forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagorova južnoamerička odiseja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 59

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/01/2015 : 22:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Također mogu dodati da sam pročitao prvih pedesetak stranica Burattini/Sedioli/Verni epizode koja ide odmah poslije "Izgubljenog svijeta". Crtež je gori nego u pričama koje Verni samostalno radi, kadrovi su čudni, pomalo prazni, bezvezni, tu i tamo se osjeti dašak starih vremena, ali u premalim količinama.
Ni priča, odnosno scenarij nisu puno bolji, ali ajde, to je početak pa se nadam da ipak neće sve biti tako crno.

Najviše me zabrinjava tandem Sedoli/Verni, jer ako ovako budu crtali novog Hellingena, neće biti dobro...

p.s.
Burattini bi trebao napraviti sve što je u njegovoj moći da se "Izgubljeni svijet" izda u luksuznom A4 izdanju, to bi tek bio spektakl!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/01/2015 : 22:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Rubini
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/01/2015 : 23:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar


Koliko god da je dobra priča, ipak nije bolja od "Morske strave", ali sasvim sigurno spada u sam vrh.


Po mom misljenju jeste.
Nego, izgleda da si i ti postao nostalgicar.
Do sada smo samo mi iz Ferri/Nolitta/Toninelli generacije vazili kao nostalgicari, izgleda da je doslo vrijeme da mi postanemo "klasicni nostalgicari", a vi nesto noviji, ali ipak ste pali u rang nostalgicara.
Ja za Morsku stravu nisam vezan kroz nostalgiju, ipak sam u vrijeme premijere te price (SD) imao dobru kilometrazu iza sebe, pa mogu da sagledam tu epizodu malo objektivnije i trezvenije. Mislim da je Izgubljeni svijet stepenicu iznad Morske strave po pitanju scenarija, kada gledamo crtez onda bih rekao cak za dvije klase bolja. Ipak, kao tipicni klasicni nostalgicar () ja preferiram Americku odiseju. Ta prica mi je i dalje vrh, bolja od obadvije pomenute.

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/01/2015 : 00:04:19  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
A jesi sve zamutio.

Pokušat ću biti precizan.
"Izgubljeni svijet" je čistokrvna, vrhunska avantura bez previše filozofije sa maestralnim crtežom.

"Morska strava" ima avanturu, ali ima i dublju dimenziju. Cain je genijalan lik, kontradiktoran, u početku nije posve jasno na kojoj je strani, ali Zagor mu se suprotstavlja (scena na početku) i na kraju ga mijenja tako da ovaj više nije isti lik kao i na početku priče.
Tu je još i hrpa ostalih likova i pojava, uključujući i famoznog Krakena.
Andreuccijev crtež je odličan, ni "pretvrd" ni "premekan" baš taman.

Rubinijev crtež u "Izgubljenom svijetu" je puno "tvrđi" i savršeno odgovara herojskim kadrovima. Priča je kao stvorena za njega, a kako bi to izgledalo da je Rubini radio "Morsku stravu" na neki način smo i vidjeli u "Skiptru".
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/01/2015 : 00:27:09  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je sto su King i Solar odusevljeni ,,Izgubljenim svetom". Nadam se da me nece razocarati kao ,,Skiptar tin hinan".

Izgleda da Juznoamericka saga nema sanse da dostigne nivo kvaliteta koji nam je dala Severnoamericka odiseja ili Africki ciklus, ali ko zna, tek sam na pocetku. Ali stvarno je steta ova besramna kradja crtaca pogotovo Rubinija i Piccinelija. A ja idalje ne mogu da prezalim Andreuccija koji je po meni najbolji moderni crtac Zagora, a od vremena Zagora je jos vise napredovao (treba samo da se baci pogled na neobjavljene table iz Texoneovog giganta da bi se videlo kakav je to majstor!). Iskreno se nadam da ce nam se jednog dana vratiti makar Andreucci.


A Bosseli je Zagorov i najveci spasitelj i najveci neprijatelj u isto vreme. Pise neverovatno kvalitetne sage i unosi svezinu u serijal a istovremeno ga i zakopava odvodeci sve najbolje crtace da rade za Dampira i za Teksa.

Edited by - going going on 07/01/2015 00:27:34
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 07/01/2015 : 01:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar


Burattini bi trebao napraviti sve što je u njegovoj moći da se "Izgubljeni svijet" izda u luksuznom A4 izdanju, to bi tek bio spektakl!


Bez brige, ima netko tko hoce! Sram te bilo, lijepo si me povukao za jezik.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/01/2015 : 01:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by solar


Burattini bi trebao napraviti sve što je u njegovoj moći da se "Izgubljeni svijet" izda u luksuznom A4 izdanju, to bi tek bio spektakl!


Bez brige, ima netko tko hoce! Sram te bilo, lijepo si me povukao za jezik.


O pa to je genijalno, ja kupujem sigurno!
Pretpostavljam da od Bonellija dobiješ original skenirane table velikog formata?
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 07/01/2015 : 01:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by solar


Burattini bi trebao napraviti sve što je u njegovoj moći da se "Izgubljeni svijet" izda u luksuznom A4 izdanju, to bi tek bio spektakl!


Bez brige, ima netko tko hoce! Sram te bilo, lijepo si me povukao za jezik.


O pa to je genijalno, ja kupujem sigurno!
Pretpostavljam da od Bonellija dobiješ original skenirane table velikog formata?


Ima vremena za tu knjigu jer prvo ide nekoliko "regularnih" brojeva u boji. Vidjet cemo za fajlove! (No prije Izgubljenog Svijeta u tom formatu ici ce nesto drugo sa novo skeniranih i podesenih originala. ;-) No o tom po tom.)
Nece biti ubrzo, ali ti samo sad kazem da ne brines za izdanje na talijanskom jeziku.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/01/2015 : 01:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Izvrsno, jer uvijek me strah da ta A4 izdanja ne budu obično "napuhavanje" klasičnog Bonelli formata, jer Rubinijev crtež zaista zaslužuje pravi tretman.

Znači, ako sam dobro shvatio, prvo će ići par njih u boji (format između Bonellija i A4), pa onda ide "Izgubljeni svijet" u punom A4 formatu?

Sorry ako sam dosadan.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 07/01/2015 : 01:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Izvrsno, jer uvijek me strah da ta A4 izdanja ne budu obično "napuhavanje" klasičnog Bonelli formata, jer Rubinijev crtež zaista zaslužuje pravi tretman.

Znači, ako sam dobro shvatio, prvo će ići par njih u boji (format između Bonellija i A4), pa onda ide "Izgubljeni svijet" u punom A4 formatu?

Sorry ako sam dosadan.


Nema problema. Epicenterovi Zagori u boji ce biti manji od naseg Magic Winda, bit ce malo veci od Bonelli formata. Izgubljeni Svijet kao (meni) najbolje nacrtani Zagor ikad izaci ce kao specijalno izdanje, crno bijelo, u A4 formatu i HC. Jos je prerano reci kada, sigurno ne ove godine.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/01/2015 : 01:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Izgubljeni Svijet kao (meni) najbolje nacrtani Zagor ikad izaci ce kao specijalno izdanje, crno bijelo, u A4 formatu i HC. Jos je prerano reci kada, sigurno ne ove godine.

Jedva čekam!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/01/2015 : 09:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Kako bi to tek izgledalo da taj momak Wall-E oboji ovu epizodu...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 07/01/2015 : 09:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Evo brzinskih ocjena za dosadašnje južnoameričke priče, s time da ću ih ponovno, puno pažljivije pročitati kad ih bude VČ izdao, tj. ocjene nisu konačne, ali su u svakom slučaju indikativne:

8/10 - Burattini/Pesce - Ponekad se vraćaju
10/10 - Boselli/RubiniŽezlo Tin-Hinana
7.5/10 - Paolucci/Perniola/Mangiantini - Aligator Bayou
7.5/10 - Rauch/Di Vitto - Na putu za Panamu
9/10 - Burattini/Prisco - Mumija sa Anda
6.5/10 - Mignacco/Ferri - Zeleni labirint
6.5/10 - Burattini/Laurenti - Žene ratnice
7/10 - Mignacco/Della Monica - Krv u Bahiji
7/10 - Boselli/Bisi - Sertao
10/10 - Boselli/Rubini - Izgubljeni svijet




Znači, čekamo te priče.
Izgleda da su početak i završetak najjači.
A također me zanima da vidim taj novi "klasik" Izgubljeni svijet.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 07/01/2015 : 09:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Kako bi to tek izgledalo da taj momak Wall-E oboji ovu epizodu...


Uh, to bilo cudo za oci! Samo to je gotovo nemoguce ostvariti. (Wall-E, ime je Well-Bee.)

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/01/2015 : 09:52:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky


Znači, čekamo te priče.
Izgleda da su početak i završetak najjači.
A također me zanima da vidim taj novi "klasik" Izgubljeni svijet.


Nije Izgubljeni svijet zavrsetak odiseje. Ima tu jos epizoda. Na listi su samo price koje je Solar do sada procitao.
Ima tu jos epizoda koju su nacrtali:
- Verni i Sedioli
- Sedioli
- Prisco
- Della Monica (finale potrage)
- Ferri (naknadno ubacena epizoda koja je ipak dio putovanja)

Zatim slijedi povratak u Darkwood i finalni okrsaj s Mortimerom. Nacrtao Verni. Onda idu dva vizuelna spektakla u izvedbama Bisija i Nuccija. Onda ce onaj brljator Pesce da odradi jednu epizodu i na kraju ide broj 600 i Hellingenov povratak.
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 07/01/2015 : 10:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by stinky


Znači, čekamo te priče.
Izgleda da su početak i završetak najjači.
A također me zanima da vidim taj novi "klasik" Izgubljeni svijet.


Nije Izgubljeni svijet zavrsetak odiseje. Ima tu jos epizoda. Na listi su samo price koje je Solar do sada procitao.
Ima tu jos epizoda koju su nacrtali:
- Verni i Sedioli
- Sedioli
- Prisco
- Della Monica (finale potrage)
- Ferri (naknadno ubacena epizoda koja je ipak dio putovanja)

Zatim slijedi povratak u Darkwood i finalni okrsaj s Mortimerom. Nacrtao Verni. Onda idu dva vizuelna spektakla u izvedbama Bisija i Nuccija. Onda ce onaj brljator Pesce da odradi jednu epizodu i na kraju ide broj 600 i Hellingenov povratak.



Neverovatna je razlika kada Verni crta sam priču i kada mu Sedioli ''pomaže'' tj. odmaže. To je takva plastičnost da vam se povraća, evo Solar je tu negde samo to i potvrdio.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 07/01/2015 : 11:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Nije Izgubljeni svijet zavrsetak odiseje. Ima tu jos epizoda. Na listi su samo price koje je Solar do sada procitao.
Ima tu jos epizoda koju su nacrtali:
- Verni i Sedioli
- Sedioli
- Prisco
- Della Monica (finale potrage)
- Ferri (naknadno ubacena epizoda koja je ipak dio putovanja)

Zatim slijedi povratak u Darkwood i finalni okrsaj s Mortimerom. Nacrtao Verni. Onda idu dva vizuelna spektakla u izvedbama Bisija i Nuccija. Onda ce onaj brljator Pesce da odradi jednu epizodu i na kraju ide broj 600 i Hellingenov povratak.



aha, pa ima tu onda puno materijala. dugo putovanje - što bi trebalo biti dobro.
Burattini piše Hellingena?
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2944 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 07/01/2015 : 18:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message  Reply with Quote
samo neka ovo krene kod nas, jedva čekam početak serije:Žezlo Tin-hinan, očekujem jako puno, tim više što nije Buratini nego Boselli
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 08/01/2015 : 15:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar


"Morska strava" ima avanturu, ali ima i dublju dimenziju. Cain je genijalan lik, kontradiktoran, u početku nije posve jasno na kojoj je strani, ali Zagor mu se suprotstavlja (scena na početku) i na kraju ga mijenja tako da ovaj više nije isti lik kao i na početku priče.
Tu je još i hrpa ostalih likova i pojava, uključujući i famoznog Krakena.


Oh oh Kejn je mnooogo zanimljiv lik u Morskoj stravi. Da ne moram sad kucati analizu za D.J.-a ne bih nikad ulovio neke stvari. Metodoloski, Boselli je savrseno gradio i izgradio lik kroz celu pricu, apsolutni kresendo sa fortissimo possibile udarom na kraju. Kasnije pojave su nesto slabije (u okviru lika receno) samo zato sto je u njima njegov karakter stabilizovan, definisan i izgradjen. Prolog MS-a je simbolican u svakoj slicici, kao i prebacivanje na raspevanog Chica u Mo-Hi-La. Dalja prica (prve dve sveske) vodjene bez greske. I pre mi je bila najdraza prica u serijalu (jer mi je prva koju sam sebi ikada nabavio), ali sada mi je definitivno no.1

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 08/01/2015 : 15:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by stinky


Znači, čekamo te priče.
Izgleda da su početak i završetak najjači.
A također me zanima da vidim taj novi "klasik" Izgubljeni svijet.


Nije Izgubljeni svijet zavrsetak odiseje. Ima tu jos epizoda. Na listi su samo price koje je Solar do sada procitao.
Ima tu jos epizoda koju su nacrtali:
- Verni i Sedioli
- Sedioli
- Prisco
- Della Monica (finale potrage)
- Ferri (naknadno ubacena epizoda koja je ipak dio putovanja)

Zatim slijedi povratak u Darkwood i finalni okrsaj s Mortimerom. Nacrtao Verni. Onda idu dva vizuelna spektakla u izvedbama Bisija i Nuccija. Onda ce onaj brljator Pesce da odradi jednu epizodu i na kraju ide broj 600 i Hellingenov povratak.



Neverovatna je razlika kada Verni crta sam priču i kada mu Sedioli ''pomaže'' tj. odmaže. To je takva plastičnost da vam se povraća, evo Solar je tu negde samo to i potvrdio.



Vizuelno neatmosferican i apsolutno sterilan Ferri. Sedioli/Verni dvojac je nocna mora za svacije oko, pogotovo sada kada je plagijator Verni i meni postao neverovatno drag

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 08/01/2015 : 17:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Drago mi je sto su King i Solar odusevljeni ,,Izgubljenim svetom". Nadam se da me nece razocarati kao ,,Skiptar tin hinan".

Izgleda da Juznoamericka saga nema sanse da dostigne nivo kvaliteta koji nam je dala Severnoamericka odiseja ili Africki ciklus, ali ko zna, tek sam na pocetku. Ali stvarno je steta ova besramna kradja crtaca pogotovo Rubinija i Piccinelija. A ja idalje ne mogu da prezalim Andreuccija koji je po meni najbolji moderni crtac Zagora, a od vremena Zagora je jos vise napredovao (treba samo da se baci pogled na neobjavljene table iz Texoneovog giganta da bi se videlo kakav je to majstor!). Iskreno se nadam da ce nam se jednog dana vratiti makar Andreucci.


A Bosseli je Zagorov i najveci spasitelj i najveci neprijatelj u isto vreme. Pise neverovatno kvalitetne sage i unosi svezinu u serijal a istovremeno ga i zakopava odvodeci sve najbolje crtace da rade za Dampira i za Teksa.


Nisam čitao ništa iz JA Odiseje,ali siguran sam da će bez problema nadmašiti Afrički ciklus koji nije ništa specijalan.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 08/01/2015 : 18:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leonid

Nisam čitao ništa iz JA Odiseje,ali siguran sam da će bez problema nadmašiti Afrički ciklus koji nije ništa specijalan.


+1
Afrička odiseja nije bila baš dobra, ali ne očekujem puno ni od ove.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/01/2015 : 18:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja sam bas obnovio gradivo i procitao ceo Africki ciklus ponovo pre nego sto sam uzeo u ruke Skiptar Tin Hinan i mogu reci da je Africki ciklus je zadrzao visok kvalitet iz vremena Severnoamericke odiseje a posebno me je odusevila epizoda Carstvo Song Haja koja pocinje dosadnjikavo ali se posle razvije u jednu od najbitnijih bitaka koje je Zagor ikada vodio.

Skiptar Tin Hinan ne moze da se poredi sa Povratkom Kejna a kamoli sa Morskom stravom koja je remek delo.
Zivo me interesuje sta ce biti sa Mari Lavo i razvojem odnosa izmedju nje i Zagora posle onakve zavrsnice Carstva Song Haja.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 09/01/2015 : 11:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by solar


"Morska strava" ima avanturu, ali ima i dublju dimenziju. Cain je genijalan lik, kontradiktoran, u početku nije posve jasno na kojoj je strani, ali Zagor mu se suprotstavlja (scena na početku) i na kraju ga mijenja tako da ovaj više nije isti lik kao i na početku priče.
Tu je još i hrpa ostalih likova i pojava, uključujući i famoznog Krakena.


Oh oh Kejn je mnooogo zanimljiv lik u Morskoj stravi. Da ne moram sad kucati analizu za D.J.-a ne bih nikad ulovio neke stvari. Metodoloski, Boselli je savrseno gradio i izgradio lik kroz celu pricu, apsolutni kresendo sa fortissimo possibile udarom na kraju. Kasnije pojave su nesto slabije (u okviru lika receno) samo zato sto je u njima njegov karakter stabilizovan, definisan i izgradjen. Prolog MS-a je simbolican u svakoj slicici, kao i prebacivanje na raspevanog Chica u Mo-Hi-La. Dalja prica (prve dve sveske) vodjene bez greske. I pre mi je bila najdraza prica u serijalu (jer mi je prva koju sam sebi ikada nabavio), ali sada mi je definitivno no.1



meni naprotiv je ispala, vjerojatno i iz top 10.

ali svakako je odlična priča, eksplozivna. početak izvanredan, zatim dolazi ipak pad, na kraju se opet diže.

što se tiče Caina, slažem se s vama. ja sam se toga tek ovlaš dotaknuo, ali napisao sam da se s pozicije Cainovog lika gotovo radi o "bildungsromanu";))
no, s koje pozicije razmatram Morsku stravu i uklapam u Zagora, nek ostane iznenađenje do Dj-eve objave;)
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2944 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 09/01/2015 : 13:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message  Reply with Quote
do sada ni jedan strip sa Cainom nije bio osrednji, svi su vrhunska Bosellijeva i Andreuccijeva ostvarenja, Morska strava i Povratak Caina, posebno mi se sviđa podcijenjeni Povratak Caina ali i cijela Afrička avantura mi je jako dobra. ne volim baš kada se podcjenjuju te epizode, Carstvo Songhaya je jako bitna epizoda u serijalu, fantastičan crtež Laurentija, a ni epizoda sa Liberty samom nije loša, dapače.

sada se kod nas čeka Žezlo Tin-Hinan, povratak Caina, crta Rubini, vidjeti ćemo... Boselli ovim stripovima daje dimenziju više, kao stvoren je za Zagorovog scenarista (za razliku od Texa gdje piše dosadnjikave priče), šteta što Buratini dominira kao scenarist u serijalu ali Boselijeve priče su većinom klasici jednog vremena. Očekujem jako puno od "Žezla" i jedva čekam početi čitati ali to je još jedna draž stripova, što moraš ponekad čekati, a to je većinom slatko čekanje. još dvije epizode i sljedi "Žezlo"....!
Go to Top of Page
Page: of 59 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000