forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Veliki Blek, Integral #1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 14/05/2014 : 21:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
I ja sam ga danas nabavio.
Meni se papir prilično sviđa, oponaša roto iz LMS koliko je moguće, samo što je svakako kvalitetniji, baš kao što je i čitavo izdanje svojevrsna posveta LMS-u, samo većeg formata i tvrdih korica.
Izdanje i za nostalgičare kakav je recimo teller, i za kolekcionare.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 14/05/2014 21:37:30
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 14/05/2014 : 22:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ddeki

Danas sam dobio svoj primerak. Sve je super uradjeno i veliki je gust citati ove dve epizode sa odlicnim otiskom, za razliku od Strip Zabavnika. Moja jedina zamerka bi bila na kvalitet papira. Ne znam da li je moglo da se stampa na papiru kakvi su recimo kod Libellusa ili je nesto drugo bilo u pitanju? I da li su u planu da se objave i druge domace epizode?



Papir je isti kao u pricama sa divljeg zapada ili u italijanskim izdanjima.... namerno. da bi sto vise licilo na stare LMS...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 14/05/2014 : 22:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Papir i nije toliko presudan, važnije da su otisak i korice puno kvalitetniji nego kod LMS-a.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3297 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 14/05/2014 : 23:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Papir i nije toliko presudan, važnije da su otisak i korice puno kvalitetniji nego kod LMS-a.



Da to si u pravu. Secam se da sam u Strip Zabavniku jedva nazirao pojedine linije, a nekih cak nije ni bilo, tako da se to ne moze ni porediti.....

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3297 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 14/05/2014 : 23:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

quote:
Originally posted by ddeki

Danas sam dobio svoj primerak. Sve je super uradjeno i veliki je gust citati ove dve epizode sa odlicnim otiskom, za razliku od Strip Zabavnika. Moja jedina zamerka bi bila na kvalitet papira. Ne znam da li je moglo da se stampa na papiru kakvi su recimo kod Libellusa ili je nesto drugo bilo u pitanju? I da li su u planu da se objave i druge domace epizode?



Papir je isti kao u pricama sa divljeg zapada ili u italijanskim izdanjima.... namerno. da bi sto vise licilo na stare LMS...



Pretpostavio sam da je tako nesto u pitanju, mada eto ja bih licno vise da voleo da je papir kao kod Texa i MNO-a u izdanju Libellusa. Navika valjda...

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 15/05/2014 : 06:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ukratko:
Ako je kunstdruk, sjajan, smeta odbljesak.
Ako je mat, crna nije dovoljno crna,
Ako je voluminizirani papir (ovaj zuckasti za Bleka) nije dovoljno beo i podseca na novine...
Ako je c/b, ne valja jer je boja odraz savremene tehnologije.
Ako je u boji, ne valja jer ubija grafizam autora...
Ako je tesna, ne valja jer je velik...
Ako je siroka ne valja jer se pogubi u hangaru...
Gospodo, sledeci album stampam na folijama od platine. Da vidim sta cete onda reci!

Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3297 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 15/05/2014 : 07:01:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw


Gospodo, sledeci album stampam na folijama od platine. Da vidim sta cete onda reci!





JUHUUUU!!! Znaci uskoro mozemo ocekivati drugi broj Bleka.

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 15/05/2014 : 07:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Nece biti Blek. Bice TROJE NESALOMLJIVIH.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/05/2014 : 08:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ovo bi uzeo da je tiskano na wc papiru....naravno neupotrebljenom.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 15/05/2014 08:11:57
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3297 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 15/05/2014 : 11:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Nece biti Blek. Bice TROJE NESALOMLJIVIH.



Pa to i kazem, Veliki Blek, Profesor Okultis i Rodi - TROJE NESALOMLJIVIH

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 15/05/2014 : 13:09:49  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/05/2014 : 13:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

ovo bi uzeo da je tiskano na wc papiru....naravno neupotrebljenom...


... pa ako ti dopizdi strip onda možeš njegove stranice iskoristiti za osobne potrebe... praktično i korisno u isto vrijeme.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 16/05/2014 : 11:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Ali pre toga nek skine korice...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/05/2014 : 13:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Da, ipak su pretvrde pa bi moglo malo boljeti.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/05/2014 : 14:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

I ja sam ga danas nabavio.
Meni se papir prilično sviđa, oponaša roto iz LMS koliko je moguće, samo što je svakako kvalitetniji, baš kao što je i čitavo izdanje svojevrsna posveta LMS-u, samo većeg formata i tvrdih korica.
Izdanje i za nostalgičare kakav je recimo teller, i za kolekcionare.



Gdje si ga uzeo? Možda će se naći na CRŠ-u danas...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Demosten
New Member



Croatia
123 Posts

Member since 25/08/2006

Posted - 16/05/2014 : 16:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Demosten a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Johnny Difool

I ja sam ga danas nabavio.
Meni se papir prilično sviđa, oponaša roto iz LMS koliko je moguće, samo što je svakako kvalitetniji, baš kao što je i čitavo izdanje svojevrsna posveta LMS-u, samo većeg formata i tvrdih korica.
Izdanje i za nostalgičare kakav je recimo teller, i za kolekcionare.



Gdje si ga uzeo? Možda će se naći na CRŠ-u danas...



Vidio sam jučer da ima u SKAB-u. Cijena 90kn

Air force definition of explosives: A loud noise followed by the sudden going away of what was once there a second ago.

Edited by - Demosten on 16/05/2014 16:54:23
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 16/05/2014 : 22:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
ima kod lastana. cena 90 kn minus popust...

Inače za bleka me boli ali Veliki Blek je masterpisss. Izuzetno lagan album, veliki format, korice impozantne, rikna žuta i podsječa na ekskluzivno pirat (privat) nostalgićno lms izdanje nekog otkačenog entuzijasta a unutra požutjeli skret papir i majstorski crtež....

Nostaligčki ....dobro ide uz



iz clintovog prvenca.

Edited by - trolodtroje on 16/05/2014 23:09:40
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 16/05/2014 : 23:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Johnny Difool

I ja sam ga danas nabavio.
Meni se papir prilično sviđa, oponaša roto iz LMS koliko je moguće, samo što je svakako kvalitetniji, baš kao što je i čitavo izdanje svojevrsna posveta LMS-u, samo većeg formata i tvrdih korica.
Izdanje i za nostalgičare kakav je recimo teller, i za kolekcionare.



Gdje si ga uzeo? Možda će se naći na CRŠ-u danas...




Sorry, kasno sam otvorio topic.
Izgleda da već ima u sve tri striparnice, a ja sam ga uzeo kod Lastana za 90 kn minus 20 % popusta.
Isplati se, a još bu ti i ostalo.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/05/2014 : 23:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
U utorak sam u Zagrebu pa budem uzeo Bleka da ne bih kasnije ostao praznih ruku.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5820 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 18/05/2014 : 09:13:22  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Od sutra sam u Makarskoj.
Ja cu da se krijem po kaficima i po plazama, i po konobama naravno...
Onaj ko me uhvati, dobice potpis na Bleka kojeg ce biti dovoljno za sve....
Da ne saljem sada PM svima koji su me kontaktirali za rezervacije, bez brige, niko ko zeli nece biti uskracen za to epohalno fenomenalno i nenadje#ivo stripovsko remekdelo....
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1587 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 21/05/2014 : 11:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
Stigao primjerak u ruke najveceg stovaoca djela majstora Baneta u BiH (tj.u moje sape). Sta reci, koju poruku poslati...osim: Svaka cast i svaka ti dala! Eh, sto ti je nostalgija. Ovo me kao vremeplov transportovalo u rane 80-te proslog vijeka kad sam na kiosk isao kao u kakav sveti hram da pitam je li izasao novi broj SZ sa Blekom. Stigao primjerak u ruke najveceg stovaoca djela majstora Baneta u BiH (tj.u moje sape). Sta reci, koju poruku poslati...osim: Svaka cast i svaka ti dala! Eh, sto ti je nostalgija. Ovo me kao vremeplov transportovalo u rane 80-te proslog vijeka kad sam na kiosk isao kao u kakav sveti gram da pitam je li izasao novi broj SZ sa Blekom.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/05/2014 : 15:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Jao, koja šuplja glava na ramenima.
Naime, jučer bio u Zagrebu i pored svih silnih stvari koje sam imao za obavljati i ''trčanja'' s jednog kraja grada na drugi potpuno zaboravih otići u striparnicu da uzmem ovu divotu.
Nije prvi puta da mi se ovako nešto dešava ali sada mi je najviše žao.
Nadam se da će idući mjesec kada dođem ostati koji primjerak, ipak su 3 striparnice u pitanju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 20/08/2014 : 19:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Odlican integral koji je na mene djelovao kao jedno putovanje u dane "stripova sa kioska"i iscekivanja sljedecih brojeva.
Bravo i hvala na ovoj sentimentalnoj strip podsjetnici.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/08/2014 : 19:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Jao, koja šuplja glava na ramenima.
Naime, jučer bio u Zagrebu i pored svih silnih stvari koje sam imao za obavljati i ''trčanja'' s jednog kraja grada na drugi potpuno zaboravih otići u striparnicu da uzmem ovu divotu.
Nije prvi puta da mi se ovako nešto dešava ali sada mi je najviše žao.
Nadam se da će idući mjesec kada dođem ostati koji primjerak, ipak su 3 striparnice u pitanju.


zaustavi se usput i u apoteki pa uzmi kutiju Bilobila...pomaže, pokazali su testovi.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 05/09/2014 : 10:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sinoć...Kad sam na jednom vigvamu ukapirao znak Zagora i Spajdermena, vrištao sam od smeha (u tri ujutru!!!). Poglavica Oksford iz "Slomljeno srce" mi je urnebesan!!! Banetov Blek sigurno karakterno nije ni nalik onom svemogućem originalnom patriot-manijaku (koji me toliko iritira da ni sve nostalgije sveta ne mogu od mene da naprave mušteriju Ludensovog reprinta) i to je ono sjajno. Od infantilnog stripa kojeg citiramo samo kada se sprdamo ("smrdljivih mu tvorova!") je napravio prezdravu i premasnu alla Cat Claw lingvističku sprdačinu. Psovke, onomatopeje, dijalozi (kada Rodi provocira stražara npr.) su jedno do drugog presočni. Priče kao priče nisu nešto, ali nisu ni bitne. Mislim, ko kupuje Alana Forda radi radnje? Kapa do poda i najtoplija preporuka! Ako sam dobro ukapirao, izostale su mnoge tekstualne cenzure koje su bile neminovne za Dnevnikove vladavine, i to je pravo bogatstvo ovoga integrala. Još jednom, decenijama godina posle, svaka čast, Bane!!!

I hvala na fantastičnoj posveti!!!


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000