forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Obavezno cijepljenje
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 148

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 14/05/2015 : 11:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Ovo su tražili roditelji na prosvjedu:



1. ne usvajaju zakonske odredbe u prilog prisilnom cijepljenju protivne međunarodnim konvencijama, Ustavu i zakonima RH,
2. ukinu zakonsku obvezu cijepljenja (osim za slučajeve epidemije određene zarazne bolesti proglašene sukladno za to propisanim međunarodnim standardima) protivnu međunarodnim konvencijama, Ustavu i zakonima RH,
3. ukinu novčanu kaznu roditeljima i zakonskim skrbnicima koji odbijaju cijepljenje svoje djece,
4. ukinu novčanu kaznu liječnicima koji ne žele preporučivati cijepljenje roditeljima pozivajući se na priziv savjesti,
5. omoguće ravnopravan upis i odnos prema necijepljenoj i djelomično cijepljenoj djeci naspram cijepljene djece u jaslicama i vrtićima,
6. omoguće ravnopravan odnos i zdravstvenu skrb pedijatara prema necijepljenoj i djelomično cijepljenoj djeci naspram cijepljene djece,
7. omoguće sveobuhvatno, pravovremeno i istinito informiranje roditelja o koristima i opasnostima od cijepljenja,
8. omoguće u što većoj mjeri individaulani pristup cijepljenju temeljen na zdravstvenom stanju i potrebama svakog djeteta ponaosob,
9. omoguće i potiču pravovremeno i potpuno prijavljivanje svih nuspojava cijepljenja,
10. osnuju odštetni fond putem kojeg bi se isplaćivale naknade obiteljima djece koja su umrla ili teže oboljela od posljedica cijepljenja,
11. osnivanje nacionalnog foruma za kreiranje politike cijepljenja kojeg bi ravnopravno činili predstavnici zdravstvene struke i predstavnici udruga i građanskih inicijativa za zaštitu prava pacijenata, etiku medicine i bioetiku.

U Zagrebu, 10. svibnja 2015.
Roditelji Hrvatske okupljeni na skupu Za slobodu izbora!

Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 14/05/2015 : 11:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Članak pod naslovom:
"Preporuka cijepljenja MOŽDA, obaveza i prisila NE!"

http://udruga-kameleon.hr/tekst/6876/
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 14/05/2015 : 15:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by Amos

Moja su se sva djeca cijepila, svatko od njih u vrijeme kako je dolazilo pojedino cjepivo i do sada, fala Bogu, nije bilo nikakvih problema.

Čitam svakakve stvari o tome kako je cijepljenje opasno, ali ostajem kod toga da je ludost riskirati bolesti koje se na ovaj način mogu vrlo lako izbjeći.



Pa s obzirom da su necijepljena djeca desetak puta zdravija, ludost je riskirati sa cijepljenjem.


Zdrava su, dokle god je većina djece cijepljeno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 14/05/2015 : 16:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Misliš da je 3% necijepljene djece deset puta zdravije zato što je cijepljeno 97% ostale?! Ne drži vodu.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 14/05/2015 : 17:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by GGG

Hmm... ne znam kako je sa drugim zemljama, ali u Sloveniji je sve što nije "zavezano" otišlo je k vragu, tako da nisam zagovornik dobrovoljnosti na bilo kojem području. Za cjepljenje bi to značilo drastičan pad učinkovitosti cjelog sistema.
Na žalost, kako god su ti prosvjedi samo protiv obaveznog cjepljenja, postoje ekstremniji i luđi pokreti, koji jedva čekaju, da im se otvori prostor, pa pod 1. antivakserskom propagandaom ljude odvrate od cjepljenja a pod 2. počnu prodavati raznorazne "alternative".
Moguča opcija bi bila, da se privremeno (za 5 godina) dozvoli dobrovoljno cjepljenje, uz dodatnu premiju zdravstenog osigranja za rodtelje koji se tako odluče, ali mislim, da je kritična masa odgovornih i razumnih ljudi u našem društvu još premala, pa bi se i takva varianta pretvorila u gore navedenu (ili se cjepiš ili uzmeš homeopatske kapi protiv chemmtrailsa).




Ovo sa privremenim dobrovoljnim cijepljenjem će teško proći. Ili će ostati obavezno ili će postati dobrovoljno, nema druge. Ali ja bih prihvatio i tih pet godina za početak.

Nije masa odgovornih i razumnih u našem društvu premala. Nismo mi niti bolji niti lošiji od većine zamalja evrope gdje je dobrovoljno cijepljenje. Problem je u tome što doktori po sili zakona moraju cijepiti inače plaćaju i oni kazne i jednostavno nema prave komunikacije na vezi roditelj-doktor. U drugim državama doktor će se potruditi objasniti sve opcije oko cijepljenja, razgovarat će sa roditeljima, objasniti nuspojave, dobro će proučiti zdravlje djeteta i njegovu povijest bolesti, kako bi cijepljenje bilo izvršeno u najboljem mogućem trenutku, neće im prijetiti kaznama, socijalnim radnicima, oduzimanjem djece i sl.


To što su sada mnogi roditelji revoltirani moglo bi se dogoditi da u slučaju donošenja zakona za dobrovoljno cijepljenje procijepljenost drastično padne. Ali za to nisu krivi roditelji i narod već država i loši propisi. Poznato je iz povijesti što se je događalo kada se je ljudima nešto branilo i uskračivalo ljudska prava.

Zašto misliš da bi se počelo prodavati kakve raznorazne alternative?! Bojiš se da multinacionalne kompanije izgube koji milijunčić.

I zašto misliš da bi počela kakva antivakserska propaganda?! Pa ona je već odavno počela. Kompletna struka priča o tome. Pod struka mislim na stručnjake koji istražuju cjepiva, a ne struku koja samo cijepi s cjepivima koja joj dostave iz farmacije. Oni su struka samo na papiru.

Dodatno zdravstveno osiguranje za necijepljenu djecu!?!
Pa ona su desetak puta zdravija, ako se nitko ne cijepi ispraznit će se bolnice. Samo problem je što će se isprazniti i blagajne u korporacijama, a samim time i medijima će pasti profit od reklama (to im je glavna zarada) za cca 75%. Zato, ništa od toga za sada, a ne vidim niti drastične pomake u bližoj budućnosti...



mislin ono.da te ne znan stavija bi valjda bar 50 ovih:.
ovako me zanima kako li si samo izračuna da su "samo" 10-tak puta zdravija?
a ne npr 6 puta ili 18 puta?




Ma ne Frende, to se samo tako kaže, desetak puta, tko će točno znati.

Idem uskoro na put, na godišnji, pa nemam puno vremena, pa mogu postaviti neka službena istraživanja kad se vratim. Meni je najteže raspravljati na ovom topicu, jer za sve što napišem moram imati uvjerljive argumente i dokaze, sve crno na bijelo. A i to nije dovoljno, nažalost. Dok drugi sugovornici ne moraju imati ništa od toga. No tako je to.

Ovo je jedno zanimljivo istraživanje, citiram:

Od svibnja 2003. do svibnja 2006. najviša njemačka zdravstvena vlast, Robert Koch Institut, provela je veliko istraživanje pod nazivom KiGGS za fizičko i mentalno zdravlje s 17 641 djetetom i adolescentom u dobi od 0 do 17 godina. Djeca i njihovi roditelji najprije su morali ispuniti iscrpni upitnik. U drugom dijelu proveden je intervju od strane liječnika te je napravljena pretraga krvi i urina. Kopirane su i knjižice o cijepljenju, ukoliko su bile dostupne. Na kraju je za svakog sudionika bilo dostupno oko 1500 podatkovnih parametara. To je ukupno više od 26 milijuna parametara.



Možda će vam to istraživanje biti dovoljno da barem malo poljulja vaša uvjerenja, iako sumnjam.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 14/05/2015 : 17:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Misliš da je 3% necijepljene djece deset puta zdravije zato što je cijepljeno 97% ostale?! Ne drži vodu.


Kako ne?
Pa zahvaljujući tome što je većina ljudi cijepljeno nema epidemija. Da se dogodi veća necijepljenost djece (recimo 10%) mogućnost epidemije postaje veća, a u tom trenutku su necijepljeni najugroženiji.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 14/05/2015 : 17:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by dcopic

Misliš da je 3% necijepljene djece deset puta zdravije zato što je cijepljeno 97% ostale?! Ne drži vodu.


Kako ne?
Pa zahvaljujući tome što je većina ljudi cijepljeno nema epidemija. Da se dogodi veća necijepljenost djece (recimo 10%) mogućnost epidemije postaje veća, a u tom trenutku su necijepljeni najugroženiji.



Da ali necijepljena djeca nemaju

SIDS
autizam
kronovu bolest
poremečaje u ponašanju i hrpu drugih poremečaja
hiperaktivnost
dijabetes kod djece
epilepsiju
razrokost ili strabizam i druge asimetrije lica i tijela
skoliozu
autoimune bolesti, jako teško se liječe i ima ih cijela hrpa
alergije
astma...


Ovo sam napisao iz glave. Ima toga još. Uglavnom, ove bolesti gore necijepljena djeca nemaju ili imaju u manjoj mjeri. Ako i dobiju onda je to puno puno rjeđe i do desetak puta. Jbga. Ovo nisam izmislio, tvrde doktori u knjigama i predavanjima.

Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 14/05/2015 : 19:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Ja, kao cijepljeno dijete, nemam ništa od toga (niti jednu alergiju). Poznajem hrpu svojih vršnjaka (99% cijepljeni), samo jednog sa skoliozom, jednog s epilepsijom, par s autizmom i astmom.

I nije stvar u tome da je cijepljenje potpuno bezopasno. Ako neka djeca čak i dobiju neku bolest od cjepiva (ne poričem da nije moguće) to je manja mogućnost za zdravstvenim problemima nego u slučaju da se veći broj djece ne cijepi pa dođe do zaraze.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 14/05/2015 : 19:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Ok. Hvala bogu da nemaš.
Ali te bolesti su dosta raširene, jako puno djece boluje od njih.

Ali ako poznaješ par njih s autizmom, a koliko ih poznaješ, 20, 50, 100!? To je tragična brojka.

Na koje zaraze misliš?
Zar stvarno misliš da bi npr u Zagrebu moglo doći do neke zaraze da bi bolnice postale još zatrpanije pacijentima nego što su danas?!

Edited by - dcopic on 14/05/2015 19:58:33
Go to Top of Page

stray_cat
Starting Member

23 Posts

Member since 13/05/2015

Posted - 19/05/2015 : 01:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send stray_cat a Private Message
metali su konzervans u cjepivima

imam klinca sa autizmom, imao je reakciju na cjepivo za hepatitis b i nakon 3x dktp i 2x hepatitis b prestali smo cijepiti

zivim u nl i cijepljenje nije obavezno. ako se na neku foru pokusa ljude natjerati na obavezn ocijepljenje to je oduzimanje svih mogucih prava da sam odlucujes o sebi i vlastitoj djeci. po toj logici moze se dogoditi da se ljude takodjer natjera na konzumiranje lijekova (sto se i radi prisilno po psihijatrijskim ustanovama a dosta ljudi koji su zavrsili tamo tu su upali jer su nekome stali na zulj). korak dalje moz bit ii prisilna eutanazija (u belgiji i velikoj britaniji se pocinje pricati o eutanaziji djece sa atuzmom i posebnim potrebama jer su preveliki trosak za drustvo)

smjesno mi je pricati o zastiti zdravlja cijepljenjem sve dok se ljudi hrane prepunom pesticida, fungicida, insekticida, konzumiraju zivotinjsko mlijeko i meso prepuno hormona i antibiotika. smjesno je pricati o obaveznom cijepljenju sve dok su cigarete legalne. nedojenje i hranjajan djece adaptiranim mlijekom mi spada u isti kos sa svim ovim predhodnim jer se koristi kemijski obradjeno mlijeko vrste koja se totalno razlikuje od nas. crijevna flora nedojene djece je vec u startu raspad sistema.

zdravlje krece od zdrave prehrane i zdravih zivotnih navika. jadno je kako ljudi vjeruju u lijekove kao kompenzaciju za nebrigu o sebi

zbog cega ljudi koji vjeruju u cijepljenje toliko agresivno napadaju necjepise? njih niko ne napada da prestanu. u nizozemskoj nisam nikad dozivjela bjesne reakcija na necjepise za razliku od demokratskih rasprava na balkanu gdje je bijes na temu cijepljenja - necijepljenja standard

Go to Top of Page

stray_cat
Starting Member

23 Posts

Member since 13/05/2015

Posted - 19/05/2015 : 01:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send stray_cat a Private Message
http://www.nids.net/

Understanding NIDS
The Premise

Neuro-Immune Dysfunction Syndrome, or NIDS, is an intended medical classification for illnesses or disorders (that may currently have psychiatric or developmental labels) that are actually caused by a complex neuro-immune, complex viral, autoimmune-like illness affecting cognitive and body functions in children and adults. Some of these diseases are labeled as; Autism, Pervasive Developmental Disorder (PDD), ADD or ADHD, Chronic Fatigue Syndrome (CFS/CFIDS), as well as other multiple related disorders. Many classic autoimmune diseases may have a treatable NIDS component.
Research Findings

uzrokuju aktivni virusi, klinci imaju cijelo vrijeme smanjen dotok krvi i kisika u mozak, kao da su cijelo vrijeme u gripi. virusi stigli iz cjepiva

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/05/2015 : 09:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
je kako ne.
ajde bogati onda bi ove naše starije generacije odavno pocrkale.
na kraju je dobro reka onaj moj prika ; otkad ne primaju dicu u pionire da su postali plačipičke.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 20/05/2015 : 09:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

otkad ne primaju dicu u pionire da su postali plačipičke.



Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 20/05/2015 : 10:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by lwood

otkad ne primaju dicu u pionire da su postali plačipičke.







Nije smijesno jer ima istine u tome.
Moj sin nikad nece biti muskarac kakav je njegov otac, ne mislim nista lose vec se ne zavaravam.

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/05/2015 : 14:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
I Ćarlita otišla u seksiste...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

stray_cat
Starting Member

23 Posts

Member since 13/05/2015

Posted - 20/05/2015 : 20:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send stray_cat a Private Message
fora je jedino u tome da balkan ima jedinstven nacin komuniciranja. nije fora u cijepljenju i necijepljenju, balkan u svemu moze pronaci motivaciju za vrijedjanje i svadjanje.

tko se od vas muskih cijepio za hpv?
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 20/05/2015 : 21:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Da jebavan okolo ki pulac - ja bi.

No, s obziron da trenutno vodin semi-monaski zivot - nista otoga.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

stray_cat
Starting Member

23 Posts

Member since 13/05/2015

Posted - 20/05/2015 : 23:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Send stray_cat a Private Message
ista ti je logika za hepatitis b, daju bebama za slucaj da se ne zaraze kad postanu spolno aktivni

pikni se (ali pogledaj prije toga koliko je smrtnih slucajeva i kakvih je sve cudnovatih ostecenja izazvalo. naravno ne pokriva sve viruse koji okidaju karcinom i sve to pod pretpostavkom da si u onih idealnih 50% kod kojih bi cjepivo trebalo odraditi to zbog cega je upucano)
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 20/05/2015 : 23:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Kruske i jabuke.

Pricamo o obligatnoj i fakultativnoj vakcinaciji.
Ja da, recimo, idem u Mali - primio bih sve vakicne koje su potrebne prije putovanja.
No, ne idem. Stoga potrebe za to nema.

Isto vrijedi i za HPV.
Ja ne stupam u rizicne seksualne odnose stoga nema potrebe za tim.

Kasno je, nemam volje razglabat o tome jerbo smo pretumbali sve.

Polozaji se i dalje ne micu, svak' u svom je rovu.

A ja imam teoriju da su alternativci i antivakseri na platnoj listi Rotschilda tako da smanje populaciju.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 21/05/2015 : 13:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by dcopic

Misliš da je 3% necijepljene djece deset puta zdravije zato što je cijepljeno 97% ostale?! Ne drži vodu.


Kako ne?
Pa zahvaljujući tome što je većina ljudi cijepljeno nema epidemija. Da se dogodi veća necijepljenost djece (recimo 10%) mogućnost epidemije postaje veća, a u tom trenutku su necijepljeni najugroženiji.



Da ali necijepljena djeca nemaju

SIDS
autizam
kronovu bolest
poremečaje u ponašanju i hrpu drugih poremečaja
hiperaktivnost
dijabetes kod djece
epilepsiju
razrokost ili strabizam i druge asimetrije lica i tijela
skoliozu
autoimune bolesti, jako teško se liječe i ima ih cijela hrpa
alergije
astma...


Ovo sam napisao iz glave. Ima toga još. Uglavnom, ove bolesti gore necijepljena djeca nemaju ili imaju u manjoj mjeri. Ako i dobiju onda je to puno puno rjeđe i do desetak puta. Jbga. Ovo nisam izmislio, tvrde doktori u knjigama i predavanjima.





To što tvrdiš nije istina, bar diabetes, epilepsija, razrokost i astma su postojali i prije cjepljenja tako da tu veze nema. Što se tiče alergija i drugih (auto)imunih oboljenja studije su u najgorem slučaju "inconclusive", dok večina tvrdi da povezanosti nema - nažalost, opet se radi se o studijama zvanične medicine (kriminalaca). Za SIDS se čak tvrdi, da cjepljenje smanjuje vjerojatnost...

Večina nabrojenih problema vezano je za urbanu, zapadnu populaciju. Več sam u par postova napisao, da se mi je čudno zašto takav juriš na cjepljenje, dok se večina stvarnih opasnosti (neke je nabrojila i stray cat) ignorira. Na žalost kod cjepljenja se može kazati prstom, tužiti za velike pare, loviti političke poene i prodavati alternativu.



Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/06/2015 : 14:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
još jedan uspjeh kampanje necijepljanja

http://www.index.hr/vijesti/clanak/nakon-28-godina-u-spanjolskoj-se-zbog-necijepljenja-pojavila-difterija-who-roditelji-cijepite-djecu/824479.aspx

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 09/06/2015 : 14:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

još jedan uspjeh kampanje necijepljanja

http://www.index.hr/vijesti/clanak/nakon-28-godina-u-spanjolskoj-se-zbog-necijepljenja-pojavila-difterija-who-roditelji-cijepite-djecu/824479.aspx



dosta je cijepljenja

nek djeca malo osnaže

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 09/06/2015 : 15:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
Kakve veze ima difterija, ili bilo koja druga smrtonosna bolest, sa "snagom"?
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 09/06/2015 : 19:39:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

još jedan uspjeh kampanje necijepljanja

http://www.index.hr/vijesti/clanak/nakon-28-godina-u-spanjolskoj-se-zbog-necijepljenja-pojavila-difterija-who-roditelji-cijepite-djecu/824479.aspx




Ljudska glupost, neznanje i paranoja uistinu nemaju granica, a riskira se i život vlastite djece.


http://www.jutarnji.hr/djecak-u-zivotnoj-opasnosti-zbog-bolesti-koju-smo-jednom-vec-iskorjenili-roditelji---prevarili-su-nas--trebali-smo-ga-dati-cijepiti-/1363235/


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 09/06/2015 : 21:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by lwood

otkad ne primaju dicu u pionire da su postali plačipičke.







Nije smijesno jer ima istine u tome.
Moj sin nikad nece biti muskarac kakav je njegov otac, ne mislim nista lose vec se ne zavaravam.

Možda je to zbog uzgoja. Ko je kriv, da su nam djeca "njonjoti"? Večinoma roditelji i niko drugi. Jesu li naši stari bolji roditelji od nas, ako smo mi ljudine a naša djeca plačipičke?
Go to Top of Page
Page: of 148 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.84 seconds. Snitz Forums 2000