forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Blek 53
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 20/04/2014 : 16:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Zasto bi nesto za djecu moralo biti glupo i naivno. Nisu djeca maloumnici.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 20/04/2014 : 19:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Zasto bi nesto za djecu moralo biti glupo i naivno. Nisu djeca maloumnici.

Pa gle dijete od 10 godina sigurno nije na razini covijeka od 30 godina bilo u fizickom ili psihickom smislu nije mu se jos razvila inteligencija i da nesto sto je za tebe glupo naivno i dosadno njemu je zabavno!!
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 20/04/2014 : 21:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Nego, u slijedećem broju je legendarna Saratoga, a tek se to ne može čitati od naive i gluposti.
Ali hajde ti odoli...





A, što možemo, kada nas je to odgojilo u djetinjstvu! Tko može pucati iz topa u rukama? Nitko, osim Bleka! No, uzbudljivo je vidjeti prožimanje povijesnih elemenata i okolnosti, osobito povijesnih osoba, u tim epizodama (eto, u posljednjoj na Blekovom sprovodu, od Washingtona, preko Franklina, Jeffersona, Lafayita, pa do indijanskih poglavica). U Saratogi ćemo vidjeti i povijesni slijed bitke, sa nezaobilaznom završnicom i pomoći u zadnji čas trupa generala Arnolda, onog istog, koji će nekoliko godina poslije, od nacionalnog heroja kod Saratoge, postati najveći narodni izdajnik Amerike, jer će se prodati Englezima, kao visoki vojni i diplomatski špijun. To je ono što održava Mittonove epizode (naravno, zahvaljujući i scenaristima) na zadovoljavajućoj razini. A, o naivnosti... Toga nikada dosta, ali to je jednostavno razina tih stripova! Što bih, sada i ja, po tko zna koji put, trebao upozoriti na glupost u drugoj, Cedronijevoj epizodi, kada devedesetak godina prije što je izumljen, dinamitom (vide se lijepo svezani štapini)odvaljuju stijene! u Zagoru je to barem prihvatljivih 30-ak godina ranije...
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 20/04/2014 : 21:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Ne vredjajte mi Bleka, da nije njega, sta bih ja citao u WC-u?
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 20/04/2014 : 23:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773

Ne vredjajte mi Bleka, da nije njega, sta bih ja citao u WC-u?


Ono što piše po šamponima.

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 20/04/2014 : 23:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hajo

quote:
Originally posted by sergej773

Ne vredjajte mi Bleka, da nije njega, sta bih ja citao u WC-u?


Ono što piše po šamponima.


Hahaha, ova ti je dobra.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16867 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/04/2014 : 23:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hajo

quote:
Originally posted by sergej773

Ne vredjajte mi Bleka, da nije njega, sta bih ja citao u WC-u?


Ono što piše po šamponima.



I to je nekad manji smor od Bleka
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/04/2014 : 10:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by tinton

Zasto bi nesto za djecu moralo biti glupo i naivno. Nisu djeca maloumnici.

Pa gle dijete od 10 godina sigurno nije na razini covijeka od 30 godina bilo u fizickom ili psihickom smislu nije mu se jos razvila inteligencija i da nesto sto je za tebe glupo naivno i dosadno njemu je zabavno!!


Ja sam upravo zbog naivnosti Bleka ostavio s 11 godina, isto tako, vecina djece je pametnije od pojedinih clanova ovoga foruma.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18381 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/04/2014 : 10:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by tinton

Zasto bi nesto za djecu moralo biti glupo i naivno. Nisu djeca maloumnici.

Pa gle dijete od 10 godina sigurno nije na razini covijeka od 30 godina bilo u fizickom ili psihickom smislu nije mu se jos razvila inteligencija i da nesto sto je za tebe glupo naivno i dosadno njemu je zabavno!!


Ja sam upravo zbog naivnosti Bleka ostavio s 11 godina, isto tako, vecina djece je pametnije od pojedinih clanova ovoga foruma.


sta ti to treba?....vredat clanove foruma?...
Bleka citam iz nostalgije a moj luka ga cita kad nema zagora novog...
Ti si sazro kao sa 11 godina,ali to nije garancija da si pametniji...po takvim postovima covjek pomisli da si sa 11 i dosego svoj intelektualni vrh.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 21/04/2014 10:51:33
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/04/2014 : 10:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic
Tko može pucati iz topa u rukama? Nitko, osim Bleka!


Lako je njemu pucati iz beztrzajnog topa.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/04/2014 : 11:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller
Bleka citam iz nostalgije


Ajde ti to objasni nekome tko ne zna što znači nostalgija jer za vrijeme Dnevnika nije bio niti u planovima.
Naravno, malo tko od starijih čitatelja očekuje od Bleka neku realnost i ozbiljnost ali niti jedan stari serijal to nema (i Zagor također).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/04/2014 : 11:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by tinton

Zasto bi nesto za djecu moralo biti glupo i naivno. Nisu djeca maloumnici.

Pa gle dijete od 10 godina sigurno nije na razini covijeka od 30 godina bilo u fizickom ili psihickom smislu nije mu se jos razvila inteligencija i da nesto sto je za tebe glupo naivno i dosadno njemu je zabavno!!


Ja sam upravo zbog naivnosti Bleka ostavio s 11 godina, isto tako, vecina djece je pametnije od pojedinih clanova ovoga foruma.


sta ti to treba?....vredat clanove foruma?...
Bleka citam iz nostalgije a moj luka ga cita kad nema zagora novog...
Ti si sazro kao sa 11 godina,ali to nije garancija da si pametniji...po takvim postovima covjek pomisli da si sa 11 i dosego svoj intelektualni vrh.


Koga sam vrijedao? Nisam rekao da sam ja sqzro s 11, niti sam htio isticati neku pamet, oces reci da na forumu nema osoba koje sam napisao? Meni je drago procitati ponekog Bleka, moja poenta je da djeca nece nuzno prihvatiti svaku glupost koja joj se servira, a ne govorim samo o sebi.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 21/04/2014 : 11:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
A sta je ozbiljnost,a sta neozbiljnost?Vecina danasnje ozbiljnosti spada u price o rupama bez dna,raznim zavjerama,dogadjajima...ali nije stvar u tome,vec u onima koji i kako te stvari shvacaju,dozivljavaju...i tko to sve servira,a to obicno bude palamudjenje,filozofiranje i sl.Prema tome,vecina ljubitelja Bleka i sl.junaka nema straha od nekakvog stopiranja serijala,a potcjenjivanja ce uvijek biti,dok oni "ozbiljniji" stripovi nisu bas naisli na puno plodnog tla.Stvar je i u tome sto ima ljudi koji usporedjuju svoje profesije sa stripovima,a one cesto nemaju nikakve veze sa istima.Samo da kazem,da ima srece,vecina djece bi rasla sa Blekom i sl.junacima,opcenito sa knjigom i stripom.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18381 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/04/2014 : 11:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by tinton

Zasto bi nesto za djecu moralo biti glupo i naivno. Nisu djeca maloumnici.

Pa gle dijete od 10 godina sigurno nije na razini covijeka od 30 godina bilo u fizickom ili psihickom smislu nije mu se jos razvila inteligencija i da nesto sto je za tebe glupo naivno i dosadno njemu je zabavno!!


Ja sam upravo zbog naivnosti Bleka ostavio s 11 godina, isto tako, vecina djece je pametnije od pojedinih clanova ovoga foruma.


sta ti to treba?....vredat clanove foruma?...
Bleka citam iz nostalgije a moj luka ga cita kad nema zagora novog...
Ti si sazro kao sa 11 godina,ali to nije garancija da si pametniji...po takvim postovima covjek pomisli da si sa 11 i dosego svoj intelektualni vrh.


Koga sam vrijedao? Nisam rekao da sam ja sqzro s 11, niti sam htio isticati neku pamet, oces reci da na forumu nema osoba koje sam napisao? Meni je drago procitati ponekog Bleka, moja poenta je da djeca nece nuzno prihvatiti svaku glupost koja joj se servira, a ne govorim samo o sebi.


onda oprosti,krivo sam te razumio...naravno da su dijeca danas razvijenija a mozda i pametnija...a mozda i nisu.... samo imaju vise gluposti na dosegu ruke pa su jim stripovi nezanimljivi...a osobe na forumu nebi komentirao...ja jih bar na tom blek topicu ne vidim...tu smo vise manje nostalgicari..i to je ok...cijeli zivot je nostalgija,stalno se covjek neceg prisjeca...neceg lijepog..zasto to nebi bili stripovi iz mladosti?
Sve ok tintone i sretan ti ostatak praznika...ja nisam nesto pretjerano vjeran ali ovo sa jajima,lukom,sunkom...i nije lose.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 21/04/2014 : 11:43:48  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Hajo

quote:
Originally posted by sergej773

Ne vredjajte mi Bleka, da nije njega, sta bih ja citao u WC-u?


Ono što piše po šamponima.



I to je nekad manji smor od Bleka


Blek nikada nije smor.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18381 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/04/2014 : 11:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

A sta je ozbiljnost,a sta neozbiljnost?Vecina danasnje ozbiljnosti spada u price o rupama bez dna,raznim zavjerama,dogadjajima...ali nije stvar u tome,vec u onima koji i kako te stvari shvacaju,dozivljavaju...i tko to sve servira,a to obicno bude palamudjenje,filozofiranje i sl.Prema tome,vecina ljubitelja Bleka i sl.junaka nema straha od nekakvog stopiranja serijala,a potcjenjivanja ce uvijek biti,dok oni "ozbiljniji" stripovi nisu bas naisli na puno plodnog tla.Stvar je i u tome sto ima ljudi koji usporedjuju svoje profesije sa stripovima,a one cesto nemaju nikakve veze sa istima.Samo da kazem,da ima srece,vecina djece bi rasla sa Blekom i sl.junacima,opcenito sa knjigom i stripom.


to i je srz problema..klinci danas ne citaju, ne citaju ni knjige kamoli stripove..mozda se neki i navuce ako ga starci upute u taj cudesni svjet slikovnih prica...
Danas je doba tehnologije a klinci tim koncernima najzanimljivija trzna populacija...
Imaju sve a nisu sretni...mi smo imali samo stripove pa sretnu mladost..zanimljivo a?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19351 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/04/2014 : 11:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Rahazlam

quote:
Originally posted by tinton

Zasto bi nesto za djecu moralo biti glupo i naivno. Nisu djeca maloumnici.

Pa gle dijete od 10 godina sigurno nije na razini covijeka od 30 godina bilo u fizickom ili psihickom smislu nije mu se jos razvila inteligencija i da nesto sto je za tebe glupo naivno i dosadno njemu je zabavno!!


Ja sam upravo zbog naivnosti Bleka ostavio s 11 godina, isto tako, vecina djece je pametnije od pojedinih clanova ovoga foruma.


sta ti to treba?....vredat clanove foruma?...
Bleka citam iz nostalgije a moj luka ga cita kad nema zagora novog...
Ti si sazro kao sa 11 godina,ali to nije garancija da si pametniji...po takvim postovima covjek pomisli da si sa 11 i dosego svoj intelektualni vrh.


Koga sam vrijedao? Nisam rekao da sam ja sqzro s 11, niti sam htio isticati neku pamet, oces reci da na forumu nema osoba koje sam napisao? Meni je drago procitati ponekog Bleka, moja poenta je da djeca nece nuzno prihvatiti svaku glupost koja joj se servira, a ne govorim samo o sebi.


onda oprosti,krivo sam te razumio...naravno da su dijeca danas razvijenija a mozda i pametnija...a mozda i nisu.... samo imaju vise gluposti na dosegu ruke pa su jim stripovi nezanimljivi...a osobe na forumu nebi komentirao...ja jih bar na tom blek topicu ne vidim...tu smo vise manje nostalgicari..i to je ok...cijeli zivot je nostalgija,stalno se covjek neceg prisjeca...neceg lijepog..zasto to nebi bili stripovi iz mladosti?
Sve ok tintone i sretan ti ostatak praznika...ja nisam nesto pretjerano vjeran ali ovo sa jajima,lukom,sunkom...i nije lose.


Nisu djeca sad pametnija, nimalo.
Slwzem se za hranu.
Takodjer.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 21/04/2014 : 11:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by roby05

A sta je ozbiljnost,a sta neozbiljnost?Vecina danasnje ozbiljnosti spada u price o rupama bez dna,raznim zavjerama,dogadjajima...ali nije stvar u tome,vec u onima koji i kako te stvari shvacaju,dozivljavaju...i tko to sve servira,a to obicno bude palamudjenje,filozofiranje i sl.Prema tome,vecina ljubitelja Bleka i sl.junaka nema straha od nekakvog stopiranja serijala,a potcjenjivanja ce uvijek biti,dok oni "ozbiljniji" stripovi nisu bas naisli na puno plodnog tla.Stvar je i u tome sto ima ljudi koji usporedjuju svoje profesije sa stripovima,a one cesto nemaju nikakve veze sa istima.Samo da kazem,da ima srece,vecina djece bi rasla sa Blekom i sl.junacima,opcenito sa knjigom i stripom.


to i je srz problema..klinci danas ne citaju, ne citaju ni knjige kamoli stripove..mozda se neki i navuce ako ga starci upute u taj cudesni svjet slikovnih prica...
Danas je doba tehnologije a klinci tim koncernima najzanimljivija trzna populacija...
Imaju sve a nisu sretni...mi smo imali samo stripove pa sretnu mladost..zanimljivo a?


Ma nije ni da nismo imali (ja sam 1974.god.),ali svakako ne kao danasnja djeca.Sto kazes,imaju sve,ali nema zadovoljstva i one djecje radosti.Niti se znaju igrati,a kasnije ni razgovarati,s obzirom na sve sto ih okruzuje.Nisu oni krivi,krivi smo i mi roditelji i vrijeme u kojem zivimo.To je nadasve zanimljivo i tema o kojoj bi se trebali svi pozabaviti.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 21/04/2014 : 22:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by roby05

A sta je ozbiljnost,a sta neozbiljnost?Vecina danasnje ozbiljnosti spada u price o rupama bez dna,raznim zavjerama,dogadjajima...ali nije stvar u tome,vec u onima koji i kako te stvari shvacaju,dozivljavaju...i tko to sve servira,a to obicno bude palamudjenje,filozofiranje i sl.Prema tome,vecina ljubitelja Bleka i sl.junaka nema straha od nekakvog stopiranja serijala,a potcjenjivanja ce uvijek biti,dok oni "ozbiljniji" stripovi nisu bas naisli na puno plodnog tla.Stvar je i u tome sto ima ljudi koji usporedjuju svoje profesije sa stripovima,a one cesto nemaju nikakve veze sa istima.Samo da kazem,da ima srece,vecina djece bi rasla sa Blekom i sl.junacima,opcenito sa knjigom i stripom.



Slažem se.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16867 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/04/2014 : 23:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Hajo

quote:
Originally posted by sergej773

Ne vredjajte mi Bleka, da nije njega, sta bih ja citao u WC-u?


Ono što piše po šamponima.



I to je nekad manji smor od Bleka


Blek nikada nije smor.



Ja bi volio da je tako
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000