forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Obavezno cijepljenje
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 148

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 13/03/2015 : 21:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Uzalud vam trud svirači... zadrtost je zadrtost.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/03/2015 : 23:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Cjepivo nema veze s autizmom.
Cjepivo je korisno.
Ali očito je da postoji određeni broj ljudi koji "zabrije" na te neke čudne priče (chemtrails, cjepiva su loša, conspiracyx teorije općenito...)
I tu nema pomoći.

Nedavno sam (ponovno) pričao sa dva renomirana doktora - i naravno da kažu da cjepiva nisu štetna.
A i zar nije dokazano da je to nekakvo istraživanje da cjepivo uzrokuje autizam bilo dokazano da je to sproveo neki lik kojij e radio za konkurentsku kompaniju?
Ma, gluposti.
Treba cjepiti djecu.
A ova hajka mi je dobro opisana u onoj humoreski - nisam bio vezan i preživio sam nesreću - ukinimo pojaseve u autima!

Cjepivo je ok

P.S. Dcopic je legenda i nadam se da ga nisam uvrijedio (kad si opet u ZG da popijemo nešto?) ali ovdje jednostavno ne dijelimo isto mišljenje

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 13/03/2015 : 23:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
...mene prije 10 dana zvala doktorica da dođem cijepiti dijete(zadnje cjepivo,mali ima 19 miseci)...je doktorice,kako ne,dolazim...došli,mali je prokinio sestru nogom i vikao je na nju(i tata bi sine,ali ne nogom)...pitam se samo prije 40-ak ili manje godina kad smo se mi išli cijepiti,tko se onda premišljao i nije cijepio dijete...ma svi su išli...previše čitate jebeni net...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/03/2015 : 23:43:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
treba ici na te vakcine
meni samo nema anate smisla
mislim ono dobijes je
kratko traje
i opet ako se nabodes na ekser moras ici primiti

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/03/2015 : 23:44:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

treba ici na te vakcine
meni samo nema anate smisla
mislim ono dobijes je
kratko traje
i opet ako se nabodes na ekser moras ici primiti




samo dopunu dobiješ.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/03/2015 : 23:46:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

...mene prije 10 dana zvala doktorica da dođem cijepiti dijete(zadnje cjepivo,mali ima 19 miseci)...je doktorice,kako ne,dolazim...došli,mali je prokinio sestru nogom i vikao je na nju(i tata bi sine,ali ne nogom)...pitam se samo prije 40-ak ili manje godina kad smo se mi išli cijepiti,tko se onda premišljao i nije cijepio dijete...ma svi su išli...previše čitate jebeni net...



pa ti si živ
to san i ja ranije napisa u topicu;ko je prije uopče i sra da se neče cijepit?
išli su svi na cijepljenje i amen.
i svi smo živi i zdravi.
a sad su priko neta svi postali doktori.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/03/2015 : 00:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
mada je cinjenica da su prije farmaceuti i doktori imali dusu pa smo im vise vjerovali

sve ima svoje...razumijem one koji sumnjaju...danas je sve lobi i keš
ja bih sve vakcine uzeo bez pogovora
medjutim...danas stavrno se cudne stvari dogadjaju u medicini
otkako je covjek postao broj bez duse...i pacijenti su se promijenili

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 14/03/2015 : 01:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message
Prošli tjedan:

Medicinska sestra na ljubljanski pediatrični kliniki je od malega necepljenega bolnika dobila ošpice. Vodstvo klinike se je vso noč trudilo in tudi s pomočjo policije iskalo otroke in zaposlene, ki so bili v zadnjem tednu na kliniki. Potrkali so na vrata okoli 100 družin. Zdaj upajo, da so epidemijo še pravočasno preprečili.

Sledeči dan:

Potem ko je medicinska sestra na pediatrični kliniki v Ljubljani zbolela za ošpicami, pristojni okrepljeno iščejo starše in otroke, ki so bili na pregledih v sprejemni ambulanti na P 1. Teh je bistveno več, kot so sprva predvidevali, saj so jih našteli že 200. A razloga za paniko še ni, miri direktor pediatrije.
----
A prije 3 meseca desilo se ovo:

29.12.2014

Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) je bil do zdaj obveščen o 43 zbolelih z ošpicami v povezavi z mednarodno razstavo psov, ki je bila 8. in 9. novembra v Športnem centru Hit v Šempetru/Vrtojbi, na kateri so sodelovali lastniki psov iz 27 držav. Od tega je 23 bolnikov obiskalo razstavo psov, 20 zbolelih pa je predvidoma t. i. sekundarnih (oziroma terciarnih) primerov.

Med zbolelimi so večinoma odrasle osebe, stare od 27 do 51 let, in pet otrok, starih od 6 mesecev do 11 let. V okviru epidemiološke raziskave so zboleli poročali o svojem morebitnem cepljenju proti ošpicam: 12 jih je poročalo o cepljenju z dvema odmerkoma cepiva, 8 jih je poročalo o cepljenju z enim odmerkom cepiva, ostali niso poročali o cepljenju. Zboleli otroci niso bili cepljeni proti ošpicam.

Poleg tega je bil NIJZ obveščen še o šestih dodatnih primerih ošpic, pri katerih gre za vnos bolezni iz Bosne in Hercegovine in niso povezani z dogodkom iz Šempetra. Zboleli so stari od 26 do 46 let.

====================
Evo ko normalan ima muda i ne ide odmah do doktora da cjepi svoje djete ako je bio u stiku sa oboljelim?






Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/04/2015 : 11:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Pametnom dosta:


http://www.jutarnji.hr/ispisivat-ce-iz-vrtica-djecu-koja-nisu-cijepljena-protiv-ospica/1333092/





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 18/04/2015 11:06:54
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/04/2015 : 11:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
2 ženske osobe koje znan su pokupile varičele.
odrasle osobe . da sad tuže ove necjepiše ala bi bilo uzjebavanja

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 25/04/2015 : 10:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
Farmacija. Nije sve tako loše, ni ljudi što rade tu.


Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 27/04/2015 : 13:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message

http://www.forum.tm/vijesti/epidemija-ospica-sramota-je-javnoga-zdravstva-3157





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8382 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 27/04/2015 : 14:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 06/05/2015 : 10:42:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Cjepivo nema veze s autizmom.
Cjepivo je korisno.
Ali očito je da postoji određeni broj ljudi koji "zabrije" na te neke čudne priče (chemtrails, cjepiva su loša, conspiracyx teorije općenito...)
I tu nema pomoći.

Nedavno sam (ponovno) pričao sa dva renomirana doktora - i naravno da kažu da cjepiva nisu štetna.
A i zar nije dokazano da je to nekakvo istraživanje da cjepivo uzrokuje autizam bilo dokazano da je to sproveo neki lik kojij e radio za konkurentsku kompaniju?
Ma, gluposti.
Treba cjepiti djecu.
A ova hajka mi je dobro opisana u onoj humoreski - nisam bio vezan i preživio sam nesreću - ukinimo pojaseve u autima!

Cjepivo je ok

P.S. Dcopic je legenda i nadam se da ga nisam uvrijedio (kad si opet u ZG da popijemo nešto?) ali ovdje jednostavno ne dijelimo isto mišljenje





Nisi me uvrijedio mladjo, ovo je samo rasprava i svako ima pravo da kaže svoje mišljenje. Popit ćemo nešto svakako, ili na CRŠ-u ili na MAFEST-u.

Znaš i sam da poznajem dosta učesnika u ovoj raspravi i smatram ih prijateljima i to je jedan od glavnih razloga što sam bio uporan u pisanju i polemici.
Da vas ne poznajem ne bih (toliko puno) gubio vrijeme




Ostalo što si napisao ne bih komentirao ponovno. Sve sam to pobio u ranijim postovima.

Edited by - dcopic on 06/05/2015 11:57:29
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 06/05/2015 : 10:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by trolodtroje

Prošli tjedan:

Medicinska sestra na ljubljanski pediatrični kliniki je od malega necepljenega bolnika dobila ošpice. Vodstvo klinike se je vso noč trudilo in tudi s pomočjo policije iskalo otroke in zaposlene, ki so bili v zadnjem tednu na kliniki. Potrkali so na vrata okoli 100 družin. Zdaj upajo, da so epidemijo še pravočasno preprečili.

Sledeči dan:

Potem ko je medicinska sestra na pediatrični kliniki v Ljubljani zbolela za ošpicami, pristojni okrepljeno iščejo starše in otroke, ki so bili na pregledih v sprejemni ambulanti na P 1. Teh je bistveno več, kot so sprva predvidevali, saj so jih našteli že 200. A razloga za paniko še ni, miri direktor pediatrije.
----
A prije 3 meseca desilo se ovo:

29.12.2014

Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) je bil do zdaj obveščen o 43 zbolelih z ošpicami v povezavi z mednarodno razstavo psov, ki je bila 8. in 9. novembra v Športnem centru Hit v Šempetru/Vrtojbi, na kateri so sodelovali lastniki psov iz 27 držav. Od tega je 23 bolnikov obiskalo razstavo psov, 20 zbolelih pa je predvidoma t. i. sekundarnih (oziroma terciarnih) primerov.

Med zbolelimi so večinoma odrasle osebe, stare od 27 do 51 let, in pet otrok, starih od 6 mesecev do 11 let. V okviru epidemiološke raziskave so zboleli poročali o svojem morebitnem cepljenju proti ošpicam: 12 jih je poročalo o cepljenju z dvema odmerkoma cepiva, 8 jih je poročalo o cepljenju z enim odmerkom cepiva, ostali niso poročali o cepljenju. Zboleli otroci niso bili cepljeni proti ošpicam.

Poleg tega je bil NIJZ obveščen še o šestih dodatnih primerih ošpic, pri katerih gre za vnos bolezni iz Bosne in Hercegovine in niso povezani z dogodkom iz Šempetra. Zboleli so stari od 26 do 46 let.

====================
Evo ko normalan ima muda i ne ide odmah do doktora da cjepi svoje djete ako je bio u stiku sa oboljelim?












Da, zanimljivo je što rade mediji uz pomoć industrije lijekova i cjepiva.

Evo kako pišu npr u americi slične stvari; malo ću prepraviti tvoj tekst:


"Prošli tjedan

Medicinska sestra u Bostonskoj klinici za djecu je od malog necijepljenog djeteta dobila vodene kozice. Vodstvo klinike se je cijelu noć trudilo i uz pomoć policije tražilo djecu i zaposlene koji su bili u klinici zadnjih tjedan dana. Pokucali su na vrata stotinjak obitelji i nadaju se da su epidemiju na vrijeme zaustavili."


O medicinskoj sestri koja se je razbolila pročitaj ovo:

Ob precejšnjem medijskem pompu, ki smo ga priča v teh dnevih v zvezi z okužbo medicinske sestre, zaposlene v UKC z virusom ošpic, se nam staršem pojavljajo številna vprašanja in dvomi, kot na primer:
- Zakaj je bilo sprva rečeno, da je za okužbo medicinske sestre kriv otrok, ki ga starši niso želeli cepiti, nato pa se je izkazalo, da to ne drži in da omenjeni otrok zaradi imunskih obolenj ni smel prejeti cepiva proti ošpicam? Ali svojih trditev stroka nič ne preverja?
- Zakaj je zbolela medicinska sestra, ki je prejela oba potrebna odmerka cepiva proti ošpicam in ki je imela tudi dovolj visoko raven protiteles?
- Se je ta otrok okužil od cepljene ali necepljene osebe? Dr. Kenda je izjavil, da sledi okužbe vodijo do necepljene deklice, ki "naj bi" medicinsko sestro okužila. Obstaja več študij, ki kažejo, da lahko ošpice prenašajo tudi cepljeni, saj je cepilni virus živ in je z njim mogoče nekaj tednov po cepljenju okužiti druge, tudi če cepljeni ne kaže znakov ošpic. Ali bodo v UKC preverili, od kod okužba z virusom ošpic, ali bo kot ponavadi ostalo pri "verjetno je kriv necepljen otrok"?
- Nekateri starši bolnih otrok, ki so jih iskali s policijo, so zaradi takega ravnanja policije in zdravnikov povsem v šoku in nikakor ne razumejo, na podlagi katerega zakona in pooblastil si je dr. Kenda dovolil uporabiti policijo?



Što se tiče one izložbe pasa, pratio sam tada što se je događalo, imao sam također preciznije informacije od onih koje su plasirali mediji, ako ih pronađem poslat ću ti.

Ne treba sve vjerovati medijima. Oni vole ići sustavu niz dlaku, pogotovo ruci koja ga hrani, a to su farmaceutska i prehrambena industrija. Prolistaj Dejane koje slovenske novine pa prebroji koliki je postotak od ukupnog broja reklama iz tih industrija.
Ne možeš protiv ruke koja te hrani, odnosno možeš, ali vrlo teško.
Ponovno ponavljam da za ovako kompleksne teme treba uzeti knjigu u ruke ili pogledati predavanja različitih stručnjaka iz više država i oblasti.



Evo pročitaj i ovo:

http://www.prostovoljno-cepljenje.si/ospice-prenasajo-cepljeni-potrjujejo-vladni-raziskovalci/

Edited by - dcopic on 06/05/2015 13:09:58
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 06/05/2015 : 11:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Pametnom dosta:


http://www.jutarnji.hr/ispisivat-ce-iz-vrtica-djecu-koja-nisu-cijepljena-protiv-ospica/1333092/










Da, pametnom dosta.
Evo baš razmišljam što da napišem na to. Badava mi što sam potrošio ogroman broj sati kako bih naučio što više o cijepljenju i svemu što je vezano uz to, kad to nije dovoljno. Jednostavno nisam kompetentan. Ne mogu nikako parirati ovakvoj količini znanja. Bez uvrede Johnny, ne mislim ovdje na tebe, slučajno sam replicirao baš ovaj post. Ovim što pišem mislim na društvo opčenito.
Nije problem biti kompetentan i pametan. Samo treba ići sustavu, političarima i farmaciji niz dlaku. Jednostavno. Mogu i ja, ali savjest mi ne dopušta u nekim slučajevima.

Danas je dovoljno da ljudi pročitaju dva-tri članaka na nekom portalu i pogledaju dve slike i misle da sve znaju. To nije dovoljno ni u kom slučaju, a pogotovo nije dovoljno za ovako kompleksnu temu. A gotovo nitko ne čita knjige ili gleda predavanja na temu cijepljenje, bez toga nema ništa. Nije me bilo na topicu koliko vidim skoro dva mjeseca, nitko nije pogledao niti jedno predavanje koje sam postavio, a koja su Sveti Gral za ovu našu raspravu, jer govore najpoznatiji svjetski stručnjaci. Da je bar jedan od vas pogledao, zabilježio neke stvari i izjave, pa da prokomentiramo. Da mi kaže, vidiš, s ovim dokazima se slažem ili sa ovim zaključcima se ne slažem. O knjigama da i ne govorim, ali za knjige ipak treba više vremena i treba ju nabaviti, predavanja su besplatna na Youtubeu i oduzimaju manje vremena. Preveo sam vam i napisao sažetak jednog cijelog doktorata slovenske doktorice znanosti, potrošio sam na to cca 6 sati, nitko nije komentirao.
Ali lijepite komentare s raznoraznih portala, to da.

Zato jednostavno ne vidim svrhe za daljnu raspravu.

Žao mi je djeteta na slici gore, ne znam mu ime niti bolest. Valjda su ospice ako piše u članku. Nadam se da je novinar koji je na praksi u jutarnjem listu pronašao pravu sliku s neta. Šteta što se ne vidi cijelo lice. Nemam srca postavljati ovdje nekakve slike, ali link mogu, npr:

http://www.iansvoice.org

Pogledajte što su sve prošli mali Ian i njegovi roditelji.



Još jedna stvar. Prije oko dva mjeseca bio je članak u novinama o autizmu u kojem se spominje i naš "brat po stripu" Dalibor Talajić. Znam već neko vrijeme da ima autistično dijete, ali nisam htio to spominjati ovdje. Ali kako je davao intervjue za novine i TV, nadam se da mi neće zamjeriti što ga spominjem ovdje. Talaja kaže da mu je dijete bilo potpuno normalno i da se je počeo mijenjati nakon cijepljenja. Kod takve jake reakcije na cjepivo vrlo je neophodna rana dijagnostika i intervencija, čišćenje organizma i konstantan rad sa djetetom po određenim programima (da ne nabrajam), kako bi se to dijete jednoga dana možda vratilo u normalan život. A što rade doktori u Hrvatskoj, govore obiteljima da ne žure jer je dijete premalo već da pričekaju sa dijagnostikom. Kada nakon više mjeseci i godina konačno dođeš na red i doktor utvrdi poremećaje na pitanje jadnih roditelja što sada? Doktor odgovara:

Eto, za nekih godinu i pol kada bude imao šest, vidjet ćemo koliko će uopće biti funkcionalan.

Meni je ovo strašno.

U Hrvatskoj koliko znam ne postoji mjesto gdje se mogu liječiti djeca sa takvim poremećajima. Jedva da dobiješ dijagnozu i to prekasno, a terapiju nikako. Inače, u HR ima oko 12000 djece sa autizmom i poremečajima iz autističkog spektra.
Postoji klinika u Srbiji u Beogradu, gdje je je kolonija privremeno doseljenih hrvatskih obitelji koje tamo liječe djecu. Uglavnom žive razdvojeno, otac radi u HR, majka je sa djetetom u BG-u. Sa takvom djecom treba doslovno raditi 8 sati dnevno. Jedan otac iz Pule spominje i 3000€ mjesečnih troškova + što ti je nekadašnji način života završen, ne samo zbog bolesnog djeteta, već i zbog vremena koje ćeš morati potrošiti za svakodnevni naporan rad sa djetetom. Naravno, malo roditelja si može priuštiti liječenje tamo, ostala većina vegetira ovdje u HR. Žalosno, ali to je naša realnost.

Šefica klinike u Beogradu je 15 godina bila vani i naučila jako jako puno. Kod nas nema takvih stručnjaka. Roditelji pišu kako su tek kopajući po internetu pronašli načine kako da pomognu djetetu. Postoje grupe i forumi gdje si ljudi međusobno pomažu i razmjenjuju iskustva, čuda se može tamo naučiti. Internet je fenomenalna stvar. Na njemu naravno ima i točnih i netočnih informacija, uostalom kao i bilo gdje drugdje na svijetu, ali internet ima jednu strašnu prednost, to je ogromna brzina komunikacije u odnosu na tradicionalne sustave i zato se danas mnoge stvari brzo otkrivaju. Zanimljivo je i da je klasična medicina što se tiče štitne žlijezde dvadesetak godina iza novih istraživanja. Barem u HR ili SLO. Kod nas ti za štitnu daju doživotne teblete ili ti ju izvade, a vrlo je važna žlijezda. Također postoje doktori i klinike koji ju uspješno liječe jer prate nova istraživanja.
Kod nas odnosno u cjelokpunoj klasičnoj medicini to ne funkcionira tako. Doktori jednostavno ne znaju mnoge stvari jer ono što su nekada učili i što je tada bilo standard više nije. Kasnije tokom vremena samo dobivaju naputke i nove lijekove farmacije.
Sve napreduje i stalno se otkrivaju nove stvari. Tako je i sa cjepivima. Nikako mi nije jasno zašto ne izbace živu, aluminij, formaldehid i druge otrove iz cjepiva i stave nešto drugo. Možda će biti puno manje nuspojava i više sreće za sve.

Evo jedno brzinsko pitanje za sve koji su si dali truda da pročitaju sve napisano:

Bi li imali što protiv da se vrati količina cjepiva, vrsta cjepiva i raspored cijepiljenja iz tamo negdje 70 ili 80-ih godina prošlog stoljeća, kada je autizam imalo jedno od 10000 djece, a usprkos malom broju doza djeca su bila zdravija nego danas.


Ali ako pitate doktore da li je cjepivo možda uzrok autizma i hrpe drugih poremečaja govore nema šanse, niti govora! Svi se kunu u to. A kada ih pitaš pa što onda izaziva sve to, nemaju pojma. Ali za cjepiva točno znaju da nisu uzrok iako tisuće sati predavanja doktora iz cijelog svijeta i ogroman broj knjiga i znanstvenih radova potvrđuje vezu cjepiva i mnogih bolesti. Žalosno.

Istraživao sam moguće uzroke svih tih bolesti i ako isključimo neke banalne; kineske igračke koje djeca žvaču po ustima, a roditelji ih po noći drže na vrućem radijatoru ili WiFi ispod dječjeg jastuka ili kreveta i neka slična zračenja, to sigurno nije. Ima li veze sa industrijskom otrovnom hranom i krivom prehranom djece?! Znam da je to uzrok mnogih bolesti kod djece, ali istraživanja to ne povezuju sa autizmom. Nisam naišao niti na jedno. Mogao bih još što nabrojati, ali shvatili ste poantu.
Sa 1/10000 oboljelih od autizma početkom 80-ih dogurali smo do brojke 1/100, pa čak i 1/50 u nekim državama. Ja sam poprilično siguran, ali nisam 100% siguran da su uzrok cjepiva. Prognoze za godinu 2025 su da ako se ovako nastavi mogli bi dogurati i do brojke 1/10 što će biti prava tragedija. Zato vas sve molim ako ste već uvjereni da nisu cjepiva u pitanju, istraživajte malo, probajte saznati što je uzrok, a ne samo kao papagaji ponavljati nisu cjepiva, nisu cjepiva, nisu cjepiva. Ovaj problem i ove brojke tiču se svih nas...










Edited by - dcopic on 06/05/2015 13:09:33
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 06/05/2015 : 11:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Još jedna stvar








Ovo je bio razlog što sam se baš danas vratio na ovaj topic. Uglavnom, organiziran je prosvjed protiv obaveznog cijepljenja u više balkanskih država. Ne traži se naravno nikakvo ukidanje cijepljenja niti prosvjeduju zato što cjepivo izaziva autizam i sl.

Prosvjed je samo kako bi se razmotrilo uvođenje dobrovoljnog cjepljenja kako u našu državu tako i u druge balkanske države kako bi bili u rangu sa EU, gdje je cijepljenje uglavnom dobrovoljno, odnosno nije obavezno.

Mislim da će u Zagrebu biti na Trgu Francuske Republike u 12h, a za ostale gradove ne znam. Dođite ako možete. Moći ćete iz prve ruke saznati mnogo korisnih informacija i moći ćete vjerujem postaviti sva pitanja koja vas zanimaju. Bit će tamo i stručnih osoba, ali još točno ne znam tko će sve biti.


Iako je naslov topica Obavezno cijepljenje nismo o tome puno raspravljali.

Još jedno pitanje za sve:

Imate li što protiv da cijepljenje bude dobrovoljno kao u većini zemalja zapadne europe?

Napišite ukratko zašto da ili zašto ne.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 06/05/2015 : 11:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Uzalud vam trud svirači... zadrtost je zadrtost.






Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2485 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 06/05/2015 : 13:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
Hmm... ne znam kako je sa drugim zemljama, ali u Sloveniji je sve što nije "zavezano" otišlo je k vragu, tako da nisam zagovornik dobrovoljnosti na bilo kojem području. Za cjepljenje bi to značilo drastičan pad učinkovitosti cjelog sistema.
Na žalost, kako god su ti prosvjedi samo protiv obaveznog cjepljenja, postoje ekstremniji i luđi pokreti, koji jedva čekaju, da im se otvori prostor, pa pod 1. antivakserskom propagandaom ljude odvrate od cjepljenja a pod 2. počnu prodavati raznorazne "alternative".
Moguča opcija bi bila, da se privremeno (za 5 godina) dozvoli dobrovoljno cjepljenje, uz dodatnu premiju zdravstenog osigranja za rodtelje koji se tako odluče, ali mislim, da je kritična masa odgovornih i razumnih ljudi u našem društvu još premala, pa bi se i takva varianta pretvorila u gore navedenu (ili se cjepiš ili uzmeš homeopatske kapi protiv chemmtrailsa).
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 06/05/2015 : 14:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
Moja su se sva djeca cijepila, svatko od njih u vrijeme kako je dolazilo pojedino cjepivo i do sada, fala Bogu, nije bilo nikakvih problema.

Čitam svakakve stvari o tome kako je cijepljenje opasno, ali ostajem kod toga da je ludost riskirati bolesti koje se na ovaj način mogu vrlo lako izbjeći.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19385 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/05/2015 : 13:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
http://www.dalmacijanews.hr/clanak/yle7-laboratorijski-nalazi-negativni-na-ospice-za-troje-djece-u-omisu#/clanak/yle7-laboratorijski-nalazi-negativni-na-ospice-za-troje-djece-u-omisu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 14/05/2015 : 10:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Bio sam na prosvjedu u Zagrebu, držali su govore, bilo je i ispovjedi roditelja koji imaju djecu oštečenu cjepivima, uglavnom, onako kako sam i očekivao. Bili su i mediji, koji su zabilježili informacije, itd... Prosvjwedi su bili uspješni i u drugim državama.
Bio je i Ivan Vilibor Sinčić, a zanimljiv je dolazak i Bernarda Klaića, voditelja Odjela za cijepljenje HZZO-a. Samo, nije bio na prosvjedu, viđen je u susjednom parku. Vjerojatno je došao baciti pogled iz daljine na događanja.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 14/05/2015 : 11:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by Amos

Moja su se sva djeca cijepila, svatko od njih u vrijeme kako je dolazilo pojedino cjepivo i do sada, fala Bogu, nije bilo nikakvih problema.

Čitam svakakve stvari o tome kako je cijepljenje opasno, ali ostajem kod toga da je ludost riskirati bolesti koje se na ovaj način mogu vrlo lako izbjeći.



Pa s obzirom da su necijepljena djeca desetak puta zdravija, ludost je riskirati sa cijepljenjem.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 14/05/2015 : 11:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by GGG

Hmm... ne znam kako je sa drugim zemljama, ali u Sloveniji je sve što nije "zavezano" otišlo je k vragu, tako da nisam zagovornik dobrovoljnosti na bilo kojem području. Za cjepljenje bi to značilo drastičan pad učinkovitosti cjelog sistema.
Na žalost, kako god su ti prosvjedi samo protiv obaveznog cjepljenja, postoje ekstremniji i luđi pokreti, koji jedva čekaju, da im se otvori prostor, pa pod 1. antivakserskom propagandaom ljude odvrate od cjepljenja a pod 2. počnu prodavati raznorazne "alternative".
Moguča opcija bi bila, da se privremeno (za 5 godina) dozvoli dobrovoljno cjepljenje, uz dodatnu premiju zdravstenog osigranja za rodtelje koji se tako odluče, ali mislim, da je kritična masa odgovornih i razumnih ljudi u našem društvu još premala, pa bi se i takva varianta pretvorila u gore navedenu (ili se cjepiš ili uzmeš homeopatske kapi protiv chemmtrailsa).




Ovo sa privremenim dobrovoljnim cijepljenjem će teško proći. Ili će ostati obavezno ili će postati dobrovoljno, nema druge. Ali ja bih prihvatio i tih pet godina za početak.

Nije masa odgovornih i razumnih u našem društvu premala. Nismo mi niti bolji niti lošiji od većine zamalja evrope gdje je dobrovoljno cijepljenje. Problem je u tome što doktori po sili zakona moraju cijepiti inače plaćaju i oni kazne i jednostavno nema prave komunikacije na vezi roditelj-doktor. U drugim državama doktor će se potruditi objasniti sve opcije oko cijepljenja, razgovarat će sa roditeljima, objasniti nuspojave, dobro će proučiti zdravlje djeteta i njegovu povijest bolesti, kako bi cijepljenje bilo izvršeno u najboljem mogućem trenutku, neće im prijetiti kaznama, socijalnim radnicima, oduzimanjem djece i sl.


To što su sada mnogi roditelji revoltirani moglo bi se dogoditi da u slučaju donošenja zakona za dobrovoljno cijepljenje procijepljenost drastično padne. Ali za to nisu krivi roditelji i narod već država i loši propisi. Poznato je iz povijesti što se je događalo kada se je ljudima nešto branilo i uskračivalo ljudska prava.

Zašto misliš da bi se počelo prodavati kakve raznorazne alternative?! Bojiš se da multinacionalne kompanije izgube koji milijunčić.

I zašto misliš da bi počela kakva antivakserska propaganda?! Pa ona je već odavno počela. Kompletna struka priča o tome. Pod struka mislim na stručnjake koji istražuju cjepiva, a ne struku koja samo cijepi s cjepivima koja joj dostave iz farmacije. Oni su struka samo na papiru.

Dodatno zdravstveno osiguranje za necijepljenu djecu!?!
Pa ona su desetak puta zdravija, ako se nitko ne cijepi ispraznit će se bolnice. Samo problem je što će se isprazniti i blagajne u korporacijama, a samim time i medijima će pasti profit od reklama (to im je glavna zarada) za cca 75%. Zato, ništa od toga za sada, a ne vidim niti drastične pomake u bližoj budućnosti...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/05/2015 : 11:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by GGG

Hmm... ne znam kako je sa drugim zemljama, ali u Sloveniji je sve što nije "zavezano" otišlo je k vragu, tako da nisam zagovornik dobrovoljnosti na bilo kojem području. Za cjepljenje bi to značilo drastičan pad učinkovitosti cjelog sistema.
Na žalost, kako god su ti prosvjedi samo protiv obaveznog cjepljenja, postoje ekstremniji i luđi pokreti, koji jedva čekaju, da im se otvori prostor, pa pod 1. antivakserskom propagandaom ljude odvrate od cjepljenja a pod 2. počnu prodavati raznorazne "alternative".
Moguča opcija bi bila, da se privremeno (za 5 godina) dozvoli dobrovoljno cjepljenje, uz dodatnu premiju zdravstenog osigranja za rodtelje koji se tako odluče, ali mislim, da je kritična masa odgovornih i razumnih ljudi u našem društvu još premala, pa bi se i takva varianta pretvorila u gore navedenu (ili se cjepiš ili uzmeš homeopatske kapi protiv chemmtrailsa).




Ovo sa privremenim dobrovoljnim cijepljenjem će teško proći. Ili će ostati obavezno ili će postati dobrovoljno, nema druge. Ali ja bih prihvatio i tih pet godina za početak.

Nije masa odgovornih i razumnih u našem društvu premala. Nismo mi niti bolji niti lošiji od većine zamalja evrope gdje je dobrovoljno cijepljenje. Problem je u tome što doktori po sili zakona moraju cijepiti inače plaćaju i oni kazne i jednostavno nema prave komunikacije na vezi roditelj-doktor. U drugim državama doktor će se potruditi objasniti sve opcije oko cijepljenja, razgovarat će sa roditeljima, objasniti nuspojave, dobro će proučiti zdravlje djeteta i njegovu povijest bolesti, kako bi cijepljenje bilo izvršeno u najboljem mogućem trenutku, neće im prijetiti kaznama, socijalnim radnicima, oduzimanjem djece i sl.


To što su sada mnogi roditelji revoltirani moglo bi se dogoditi da u slučaju donošenja zakona za dobrovoljno cijepljenje procijepljenost drastično padne. Ali za to nisu krivi roditelji i narod već država i loši propisi. Poznato je iz povijesti što se je događalo kada se je ljudima nešto branilo i uskračivalo ljudska prava.

Zašto misliš da bi se počelo prodavati kakve raznorazne alternative?! Bojiš se da multinacionalne kompanije izgube koji milijunčić.

I zašto misliš da bi počela kakva antivakserska propaganda?! Pa ona je već odavno počela. Kompletna struka priča o tome. Pod struka mislim na stručnjake koji istražuju cjepiva, a ne struku koja samo cijepi s cjepivima koja joj dostave iz farmacije. Oni su struka samo na papiru.

Dodatno zdravstveno osiguranje za necijepljenu djecu!?!
Pa ona su desetak puta zdravija, ako se nitko ne cijepi ispraznit će se bolnice. Samo problem je što će se isprazniti i blagajne u korporacijama, a samim time i medijima će pasti profit od reklama (to im je glavna zarada) za cca 75%. Zato, ništa od toga za sada, a ne vidim niti drastične pomake u bližoj budućnosti...



mislin ono.da te ne znan stavija bi valjda bar 50 ovih:.
ovako me zanima kako li si samo izračuna da su "samo" 10-tak puta zdravija?
a ne npr 6 puta ili 18 puta?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 148 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000