forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Blek 53
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 15/04/2014 : 00:09:51  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

I puno prije 50-og broja, najbolje je početi od broja 1 jer EsseGesse period ima svoju čar, meni čak i vrlo dragu.


+1, slažem se u potpunosti, počni od keca

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/04/2014 : 00:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ne znam ljudi...ja video na kiosku, naložio se da uzmem (nostalgija, emocije i tako to na tu temu), otvorim i...bljaaahhh!...prođe me želja. Ja i Blek smo izgleda završili. Bilo je lepo dok je trajalo

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/04/2014 : 00:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Znači trajalo je od trenutka vizualnog kontakta do bljaaaahhh Ha ajde, bolje išta nego ništa

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/04/2014 : 00:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ma nee...trajalo je otprilike dve godine osnovne škole...Sve što je izdao Horus i možda dve ili tri Dnevnikove priče :)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/04/2014 : 01:10:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Eto, ne paše svakome ali to je i normalno. Meni je neko vrijeme Blek bio naporan i to nekoliko brojeva nakon završetka EsseGesse perioda koje sam teškom mukom mogao čitati ali je prošlo to kritično razdoblje. I sada naiđe neka zamorna epizoda ali na takvo nešto treba i računati s obzirom na starost materijala a bome i čitatelja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 15/04/2014 : 07:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
R.I.P. Blek,smrc,smrc....

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18398 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/04/2014 : 09:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
pa PP se sa Blekom upoznao mnogo kasnije nego ja...ja sam JEZERO LEŠINARA,BLEK U MIŠOLOVCI,TREĆI ČOVJEK,KRIK SOVE... gutao ko mulac a to je i bio strip za klince od 10 godina...meni ti stripovi imaju veliku kolekcionarsku i nostalgičnu vrednost...
ako su več priće naivne...esse-geese i Mitton su crtaći sa čistim skoro da perfektnim crtežom...nekima to nije važno-meni je,
ne podnosim loš crtež i teoriju da nekim stripovima odgovara loš crtež...strip sastavlja scenario i crtež, ako jedno fali..to je loš strip...bar meni...a Blek nije taj slućaj.
Blek je strip za zabavu i opuštanje u naivnim,retro pričama iz 60 godina prošlog stoljeća...tako ga treba i gledat i čitat...
a ako je staromoda Blek, onda su i Rip Kirby,Konan,Modesty,Bluebery.......

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/04/2014 : 10:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nostalgija...je li to ono šta ja osećam kada uzmem Zagor SD "Lovac na vještice" i uzurpiram si emocije tj. kada uzmem prvi strip radi kojeg sam se odrekao užine?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18398 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/04/2014 : 10:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ne znam ljudi...ja video na kiosku, naložio se da uzmem (nostalgija, emocije i tako to na tu temu), otvorim i...bljaaahhh!...prođe me želja. Ja i Blek smo izgleda završili. Bilo je lepo dok je trajalo


ali čovjek zato nemože da ne svrši kad otvori ZASJEDU U ŠUMI ili MOČVARU MO-HILA....koji je to crtež..emocije..nostalgija...priće savršeno realne (lijane u šumama Kanade ili skrivanje pred rdečekožcima u žarko crveno-žutoj majici) a prvi crtež Ferrija čist ko suza....
prvi Zagor je bar toliko naivan ko prvi Blek...a Mittonov crtež je čak velikom Ferriju nedostižan san...ako smo realni i a ne podcenjivački.
problem i razlika među nama je samo u tome...kad smo se navukli na stripove i na koje....a ne u Bleku samom ko stripu ili junaku.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 15/04/2014 10:09:49
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/04/2014 : 10:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Što jes' jes'...te stare priče uvek ovaplote. Zaseda u šumi je mene mislim s jačim intentzitetom pukla dva puta: pri prvom susretu u Horusovom izdanju i najčistijem Agarthijevom nedavno. To se ne može opisati

(ne bih više da trollam)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18398 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/04/2014 : 10:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Što jes' jes'...te stare priče uvek ovaplote. Zaseda u šumi je mene mislim s jačim intentzitetom pukla dva puta: pri prvom susretu u Horusovom izdanju i najčistijem Agarthijevom nedavno. To se ne može opisati

(ne bih više da trollam)


ma kakvi..samo prićamo...to je znak da Blek nije mrtav kako stoji naslov tog zadnjeg broja...meni ako izuzmem nostalgični esse-geese crtež sad stiže njegovo najbolje razdoblje...stiže veliki i neponovljivi Mitton u velikom kadru, mislim da je kraj sa Cedronijem a i YU Blek me u doba Dnevnika nije previše oduševio...sad stižu Saratoga i Prića o Velikom Bleku recimo...to je meni vrhunac serijala.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/04/2014 : 13:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I meni je EsseGesse period stvarno nešto posebno iako će mnogi reći da je strašno naivan... možda i jeste ali na svoj ugodan i zabavan način koji me uvijek pogodi u dušu. Ne mogu biti ravnodušan kada uzmem "Pobunu Trapera" jer odatle je sve počelo i samim time za mene ima antologijsku vrijednost.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 15/04/2014 : 21:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Cini mi se da su korice i sam papir na br.53 malo bolje kvalitete,nego inace.Tko zna,neka upise koje su epizode u ovom broju uz "U praskozorje".

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.

Edited by - roby05 on 15/04/2014 21:31:15
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18398 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 20/04/2014 : 09:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Odlicno otisnu taj 53 broj...akd se uhodao...
Jedan mitton,jedan cedroni male vinjete i jedan cedroni velike vinjete...radije bi samog mittona ali i ovo je ok...cak da nisam nostalgicar,ovo je odlicno izdanje.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/04/2014 : 10:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Čovječe, ovo je U praskozorje, ovo sam čekao.
I jučer pročitao s guštom, makar to logično danas više nije ono, ali nije ni loše.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 20/04/2014 : 11:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Koje su epizode iz LMS-a u broju 53?

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/04/2014 : 13:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, Bleka mi je stvarno teesko citati, natjeram se tu i tamo, sa Mittonom ide najbolje... Yu Blek je posebno tesko stivo, dno serijala.
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 20/04/2014 : 13:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Iskreno, Bleka mi je stvarno teesko citati, natjeram se tu i tamo, sa Mittonom ide najbolje... Yu Blek je posebno tesko stivo, dno serijala.

Ma prijatelju meni isto neznam koji ga kurac opce kupujem!!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/04/2014 : 14:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by velka031

Iskreno, Bleka mi je stvarno teesko citati, natjeram se tu i tamo, sa Mittonom ide najbolje... Yu Blek je posebno tesko stivo, dno serijala.

Ma prijatelju meni isto neznam koji ga kurac opce kupujem!!


Ma kupuj i dalje ali od nekih priča ne smiješ očekivati zdravu logiku.
Evo baš sam sinoć pročitao epizodu ''Robinja'' (Ludens 51) i sve je držalo vodu do trenutka kada je indijanka sa jednom nogom u grobu uspjela zarobiti mladu curu i to bez ikakvog oružja, samo sa komadom užeta. Mislim, barem da je imala neki nož ali ni to... ali svejedno se cura nije mogla osloboditi iako je jasno vidljivo da bi staru srušio i prvi jači nalet vjetra. Naivnost do bola, čak niti Mark, Miki i Teller nemaju tu kategoriju naive ali tko mi je kriv kada sa 35 godina na grbači idem čitati Bleka.
Slijedi ''Bijeli Bizon'' i nadam se da će biti bolja jer kotira kao legendarna epizoda.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 20/04/2014 : 15:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by velka031

Iskreno, Bleka mi je stvarno teesko citati, natjeram se tu i tamo, sa Mittonom ide najbolje... Yu Blek je posebno tesko stivo, dno serijala.

Ma prijatelju meni isto neznam koji ga kurac opce kupujem!!


Ma kupuj i dalje ali od nekih priča ne smiješ očekivati zdravu logiku.
Evo baš sam sinoć pročitao epizodu ''Robinja'' (Ludens 51) i sve je držalo vodu do trenutka kada je indijanka sa jednom nogom u grobu uspjela zarobiti mladu curu i to bez ikakvog oružja, samo sa komadom užeta. Mislim, barem da je imala neki nož ali ni to... ali svejedno se cura nije mogla osloboditi iako je jasno vidljivo da bi staru srušio i prvi jači nalet vjetra. Naivnost do bola, čak niti Mark, Miki i Teller nemaju tu kategoriju naive ali tko mi je kriv kada sa 35 godina na grbači idem čitati Bleka.
Slijedi ''Bijeli Bizon'' i nadam se da će biti bolja jer kotira kao legendarna epizoda.

Legendarne epizode su one iz pera essegessea to je meni savrsenstvo pa jbt mislim da bi to i danasnjim KLINCIMA veliko klincima jer je blek raden prvenstveno za djecu al se tu na forumu uvijek nade neki pametnjakovic koji kaze kako je to glupo i naivno,eh glupo i naivno pa kakvo bi trebalo bit
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 20/04/2014 : 15:18:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
A ti si tek na bijelom bizonu pa to je izaslo u 12 mjesecu prosle godine,malo kasnis!!!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/04/2014 : 15:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I meni je EsseGesse period bolji od većine epizoda koje sam čitao nakon toga. E sad... meni ne smeta naivnost kojom se želi nešto prikazati u šaljivom tonu (zato su mi dragi Smuk i Salaso iako je naivno da popiju bačvu ruma) ali nekakva ozbiljna situacija nebi trebala biti onako glupo osmišljena da baš bode u oči.
Malo kasnim sa čitanjem jer prvo sačekam da se skupi nekoliko brojeva.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/04/2014 : 16:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nego, u slijedećem broju je legendarna Saratoga, a tek se to ne može čitati od naive i gluposti.
Ali hajde ti odoli...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 20/04/2014 : 16:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

I meni je EsseGesse period bolji od većine epizoda koje sam čitao nakon toga. E sad... meni ne smeta naivnost kojom se želi nešto prikazati u šaljivom tonu (zato su mi dragi Smuk i Salaso iako je naivno da popiju bačvu ruma) ali nekakva ozbiljna situacija nebi trebala biti onako glupo osmišljena da baš bode u oči.
Malo kasnim sa čitanjem jer prvo sačekam da se skupi nekoliko brojeva.

Da al koja ozbiljna situacija blek nije strip namijenjen tebi on je za djecu e sad ti ga citas zbog nostalgije ili jednostavno iz zajebancije to je tvoja stvar al nemoze neko od bleka ocekivat neku ozbiljnost ili nesto super dobro kad si ga prerasto davno
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/04/2014 : 16:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ona situacija sa starom indijankom je trebala biti koliko-toliko ozbiljna (ono nebi progutala ni djeca od 10 godina) a ispala je puno veća naivnost od one kada Blek sam istuče skupinu crvenih mundira ili kada pogodi patku u letu i novčić sa 100 koraka... Blek je ipak snagator sa nadljudskim sposobnostima a ne nekakva starica koja jedva hoda uz pomoć štapa.
Naravno da Blek nije namijenjen meni ali nije niti Mark i Miki pa opet kod njih nisam naletio na ovakvu glupost kao u ovoj epizodi ''Robinja''.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000