forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Veliki Blek, Integral #1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/09/2014 : 18:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
dobar je BLEK, dobar..i to ne samo Kerčev...Bane je car ali ni esse-geese,Cedroni, Mitton nisu za bacanje...nije badava
Blek šišao Patrik Wildinga po prodaji u Yugi.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 06/09/2014 : 13:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

dobar je BLEK, dobar..i to ne samo Kerčev...Bane je car ali ni esse-geese,Cedroni, Mitton nisu za bacanje...nije badava
Blek šišao Patrik Wildinga po prodaji u Yugi.

Kerozin na vatru

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/09/2014 : 01:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

dobar je BLEK, dobar..i to ne samo Kerčev...Bane je car ali ni esse-geese,Cedroni, Mitton nisu za bacanje...nije badava
Blek šišao Patrik Wildinga po prodaji u Yugi.


Kao što sam već napisao na drugom topicu...
Sinoć sam čitao Blek LU Na rubu oštrice u kojoj je epizoda Maska koje se sećam iz najranijeg detinjstva (bio je to neki LMS A4 formata)...Džaba i nostalgija i sve emocije sveta, dok sam pročitao samo tu jednu kratku epizodicu zaspao sam dva puta. Danas sam listao na pauzi od učenja i Horusove sveske...isto.

Blek YU produkcije (ovo Kerčevo koje sada prvi put čitam, te "Udica", "Čegrtuša i Largo" itd.) je sasvim druga priča. Neuporedivo bolje! Na Kerčevom sam se, i pored jednake naive u priči kao u it/fr produkciji, sam se makar dobrano ismejao i naleteo na gomilu veoma dobrih stvari.

Ako se ovo nastavi definitivno uzimam. Onog italijanskog/francuskog idiota ne uzimam pa sve da ga i Alex Ross ili Jim Lee crtaju

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 12/09/2014 02:00:11
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/09/2014 : 08:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by teller

dobar je BLEK, dobar..i to ne samo Kerčev...Bane je car ali ni esse-geese,Cedroni, Mitton nisu za bacanje...nije badava
Blek šišao Patrik Wildinga po prodaji u Yugi.


Kao što sam već napisao na drugom topicu...
Sinoć sam čitao Blek LU Na rubu oštrice u kojoj je epizoda Maska koje se sećam iz najranijeg detinjstva (bio je to neki LMS A4 formata)...Džaba i nostalgija i sve emocije sveta, dok sam pročitao samo tu jednu kratku epizodicu zaspao sam dva puta. Danas sam listao na pauzi od učenja i Horusove sveske...isto.

Blek YU produkcije (ovo Kerčevo koje sada prvi put čitam, te "Udica", "Čegrtuša i Largo" itd.) je sasvim druga priča. Neuporedivo bolje! Na Kerčevom sam se, i pored jednake naive u priči kao u it/fr produkciji, sam se makar dobrano ismejao i naleteo na gomilu veoma dobrih stvari.

Ako se ovo nastavi definitivno uzimam. Onog italijanskog/francuskog idiota ne uzimam pa sve da ga i Alex Ross ili Jim Lee crtaju


koji su ti to crtaći šupčine, da jih uspoređuješ sa velikim MITTONOM? šalim se, naravno...
a čuj...ne tajim da je Blek naiva, pa nije ni namjenjem čitateljima od 30 ili 40 godina...Blek je strip za klince...to što ga kupujemo ili probamo čitati i mi stariji je nostalgija...dašak mladosti u ovim zrelijim godinama...bar kod mene je to slučaj...isto vredi i za Marka, Mikija, prvog Tellera...zašto se toga odreći? u ovo tmurno doba baš mi je zabava čitati neki tmurni depresivni strip...pa makar bio u kategoriji "samo dobri stripovi"...
meni je užitak pobjeći od svakodnevnice u zelena i divlja prostranstva Kanade, Ontarija, Fort Coulovera, Bostona...pre 100-200 godina...ovo današnje sranje živim, baš mi neopisiv užitak i čitat ga...




CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/09/2014 : 11:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ma shvatam ja onoga ko ga voli, pogotovo ako je dobio određene bolove u leđima :) Ali ja ne mogu da ga svarim, i tačka.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/09/2014 : 14:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ma shvatam ja onoga ko ga voli, pogotovo ako je dobio određene bolove u leđima :) Ali ja ne mogu da ga svarim, i tačka.



samo da neče bit po tvome....na kraju pika.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 13/09/2014 : 20:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ma shvatam ja onoga ko ga voli, pogotovo ako je dobio određene bolove u leđima :) Ali ja ne mogu da ga svarim, i tačka.





Slažem se, i meni je Blek za nostalgično listanje a ne za čitanje. Pokušao sam ga čitati više puta unatrag nekoliko godina, ali ne ide pa ne ide.

Ipak, spremio sam LU Bleka u Londonu, Bijelog bizona, Grad čarolija, U praskozorje (kako god da je sad naslov) i Saratogu, a svakako ću spremiti i Priču o Velikom Bleku.

Tu bih onda mogao staviti točku - eh da, imam i prvi Kerčev integral a uzet ću i drugi - jer mi je za nostalgiju i listanje jednom godišnje sasvim dovoljno.


Preporučam da pokušaš čitati Bijelog bizona, nekad u LMS Besmrtnog bizona, siguran sam da tu nećeš zaspati jer epizoda unatoč naivi i neuvjerljivosti ipak podnosi i današnje čitanje. Brza je, dinamična, ima vrlo efektnu mitsku dimenziju i nekih 150 stranica pročita se u trenu.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 13/09/2014 20:31:29
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/09/2014 : 02:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ma nisam toliki kicoš na Bleka, ali zahvaljujem ti na preporuci jer sam čitao Belog Bizona, kao i sve ostalo (ali baš sve) što je od Bleka izašlo u Horusovim sveskama. Tu su fantastične priče poput Kula smrti (ona sjajna sa njihalom na naslovnici), Saratoga (Š-BUUM englezi, Š-BUUM), Mali Amsterdam, Blek je mrtav, Blek u Londonu, Operacija Okultiskaf, Nevidljivi ubica, Tajna na mapi i meni još uvek odlično "Blekovo poreklo". Fali mi jedino preželjni i neprežaljeni "Beli Bizon", i veoma sam mu se obradovao kada sam ga video na kiosku ali...kad sam ga prelistao nije mi to bilo to pa sam ga samo vratio. Možda mi faktor nostalgije upali jedino sa Horusovim izdanjem, ko zna.

Nego, da ne spamamo više Banetu topic

Još jednom topla preporuka SVIMA
Ja prema ovome nemam niti N od čuvene nostalgije, ali sam se prokleto dobro zabavio dok sam ga čitao.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2323 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 15/09/2014 : 03:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
quote:
...Još jednom topla preporuka SVIMA
Ja prema ovome nemam niti N od čuvene nostalgije, ali sam se prokleto dobro zabavio dok sam ga čitao.



A to je valjda jedino i bitno;)

Piši propalo!
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 15/09/2014 : 14:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Nostalgiju prema ovim stripovima, objektivno, ne može imati netko tko ih je prvi put čitao u izdanjima nekakvog "Horusa" i kasnijih izdavača - ponavljača. To može imati samo onaj tko je te stripova čitao u LMS i ZS, u vrijeme kada su i izlazili, ne poslije, iz zaliha "starijeg brata", iz prašnjavog potkrovlja! Jer, nostalgija dolazi i s godinama. Horusovci su još premladi da bi bili nostalgični!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/09/2014 : 14:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Upravo tako. S ovim LU izdanjima je dimenzija nostalgije solidno zadovoljena, plus je vrlo kvalitetan tisak a minus nedostatak patine i onog "nečeg" što ne znam definirati a što bi podgrijavalo sjećanja. To bi bilo zadovoljeno da imam LMS primjerke u barem pristojnom stanju, a ovako se ispomažem "generičkim" izdanjima.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/09/2014 : 16:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Pomalo glupa generalizacija jednog tako opšteg pojma.
"Nostalgija" stripovskog je "ono nešto" što ti se javi kada u odraslom dobu uzmeš u ruke strip u kojem si uživao kao klinac. Nekome je to Zlatna Serija/LMS, meni je to Horus.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/09/2014 : 16:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Stvar je u tome što bi ta nostalgija bila zadovoljenija sa ZS i LMS izdanjima, dok je LU u tom smislu nadomjestak u nedostatku onog pravog, nadomjestak kojem fali ono "nešto", nazovimo ga slojem nostalgije, ali koji dovoljno dobro funkcionira.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 15/09/2014 : 17:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ali kako mogu biti nostalgičan presma stripovima koje nikada nisam imao?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 15/09/2014 : 18:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Heh, ti ne možeš ali ja mogu jer sam ih imao, pa još u vrijeme izlaska.

Tu mi je nostalgija dvoslojna, prema stripu (sadržaju) i prema izdanju (formi). Kod LU dobijem sadržaj u drugoj formi, pa to nije ono ali je dovoljno dobro.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 15/09/2014 : 23:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ali kako mogu biti nostalgičan presma stripovima koje nikada nisam imao?



Ne možeš! To ti Johnny i ja i govorimo. I, to nije "glupa generalizacija pojma", nego stanje, u kojem pojedinac može biti (ali i ne mora) u odmaku svojih godina. Tvoje poimanje osobne ozbiljnosti i odraslosti (kroz osobne aspekte tvoje mentalne i fizičke zrelosti), nije isto kao moje ili Johnnyjevo, koji smo, ne previše, ali značajno stariji od tebe, da bi imali odmak od onoga "kada sam bio klinac", jer je to kod nas bilo prije više od 30 godina. A, ti niti nemaš toliko godina (valjda?),što te, naravno, ne podređuje u odnosu na nas (ni za živoga Boga to ne misli!), ali faktor te nostalgije, za tim stripovima, kod tebe, jednostavno, još nije ( kakao si i sam rekao) niti može biti izražen. Pričekaj još malo, pa ćeš vidjeti kako ćeš ubrzo trčati za reprintima svih gluparija koje si "kao klinac" kupovao!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 16/09/2014 : 09:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
U tom kontekstu se slažem i razumem. Jbg "tek" mi je 27

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 16/09/2014 : 10:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ali kako mogu biti nostalgičan presma stripovima koje nikada nisam imao?



Ne možeš! To ti Johnny i ja i govorimo. I, to nije "glupa generalizacija pojma", nego stanje, u kojem pojedinac može biti (ali i ne mora) u odmaku svojih godina. Tvoje poimanje osobne ozbiljnosti i odraslosti (kroz osobne aspekte tvoje mentalne i fizičke zrelosti), nije isto kao moje ili Johnnyjevo, koji smo, ne previše, ali značajno stariji od tebe, da bi imali odmak od onoga "kada sam bio klinac", jer je to kod nas bilo prije više od 30 godina. A, ti niti nemaš toliko godina (valjda?),što te, naravno, ne podređuje u odnosu na nas (ni za živoga Boga to ne misli!), ali faktor te nostalgije, za tim stripovima, kod tebe, jednostavno, još nije ( kakao si i sam rekao) niti može biti izražen. Pričekaj još malo, pa ćeš vidjeti kako ćeš ubrzo trčati za reprintima svih gluparija koje si "kao klinac" kupovao!

E to ...upravo htjedoh napisati,ali si me pretekao

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 16/09/2014 : 14:13:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

U tom kontekstu se slažem i razumem. Jbg "tek" mi je 27



Eto, vidiš! A, ja sam vojni rok odslužio u tvojoj Banjoj Luci, 1985/86. u kasarni Kozara, dakle, prije nego što si se ti rodio. Bože, koliko sam pizza pojeo u onoj pizzeriji ispod trga, u robnoj kući Boska (odmah do kino dvorana), a tek bureka u Zanatskom centru!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/09/2014 : 23:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Nostalgiju prema ovim stripovima, objektivno, ne može imati netko tko ih je prvi put čitao u izdanjima nekakvog "Horusa" i kasnijih izdavača - ponavljača. To može imati samo onaj tko je te stripova čitao u LMS i ZS, u vrijeme kada su i izlazili, ne poslije, iz zaliha "starijeg brata", iz prašnjavog potkrovlja! Jer, nostalgija dolazi i s godinama. Horusovci su još premladi da bi bili nostalgični!



potpis

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2323 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 20/09/2014 : 03:49:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
Zar postoje "Horusovci"?! Koliko mi je poznato, ili koliko sam pročito izdanja tog izdavača, to je par desetina izdanja Zagora, Bleka, Marka i Mikija (ako i toliko). Čini mi se beznačajno da bi se to spominjalo u takvom kontekstu, ko što je stvaranje generacija čitalaca.

I to se ništa ne razlikuje ni od Vanninija: to je pojava, bilo je, odavno nema; kraj.

Piši propalo!
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 20/09/2014 : 19:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Cini ti se. Ja sam kupovao ZS na kiosku, pred samo gasenje, ali se bolje sjecam nesretne strip razonode i trcanja na kiosk prije danasnjeg kuma, ako slucajno ne dodje vise od jednog primjerka. :) Danas nemam ni jednu strip razonodu, ali svaki put kad ih vidim na aukcijama, dodje mi da ih pokupujem, iako ne vrijede nista.
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
613 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 20/09/2014 : 20:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
Pokušao sam ga čitati više puta unatrag
[/quote]


heh, pa mozda je u tome sva srz problema. jer kad se cita unatrag ovaj strip sadrzi neke demonske poruke i sve to sto vec sleduje
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2323 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 21/09/2014 : 04:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
OnTopic: Pita ortak, poručio bi, zna cenu u obe knjižare, no tanak budžet, a pritom je vikend (niko se ne javlja na telefon); koliko dođe knjiga sa poštarinom - zna li iko?

Thx.

Piši propalo!

Edited by - ned_lynx on 21/09/2014 04:24:20
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000