forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagorova južnoamerička odiseja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 59

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12737 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/09/2014 : 21:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
to bi zaista moglo biti dobro. a ako je tako dobro (ma upola) kako tvrdite, onda za Zagora nema zime.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 23/09/2014 : 21:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
O čemu se uopće radi ova epizoda? Prapovijesnim čudovištima, zlim duhovima?
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3384 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 23/09/2014 : 21:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
U principu Izgubljeni svijet u močvarama Pantanala?

Mister No u Pantanalu je bio odličan, sjetih se sad te priče, vrhunski Nollita.

Edited by - Poncho on 23/09/2014 21:28:38
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/09/2014 : 21:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

Ma pročitao sam tvoj tekst. Ali kad vidim već viđenu ideju i pohvale uglavnom vezane uz crtež ne vidim veličinu priče. Bar ne veličinu za sam vrh Zagora. Ne tražim prepričavanje, ali daj nešto!



Meni je ova tabla ispod dovoljan trailer. Ozbiljan crtež i nenadjebiva atmosfera pravog izgubljenog svijeta... osjeća se ta avanutura jedne izgubljene ekspedicije u izgubljenom svijetu. Reći ćete "već viđeno"... ma sve je već viđeno u stripu ili na filmu... poanta je da ovog još nije bilo u Zagoru... sigurno ne na toj razini...

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/09/2014 : 21:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ili ovo ispod... sline krenu...

Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 23/09/2014 : 22:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Nije nešto...
Neka svađe krenu

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/09/2014 : 22:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Zašto te table toliko variraju, ova prva kao da je nabacana nabrzinu dok je drugoj posvećeno puno više pažnje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/09/2014 : 22:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Nije nešto...
Neka svađe krenu



Nema svađe, ako ja znam da sam u pravu...
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 23/09/2014 : 22:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Ni mene nije osvojio ovaj crtež da budem iskren.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/09/2014 : 22:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Sve pršti od dinamike... vidi, koji je to ulazak na scenu... epski...
Zagor, tisuće kilometara od Darkwooda... u južnoameričkoj izgubljenoj prašumi... prva polovica 19 st... ovdje osjećam da je sve moguće (iako je Darkwood fantazija, teško mi je zaboravit da se nalazi u srcu SAD-a i ne možeš takvu atmosferu dobit u Darkwoodu... danas ne)... ovo mene pogađa u sridu...
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3384 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 23/09/2014 : 22:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Meni je priča na prvom mjestu.

Crtež obećava, ali ne bih po njemu sudio. Mada vidim obrise moguće legendarnosti priče.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/09/2014 : 22:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Dobro, treba ipak malo stati na loptu. Lako se je razočarati. Ali drago mi je vidjeti da su zagorovci zadovoljni i da hvale više priča iz tog ciklusa. Kingov favorit je Izgubljeni svijet, D.J. veli da je Žezlo najbolja priča itd...

Bit će zgodno vidjeti i Marie Laveau u džunglama Amazone, a radujem se i Zagorovu posjetu Machu Picchu(ju?)... i ima toga još...
Bolje nego mlatiti razbojnike po Darkwoodu...

Edited by - nagor on 23/09/2014 22:37:50
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 23/09/2014 : 22:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Treba što više odiseja, a ne manje.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3384 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 23/09/2014 : 22:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Nešto sam čitao da je Bure Marie baš pošteno zasra. Ne znam kako je njega ona zapala, to je dosad bio Bosellijev lik.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11376 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/09/2014 : 22:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja ne preporucujem da se ljudi toliko naloze na ove epizode i podignu previsoko standarde pa da se onda razocaraju i kazu e pa ovo i nije bas nesto.

Morska strava, Nestali istrazivac i Izgubljeni rudnik su legendarne Bosselijeve epizode bez premca i ne treba ocekivati tako nesto ponovo posle tog zlatnog razdoblja.

Ako Bosselijeve epizode u JA sagi budu na nivou ,,Poslednje Tule" ja sam prezadovoljan. Tula je slabija od Morske strave i Istrazivaca ali je jedna od podcenjenih Bosselijevih prica. U njoj imamo sve, Zagorov odlazak u nepoznato, ocaj, hodanje kroz nenaseljene ledene predele(taj deo me je podsetio na Nestalog istrazivaca).


Procitao sam prve tri sveske Skiptra Tin Hinan i za sada je to vrlo dobro, ali ne treba ocekivati previse. Mozda me epizoda kada je celu procitam odusevi, mozda me i razocara, ne treba unapred davati misljenja i ocekivati mnogo.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/09/2014 : 22:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
To je to goinže... ;)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/09/2014 : 23:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Zato ja niti nemam velika očekivanja pa svaka pozitivna stvar (ako se dogodi) može biti dodatni plus za određenu cjelinu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 24/09/2014 : 10:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Mislim da nema sanse da se tebi ovo svidi, bar na osnovu svega sto si do sada pisao.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 24/09/2014 : 10:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

King, čini mi se da si jedini čitao te Dinosaure. Daj otkrij, u čemu je štos?


Na moju srecu nije jedini:)
A na pitanje u cemu je stos: pa,Boselli je mapisao fantasticnu pricu,a Rubini je nacrtao bolje nego sto je bilo koju drugu.

Say no more

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 24/09/2014 : 12:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Poncho

King, čini mi se da si jedini čitao te Dinosaure. Daj otkrij, u čemu je štos?


Na moju srecu nije jedini:)
A na pitanje u cemu je stos: pa,Boselli je mapisao fantasticnu pricu,a Rubini je nacrtao bolje nego sto je bilo koju drugu.

Say no more




Ako kažem da je prvih četiri i po epizode sa početak JA sage koje je Rubini nacrtao ( a mogu se pročitati u izdanju VČ) u odnosu na ove epizode dinosaurusa loše (a nisu ni l od lošeg, naprotiv) onda možete biti svesni kako je rasturio crtež.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.

Edited by - legaz on 24/09/2014 12:43:40
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3384 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 24/09/2014 : 16:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
Patak i King, vi ste izgleda čitali priče ove odiseje....

Recite, kakva je vaša ocjena Bure na ovom ciklusu? Mignacco i Rauch, njihovi udjeli?

Gledao sam na UBC-u, Buru sude dosta dobro. S tim da ima jednu jako dobru do odličnu priču (neke Mumije s Anda) a jedini baš promašaj bi bila Marie Lavou u Amazoni. Rauch je opet neka srednja žalost. Mignacco je, po UBC-u, solidan uglavnom.

Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 24/09/2014 : 18:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message  Reply with Quote
Hajde kada se već pita :D Može li neko od onih koji su čitali cijelu sagu napisati koje priče su onako dobre, iznad prosjeka ???? Ima popriličan broj priča u sagi, ako su pola dobre, ja sam zadovoljan. Pročitao sam samo Tin-Hinan i miriše na izuzetno dobro, tj. prva sveska mi je vrh :D

???
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 24/09/2014 : 22:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
@Poncho
Sva trojica su daleko iznad svog proseka. Bure pogotovo.

@jasa
Jedina priča koja mi nije baš sela u celoj odiseji je "Proročanstvo" od Burattini-Verni/Sedioli tima. A nije ni loša ni dosadna. Kompletna saga bi trebala, što sveukupno što svaka priča pojedinačno, da ostavi zadovoljnog i najzadrtijeg fana, koliko god ovaj ima zamerki na ovo i ono. Ako je uspeo da kupuje do JA sage,glup je ako ne isprati i nju. O spisku dobrih/manje dobrih epizoda možeš samo da sanjaš. Moje spoilanje je išlo do "Skiptra..." onom recenzijom, ali vašeg čitanja radi, neću otići ni koraka dalje.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11376 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/09/2014 : 23:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Momci polako sa navaljivanjem. Bolje da ne znate nista i onda se iznenadite.

U vezi ovog pregleda epizda mislim da je Solar ako nije vec na ovom topiku onda na Darkvudovskoj temi prokomentarisao sve price koje je procitao do sada u 2, 3 recenice, potrazite to.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10035 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 24/09/2014 : 23:53:51  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Loš savet.
Ako vam je stalo do pravog uzbuđenja, lepo ćete se strpiti do uzbuđenja ZA VREME čitanja, istog onakvog sa kakvim ste čitali severnoameričku odiseju kada niste znali ni koliko će da traje ni kakve vas epizode čekaju. Već znate previše. Zadovoljite se time i manite se kopanja.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page
Page: of 59 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.24 seconds. Snitz Forums 2000