forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagorova južnoamerička odiseja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 59

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 17/11/2014 : 07:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
hehe

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 17/11/2014 : 16:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by solar

Nemate vi pojma.



Stvarno! Pa u kojoj Zagorovoj prici ima vise nezaboravnih scena nego ovdje? (Ne ukljucujuci prvog Superimkea, Zimsku Zmiju, Tkaca, Akronjane, Demona ludila). Ovdje imas barem 4 nezaboravne scene:
SPOILER

Kad ih ganja Bog Praha, a cak i veliki Zagor i Cain bjeze, pa ona scena sa Zagorovim duhom, pa kad Zagor skace i visi na letjelici i na kraju sa zivim blatom.


Ova sa živim blatom. Priznajem.
Utrka s Bogom Praha. Ne vidim ništa toliko spektakularno.
Scena sa Zagorovim duhom? Nedavno sam čitao epizodu, a te scene se ni ne sijećam. Toliko o tome.
Letjelica. Ništa posebno.
I učini mi uslugu, molim te nemoj više ovaj bež koristiti!

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/12/2014 : 22:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/12/2014 : 22:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 19/12/2014 : 11:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
koga juce nije bilo nigde....
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 19/12/2014 : 19:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

koga juce nije bilo nigde....



Kako nije, kada sam ga ja pazario juče u NS-u.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 19/12/2014 : 20:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
imao si srece juce u vecini mesta nje izasai nego tek danas
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/01/2015 : 00:20:53  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Bosellijev i Rubinijev "Izgubljeni svijet" i mogu reći da King nije pretjerivao u oduševljenju s tom pričom. Sve ono što je predstavljala "Američka odiseja" Nolitte i Ferrija sedamdesetih godina, to je "Izgubljeni svijet" dosegnuo i na moderan način reinterpretirao.
Ova priča je pokazatelj da je Zagora i dan danas itekako moguće učiniti "suvremenim", da to ni u kom slučaju nije potrošen lik, jedino mogu biti potrošeni autori koji ga stvaraju.
Pada mi na pamet Batman, odnosno njegove filmske interpretacije. Nakon mračne Burtonove verzije iz ´89, došao je redatelj poput Schumachera koji je sve upropastio sa bezveznim i djetinjastim pristupom i trebalo je proći dosta godina dok se nije pojavio netko sa vizijom i talentom da vrati stvari na svoje mjesto.

Zagor je prilagodljiv svakom vremenu, ali bez talentiranih autora poput Bosellija i Rubinija ili nekog sličnog njima, budućnost je neizvjesna, nažalost.
Nakon ovakvog crteža, Cassarovi ili Di Vittovi dođu kao prst u oko.

Evo brzinskih ocjena za dosadašnje južnoameričke priče, s time da ću ih ponovno, puno pažljivije pročitati kad ih bude VČ izdao, tj. ocjene nisu konačne, ali su u svakom slučaju indikativne:

8/10 - Burattini/Pesce - Ponekad se vraćaju
10/10 - Boselli/RubiniŽezlo Tin-Hinana
7.5/10 - Paolucci/Perniola/Mangiantini - Aligator Bayou
7.5/10 - Rauch/Di Vitto - Na putu za Panamu
9/10 - Burattini/Prisco - Mumija sa Anda
6.5/10 - Mignacco/Ferri - Zeleni labirint
6.5/10 - Burattini/Laurenti - Žene ratnice
7/10 - Mignacco/Della Monica - Krv u Bahiji
7/10 - Boselli/Bisi - Sertao
10/10 - Boselli/Rubini - Izgubljeni svijet

Edited by - solar on 06/01/2015 00:22:15
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 06/01/2015 : 09:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Po tvojim ocijenama drago mi je vidjeti da je i Burattini "ubo" jednu s Mumijom sa Anda!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 06/01/2015 : 10:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Po tvojim ocijenama drago mi je vidjeti da je i Burattini "ubo" jednu s Mumijom sa Anda!


Nije to zbog Bureta već zbog Priska.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/01/2015 : 13:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ovdje su dobri i jedan i drugi.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 06/01/2015 : 13:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Lijepo ovo zvuči solare. Jedva čekamo.

Inače, dobra ti je ova "tablica" sa ocjenama. Bilo bi zgodno vidjeti još kakvu tablicu ovih par ostalih, koji su pročitali nešto priča iz JA sage. Baš me zanima koje su im top priče?
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/01/2015 : 13:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Da, to je dobra ideja.
Do sada, za mene su samo tri priče na najvišem nivou (Žezlo Tin-Hinan, Mumija sa Anda i Izgubljeni svijet), ostalo je manje ili više problematično, a već sam pročitao 2/3 sage.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/01/2015 : 16:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Da, to je dobra ideja.
Do sada, za mene su samo tri priče na najvišem nivou (Žezlo Tin-Hinan, Mumija sa Anda i Izgubljeni svijet), ostalo je manje ili više problematično, a već sam pročitao 2/3 sage.


U potpunosti se slazem.
Mumija je nadmasila ocekivanja, s obzirom da nisam nista ni ocekivao od ove epziode. Prisco je nacrtao pricu za cistu desetku.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/01/2015 : 16:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
I scenarij je (neuobičajeno) dobar za Burattinija, baš se iskazao.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/01/2015 : 18:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Kadar iz Boselli/Bisi priče #574, na koga vas ovo podsjeća?
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 06/01/2015 : 19:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
Najžalosnija je epizoda koju je crtao Feri. Na žalost. Ali cela saga mi je sasvim OK.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/01/2015 : 19:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Još sam pod dojmom "Izgubljenog svijeta" od jučer i mislim se bi li bilo bolje da ga nikad nisam ni pročitao.
Zašto to kažem?
Zato jer sam sada vidio ono što Zagor može biti, vidio sam da je većina onoga što nam guraju po nos svih ovih godina - trećerazredna roba.
Zvuči blesavo, ali kada vidite što je u stanju napraviti mladi, talentirani i moderni crtač, pitate se kako je moguće da neki uopće imaju posao u Bonelliju. Nadam se da ovaj strip nikad neće doći pod ruke Sedioliju ili Cassarovima jer bi se od jada mogli objesit.
A Burattini bi trebao plakat ko kišna godina jer u staffu nema nikoga tko je uopće u stanju se približiti Boselliju kad je u najboljoj formi.

Koja je šteta što Zagor nije prodavaniji u Italiji...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/01/2015 : 19:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

Najžalosnija je epizoda koju je crtao Feri. Na žalost. Ali cela saga mi je sasvim OK.


Ferrijeva je epizoda loša u scenarističkom smislu zbog bezveznjikavog Mignacca, crtež je prilično dobar, amazonska prašuma leži Ferriju.

Slažem se da je saga ok, ali ove 2/3 koje sam do sada pročitao ipak nisu na razini sjevernoameričke odiseje devedesetih godina isključivo radi većeg broja prosječnih scenarija. S druge strane, tri najbolje priče koje sam naveo mogu stati uz bok "Sedam gradova Cibole" i "Zmajevih gusara".

Edited by - solar on 06/01/2015 19:30:12
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 06/01/2015 : 19:27:59  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Još sam pod dojmom "Izgubljenog svijeta" od jučer i mislim se bi li bilo bolje da ga nikad nisam ni pročitao.
Zašto to kažem?
Zato jer sam sada vidio ono što Zagor može biti, vidio sam da je većina onoga što nam guraju po nos svih ovih godina - trećerazredna roba.
Zvuči blesavo, ali kada vidite što je u stanju napraviti mladi, talentirani i moderni crtač, pitate se kako je moguće da neki uopće imaju posao u Bonelliju. Nadam se da ovaj strip nikad neće doći pod ruke Sedioliju ili Cassarovima jer bi se od jada mogli objesit.
A Burattini bi trebao plakat ko kišna godina jer u staffu nema nikoga tko je uopće u stanju se približiti Boselliju kad je u najboljoj formi.

Koja je šteta što Zagor nije prodavaniji u Italiji...



www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 06/01/2015 : 19:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by solar

Još sam pod dojmom "Izgubljenog svijeta" od jučer i mislim se bi li bilo bolje da ga nikad nisam ni pročitao.
Zašto to kažem?
Zato jer sam sada vidio ono što Zagor može biti, vidio sam da je većina onoga što nam guraju po nos svih ovih godina - trećerazredna roba.
Zvuči blesavo, ali kada vidite što je u stanju napraviti mladi, talentirani i moderni crtač, pitate se kako je moguće da neki uopće imaju posao u Bonelliju. Nadam se da ovaj strip nikad neće doći pod ruke Sedioliju ili Cassarovima jer bi se od jada mogli objesit.
A Burattini bi trebao plakat ko kišna godina jer u staffu nema nikoga tko je uopće u stanju se približiti Boselliju kad je u najboljoj formi.

Koja je šteta što Zagor nije prodavaniji u Italiji...






Aha

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/01/2015 : 21:41:27  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Još sam pod dojmom "Izgubljenog svijeta" od jučer i mislim se bi li bilo bolje da ga nikad nisam ni pročitao.
Zašto to kažem?
Zato jer sam sada vidio ono što Zagor može biti, vidio sam da je većina onoga što nam guraju po nos svih ovih godina - trećerazredna roba.




Ma naravno. Kao sto smo x puta do sada rekli, ne postoji istrosen junak, postoje autori koji nisu u stanju da iz jednog lika izvuku ono najbolje.

Rekao sam ja, bilo scenaristicki ili vizuelno, ovo je strip kojeg se ne bi postidila ni BD produkcija. Sada vidis da to nije bilo pretjerivanje. ;)
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/01/2015 : 21:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Kadar iz Boselli/Bisi priče #574, na koga vas ovo podsjeća?



Na Supermana.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/01/2015 : 22:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Sada vidis da to nije bilo pretjerivanje. ;)

Koliko god da je dobra priča, ipak nije bolja od "Morske strave", ali sasvim sigurno spada u sam vrh.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/01/2015 : 22:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by solar

Kadar iz Boselli/Bisi priče #574, na koga vas ovo podsjeća?



Na Supermana.


Go to Top of Page
Page: of 59 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000