanima samo što im mediji serviraju, ništa drugo. Evo izgleda da su nedavno ukinuli cjepivo protiv Hepatitisa B za novorođenčad. Npr da ti netko hoće cijepiti dijete protiv hepatitisa B koji se prenosi samo spolnim kontaktom ili iglom suludo je samo po sebi i dovoljan razlog da posumnjaš u dobronamjernost doktora, države, proizvođača cjepiva i kako im onda vjerovati da su i druga cjepiva potrebna. No nije to sada bitno, htio sam reći nešto drugo. To sa ukidanjem cjepiva su valjda donijeli odgovorni i prenijeli su mediji. Nisam primijetio nikakve negativne reakcije kod ljudi koji se kunu u cjepiva. Mediji su tako rekli i naša draga poštena država i to je to. A ako vam ja pustim predavanja vodećih svjetskih stručnjaka koji govore da je cijepljenje novorođenčadi protiv hepatitisa B glupost, i samo biznis svi čete me napadati i svi će se buniti. Kako to objasniti. Evo ja ti tvrdim da mediji prenesu kao glavnu vijest da se ukida MMR cjepivo svi bi to više-manje prihvatili. Ali ako to na Youtubeu u svojim predavanjima zatraže deset vodećih svjetskih znanstvenika proglasit čete ih šarlatanima i neznalicama. Zašto je to tako, ne znam.
Treba shvatiti da su cijepiva postala jedan ogroman biznis. Ima na stranici CDC-a cijene nekih cjepiva, a navodno dnevno u svijetu ode oko milijun doza. Pa to su takve cifre da ih je teško i izgovoriti. Godine 1980 u americi je bilo obaveznih 10 cjepiva, danas oko 45. Pa to je suludo. Kakva je razlika što se tiče zaraznih bolesti i umiranja od istih bila 1980g u SAD-u i danas da je potrebno 4-5 puta povećati količinu cjepiva.


Znaš što je još zanimljivo, u americi se ne cijepe protiv tuberkuloze. Što mi je bilo stvarno čudno kad imaju najviše cjepiva na svijetu, a u evropi je obavezno. Vjerojatno će te začuditi podatak da u americi iako nema cijepljenja manje ljudi obolijeva od TBC-a i umire nego u evropi. Razlika je minimalna, ali postoji. Ali ako neki stručnjak ili više njih kažu da to cjepivo treba ukinuti biti će razapet i od kolega, a i od ljudi zahvaljujući naslovima u medijima. Već vidim naslove: Šokantno! Dr Marko Marković usprkos hiljada i hiljada znanstvenih dokaza traži da se ukine cijepljenje protiv TBC-a, prijete epidemije sa tragičnim posljedicama.

Svaki doktor zna da se tuberkuloza teško prenosi

A što ćemo sa vodenim kozicama?! Pisao sam nedavno, da je u americi cijepljenje protiv njih obavezno, kod nas ne zato što je navodno to cjepivo desetak puta skuplje u proizvodnji odnekih drugih cjepiva. I što nama fali, umire li netko od vodenih kozica?! Normalna dječja bolest, kao i ospice. Naravno da bi bio problem ukinuti cjepivo protiv ospica, velika bi bila mogućnost epidemije, a i mnogi doktori ne znaju kako pravilno postupati u tom slučaju, jer se rijetko imaju priliku baviti takvim slučajevima. Ali što bi se dogodilo iduće godine, tko bi dobio ospice?! Samo pokoje dijete koje bi nakon prebolijevanja te bolesti i drugih dječjih ojačalo svoj imunitet. Tako kažu doktori.

I ne , ne bi bili svi autisti. Ima tu i drugih stvari, naravno. Uporno sam tražio što bi još moglo izazvati autizam i otkrio sam nešto zanimljivo, ali o tome drugi puta. Niti svi koji puše cigarete 30 godina ne dobiju rak pluća ili grla, već samo neki. Drugi dobiju druge bolesti koje se povezuje sa cigaretama. Isto ti je i sa cijepljenjem. Autizam je samo dio problema, pogledaj predavanje od Dr Mouldena.

Zanimljiv kratki razgovor sa Dr Michaelom Farleyem

https://www.youtube.com/watch?v=8oPd-jKM6-0

Molim komentar svih koji ovo čitaju i na njegove zaključke.





Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 05/03/2015 : 13:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by Risar_69

Na žalost je samo na slovenačkom jeziku, za one koje ih zanima ovo cijepljenje. Ovu knjigu sam dobio po mailu
Neki čete razumeti, npr ti Dcopic



Brezplacno dostopna knjiga iluzije o cepivih!


Pozdravljeni starši, stari starši in prijatelji,
z veseljem vas obveščam, da je v slovenščini izšla knjiga dr. Tetyane Obukanych Iluzije o cepivih (Vaccine Illusion), ki je Slovencem (izjemoma) dostopna brezplačno. Avtorica in prevajalka sta se odpovedali kakršnemukoli honorarju (enako tudi urednici ter lektorica), da bi knjiga dosegla čim več ljudi.
Knjigo je spomladi letos napisala dr. Tetyana Obukhanych, ki je pridobila svoj doktorat iz imunologije na Rockefellerjevi univerzi v New Yorku in opravila podoktorske raziskave na Medicinski fakulteti Univerze Harvard v Bostonu. Po nekajletni prekinitvi kariere, ko se je posvetila materinstvu, je s podoktorskimi raziskavami nadaljevala na Medicinski fakulteti Univerze Stanford v Kaliforniji in jih sredi leta 2012 tudi uspešno zaključila. V svoji lokalni skupnosti deluje kot edukatorka o naravni imunosti in cepivih.
Knjiga je namenjena staršem in vsem ljudem, ki želijo pridobiti neodvisne informacije o cepljenju in cepivih.
Najdete jo lahko na povezavi: https://sites.google.com/site/iluzijeocepivih/home
Prilagam jo tudi v .pdf obliki.
Prosim, da knjigo (ali povezavo do nje) pošljete vsem, za katere menite, da bi jih lahko zanimala.
Želim vam prijetno branje in veliko koristnih spoznanj.

-




Frende, hvala, čitao sam knjigu.
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2483 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 10/03/2015 : 13:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
dcopic, opet navodiš krive podatke - "hepatitisa B koji se prenosi samo spolnim kontaktom ili iglom". Hepatitis B se prenosi na tri načina - vertikalno sa majke na djete, horizontalno kod odraslih (najviše na opisan način) i horizontalno među djecom (loša higiena, slina, krv). Cijepljenje odmah nakon rođenja preporuka je WHO (sad, da li su i oni kriminalci kao CDC...).

Amerikanci se trenutno ne cijepe protiv TBC-a, jer je ta bolest kod njih bila liječena antibioticima. BCG cijepivo spriječava u prvom redu infekciju a ne samu bolest, pa se cjepe uglavnom oni, koji putuju na opasna područja. Kod cjepljenih osoba se TBC pokaže kao lažno pozitivan i to otežava diagnozu i zdravljenje. Zbog tih razloga njihova politika je za sada, da se unutar SAD protiv TBC ne cjepi i lječi se antibioticima, ali zbog reszistentnih oblika bakterije svejedno se razvijaju nova cjepiva.

Ako več nabrajaš referencije, luđaci kao Moulden(http://rationalwiki.org/wiki/Andrew_Moulden) ili prevaranti kao Farley (http://www.survivalherbs.com/ ; citat:"Dr. Michael Farley is a naturopathic doctor (ND) who began his early studies in Oriental Medicine at the age of 4. By the time he was 12 years old, Dr. Farley had learned how to control the autonomic nervous system"), ti više štete nego koriste.
E sad kome vjerovati - ovim biserima ili CDC i WHO (pa nek su sto puta kriminalne institucije).

Tuberkuloza ze dosta lako prenosi, ali se na sreču rijetko oboli. Lično znam za troje ljudi koji su oboljeli od TBC-a (autista ne poznajem niti jednog...)


Edited by - GGG on 10/03/2015 13:16:28
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/03/2015 : 13:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
mislin da su panduri i medicinsko osoblje obavezni se cijepit protiv hepatitisa b.
ja san se isto cijepia protiv tog sranja.
a s obziron da su plaže pune šprica to je vrlo korisna odluka

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/03/2015 : 17:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
pazi bolje di ih bacaš
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/03/2015 : 14:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Originally posted by GGG

dcopic, opet navodiš krive podatke - "hepatitisa B koji se prenosi samo spolnim kontaktom ili iglom". Hepatitis B se prenosi na tri načina - vertikalno sa majke na djete, horizontalno kod odraslih (najviše na opisan način) i horizontalno među djecom (loša higiena, slina, krv). Cijepljenje odmah nakon rođenja preporuka je WHO (sad, da li su i oni kriminalci kao CDC...).


Ništa ja krivo ne navodim. Znam da se može prenijeti i preko majke na dijete, ali tu ti cjepivo ne pomaže. Ako novorođenče od majke dobije hepatitis, nikakva zaštita cjepivom neće mu pomoći. Pa naravno da su kriminalci. Podržavaju multinacionalne prebogate kompanije, propagiraju štetna i nepotrebna cjepiva, GMO hranu, sve što donosi biznis. Zabranjuju sve prirodne lijekove, sve alternativne načine liječenja teških bolesti koji su puno učinkovitiji od npr kemoterapije i zračenja, ali su jeftini i pošto se ne mogu patentirati, ne donose novac. WHO isto kao i CDC i FDA dobivaju lijepe novce od korporacija, njihovi menađeri malo rade u korporacijama, a malo u navedenim organizacijama. To je takav sukob interesa, da bi ih sve trebalo potjerati i to doslovno metlom po leđima!




Amerikanci se trenutno ne cijepe protiv TBC-a, jer je ta bolest kod njih bila liječena antibioticima. BCG cijepivo spriječava u prvom redu infekciju a ne samu bolest, pa se cjepe uglavnom oni, koji putuju na opasna područja. Kod cjepljenih osoba se TBC pokaže kao lažno pozitivan i to otežava diagnozu i zdravljenje. Zbog tih razloga njihova politika je za sada, da se unutar SAD protiv TBC ne cjepi i lječi se antibioticima, ali zbog reszistentnih oblika bakterije svejedno se razvijaju nova cjepiva.

Čekaj čekaj, pa zar nisi nedavno tvrdio da kada bi se ukinula sva cjepiva da bi ljudi počeli umirati od TBC-a između ostalog! Kako sad to, odjednom amerikancima više ne treba cjepivo jer uzimaju antibiotike! Ja sam mislio da za tebe cjepivo nema alternative?! Onda predlažem da i mi u evropi pređemo na antibiotike jer osim što uništavaju crijevnu floru (što se lako rješava pravim probioticima) 100 puta su zdraviji od cjepiva. Ispada da je to TBC cjepivo nepotrebno, kako mi se čini?! Barem za tzv zapadni svijet?!




Ako več nabrajaš referencije, luđaci kao Moulden(http://rationalwiki.org/wiki/Andrew_Moulden) ili prevaranti kao Farley (http://www.survivalherbs.com/ ; citat:"Dr. Michael Farley is a naturopathic doctor (ND) who began his early studies in Oriental Medicine at the age of 4. By the time he was 12 years old, Dr. Farley had learned how to control the autonomic nervous system"), ti više štete nego koriste.
E sad kome vjerovati - ovim biserima ili CDC i WHO (pa nek su sto puta kriminalne institucije).


Ha, ha, ovo me je nasmijalo, bez zamjerke! Pa naravno da je luđak, kad govori protiv cjepiva, šarlatan! Heretik i nevjernik!

Čovjek je toliko bio pametan, da su mu doktori nosili nalaze na proučavanje jer ih nisu mogli sami rješavati, kako bi im pomogao u traženju problema oko nekih bolesti. Kada je čovjek niti kriv niti dužan otkrio da je za cijeli niz teških bolesti krivo masovno cijepljenje djece sa preko 40 cjepiva odmah je proglašen šarlatanom. A prije toga je desetljećima bio uzor svima. Tako to funkcionira, nažalost. Kako se je provela Lidija Gajski nakon što je napisala svoju knjigu o lijekovima, ne moram ti niti pričati, sve znaš. I ona je za tebe vjerojatno šarlatan. Možeš biti najbolji doktor na svijetu, imati karijeru vrijednu divljenja, pomoći tisućama ljudi, biti primjer svim kolegama, koji te godinama citiraju u svojim radovima ili doktoratima, ali ako samo jednom kažeš nešto protiv cjepiva, puf! Nema te više! Luđak si i šarlatan u roku 24h! Sve što si do tada radio, cjelokupna karijera, sve to više ne vrijedi ništa! Nula...





Tuberkuloza ze dosta lako prenosi, ali se na sreču rijetko oboli. Lično znam za troje ljudi koji su oboljeli od TBC-a (autista ne poznajem niti jednog...)

Još da dodam o autizmu, pošto je tema, uporno tražim što bi moglo izazvati autizam, a da nije cjepivo i ne nalazim ništa, na žalost.
U biti sam nešto pronašao, čitam, pa ako će biti vrijedno spomena postaviti ću ovdje. Isto čitam neke dokumente u vezi aluminija u cjepivima, pa ću postaviti i to.

Pošto tvrdiš da autizam nema veze sa cjepivima, onda vjerojatno misliš i da hrpa drugih bolesti također nema nikakve veze?! Što ti onda misliš da je razlog ogromnom porastu autizma? U americi 1980g navodno 1:10000 , a trenutno kažu 1:68. Prognoze za desetak godina vrlo su porazne i tragične i bolje da ih ne navodim ovdje.

Evo pogledaj ovo:

Pažljivo pročitaj predgovor, pogledaj koliko autora je sudjelovalo u izradi, čemu ta knjiga služi i za koga je namjenjena, tko ju je napisao i objavio.




Imam ju cijelu u PDF-u, jer je dostupna za download sa službenih stranica, ima 450 strana i nemam vremena sve čitati, jer me sve ne zanima. Ali zanimljivo mi je poglavlje gdje se govori o cijepljenju, pa tako na strani 429 piše ovo:





Eto, lijepo piše da je neurološka komplikacija vakcinacije između ostalog i autizam. To tvrde svi nezavisni stručnjaci, a eto piše i u vrlo važnim knjigama službene medicine. Pa i na stranicama CDC-a.

I sad ti meni reci, a i svi ostali koji ovo čitaju, što da ja mislim o ovoj temi nakon svega. Mislim da je vrijeme da preispitate svoje stavove.


Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/03/2015 : 18:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

pazi bolje di ih bacaš





dobra,dobra

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2483 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 12/03/2015 : 16:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic


Ništa ja krivo ne navodim. Znam da se može prenijeti i preko majke na dijete, ali tu ti cjepivo ne pomaže. Ako novorođenče od majke dobije hepatitis, nikakva zaštita cjepivom neće mu pomoći. Pa naravno da su kriminalci. Podržavaju multinacionalne prebogate kompanije, propagiraju štetna i nepotrebna cjepiva, GMO hranu, sve što donosi biznis. Zabranjuju sve prirodne lijekove, sve alternativne načine liječenja teških bolesti koji su puno učinkovitiji od npr kemoterapije i zračenja, ali su jeftini i pošto se ne mogu patentirati, ne donose novac. WHO isto kao i CDC i FDA dobivaju lijepe novce od korporacija, njihovi menađeri malo rade u korporacijama, a malo u navedenim organizacijama. To je takav sukob interesa, da bi ih sve trebalo potjerati i to doslovno metlom po leđima!




Ako smo več kod sukoba interesa, večina alternativaca, travara, i sličnih uz svoje popovanje o raznoraznim "opasnostima" dobro zarađuje usporednom prodajom raznoraznih produkata (tople vode), dobar primjer si sam naveo u prošlom postu (onaj doktor naturopatije, koji od 12 godine kontrolira svoj autonomni živčani sustav). Taj konflikt interesa je izravniji i bezobrazniji od bilo kog FDA/CDC/WHO "konflikta"

Za sada nije dokazana učinkovitost niti za jedan alternativni postupak, iako provjeravanje učinkovitosti na nekom osnovnom nivou nije neka zahtjevna procedura (treba ti stotinjak štakora i medicinski/veterinarski tehničar). Osim toga, u SAD je prije 20 godina zbog lobiranja alternativaca ustanovljen centar za dopunsku i alternativnu medicinu (NCCAM), kojemu je namjena baš provjeravanje učinkovitosti alternativnih metoda i za sada sve su se pokazale za neučinkovite. Blebetanja raznih pokučaraca na internetu nisu istraživanja.




quote:
Originally posted by dcopic

Čekaj čekaj, pa zar nisi nedavno tvrdio da kada bi se ukinula sva cjepiva da bi ljudi počeli umirati od TBC-a između ostalog! Kako sad to, odjednom amerikancima više ne treba cjepivo jer uzimaju antibiotike! Ja sam mislio da za tebe cjepivo nema alternative?! Onda predlažem da i mi u evropi pređemo na antibiotike jer osim što uništavaju crijevnu floru (što se lako rješava pravim probioticima) 100 puta su zdraviji od cjepiva. Ispada da je to TBC cjepivo nepotrebno, kako mi se čini?! Barem za tzv zapadni svijet?!




Nikad nisam tvrdio da cjepivo nema alternative i više ga smatram ka nužno zlo, zbog prenaseljenosti i načina života (gomilanje i mobilnost ljudi i posljedično patogena),kao što sam u jednom od postova prije rekao. Što se TBC-a tiče, velika je razlika između djelova svjeta sa jako razširenim TBC-om, manje razširenim ili praktički bez TBC-a. U SAD im je važnije, da testima detektiraju rjetke bolesnike umjesto da cjelu populaciju maskiraju cjepivom. To si mogu SAD priuštiti zbog geografije, jer su migracije sa žarištima TBC (Afrika, Kina...) dosta otežane. Zanimljivo je, kako je antivakserska propaganda izokrenula percepciju medicine - cjepiva se smatraju za absolutno zlo, dok se antibiotici, koji su u osnovi deklariran otrov, smatraju za bezopasne....


quote:
Originally posted by dcopic

Ha, ha, ovo me je nasmijalo, bez zamjerke! Pa naravno da je luđak, kad govori protiv cjepiva, šarlatan! Heretik i nevjernik!

Čovjek je toliko bio pametan, da su mu doktori nosili nalaze na proučavanje jer ih nisu mogli sami rješavati, kako bi im pomogao u traženju problema oko nekih bolesti. Kada je čovjek niti kriv niti dužan otkrio da je za cijeli niz teških bolesti krivo masovno cijepljenje djece sa preko 40 cjepiva odmah je proglašen šarlatanom. A prije toga je desetljećima bio uzor svima. Tako to funkcionira, nažalost. Kako se je provela Lidija Gajski nakon što je napisala svoju knjigu o lijekovima, ne moram ti niti pričati, sve znaš. I ona je za tebe vjerojatno šarlatan. Možeš biti najbolji doktor na svijetu, imati karijeru vrijednu divljenja, pomoći tisućama ljudi, biti primjer svim kolegama, koji te godinama citiraju u svojim radovima ili doktoratima, ali ako samo jednom kažeš nešto protiv cjepiva, puf! Nema te više! Luđak si i šarlatan u roku 24h! Sve što si do tada radio, cjelokupna karijera, sve to više ne vrijedi ništa! Nula...





Moja greška - trebao sam napisati psihički bolestnik. Bipolarac koji je svoje manije ispražnjavao borbom protiv raznih zavjera i političkim ekstremizmom. Otkud ti ideja, da se ne slažem sa Lidijom Gajski? Slažem se i sa Benom Goldacre-om, koji je u svojoj knjizi Bad Farma dosta detaljno i iscrpno opisuje mahinacije farmaceutske industrije. U jednom od mojih prvih postova sam napisao, da su baš cjepiva najmanje pokvareni dio medicine. Na kraju krajeva i sam sam kao suradnik farmaceutske firme sudjelovao u podmičivanju doktora, manipuliranuju zalihama i sličnim radnjama..., tako da neke velike ljubavi do farmaceutske industrije nemam.


quote:
Originally posted by dcopic

Još da dodam o autizmu, pošto je tema, uporno tražim što bi moglo izazvati autizam, a da nije cjepivo i ne nalazim ništa, na žalost.
U biti sam nešto pronašao, čitam, pa ako će biti vrijedno spomena postaviti ću ovdje. Isto čitam neke dokumente u vezi aluminija u cjepivima, pa ću postaviti i to.

Pošto tvrdiš da autizam nema veze sa cjepivima, onda vjerojatno misliš i da hrpa drugih bolesti također nema nikakve veze?! Što ti onda misliš da je razlog ogromnom porastu autizma? U americi 1980g navodno 1:10000 , a trenutno kažu 1:68. Prognoze za desetak godina vrlo su porazne i tragične i bolje da ih ne navodim ovdje.

Evo pogledaj ovo:

Pažljivo pročitaj predgovor, pogledaj koliko autora je sudjelovalo u izradi, čemu ta knjiga služi i za koga je namjenjena, tko ju je napisao i objavio.



Imam ju cijelu u PDF-u, jer je dostupna za download sa službenih stranica, ima 450 strana i nemam vremena sve čitati, jer me sve ne zanima. Ali zanimljivo mi je poglavlje gdje se govori o cijepljenju, pa tako na strani 429 piše ovo:


Eto, lijepo piše da je neurološka komplikacija vakcinacije između ostalog i autizam. To tvrde svi nezavisni stručnjaci, a eto piše i u vrlo važnim knjigama službene medicine. Pa i na stranicama CDC-a.

I sad ti meni reci, a i svi ostali koji ovo čitaju, što da ja mislim o ovoj temi nakon svega. Mislim da je vrijeme da preispitate svoje stavove.





Kod autizma su dva problema, jedan je taj što tim izrazom označujemo više problema u razvoju djece. Daleko najviše je takozvanog PDD-NOS, znači atipičnih smetnji u razvoju (repetitivno i stereotipno ponašanje - Sheldon Cooper iz BBT). Takva smetnje prije 10 godina nitko nije svrstavao pod bilo kakvu bolest a kamo li autizam. O takvom generiranju bolesti bi vjerojatno znala štošta reči i doktorica Gajski. Zbog medija i mode se danas svaka smetnja u razvoju gurne pod autizam.
Ti protokoli koji si prikazao su sasvim OK. Autizam čak nije svrstan pod rubriku uzročno posledična veza, več samo kao moguči okidač ili čak vremenski povezan, što znači, da se "autizam" (pravilnije bi bilo razvojni problemi) počinje javljati u dobi cjepljenja. Što je sasvim OK, neutralna "perem ruke" izjava u današnjem dobu, kad se svako zapinje u taj nesretni "autizam".
Začudio me relativno mali udio "neutešnog plača" (10/1000) - znaju stisnut zube ti Srbijanci.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 12/03/2015 : 23:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46537 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/03/2015 : 20:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
http://www.index.hr/vijesti/clanak/talijanski-sud-srusio-sramotnu-presudu-cijepljenje-nema-veze-s-autizmom/807157.aspx

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 148 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.54 seconds. Snitz Forums 2000